SCHOENMAGAZIJN ïoor de a.s. Paschen exUa aanbieding UIT DEN OMTREK. DAMIAATJES VRIJDAG 14 APRIL 1922 45ste JAARGANG No. 14117 OE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN PER KWARTAAL1T 3.25 PER WEEKf 0.25 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57'/, NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. \DVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. EERSTE BLAS Dit nummer nestaat uit 4 bladen Indrukken van den dag. 282. Na den storm. Nu de eerste onweersbui" in het Katholieke politieke kamp heeft uit gewoed" en slechts tot afscheiding van eenige honderden onverzoenlijke malcontenten heeft gevoerd, is de vraag zullen onze politieke organi saties nu juist doen alsof er niets ge beurd is en op den ouden voet voort gaan Men zal antwoorden, wat wij /an den heer van Cranenburgh ge zegd hebben wanneer de ernstige en goedwillende ontevredenen met hunne bezwaren en grieven in de kiesver enigingen komen, is de zaak gezond. Aan de organisatie ligt het niet maar ran de leden Dit antwoord is maar ten deele juist. Bij eenig nadenken zal toch ieder aanstonds moeten toegeven, dat de oude structuur onzer kiesvereni gingen niet voldoende is voor den lieuwen tijd, voor de groote uitbrei ding, welke het kiezerscorps gekregen heeft, het belang, dat een ieder bij,,de politiek" heeft gekregen. Laten wij eens een wel erg nuchter maar toch zeer afdoend argument noemen..Men klaagt over de afwezig- leid van zoovelen op de vergaderingen der kiesvereenigingen. Maar gesteld ;ens, dat het ideaal verwezenlijkt werd en daar moeten wij toch naar streven hoe zou men dan ver gaderingen van vijf-, zes- ja tiendui zend en meer menschen willen organi- seeten? En gesteld eens het ware mo gelijk geregeld zulke reusachtige mee tings in elkaar te zetten, hoe zou een ïenvoudige man of vrouw, niet gewoon om voor zulke massa-bijeenkomsten het woord te voeren, zijn of haar klach ten en bezwaren kunnen uiten Het is hier als in zoo vele gevallen heel gemakkelijk praten over demo cratie en gelijk recht voor allen maar het is niet zoo gemakkelijk die rechten tot hun recht te doen komen. Buiten dit toevallig bezwaar zijn er Jok andere met meer innerlijke waarde. Wat zijn onze kiesvereenigingen mee- rendeels tot nog toe geweest In den ouden doch nog niet zoo heel ouden tijd vergaderde een kies- vereeniging statuair eens per jaar tot vaststelling van de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Wan neer daar behalve het bestuur nog tien leden aanwezig waren, was het mooi. Wij o den voorbid Jen kunnen noemen van Kiesvereenigingen in groo te steden, waar jaarvergaderingen werden gehouden met voorzitter, se cretaris en.... een verslaggever van een Katholieke courant. In tijden van verkiezingen kwamen wel eens 50 leden op, vooral wanneer er twist vas over. een candidaatstelling. De laatste jaren is dat wat ver- inderd de uitbreiding van het kies recht en het groote belang, hetwelk ook de breede massa gevoelde te hebben bij de landspolitiek, voor namelijk door de veldwinnende sociale wetgeving, deed het ledenaantal en het getal bezoekers der vergadering van de kiesvereenigingen stijgen. Het lijstenstelsel, dat aan alle groepen gelegenheid gaf een. man of vrouw laar keus naar voren te schuiven,droeg tot die verhoogde belangstelling bij. Maar het is voor geen tegenspraak vatbaar, dat van een algemeen, opge wekt politiek leven niettemin geen sprake is. Ligt ook hier de fout niet bij de kiesvereenigingen zelf, vooral'in die der grootere plaatsen Maar al te veel wordt daar aan fanfare en debat en te weinig aan politieke ontwikkeling gedaan. Alle belangrijke politieke vraagstukken van den dag, zoowel van lands- als plaatselijke politiek, moes ten in de kiesvereenigingen behandeld worden, ingeleid door bevebgde spre kers. Dat zou ook heel wat misver standen uit de wereld kunnen helpen. Wij willen echter slechts op de onvolkomenheden en de noodzakelijk heid van reorganisatie onzer kies vereenigingen wijzen, het aan anderen overlatend om plannen daartoe te beramen en uit te werken. V/ij zouden dan aldus willen resu- meerende groote uitbreiding van ons kiezerscorps en de noodzakelijk heid van meer intensief politiek leven, plaatst de leiding onzer kiesvereeni gingen voor een ontzaglijk zware taak. Het zal noodig zijn, dat men het leden aantal tot 80, 90 liefst 100 pet. der Roomsche kiezers opvoert en zich niet met 20 of 25 pet. tevreden stelt. Deze geweldige uitbreiding zal split sing in kleinere groepen, onderafdee- lingen, noodzakelijk maken, waar op leiding, voorlichting en behandeling van zaken beter tot haar recht kunnen komen. De onderafdelingen kunnen ver tegenwoordigers kiezen naar de groote, locale centrale, wanneer over bepaalde organisatieaangelegenheden gestemd moet worden. Bij die reorganisatie zal de taak der leiding, zoowel der onaerafdeelingen als der centrale nauwlettend onder het oog moeten worden gezien. De kiesvereeniging moet er op üit zijn de solidariteit, het gevoel van saam- hoorigheid der verschillende standen, te bevorderen. Daarom worde het regel, dat in de kiesvereenigingen wel de toekomstige .functionarissen voor posten in het politieke leven naar voren komen, maar dat de leidfftg zooveel mogelijk in handen zij van diegenen, die geen politieke carrière ambieeren. Ziedaar enkele gedachten, die, naar wij meenen, in dezen tijd min of meer vaagin de hoofden en harten van velen leven. Zij zijn voor aanvulling en verbetering vatbaar, 't Is ons alleen te doen om de aandacht op de nood zakelijkheid van een reorganisatie van zeer veel kiesvereenigingen in ons gewest te vestigen. Is dat doel 'bereikt, dan zijn wij voor ons voldaan. BROEKMANS is de man die de kleeren maakt. iBxaassaaamBai Koningsplein -- Amsterdam DE BLOEMENTIJD ZONDAG 23 APRIL BOLLEN- ZONDAG. :o: L. PAANAKKER HAARLEM. „DE GULDE DRUYF" Vervalscht bankbiljet; Een rechercheur te* Amsterdam heeft twee mannen aangehouden, die hij een. bankinstelling in de Spuistraat een vermoedelijk valsch bankbiljet van f 1000 iu betaling hadden gege ven. Gebleken is dat dit biljet afkom stig is van den bankbiljeLtendieffjtal indertijd bij de firma Joh. Enschedé te Haarlem. Van onze Rechtbank. De Commandant van de Brandweer 'f Wijnhuys „DE GULDE DRUYF" dus prima. J. J. WEBER ZOON. Koningstraat 10 Haarlem. Opticiens Fabrikanten. NIEUWE HAARLEMSCH BUREAUX: De Ideeren maken den man nmi Met belangstelling ziet de aandach tige, dagelijksche lezer de Nieuwe Haarlemsche Courant" tegemoet! Ie der menschenldnd toch is een lief hebber van Gods schoone natuur, van de bloemen, die naar 't Bijbel woord 't in pracht winnen van Salo mon's schoonheid. En de bollenstreek geniet de eer het lentebruiloftekleed te bezitten als overal elders alles' nog dommelt en rust en slaapt! Geen wonder danook, dat duizenden en nogmaals duizenden zich opmaken van heinde, en verre, uit stad en lande om te komen zien het schoone van Hya cinth- als Tulpenbloem zij 't ook dat de bloem voor den bloemist bij zaak Wijven zal! En zoo nadert weer die tijd. De berichten der dagbladen kondigen hem aan cn nyrj is hij er niet. al mag hij nabij genoemd worden. Grillig en luimig en wispelturig en eigenzinnig als de mensch, zoo is! ook vaak de natuur, het weer! Waar vorig jaar met beduidend vroeger Paaschfeest dan. nu om dezen tijd de nijvere vingers reeds stripten af- stroopen der nagelbloemen om bol noch blad te beschadigen daar staan we thans nog pas aan den voor avond der waarlijk grootsclie natuur- vèrtooning. Aller oogen richten zich op de aankondiging van den Bloe mendag. Hoe talrijk velen hadden zich terecht gevleid met den Paasch-Maan- dag! Het zal niet mogen zijn! De felle vorst, die nog in het begin dezer week het ijs in de slooten hield tot- klokke twaalf, dwong de bloemen tot hoogst langzame langzaamheid. Zul len dan de beids feestdagen ons geen vreemdelingen doen toekomen"? ja, zekér. ITet malsche regentje van Woensdag heeft nu reeds wonderen gewrocht. Zijn er dan al bloeiende S velden, vraagt men ons'? We antwoor den zeer zeker en dagelijks wordt het beier. Langs verschillende wegen 1 geuren, de bloemen u reeds telgen en noodigen u vriendelijk te komen. De Paaschvacuntie is er; de kost scholen en alle andere onderwijsin richtingen zonden de studentjes huis toe en de komende week zal ze bij groepen en groepjes hier brengen. Wie rustig en wars van de grootje stadsdrukte die gedurende den Bloe men Zondag hier althans overdag als regel heersclit wil komen zien en ge nieten van de eerste bloemen en van het teerste groen die wachte niet tot Zondag 23 April, de dag die men den Bloem-euzon-dag heeteii zal! Ja, leuk en gezellig en knus is deze tijd! Bloemenweelde en geuren- rijfolom schijnen wel een overwel digenden invloed te oefenen op men- schenliarteu. Dat is althans de in druk, dien wij teleken jare ontvingen van de vele duizenden, die kwamen zien wat Flora's hand goed vond të do-en. De geest der bloemenkijkers is zoo eigenaardig: Gemoedelijk en gul, eenvou dig en spraakzaam, los en toch net is het cachet der talloos vele gefortuneerden, die rond die dagen komen naar hier. Dat ondervinden degenen, die de bloeménwaar bij bosjes willen meegeven aan de fietsers en motorrijders en automobilisten. Geen moeite wordt te groot geacht om werke lijk bloemen mee te sjouwen naar de steden, om met bewijzen te kunnen staven dat men naar de bloemenvelden toog. Van .die gulheid genieten de verkoopstertjes van bloemen, ansiebts, van stukjes choco lade en wat dies meer zij. Doch niet al leen deze maken een goede tijd, alle neringdoenden varen er wel bij, café houders, sigarenwinkeliers en confiseurs niet het minst. Veertien dagen tot drie weken worden zoo doorgebracht indien althans het weer wil medewerken. Het is t zeer begrijpelijk hoe het weer bevorderlijk is aan deze uitstapjes. Meer en meer gaat het bloemenliefhebbend publiek ook in zien, dat er veeleer sprake is van een bloementijd dan van een bloemendag en wie dat *nziet aen-et alle jaren oneindig meer dan hij, die zweert bij kris en kras op dien éénen Zondag, die begrijpelijker wijze niet voor zich alleen die groote bloemenweelde durft opeischen. 't Is door ons reeds herhaalde malen betoogd en het oude blijft in dezen immer nieuw - laten de vreemdelingen zich niet uitslui tend bepalen tot het komen zien der geu rende rijkbloeiendc hyacinthen, laat men ons nu eens gelooven en verlustige men zich mede in de geurlooze maar niet min de r mooie tulpenvelden met zelfs rijker kleurschakeering. Het komt meerdere jaren voor, dat de hyacinthen en tulpen gelijktijdig bloeien, maar nok hier speelt de zon heur grootsclie en grootste rol. Regel mag het heeten, dat de nagelbloe men de tulpen vóór zijn en liet aantal be zoekers aan deze schoonheden is bedui dend minder dan die der hyacinthen. Niemand verzuime van alles te genieten. Eindigen wij met den hartelijken wensch: „Leve de Bloementijd"! uitsluitend 46 Gr. Houtstr. 46 fe klas Schoenwerk. Extra lage prijzen. ZSET ETALAGES. Koopt liefst 's morgens. Aanbesteding Do uitslag van de aanbesteding voor liet afbouwen van 02 perceelen nabij de Schreveliusstraat, enz., te Haarlem, gehou den door het Bestuur der Woningbouw- vereeniging „De Voorzorg", alhier, is ais volgt: E. J. v. Donselaar en G. Span jaard, Vogelenzang, 346.000; N. V. Ken- nemerland, Velseroord, 337.521; N. V. „De Combinatie", Zaandam, 308.500; B. J. Breemouer en II. W. Nieboer, Haar lem, 305.995; N'. Cobelens en Zn,, Scho ten, 298.731; W. Tliunnissen en A. J. W. v. Sambeek, Haarlem, 298.250; N.V. „De Samenwerking", Zaandam, 296.700; Gebr. van den Putten, Heemstede, voor 295.800; S. Kuit, Zaandam, 287.789: K. v. 't Veer, Assendelft, 285.000; P. J- Voorneveld, Haarlem, 280.000; F. J- Spee, Haarlem, 275.899; Zaandamsche Coop. Bouwersb.. Zaandam, 275.000: J. Tiersen en N. Perquin, Santpoort, 274.620; Chr. Coop. Haarl. Bouwersb., Haarlem, 272.975; P. Rings Jr., Sant poort, 272.000; Gebr. Boekei, Oude-Nie- dorp, 269.500; N. V. Aannemersbedrijf van Ommeren en Ketelaar, Haarlem. f 268.000; A. J. de Later en P. H. Meijers. Leiden, 258.325; W. H. N. Neelissen. Haarlem, 257.200; Gebr. A. M. en D. P. Joustra, Haarlem, 256.840; Haarl. Coop. Bouwersbond, Haarlem, 225.400. De gunning is aangehouden. Schiedammer Schnlck, fijne, oude Genever, p. Literilesch f 3.75 mei 5 of 2 korting van 't Wijnhuys dus prima. Schouwburj-mcuws. Maandag 17 April, 2e Paaschdag zal des namiddags ten 2 uur een buitengewone matinée plaats hebben in den Stadsschouw burg alhier, onder leiding van Mevrouw Hopman-Kwast. Opgevoerd zal worden ..Prins Varkens hoeder", de nieuwste sprookjes-operette van mevrouw Hopman-Kwast. Aan de instudecring van Soli, koren en dansen, alsmede costumeering is weer aile zorg besteed. Mevrouw Henny-Poelman zal accompag- neeren. Deze voorstelling zal tevens de laatste zijn in dit seizoen. Kinderkoor „Polyhymnia." Men schrijft ons: Dinsdagavond had de eerste inschrijving voor bo venbedoeld Kinderkoor plaats. Deze inschrijving heeft de verwachtingen zeer overtroffen; niet minder dan 130 kinderen, waarvan ongeveer 45 jon gens; meldden zich aan. Verlof Drankwet. B. en W. van Haarlem brongen inge volge a rtikel 37 der Drankwet ter openbare kennis-, dat is ingekomen een verzoekschrift van M. F. van Guste- ren om verlof, ingevolge artikel 34 dier wet,t ot het verkoopen van alco holhoudenden drank, anderen dan ster ken drank, voor gébruik ter plaatse van verkoop in de benedenvoorlokaliteit van bet perceel aan den Kruisweg no. 26. Toonkunst. A.s. Woensdag, 19 April, geeft „Toon kunst" haar tweede uitvoering (zie de advertentie in dit blad). Alsdan zul len drie werken worden gegeven, die in Haarlem nog niet uitgevoerd zijn, en die niet alleen daarom meer dan de gewone belangstelling verdienen, doch die tevens do/r lmn schoonen inhoud den hoorders een avond van hoog kunst genot beloven te verschaffen. Solisten zijn de dame3 Mevr. Berfhe Seroen en Mevr. Suze Luger en de heeren Jacques van Kempen en Jos. de Klerk: het Residentie-orkest werkt mede, terwijl het geheel onder leiding staat van den heer Evert Corneli». Nederlandsch Tooneelverbond. Men schrijft ons: De laatste der goedkoope voorstellin gen van de afdealing Haarlem en om streken van het Nederlandsch Tooneel verbond zal inplaats van 19 April 1822 (de afdeeling Haarlem van de Maat schappij tot bevordering der Toonkunst heeft dan haar tweede uitvoering) ge houden worden op Vrijdag 2'i April 1922. Op Zaterdag 13 Mei zal een gratis voorstelling voor de leien plaat3 heb ben .waarvoor de leerlingen van de Tooneelschool zijn uitgenoodigd. Roode en Wiite Port p. fl. f 1.00-1.50-2.00 2.25 Samos Ip. fl. f 1.25-150 met 5 of 2 korting van B'i Wijnhuys „DE GULDE DRUYF'' dus prima. Nederiacdsche Handels- en Landbouw- bank, gevestigd te Haarlem. In de op 27 April a.s. te houden gewone jaarlijksche algemeeae vergade ring dezer Vennootschap, zal aan aan deelhouders worden voorgesteld het di vidend sast te stellen op vijf procent; evenals vorig jaar.-Deze aandeelhouders vergadering zal worden gehouden in het nieuwe kanlosrgelo iw der instelling, welk kantoor gevestigd wordt in het perceel Gedempte Oude Gracht 29, welk pand tot modern kantoorgebouw is in gericht met kluis- en safebouw. Dit pand zal dien dag als kantoor in ge bruik genomen worden. Ten vorigen jare nam de vennootschap een eigen kantoor gebouw, met kluis en sareinrichting, vcor haar kantoor te Siddeburen in gebruik, in welk pand vrooger was gevestigd ge- woest het postkantoor ter plaatse. Te Nienwolda werd in het afgeloo- peu boekjaar een derde kantoor der Vennootschap gevestigd. Het conflict bij „De Faam". In den stand van het conflict bij het kledingmagazijn De Faam" is geen ver andering gekomen. De staking betreft het atelier-personeel en omdat ongeveer 50 kleermakers en naaisters, vaafvan onge veer 35 to Leiden. Reeds geruimen tijd waren er onderhandelingen gaande lus- schen de firma en de werknemers-organi satie. De kwestie betrof het contract lus- schen de werkgevers en de werknemers bonden. De firma,, die niet in een pa troonsbond georganiseerd is, heeft be zwaar tegen dit contract, omdat daarin wel den patroon plichten worden opge legd, maar billijke plichten voor de werk nemers daartegenover in het contract niet worden vastgelegd. De werkgever is b. v. volgens dit con tract verplicht de schade, berokkend aan den patroou door een of meer werklieden door ontslag of anderszins voor zijn reke ning te nemen. De fifma wenscht daarte genover in het contract de clausule opge nomen te hebben, dat de Bond zich aan sprakelijk stelt voor de schade aan den patroon berokkend, door de leden werk nemers, indien dezen het werk neerleggen cn naar een anderen patroon gaan. Inlusschen zij nog eens uitdrukkelijk opgemerkt dat het niet gaat om een loon- kwestie of arbeidstijdgeschil. De werklie den werkten precies onder dezelfde voor waarden als in de genoemde overeen komst zijn opgenomen. „Geloof en Wetenschap". I'1 de St. Jozefsgczellenvereeniging vergadert G. en W. op Woensdag 19 April, in welke vergadering Felix Timmermans zal spreken over „Mijne stteke". De staking van Courantenbezorgers. De staking der bezorgers van het Alg Handelsblad duurt nog onveranderd voort Naar de heer .Wensing ons medodoeld heeft het agentschap haar maatregelei genomen om de bezorging ongestoord t doen plaats hebben. De Politie van Haar lem, Bloemendaal on Heemstede verleen hierbij toezicht en voegde de heet rW. er lachend aan toe de abonné'a verklaren dat de bezorging nu veel bete is dau vrooger. Kennisgeving. De burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het op den Sen April j.l. executoir verklaard kohier no. 3 op de Personeele Belasting dienst 1922, op heden aan den onlvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Tentoonstelling van schilderijen en tee keningen door J. J. SpeenhoH in het Waaggebouw. De dichter-zanger S. H. Spccnhoff blijkt ook een beoefenaar der beeldende kunst te zijn. Wet kenden we van hem de aar dige. karakteristieke leokcningen waarme de tiij zijn verzenbundels illustreerde, doch overigens was ons van zijn arbeid als tee kenaar en schilder r.iels bekend. In de tentoonstellingszaal van K. Z. O. D. expo seert iiij thans een collectie schilderijen en teekeningen benevens een tweetal in hout gesneden figuurtjes en een drietal borduur werken-landschappen in decoratieve opvat ting, naar zijn out werpen door mevrouw Speenhoff vervaardigd. Onder de teekeningen zijn er zooals wc die ons van Speenhof hadden voorgesteld en wel illustratief werk in een geestige» verhaaltrant. Opmerkelijk is vooral de tec- kening „1915", die ons herinnert aan de magere jaren van den oorlog. Het onder werp stadsmenschen, die op een platje, „melkvee" houden en bij de uitoefening van dit primitieve boerenbedrijf groote be langstelling genieten van de buren, is aar dig in beeld gebracht. In de schilderijen zien we niets anders dan fantastische verbeeldingen, van wolken en zeeën en de titels Iijken ons nog a! wat gezocht. Qua kleur valt er wel veel te waardeeren en verschillende werken getui gen wel van vaardigheid in het omgaan met de verf. Er valt verder weinig van te zeggen. De „schilder". Speenhoff weet ons Iveel wat minder te boeien dan de „dich ter". Dat hij ook nog teekeningen exposeert met opgeplakte bankbiljetten, speeikaarten en krantenknipsels nemen we hem haast "kwalijk. Om dat soort werk lacht men al niet eens meer. M v. d. W. Het gezin van den sigarenmaker S wonende Saenrcdamstraat 82 zwart, is gisteren gerechtelijk uit hun woning ge zet. De inboedel staat buiten Een rijuneldief. In het beklaagdenbankje versheen do gedetineerde R, Sch. uit Haarlem, een oude. bekende - van de politie, die ervan beschuldigd wordt op 17 Januari oen rij wiel te hebben gestolen, dat de loop jongen v. d. A. voor een winkel liad laten staan. Bekl. zeide, dat een onbekende de fiets voog f 7 aan hem beleend had. Later ha t bekl. het rijwieL voor f 12 verkocht. Hit het getuigenverhoor kwam de schuld van bekl. echter vast te staan, alhans naar de meening van het O. M., dat een gevangenisstraf van 6 maanden eischte. Verdediger was mr. F. Pauwels uit Amsterdam, die van meening was, dat hier het bewijs allerminst is geleverd PI. vroeg dan ook vrijspraak en onmiddel lijke in vrijheidstelling. De rechtbank wees dit laatste verzoek echter af. Visoao» Onze braniweer-< o-mnar.dr.ntheeft eer vol ontslag aangevraagd en gekregen. Daar most dus een nieuwe borden be noemd. Altijd een moeilijk karwei voor on/.ea burgervader. Het is het slechtst bezoldigde gemeen te-baantje en nog niet eon3 hst gemak kelijkste, maar laat ik er direct bijvoegen wel het allereervobte. Ik herhaal; hst allereervobte. Zoo ten minste heb ik den post vau brandweer commandant altijd gezien, omdat ik de Haarlemsche brandweer immer heb be schouwd als het Bymbool van oprechten, goeden burgerzin en opofferingsgezind heid. De Haarlemsche brandweer is e n onzer mooiste, moderns uitingen van schoon gemeenschapsgevoel. Daaarbij komt een kloeke, fiinke gerst onder het brandweercorps zelf. Pracht-burgers. Een eer dus hun com- mendant te zijn. Wie zal het wezen? Als hij 't aanneemt, dan zou Daudey, de onder-commandant en sirid? geruimen tijd waarnemend commandant een pracht- commandant zijn. Dus niet over hem, hij is „hors-concours". S Maar overigens zou ik willen voorstel len den vlugsten, den rapsten, den lenig ste» en in braadzaken don pienterstea burger van Haarlem tol brandweer-com mandant te benoemen. Wie dat is. zou b.v. kunnen blijken ia een expresselijk daartoe uitgeschrev a oefening of nog liever bij ean flinkea brand. De burgemeester zou daartoe op een on verwacht oogenblik alarm kunnen late» maken en dan zien wie de eerste bij den brand is, het beste klimt, spuit, hakt, slaat, den. bosl opbergt, in een woord de beste adviezen en voorbeelden geeft inzak® brandblusschjng. De uitspraak hebbe onmiddellijk plaats en in optocht ga het dan naar de Markt en het Raadhuis opdat op het bordes de kroning plaats hebbe tot brandweer-com mandant- en commandant der meest vrij willige en meest opofferingsgezinde bnr- gers. Dat zou een foot* kunnen worden, waar- aam, in verband met den bloambollentijd, 'n bloemencorso kan worden verbonden, althans 'n lentefeest, waardig genoeg om bijgezet te worden in de lentefilm van den heer Stoop. Kunnen B. en .W. het geval eens i» -beraad nemen? ADVOCAAT 2é kwal. f 2.50 Ie 3.50 met 5 of 2 °/0 korting van Mishandeling. Terecht stond duaruh de 24-jarige los- werkman P. 0. J. V., die op 24 Febru ari 's avonds in een dronken bui ruzie zocht en den 19-jarigen Br. met een mes een steek in het linkerschouderblad ge geven had. Het was nogal goed afgoloo- pen. Daarom, en omdat bekl. overigens nog niet met de politie in aanraking geweest was, wilde het O. M. met den eisch van 2 maanden gevangenisstraf volstaan. Personalia. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsteu en Wetenschappen, is alsnog benoemd tot plaatsvervangend lid in de commissie welke in 't voor- iaar van 1922 te Amsterdam belast is met' het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaam heid als bedoeld in artikel 77a ded wet- tot regeling van het lager onder wijs van 17 Augustus 1878 (Staat.sbl. no. 127)A. G. Boes, alhier, school opziener in de inspectie Haarlem. Door den Minister van O., K. en W., zijn o.m. benoemd tot leden der, commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van nij verheidsonderwijs, gemerkt N I t.m. N V, N IX Lm. N XIV, N b t.m. N p en op verschillende dier akten te ver krijgen aanteekeningen, zoome 'e van de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid tot het geven van middel baar onderwijs in hand- en rechtlijnig teekenen (Ma), welke commissie voor 't iaar 1922 zitting zal houden te 's-Gra- venhage, de heeren F. T. Grabijn, hoofdleeraar aan de eohool voor bouw kunde, versierende kunsten en kunst ambachten; G. Hofstede, w.i., directeur der Midd. Teehn. School en R. Kraak man, leeraar aan de ambachtsschool, al len alhier. t Motor- en Rijwiel-wet. De Minister van Waterstaat brengt Barometerstand 75\ Vooruit. 7 v I (OPGAVE VAN: Heldere Limonade-siropen p. 7i f 1.00 Troebele Limonadesorbets p. ft. 11.25 met 5 of 2 °/o korting van 't Wijnhuys „DE GULDE DRUYF" dus prima. ter kennis, dat bij vonnis van de ar rondissementsrechtbank te Haarlem, dd. 19 Januari 1922, in hooger beroep aan J. Pronk, van bot'oop veehouder, wanen de te Broek in Waterland, de bevoegds heid motorrijtuigen te besturen ia ont zegd voor een termijn van 6 maanden, en dat die termijn La ingegaan op Februari 1922. Lente-tentoonstelling van bloem, blad en plant. Het bestuur van hel Museum van Kunst nijverheid te Haarlem, hoeft, zoo ils be kend, mede in verband met den-bloei der voorjaarsgewassen, isesloten in do- zalen van het Paviljoen Droef, een tentoonstel ling in te richten van voorworpen op het gebied do- toegepaste kunst, waarin de plantaardige natuur verwerkt is of welke geïnspireerd zijn op bloem, blad of plant. De opening der tentoonstelling, welke gisteren zou geschieden, is uitgesteld tot Zaterdag a.s.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1