NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT G. HORN G .DE SPAARNE-BANK Groote prijsdaling bü» L. HOLZHAUS C. I TffiSBES, Zijtei Ï4, Otmn mmmmmmmmm w wmmmmhm m tngelsche Lessen mm Inboedels, Meubelen en Goederen. met 4 LANDBOUW EN VïSSCHÏmj! Schoenmakerij en Lederhandel Gierstraat -74 Haarlem Ged- O. Gracht 27 - Haarlem HAARLEM. in Lederwaren, Koffers, Reis- en Hondenartikelen, GR. HOUTSTR. HOEK ANEGANG Gelegenheid tol berging van V. Boschbranden in 1921. Een vijand van Kruis- en Aal bessen. ÏRASmUS. Vr. 1 Wat is een boek met volledige gegevens over kippenteelt, konijnen- fok vogels enz? Of We.ekblad 2. Twee mijner kippen zijn ziek. Ze hebben groote bulten en ik zou zeggen dat het zweert. Het oog van een kip is reeds dichtgezworen. Er komt bloed uit. 3. Waar kan ik goede broedeicren krijgen? 4. Wanneer zit het consultatiebu reau Antw. 1. Wendt u tot een boekban delaar. Een goed weekblad is „Avi- cultura".. 2. Vermoedelijk lijden uwe kippen aan de bekende snotziekte. Warm hou den is een voornaam Dimt. Verder een weinig fenegriek door bet och- tendvoer mengen plus een sluifje bicar bonas en enkele druppels goede olijf olie per exemplaar. De oogen een maal per dag schoonmaken met een zacht linnen lapje, vervolgens één druppel Va pel- oplossing van nilras; argenti in 't oog te laten druppelen om er ten slotte een weinig roode kwikzalf op te brengen. Snolziekte doende feallcstoffen. 10 O ET QS GOED, HET Reclame, en wel ADVERTENTIE-RECLAME. Een artikel te leveren, dat het koopen ten volle waard is Regel uw advertentie-reclame zoo, dat ge ook adverteert 4. Dinsdag en Vrijdag 4 uur n.m. Vr. dleeft de. rechtbank in Alkmaar voerleden week een zaak behandeld .van den afgevallen Pater de Kok en den beer De W,olf? Antw. Ons niet bekend. Vr. Mijn dochter is vanaf 1 Sep tember lot 8 Maart in betrekking ge weest. Zij zegde 5 Febr. den dienst op tegen 8 Maart. Ze was per maand gehuurd. Van Januari 1912 heeft zij per maand f 17.50 en van Januari f 20 per maand verdiend. Nu heeft zij nog f 26.50 te goed, die ze niet geven Willen. Is hier iets aan te doen en wat moet ik doen? Antw. Wendt u tot het P.. K, Bureau voor Arbeidsrecht, dal eiken Dins dagavond zitting houdt in het gebouw St. Ba,0vo", aan de Smedeslraat te Haarlem, van half "9 tot half 10. Vr. Onze kippen lijden aan dikke schubloerige pootèn (ongeveer 3 a 4 maanden). Wat is daaraan le ver beteren? Antw. Penseel de poolen eens per dag met Jodi um-tinctmn\ Zoodra ver velling optreedt, ophouden. Voorts zor gen voor krachtig voedsel en vol- Het is mij natuurlijk bekent dat met de bolastingaan-lagen rekening wo.dt gehou den, dat een inwoaend dienstbode, kost en vrije woning geniet, doch ik zou gaarne deze vragen beantwoord willen zien INGEZONDEN. CIJFERS BLOEMBOLLEN CUL TUUR. Mijnheer de Redacteur. Mag ik nog even een kort antwoord geven op het stukje van den Heer Krelage voorkomende in Uw blad van 11 April j. 1. De Heer Krelage tracht nu het de bat op een zijspoor te brengen, haalt er zelfs de indexcijfers van de groot- handelprijzen e.d. bijmaar mag ik even vastleggen, dat zulks niets te maken heeft"met het verschil tusschen ons. De zaak waar het om gaat, wAs en is nogdat de Heer Krelage als voorzitter van een groote organisatie cijfers geeft tot staving van een bewe ring en die cijfers absoluut onbruik baar zijn. Men kan den prijs van bloembollen nu eenmaal niet per K.G. berekenen., dat zou alleen kunnen en dan nog zeer gebrekkig, wanneer de hoeveelheid van elke soort bloembollen gelijk ol nagenoeg gelijk gebleven was enookdan nog zou de vergelijking voor verschil lende plaatsen en zeker voor ver- verschillende ondernemers een ver schillende uitkomst geven. Hoe in de naaste toekomst de lij- nen van loonen en prijzen zich zullen bewegen is mij evenmin onverschillig als den Heer Krelage maar staal feitelijk buiten het geding. Ik herhaal, dat mijn bemerking alléén ging tegen het geven van cijfers die niets zeggen en daarom niet mo gen gebruikt worden. U nogmaals dankend uw dw A. J. LOERAKKER EEN BELANGEIJKE DAG VOOB, KORTE BEGIJNESTRAAT 28 Ijl Speciaal adres voor levering van uitgesneden g Zosen en hakken naar patroon. I I Geheele en ronde Gummihakken. na--Gummi-zolen, Koper, Teaks, Kop- w gg spijkers enz. tegen scherp concurreerende prijzen, y H.H. Schoenmakers beert U mijn kieine plaatjes I al reeds geprobeerd? Bij een enkele proef ülijit y U zeker verbruiker. Per pond slechte 11.40. Magazijn van Tuin- en Serre-Meu belen, Reis- en Waschkoffers, Rad- stoelen, Ligstoelen. Moderne Wiegen f 8—, Stoelen van af f 4.Ameublementen 4 Stoelen en Tafel f 25.— Magazijn Werkplaats ALLE BANKZAKEN DEPOSSTO-&E MTE Mel 1 dag opzegging 2% 1 maand prolongatiekoor© 3 maanden 4% maanden 4%% 1 jaar Dezelfde prijzen als fn Duitschland Wij kochten ook in Duitschland, verkoopen I derhalve desgewenscht in marken tegen dagkoers - Gij voorkomt grooter VERLIES op uwe dure Marken, indien gij thans hij ons artikelen hiervoor koopt Ziet de etalages Ziet de etalages *"^6® KOOPT GEEN NIEUWE DEKENS alvorens Uwe oude watten deken te laten overtrekken bij de ELECTRISCHE DEKENSTIKKERiJ C. A. B. J EUR SEN, HAARLEM Tetterodestraat 44 rood Stalen Crétonne, satijn en satinet voorhanden franco ook buiten de stad gehaald en gebracht. Leverancier aan tal van Kloosters, pensionaten, R.K. Weeshuizen enz aangeb. door Eagelschman, dia ook Hollandsch kent. Grondige maar tegelijkertijd gemakk. methode, waarbij men werkelijl goed en zuiver spreken leert, zender dc-moeieliikheden en tijd verlies. gepaard1 gaande met da verouderde leerwijzen. Privaatles j billijk. Cursusles 3 p. m. JOHN. C. MOUUE,, .V erspr oackweg 10, Ruime, luchtige Bergplaatsen. TELEFOON 1U3. 'i Een sigaret in 't droge gras Zet bosch en baas in zak en asch. Wij zijn onvermoeide strijders voor het behoud van natuurschoon; waar ontsie ring of verminking dreigt vindt men ons op de bres, en met ons de duizenden leden van onzen Bond. Een vijand die voortdurend op den loer ligt, tegen wien wij altijd waakzaam moe ien zijn, is het vuur, de vlammen. Wachsend ahne Widerstand, Wehe wenn sie losgelassen, Durch die Welk een schade „der ungeheure Brand" in onze bosschen veroorzaakt, weten velen maar gedeeltelijk; en toch is de weten schap, hoeveel schade in geld en hoeveel schade in ideëelen zin door boschbrand veroorzaakt wordt, de sterkste prikkel om het gevaar te bestrijden. Wij vroegen daarvoor aan het Staafs- boschbedrijf om eenige inlichtingen, die ons, zooals steeds, met de meeste welwil lendheid weiden verstrekt. Een volledig statistiek van de in 1921 plaats gehad hebbende boschbranden be slaat voor Nederland slechts voor de bos schen, behoorende tot het Saatsboschbe- drijf. Voor de overige bosschen ont breekt zulk een, althans volledig, overzicht en moet men zich met min of meer onvol doende en in ieder geval zeer globale ge gevens tevreden stellen. Het Staatsboschbe- drijf is echter in deze richting werkzaam en tracht door het verkrijgen van betere en meer volledige gegevens zooveel moge lijk in dit gebrek te voorzien. In de bosschen van het Staatsbedrijf kwamen in 1921 in 't geheel 14 boschbran den voor. Van 8 bedroeg de verbrande op pervlakte voor elk nog geen H.A. (in totaal 1.52 H.A.) en was de geschatte schade slechts gering [f 775.) Voorts hadden 6 grootere branden (elk van meer dan 1.00 H.A.) plaats, waarbij in totaal 34.66 H.A. dennenbosoh, 3 H.A. vliegdennen en 1.00 H. A. eikenhakhout werden vernield. De totale, daardoor geleden schade werd op c-1. f 21,700 geschat. Van deze branden verdienen vooral ver melding die van 12 April in de Bosch- wachterij „Chaam" (Houtvesterij „Breda") waarbij 16,16 H.A. 35 a 40 jarig dennen bosch, ter waarde van c.a. f 13,000, in vlammen opgingen, en die van 13 Juli in dezelfde boschwachterij, waarbij e.a. 16,50 H.A. 8-jarig dennenbosch, ter waarde van e.a. f 8250 werden vernield. Deze laatste brand werd moedwillig door een "Tandloo- per gesticht, met de bedoeling om weder om een onderkomen in de gevangenis te vinden. Wat de branden in andere Nederland- sche bosschen aangaat, zoo kan het vol gende worden medegedeeld: Op 29 April had een groote brand plaats onder Heeze, waarbij c.a. 150 H.A. den nenbosch van uiteenloopende leeftijden een prooi der vlammen werden. De oor zaak was hoogstwaarschijnlijk kwaadwil ligheid en de schade werd op rond f 100.000 geschat. Als verdere zeer belangrijke branden zijn te noemen die te Sterksel (gemeente So- meren), waarbij c.a. 50 H.A. 430-jarige dennenbosschen, ter waarde van circa f 16.000, die in de gemeente Bergen (L.), waarbij ongeveer 50 H.A. dennenbosch en Hakhout met een geschatte waarde van c.a. 10.000 werden vernield. Voorts ver brandden op den Stippeïberg onder Bakel c.a. 70 H.A. diverse bosschen met een waarde van ongeveer f 35,000. op het landgoed Gorp, te Hilvarenbeek, c.a. 200 H.A. grove dennen met een geschatte waarde van c.a./ 50.000, te Oirschot c.a. 50 H.A. diverse bosschen, die op f 15,000, en te PuUe (N.Br.) c.a. 300 H.A., waaron der lieide en veel slecht bosch, welke op ongeveer f 20.000 geschat werden. Alleen bij deze branden ging reeds een oppervlakte van ongeveer 915 H.A. bosch ter waarde van c.a. f 216,000 verloren. Behalve deze grootere, kwamen ooft nog een aantal kleinere branden, waarvan in- tusschen de uitgestrektheid nog meer dan 1 H.A. bedroeg, voor. Bekend werden 15 gevallen, waarbij c.a. 149 H.A., hoofdzake lijk dennenbosch, ter waarde van ongeveer f 40,000 verloren gingen. De belangrijkste dezer branden waren die in de gemeente Lierop met c.a. 10 H.A. 1025-jarig den nenbosch en een geschatte waarde van on geveer f 6000; die in de gemeente Schayk met 30 H.A. 1015-jarige dennen, ter waarde van ongeveer f 4000; die in de ge-, meente Oss met c.a. 25 H.A. dennen, ter waarde van ongeveer f 5000, en die in de gemeente Venray van c.a. 5 H.A. en 2 H.A. tu- en 12-jarige dennen, met een schade van resp. 1900 en f 800. Voorte die in de gemeente Maashees van c.a. 3 H.A. 1417-jarige dennen, met een schade van ongeveer 800; die in cle af- deeling Afferden der gemeente Bergen van c.a. 3 H.A. 1038-jarige dennen, met een waarde van c.a. f 800; die in de gemeente Bakel, waarbij c.a. 30 H.A. 1015-jarige dennen, waarvan de schade op ca. f 15,000 geschat werd en die in Vierlingsbeek waar hij c.a. 2,5 H.A. 18-jarig dennenbosch a f 7.50 verloren gingen. Hadden al deze branden in de provin ciën Noord-Brabant en Limburg plaats, ooik Gelderland bleef niet verschoond. In het Spelderholt bij Apeldoorn werden c.a. 18 H.A. 13-jarige dennen door bet vuur verwoest, schade ongeveer f 3000. Ten slotte werden nog 8 zeer kleine boschbranden, waarvan de uitgestrektheid minder dan 1 H.A. bedroeg, bekend. De daarbij geleden schade was zeer gering. In 1921 verbrandde c.a. 1100 H.A. bosch waardoor een schade van ongeveer f 324,000 werd veroorzaakt, zegge drie- honderd-vier-en-twintig-duizend gulden! W. J. L. *j Zou het niet aanbeveling verdienen van Staatswege zorg te dragen voor een j betrouwbare statistiek van alle bosch- en heidebranden in ons land? In verband met de nieuwe Boschwet bevelen wij dit aan i in de overweging van de Regeering. De bessenbladwesp (Nemaha ventrico- cus). Hes, kan gebeuren, zoo lezon we in de „Zaaier", dat wij op een mooien zo mermorgen onze tot vollen wasdom ge komen kruisbessen- en aalbessenstruiken eens gaan bekijken, en dat wij, naderbij gekomen, den kreet slaken: „Wat is dat? Rupsen, niets dan rupsen!" Wij breken voorzichtig ec-n klein twijgje af, en.... waarachtig, het is zoo! In allo mogelijke houdingen zitten zij daar, de misdadigsters, en een groot gedeelte van de bladeren zijn, van punt tot steel, to taal weggevreten. Wij nemen een van deze bosaenvijan- den eens op de hand. Grijsgroen, met glanzend zwarten kop, geelachtig ge kleurde lijf ringen en met zwart© wrat jes en vlekjes over het gekeele lichaam, zien de diertjes er heelemaal niet af schrikwekkend uit. Op onze hand is de kleine boosdoensters niets op haar gemak en maakt zij allerlei potsierlijke wen dingen. Bekijkt haar intusachen eens goed en ge komt al gauw tot de overtuiging, dat ge in het geheel niet met ©en rups te doen hebt. Het is dan ook eea larve, en j wel de larve van de bessenbladwesp, j welke haar eitjes aan de onderzijde deri bladeren van kruisbessen, roode en witte aalbessen, doch maar zeer zelden van I zwafte bessen legt. In April en later in Juni kunnen wij deze diertjes in den tuin opmerken. Daar vliegen zij dan om de bessenstruiken heen en zooken de onderzijde der bladeren op, waar zij haar eitjes deponeeren, die al heel gauw uitkomen, i De bessenbladwesp is roodachtig-geel mei; zwarten kop en zwarte vlekken op den rug en op het achterlijf donkere ban den. Meestal leggen de wespen haar eitjes aan de bladeren, als deze nog lang niet volgroeid zijn. Na het uitkomen beginnen de larven dan haar vernielingswerk. Na eerst de opperhuid der bladeren te heb ben weggesehaafd, vreten zij gaten in het blad en dit valt ten slotte geheel ten prooi aan htm weergalooze vraatzucht. Kunnen zij naar hartelust hun gang gaan, dan duurt dit luilekkerland-leventje drie a vier weken lang en aan het einde van dien tijd lijken onze bessenstruiken meer op bezems dan op iet3 anders, zóó schóón is alle groen er afgeknaagd. Na: 3 a, 4 weken zijn de larven volwas sen en verpoppen zij zich even onder den grond, in een taaien cocon. Na 10 12 dagen verschijnen dan de wespen der tweede generatie en, als het weder gun stig is, wordt deze nog gevolgd door een derde, waarvan men de larven nog einde Augustus en in September kan aantreffen. Deze overwinteren daarna in den grond, om zich eerst in het voorjaar te verpop pen. De eerste twee generaties veroor zaken echter de meeste schade. Dat de larven op de struiken hoogst schadelijk zijn, behoeft wel geen nader betoog. In de bladeren immers wordt het voedsel bereid, waaruit de vruchten moe ten worden opgebouwd, en de ernstige beschadiging, die deze kleine roovers aan het bladmoes toebrengen, brengt grooto stoornis in deze functie der bladeren met zich. De tweede generatie, welke in den vol zomer optreedt, stelt door het afvreten der bladeren de vruchten bloot aan de felle zon, waardoor deze verkommeren en ver schrompelen. En na het oogsten der bes sen is bladbeschadiging eveneens nadeelig, daar den knoppen dan minder reserve- stoffen worden toegevoerd, wat in het voorjaar kans geeft op zwakke scheuten en bloemtrossen. De larven der bessenbladwesp bren gen onze bessenstruiken dus groote schade to9 en wij hebben daarom alle recht deze ongewensehte gasten te bestrijden. „Accoord, van Putten !Maar boe le veren wij hem dat!?" zegt de kweeker, en hij krabt zich eens achter het oor. Nu, er zijn in dit geval gelukkig be strijdingsmiddelen genoeg en daarom zeer goede, wat wij lang niet altijd bij het optreden van plantenbeschadigers zeggen kunnen. Wij moeten onze bessenstruiken om te beginnen al nauwkeurig inspecteeren, wanneer de struik nog niet in zijn vol- veling den grond om de struiken gedu rende den winter eenige malen om te spitten, waardoor do poppon aan de op pervlakte komen en dan door koude enz vernietigd worden. Door bij dit omspitten meteen een kalkgift te geven, bestrijden wij het ontuig nog radicaler. X t Vr. Een werkster is 14 dagen ziek ge weest. Moet mevrouw baar die dagen loon uitbetalen? Ze was voor vast aangenomen? Antw. Ja. Bij ziekte gaat het loon ge durende een betrekkelijk korten tijd door, d.w.z. ongeveer 14 dagen. Vr. Hoe kan ik vlekken uit nikkel ver wijderen? Antw. Met spiritus en Weener kalk. Vr. 1. Hoeveel sigaren mogen voor eigen gebruik, zonder betaling van invoerrechten medegenomen worden naar Duitschland? en voor Oostenrijk? 2. Mag die hoeveelheid ook meegenomen worden door een dame? 3. Hoeveel bedraagt liet invoerrecht op sigaren die men daarboven bij zich lveeft? Antw. 1. De hoeveelheid sigaren „voor eigen gebruik is moeilijk in cijfers om te zetten, 't Hangt af van d enduur der reis, en niet zelden van den douane-ambtenaar. 2. Dat hangt geheel van de omstandig heden af. Over 't algemeen kan men echter niet zeggen dat een dame sigaren mede- neemt voor eigen gebruik. Toch zullen er omstandigheden zijn dat de ambtenaren geen bezwaar maken dat een dame een kleine hoeveelheid sigaren bij zich draagt. Ons niet bekend. We zuilen nog infor mer ren. Vr. Waar ontspringt de Zuid-Willems vaart? 2. Waar eindigt deze? 3. Hoeveel sluizen heeft de Zuid-Wil lemsvaart en hoeveel verval? Antw. De Zuid-Willemsvaart is een ka naal, dat loopt van Maastricht tot 's-Bosch. Het heeft 20 sluizen. 4 keersluizen en heeft 39,25 meter waterval. GW MEf AANTAL AFNEMERS VAN UW ARTIKEL WEN5CHT TE VERGROOTEN, ERTROUWEN IN UW ZAAK GESTELD, NIMMER TE BESCHAMEN. EN MACHTIG MIDDEL TOT HET VERKRIJGEN VAN EEN GROOTEREN OMZET, IS TT IEN DUIZENDEN ZAKEN EN ONDERNEMINGEN DANKEN HIERAAN HUN OPKOMST ECHTER DIENE OP DE EERSTE PLAATS ZORG GEDRAGEN IN DE len wasdom is. Wij kunnen dan de bla deren beter nagaan, en vinden wij daar bij bladeren, waarop aan de -onderzijde hef heele broedsel dus al de eitjes bijeen zichtbaar is, dan plukken wij die af en verbranden 2© onmiddellijk. Dit nagaan van de struiken is bij het bestrijdingswerk zeer gewichtig, want zij a de eitjes eenmaal uitgekomen, dan ver spreiden de vernieling, brengend© larven zich verbazend snel over heel do struik. Zijn de larven eenmaal uitgekomen, dar kunnen wij ze, als zij nog niet heel tal rijk zijn tenminste, wegvangen van de bladeren. Dit gebeurt óf met de hand óf met een instrumentje. Met zoo'n werktuigje kan men de bladeren aan bo ven- en onderkant gelijktijdig afstrijken De larven vallen dan op den grond, of wel men vangt ze in de hand op en zijn dan gemakkelijk te vernietigen. Hebben wij groote bes-aanplantingen dan is het vange'n op deze manier niet doenlijk en dan moeten wij onze toe vlucht nemen tot diverse besproeiings- middolen, of we bestuiven de struiken met kalk of e©n goed werkend insec ticide in pordervorm, zooals er verschil lende in den handel voorkomen. Het be spuiten der struiken met Bordeauxscha pap is eveneens een uitstekend middelt Om in den grond overwinterde lar ven te vernietiger, verdient het aanbe- is zeer besmettelijk. Daarom gezonde dieren afscheiden van zieke en alles waarmede de vogels in aanraking zijn geweest ontsmetten. Vr. Over een mannenkanarievogel? - Antw. Neen. Vr. 1. Hoe moet ik een kip behandelen die ik denk dat verkouden is? 2. Wat is hel beste voer voor kippen? Antw. 1. Zonder nadere inlichtingen kunnen wij u geen raad gegen. Zet uw kip ia een tochtvrij hok. 2. Dat is in een paar woorden niet le zeggen. Vraag het een deskundige. Men geeft den kippen ochtendvoedor. Vraag uwen leverancier. En voorts mais, tarwe, gerst, liaveiGbf paddie. Voorts dient goed gezorgd te worden voor groenvoer, kalk- houdemic stoffen enz. Vr. Hoe moet ik wildleeren handschoe nen schoon maken? Antw.: Uw vraag is zeer onvolledig; vlek ken moeien els op een bepaalde wijze be handeld worden. Maak ze stofschoon, smeer ze in met ledervet (was) en borstel ze goed -uit. Vr.: Ik wil e endraadloos ontvangstation plaatsen voor telegrafie, moet ik daarvoor vergunning hebben en van wie? Antw.: U moet vergunning 'hebben, en die aanvragen aan den Minister van Wa terstaat. Vr.: In de Proteslantsche kerk moeten de lidmaten zoogenaamde kerkbelasting betalen. Kan men de menschen daartoe dwingen? Antw.: Ja, zelfs gerechtelijk, zoolang zij hun lidmaatschap niet hebben opgezegd. Vr.^Een dienstbode di© f 200 verdient en geen verder verval of fooien krijgt, wordt in den lioofdelijken m omslag van de gemeente Heemstede aangeslagen naar een belastbaar inkomen van f 250 tot een bedrag van f 6.50. le. hoeveel wordt voor kost en inwoning bijgetrokken 2e. is een aanslag van f 6.50 niet te hoog? .Antw. 1. Geschat op f 550 in uw geval wat, naar men ons mededeelt, een vol gens de fiscus, billijke schatting is. To taal zou deze dienstbode dus in de oogen van den fiscu3 verdienen f 750. Daar gaat af voor noodzakelijk levensonderhoud f 500, blijft over f 250 waarover aanslag moet worden betaald. 2. In geval sub. 1 verondersteld niet. De belasting is progrescief. Voor de eerste f 3000 wijst de schaal 2<>'o. Het vermenigvuldigingcijfer is van dit jaar 1.3. I „HAARLEM EN OMSTREKEN". Aan alle inwoners Vergeet niet op Maandag 24 April a.s. ons bloempje t© koopen. Gij helpt daardoor u zei feu uw kinderen bevei ligen tegen die ziekte en steunt daar mede feveas de tuberculose-lijders van alle gezindten. Met een dubbeltje, kwartje of gulden, dat gij voor een bloempje wilt geven, doet gij alleen niets tegen de Tuberculo e. Wij kunnen er zeer veel mede doen voor u. le beschermen wij u tegen die al gemeen heorschende en besmettelij ke ziekte; 2e sturen wij- kinderen naar buiten om ze te sterken tegen die ziekte die het in het bijzonder op „het kind'? gemunt heeft; 3e helpen wij die arme tuberculose-patienten en hunne gezin nen zonder t© vragen wie of wat zo zijn; 4. verbeteren 'wij hunne wonin gen, hun wijze van loven, enz. enz. te veel om op t© noemen, om alle besmet tingsgevaren voor de gezonde menschen en kinderen te vernietigen. Helpt ons krachtig naar vermogen. Laat oen stroom van zilver ons toe vloeien op Maandag 24 April. Gij trekt er zei fal het profijt van. Vereen, tot bestr. der tuberc. te Haarlem. II r—I 11 Reparatie aan alle soorien Riet en Mandenwerk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 8