Indrukken van den dag. Uit den Omtrek DAMIAATJES WOENSDAG 29 MAART 1922 44ste JAARGANG No. 14103 PER KWARTAAL3.25 PER WEEKf 0.25 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57'/, NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENT1ËN 35 CENTS PER REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. EERSTE BLAD iJit nummer bestaat uit 2 bladen. OUDE PAPIEREN. HAARLEM. VAN ONZE RECHTBANK 't Wynhuys „DE GULDE DRUYF" Bloembollencultuur. Met Bloemendaalsche strand Jl. J. WEBER ZOON. Koningstraat 10 Haarlem. Opticiens Fabrikanten. HAARLE DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: BUREAUX: 276. Zaterdag publiceerden wij een uittrek sel uit een memorandum van 25 Maart 1919, door Lloyd George toentertijd aan Clemenceau als eersten Franschen Minis ter gericht. Het relaas werd ons door den draadloozen dienst te Londen overge seind en wat daarbij op de eerste plaats opviel, was het tijdstip der publicatie van dit drie jaar oude stuk. Thans, nu de bla den den volledigen tekst van het memo randum brengen, blijkt wel de juistheid van het aanstonds opgekomen vermoeden, dat n.m. Lloyd George, aan den voor avond van de Conferentie te Genua wil laten zien, hoe hij reeds drie jaren gele den inzag, dat de rampen, waaronder Europa nu gebukt gaat, komen moes ten, wanneer er een vrede met Duitsch- iand werd gesloten, welken men toen in den zin had en die er dan ook werkelijk gekomen is. Dit zou kunnen beteekenen, dat de eer ste Engelsche Minister bij den hopeloozen toestand van het oogenblik zou willen zeggen: ik althans wasch mijn handen in onschuld! 't Kan echter ook beteekenen dat Lloyd George nog altijd vast houdt aan zijn beginselen van drie jaren gele den, waarvan hij onder den druk der om standigheden het een eri ander heeft moeten loslaten, maar waarmee hij nog altijd bezield is en nu vooral, nu te Ge- aua alle Europeesche Staten weldra door hun vertegenwoordigers zullen samenko men. Wij denken daarbij vooral aan het geen de eerste Minister van Engeland in dat merkwaardig memorandum van 25 Haart 1919 over den Volkenbond en de loodzakelijkheid van algemeene ontwape- ning geschreven heeft. Na te hebben uiteen gezet, dat een te :trenge en onaannemelijke vrede aan Duitschland op te leggen, een gevaar roor heel de wereld zou zijn, vervolgt i.m. het memorandum: „Het is echter niet genoeg een recht vaardigen en vèrzienden vrede met Duitschland op te stellen. Als wij Euro pa een alternatief willen aanbieden voor het bolsjewisme, moeten wij den Volken bond maken tot iets, dat zoowel een waarborg is voor die naties, die bereid zijn eerlijk om te gaan met hun buren als een bedreiging voor hen, die de rechten van hun buren zouden willen schenden, of het imperialistische rijken dan wel imperialis tische bolsjewieken zijn. Een essentieel element derhalve van de vredesregeling is de vorming van den Volkenbond a's de doeltreffende behoeder van het inter nationale recht en de internationale vrij heid in de geheele wereld. Als dit moet gebeuren, is het eerste wat men doen moet, dat de leidende leden van den Volkenbond onder elkaar tot een of ande re overeenstemming komen ten aanzien der bewapening. Volgens mijn idee is het vruchteloos te trachten een permanente beperking der bewapening aan Duitsch land op te leggen, tenzij wij bereid zijn desgelijks een beperking aan ons zeiven op te leggen. Ik erken, dat zoolang Duitschland niet tot rust is gekomen en de practische bewijzen heeft gegeven, dat het zijn imperialistische ambities heeft laten varen en zoolang Rusland ook niet de bewijzen heeft gegeven, dat het niet voornemens is een militairen kruistocht tegen zijn buren te beginnen, het essen tieel is, dat de leidende leden van den Volkenbond aanzienlijke land- en zee machten moeten in stand houden om de vrijheid der wereld te behouden. Maar als zij een eenheidsfront willen bieden te genover de machten zoowel van reactie als revolutie, moeten zij tot een dergelij ke overeenkomst inzake de bewapenin gen onder elkaar komen, dat het onmoge lijk is dat er achterdocht rijst tusschen de leden van den Volkenbond ten aanzien hunner bedoelingen jegens elkaar. Als de Volkenbond zijn werk voor de wereld zal doen, zal dit alleen zijn omdat de le den van den Volkenbond hem zelf ver trouwen en omdat er geen wedijver en jaloezie terzake der bewapeningen onder hen zal zijn, De eerste voorwaarde voor het succes Van den Volkenbond is daarom een ste vige overeenkomst tusschen het Britsche Rijk en de Vereenigde Staten van Ame rika en Frankrijk en Italië, behelzend, dat er tusschen hen geen concurrentie zal be staan wat betreft het opvoeren van legers of vloten. Tenzij dit wordt bereikt voor dat het Convenant wordt geteekend, zal le Volkenbond comedie en bespotting :ijn. Hij zal worden beschouwd, en ten 'echte beschouwd, als een bewijs dat zijn voornaamste promotors en patroons geen t vertrouwen hebben in zijn doeltreffend heid. Doch wanneer de toonaangevende leden van den Bond eenmaal duidelijk hebben gemaakt, dat zij een overeenkomst hebben getroffen, die tegelijkertijd den Volkenbond de kracht zal waarborgen welke noodig is om hem in staat te stel len zijn leden te beschermen, en misver stand en achterdocht met betrekking tot wedijver in bewapeningen onmogelijk tus schen hen maakt, zullen zijn toekomst en zijn gezag verzekerd zijn. Het zal dan mo gelijk wezen, om alle essentieele voor waarden voor den vrede te verzekeren, dat niet alleen Duitschland, doch alle kleine staten van Europa op zich nemen om hun bewapeningen te beperken en de conscriptie af te schaffen. Indien den kleinen naties wordt toegestaan om con- scriptielegers te organiseeren en op de been te houden, die elk honderdduizenden mannen groot zullen zijn, zullen grens- oorlogen onvermijdelijk zijn, waarin ge heel Europa betrokken zal worden. Ten zij wij deze algeheele beperking tot stand brengen, zullen wij noch een duurzamen vrede, noch de permanente eerbiediging van de beperking van Duitsche bewape ningen, die wij thans trachten door te voeren, verkrijgen," Is het niet merkwaardig Lloyd George thans deze oude papieren uit de doos te zien halen? Hij zelf heeft zwaar gezon digd, toen hij te Cannes tot de Conferen tie van Genua besloot en te voren al tot de conferentie van Washington meewerk te met voorbijgaan en negatie van den Volkenbond, Komt nu het berouw en zul len w.ij over Genua naar Genève terug- keeren? 't Is van den beginne af de groote grief geweest tegen de organisatie van den Vol kenbond, dat geen verplichting tot af schaffing der staande legers werd voor geschreven. Dit ideaal om tot werkelijken vrede en afdoende bezuiniging te geraken, moest als onuitvoerbaar worden opgegeven. Sindsdien hebben wij een „vlootvacan- tie" te Washington gekregen en een Inter nationaal Hof van Justitie in den Haag. Maar op het vaste land van Europa blijft men doorvechten. Finnen, Letten, Li- thauërs en Polen, Hongaren en Roemé- nen, Serviërs, Grieken en Turken wape nen zich tot de tanden en zijn weder zijds voor elkander een voortdurende uit daging tot strijd; om nog te zwijgen van het millioenen leger, dat Rusland op de been houdt en de financieele uitputting, welke Frankrijk zich getroost om in Europa de baas te blijven. 't Is bijna ondenkbaar, dat binnen kor ten tijd al die volken tot rede worden gebracht en zullen afzien van de milliar- den verslindende krijgstoerustingen. Maar wanhoop is wel het slechtste middel om een ideaal naderbij te komen. Daarom is hef te hopen, dat van de toch al zoo magere conferentie van Ge nua althans een propaganda uitga voor vermindering van bewapening. Onze Re geering geeft den laatsten tijd reeds het voorbeeld door sterk op de uitgaven voor leger en vloot te schrappen. Amerika drukt op zijn Europeesche schuldenaars met zijn eisch: geen kwijtschelding of uit stel, wanneer gij uw dure legers niet af schaft en in Engelsche regeeringskringen streeft men eveneens naar ontwapening in Europa. Moge de publicatie van het memoran dum van Lloyd George het sein wezen, dat in de toekomst ernstig aan verminde ring der legeruitgaven in alle Europeesche landen gewerkt zal worden, de eerste eisch om tot een langzame verbetering van de algemeene malaise te komen. Diefstal van honden. R. v. 't S„ jachtopziener te Heemskerk, had meer dan een jaar geleden op zijn terrein 2 honden gevonden, een teef met haar jong, waarvan de teef met een touv vastgeraakt was in de struiken. Hij nam de honden mee naar huis en sloot ze in een kippenhok op. Na eenige dagen heeft hij de hondea dusdanig met een stok geranseld, dat ze voor dood bleven liggen. Zonder yoldoen- de te onderzoeken of ze dood waren, heeft hij de dieren doen begraven. De honden behoorden toen aan den ar beider H. P. Voor de rechtbank verklaarde v. 't S., dat hij van zijn chef opdracht had alle honden af te maken die op het terrein liepen, daar ze het wild verjagen. Het O. M. eischte 40, subs. 10 dagen hechtenis. Mishandeling. J. G., landarbeider te Hoofddorp, moest zich verantwoorden, dat hij den 21en Ja nuari j.l. A. F, met de vuist eenige stom pen heeft toegediend, waardoor deze een ernstige wond aan het rechteroog be kwam. Tegen deze beklaagde, die reeds meer veroordeeld is, eischte het O. M. 10 dagen gevangenisstraf. Tegen de losse werklieden H. v. D. en J, K., die den 5en Fel#, j.l. te Haarlem mermeer zonder reden eenige jongens aanvielen en afranselden, eischte het O M. 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Verduistering. Het O. M. eischte tegen den timmerman C. Z., die in Zaandam van zijn baas eeni ge stukjes hout ontvreemd had, een boete van 20 subs. 10 dagen. Uitspraken van 27 Maart. S. L., koopman, te Edam, thans ged. H. v, Bew. Haarlem, bedriegelijke bank breuk, 6 maanden gevangenisstraf met af trek preventieve hechtenis. J. P. v. d. G., reiziger, te Haarlemmer meer, vrijgesproken. P. F., arbeider, te Nieuw-Vennep, dief stal, 14 dagen gevangenisstraf. J. de V., veehouder en tuinder, te Aals meer, melkvêrvaisching, 14 dagen gevan genisstraf. G. K., dienstbode te Koog aan de Zaan diefstal, geldboete van 10, subs. 10 dagen hechtenis. L. M,, bakkersknecht te Zaandam, I' het doen van valsehe aangifte, II: verduis tering, voorv/aardelijke gevangenisstraf van 1 maand met een proettijd van 1 jaar J. P., rijwielhersteller, te Velseroord zwaar lichamelijk letsel door schuld, 3 weken gevangenisstraf. Woningbouwvereeniging „Huis ier Cleeff". De woningbouwvereeniging „Huis ter Cleeff", alhier heeft haar jaarvergadering voor de leden gehouden in het gebouw ,,St Bavo". De voorzitter, de heer A. J. de Land meter, sprak in zijn openingswoord den wensch uit, dat de leden, die thans reeds een woning der vereeniging hadden be trokken, daarvan nog jaren lang het ge not zouden inogen smaken en dat dit bin nenkort ook aan meerdere andere leden zou mogen ten deel vallen. Besloten werd tot het aannemen in erf pacht der gronden 'aan de Kle.verlaan. met machtiging aan het bestuur het daar toe vereischte te verrichten en evenzoo te aanvaarden de hypothecaire geldlce- ningen op de gebouwen te vestigen door de Haarlemsche en Veendamsche Hypo theekbank, gezamenlijk tot een bedrag van 500.000. Overgegaan werd voorts tot benoeming van twee bestuursleden, noodig gewor den door periodieke aftreding van de heeren J. H. van Oosten en H. Bieren broodspot. In de plaats van eerstgenoemde, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer P. J. Audré, terwijl de heer H.Bierenbroodspot werd herbenoemd en wel op zijn verzoek voorloopig, totdat definitief in de functie kan worden voor- zien. De voorzitter wijdde hartelijlfe woorden aan het afscheid van den heer J. H. van Oosten, die als bestuurslid zich belange loos zooveel moeite getroostte, zelfstandig vaak veêl heeft voorbereid en wiens hel dere adviezen steeds dankbaar en gretig werden ontvangen. In verband met de te sluiten leeningen werd ten aanzien van voormelde hande lingen de vergadering door Notaris f Bruiin bijgewoond en een en ander doo: dezen bij acte geconstateerd. Nog werden besluiten genomen als het aangaan eener verzekering tegen brand schade, het aanvragen van een aanvul lingsvoorschot der gemeente voor den verderen afbouw der perceelen als meer dere anderen Van huishoudelijken aard. UiJ de mededeelingen van den voor zitter wordt ten slotte gememoreerd, dat verlaging van den erfpachtscanon de mo gelijkheid is geopend de minimum-huren der groote perceelen, vermoedelijk met 1 Juni a.s. te verlagen en te brengen van 910 op pl.m. 850 per jaar. Het bestuur der vereeniging is thans samengesteld uit de heeren A. J. de Landmeter, voorzitter, J. W. A. Misset, secretaris, P. J. André, penningmeester en Ch. Pels en H. Bierenbroodspot. Electrische tram HeemstedeLelden. Men schrijft ons uit Hillogom: Nu er wegens de kezuinigi'g van Bijk en Provincie zeer weinig kans bestaat dat de verbrce ling van den weg Heem stedeLeiden spoedig door het Bijk zal worden uitgevoerd, komen er plannen op tot eleetrificatie van de bestaande stoomlramlijn, zonder d e verbreeding af te wachten. Het is te hopen, dat de plannen inderdaad zullen verwezenlijkt worden. De geheele streek snakt naar het verdwijnen der vo «historische tram. Het lijdt geen twijfel of de loop der bevolking zal fïïnk vooruitgaan indien er op het drukke tra je t HaarlemLel den een modern snelvervoermiddel is voor personen en vrachtgoederen. Wij informeerden bij de Directie der N.Z.IL.T.M. naar de juistheid van de in dit bericht vervatte mededoe'ing. Deze deelde ons mede, dat er wel eens plannen zouden kunnen bestaan te on derzoeken of eleetrificatie van de tram lijn ook zonder verbreeding van den weg mogelijk zou zijn, maar verder is men nog niet. Bevestiging van het bericht noch ontkenning kan dus worden gege ven. Zooals men ziet, zitten de plan nen nog, wat men noemt, in wijde zakken. De stemming over net politiek advies in den Kieskring Haarlem. Maandagmiddag is het stembureau in den Rijkskieskring Haarlem, bestaande uit de heeren A. B. Michielsen, H. J. L. Klein Schiphorst, W. Braakhuis en C. J. Heit- lager, begonnen met de telling der stem men, in den Rijkskieskring Haarlem op het politiek advies uitgebracht. Uit den aard der zaak kan de volledige uitslag niet vermeld worden, omdat nog nigt alle kiesvereenigingen in den Rijkskieskring gestemd hebben. Wel echter is reeds gebleken, dat het politiek advies gevolgd is. De volgorde der candidaten wordt dus, zooals in het politiek advies voorgesteld was: 1, Mr. J. B. Boinans. 2. Ch. v. d. Bilt. 3. Mr. Paul Reymer. 4. Mevr. A, Bronsveld-Vitringa. 5. A. B. Michielsen, 6 Mr. A. J. Leesberg. 7. A. J. Loerakker. 8, B. Veltman. 9. P, Heilker. 10. C. Jan- sen. 11. Th G. C. Hooy. 12. L, Zonne veld. Wij kunnen nog mededeelen, dat te Bloemendaal, Overveen en Vogelenzang zijn uitgebracht 133 stemmen, waarvan 60 het politiek advies hebben gevolgd. Onder de andere stemmen zijn even wel verscheidene van onwaarde, daar op die briefjes 12 candidaten gestemd zijn, terwijl er maar 10 gestemd mochten wor den. Daar moeilijk uit te maken is, welke stemmen geldig en welke ongeldig waren jj' f'i-.sie.ü out- waS het stembureau van plan, alleen dé staan voor haar, die Zich aangetrok Heldere Limonades van fl,- p. fl- Troebele -1.25 met 5 of 2 °/o korting van 4 GR. MARKT 134 TELEF. dus prima. wereld mag ingaan, zonder degelijk huishoud,onderwijs genoten te hebben, kunnen we niet anders dan onze meis jes aanmoedigen hare studie in de richting van het Nijverheidsonderwijs 'i 'Pm:H»r I' tijd zal het lniishoudonderwijs voor elk meisje O stemmen, uitgebracht op het politiek ad vies als geldig te beschouwen. Zondagmiddag kon het stembureau van „Recht en Plicht," R. K. kiesvereenigjng te Beverwijk, pro ces-verbaal opmaken van de gehouden stemming. Daaraan hadden slechts 127 leden deelgenomen. Van onwaarde 6 biljetten. Volgens poli tiek advies stemden 88 leden. Behaald weiden door Mr. Boinans 1051 punten, v. d. Bilt 1045, mevr. BronsveldVitringa 839, Mr. Reymer 830, Michielsen 685, Leesberg 564, Loerakker 478, Heilker 408, Veltman 303. Jansen 262, Hooij 135, Zon neveld 63 Het politiek advies is dus niet gevolgd De goedkoopste weelde voör ieder een is FRANKEN's Melkbrood Haarlemsche Huishoud- en Industrie school. Maandagmiddag ha l in do flaarl. Huis houd- en Industrieschool de jaarlijk- sclie algemeene ledenvergadering plaats. De presidente opende de ver gadering en drukte haar spijt uit, dat door ziekte de secretaresse van het' bestuur, mej. Ch Schleper, niet aan wezig kon zijn. De aftredende bestuursleden, de da mes J. Teding van BerkhoutDny- maer van Twist en "W. Brussé, die aan de beurt van aftreding waren, wer den met algem. stemmen herkozen. Hierop werd het financieel verslag uitgebracht en het bleek duidelijk, dat niettegenstaande de rekening van Ontvangsten en Uitgaven met een niet onbelangrijk tekort eindigt, de alge meene toestand niet ongunstig te noe men is. Bovengenoemd tekort vindt' zijn oorzaak in de verhooging dei- salarissen over 1921, waarmee men met de begrooting geen rekening had kunnen houden. Vervolgens ging men over tot het beschouwen van de resul taten van het onderwijs in het afgeloo- pen jaar. De resultaten van het onder wijs der School zijn 'gunstig te noe men, gezien den toeloop der leer lingen, die, ook vo'oral wat het volks onderwijs betreft, steeds grooter wordt. Verschillende leerlingen kon den met een diploma of getuigschrift' de inrichting verlaten en zagen zich, 't zij hier of elders, van eene goede' positie verzekerd. Door de leerlingen Werden ver schillende bezoeken aan musea, ten toonstellingen, fabrieken enz. afgelegd. Dank werd gebracht aan de goede gezindheid van de besturen dezer en andere instellingen, die zoo welwil lend waren de leerlingen der School te ontvangen en hen een blik te doen slaan op het bezienswaardige hunner inrichtingen. Door den dood moest de School ©ene harer oudste* leerkrach ten verliezen, n.l. mej. B. van Kam pen, die gedurende 19 jaar als leerares in fröbelen en opvoedkunde aan de school is werkzaam geweest. In hare plaats werd mevr. J. Jacobs—Ariëns,, benevens mej. F. Vijlbrief voor onder-' wijs in fröbelen en opvoedkunde aan- gesteld. Nieuw benoemd werden door uitbreiding van het aantal leerlingen,' mej. A Nassy voor lager onderwijs en Fransch en de heer A. Gcvsbers voor opvoedkunde. Aan de Vereeniging van Huisvrou- wen werden in de School door de leeraressen cursussien gegeven in fijne keuken en wasschen. Zeer te betreu ren is het, dat de directrice der School om gezondheidsredenen een geruimen tijd verlof moest nemen; hare functie wordt nu waargenomen door mej. D. van de Waal, adjunct-directrice der School. De inrichting werd bezocht door 887 leerlingen, waarvan een deel vol ledige opleidingen, een ander deel al leen cursussen volgden. Plus minus! 250 leerlingen zijn in de buitengemeen ten woonachtig. Het verslag eindigt met tevermelden, welk eene belang rijke plaats het Nijverheidsonderwijs tegenwoordig in de maatschappij in neemt. Vele vrouwen vinden hierin eene eervollen, goed gesalarieerden werkkring: Daar de idee hoe langer hoe meer veld wint dat geene meisjes opvoeding voltooid is. aeeue vrouw de Keu gevoeiCn :ot die onderwijs. Nb de pauze werden eenige huishoude lijke aangelegenheden geregeld. Van de afdeeling Bennebroek-Vogelen- zang was een voorstel ais voigi: De algemeene "vergadering besluit, dat bij de secretarissen der af deelingen zul len worden gedeponeerd door het Hoofd bestuur gewaarmerkte bollenmaten, die door het Hoofdbestuur zijn gecontroleerd en goedgekeurd en die als officieel gel dende maat bij geschillen kunnen worden gebruikt Daar de bedoeling van de afdeeling blijkbaar niet goed begrepen was door het Hoofdbestuur, werd besloten, dat de af deeling de zaak nog eens zal overwegen en nader zal indienen. De afdeeling Oegstgeest verzocht met de N. Z. H. T. M. te overleggen, ook voor manden met planten een goedkoop tarief te verkrijgen. Het Hoofdbestuur heeft de zaak reeds in overweging. De afdeeling Egmond klaagde over slechte behandeling der bollen bij het vervoer per N. Z. H. T. M. De afdeeling Lisse vroeg te laten ver vallen 't getuigschrift voor den bloei op 15 Januari .en dien datum te stellen op 1 Januari. De vraag zal worden overgebracht aan de tulpencommissie. De afdeeling Lisse klaagt over de latei bekendmaking van de uitspraken van hel; scheidsgerecht. Daarop zal worden aangedrongen bij het scheidsgerecht. Er is trouwens al ver betering merkbaar. De heer A. Bos brengt dank voor de hul de aan de nagedachtenis van J. B. Bos gebracht. De heer Braun vraagt diligent te blij ven, wat betreft den zomertijd. De heer Segers vraagt om eigen tele foon in de Bollenbeurs. Deze vraag zal onder de oogen worden gezien. Hierna sluiting der vergadering. Het conflict in het Meubelmakersbedrijf. Geen staking. Men schrijft ons: Zooals wij reeds in ons Zaterdagnummer mededeelden, was Vrijdagavond telegra fisch mededeeling van de Hoofdbesturen ontvangen, dat opnieuw contact tot stand was gekomen tusschen de leiders van de patroons- en gezellenorganisaties. Plet verloop der zaak is ongeveer als volgt: De patroonsorganisatie had te kennen gegeven, wel weer hernieuwing van het collectief contract te willen, doch er moesten verschillende wijzigingen in wor den aangebracht, waaronder ook verla ging van het loon, en wel 15 voor het geschoolde personeel en 20 voor de z.g. routine-arbeiders. Na een aantal conferenties konden de partijen niet tot een vergelijk geraken. Wel was men het over verschillende on- derdeelerf eens geworden, doch ten op zichte van de loonen was men daarin niet'geslaagd. Ten slotte besloten de gezamenlijke Hoofdbesturen, de loonsverlaging zooals deze in laatste instantie werd aangebo den, niet te accepteeren, doch den strijd te aanvaarden. Over dit advies werd met de groote afdeelingen nader overleg gepleegd, met het gevolg, dat de Hoofdbesturen de ge vraagde machtiging werd verleend, waar mede een conflict onvermijdelijk scheen. De afdeeling Haarlem van den moder nen Bond vergaderde op Maandag 20 de zer en besloot met overgroote meerder heid van stemmen, de staking te aanvaar den. Óp Zaterdag zou bij een 3-tal fir ma's de staking een feit worden, terwijl voor de overigen de staking op Maandag d.a.v. zou ingaan. Vrijdagavond werd met de 3 eerstbe doelde personeelen een vergadering ge houden, en alles betreffende de staking geregeld. Toen de vergadering afgeloopen was, kwam het meergenoemde telegram, inhoudende de mededeeling, dat het con tact hersteld was, waarna de staking werd oprfocchort tot Dinsdao'. Maandagavond kwam deze afdeeling opnieuw bijeen. Staande deze vergadering werd medegedeeld, dat de patroons hun voorstellen tot loonsverlaging in dien zin hadden gewijzigd, dat voor de geschool den een loonsverlaging zou worden inge voerd van 8 en voor de routine-arbei ders 12 Het Hoofdbestuur adviseerde dit voorstel te accepteeren en niet in staking te gaan. Hiervoor moet opnieuw een speciale ledenvergadering worden uitgeschreven, die op aanstaanden Donderdagavond zal plaats vinden. In ongeveer gelijken geest werd en wordt gehandeld in de Katholieke en Christelijke bonden. In ieder geval zijn de meubelmakers Wij hebben verleden jaar het onze ge zegd over de toestanden aan het Bloe mendaalsche strand, toestanden, die, af gezien van eiken godsdienstigen graadme ter, uit zuivere ethische en schoonheids - overwegingen eenvoudig niet te dulden waren, zonder geweld te doen aan het recht dat iedereen heeft, in dezelfde mate als andeïen van de lieve natuur te genie ten. In den Bloemendaalschen gemeente raad is er dan ook de aandacht op ge vestigd door een onzer R.-K. raadsleden en geantwoord werd o.m. dat het stran 1 te laat in pacht werd afgestaan aan da gemeente Bloemendaal, om toen nog re gelend en ordenend op te treden. Hoe wel zwak, werd dat excuus toen aan vaard met de toezegging, dat voor het volgend jaar maatregelen zouden kunnen getroffen worden. Het nieuwe jaar zijn we ingetreden en het nieuwe badseizoen nadert snel. Wij vestigen er de aandacht op'van Bloemendaal's gemeentebestuur, inzon derheid van onzen R.-K. Wethouder, dia daarin zitting heeft. We mogen niet afla ten daarop de aandacht te vestigen, om dat het een veel te ernstige zaak is. Het wordt hoog tijd, dat de noodige verordeningen worden gemaakt om rege lend te kunnen optreden. De goedkeuring der verordeningen zal nog wel eenigen tijd vragen en als we niet oppassen zijn we weer een eind het seizoen in, zonder ge regelde toestanden. Minstens dient een flinke strook te worden vastgesteld, waar iedereen onge stoord van het strand genieten kan. We bevelen de kwestie zeer in de aan dacht van onze-R.-K. organisaties „Voor Eer en Deugd" en „Vrouweneer" aan! Barometerstand 762. Neiging Vooruit OPGAVE VAN: hier ter stede vandaag niet in staking gegaan en laat het zich aanzien, dat zulks niet zal geschieden. Hinderwet. Ter inzage is nedergelegd het ingeko men verzoekschrift met de bijlagen van de Continental Petroleum Company om vergunning tot oprichting van een op slagplaats voor petroleum tot 4000 L., in goed gesloten ijzeren vaten en tot het vertappen in 4 L. petroleumbussen.' in een gedeelte van het perceel aan do Kamperlaan no. 11. Personalia. Door het Ned. Roode Kruis is o.m. af gevaardigd naar de internationale confe rentie der „Ligue des Sociétés de la^Croix- Rouge," welke van 28 Maart tot 1 April te Genève wordt gehouden, jhr. A. W. G. van Riemsdijk, penningmeester van het hoofdbestuur der Vereeniging. Voor het einddiploma aan de Rijks- tuinbouwwinterschool te Aalsmeer is ge slaagd L. J. Kuiper, alhier. GIFTEN. Voor de Ween se he Priesters Voor Rusland van N.N. Voor Rusland van J. L. 2.50. 2,50. f 2.50. H, Berndes. Zaterdag is voor den heer Berndes 'n onvergetelijke dag geworden. De recep tie des middags was druk bezocht. Niet alleen het bestuur van de conferentie St. Antonius", maar ook besturen van verschillende andere conferenties, de Bijzondere raad en een deputatie van den Hoofdraad, kwamen den jubilaris gelukwenschen. Namens do le ien der Sk Antonius-conferentie werd don jubilaris een H. Hartbeeld, als blijk van sym pathie en onderlinge goede verstandhou ding aangeboden. Zondagavond werd in hotel „de Leeuwerik" een genoeglijke avond aangeboden, waar vele hartelijke woorden werden gesproken, o.m. door den president van den Bijzonderen Raad, den heer P. J. v. Kessel en door den ja- bilaris, de laatste om uiting te geven aan zijn gevoelens van dankbaarheid. De feesteling met eohtgenoote was ge haald per auto. Het feest slaagde uit muntend. De heer Buys, lid der confe rentie, verleende bij de uitvoering zijn zeer gewaardeerde medewerking. Door den secretaris der St. Antonius-confe- rentie, den heer Homan, was een toe passelijk lied vervaardigd, dat zeer in sloeg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1