ha'arlem' en omstreken. De Roode Kat" Magazijn l HINK Ir Riviervischmarkt 9-11 Telefoon 2517 Een gezond en krachtig voedsel is DE LANDBOUW'S GRATTAN-RIJWIELEN Het goedkoopste adres Veen's ftijtuig-SWageniaakerij Soaarnwouderstiaat 89, Haarlem. VANAF ZATERDAG I APRIL TUT EN MET ZATERDAG 8 APRIL gekookte roomkamemelk met gort Verpakt in tlesschen van Liter Knizing's Schoenenmagazijn L. H. KOOPMAN mm IS UITBREIDING HEDEN OPENING Verkrijgbaar in 50 winkels door geheel de stad Adverteert in dit blad. WIJ LEVEREN NIEUW VERLAAGDE PRIJZEN OVERZICHT. Zoo nu en dan zinkt mij de moed bijna in de schoeen. Wat een onmoge lijk karwei is dat, om vooruit te zeg gen welk elftal het wint. Stel je voor. 12 Maart wordt gespeeld N..V. C. 1— Lisse 1. Lisse wint met 32. Een week daarna heeft de tegen ontmoeting plaats. Nu kon de uitslag daarvan 23, 33, of iets dergelijks zijn. Dat zou men ten minste denken. Maar, niks hoor. N. V. C. wint nü met 40. Daar heb ik niet van terug. Maar allen, weer met frisschen moed aan den slag. Daar gaat Ie weer voor niks. 1 C. Zwaluwen 1H. B. C. 2 De Zwaluw mannen vallen erg tegen., de laatste wedstrijden. Het gaat niet goed met de Haarlemsche clubs.) Zwaluwen zal dan ook bepaald verliezen van H. B. C. 2. Misschien wel met 31. S. D. O. 1. moet naar Helder. Als naar gewoonte zeg ik daar niets van. Het Westen 1 moet in Alkmaar spe len. Om 1 uur al. Dat iSwel wat vroeg. Gaat het Westen compleet en speelt het zoo als j.l. Zondag tegen H. B. C., dan is de zaak gewonnen. 2 E. Kinheim 1 krijgt Damiaten 2 op bezoek. Wat zal dat worden? Wat mankeeren die Damiaten toch Ver leden week geleek de uitslag veel op krentenbrood. Is die combinatie van 23 zóó sterk Dat belooft dan wat voor Kinheim. Houdt je broekjes maar strak. S. D. O 2—Geel-Zwart 1 Dat kan S. D. O. wel aan. 2—0 of zoo iets. H. B. C. 4 ontvangt W. F. C. 1 Let op H. B. C 3 is uit de competitie teruggetrokken en versterkt, het 4e. Nu, dat mag wel, want zij hebben nog maar 1 keer gewonnen. Maar W. F. C. is niet voor de poes. 2 F. N. V. C. 1 heeft pas Zilk 1 met 4—0 verslagen. Nu gaat Zilk naar N. V. C. om met 04 klappen te krijgen. Die Zilkers"moeten eens tegen Geel-Wit komen spelen. Ik gun ze van harte een overwinning. S. J. C. 1S. M. C. 1 geeft een voordeelig saldo aan S. M.C. 3 F. Wilskracht komt heel uit Alfen om in Schoten kennis te maken met de spierkracht van Amicitia. Dat zal ze slecht bekomen. S. M. C. 2—N. V. C. 2. Als dat geen vergissing is van den competitie leider, heet ik Scheidsrechter v. d. Peet hartelijk welkom in onze kringen, bij zijn terugkeer. N. V. C. 2 zal dezen wedstrijd winnen. Concordia 2 ontmoet voor de twee de maal S. J. C. 2n zal wederom met hem de punten deelen. Geel—Zwart 2 gaat een zwaren strijd aan tegen Lisse 2. Dat zal er om spannen. Geel-Wit 1 ontvangt S. D. O. 3. Jongen, jongen, dat wordt wat. Twee Geel-Witters ziek. Maar, vooruit, aan gepakt. 't Zal wel lukken. Kinheim 2R. C. IJ 2. Als 1 is ge lijk 1., dan wordt de uitslag van dezen wedstrijd 16 in het voordeel van R. C. IJ. Maar ik geloof er zelf niets van. Victrix 1—H. B. C. 5. Waar heb ik toch zoo'n onverwachten uitslag van erleden week gelezen H. B. C. 5 had zoo vreeselijk klop gehad. Is dat waar Dan heeft Vic trix een kans. 4 I. Concordia 3—Zilk 2 eindigt met gelijk spel. Lisse 3S. D. S. 1 evenzoo. Westen 3Zwaluwen 3 geeft 41. voor Zwaluwen (minstens.) Amicitia 2— Kinheim 3 wint Amicitia gemakkelijk W. F. C. 3S. D. O. 5 eindigt met gelijk spel. Vic- tria 2 Zwaluwen 4 kan evenzoo ein digen. 't Is een reuzenprogramma deze week, AMATEUR. UIT H. B. C.—KAMP. Over den weds'rijd H. B. C.Voor uit komt in Het Centrum een verslag voor, waartegen ik moet protesteeren. Zeker „fraai" was die wedstrijd niet. H. B. C. gaf een spel, minstens een klas lager dan tegen P. V. C. en tegen R. K. A. V.Van laatstgenoem den wedstrijd is een fraai verslag in de laatst Sportillustratie te lezen geplaatst door R. K. A. V. H. B. C. die het zwakke Vooruit gemakkelijk hebben kan, moest zich sparen voor de komende zware wed strijden, „Vooruit" begon met 11 spelers. Na rust komt een 12e speler die voor een ander mee wil doen. Dit wordt natuur ijk geweigerd. Het is onwaar, dat een speler het veld heeft moeten verlaten onwaar dat de aanvoerder..rondhuppelde" met een been rood van bloed. Hij had alleen een schram aan zijn been: Trouwens de scheidsrechter heeft een maal voor freekick gefloten, en dan wegens, gevaarlijk spel van den rechtshalf van Vooruit en nu wil ik niet zeggen dat die eene keer voldoen de was, maar daar de Vooruit spelers de leiding „uitstekend" vonden, zegt dit toch m. i. genoeg. Trouwens, iets ernstigs is er in het geheel niet voorge vallen. En stel eens dat het waar was, dat „een Utrechtenaar door een vuistslag „geveld" werd n. b. zou dan de aan voerder die tot vervelens toe liep te appeleeren voor offside, en dit zelfs op een ongemanierde wijze „den scheids rechter „verzocht niet tegen zulk „spel" geprotesteerd hebben Daar van heb ik niets gemerkt. Ik wil hierover eindigen, want het vervolg zal wel plaats hebben tusschen het bestuur van H. B. C. en het Bonds- bestuur, daar ik vernomen heb dat men zich zulk eene beleediging niet laat welgevallen. Zondag de grrrroote dag. H. B. C.- E. M. M. Dat zal er spannen. Door de overwinning van Zondag op Vooruit, en de nederlaag van Wil helmus tegen Wilskracht is H. B. C. op de 2e plaats gekomen, met één punt achter E. M. M. en één goal meer vóór op Wilskracht. Voor Zondag staat vast. H. B. C. E. M. M., WilhelmusVooruit en R. K. A.JV.P. V. C. Wilhelmus en P. V. C. winnen wel, Wil dus H. B. C. aam de spits blijven en niet weder naar de 5e plaats ver huizen, dan zal zij moeten winnen. En dit kan, daar zij de sterkste club is. Maar dan ook allen met de leuze be zield.... „Wij moeten winnen." Een spel als tegen P. V. C. en R. K. A. V., zoo allen ééns 1 Geen gekanker, maar spel 11 Allen op voor het kampioenschap Heel R. K. Voetballievend Heemstede, Zenuwkoorts, Zenuwhoofdpijn, zenuw weeën, zennwpljnen worden in hun hardnekkigheid het best be streden door Freco's Hoofdpijn poeders volgens het beroemde recept v. Dr.Ed.EUDWIGS te Berlijn, per poeder 8 cent, per doos i5 stuks f 1.70. Verkrijgbaar bij DAUDEIJ, Kruisstraat, B. J. VAN GULICK, Zijlstraat 98, R. HOOGLAND, Dr. Leydstr. 56, VAN INGEN, Zandvoort. en ook degenen uit Haarlem die hoog staand spel willen zien, vooral de katholieken die in H. B. C. de „hoog ste club voor hen moeten erkennen, gaan Zondag naar het H. B. C. terrein om de club uit het diocees Haarlem aan te moedigen, men zal geen spijt hebben van het uitstapje, en getuige zijn van een spel dat meteen zal logen straffen het „fraaie" stukje uit het Centrum. Geen der lagere elftallen heeft aan mijne verwachting voldaan. Het 2e speelde gelijk tgen Westen I, waar gewonnen had kunnen worden oor zaak was de lange rust. Het 4e kreeg maar met 131 klop, en het 5e met 130. Dat is toch te bar. Mag nooit meer voorkomen. Het 2e gaat naar R. K. V. Z. I. en wint, het 4e ontvangt W. F. C. 1 en verliest slechts met 4—1 ter wijl het 5e thuis het le een lesje geeft in het goals maken, en met 30 wint van Victrix I. KEES. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. OVERZICHT. Zooals wij wel verwachtten hebben Kennemers en Schoten 2 groote over winningen behaald op Haarlem 3 en H. S. V. 2 resp. met 41 en 61. De strijd om de le plaats in la is dus nog spannend ofschoon wij wel den ken dat de Kennemers tenslotte met het kampioensschap gaan strijken. In 1 B. won D. O. A. van Schoten 2a met 20 zoodoende ook haar kam pioenskansen vermeerderende. Voor a. s. Zaterdag is een wedstrijd voorge steld n. 1. H. S. V. 2 Haarlem 3. Beide elftallen ontmoeten elkaar Zondag weer, Wij geven H. S. V. 2 in beide wedstrijden geen schijn van kans. Voor de le klasse A. voor a.s. Zondag ontvangt Schoten 2H. F. C. 3. H. F. C. 3 die in het begin van het seizoen zoo sterk was, schijnt nu iets minder te worden waarom wij dan ook aan Schoten 2 de punten toedenken. Hercules speelt thuis tegen de Haarlem Boys en verliest evenals Bioemendaai 2 dat het sterke Kenne mers op bezoek krijgt. De jongere R C. H. editie trekt naar ljmuiden, om Stormvogels 2 te bekampen, wa.aj ze het echter hoogstens tot een gelijk spel zullen brengen. Vllr de le klasse B. gaat Haarlem 4—Zandvoort 2 een bezoek brengen. De Zandvoor- ters zullen ook zonder publiek, wei weten te winnen. 1 V. O., dat ook lang zoo sterk niet meer is als in 't begin van het seizoen, moet in Schoten 2 a. haar meerdere erkennen. Aan den Schoterweg komt D. O. A. op bezoek en gezien Haarlem 3a zelfs van V. S. V. 2 ver liest voorzien wij hier ook weer een D. O. A. overwinning. R. C. H. 4 ontmoet Stormvogels 3 en gezien de goede vorm waarin het jonge R. C. H. de laatste weken Speelt voorspellen wij'voor "déze wed strijd ook een kleine "Racing overwin ning. Het verdere programma luidt 2 a. H. S. V. 3—D. I. O. R. C. H. 5—E. D. O. 4. 2 b. Schoten 2E. D. O. 5. T. H. B. 2—V. V. H. 2. Bioemendaai 3—Kennemers 3. Haarlem 6Schoten 4. Hillegom 2—R. C. H. 6. 2 a. Halfweg VooruitHillenen, Victoria—Spaarndam. 3 a. SpoorvogelsRipperda. Victoria 2—A. J. C. Spaarndam 2I. D. O. 3 b. Schoten 5—H. F. C. 6. Haarlem 6T. H. B. 4. 3 c. E. D. O. 8—T. H. B. 5. 3d. Stormvogels 5S. V. O. 2. 3 e. Vogelenzang 3I. V. O. 3. 3 f. E. H. S. 3Kennemers 5. V. S. V. 3 a—D. O. A. 2 a. 3 g- Hillegom 3Hillinen 2. 3 h. Hillinen 3Zandvoort 4. G- KORFBAL. Overzicht, 't Is angstig om op 't oogenblik overzichtgever of hoe zoo'n ménsch mag heeten, te spelen, omdat je altijd een paar dagen van te voren je verslag in moet leveren en jein ons lieve Maart nooit Woensdags weet, of je Zondag kunt zwemmen of schaat senrijden kunt. Vanochtend, Donderdagochtend dacht ik dat het tegen Zondag wel aardig weer zou zijn om te bobsleden maar op 't oogenblik den middag van dien dag heb ik hoop, m'n ouwelui Zondag uit roeien te weten Het bekende „Maart roert zijn staart." Met 't oog op m'n goede bui,, (die begint al weer te zakken, want het weer betrekt en ik ga even m'n tuindeuren dichtgooien) zal ik weer den profeet die brood eet gaan spelen en eens mijn oordeel, (jasses, wat- stuift het hier,) aan liefhebbers nfede deelen over de wedstrijden op Zondag 2 April. Haarlem I moet nu Zondag eens van D. E. D. winnen. Dat kan ze ook want in een stuk of wat vriendschap pelijke matches is ze steeds de sterkere gebleken van die Amsterdamsche schoolclub. Vooruit Haarlem den moed nïet verliezen hoor en er nog eens flink opzitten, (Waarop, hé Charivarius Advendo 1, jongens, je dient je ook taai te houden. Ready is, vooral op eigen terrein dikwijls in het geheel niet malsch en zou jelui de groote kans om kampioen van je afdeeling te worden nog wel eens kunnen beknoppen. Tanden op elkaar, raad ik altijd maar aan en geen invallers accepteeren je lui van het eerste moeten mee. Haarlem speelt de luibak evenals Ad vendo II. Macbi, dat tusschen een stuk of wat haakjes niet naar Antwerpen gaat, ik geloof door gebrek aan achter en voorwielen, Macbi zal misschien hier komen, waarschijnlijk zitten die er beter bij, ontvangt Excelsior II waarvan ze niet met 220 verliezen, maar enfin, van je helahola houdt er den moed maar in. H. K. B. wedstrijden. Macbi II—A. J. C. IV. Haarlem IV—B. K. C. I. Haarlem IIIde Kraaien. A, J. C. II-A. J. C. I. Korfballer. VRAGENBUS. ZIET HE PRIJZEN verstandig doch niet ijdel, als men hetgeen men aan lichamelijke schoon heid bezit, zorgvuldig verzorgt en bewaart. Alle goede, weldadige middelen voor het haar, de huid, de oogen, de tanden, de nagels en de handen, vindt U bij ons ANEGANG 10. H ZIET DE ETALAGE ZIET DE PR1JZEK :s ZIET DE ETALAGE EEN ZAAK IN SANITAIRE- EN VERLICHTINGS- ARTIKELEN AAN DE ZANDV00RTSCHELAAN No. 10. Moderne Badkamer-Installatiën. bereidt Ge met S Seul. Afrna BALLY SCHOENEN Groote Houtstraat 42-44 DE TEGEN DE AANBEVELEND, - - LEIDSCHESTRAAT 48 - VRAAGT PRIJSCOURANT ZIET DE ETALAGE /r d Fh vy g i De stand is nu, voor de bovenste 5. E. M. M. 10 6 1 3 13 14— 8 H. B.C. 10 5 2 3 12 20—11 Wilskracht 10 5 2 3 12 19—11 P. V. C. 10 4 3 3 II 14—8 Wilhelmus 10 4 3 3 II 1413 2 c. 3 Vr. Zoudt u mij ook kunnen zeggen wat er aan te doen is, als een kip de vee- ren verliest? 't Kwaad-vertoont zich in hoofdzaak dicht bij de staart van de kip. Antw. Dat is het gevolg van 't veeren pikken. Het allerbeste middel daartegen is de alluminium snavelring. Deze voldoet uitstekend. Vraag uw leverancier. Geef uw volkje zooveel werk als maar mogelijk is- U kunt dit bevorderen door een flinke laag kaf, droge bladeren enz. te strooien, zoodat ze onophoudelijk moeten krabbe len om zich van het noodige te voorzien. Vr. 1. Ik ben 2 April 1921 verhuisd van Schoten naar Haarlem en 29 Dec. 1921 weer van. Haarlem naar Schoten. Nu heb ik ontvangen: 1. Een aanslagbiljet van Haarlem, denkelijk over April 1921. 2. Nu een biljet R. I. bel., Verd. bel. en Gem. Inkomstenbel. over een vol jaar. Js dat goed? 3. Ik meende dat ik zou ont vangen: 1. R. I. bel. Verd. bel. en 8 maanden voor Haarlem; 2. een biljet voor 4 maanden voor Schoten; 3. een biljet voor 4 maanden voor Haarlem, forens. Ik werk in Haarlem. Antw. 1. Dat komt uit en is in orde. 2. Dat is ook goed. U wordt in Haar lem over een vol jaar aangeslagen. Daar u echter in December verhuisd bent, kunt u over 4 maanden ontheffing aanvragen voor Haarlem. U wordt dan over deze 4 maanden als forens in Haarlem en Scho ten aangeslagen (in elke gemeente 2/3 van den aanslag). Wendt u voor een en ander tot den inspecteur der belastingen te Haarlem. 3. Niet goed gemeend. Vr. Zoudt u .mij ook kunnen opgeven hoe de prefatie van den H. Jozef"gebeden wordt, want ik heb opgemerkt dat de priester deze ook in twee gedeelten uit het missaal bidt. Ik heb een misboek van de R. K. Boekcentrale, uitgave 1918 (dit is liet nieuwste zooais mij verteld werd met Januari 1.1.) maar daar staat deze prefatie niet in. Evenmin als in de misboeken van Baarda. Antw.: Deze prefatie is een nieuwe en wel va n)919, die in een supplement of bijvoegsel aan het missaal is toegevoegd. Deze prefatie kan dus niet staan in uw uitgave van 1918. Vr.: Hoeveel Rijkisink. betasting moet betaald worden van f 3800 inkomen? Antw.: De hoofdsom bedraagt f 92,50. hierbij kooien in de provincie Noord-Hol land 42 opcenten. Vr.: Ik heb een inkomen van 1797,83 per jaar en een huigeziin bestaande uit vrou wen 3 kinderen, (753 jaar) hoe veel belasting moet ik betalen? Op mijn biljet ben ik aangeslagen naar een inko men van f 1906. Ik woon in Bemnebrock. Nu heb ik mijn aanslagbiljet 26 October 1921 ontvangen en heb niet in den daar voor aangegeven termijn mijn bezwaar schrift igediend, daar ik te laat heb opge merkt dat ik te hoog was aageslagen. Kan ik dat nu nog doen en waar moet mij dan vervoegen. Antw.: U bent te hoog aangeslagen. Wendt u tot den ontvanger. Vr.: Een van mijn kippen, die voor de eerste maal leggen, raakte gisteren een ei tje kwijt niet grooter dan een duivenei. Bij openmaken bevond zich van binnen eiwit met in het midden een klein rond zwart bolletje. Wat zou van deze afwijking de reden zijn en is dit le verhelpen? Antw. Maakt u zich maar niet ongerust. Dat komt vanzelf in orde. Jonge kippen hebben zulke malle kuren wel meer. Vr. Ik heb een hondje van ongeveer 3 a 4 jatfr oud, dat vreeselijk uit zijn mond ruikt. Nu is het eerst 'n lintworm kwijt geraakt. Toen heb ik daar iets voor ges liaald bij een drogist en toen is het overs gegaan. Nu heeft het er dat vreeselijke rui ken van overgehouden. Zoudt u daar soms iets voor weten? Antw.: Paar den gehakt met rijst voeren, gekookt en gemengd. Vr. 1. Heeft de R. K. Leeszaal, een eigen boekbinder, of laat zij baar weifczaamhe- den, buitenshuis verrichten. Zoo ja, waar? 2. Heeft de Stadsbibliotheek een eigen boekbinder of laat zij haar werk buitens huis verrichten? Antw. 1. Wendt u tot den directeur der R. K. openbare Leeszaal. 2. Wendt u tot dep bibliothecaris der openbare leeszaal. Vr. van J. v. G. Antw. U bent als uw opgaven juist zijn te hoog aangeslagen en wel voor f 600 zuiver inkomen te veel. Aan Rijk sink om slenbelasting en Verde digingsbelasting moet u betalen f 25.56; aan verdedigingsbelasting f 3.30. U schrijft niet in welke gemeente u woont, dus kun nen wij de gemeentebelasting niet bereke nen. Vr. Mijn dochter is verleden jaar 1921 op 23 Februari in een dienst gegaan tot Mei 1921. Toen is er verder nergens meer over gepraat, maar nu heeft zij haar dienst opgezegd met de veertien dagen. Maar haar mijnheer zegt dat ze zes weken moet blijven. Zij ontvangt huur om de veertien dagen? Antw. Uw dochter kan haar dienst met de 14 dagen opzeggen. Vr. 1. Wanneer is de eerst volgende ver gadering dc'r Provinciale Staten van N.- Holland. 2. Is deze ooft voor publiek toeganke lijk? Antw. 1. In de winlerzilting der Provin ciale Stalen is door den voorzitter aan ge-, kondigd dat het in de bedoeling lag rond April een extra-zitting der Staten bijeen te roepen. Wanneer deze ex tra-zit ting zal worden gebonden, is nog niet openbaar ge maakt. 2. Vergaderingen der Provinciale Staten zijn als regel voor bet pubKek toeganke lijk. Vr. Ik heb een hond die zit onder de luizen. Weet u ook een afdoend middel er voor? Antw. Hokken, manden enz. wasschen met een oplossing van creoline en water. Verder is het beste den hond zoo kaal mo gelijk te knippen en dan te wasschen met de volgende oplossing: 50 gram koolzure soda opgelost in een liter lauw water en in die plossing 10 gram poeder van stavcr- zaad te trekken. Na het wasschen goed drogen en niet te gauw in de opeu lucht laten komen. Indien u opziet tegen het knippen, kunt n het ook eerst probeeren zonder knippen. Vr.: Ik ben op 8 uagen vacantie ver huurd, en heb er maar 4 van gekregen. Nu ga ik uitmijnbetrekking. Heb iV nu nog recht op die andere 4 dagen, zoodat Ik 4 dagen eerder weg mag? Antw.: Uw inlichtingen zijn onvolledig. Hoe lang bent u daar in betrekking ge weest? Mocht u recht hebben op nog 4 dagen, dan behoeft mevrouw u die niet te geven onmiddellijk voor en aansluitend met uw vertrek. Gemeenschappelijk kan dat geregel dworden. Vr.: Hoe krijgt men een vetvlek uit een karpet? Antw.: Met een borsteltje en benzine zult u die vetvlekken er vermoedelijk wel uit kunnen verwijderd. Vr. van W. J. R. te H. Antj'.: Begin met toegangte verzoeken. Wordt u dien geweigerd, wendt u dan even tot de politie, wellicht is een aanmaning der politie voldoende. Tenslotte kunt u zich tot een advocaat wenden en voor de huurcommissie onmiddellijke ontruiming eisehen, omdat de woning niet behoorlijk bewoond wordt. GROOTE SCHOONMAAK RECLAME Tel. Inierc, 3140. <5. REKOERT AttfinauGBeaQ bij nQuioBn/cm r- w pfitnncti vajv *w -3» to in verschillende kleuren suéde Bruin glacé bokscalf Lak en zwart glacé Grijs bruin en wit linnen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 11