FIRMA JANSEN, (voorfr. KI. Moutstr. 2lrd J Onbestelbare stukken. Burgerlijke Stand. LAATSTE NIEUWS. NederJandsche Gymnastiek-com- missie te Stockholm. Tegen het hasardspel. UIT DEN OMTREK. SCHOTEN. BLOEMENDAAL. ZANDVOORT. HEEMSTEDE. AMSTERDAMSCHE BEURS. THAWS ZUIDERS TRA AT 27 10398 14472 21903 eik 1000. 15261 400. 4035 15857 elk ƒ200. 1329 2406 3137 3267 3782 6315 11187 13374 16575 17321 21535. elk 100. Prijzen van 45: iii9a Nederlandse he Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. De Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde ral Woensdag 19 April des avonds 8 uur een vergadering houden in de Tuin- zaal van café Brinkmann. Van de punten van behandeling vermelden wij een lezing van den heer R. M. v. d. Hart over Bol gewassen. R.-K. Smeden Patroons. Het bestuur van den Kring Haarlem is er in geslaagd den heer Dingenmans, een welbekend vakman op het gebied van kunstsmeedwerk te Amsterdam, bereid te vinden a.s. Donderdagavond te 7" uur voor deze aid. een lezing te houden met het onderwerp „Vakonderwijs" welk on derwerp hij voor de Amsterdamsche pa troonskringen met veel succes reeds meerdere malen mocht behandelen. Voor deze vergadering worden ook ver wacht de nog niet aangesloten katholie ke patroons en allen, die'zioh in de toe komst als patroon zullen vestigen, opdat ieder van dit hoogst belangrijke onder werp, waarin zoowel het school- als het werkplaats-onderwijs zal behandeld wor den kennis kan nemen. Vertrouwd wordt, dat velen naar St. Bavo zullen komen en aldus het bestuur mogen steunen in zijn streven om den smeden-patroons zooveel mogelijk ontwikkeling bij te brengen. Examens ^ager Onderwijs. HAARLEM, 15 April. Geëxamineerd 8 vr. candidaten. Afgewezen 3. Ge slaagd 5, n.l. de dames; H. Concri- nus en J. A. Colenbrander, beiden te Haarlem; A. M. A. Teuaissen en M. E. E. Steinhamer, beiden te Zaan dam en A M. Spaans, te Haarlem. Vernielzucht. E enige personen hebben in den nacht van Vrijdag» op Zaterdag hnn vernielzucht botgevierd op den Spaam- dammerweg. Een houten paal met een bord met het opschrift „Kruising spoor", werd uit den grond gerukt, een grenspaal werd verbogen en een 4-tal rioleeringsbuizen vernield. Reeds ►Zaterdag is het de politie gelukt», de daders an te honden He-at zijn <fc 20-jarige reiziger H. H., de 18-jarige kellner T. L., de.21-jarige reiziger H. P. en de 23-jarige boterh andelaar A P. Tegen hen is ter zake vernieling proces-verbaal opgemaakt. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: H. van Zijp, Oranjeboomstraat 101, armband horloge; F. Jutte. Groendaalsteeg 9, ceintuur; F. Boekart, Lange Laken straat 22, idem; F. de Vos. Adr. Loos- /esstraat, hondje, Kennel Fauna; Ten- broek, agent van politie, herdershond, idem; J. M«*>iman, Cecliiasteeg 5bo- ven, hond; Hoogeweij, Tuinlaantje 2L horloge; J. v. d Nes, Bakkerstraat' 60, olielantaarn; D. van Kampen, Ged. Vol dersgracht 21, medaillon; C. Jan- kh, Oranjeboomstraat 173rood, por- temonnaie; C. Donsen, Emostraat 17, idem; C. Hoogendoom, Zomerkade 69, idem; A Schoen, Jan Steensiraat 5, idem; A. Mohr, Graaf Willemstr. 52, idem; E. Reijns, Wolfspad, te Over heen, idem; T. Spook, Leidschestraal 112, idem; J. D. Scheepers, Zeestraaê ^2, te Beverwijk, idem; N. de Vries, Bakenessergracht 46, idem; C. v. d. Belt. Hertogstraat 5, pet; J. Doorn bos, Soutmanstraat 40, ring met sleu tels; N. Passchier, Korte Annastraat) 1, ring; F. Uijtlenbosch, Kampervest 7, speld; J. Blank, Gasthuisfaan 22, voile; G. J. E. Manche, v, Houwe- ningensiraat 45, rilverbons; T. Nieu- ■wenhuis, Wagenweg 46, zakje met schaar, enz. t Binmenlandsch e brieven. G. Blankenhage, Blcemen laaiDs. S. E. Boiko, Haarlem; Mevr. Cbpijn, Eind hoven, G. Ekkes v. Itavesteijn, Wor- xnerveer; Ho Md, Haarlem; Mej. A. Kok, Amsterdam; De pe:«o'ent company, Am sterdam L. v. Strien, IJmuiden (twee stuks); W. v. d. Zee, Deventer. Birmenlandsche briefkaarten Madem. Kea Bonman, A'dam; T. v. d. Hoorn, R'dam- Kolstee, P. Monrooi, den Haag- Oltmans, Haarlem; S. Pa;e- kame, A'dam; 0. Pe!er-:e, Haarlemjon ge juffr. C. Peper, Amersfoort- Mej. Smit, Haarlem - .Mej. J. J. Stoel, Am sterdam- R. Terhoeven, Haarlem; J. Top, Nijmegen"3. T rij bos, Hans Voorn, A'dam- M. Vos, Egmond a. Zee; Mej. J. i£. v. Went, A'dam; 2 brief kaarten sender ad re-*. BuitenUmdsc'ie brieven „Astaria", Wiesbaden; Anna Lut er, 0. B.R. Mandors, LondonMl*. Raden Molkman, Hamburg- Mad. Soulier Lu- den Stoutenburg, Rome; D. A. W. J. v. Walsem, Genua; H'bou 838 c.o. Beu eons, London. Bultenlandsc\e briefkaarten JochauwOchmann, Gleiwitz i. Schl. Brieven met port belast No. 2067 en 2034 Bureau Dagblad, Haarlem- Gemeente Gasbedrijf, H'lem; Nrs. 2128, 2073, 1815, 2290 en 138, Haarl. Dagblad, H'lem; Dr. A. P. Ge- loudemans, H'lem; Nieuwe Haarl. Cou rant, H'lem- Adm. Oor. Haarl. Courant, H'lem Waningstichting „Patrimouium", No. 2242 Btads-Editie, H'lem; F. v. d. Stempel. Personalia. De jongedames Margot van Bre inen te Haarlem en Boutje Verster tie Heemstede, verwierven hier het diplo ma Stenografie Engelsch (100 letter grepen per minuut) stelsel-Groote. Met ingang van 1 Mei is de heer J. Wortel, van Hilversum, benoemd als trombonist bij de Haarlenvlche Or- kestverecniging alhier. De groote R.-K. Openlucht-Demonstratie. Naar wij vernemen zijn uitgenoo- digd deel te nemen aan den op'ichfc met ontplooi ie banieren op Hemel vaartsdag aanstaande: de R. K. Miti- «lenstandsvereeniging „De Hanze", de R. K. Vrouwenbond, de St Josephs- gczelRn-Vereeniging, de Joijgcnspatro- natenbond, de R. Iv. Politieagcnteu- vereeniging „St. Micliaëi". Volgens de in dit nummer ge- ve roem gingen van Haarlem en Om streken uitgenoodigd deel te nemen aan den optocht. Het Secretariaat is gevesrtigd Smedestraat 23. Van den R. K. Politieagenlenbond en den Bond van Technici is reeds bericht ingekomen, dat zij aan den Optocht zullen deelnemen. Liedertaiel „Haarlem's Zanggenot". 1866 1923 Bovengenoemde Liedertafel heeft in hare vergadering van het bestuur en eene commissie uit de leden besloten, om ter gelegenheid van haar 55-jarig jubileum, in den voorzomer van 1923 een Nat. Zangwedstrijd uit he schrij ven voor Mannen- en Gemengde Ko ren. Zij twijfelt er geenszins aan of het succes zal even groot zijn als bij den zoo schitterend geslaagden -wed strijd in 1918, ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum. Kweekschool voor onderwijzeressen. Voor de le klasse van deze Kweek school hadden zich 35 Candida ten aan gemeld, van wie 28 aan het toelatings examen hebl>en deelgenomen. Toege laten zijn de dames: L. Broesma, te Schoten; M. J. Mulders, te Bloemen- daal; K. Mi Kilian, te Haarlem; M. van Rijnberk, te Zandvoort; E. M. Bothe, te Bloemendaal; G. Sanders, te Haarlem; C. Luijnenburg, te Haar lem; T. Woudt. le Heemstede: C. E. Spronk, te Schoten; P. van Boven, te Aalsmeer; M. L. Dekker, te Beem- ster; J. van Achterberg, te Amster dam; B. A. Kes, te Amsterdam; A. A. Breed veld, te Hillegom; J. M. van Geer, te Bussum; M. Maarse, te De Rijp; R. E. Vogel, te Amsterdam»;, E. de Vries, te Alkmaar; J, Zuidhof, te Doom; E. A. Lenghaus, te Winkel: A. Lek, te Bergen; A. C. Stuurman, te 's Gravenhage; M. E. Dijk, te Am sterdam. 5 candidateh werdeh afge wezen. Tot de 2de klasse der Kweekschool werden toegelaten: A. Beek, te Sant- 'f 'JU 'maiJCtTji èl 'eojpity '0 tpiood C. Hoppe, te Haarlem en M. Kruys, te Diepenveen. Aanbesteding. Door het Bestuur der St. Thomas a Villanova-stichting te Haarlem werd heden onder R.K. Aannemers aanbe steed Het bouwen van een R.K. Lyceum met bijkomende werken op een ter rein aan den Zijhveg. te Overveen. Er waren 14 nischrijvingen: G. Metselaar en Zn., Haarlem voor f 1584389; F. J. Spec, Haarlem f 155.378; Fa. Gem- Van der Putten Heemstede f55.200: W. H. N. lNee- lissen Haarlem voor f 175.800; Peetere en Tromp, Amsterdam en Haarlem voor f212.712; A. Lelieveld, Hille gom, f 209.800; Fa. N. Co-belens en Zn., Schoten, f 203.600; D. J. v Bu ren, Bloemendaal, f 181.160, Gebr. Ransdorp, Lisserdjjk, f 176.500; Thu- nisse'n én Van Sambeek, Haarlem, f 159.700; W. Saej/s, ffaariem, voor f 197.954; P. Rengs Jr. Santpoort, voer f 167.146; J. P A. Nelissen, Haar lem, f165.000; A. Knijper, Haarlem f 210.000. Ondertrouwd: 18 April. R. W. Gerde- mann en A. S. C. Gentrup. H. W. Sor- ber en P. J. v. Ham. H. C. Grundel en A. H. Overweg. Geboren: 13 April, z. van L. M. C. Niemeijer-v. Hooijdonk. z. van C. Broekhof-Geerling. 14 April, z. van G. C. Eichhorn- v. Loevezijn. 15 April z. van E, C. M. Fielmich-Rustman. z. van A. Oppenkamp-Boots. 16 April, z. van W. M. de Graal-Frensen, d. van H. M. P. Zondag-Roest. z. van C. v. Frank-Izaaks. d. van A. M. Lodewijk- Nieuwenhuïzen. 2d. van A. M. Assen- delft-Aande Kerk. 17 April, d. van M. E. Roest-Janaus. z. van M. W, Hetem- Bouwman. Overleden: 13 April, S., 3 j., z, v. S, v. Zonneveld, Raamsteeg. 14 April, P. C. Metz-v. d. Berg, 49 j.. Barteljorisstraat, F. M. A. Minsart-Bonfrer, 75 j., Jansstraat. W. Bosman-Dweelaard, 57 j,, Barendse- straat. M. Hutte-v. Ake, 71 j., Duven- voordestraat. J. G., 14 mnd., z. v. C. H. de Ridder, Nassaulaan. W., 5 mnd., z. v. W. Sandberg, Schagchelstraat. J. Vermeulen-Mulder, 76 j., Papentoren- vest. 15 April, J. Euwen, 20 j., Oranje straat. C. Langeveld-Kalis, 75 j., Zui derstraat. P. Wijkhuizen, 77 j., Wagen weg. A. Looijen-Piena, 58 j., Ruijcha- verstraat. J. de Kocj, 48 j„ Wilhelmi- nastraat. C. v. Rossen, 67 j„ K. Doel- straat. D. J, Vlok-v. Schooien, 69 j. Leidscheplein. J. W. M. v. Steen-de Graaaf, 73 j., Vooruitgangstraat. 16 April, J, Roest, 88 j., Hagestraat. A., 4 j., z. v. J. Vrij, Bakenessergracht. 17 April, W. P. W., 13 mnd., z. v. W. v. d.' Steeg, Gasthuislaan, STOCKHOLM, 13 April. De Zweed- sche regeeriug heeft toestemming ver leend, dat de Nederland ede commissie onder leiding van kapitein van Bleyen- burgh uit Utrecht, de gymnastiek bij eenige Zwebdsche regimenten en de mi litaire school bestudeert. AMSTERDAM, 18 April, Een 3-tal venters- en markt'oonden is sinds eenige weken een ajtle begonnen te jen eenige woekeraars, die met het ha arjspel de Zondagochtend-markt onveilig maken. De vorige week werden reeds dooi de po litie eon tweetal dier heeren aangehou den. Zondag werd opnieuw door de sa menwerkende organisaties gemanifesteerd en deze mochten het genoegen smaken, dat door niemand het verderfelijke ha sardspel werd. beoefend. De besturen van bovenbedoelde organisaties worden in. hun actie door de politie gesteund. DE CONFERENTIEVERGADERINGEN OPGESCHORT. GENUA, 18 April. De Telegr. Union meldt: Een officieel besluit onderbreekt alle werkzaamheden der conferentie, tot plaat ste j ad ver tent ie wonden alle R. K na de oplossing van de kwestie ontstaan door bet Zondag gesloten verdrag. In ver band hiermede zal de heden te houden zitting der conferentie niet plaats hebben. ROME, 18 April. Het bericht omtrent het tot stand komen van een Duitsch- Russisch verdrag, heeft hier in regeerings- kringen groot opzien gebaard. De bladen achten het voor Rusland een groote kracht bij de onderhandelingen met de Entente. Gemeenteraad. Vergadering van den ge meenteraad van Schoten, op Donderdag 20 April 1922, 's namiddags 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Voor stel tot benoeming van leden der stem- bureaux. 2. Idem, tot volstorting van aan- deelen in de Bank voor Ncderlandsche ge meenten. 3. Idem, tot het verleenen van presentiegeld aan de leden der commissie voor de grensregeling. 4. Idem, betreffen de verzoekschrfiten om ontheffing der bouwverordening en beroepsschrift bouw vergunning. 5. Idem, tot wijziging der Bouwverordening. 6. Idem, tot vaststel ling van den prijs en verkoop van ge meentebouwterrein. 7. Idem, tot vaststel ling van een instructie voor dén gemeen te-geneesheer. 8. Idem, inzake uitkeerin- gen te verleenen door liet burgerlijk armbestuur. 9. Idem, om ouderdomsrente niet in mindering te brengen van gemeen telijke toelagen. 10. Idem, tot vaststelling van een suppletoir begrooting voor den dienst 1921 en het aangaan eener geld- leening. 11. Idem, tot het geven vpn na men aan straten. 12. Idem, tot behande- deling van het rapport der Raadscommis sie, in zake voorbereidend lager onder wijs. Ingekomen stukken. Belastingzaken. Burgerlijke Stand Geboren: z. v. W.' v. d. Burgt-Klein. z. v. J. Kees- maat-v. Oostorwijk. z. v. M. v. d. MeijRomijn. z. van G. Raams Bosch. Ondertrouwd: W. A. Bruin en S. v. d. Laaken. G. van Rorle ón S. O. Ko nijn. J, 0. Wouters en J. van Velt- huijsen. H. J. J. Philippo en E. A. van den Hoff. Getrouwd: P. P. Boogaard met A. E. Bremer. J. L. W. van den "Broek met J. W. Warlé. W. Mokke3 van der eDijl met M. C. van Berloo. Overleden: Jo'ianna Glro'.maas eohtgen. van Adr. Rijs, 63 j. Theodoras Pe trus Faase ongein, 59 jaar. Raadsstukken. B. en W. stollen voor, de verdere volstorting van de 5 aandeeleu der Bank voor Nederlandsche Gemeenten te doen geschieden op 1 October en 1 December 1922, 1 Februari, 1 April, 1 Mei, 1 Juli, 1 September en 1 December 1923 en hun daartoe het benoodige credie' te geven. B. en W. stellen v.oor, aan de leden der grenscommissie een presentiegeld, van 4 pér bijgewoonde zitting toe le kennen. B. en W. stelien voor, den prijs per e.A. vast te stellen, waarvoor van de ter reinen der gemeentebbuwgrond zal wor den verkocht. De woningbouwvereeniging „Eigen Haard" verzoekt een perceel bouwgrond in koop te mogen ontvangen. Aangezien de terreinen der gemeente in den Schoterveenpalder, waarvan het aan gevraagde gedeelte een onderdeel uit maakt, nog niet voor bebouwing geschikt zijn, en de prijs daarvan thans nog niet is vast te stellen, terwijl, in verband met de omstandigheid, dat, als straks deze terrei nen geheel gereed zijn, wellicht meerderen voor eenzelfde perceel in aanmerking wen- schen te komen en op het oogenblik nog niet is uit te maken, ook niet in verband met de financieete zijde van de zaak, wie dan als kooper zal dienen te worden aan genomen, meenen B. en W., dat thans niet verder kan worden gegaan dan om te besluiten, dat de raad in beginsel bereid is, aan genoemde vereeniging van de ter reinen, die thans bouwklaar worden ge maakt een deel te verkoopen, tot zooda nige grootte als noodig zal zijn om het door iiaar thans gewenschte aantal wonin gen te stichten. Mitsdien stellen zij voor, aldus te beslui ten. B. en W. stellen voor, aan R. Bakker een perceel bouwgrond te verkoopen, ge legen Schoterboschplein hoek Middenweg en groot 169 c.A., voor den prijs van 15 per c.A. B. en. W. stelien voor, aan R. Blauw een perceel bouwgrond te verkoopen, ge legen aan de fckuoterboschstraat en groot; 42J c.A., voor den prijs van f 12.50 per c.A. i In de vergadering van 16 Febru ari werd in handen van B. en W. om prae-advies gesteld e3n voorstel yan me vrouw A. H. Munnik-Vasfenhoudtl om he Burgerlijk Armbestuur te verzoeken bij de ujtkeering aan werkloozen voortaan da ouderdomsrente niet meer in aarmerking te doen nemen als inkomsten. B. en W. stellen thans voor, dit voor- i stel niet aan te nemen. Op 12 Aug. 1915 werd o.a. bepaald: dat met ingang van. 1 Juni 1915 wekelijks door het gemeentegasbedrijf aan J. F. Snoeks zal worden uitbetaald een bedrag van f 4, welk bedrag zal worden vermin derd met hetgeen hij eventueel genitfe aan uitkeering krachtens eenige wettelijk a bepaling. Met het voorstel van den heer Klein, in de vergadering van 9 Maart j.l. in handc i van B. en W. gesteld om prae-advies, om de ouderdomsrente niet langer meer vat genoemde uitkeering af te trekken, kun. nen dezen zich wel vereenigen en stellen voor, aldu3 te besluiten. B. en .W stellen voor: 1. de straat loopende van het Schoter boschplein tot aan de Zaanenlaan, even wijdig met den Middenweg, den naam te geven van: Iepenstraat; 2. het verlengde van de Kastanjeatrart tot aan de Zaanenlaan, den naam te ge ven van: Kastanjestraat; 3. de straat vanaf de Iepenstraat tot aan de eerste dwarsstraat voorbij de boer, derij der gemeente, den naam te geven van: Berkenstraat; 4. de eerste Noordelijke dwarsstraat va i' de Zaanenlaan, den naam te geven van Fuhrhopstraat 5. de eerste Westelijke dwarsstraat va i de sub. 4 genoemde straat, den naam te' geven van Haitsma MuJiei'etraat; ■6, de eerste Noord elijko dwarsstraat van dé sub. 6 genoemde straat, de» naam te geven van Amoldystraai B. en W. etellen voor te benoemen leden voor de onderscheidene stsmbureaux. B. en W. stellen voor, aan O. Hart* te Haarlem, ontheffing van de bouwver ordening te verleenen, aij stellen voor die ontheffing te weigeren aan de Wo ningbouwvereeniging „84. Bavo", J. 0. de Zwarte en H. J. Braam. B. en W. stellen voor aan H. J' Braam de gevraagde ontheffing der Bouw verordening voor den bouw van een broei kast te weigeren. B. en W. bieden ter vaststelling 'aan a. een ontwerpverordening tot regeh'n ling van den geneeskundigen dienst; b. een ontwerp instructie van den ge meente geneesheer. .B. en W. stellen een 5e wijziging der Bouwverordening voor. Exploitatie van het Bloemendaalsche Strand, B. en W. stellen voor dezen zomer over te gaan tot het exploiteeren van het Bloemendaalsche strand, X Tevens schijnt het hnn allernoodzake lijkst, dat ter voorkoming van ongelukken bij het baden, een grondig met de zee- stroomingen bekend en van een zwemdi ploma voorzien badman toezicht houdt. Eene oproep per advertentie van ge gadigden tot het exploiteeren van het zeestrand, leidde tof geen resultaat. Burgemeester en Wethouders meenen goed te doen, den Raad een overzicht te geven van de verschillende wijzen, waarop het mogelijk zou zijn van ge- rneentewege eene voorziening te treffen, opdat de Raad beslisse kunne, of hij .daaruit eene keuze wenscht te doen, en. zoo ja, welke. B. en W. stellen dan voor een exploi tatie met badkoetsen (30), waarbij 1 bad meester, 1 badman, 1 costirme vrouw, 1 badkoetsenvrouw, 1 waschvronw. De ex ploitatie wordt geschat op 4737.50 aan uitgaven en 6000 aan inkomsten waarvan voor den koetsier afgaat12QQ blijft 4S00. Het is n.l. te Zandvoort gebruik, het rijden der badkoetsen uit (e besteden (waarvoor in de laatste jaren betaald werd 0.12 per bad). Door den prijs per bad iets hooger te stellen, wat voor het de Bloemendaal te verwachten publiek niet bezwarend geacht kan worden, wordt reeds het ontvangstencijfer natuurlijk aanmerkelijk grooter, terwijl ook voor het «verhuren der badcostumes en extra hand doeken geen bedrag is uitgetrokken. Ten slotte moet nog een bergplaats voor de koetsen enz. gebouwd worden, die echtep. te Zandvoort in het seizoen als auto-Stalling wordt verhuurd en daardoor zijne rente opbrengt. Misschien ook ge deeltelijk voor eventueele drenkelingen te gebruiken. (Het is de vraag, of zooveel badkoetsen nog vóór 1 Juni te krijgen zijn). Verder doen B. en W. het idee aan de hand van een exploitatie met tentiinrich- tirig, zonder badkoetsen of een combinatie van de twee. Jen derde een stoelen exploitatie: (200) aan uitgaven 1440 en inkomsten 8400. Ten slotte wordt een regeling voorge steld waarbij alleen een badman toe zicht houdt dat niemand zonder badmees ter in zee gaat en tevens als stoeleman dienst doet. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te hou den op Donderdag 20 April 1922, des na middags twee uur op het Raadhuis te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken. 2» Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. 3, Vast stelling der Bouwverordening. 4. Vaststel ling der Herzieningsverordening ex art. 176 Gemeentewet c.a. 5. Vaststelling van de voorschotten voor de bijzondere la gere scholen. 6. Aankoop grond van M. J. Doemen. 7. Intrekking bijslagregeling en raadsbesluit van 16 Februari 1922, in zake schoolgeld Middelbaar en Hooger Onderwijs. 8. Herziening contract P. E. N. inzake de straatverlichting. 9. Strandex- ploitatie. 10 Bespreking verbouwing Raad huis. 11. Reclames Hoofdelijken omslag. Teekenonderwijs. Donderdag 20 en Vrijdag 21 April a.s., zal des avonds van 8 tot 10 uur eene tentoonstelling worden gehouden in eene der benedenzalen van het gemeentegebouw aan de Groote Krocht 10, hoek Oranjestraat, van het werk van de leerlingen der tcekenschool. Drankwet. Door Bnrgem. en Weth. is aan den heer J. M. Heck Jr. toegestaan zijne vergunning tot de» verkoop van sterke drank in het klein, thans gevestigd in het perceel aan de Boulevard, Bar- naart no. 1 met t Mei a.s. over te bren gen naar de beneden voorlocaiitert van het perceel aan de Haltestraat No. 3. Onderwijs. Gestaagd voor het toela tingsexamen voor de kweekschool voor onderwijzeressen mej. G. van Rijnberk, leerlinge van school D, alhier. Alhier is opgericht een vereeniging vail strandpaehters. Tol leden van het Be- j stuur werden gekozen de hoeren 0. A Gunters, Vorzitter, D. Driehuizen, secretaris, Jb. Keur, penningm., O Schuiten en W. Paap tot loden. Doel is een betre bewaking op het strand, vooral bij nacht, tot den Ge meenteraad zal het verzoek worden ge richt om eene subsidie voor particu liere nachtbewaking. Een en ander zal geregeld worden in overleg met de Po litie. Eervol ontslag. Door Burgem. en J Weth. is aan mej. A. Schornagol op haar verzoek eervol ontslag verleend uit haar betrekking van ambtenaar ter secretarie met ingang van 1 Mei a.s. Schoolcommissie. Door do commissie van toezicht op het lager onderwijs is tot voorzitster benoemd mevr. B. de Braal-v. d. Broek en tot secrotaris do heer H. v. Asperen, die de benoeming Anti-Rev. Ktesvereeniqinrj Vaderland en Oranje". Op Woensdag 19 April zal o ongenoemde vereeniging een open bare vergadering boaden jn het open bare vergaderlokaal naast de Geref. Kerk aan de Koediefslaan. Mr. F. J. D. Theijse zal een bespreking houden over het on derwerp: „Christendom en Ontwapeningj' Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. A. Meewenoord en L. van der Blom. Getrouwd: H. Dam met K. van Pel. Geborren: dd. van E. MunkSmit. z. van L. C. Oosterwijkvan den Berg. d. van P. MaertenIJlstra. Overleden: J. A. H. de Koek, 58 jaar. O. B. de Kat, 46 jaar. J. C. Nee- nings, 2 jaar. M. A. Leuven, echtgen. ▼an J. Luiten, 59 jaar. Jan Houtkoo- per, 33 jaar. Door P. S., wonende alhier Heerep- weg is aangifte gedaan dat in den afge- loopen nacht zijn rijwiel is ontvreemd uit een ongesloten schuur achter zijn wo ning. Terug te hekomen bij G. Leuven, Berkenlaan 12, een wit konijn. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening tot aanwijzing vaff het tijdvak, binnen hetwelk de vergunningen bedoeld in art. 13, le lid, der Leerplicht wet, kunnen worden verleend. B. en W. stellen voor, van J. Roest Sr. en J. Roest Jr., 10 arbeiderswoningen aan den Doodweg aan te koopen voor de som van 17.000. B. en W. stellen'eenige ruiling .var strookjes grond bij de Camplaan voor. De Beurs opende heden: willig. Staatsfondsen. 6 pet. Nederland 100%, 5 pet. Nederland 88%, 7 pet. Indië 103, 6 pet. Indië 90 3/16. Culturen. Koloniale Bank 122%, In dische Bank 91, Vorstenlanden 156, H V. A. 367%. Induistrieele waarden. Insulinde olie 4. Olfewaarden. Koninklijke 50 8/9, Consols 151%, Orion 32. Tabakken. Deli Mij. 275, Besoeki 56, Rotterdam Deli 28, Senembab 390. Rubbers. Amsterdam Rubber 87, Deli Batavia 55, Nederl. Rubber 45, Rott. Tapa- nocli 18%. Scheep vaart waarden. Holl. Am. Lijn 153%, Holl. Boot 41, Kon. Holt. Lloyd 22. Japanlijn 98, Paketvaart 93, Scheepvaart Unie .107, Marine 21%. Amerikaansche waarden. Hide anf leather 74%, Steel 103, Smetting 63%, Anaconda 110%, Cigar 76, Atchison Tope ka 105 1/16, Voting Rails 26%, Denver 1 15/16, Southern Pacific 96%, Union Pa- cicif 148. vanaf 28 cent per rol levert w Stoffeer-, Beddenwerk enz. scherp concurreerend. BEHANG VANAF 18 CENT PER ROL 429e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 18 April. 3e Klasse le Lijst. Hoöge prijzen: 6118 25.000. 43 94 100 112 216 285 319 328 356 384 408 541 604 615 647 733 798 822 865 900 967 1008 1030 1043 1071 1154 1163 1232 1257 1276 1337 1386 1415 1459 1507 1513 1519 1564 1607 1614 1616 16o6 1683 1705 1714 1745 1782 1789 1793 1897 1904 1923 1935 1951 2023 2035 2077 2100 2140 2147 21.54 2187 2191 2246 2249 2263 2364 2424 2447 2468 2487 2492 2532 2552 2594 2641 2686 2679 2709 2742 2768 2771 2773 2819 2821 2887 2894 2902 2904 2933 3002 3024 3025 3060 3070 3100 3116 3157 3160 3207 3261 3308 3312 332Ó 3341 3406 3444 3478 •3549 3554 3556 3658 3674-, 3683 3747 3760 3864 4031 4082 4128 4141 4142 4173 4210 4236 4280 4295 4330 4335 4411 4444 4459 4465 4471 4515 4551 4559 4591 4661 4663 4701 4705 4773 4784 4800 4823 4833 4913 4948 5049 5121 5222 5225 5301 5335 5394 5419 5436 5442 5536 5570 5575 5624 5711 5727 5730 5742 5793 5836 5843 5921 5985 6005 6010 6022 6027 6045 6127 6135' 6181 6229 6308 6377 6409 6473 6505 6576- 6655 6ot>4 6670 6685 6691 6694 6695 6711 6771 6884 6955 6960 6988 7011 7143 7151 7154 7178 7179 7287 7323 7337 7348 7367 7424 7474 7524 7531 7543 7556 7652 7715 7723 7744 7745 7755 7806 7819 7940 7953 7993 8001 8010 8024 8129 8164 8248 8277 8319 8321 8333 8344 8416 S469 8526 8533 8563 8587 8638 8639 8667 87p2 8907 8942 8958 9005 9017 9047 9079 9100 9114 9124 9130 9147 9155 9156 9158 9199 9260 9266 9271 9296 9409 9422 9428 9474 9487 9489 9510 9521 9594 9662 9654 9699 9716 9752 9797 9848 9883 9936 9968 100.30 10049 10119 10169 10172 10181 10224 10261 10263 10264 10276 10302 10303 10357 10385 10413 10516 10545 10574 10623 10627 10645 10653 10673 10679 10703 10730 10822 10834 10901 10944 10945 10955 1C973 11020 11074 11091 11137 11138 11180 11273 11372 11405 11413 11634 11653 11655 11714 11733 11895 11909 12056 12081 12131 12139 12143 12228 12269 12418 12526 12619 12639 12695 12704 12710 12752 12/82 12866 13018 13041 13058 13081 13115 13139 13247 13269 13281 13283 13347 13404 13457 13523 13575 13581 13594 13612 13618 13628 13643 13684 13759 13812 13816 13853 13920 14002 14008 14060 14175 14212 14253 14307 14329 14338 14354 14385 14405 14413 14452 14467 14553 14590 14603 14619 14630 14712 14727 14729 14730 14738 14743 14760 14763 14776 14781 14796' 14823 14882 14895 14897 14907 14917 14948 14979 14996 15033 15040 25046 15054 15069 15089 15091 15158 15160 15175 15236 15257 15266 15297 15358 15369 15376 15393 15416 15425 15463 15475 15490 15507 15555 15559 15567 15602 15622 15627 15632 15639 15659 15668 15706 15733 15755 15762 15819 15872 15904 15931 15944 15947 16024 16C45 16093 16102 16117 16118 16163 161/5 16267 16281 16300 16301 16307 16312 16320 16357 16383 16478 16485 16498 16504 16554 16555 16590 16598 16622 16669 16673 16708 16735 16744 16801 16837 16842 16854 16874 16920 16930 16947 16983 16989 17057 17150 17207 17257 17266 17311 17313 17335 17345 17376 17377 17396 1743S 17446 17453 17457 17528 17621 17674 17593 17723 17730 17778 17863 17867 17898 17930 17943 17956 17961 17984 17994 18035 18125 18137 18141 18147 18174 18212 18217 18238 18243 18286 18299 18328 18334 18336 18386 18422 18426 18431 18454 18479 18520 18537 18557 18612 18636 18669 18689 18690 18697 18711 18731 18738 18801 18829 18857 18902 18917 18939 18965 19014 19021 19028 19050 19117 19127 19132 19172 19207 19217 19285 19297 19309 19334 19395 19407 19429 19446 19538 19570v 19577 19638 19641 19663 19681 19708 19710 19733 19764 19775 19860 19880 19885 19897 19927 19932 19968 19983 20026 20059 20088 20099 20104 20131 20132 20134 20161 20273 20320 20322 20344 20387 20425 20428 20458 20475 20483 20497 20560 20578 20587 20619 20686 20714 20767 20809 20843 20852 20856 20907 20916 20960 20997 20998 21011 21031 21089 21092 21096 21162 21178 21181 21226 21238 21249 21324 21366 21440 21445 21506 21517 21521 21524 21531 21536 21550 21600 21632 21675 21691 21720 21803 21835 21858 21860 21862 21879 21884 21888 21908 21957 22014 22030 22039 2207S 22092 22129 22170 22179 22214 22262 22288 22371 22417 22427 22437 22470 22507 22518 22528 22555 22568 22571 22582 22590 22593 22642 22666 22693 22698 22728 22765 22766 22790 22S08 22935 22962 22984 22996 23000

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2