S)c£cidddic Sou/fco/n£ ZWEMSRORT. UIT DEN OMTREK LMT$TE~Kl£ywS. NederSandsche Handels- en Landbouwbank Staking bij „De Faam" VAN ONS KANTONGERECHT. Onze R.-K. Leeszaal. Burgerlijke Stand. AMSTERDAMSCHE BEURS, BEVERWIJK. - Gevestigd te Haarlem - ts voor LEIDEN en OMSTREKEN het aangewezen Dagblad voor Adverientiën VRAAG PROEFEXEMPLAAR. TELEGRAMMEN VAM ONZEN 0RAADL00ZEN DIENST. LLOYD GEORGE NAAR LONDEN. DE CONFERENTIE TE GENUA. 1 Verier werden de volgende bestan re- voorstellen aangenomen In de afdeeling Algemeen onder punt 4 welk luidt als volgt: „Bij de uitvoering der arbeidswetgeving rekening houden met den financieelen en economische moge lijkheden word ingelaseht: vóór 't woord „rekening" het woord „ook". In afd. III. Defensie. Toegevoegd ward aan punt 1, luidende: „de organisatie van leger en vloot dient beperkt te blijven tot betgeen noodzakelijk is voor de handha ving der neutraliteit en de verdediging der onafhankelijkheid." het volgende: „Krachtig moet worden gestreefd naar aanmerkelijke vermindering van uitgaven voor deze doeleinden, njede door de uit breiding van de Vrijwillige Weerbaarma- king van ons volk." Aldeeling IV. (Financiën). Aan de voorgedragen punten te doen voorafgaan als punt 1 het navolgende „Het evenwicht van het Staatsbudget moet in de eerste plaats worden hersteld door vermindering van uitgaven." De heer GASTRICUM is hiertegen en stelde wijziging ju dit voorstel voor of algeheele schrapping. Het bestuursvoor tel werd aangenomen. Hoofdstuk Vil. Onderwerpen van alge meen Maatschappelijk Belang. Aan punt I toe te voegen: „Be "Bcherming der kunst." Aan punt 6, dat luidt als volgt: „Maat regelen ter voorziening in den woningnood waarbij vooral dient gelet op de behoef ten van groote gezinnen en bevordering van het streven naar eigen woning," toe te voegen, „met inachtneming van financieele mo gelijkheden en vooropstelling A>n het par ticulier initiatief." De heer OASTJRICCUM stelde voor dit tel aten vervallen. Het bestuurs voorstel werd aangenomen. Afdeeling IX. Middenstand. Aan de voorgedragen punten als punt 6 toe te voegen: „a. Verbod tot oprichting en exploitatie van nieuwe gemeentebedrij ven of subsidieering door de gemeente van bepaalde ondernemingen, tenzij en voor zoover en zoolang de Kroon dit toe staat op gronden, ontleend aan hetgeen 't gemeene welzijn der burgers vordert. b. Verbod aan de gemeenten, om aan eventueel door haar geëxploiteerde bedrij ven voordeeliger voorwaarden te bieden, dan door haar aan gelijksoortige particu liere ondernemingen worden verleend." De afdeeling „Arbeid" van 't Staats program en. de beschrijvingsbrief der Algemeene Vergadering kon 'en n'et meer worden behandeld, met het oog op 't late uur (half twaalf), daar de verga dering verliep. Besloten werd daarvoor nog een vol gende vergadering te houden. De heer v. LIEMT deelt mede, dat de heer v. Granenburgh gaarne op deze vergadering aanwezig zou zijn geweest, indien ambtsbezigheden het hem niet hadden belet. Een der aanwezigen wilde het woord pver de vergadering te Utrecht, waar de actie v. Oranenburgh is besproken De arbeiders zijn daar zeer bdeedigd.1 Op advies van den voorzitter, werd daarop niet verder ingegaan. Een mid denstander merkte nog op, dat ook de middenstanders zeer door de arbeiders zijn beleedigd bij vele gelegenheden. Hierna sluiting der vergadering. Hedenmorgen is in het kleedingmaga- sijn Mij. „de Faam", Lange Veerstn£at, Haarlem en Leiden een staking uitge broken, welke ongeveer 60 personen om vat. De eisch van het personeel is, dat „de Faam" zich organiseert, waartegen de directie bezwaren heeft. 'Aan het per soneel van „de Faam" wordt naar ons van de zijde der directie werd mee gedeeld hetzelfde loon uitbetaald en deeld tot een geldboete van f10, sub! 10 dagen hechtenis. Orgelbespeling, in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 13 April 1922 des namid dags van 23 uur door den heer George Robert. Werken van J. S. Bach (1685 1750). 1. Praeludium et Fuga c. kl. t. 2. Choralvorspiele. a. O mensch, bewein' dei- ne Sünde grosé; b. O Haupt voil Blut und Wunden; c. Heut triumpheert Gottes Sohn. 3. Fanstasia c. kl. t. 4. O Lamm Gottes, unschuldig (3 Versus). 5. Wir glauben all'an einen Gott (Fuga). Avondschool voor Handelsonderwijs. Bevorderd naar de 2de klasse: P. Eijkhout; J. Gouwentak; Maria C. Horeman; A. R. P. Jongkind; Klaaske J. v. Leeuven; M. Vonk; J. W. Adelaar; J. J. Amand; W. A. Arnaud de Cal- levon; Johanna v. Baardwijk; W. J. v. d. Berg; P, Bood; Margaretha Bronkhorst; Johanna C. Diepersloot; Eliz. C. Arnaud de Callevon; J. A. P. Meeuwig; G. L. Prent; Jacomina C. v. d. Putten; Jacoba Brugman; D. A. v. Dalen; N. v. Donse laar; Maria G. Draaijers; W. S. Eike£n- boom; G. Geerevliet; Johanna P. de Graafi; C. J. Groenendal; N. de Groot; D, v. Gulik; Trijntje C. Haak; M. Halse- ma; Catharina G. Heitlager; Johanna Hommers; Petronella H. J. Honnebier; J. J. Hoogland; J. B. Huijsmans; G. de Jong; M. de Jong; J. J. K. Kater; J. P. v, d. Kasteele; NV. A. H. Kerkhoff; Pe tronella Kliek; Catharina C. Klingcrs; Ca tharina H. Konings; Hendrika H. Konings J. Konings; G. T. C. Kroon; W. Kuijper; Alida C. Lasschuit; H. Leeflang: Elisa beth M. v. d. Lugt; Wilhelmina H. Lui- ting; F. J. Luitjes; G. v. d. Mark; J. G. v. d. Mark; W J. Ph. Merten; Alida J. Meulenbrugge; Paulina Mok; Anna G. E. Montauban; Wilhelmina P. v. d. Pad; A. F. Pielage; Wilhelmina G. Roosenhart; C. P. Kramer; Susanna J. C. Schornagel; H. J. Schrama; Maaike Smit; Fredirka Stam J. Steegstra; Elizabeth Stouten; J. J, Stuurman; P. Visbeen; Dina M. de Vries; Lambertha Chr. de Vries; W. Walther; A. C. West; Maria H. J. Willemse; J, Zijlstra. Bevorderd naar de 3de klasse: Adriana J. Briene; G. Houtzager; Ca tharina Adding; Jannetje G. v. Andel; Maria E. S. Anderson; A. v. Baardwijk; H. Bakker; J. v. d. Berg; Christina J. Bol- leurs; Johanna P, Braams; G. Brakel; Neeltje van Brummelen; J. Bijster; Marie Arnaud de Callevon; J. A. Kastercum; Maria H. Paape; Aafje Scholten; L. Sil- vis; Maria P. Wijkhuizen; Petronella Bijs ter; J>W. M. v. Duffelen; Mj Duiverman; Dieuwertje Edam; Adriana J. Franz; Ma ria A. v. d. Fluit; Hendrika A. Gast; J. M. Geerts; Maria J. de Graaff; E. G. Gras; Elisabeth J. Gutterswijk; J. C. de Haan; Maria Heiloo; J. A. Hoekstra; Apol- lonia A. v. d. Hoften; Grieft je v. Hofwe gen: Magteltje de Jong; Maria Th. C. Klein; Johanna E. Kruiver; Adriana Landsmeer; C, v. Leersum; Jeroentje LokA. C. Hoekstra; Elsabé Meijers; P. H. Meijlis; G J. Nieuwveen; A. J. Node- lijk; P, B. Ockeloen; Ch. F. W. Pater; L. B. Poppe; H. Renout; S. P. v. Schooten; H. C. Souverein; J. H. Spek; Cornelia Spoor; G. H. Touwker; Elisabeth N. M. Uittenbosch; A. H. A. Versteijnen; G. J, C. de Vogel; M. Vorst; J. v. d. Wall 'Pér- né; T. Wals; H. Wesferhof; J, Westra; Meimerigje Wezelman; J. W. Willemse; P. J. Winkel; D. J. de Wit; W. F. Wuhl; A. A. B/Wijsman; J; B, de Zaaijer; Johan na G. v. Zurk. (Wordt vervolgd.) Het nieuwe Postkantoor. Met ingang van gisteren zijn alle dien sten, behalve Telegraaf en telefoon, in het nieuwe kantoor aan de Gedempte Oude Gracht gehuisvest. Er heerscht in belang hebbende kringen ontstemming dat de meubelen in het nieuwe kantoor bijna alie van Duitsch fabrikaat zijn en dat terwijl in de meubelindustrie veel werkloosheid heerscht, sinds geruimen tijd en het Rijk dat nu dan meubelen in Duitsohland be trekt, voor uifkeering'aan werklooze meu belmakers heel wat meer moetbijdragen. Een magnetiseur. Voor den kantonrechter had zich ta verantwoorden de magnetiseur K. alhier, Ontduiking Ruurconimissleidet de Haagsehe dames de baas te zijn en Terecht stond daarmede zekere D., di< ^woet den strijd met 3—1 in haar voordeel worden dezelfde voorre hten gegeven gehuldigd van het onbevöegd uitoefenen 00 ndT OOriööfitnnclr /mrziTi nimow roti mi de georganiseerde patroons doen. wzxursie. _De Drukkers-studiekring der geneeskunst. Zeven zijner „patiën ten" passeerden de getuigen-revue en ver klaarde, dat zij zenuwzwak waren of pijn in de beenen hadden en daarom naar {Lu riem bracht 9 April een bezook ami 't Frans! <!en magnetiseur waren gegaan. Hij streek Hals-museum. I patiënten over de kleeren, een be- Onder leiding van dm directeur den1 handeIjn£> waaraan de meesten zich twee heer Gratema werd het museum be- lichtigd, terwijl de heer Gratama de ge schiedenis van de schilders uit vroeger eeuwen vertelde, alsmede de bedoeling err de opvatting van hun schilderstukken, soodat een juist begrip gekregen werd ▼an die kunst. Ook werd bezichtigd de restauratie van een der groote Halsen Zij die dien ochtend aanwezig zijn maal in de week onderwierpen. De meesten hadden er baat bij gevonden. Twee gevallen in de hier bedoelde zeves» betroffen een kind, dat een spraakge brek hed, Over deze „twee" patiënten maakte de magnetiseur alleen maar eeniga „hocus-poeus-bewegingen", maar de oude konden niet zeggen, dat het geholpen bad. Ten overvloede kwam er nog een juffrouw J ULwu WvUilvTIIVi WCUi ZUJ a i - i geweest hebben genoten van de leerzamq V? P43' r)e zalfjes verkocht aan pa- exsursie. De R. K. Bibliotheek zal gesloten zijn van Donderdagavond tot Dinsdag na Pa- se hen, dus Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag, 2den Paaschdag. Voorts verzoekt men ons te melden dat de uitleening der boeken over het algemeen een half uur na de opening begint en eindigt een half uur voor het sluiten. Dit is de regel in alle bibliotheken. Tot beden heeft men dezen regel niet toegepast om de leden ter wille te zijn. Nu echter het aantal bezoekers en leden groeit (er zijn er zoowat 700) moet terwillen van den geregelden gang van za ken dezen maatregel ingevoert) worden. Tram warm geloopen. - Gisteravond 6 njir moest een wagen 'van de N.ZH.T.M. op de God. Oude gracht uitgeschakeld worden, doordat hij warm geloopen was. Daarop is hij be spoten en opnieuw gesmeerd en naar de remise gebracht. Faillissementen. In staat van faillissement werd ver klaard de wed. A. v. d. Does, café- houdator, wonende te Halfweg, gemeente ïlaarlemmerliede en Spaarnwoude. R.-Ö. Mr. H. v. Lcgbem de Josselin de Jong. Curator Mr. F. v. d. Goot. Cassatie werd aangeteekend door 0. R., wouende te Heemskerk, ter zake ypnój^ „Overtreding drankwet' veroor- tiënten van K. In een paar gevallen had. zij echter veel meer laten betalen, dan oorbaar was, en dan had K. „percenten" gekregen. Dft geschiedde vólgens zegge van de juffrouw alleen bij klanten die K. liever kwijt wilde zijn, met deze veel te laten betalen, hoopte men ze niet meer terug te zien. De ambtenaar bij het kantongerecht die betoogde dat beklaagdes handeling vaak volgens de jurisprudentie van den Hoogen Raad strafbaar js, zeide dat hij wellicht niet tot vervolging zou zijn over gegaan, indien de zalfjes-geschiedenis zie' inet had voorgedaan. Hij eischte thans 7 maal 10 gulden boete qf 7 maal 10 dagen hechtenis. Bekl. werd bijgestaan door mevr. P Tideman, die opmerkte, dat blijkens een anonymen brief deze aanklacht te dan ken is aan een persoonlijke vijandin van bekl. Spr. betoogt dat de jurispredentie in den Hoogen Raad niet juist is en dat bekl.'s handelingen niet strafbaar zijn Heft magnetiseeren wat bekl. deed is ge lijk te stellen met masseeren. De offi- ciëele wetenschap houdt zich altijd nog maar afkeering van heft magnetisme. De regeering most er zich eens mede be moeien en een Staatscommissie instellen Spr. meent verder dat bekl.'s werk ten bate der spraakgebrekkigen op een lijn geiteld kan worden met wat spraaklee raren doen. Hij acht dus termijnen voor vrijspraak in alle gevallen aanwezig. mr. Vis als gemachtigde had gezonden. Bekl. heeft de zolders van een perceel aan het Spaarne voor 14 in de week verhuurd aan den behanger H., en dezen daarbij het gratis, vrij gebruik der twee de étage gegeven. Bij de ambtelijke schat ting door den Huureommissie-beambte was het complex van twee étage inclusief zolders echter getaxeerd op een huur van 20! Bekl. dacht, dat de zolders vrij wa ren van schatting en hoopte nu op deze wijze zeker voor zijn étage toch meer huur te krijgen. Dat zal hem echter 200 aan boete kosten, als de kantonrechter zich vereenigd met den eisch des ambte naars, al poogde mr. Vis ook aan te toó- nen, dat hier niet in den zin der huur- commissiewet sprake was van het verhu ren van een yoning. Vrijspraak. De automobielrijder B. heeft op den' beruchten Rijksstraatweg een paard en wagen aangereden, aan wagen en koop waar werd schade toegebracht. Allerlej lastige vragen van al of niet rechts rijden en licht op hebben of niet, wist de amb tenaar nog voor het hooren van de getui gen décharge te onderdrukken door den kantonrechter - een wenk te geven, dat hij vrijspraak vragen zou. Dit gebeurde dan ook, omdat spr. meende, dat hier van een ongeluk sprake was. Uitspraken in alle zaken 17 April a.s. Ondertrouwd: 12 April: J. Smallegange en M. G. Smits. H. J. G. Stèffens en L. J. Schijvens. H. C. Seijsener en S. G, Scholts. D. Neeven en A. J. Feijen. A. v. d. Goes en A. Felder. A. H. Kuijper en G. F. Hartman. W. Geijssen en A. M. Joosten. W. J. J. de Groot en M. E. Reijer. J. Lijnzaad en A. V. Geijlswijk. Getrouwd: 12 April. A. Jansen en H. Schram. P. Sabelis en S. B. Pel. H. O. v. d. Wall en M. E. Wesselius. W. F. de Nijs en M. Heijman. J. P. Krom en M. Meijboom. A, Kok en H. P. Minck, G. C. H, W. Adams en C. Prinsen. Geboren: 8 April, dochter van C. Vau- montGroes. 10 April, dochter van M. G. A. KrouwelsBeeren. 11 April, dochter van H. J. MoerkerkTimmer. 12 April, dochter van A. Roodenburg v. d. Endt. dochter van H. v. Dijk— de Graaf. dochter van A. M. ,de Vries Rozenhart. De brievenbussen aan het nieuwe Postkantoor. Zooals men zich herinneren zal, heb ben we indertijd geschreven over het ongemak, dat het nieuwe postkantoor had door het missen van een brieven bus aan de zijde der Gedempte Oude- Gracht. Tot ons genoegen hebben we mogen eonstateeren, dat ook aan dien kant een brievenbus is nagebracht, zij het dan ook meer ia miniatuur. We willen er evenwel op wijzen, dat het aanbeveling verdient, de te bestellen stukken in de bu,s aan de Raaks te posten, omdat' daar het beetellerslokaal gevestigd is. De bus aan de Oude- Grachtzijdö zal natuurlijk wel boel dik wijls gelicht worden, maar desniettemin kan er toeh eenige vertraging ontstaan. Een belangstellend lozer deelt ons me de, dat hij gesteren gezien heeft, hoe een juffrouw een spaarbankboekje postte in B e bus aan de Oude Gracht. Een kwajongen zag kans het boekje er echter even pauw uit te halen. In het kantoor werd dit feit bemerkt en den jongen direct het boekje ontnomen. We willen onze lezers er evenwel attent op maken, dat de brievenbus aan de Oude Gracht nog niet te gebruiken is. Dit staat ook duidelijk genoeg er boven aangegeven. Bovendien is de bus verstopt, maar de juffrouw heeft toch nog kans ggzien, (hoe is ons werke lijk een raadsel) het boekje door de uiterst 6malle spleet gewrongen te krij gen. Vooralsnog post© men zijn stukken dus alleen in de bus aan da Raaks-4 zijde. Volmaakt is de zaak echter nog niet, wat ook wel te begrijpen is. Je wordt in de Zijlstraat voor de brievenbus van het oude kantor r verjaagd door de twee doo dt oogen der brievengleuven en door. een keurig gecalligrafeerd biljet verwezen naar de hoofdbrievenbus aan de Raaks. Dat overkwam een onzer medewerkers gisterenavond en hij wandelde naar de Raaks. Maar niet zonder eenigen angst de poneerde hij de brieven in de gleuf „Bin nenland". Hij waagde het n.l. even een blik te werpen door de gleuf tot in de in- wanden van het nieuwe kantoor. Maar 't zag er daar nog niets brievenbusachtig uit. Hij zag een groote ruimte met op een vuilen betonnen vloer een groote hoeveel heid krullen, zoodat hij het gevoel kreeg, zijn brieven in een hoop vuilnis te hebben gedeponeerd. Hij wacht nu af of zijn brie ven ariveeren zullen. Maar dat zal wel. Ong e c Orrij c erd- HET FEEST BIJ STOOP. Wal al belangstelling! Een uitverkochte zaal, dus geen enkel plaatsje meer onbezet. Onder genot van een fijn stukje muziek om 8 uur precies blaast de leider, de heer Joh. M, Schmidt, op zijn fluitje en doet hierdoor een tiental waterfeeën in 't wa ter verschijnen, gelooid met bloemen die keurig werk te zien geven. Een woord van lof voor de zwemsters, doch niet minder voor den ontwerper van dit aardige nummer lSguurzwemmen. Nummer twee van het programma geeft ons een wedstrijd van nieuwelingen. Het zijn er niet velen, maar des te prachtiger zwemmen zij, le prijs Fritsje Bernard 2e prijs Wim Berkel. Hierna wordt een pantomine vertoond door het personeel van de inrichting. Een visschertje met een jeugdig vriend houdt zich rustig bezig met z'n sport, doch wordt intusschen geplaagd door 2 kwajon- giens. Men wordt handgemeen, de politie komt er bij te pas enallen vallen te water. De omgekeerde kano. waarin eerst- genoeinden plhats hadden genomen -laat zien, in twee woorden, ja laten we zeggen wat het doel is van deze geheefen avond: 'i Leert zwemmen. In den dames-polo-wedstrijd loon! Zignea te doen eindigen. De wedstrijd H. V. G. B. -Neptunus wordt beslist met 21 voor Zaandam. Dit verlies was niet noodig ge weest. Gelijk spel had een mooiere verhou ding aangegeven. Beide estafetten worden door de bezoe kende clubs gewonnen. Na de pauze wordt aangevangen mét ge- costumeerd tobhevaren. Dit nummer is een lach succes. Vele aardige costuums krijgen we te «ien. De le prijs hiervoor is behaald door mej. M. Jak, 2e prijs door mej. A. v. Zet ten. Maar het doel van den strijd is heel moeilijk en wordt maar door een enkeling bereikt. Mevrouw Margadant is hiervoor de eer ste prijswinnaarster, zij weet het vlugst en behendigst in haar tobbe op te staan, wat inderdaad bijna niet te doen is, en een chocoladereep boven haar, in de wacht te sleepen. Nummer iwee is mejuffr L. B. Schouw. Dan krijgen we kat en muis. Vermake lijk is het om te zien. Al die geblindoekte dames, die hevig trachten de behendige kat wélke nu met recht do bel is aangebonden, te pakken te krijgen. Eindelijk gelukte het mej. T. v. Gelder. Van Hindernis zwemmen wordt num mer 1 gewonnen door mejuffr. H. Pothoff. Nu nog tot besluit een nummer schoon- springen, waarin de heeren Schönhuth, Smidt en Verweij vooral eenige zeer mooie sprongen te zien geven, en deze gezellige avond is heiaas weer voorbij. In de turnzaal werden door den direc teur, den heer de Roo v. Alderwerelt, de prlizen uitgedeeld. Alvorens hij hiermede begint spreekt hij een woord van hartelijfoen dank uil, aan de heeren Dr. Merens, en Schmidt, die hem wederom trouwbier zijde hebben ge staan, in het moeilijke werk van het orga- niseeren van een zwemfeest. Ook het per soneel dat voo-r hef komische gedeelte heeft gezorgd, wordt niet vergeten. Z-ij ont vangen een souvenir, alsmede de welwil lende medewerker de heer v. Huis. Ten slotte eindigt de heer de Roo met te zeggen, dat het jammer is, dat nog zoo weinig van Stoop's Bad wordt gebruik ge maakt. Hij hoopt dat deze avond er toe bij gedragen zal hebben, dat velen zich zullen voornemen, meer van deze heerlijke inrichting gebruik te maken. De heer en mevrouw Stoop woonden dezen feestavond bij. Vele mooie prijzen waren er toegestaan, door de N.V. Stoop's Bad en de heeren H. Franken Jr., Dr. Merens en C. P. W. v. Oploo. De Beurs opende heden: prijshoudend. Staatsondsen. 5 pet. Nederland 88%, 6 pet. Nederland 100%, 7 pet. Ned. Indië 1921 102%, 6 pet. Indië 96%. Culturen. Koloniale Bank 121, Indi sche Bank 89, Vorstenlanden 152%, H. V.A. 362. v Industrioelë waarde». Insulinde olie 3%. Oliewaarden. Koninklijke 494, Con sols 153. Orion 32%. Tabakken. Deli Mij 245, Besoekï 49, Rotterdam Deli 26%, Senembah 370. Rubbers. Amsterdam Rubber 88, Deli Batavia 56, Nederl. Rubber 45%, Rott. Ta- panoeK 18. Scheepvaarlwaarden. Hcrtl. Am. Lijn 150, Holl. Boot 42, Kon. Hol!. Lloyd 21, Japanlijn 98, Paketvaart 91%, Scheepvaart Unie 103. Marine 20. Amerikaansehe waarden. Hide and Leather 74%, Steel 105, Smelting 61%, Anaconda 110, Cigar 74%, Atchison Tope- ka 105 1/16, Denver 1 15/16, Southern Pa cific 95, Union Pacific RaadsveVrgaderirigMaandagavond vergaderde de Gemeenteraad voltal lig. Voorzitter de burgemeester. De notulen worden tot het einde der vergadering aangehouden, omdat de heer v. Helden bezwaar heeft over het geschrevene naar aanleiding van den. steun aan uitgetrokke11 werkloo- zen. Aan de orde is het voorstel, door* B. en W. aan den Raad gedaan, tot. aankoop van grond door de gemeente op het terrein aan de Zeestraat. Koop prijs f 12000. De Voorz. brengt in dit verband hulde aan den heer Steyn, die van hem toegevallen balen der veiling af gezien heeft, loen de gemeente koop ster werd. De heer STEYN spreekt zijn vol doening uit over dezen aankoop, maar verwijt B. en W., dat zij het belang der gemeente in deze niet eerder ge zien hebben. Spr. pleit er voor, dati de gemeente alle gronden daar rönd- onime in het oog houde om te voor komen dat er verkeerd en chaotisch gebouwd wordt. De heer v. HELDEN geloo-ft, dat dit aankoopen voor den Raad zich uit gesproken heeft, naar buiten een ver keerden indruk gemaakt heeft. De heer TUSSEN meent ook te weten dat het publiek zich afvraagt of de raad daar voor spek en boo- nen zit. De lieer ZWAGER; Dank u wel! De VOORZ. vindt dit bezwaar niet logisch, zoolang de Raad tegen kan stemmen. Dan zitten B. en W. met het gekochte nog niet verlegen. De lieer EIJKING beweert heftig, dat de Raad hier als aanhangwagen is .gebruikt. Spr. meent geen hulde te kunnen brengen aan den hepr Steyn, daar, als deze B. en W. eerder ge waarschuwd had, de grond en toe- behooren niet f 12000, doch slechts f 5000 hadden gekost. De heer STEYN weerlegt dit laatste. De VOORZ. drukt er zijn teleur stelling over uit, dat B. en W. niet' meer lof in ontvangst mogen nemén. De heer ZWAGER verdedigt B. en NV, tegen de aanvallen va11 de hee ren Tijssen en Stey'i en geeft lucht aan zijn grief tegen de11 heer Sleyn, die steeds maar weer er op uit is B. en NV. de les te lezen en in deze zelf tekort gekomen is. Uitroepen: Bravo! De heer GORTER betuigt instem ming met de woorden van zijn mede lid in het college van B. en W. en geeft de juiste toedracht van het gebeurde weer. Na veel gesputter motiveert de heer BRAUN zijn stem, omdat hij tegen alle exploitatie door gemeente, pro vincie of rijk is, daar dit handen vol geld kost. Bij stemming wordt het voorstel tot aankoop met 7—6 st. aangenomen. Na een heftige twist tusschen den Voorzitter en den heer Eijking inzake de handhaving van het reglement van orde, keurt de Raad goed, dat voor de financieele regeling van de afge handelde zaak in suppletoire begroo ting worde aangebracht de som van f 12780. Vastgespeld wordt eene verordening tot aanwijzing van Vet tijdvak voor vergunningen, bedoeld in de Leer plichtwet. De vergunningen kunnen worden verleend binnen het tijdvak van vier achtereenvolgende weken na 21 Juni. De Raad heeft geen bezwaar aan het bestuur der Bissclioppel. Kweek school vergunning te verleenen 'tot plaatsing van een hek om de terreinen dier school. Aanvaard wordt het aan bod der Kkweekschool om aan de gemeente in beheer en onderhoud af te staan het voetpad en de boomen rondom haar terrein. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf heeft aan de gemeente aangeboden eene regeling omtrent eene uitkeoring van f 11980,19 in eeens ter vervanging van het winstaandeel gedurende de jaren 1920 tot eu met 1935. Deze regeling wordt gaarne aan vaard. Uit de mededeelingen blijkt dat proces-verbaal is opgemaakt van den staat der gemeentekas, die in goede orde is bevonden. Een voorstel-van Helden inzake de uitkeering aan uitgetrokken werkloo- zen, gaat den kelder in. Aangezien de heer v. Helden een wijziging van redactie der notulen wenscht, worden deze in stemming gebracht en goedgekeurd. Verder werd er niets belangwek kends meer ter tafel gebracht. KordaalEen mijnheer uit Bever wijk, die te Rotterdam logeerde, be gaf zich Vrijdagavond om een uur of elf uit ecu café aan de Korte Hoog straat naar zijn hotel in de Hoofd- stecg. Op deu hoek van de Hoo^ straat en Wijde Marktsteeg werd hij plotseling door een voorbijganger aan gesproken, die de vertooning is een bekende zakkenrollerstruc met veel vertoon van hartelijkheid op hem afstoof, hem de hand drukte eu tege lijk alle pogingen in het werk stelde zijn vrije hand naar den borstzak van den „provinciaal" te brengen. De „provinciaal" kreeg argwaan, vooral toen hij bemerkte, dat nog een an dere „kennis" achter hem aan kwam. Hij trok een* jachtmes, dat hij in een schee naast zijn broekzak droeg en dreigde de heeren, die zich op het verweer uit de voelen wilden ma ken, het mes tusschen de ribben te zullen stoolen, als ze van hun plaat® kwamen. Twee politieagenten ,die o] hun weg naar huis, toevallig pas seerden, werden te hulp geroepet en rekenden het tweetal in, ondanks de vertoogen van de vrienden der roovers, die in een kroeg in deze buurt hun clublokaal hebben en dus onmiddellijk in grooten getale aan wezig waren. De twee heeren wer den aan liet politiebureau herkend als twee bekende straatschuimers.' waarvan er een een paar weken ge leden voor een geval van straalroof heeft terechtgestaan, maar gebrek aan bewijs ,na een voorarrest van enkele maanden werd vrijgesproken. („Hbld.") De „Staatscourant" bevat de statuten van de Handelmij, „Hoematimex", alhier, EEN VEENBRAND. Bij Valthermond (Drente) is een veen brand uitgebroken. Ten gevolge van den feilen Oostenwind bestaat er gevaar voor uitbreiding. Gewone Jaarlijksche Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders der Vennootschap op DONDERDAG 27 APRIL a.s., des namiddags te 4 ure, ten kantore der Bank. De punten der agenda dier vergadering, alsme de de hij de statuten voorgeschreven bescheiden liggen van heden af voor aandeelhouders ter inzage. Om tot de vergadering te worden toegelaten, is deponeering van aandeeien, min stens drie dagen te voren verplicht, welke deponeering moet geschieden ten kantore le Haarlem, Siddenburen of Nieuwolda. DE DIRECTIE. Uit Genua wordt gemeld dat Lloyd George den volgenden week naar Londen zal gaan om daar, zoover de conferentie van Genua het toelaat, daar korten tijd te verblijven. De commissievergaderingen. ROME, 11 April. De commissie, die L de vergadering der conferentie van gis teren is aangewezen, heeft vandaag in heft Reale-paleis haar eerste vergadering gehouden. Zij moet zich bezig houdei met de vraagstukken aangeduid onder d nummers 2 en 8 van de te Cannes op 6 Januari opgestelde agenda, welke be treffen het herstel van den vrede in Eu ropa op hechten grondslag en het herste van de geldmiddelen. De commissie is samengesteld uit twee afgevaardigden voo elk der ui'tnoodigendo landen, twéé afge vaardigden voor Duitsohland en Rusland en één afgevaardigdev voor ieder der overige landen. Facta is tot voorzitter der commissi^ benoemd. Vanmiddag om vier uur had hij de financieele commissie bijeengeroepen De voorzitter van de Hongaarsche dele gatie, graaf Bethlem, heeft een motie voorgesteld betreffende de bescherming der minderheden. Dr. Benes (Tsjocho-' Slowakije) heeft eenige opmerkingen ge maakt naar aanleiding van enkele dooi den ITongaarschen afgevaardigde te herds gebrachte punten en o.m. gezegd dat d Volkenbond zich meft het vraagstuk vat de bescherming der minderheden bezig houdt. Faota, die alle voorbehoud maakte tei opzichte van de mogelijkheid om de moti. in behandeling te nemen, zeide, dat he vraagstuk in elk geval in onderzoek ge nomen moest worden door een sub-com missie, waarvan hij de oprichting voor stelde en die alle bij de commissie inge diende voorstellen zou moeten onderzoe ken. Dio sub-commissie zou moeten bo staan uit één 'vertegenwoordiger van Duitsohland, één van Rusland en vier vertegenwoordigers van de uitnoodigenda landen en één vvertegenwoordiger van''oil der andere landen. De vertegenwoordiger van Zwitserland Motta, merkte op, dat een aldus samenge-, stelde commissie onvermijdelijk een meer derheid moest hebben ten gunste van de landen, die de conferentie bijeen ge roepen hebben. Tsjitsjerin (Rusland) zeide het voor stel van de sub-commi3sie te aanvaarden maar vroeg, gezien het bijzondere belangd dat er voor .Rusland in do te behandelen vraagstukken gelegen was, aan Rusland twee afgevaardigden in die commissie te geven in plaats van een. Daar hij echter nieft bedoelde aan Rusland een bevoor rechte positie te bezorgen, zoo zouden ook de overige landen natuurlijk twee afgevaardigden in plaats van één - in dv sub-commissie kunnen hebben. Lloyd George bestreed de bedoelde sub commissie geen gevo. ./-Imid zou hebben beslissing te nemen. Lloyd George zeide nog, dat iedere, afgevaardigde in de sub commissie zich zou kunnen doen verge zellen door raadsleden en deskundigen. -tsjitsjerin trok zijn voorstel in en he# voorstel tor benoeming van een sub-com missie is meft algemeene stemmen aan genomen. De vergadering werd vervolgens geschorst om gelegenheid te geven dq leden der sub-commissie aan te geven Na hervatting der beraadslaging deeldq de voorzitter mee, dat de derde com missie, dio punt 5 van de agenda hoeft te behandelen (economische vraagstukken) en de vierde commissie, die zich metb punt 6 moet bezig houden (tramsport- vraagstukken) morgenochtend om tien uur zal vergaderen. Vervolgons werd de uitslag van de be noeming voor de sub-commissie bekend gemaakt. Tsjitsjerin verzette zich tegen heft feit, dat Roemenië nu deel van da sub-commissie uitmaakt, omdat dit Bea- sarabië bezet houdt. Hij protesteerde ook tegen de aanwezig heid in de commissie van Japan, dat in het Verre Oosten Russisch gebied be zet houdt. Tsjitsjerin voegde hierbij, dat het overigens niet zijn bedoeling was zijn wil aan de conferentie op te leggen, maar dat hij meende dit protest niet voor zich te mogen «houden. De vertegenwoordiger van Roemen»' antwoordde en bestreed het Russische pro test.' Het zelfde deed de afgevaardigde van Japan, die bovendien zijn verbazing over het Russische protest nisprak. Facta heoft ia zijn antwoord aan den Russischen gedelegeerde gezegd, dat hij weigerde acte te nemen van zijn protest. 4 De sub-commissie heeft tot voorzitter gekozen Sckanzer, deu Italiaanschen mi nister van buitenlandsche zaken en vervol gens overwogen wat de beste wijze zal zijn om de vraag.?*, ukken vervat in de num mers, 1, 2 en 3 vau de agenda van Cannes te behandelen. Op voorstel van Lloyd George zal het rapport, dat te Londen over het Rus sische vraagstuk is opgemaakt door de deskundigen van de uitnoodigende landen, tot grondslag der discussie dienen. Op voorstel van Barlhou, gesteund door Tsjitsjerin zal de sub-commissie Donder dag de discussie over het rapport en Je overige vraagstukken beginnen. Nederland, Denemarken, Finland en Tsjecho-Slowakije. zijn in oen inancieelo sub-commissie vertcgonyroorihgd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2