UITVERKOOP Hiitsi ..Moderne" CORSETTEN „TWILFIT" CORSETTEN UIT DEN OMTREK De Bloemenvelden. 1 i Van onze Rechtbank. De Kiezerslijst Burgerlijke Stand. LAATSTE MJEUWS. Nog meer eigen lijsten!!! Inbraak te Utrecht. DE BOMAANSLAGEN IN BOEDAPEST. NOORDWIJKERHOUT. VELSEN. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL. UITGEEST. SCHOTEN. HAARLEMMERLIEDE. BEVERWIJK. Uitstapjes in Hillegom. Men vraagt ons of er al wat moois te xien is van de bloembollenvelden. Nog niet veel, maar wel wat. Men leze daaromtrent het artikeltje el ders in dit blad. Vanuit Hillegom, het hartje van het bollenland, ontvangen wij de volgende aan bevolen wandelingetjes: Men schrijft ons van daar: We gaan uit van het standpunt dat men komt per spoor of per tram; de fietsende of autoische belangstellenden hebben dan en-passant de mooiste routes. Aan het station aangekomen gaat het meeste puhlite. den stationsweg af naar het dorp. Die weg is mooi en gezellig en wijst zich zelf; prachtige tuinen vindt men links en rechts. Bij het kruispunt Haar- temsche Bank kan men rechts of links gaan, naar keuze. Links wandele men b.v. lot Oosteinderbrug langs de "mooie Weere- iteen. Straat afstand pl.m. een kwartier. Desgewenscht gaat men met de stoomtram terug tot Hotel Sistermans. Daar kan men den inwendigen mensch verserken, waar toe ook café-restaurant „Flora" gelegen heid biedt Gaat. men vanaf het station langs Loosterweg IT tot de Beefckade, dan kan men door de R. K. Armentuin (vrije wandeling over schilderachtig brugje) mid den tusschen de velden doorloopen; eind punt in de hoofdstraat. Ook kan men den hoek der Wilhelmina- laan links omslaan en langs het leuke Mo- Jenduintje wandelen om op de Moienbrug een rijk vergezicht te hebben; in het mid den van bet dorp komt men dan uit. Met de tram kan men afstappen aan de Renvise of bij hotel Sistermans. De aangegeven routes kunnen vanaf dc aangegeven pleisterplaatsen medegenomen «ordent Behalve deze kan men de hoofdstraat volgende in de richting Ltsse een ge zellig zitje nem enin het nette Buigerkof- fiehuis „Hofzicht" en vervolgens de Veen- burgerlaan af gaan, met prachtige tuinen en duinen rijke perspectieven ia de diepte en dan omwandelen rechts over Loosterweg III en Wilhelminaiaan weer naar het centrum van het dorp, links af gaande tot „De Nachtegaal". Zoo zal men zich zijn korte reisjes niet beklagen en overrold»an huiswaarts kee- ren. De meeste wandelingen zijn op een uurtje berekend. Motor- en Rijwielwet, De Minister van Waterstaat brengt ter kennis, dat bij vonnis van de ar rondissementsrechtbank te Haarlem, dd. 19 Januari 1922, in hooger beroep aan J. Pronk, van beroep veehouder, wonen de te Broek in Waterland, de bevoegd heid motorrijtuigen te besturen is ont- ■egd voor een termijn van 6 maanden, en dat die termijn is ingegaan op 9* Februari 1922. Leate-tentoonsteliing vaa bloem, blad en plant. Het bestuur van het Museum van Kunst nijverheid te dlaariem, beeft, zooals be kend, mede m verband met den bloei der TQorjaarsgewassen, besloten in de^alen van het Paviljoen Dreef, een tentoonstel ling in te richten van voorwerpen op het gebied der toegepaste knnst. waarin de plantaardige natuur verwerkt is of welke geïnspireerd zijn op bloem, blad of plant. De opening der tentoonstelling, welke gisteren zou geschieden, is uitgesteld tot Zaterdag a.s. Avondschool voor Handelsonderwijs. Bevorderd naar de 4de klasse: F. Abspoel; Jacoba v. Leeuwen; Maria E. Mulder; J. de Waal; Anna M. A. Dol- ié; Catharina H. Overbeek; Hendrika C. Oudolf; P. J. Pelsers; C. Peters Fenna- gien; G. L. Pieters; J. v. d. Ploeg; A. H. v. d- Ploeg; F. D. Reemer; W. H. Renout Tetje Rhodens; F. Rol; Chr. J. Ronde; J. Roose; Maria H. P. Roosenhart; G. Rum- menie; Francisca P. Scheepmaker; Ge- rardina A. G. Schiering; J. M. Sckrama; Harmina Schutte; Johanna C. v. Damme; H. J. ter Horst; L, Jansen; F. W. Knape; M. Smits; Leentje Vroom; Willemina Wes- seling; Albertha A. Steenkist; Johanna Stiphout; P. D. Vallenduuk; J. Vermeer; J. J. Ph, v. Vliet; W. F. Voerman; Al- berdina G. J. de Vries; Tjaardina Vroom; Maria E. Weber; J. J. de Zaaijer; J. Zwan; Neeltje Amerom; Alida Antonisse; Ardi- ana C. Appelboom; H. Backer; J. J. Bar- thel; G. J. Ch. Boers; D. Bos; P. v. Brum- rnelen; Juliana M Brunt; Cornelia M. Bruseker; A. M. Bus; Jansje de Cock; Neeltje Dekker; G. v. Eek; Marie Eiser; J. P. Faase; G. v. Gelderen; Jansje de Graaff; G. W. Groeneveld; N, de Groot; J. Groeten boer; A. C. J. Grootenboer; Maria P. A. Donders; A. Hartendorf; P. N, v. Hemert; H. F. Hetem; Catharina v. Hofwegen; C. de Jong; N. A, Kaptijn; Ja coba H. Karstens; Aaltje E. Koning; A. J. Landsmeer; Geertruida M. W. v. Leeu wen; W. v. Lohuizen; Johanna A. W. Macpherson; Helena v. d. Meulen; G. Meyer; H. Molenkamp; Trijtje Cl. Nag- tegaal; J. Neuteboom; L. Nijenbuis. Bevorderd naar de 5de klasse: L. Brand; Hendrika R. Bus; Wilhelmi- oa v. Driesten; J. P. v. d. Aardweg; J. V. v. A«;ker; J. J. Andréa; M. Bekker; W. C. r. Bellen; W. C. Bergiseh; Margaretha E. Benmer; Cor. F. J. v. d. Bogaardt; J. A. P. v. d. Bogaardt; J. G. v. Bommel; A. Broekhuizen; Adriana Comelisse; Wil- helmina v. Daalen; D. Derr; Cornelia J. Dubbelman; Cornelia v. Es; Julia v. Es; H. M. Vennik; E. C. Diets; J. H. Kruijt; B. de Vries; Hendrika Evelein; G. C. Eijsker; J. Flurij; Chr. Hage; H. v. d. Holst; J. v. d. Horst; H. J. L. v. Houten; Geertruida H. Jansen; L. de Jong; J. Kater; H. Kok; J. Poen; G. P. A. de Korte; J. Kuijt; G. B. van 't Land; Johanna A. Landsmeer; Metje v. Lohuizen; G. v. Loon; S. L. Mok; Jannetje M. Otger; J. H. L. Pennarts; Maria E. Pet; Antonia C. Rose- boom; P. Schornagel; N. Valk; G. Vis; J. de Wijs,Elisabeth M. Piek. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: Ch. Smink, Zijl vest 2rood, actetasch; H. Honing, de Wit- straat 2rood, tram-abonnement; T. Kro- der, Brouwerskade 37, bokshandsckoen; A. van Nieuwpoort, Hieronymus v. Alpen straat 36, bal; W. v. d. Linden, Velser- straat 42, handschoen; J. P. Terol, Voor zorgstraat 11, hondenhalsband; M. Wij- nands Amsterdamstr. 3 X, hond. Kennel Fauna; J. Pielage, Hooimarkt 9. hond. Kennel Fauna; 1'. Schorn, Pieioriaglein 12, poes, Kennel Fauna; J. Kramer, Park straat 6, poes, Kennel Fauna; W. Keppel, Weverstraat 2, lorgnet; J. Georgius, Rid derstraat 18, manchetten; Brugwachter, Cathrijnebrug, wagenmoer; Harkmans, Spaarnwouderstraat 94, spoorweg-maand- kaart; H. Heinsbcrgen, Kleine Houtweg 98, damesparapluie; A. Smit Korte Be gijnestraat 24, portemonnaie; H. v. Orden, Spaanschevaartstr. 31, sleuteltje; D. v. Viersen, Wilhelminastraat 12, eenig waschgoed. Terug te bekomen bij; J. Brouwer, Schermerstraat 7 rood, cein tuur; P. de Kruyff, Koninginneweg' 57, duimstok; Hartman, Weslergracht 25, hond, (kennel Fauna); M. de Waard, Groendaaisteeg 12, hondenhalsband-pen- ninig; J. Vennik, Gen. Joubertstraat 3 rood, hond; W. Baruch, Wald. Pyrmontstraat 26, leesboek; M. van Voorst, Wilsonsplein 14, mutsje; Mej. Hagen, Bakkerstr. 56, moer dop; C. de Vries, Amsterdamsche Vaart 10, portemonnaie; Bureau v. Politie, Smede- straat, portefeuille; T. Houtsma, Wester houtstraat 34, Heemstede, portemonnaie; W. Willemse, de Ckrcqstraat 54, paarde- dek; A. A. Droog, Tulpen straat 49 rood, rozenkrans; J. Groenendaal, KL Heiligland 3rood, rijwieltasch; H. van Dijk Tulpenstr. 17 N zw., rapportenboek; B. v. d. Nes, Kle verparkweg 11 rood, rozenkrans; GIFTEN. Voor de Weensche Priesters 22)0 van N.N. tot tafenis der zielen in 't vagevuur. Voor de noodlijdenden in de Drentsche venen f 1.00 van mej. v. d. H. uit Sant poort. GewetensgeliL Ingekomen is bij den inspecteur der directe belastingen te Haarlem, le af deeling, f 77.56 en f 16.50, respectieve lijk wegens te weinig betaalde inkom stenbelasting en verdedigingsbelasting II, f48, f6.870, f 1.202.75 en f389.30, res pectievelijk wegens te weinig betaalde bedrijfs-, oorlogswinst-, inkomsten- en verdedigingsbelasting II; bij den inspecteur der directe belas tingen, enz. te Haarlem, 2e afdeeling, f 562.50 en f 195.30, respectievelijk we gens te weinig betaalde inkomsten- en verdedigingsbelasting oarer J917-1918; f 68.64 en f 24.40 als voren over 1918- 1919f 510 wegens te weinig betaalde belasting. Besmettelijke ziekten. In de week van 28 April zijn in de navolgende gemeenten gevallen van be smettelijke ziekten voorgekomen: Haar lem 1 van roodvonk en 1 van diphiheritis; Haarlemmermeer 1 van buiktyphus en 1 van diphtheritis; Zaandam 2 van diphthe- ritis en Noordwijk 1 van roodvonk. Examens L. O. Woensdag hadden hier ter stede voor de eerste maal dit jaar de examen L. O, plaats. Geslaagd zijn de heeren: L. K. Warnacs; S. F. Spree; W. N. Schnei ders; P. V. L. van Rooijen; A N. de Ree; J. P. J. de Jong; F. Groen; allen te Bever wijk en N. S. van AndeL Halfweg. R. E. Duke f Ieder heeft vernomen van het vreesc- lijke vliegongeluk op de luchtlijn Londen- Parijs, waarbij twee machines met elkan der in botsing kwamen en te pletter vie len. Als een deT slachtoffers is thans ook gevallen de bekende vlieger Duke, die zon der bij kermis gekomen te rijn in het zie kenhuis te Beaudais is overleden. Duke is ook voor de Haarlemmers geen onbekende, daar hij tijdens de I. L. V. O. ons dikwijls met zijn vliegerskunst in ver rukking bracht Amsterdammers kennen hem Pit de E. L T. A-tijd, toen hij met major Draper de bezoekers wer kelijk versteld deed staan door zijn bui tengewone toeren in de kichi. Duke vloog toen op een Bantam-B. A T. Hij hoeft on geveer een jaar voor de K. L. M. gevlogen, steeds op Fokker F III van Schiphol naar Croyden en terug. En hij was op deze lijn een zeer geziene piloot. Toen Hinchliffe naar de Dniïmer Hire Ltd. overging, nam hij Duke mee. EXAMEN L. O. TE HAARLEM."" Geslaagd de heeren: H. J. R. B5r; J. J. Bauer; H. de Boer; J. Colijn; H. Elsinga; F. H. Oorschot en M. Petersen, allen te Haarlem. Uitspraken van 13 April 1922. J. B„ winkelierster te Haarlem, bjj ver stek, het opzettelijk waren, op welke een merk, waarop een ander recht heeft, zij het ook met eene geringe afwijking is nagebootst, ten verkoop in voorraad heb ben, 100 boete, subs. 30 dagen hechtenis. 1. J. A. V., schippersknecht te Hillegom, 2. W. de R., schippersknecht te Zaandam, mishandeling, no. 1, 10 dagen gevangenis straf, no. 2, 10 boete, subs. 1 week tuchtschool. C. J. F. te Nieuw-Vennep, vernieling, 6 boete, subs. 1 week tucht school. J. A„ electricien te Zaandam, overtreding art. 247 W. v. S., voorw. gev. straf van 2 maanden met een proeftijd van 2 jaar. G. J. v. V., spoorwegarbeider te Haarlemmermeer, mishandeling, f 20 boete, subs. 10 dagen hechtenis. J. P„ landbouwer te Zaandam, dierenmishande ling, 20 boete, subs. 10 dagen hechtenis. J. A„ hout werker te Zaandam, mishande ling, 2 maanden gevangenisstraf. 1. J. K., veehouder te Oostzaan; 2. K. K., veehou dersknecht te Oostzaan, dierenmishande ling, ieder 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. N. S., hvr. J. J. te Volendam, gem. Edam, bij verstek, eenvondige belee- tiigjng, 10 boete, subs. 10 dagen hech tenis. W. B., vrachtrijdersknecht te Pur merend, mishandeling, 6 boete, subs. 5 dagen hechtenis. J. v. V., broodbakker te Landsmeer, mishandeling, 5 boete, snbs. 5 dagen hechtenis. L. S., zonder bekende woon- of verblijfplaats, bij verstek, invoer van opium, 60 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Weer onder dak. Het gezin S,. dat Woensdag uit zijn woninng aan de Saenredamstraat iia ge zet, is thans ondergebracht in een nood woning. Voor Duitsche Katholieke Meisjes. Men schrijft ons: De godsdienstoefening die dezer dagen voor de Duitsche Katholieke meisjes ge houden werd, was bijzonder goed bezocht. Meer dan honderd meisjes waren te za- men gekomen, zoodat de kapel in de Ma- riustichling goed bezat was Aansluitend aan deze go'dsdiénstoefe- ning werd in de zaal van het Agnes-Pa- tronaat, die de aanwezigen nauwelijks ken bevatten, een zeer interessante lezing gehouden door mej. Van Leer, uit Bloe- mendaal, die in het Duitsch de geschie denis van haar leven vertelde tot aan haar overgang naar de R. K. kerk. Deze lezing zal op een anderen avond vervolgd worden. De volgende godsdienstoefening zal Vrijdag 28 April plaats hehbben. Men hoopt hierop op nog meer belang stelling Personalia. Dit jaar is de heer E. M. Krelage alhier tot voorzitter gekozen van Féderation horticule professioneele internationale. Voor het examen handenarbeid (dipl. A.) op 12 en 18 April te Amsterdam ge houden is geslaagd de heer D. IJckelshei- mer, alhier. Ingesteld is een comité voor de voor bereiding en organisatie eener Neder- landsche tentoonstelling te Kopenhagen, te houden in den loop van den a.s. zomer, Tot lid van het dagelij ksch bestuur is o.m. benoemd de heer Ernst H. Krelage, onder-voorzitter van den Ned. Tuinbouw- raad, alhier. Hinderwet B. en W. van Haarlem deelen mede dat bij Koninklijk Besluit van 24 Maart 1922, No. 31, aan.J. Möhringer Pz., alsnog ver gunning is verleend tot oprichcting van eene inrichting voor houtbewerrking in een perceel aan de Nassaulaan no. 9. Algem. NederL Metaalbewerkersbond Aid. Haarlem. In een vergadering van bovengenoemds organisatie werd onder meer de volgends motie aangenomen „De vergadering, gehoord het feit, dat de firma Figee, menschen, die niet bereid of in de gelegenheid zijn overwerk te verrichten, bedreigt met ontslag, en een harer arbeiders reeds om deze redenen broodeloos heeft gemaakt, spreekt haar verontwaardiging over deze handelwijze uit en gaat over tot de orde van den dag." R.-K. Grafische Bond, De afdeeling Haarlem van dezen bond had Woensdagavond een speciale lezing georganiseerd over het onder werp „Licht en kleur", welke werd gehouden door den heer Gotnbaulf.: uit Amsterdam. Voor deze gelegenheid waren uitgenoodigd de Leerling-com missie en hare leerlingen, tevens de besturen en leden van de drie Studie clubs in de grafische vakken. De heer Gombault behandelde o. m, de lichtstraal der zon, welke wit;, toch de zes specitrum-kleuren in zich bevat en demonstcerde dit zeer duide lijk door het plaatsen van diverse cartons, met twee A drie spectrum- kleuren, op een sneldraaienden. motor, waardoor dan alle kleurschakeeringéai verdwenen en wit op den voorgrond trad. Voorts het breken der lichtstraal en. een prisma en de golflengte der diverse stralen. Ook de intensieve, lichtstraal, welke niet waarneembaar is, doch door proeven is* geconstateerd met de gevoelige fotografische plaat, hoe een prisma de stralen breekt! en verspreidt, de lens daarentegen ze vereenigt. Spr. demonstreerde verder de genomen proeven met een projec tie-lantaarn, welke de kleuren oranje, groen en violet gedeeltelijk op elkan der bracht, hoe daardoor de verschil lende kleuren ontstonden en oranje, groen en violet geheel op elkander de witte kleur der lichtstraal weer geheel teruggaven. Voorts legde hij uit de wijze van fotografische opnamen van gekleurde platen en schilderijen, om deze in verhouding tot de natuurlijke kleuren op de cliché of steen te krijgen, daar bij gebruik makend van de filters en deelde mede hoe hierin sinds kort een nieuw procédé was geschapen, door toepassing van aardappelmeel ge vormd in korrels, daarna gekleurd en geplet op het glas. Verder werd nog breeedvoerig behandeld het absorbee- ren en het afstuiten der lichtstraal op verschillende voorwerpen. Is" Het geheel was een hoogst leer rijke avond en de aandachtig luisteren den brachten aan het eind dezer de monstratie-lezing aan den heer Gom bault een welverdiend applaus. Kalenderst orm-V erecniging. Reeds ia een vorig verslag meldden wij hoe na de laatste algemeene ver gadering de toestand voor het nieuwe vaste bestuur (dat zich andertusschen „voarloapig" noemde) onhoudbaar gewor den was, a&ngesien een zeer groot aan tal leden hun misnoegen had te ken nen gegeven over haar samenstelling. Het dreigement van de olub te zullen uittreden ftof hier den doorslag en zoo werd dan door dat voorloopig bestuur Dinsdagavond in de „Nijverheid" een vergadering belegd, die naderhand bleek „onwettig" te zijn, aangezien het be stuur ,/mwèttig" was hetgeen het zelf grif bevestigde. De voorzitter «loot toen de vergadering. Door de aanwezigen werd toen meteen een nieuwe vergadering belegd, waarna een motie-Zondervan aangenomen werd, welke tot gevolg ha<j, dat het eerste bestuur gedeeltelijk aan de groene tafel kwam te zitten. Besloten werd toen de vergadering ea al haar besluiten als wettig te beschouwen. Het bestuur werd als volgt gekozen: CL Kleumer, voorz-j 0. v. d. Spek, «eer., M. Heimem ana, penningm., H. Brakmeijer en S. Sma len, oommiaearissen. Het verdere geluk kige resultaat der vergadering was, dat alle bezwaren en kwesties uit den weg geruimd werden.. Overplaatsing zaak De welbekeude aardappelzaak van den heer Bi L. Lijnzaad, tot heden Be vestigd aan de Gedempte Oude Gracht, 'is thans overgeplaatst naar Jansstraat 63, hoek Begijnesteeg. Een verplaatsing welke voor de zaak een mooie verbete ring is. Vooral de meerdere ruimte, waarover de heer Lijnzaad nu beschik ken kan, komt hem goed te stade. De winkel geeft een prettigen indruk en ziet er helder nit. De vele soorten aardappelen, er verkrijgbaar, zullen on getwijfeld er toe bijdragen, dat de zaak in haar nieuwe omgeving een nieuw bloeitijdperk te gemoet gaat. Zooals bekend ligt de kiezerslijst ter inzage in het Bevolkingsbureau aan de Gedempte Oude Gracht. (11 April is de laatste dag, waarop men kan oofitrolee- ren, of zijn naam op de kiezerslijst) voorkomt. Naar wij vernamen, is tot heden nog al druk gebruik gemaakt van de gele genheid tot nazien der lijst, vooral door de vrouwen. Die belangstelling is ver- hengend, omdat het eon meeleven in de politiek toont Moge zij niet ver minderen en laten degenen, die het nog niet deden, "zich alsnog even gaan overtuigen of hun naam op de lijst voorkomt. Geboren: 13 April z. van A. Hilarius —Roos. d. van S. A. Hagebout— Hessels. d. van E. W'. Leisingr-Koks d. van A, H. G. v Dorsten—v, Her- pe. z. van C. M. KroonSchoon beek. Overleden: 12 April D, A. 17 mnd. z. van F, P. v Rumpt. L Heerenvesl) 14 April. L. H. C. Gaderius d Veeen, 41 j. Bloemhofstraat. A. H. Nessen—v. Cdttert, 90 j. Zuider straat. L. B. Kokkelkoren—v. Mier- lo, 55 j. Kampeerlaan, Loonsverlaging spoorwegpersoneel. Voor het personeel der Gentr. Werk plaats der Ned, Spoorwegen te Haarlem georganiseerd in den R, K. Bond van Spoor- en Trampersoneel St. Raphael, werd Donderdag j.l. een vergadering be legd waarin het hoofdbestuurslid van St. Raphael, Th. v. Leur, tevens lid van de Loonraad, een uiteenzetting gaf van de houding welke St. Raphael innam tegen de door de Directie der N. S. voorgestelde loonsverlaging van 10 pet. voor het perso neel in uurloon der groote werkplaatsen. Spreker leest het schrijven van de Di rectie voor waarin deze de loonsverlaging naar voren brengt. Vervolgens vestigt spre ker de aandacht op de loonsverlaging in de particuliere bedrijven en acht hij de verslapping in het orgadSsatïeleven een der oorzakenydat de metaalbewerkers bijv. aan het kortste eind trokken. Gevolg is geweest dat bijna alle werkgevers het voorbeeld volgden en dat het voorkomt dat weder loonen van f 20 tot 25 per week wor den betaald. De Directie grijpt de dating der loonen in de metaalindustrie aan als argument om ook de loonen der werkplaatsen te ver minderen. Wel voegt ze erbij dat het per soneel door langer te werken de wcekin- komsten ongeveer kan behouden. De heer v. Leur vraagt dan of dit argu ment steekhoudend 5s, vroeger toen de loo nen deT metaalbewerkers hooger waren heeft de Directie zich dat ook niet aange trokken, hv, waarom moet dan alleen het werkplaatspersoneel verlaagd worden? Zoolang nog prijzen moeten worden be taald jmipor kleeding en noodzakelijke le- vensbSTóeflen die boven de draagkracht van personeel gaan, is loonsverlaging op zijn minst ontijdig. Indien de prijzen in den kleinhandel be langrijk gedaald waren en wanneer alles werkelijk goedkooper was, dan was er ook geen reden alleen de werkplaatsen te ver lagen. Loonraad moet dus overtuigd wor den dat de tijd voor loonsverlaging nog niet is gekomen. Spreker waarschuwt voor de mededeeltng dat door langer werken de inkomsten hetzelfde blijven. Als we een maal op het bellend vlak zijn, volgt meer en is er ook geen reden langer te moeten werken. Na een woord van aansporing om mede te leven met de organisatie zegt spreker dat men verzekerd kan zijn dat alles zal worden gedaan de loonsverlaging te toe ren. De voor/ittoTr brengt den heer v. Leur den dank der vergadering over voor zijn uiteenzetting en sluit deze flink bezochte vergadering met den Christelijk en groet. De woonwagens aan den ouden weg Vooruitgeloopen op de beslissing van dén Raad? De woonwagens staan nu aan den Ou den Weg, op het terrein waar voor dien de berging van het brandstoffenbureau was, en nog eerder de „houthaven van Janzen." Om den hoek van de viaduct, tegen de spoorbaan aan dus. Het terrein is hier in twee gedeelten afgerasterd. Aan de zijde van de spoorbaan staan de be woonde wagens, tot hedenmiddag twee uur 5 in getal. Het volkje was zich rustig aan het installeeren, de post kwam al brieven brengen ook. Aan de andere zij de van het rasterwerk, dat door gemeen tewerken met verrassende activiteit is aangebracht, evenals een pomp voor wa tervoorziening en een „toiletinrichting", is ruimte om onbewoonde wagens te stal len. Dit gedeelte van het „kamp" mag niet worden bewoond. Het aantal is hier veel kleiner dan aan den Ter Spijtweg, omdat de woonwagenbewoners, die paar den bezitten, uit de gemeente vertrokken zij". Paarden mochten nl. niet hier in het kamp verblijven, doch moesten in de stad gestald worden. Dit was blijkbaar te duur. De bewoners in de naaste omgeving Tan het woonwagenkamp, op de oude weg en van het linker gedeelte van de Harmejansstraatzijn alleronaangenaamst verrast door de komst van de woon wagens. Een angstig gevoel heeft hen bekropen, dat door de wijze, waarop de zaak hier is aangepakt, vooruitgeloo pen ia op de beslissing van den Raad, Op jgrond van de verklaringen van wet houder Slingenberg, in de laatste raads vergadering hadden ruim 60 bewoners een adres onderteekend, waarin tegen 't kenbaar gemaakte voornemen, om de woonwagens naar de oude weg te ver wijzen, bezwaaf wordt gemaakt. Dit INGEZONDEN MEDÊDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Naast de ontvangst onzer at nlsuwe modellen FRANSCHE EN AMSRIKAANSCHE annonoseren wil don totalen van ons artikel tegen prijzen els volgt van 8.25 thans 1.69 van 5.25 met 4jarrellea £.48 van 6.90 prima broché 3.60 van 8.60 heup (sport) corset thans 4.60 van 12.76 thans s.tto van 18.76 thans 7.6© van 18,76 thans 8.90 ZIET ONZE ETALAGE Corsotterie WA8 MOES STRAAT £9 M| do Anogsng adres was nog niet verzonden, toen de woonwagens plots aan de oude weg verschenen! Hef adres wordt nu verzonden verge zeld van een begeleidend schrijven, waariï de eerste drie onderteekenaars in het ad res namens alle bewoners hun leedwe zen over het gebeurde tot uiting bren gen. De belanghebbende bewoners zien. met belangstelling de aanstaande raads zitting tegemoet. Naar de „Tijd" verneemt, heeft de Voorzitter van den R.K. Volksbond te Zaandam, enkele leden propagan disten van de Kiesvereen. uiigeno.o- digd om na de te houden vergadering een eigen lijst met een arbeiderscan- didaat in te dienen. Ontevredenheid over het optreden van Mr. Bomans zou hiervan de directe aanleiding zijn: UTRECHT, 14 April. Door een stal knecht werd gisterenochtend ontdekt, dat in 't kantoor der veestallen ingebroken was. Een 2-tal schrijfbureaux en de brand kast stonden open. De dader of daders had (den) zich vermoedelijk toegang ver schaft door het bovenlicht van een der kamers. Er wordt 412 aan geld vermist. De politie stelt een onderzoek in. Esperanto-Congres. AMSTERDAM, 14 April Voor het 14de internat. Esperanto-congrres, dat van 8 tot 16 Aug. a.s. te Helsingfors zal plaats hebben, lieten zich reeds uit 20 verschil lende landen plm. 250 congressisten in schrijven. NEDERLAND EN BELGIë. BRUSSEL, 14 April. De Nation Beige verneemt uit Genua, dat Jhr. v. Karnebeek dezer dagen een onderhoud zal hebben met den Belgischen minister Ja spar. BIRKENHEAD TE GENUA. GENUA, 14 April. Gisteren is alhier aan gekomen: lord Birkenhead, lord-kanseCier en juridisch expert der Engelsche regee ring ter conferentie. Na zijn aankomst had hij een onderhoud met Lloyd George. GENUA, 14 April. Verschillende nieuwe afgevaardigden zijn gisteren aangekomen, waaronder Kemalisten, Armeniërs, Roethe- nen, Arabieren uit Palestina; andere dele gaties worden nog verwacht. OOK d'ANNUNZIO. PARIJS, 14 April. Uit Genua wordt ge meld, dat d'Amnmzio aldaar aangekomen is. WEENEN, 13 April Volgens een bericht in de avondbladen zal Horthy onder de bedreiging van een terreur te zullen uitoe fenen, van de Vereeniging der ontwakende Hongaren geëischt hebben, dat deze een streng onderzóek zou instellen naar den bomaanslag. Het schijnt aan geen twijfel onderhevig dat de ontwakende Hongailen aan den bomaanslag debet zijn. Dinsdagavond hield het bestuur van den R.-K. Volksbond een vergadering in café v. d. Berg tot wederoprichting van het Retraitefonds „St. Clemens", onderafd. van den Bond. De voorzitter opende deze vergadering met den Chr. groet en sprak er zijn spijt over uit, dat deze vergadering niet wat beter bezocht was. Verder memoreerde spr. hoe door verschillende omstandig heden het retraitefonds is gaan minderen in belangstelling en hij spreekt de hoop uit dat dezen avond het begin zal zijn van den weder opbloei dezer schoone onderafdeeling. Daar reeds op een vorige vergadering in beginsel was besloten tot wederoprich ting van' het fonds en dit nu reeds een 25 tal leden telt, werd direct tot verkiezing van een bestuur overgegaan. Gekozen werden de heeren J. Th. Lampe, C. Bak ker Ez. en Th. van Haastrecht, respectie velijk als voorzitter, secretaris en pen ningmeester, welke heeren zich allen be reid verklaarden hun benoeming te willen aanvaarden. Door den voorzitter werd alsnu bekend gemaakt, dat de commissie van voorbereiding zich tot den gedele geerde van het St. Clemenshuis had ge wend met verzoek in den a.t. winter ook voor Noordwijkerhout een retraite be schikbaar te stellen, op welk verzoek een gunstig antwoord was verkregen. Hij sprak als zijn meening uit dat er z.i. geen twijfel bestond, of de Retraite zal vol tallig worden. Spreker spoorde dan ook het bestuur aan, om met alle kracht hier aan te. werken en te zorgen voor een zoo groot raotfelijk aantal deelnemers aan de retraite, welke op een nog nader In over' leg met den gedelegeerde te bepalen datum in de maand Januari 1923 zal ge geven worden. Nadat de voorzitter aile aanwezigen aangespoord had propagan dist te zijn voor dit mooie werk en de beste weaschen had uitgesproken voor den bloei dezer onderafdeeling en ook een woord van dank had gebracht aan den Eerw. Geest. Adviseur voor zijn moeite in dezen gedaan, sloot hij de vergadering met den Chr. groet. Burgerl. Stand. Ondertrouwd: II. Posi en H. Roobol. P. J. Rens en V. van Tilburgb. H. Aardenburg en A. Ver dikt. B. de Jong en K. H. v. d. Bos. - H. Bos en E. Olijve. C. M. v. d. Wulf en Z. Vonk. H. Huyer en T. Bakker., B. C. Dufourné en W, Schröduer. Getrouwd: J. A. Gouweleeuw en N. Wijmiuga. B. L. J. Hooft van Iddekin- ge en G. van Marken. G. de Wit en E. E. Kaper. Geboren: C. KuyperMeenderink, z, M. J. MinVerheiden, z. M. v. d. Zeede Groot, z. H. Fellierv. Pel, z. Overleden: R. Baak, 10 mnd. A. v d. Plas, 64 jaar, wedn. van M. Zwanen burg. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij C. M, Visser, Raadhuisplein 36 een vliegende Hollander; W, Uittenbo- gaard, Edisonstraat 20, een paa<rden- zweep; J. Richel, Raadhuisstraat 77, een hondenzweep; Bureau van politie, Boe kenrodestraat 9, een hondenpenning, Burg. Stand. Bevallen. C. J. *Kes- sels-Beijerbergen van Henegouwen, d. A. A. J. van Roode-Handgraaf, d. J. A, van Werkhoven-van Werkhoven, z. E. M. L. Cassee-de Kruijff. A. Krigee-Ka- per, d. M. Giebeds-van Dopperen, d. J. R. Trap-Kenning, d. M. H. Bargcr Gregory, d. Ondertrouwd: W. J. v. Rijn en J. Smit. G. Eikelenboom en B. Wonrnk. C. J. Willemse en M. van der Veidt. Getrouwd: J. J. Marcus en E. M. Groe- newegen. Overleden: A. E. Wesseting, 80 j. B. H. Wijtenburg, 69 jaar. Commissie tot mering van schoolver zuim. In de gehouden vergadering deze, commissie werd tot voorzitter gekozen de heer H. Witken en tot secretaris de heer TJi. J. RoL Jubileum. Woensdag herdacht de heer S. J. Bak, den dag, waarop hij als agent werd aangesteld van de Haart. Brandverz.-Mij., opgericht 1846. Des morgens werd hem te Haarlem door de directie onder eenige waardeerende woorden een mooi uitgevoerde herinne- ringsmedaille aan dit feit overhandigd. Cas. Naar we vernemen is door de Hanze, afdeeling Uilgeest en Omstreken, aan B. en W. van Caslricum verzocht tot gaslevering aan de gemeente Uitgeest te will enovergaan, evenwel zonder bezwaar der gemeente-financiën. Burg. stand. Geboren; d. van J. dt Boordet-en J. Bas. Ondertrouwd; Petrus Goedhart en Alida Oosberwaal. Overleden: Jan Heynen, oud 5 maanden. Dirk Smit, oud 47 paar; Door het Iiruisverbond en de Maria- vereeniging, gevestigd in de parochie „St. Bavo," alhier, is een circulaire rondge- richt, waarin aangespoord wordt, lid van een dezer vereenigingen te worden. Ver schillende uitlatingen van hooggeplaatste kerkelijke en wereldlijke personen om trent de geheelonthouding zijn in de circu laire opgenomen, terwijl een uiteenzetting is bijgevoegd van de voorwaarden, welke men moet nakomen, wanneer men als li»' toetreedt. Hinderwet. B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat door hen is ontvangen eene bekendmaking van B. en W. der gemeente Schoten dat ter secre tarie dier gemeente ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van H. Joosten, te Schoten om vergunning tot het plaatsen van een boormachine en amarilsteen, te drijven door een electromotor van 1 P.K. en het vervangen van de bestaande blaas balg door een wan, gedreven door een electromotor van 1/8 P.K., in zijne be staande smederij, Pres. Steijnstraat Nrs. 46—48. Op Dinsdag, den 18en April 1922, des Vöormiddags ten 11 ure, zal ten Raad- huize der gemeente Scholen gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrif tetijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip op de secretarie der gemeente Schoten kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De gehuwde Onderwijzeres in de schooi De Raad van State heeft ongegrond verklaard het beroep van den Raad der gemeente Haarlemme:T.ede en Spaarn- woude, tegen het besluit van Gedep. Staten van Noord-Holland, waarbij is vernietigd een besluit van dien Raad tot het verleonen van ongevraagd eer vol ontslag wegens haar huwelijk van mevr. CL de Vlieger geb. van Weizen als onderwijzeres aan de openbare la gere school te Halfweg in die gemeente. Verkooping. Bij de alhier ten overslaat» van notaris Boerlage uit Velsen gehou den verkooping werd een woonhuis met bloembotienschuur aan de Peperstraat gekocht door H. J. Holt alhier, voor 5901; een woonhuis aan den Arendsweg te Wijk aan Duin gekocht door G. van Eerde aldaar voor 2125 en een perc. bouwterrein aaa den Alkmaarschen straatweg le Wijk aan Duin gekocht door F. Staalman te Velsen voor 409. Alle artdere perceelen .werden opge- hoc'en.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2