"Tndriiklceïi vast dsn dag. ÏÏSt BEN OMTREK, DAMIAATJES DONDERDAG 13 APRIL 192a «aste JAARGANG No. 14116 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: PER KWARTAAL 3.25 PER WEEKt 0-25 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.577, NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIÈN 35 CENTS PER REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. EERSTE BUÖ Dit nummer nestaat uit 4 bladen OVERLEG OF WETTE LIJKE REGELING? mmmp 7//fli W\ De hal van het nieuwe Postkantoor. Koningsplein -- Amsterdam HAARLEM. R.-K. Kiesvereeniging. Vóés' Paschen SCOOPE MEN EEN MOOIE SN SOLiEOE SCHOEN BIJ L. PAANAKKER, Alléén Gr. Houtstraat 46 Moe:e!ijke keuze. J. J. WEBER S. ZOON. Koningstraat 10 Haarlem. Opticiens Fabrikanten. Het duurste en beste, Is Franken's Metkbrood. Burgerlijke Stand. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT BUREAUX: 281. -—:o:- Mct meer dan gewone belangstelling i al men het voorloopig verslag der Twee de Kamer van het onlangs ingediende wetsontwerp tot wijziging van de Arbeids wet hebben ingezien. Het vraagstuk, hetwelk heel onze sa- vnenleving thans bezighoudt, wordt daar door de volksvertegenwoordigers bepraat en bekeken. 't Is een bonte mengeling van meenin gen, waarin de uitersten gelukkig niet het hoogste woord voeren. Immers, er was maar één lid, dat de meening dorst te uiten: schaf de geheele arbeidswet af, omdat zij hinderlijk is voor de bedrijven en kostbaar in haar uitvoering, terwijl ook 1 een minderheid vormen de woordvoer ders, die beweren, dat de arbeiders in een socialistische maatschappij 12 of 16 uur willen werken, maar dat zij nu zoo veel mogelijk iedere concessie aan „de heerschende klasse" zullen weigeren. Gelukkig, dat beiderlei opvattingen in ons land op geen voldoenden steun kun nen rekenen, om tot practisch resultaat te voeren: noch de oud-liberalen, welke aan de overheid iedere inmenging in het maat schappelijk leven ontzeggen, noch de so cialisten, die de oplossing van economi sche conflicten niet anders mogelijk wa nen dan door het uitvechten van den klas- sestrijd. De overgroote meerderheid der mee ningen beweegt zich tusschen deze twee uitersten en daarmee weerspiegelt de volksvertegenwoordiging tenminste nog wat er werkelijk in het volk leeft. Natuurlijk ziet Minister Aalbers e een storm van verontwaardiging tegen zich losbreken van degenen, die hij een half jaar geleden bij gelegenheid van de in- terpellatie-Drion zoo scherp heeft neer gezet in de Tweede Kamer. De Minister is toen als overwinnaar uit het debat ge treden, doordat hij degenen, die in 1918 om een wettelijke regeling van den ar beidsdag riepen, bij de gelegenheid der interpellatie in tegenspraak stelde met hun eigen woorden, Is het te verwonderen, dat de heeren Drion en Dresselhuys thans met leedvermaak den Minister vragen: en gij zelf, hoe zijt gij in een half jaar tijds omgezwaaid! Die politieke ruzies doen aan de zaak zelf echter weinig af; zij bewijzen slechts, wat Minister Aalberse bij de behandeling der wet in 1919 zelf zeide: in zekeren zin doen wij een sprong in het duister. En nu is de een vroeger, de ander la ter en sommigen nog in het geheel niet tot de conclusie gekomen, dat wij het in ons land met een straffe handhaving van een 45-urige arbeidsweek niet langer kunnen redden. De groote meerderheid is het daarmee wel eens: men ziet dagelijks, dat Neder land alleen geen 45-urigen arbeidsdag kan handhaven, waar geen land ter wereld verder is gegaan dm de conventie van Washington, welke 48 uren voorschreef. Nu is er door degenen, die niet op dema gogische maar op zakelijke gronden met den Minister van meening verschillen een bezwaar naar voren gebracht, waarover valt te praten. Tot 'de liberale agitators kan mén zeggen: reeds meer dan een half jaar geleden dus vóór uw interpel latie had de Minister een wijziging der Arbeidswet bij den Hoogen Raad van Ar beid aanhangig gemaakt. Daarin werd de mogelijkheid reeds geschapen, om tot een werkweek van 48 uur met een maximum van 2500 uren per jaar te komen. 't Is echter niet te ontkennen, dat de genen en daartoe behoort ook de Ka tholieke en Christelijke vakbeweging die met die regeling indertijd hun in stemming betoonden, toenmaals den na druk legden op het feit, dat de verlenging van de arbeidsweek afhankelijk werd ge maakt van het overleg tusschen werkge vers en werknemers, terwijl thans over heel de linie een verlenging van de 45- urige werkweek tot een 48-urige wordt voorgesteld. Wij begrijpen, dat iaatstbe- doclden zeggen: laat ook nu de verlen ging nog aan het onderling overleg over. Dit immers lijkt vooral in onzen tijd, die zoekende is naar een sociale synthese, de aangewezen weg. En wij begrijpen de ontevredenheid ook der christelijke ar beiders nu zij hun voorvechter, minister Aalberse, over stag zien gaan. Zij zullen echter bedenken, dat de Mi nister van Arbeid niet dan noodgedwon gen een stap terug doet. En inderdaad, de nood dwingt! In plaats dat ons land, waar het goud lag opgehoopt, en dat zoo gelukkig was ^geschonden uit den wereldbrand te ko- men, een voorsprong heeft op de oude oorlogvoerende landen, gaat onze handel en industrie hoe langer hoe meer achter waarts; niet alleen, niet hoofdzakelijk door den verkorten arbeidsdag, maar toch ook daardoor. En nu dienen alle middeleiy welke tot verbetering van de heerschende malaise kunnen bijdragen, zoo spoedig mogelijk te worden aangewend. Alle middelen en snel! En nu zal vermoedelijk ook de Minis- te vreezen, dat een invoering van de 48-urige arbeidsweek door onderling overleg in theorie wel beter is, maar practisch te lang zou duren dan dat het middel nog afdoende baten zou. Vandaar de voorgestelde wetswijziging. En wat is er tegen om nu tijdelijk een stap terug te gaan en straks, wanneer de tijden weer beter zijn, opnieuw een mini mum werktijd van 45 uren te stellen met gelegenheid tot afwijking bij onderling overleg? Mogelijk groeit, intusschen de idee der publiekrechtelijke bedrijfsorga nisatie zóózeer, dat alle overheidsbemoei ing kan worden afgeschaft en de geheele regeling aan de organisaties van werk gevers cn werknemers kan worden over gelaten. Een wijziging der Arbeidswet immers wil niet zeggen, dat men aan de nieuwe bepalingen jaren lang vast zit! De kleeren maken den man 3®- BROEK MANS is de man die de kleeren maakt. De R.K. Kiesvereeniging Haarlem ver gaderde Dinsdagavond ter behandeling van liet concept R.K. Staalsprogram en den beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering van den Bond van R.K. Kies- vereenigingen. Wegens de uitgebreidheid der agenda kon alles niet worden afge handeld. De vergadering was goed bezocht, doch het getal aanwezigen had o.i. met het oog op de belangrijke agenda grooter kunnen zijn. De heer A. B. Michieisen, voorzitter der vereeniging, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een woord van welkom, waarbij hij leedwezen uit sprak dat de vergadering niet drukker bezocht was. Het geldt een belangrijk on derwerp: de vaststelling vun het R.K. Staalsprogram. Eenige bedankjes zijn ingekomen als lid der kiesvereeniging. De voorzitter drong aan zich te over tuigen dat alle kiezers op de kiezerslijst voorkomen. De kiezerslijst ligt ter inzage tot 15 April aan het Bevolkingsbureau Raaks. Medegedeeld werd dat nog verschillen de sprekers zullen worden uitgenoodigd een spreekbeurt te vervullen, met liet oog op de verkiezingen. De VOORZITTER deelde nog mede dat hem een treurige plicht rest, n.l. af scheid te nemen van den secretaris, den heer W. Robbers, die zijn functie heeft neergelegd. Het zal allen, meent spr., hard vallen, dezen ijverigen secretaris te moe ten missen. De heer Robbers heeft zoo vele jaren, met onverdroten ijver en groo te bekwaamheid zijn taak vervuld en op een wijze, die hem aller sympathie heeft verworven. De heer Robbers lieeft een hartroerend schrijven gericht, waarin uit eiken regel blijkt, hoe zwaar het hem valt te moeten scheiden. Wederzijds is het afscheid, zegt spr., even .moeilijk. Dub bel zwaar en verdrietig is dit afscheid, wijl de oorzaak ligt in ongesteldheid. Spr. zegt toe God te bidden dat de lieer Robbers spoedig moge herstellen en weer de oude zal zijn tot gelak van zich en zijrt gezin. Spr. wenseht het» een gpoedi; ZIET DE ETALAGES - LAGE PRIJZEN. wouerzien aan de bestuurstafel toe. (Le vendig applaus) Goedgekeurd werd dat het secretariaat zal worden waargenomen door een tijde lijke kracht om dan in de volgende ver gadering definitief in de vacature te voor zien. Daarna werden de notulen voorgelezen door den heer Van Seggelen. Met een woord van dank voor de keurige samen- woord van dank aan den w.n. secrciaris werden deze goedgekeurd. De VOORZITTER houdt dan een in leiding tot de behandeling van het coh- cepl-Staatsprogram. Hij wijst op de be langrijke verkiezingen, na elke vierjarige periode, maar vooral nu, na een regee- ringsperiode van een Reehtsche regee ring. De verkiezingen vallen ook samen mei een tijd van malaise. Hieruit blijkt, dat wij een zware taak hebben te ver vullen. Iedere partij zou, n;t een derge lijke periode, een moeilijke taak hebben. We mogdn er trotsch op gaan, dat onze mannen die de hitte van den strijd droe gen, zoo ongehavend uit den strijd zijn te voorschijn gekomen. Er is verschil van meening over veel punten, maar allen zijn het er over eens dat de regeeringsmannen regeerkracht hebben getoond, mannen van beginsel waren, in een wereldgeschiedenis periode van ongekende grootte. De R.K- partij heeft nu niet alleen te strijden met tegenstanders van buiten, maar ook met personen, die wij gewoon waren vroeger tot onzen eigen kring te rekenen- Gij jpeet, aldus spr., waarop ik hier liet oog heb! Op de Cranenburghers! De mannen, die ik nog voor éénmaal zoo noemen wil, maar die ik voortaan niet meer aidus zal aanspreken, om aan een geacht stadgenoot geen beleediging toe te voegen. De Cranenburghers zijn geen Cranen burghers meer; hun is het recht ontzegd om dien titel te voeren. Zij hebben -zich nu gedoopt met den weidschen naam van Nieuwe Katholieke Partij. Het is u wellicht bekend, dat gisteren avond in de Kiesvereeniging in den Haag een warm debat is gevoerd in verband met de beweging der Nieuwe Katholieke Partij. Ik betreur dat, zonder daarvan nochtans iemand een verwijt te maken. Het zal wel niet anders gekund hebben. Dergelijke voorbeelden werken meerma len aanstekelijk, maar toch zou ik u met aandrang willen verzoeken, om in dit gevat het Haagsche voorbeeld niet te vol gen. Ik zou u allen ernstig in overweging willen geven om te voldoen aan de wijze vermaning, die de heer v. Castrieum vroe ger reeds gaf en welke de redactie van de Nieuwe Haarlemsche Courant dezer dagen gaf, om namelijk de beweging der Nieuw Katholieke Partij geheel ie negee- ren, om haar niet meer eer te bewijzen dan haar toekomt. Wij kunnen dat temeer doen, omdat de voormannen dier beweging in deze stad behoorden tot de bezadigde elementen, tot de z.g. eenheids-fronters, die wel wij ziging wilden in de richting der Katho lieke politiek, maar aan wie de eenheid boven alles lief was; omdat onze Haar lemsche voorstanders mannen waren, die begrepen dat in de Katholieke partij, ook in de toekomst, de geestelijke belangen boven de stoffelijke dienden uit te gaan. Dat maakt het voor ons buitengewoon gemakkelijk om te zwijgen. Wij kunnen dat ook gemakkelijker doen omdat wij nog zoo kort geleden in deze zelfde vergadering met kracht den staf over .deze beweging gebroken hebben, om dat we onze onverholen afkeuring toen niet verzwegen hebben. Toen had spreken reden van bestaan, wij stonden toen nog voor een belangrijke beslissing, het ging er toen over een ern- iigjjtjge waarschuwingJ«l ..(Jöen hopxeiL ..ten einde verstandige mannen, goede Ka tholieken, van een onvoorzichligeu stap te weerhouden. Thans zijn de omstandigheden geheel anders, thans is de beslissing gevallen, do malcontenten, de tweedracht-zaaiers, heb ben zich afgescheiden. De teerling is ge worpen, het tafellaken is tusschen hen en ons naar het schijnt voor de naaste toekomst doorgesneden. Geve God. dat beide doelen van het kostbaar damast we der spoedig tot een geheet in elkander geweven mogen worden. Ons verder mgt hen te bemoeien heeft geen zin; het kan alleen bevorderlijk zijn om hen meer re lief, meer beteekenis, meer aanzien le ver schaffen. Het eenige wat ons te doen Maal Is, om in de komende tijden als één man op de bres te slaan voor de Katholieke Partij, voor de Katholieke Partij zonder voorzetsel. Zij heet niet de oude, zij heet niet de democratische, óók niet de con servatieve,maar de ééne, algemeene, uni- verseele Katholieke Partij. De partij met het roemrijk verleden. Zij is niet de partij der arbeiders, ook niet der werkgevers of der middenstan ders, maar zij is de partij voor allen. Zij is de partij, die op stoffelijk gebied de moeilijkheden van den tijd wil zien, met volle erkenning van ieders rechten, zij is ook de partij die het geestelijke bovenal stelt. Voor hen die in de afgelotjpen weken den strijd tegen' de scheuring hebben ge voerd, is er één groote voldoening weg gelegd. De goede, de ernstige, de supe rieure karakters in de beweging hebben zich niet door den hevigen stroom laten meesleuren, maar hebben krachtig stand gehouden .Zij zijn aan de Katholieke Staatspartij verbonden gebleven. Zij zijn hier vertegenwoordigd en zij zullen in de toekomst weer op onze vergaderingen komen en wij geven hun de verzekering dat zij hier weer welkom zullen zijn, ge lijk zij dat immer waren. Met de beste wenschen voor de toekom stige gebeurtenissen eindigde spr. zijn in leiding. De heer Robbers dankt voor de vriendelijke woorden van den voor zitter. Hij hoopt weer spoedig in de gelegenheid te zijn zijn werk voor de R. K. K. te doen. Er is te veel werk voor eenige leden Hij doet een be roep op allen, om aan een schitte renden uitslag der verkiezingen mede te werken. Dat zal spreker het scheiden licht doen vallen, want hij blijft in zijn hart propagandist. Met de beste wenschen en onder lang durig applaus eindigde spr. zijn toe spraak. Hierna werd begonnen aan de be handeling van het program. Een uitvoerige discussie ontspon zich hierbij, die wij, met het oog op de plaatsruimte, niet op den voet' kun nen weergeven, Eenige malen werd de opmerking gemaakt, dat de acfcie-Cranenburgh in verschillende punten zichtbaar is. Op gekomen werd tegen de uitdrukking, dat de wetgeving in de afgeloopen periode te 'eenzijdig zou ziju geweest Geklaagd werd, dat mat verschillen de voorstellen van Haarlem geen reke ning is gehouden. Uitvoerig werd door den voorzitter verdedigd, dat in het Staatsprdgram gezegd wordt dat met financieel© en economische mogelijk heden worde rekening gehouden. Voorstellen tot wijziging in het hoofd stuk „Algemeen" werden niet gedaan. Aangenomen werden de hieronder te noemen bestuursvoorstellen. Bij het Hoofdstuk „Defensie" uitte een der aanwezigen den wensch van onzen afgevaardigde te hooren, hoe hij denkt avgf. w<yu'bii zoozeer de zuinigheid kan worden betracht Ons land kan die. lasten niet dragen. Deze spreker betreurde het. dat de hoer Bomans niet aan wezig was. De VOORZITTER zeide, dat de heer Bomans verhinderd is aanwezig te zijn met het oog op een spreek beurt in een andere gemeente te vervullen.. De spreker bleef het betreuren dat de heer Bomans afwezig is op deze belangrijke vergadering, waar tegen, de voorzitter opmerkt dat de heer Bomans gelegenheid zal hebben zich nog uit ie spreken, zoowel in de Kamercentrale als op de algemeene B o n d s vc r gaderi ng. De vergadering was het algemeen eens .met de opvatting dat' bij de De fensie niet dc financieele mogelijk heden. van ons land dient rekening te worden gehouden. Bij de afdeeling Middenstand be treurde het de heer Van Liemt. dat de Middenstand zoo stiefmoederlijk was behandeld in de Kamer en in dit program. We krijgen hier vier punten, waarvan twee reeds zijn in gevoerd geworden.Tevergeefs is reeds dikwijls gevraagd naar een wet op de wettelijke winkelsluiting, een wet op oneerlijke concurrentie, enz. Spreker dient daarom een drietal punten in om aan het Program toe te voegen in liet lïelang van den Middenstand, Men dient door onze R.K. Partij de belangen te doen behartigen van alle standen. De heer v. Liemt stelde voor aan liet Program toe te voegen: a. Wettelijke regeling dor huisindu strie, in dier voege, dat de kleine on dernemer, daardoor zoo weinig mogelijk worde geschaad. b. Wettelijke maatregelen ter bestrij ding der concurrentie, welke loonarbei ders hun pa'rorns aandoen buiten de„ wettelijk flaonrloofden arbeidstijd. VI. Wettelijke regeling der Winkel sluiting, d.o. ook bc-grepen de Zondags sluiting. De VOORZITTER erkent, namens het bestuur, dat de Middenstand er wel wat bekaaid afkomt in dit program, hoewel de beer v. Liemt de beteeke nis dor voorgestelde punten wel wat. erg kleurig aftakelt. uitvoerige discussie werd besloten deze punten ter toayoeging aan het' Program naar Utrecht, op te zen Jen Een voorstel van den heer Kea-en werd nog hieraan toegevoegd, dat in hield, bij het doen van bestellingen door het Rijk zooveel mogelijk de bin- nenlandsche nijverheid te steunen. Verder werden de volgende bestuurs- voorstellen aangenomen In de afdeeling Algemeen onder punt 4 welk luidt als volgt: „Bij de uitvoering der arbeidswetgeving rekening houden met den financieelen en economische moge lijkheden werd ingcla cat: vóór 't woord „rekening" het woord „ook". In afd. III. Defensie..Toegevoegd werd aan punt 1, luidende: „de organisatie van leger en vloot dient beperkt te blijven tot hetgeen noodzakelijk is voor de handha ving der neutraliteit en de verdediging der onafhankelijkheid." het volgende „Krachtig moet worden gestreefd naar aanmerkelijke vermindering van uitgaven voor deze doeleinden, mede door de uit breiding van de Vrijwillige Weerbaarma- king van ons volk." Aldeeling IV. (Financiën). Aan de voorgedragen punten te doen voorafgaan als punt 1 het navolgende; „Het evenwicht van het Staatsbudget moet in de eerste plaats worden hersteld door vermindering van uitgaven." De heer OASTRICUM is hiert&gen en stelde wijziging ,in dit voorstel voor of algoheele schrapping. Het bestuursvoor-tel werd aangenomen. Hoofdstuk VII. Onderwerpen van alge meen Maatschappelijk Belang. Aan punt I toe te voegen: „Be scherming der kunst," Aan punt 6, dat luidt als volgt: „Maat regelen ter voorziening in den woningnood waarbij vooral dient gelet op de behoef ten van groote gezinnen en bevordering van het streven naar eigen woning,".toe te voegen, „met inachtneming van financieele mo gelijkheden en vooropstelling van het par- tiylier initiatief." "T heer OASTRICCUM stelde -voor dit tel aten vervallen. Het bestuurs voorstel werd aangenomen. Afdeeling IX. Middenstand. Aan de voorgedragen punten als pun» 5 toe te voegen: „a. Verbod tot oprichting en exploitatie van nieuwe gemeentebedrij ven of subsidieering door de gemeente van bepaalde ondernemingen, tenzij en voor zoover en zoolang de Kroon dit toe staat op gronden, ontleend aan hetgeen 't gemeene welzijn der burgers vordert. b. Verbod aan de gemeenten, om aan eventueel door haar geëxploiteerde bedrij ven voordeeliger voorwaarden te bieden, dan door haar aan gelijksoortige particu liere ondernemingen worden verleend." De afdeeling „Arbeid" van 't Staats- programTen de beschrijvingsbrief der Algemeene Vergadering komlen n: et meer worden behandeld, met het oog op 't late uur (half twaalf), daar de verga dering: yerlieib 0OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO3 16 O© ©O Aftfi Met Paschen en April nadert ook weer de tijd dat een deel onzer jeugd de schooi gaat verlaten en de stappen zetten gaat op de eerste sporten van de maatschappe lijke ladder. Velen zocütcn een baas uit cn gaan, na dis te hebben gevonden straks den winkel binnen; anderen bestijgen het ijze ren ros en dienen de nienschheid als loop jongen; schorten worden gestreken en velen onzer meisjes zullen haar talenten als daghit gaan vertonnen, of zij doen haar intrede in een atelier of worden plaksicr of inpaister in fabriek en werkplaatsen. Voorlichting bij zulk een beroepskeuze is er in den regel maar weinig. De omstan digheden en zeer dikwijls het aantal kVar- tjes zijn beslissend voor het eerste vak van den jonge man en het jonge meisje. En toch is deze eerste stap niet zelden be slissend voor het geheele leven van de be trokkenen, beslissend voor hun gezond heid naar lichaam en naar ziel. Daarom verdient het aanbeveling dat bij die beroepskeuze ook eens de hulp en het oordeel van bevoegden, bij voorkeur van een geneesheer en dsn onderwijzer, wordt ingeroepen, maar ook dienen de ouders goed te onderzoeken of de omgeving en het vak niet moordend is voor de jonge kinderziel hunner misschien met zooveel toewijding en zorg voor hun zlelehcil groot gebrachte kinderen. Barometerstand 751. Neiging vooruit. OPGAVE VAN: Besloten werd daarvoor nog een vol gende vergadering te houden. De heer v. LIEMT deelt mede, dat de heer v. Cranenburgk gaarne op deze vergadering aanwezig zou zijn geweest, indien ambtsbezigheden het hem niet hadden belet. Een der aanwezigen wilde het woord over de vergadering te Utrecht, waar de actie v. Oranenburgh is besproken. De arbeiders zijn daar z6er beleedigd. Op advies van den voorzitter, werd daarop niet verder ingegaan. Een mid denstander merkte nog op, dat ook de middenstanders zeer doar de arbeiders zijn beleedigd bij vele gelegenheden. Hierna sluiting der vergadering. Faillissementen. In staat van faillissement werd ver klaard de wed. A. v. d. Does, caf houdster, wonende te Halfweg, gemeente Haarlemmerlielo en Spaarnwoude. E.-O. Mr. H. v. Loghem de Josselin de Jong. Curator Mr. E. v. d. Goot. Cassatie werd aangeteekend door 0. R., wonende te Heemskerk, ter zake appél „Overtreding drankwet' veroor deeld tot een geldboete van f 10, sub 10 dagen hechtenis. Ondertrouwd: 12 April: J. Smallegan^e en M. G. Smits. -H. J. G. Steffens en L. J. Schijvens. H. C. Seijsener en S. G. Scholts. D. Neeven en A. J. Feijen. A. v. d. Goes en A. Felder. A. H. Kuijper en G. F. Hartman. W. Geijsscn en A. M. Joosten. W. J. J. de Groot en M. E. Reijer. J. Lijnzaad en A. v. Geijlswijk. Getrouwd: 12 April. A. Jansen en H Schram. P. Sabelis en S. B. Pel. H. O. v. d. Wall en M. E. Wcsselius. W. F. de Nijs en M. Heijman. J. P. Krom en M. Meijboom. A. Kok en H. P. Minck. G. C. H. W. Adams en C. Prinsen. Geboren: 8 April, dochter van C. Vau- rnontGroes. 10 April, dochter van M. G. A. KrouwelsBeeren. 11 April, dochter van H. J. MoerkerkTimmer. 12 April, dochter van A. Roodenburg v. d. Endt. dochter van H. v. D'ik— de Graaf. dochter van A. M. de Vries Rozenhart. Tram warm geloopen. Dinsdagavond 6 uur moast ©en wagen van de N.Z.H.T.M. op de Gei. Oude gracht uitgeschakeld worden, door'at hij warm geloopen wa3. Daarop is hij be spoten en 'opnieuw gesmeerd en naar l de remise gebracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1