I EISCHT MICHELINS! TENBANO f6,; BINNEHBAND f3.25 WEIGERT RIJWIELBANDEN WAAROP DE NAAM VAN DEN FABRIKANT NiET DUIDELIJK STAAT AANGEGEVEN UIT DEN OMTREK Van onze Rechtbank. Burgerlijke Stand. LAATSTE NIEUWS. Van het Hof. De a.s. verjaardag van Prinses Juliana. De moord op Pieper. AMSTERDAMSCHE BEURS. WARMOND. hillegom. CASTRICUM. EGMOND-BINNEN. SCHOTEN. UITGEEST. ZANDVOORT. BLOEMENDAAL. BEVERWIJK. VELSEN. SANTPOORT. SPaARNDAM. warden gesteld de .T. d. Horst, van H.B.C. De heer C. A. P. Dammers, devoorz., bezorgde de vergadering een pijnlijke verrassing, door plotseling zijn ontslag in te dienen. Hij was, ondanks aandrang van verschillende zijden in de vergade ring uitgeoefend, niet te bewegen, in functie te blijven en verklaarde ten slotte, dat de reden van zijn aftreden is gelegen in het feit; dat de Katholieke) sportbeweging zich z.i. niet voldoende kan ontwikkelen door de laatste bepa ling van den Bisschop, dat op den eer sten Zondag van de maand geen sport wedstrijden meer zullen mogen worden gehouden. De vergadering betreurde al gemeen het aftreden, vooral waar dit om deze reden geschiedt. In zijn plaats werd na eenige be sprekingen met 10 stemmen en 2 blanco tot voorzitter gekozen de heer H. N. Smits, van de Damiaten. In de plaats van den heer 0. Braun werd gekozen tot bestuurslid de heer P. J. Blesgraaf. Na eenige besprekingen over het Bportbloempje werd aan den heer Dam mers door den Weleerw. heer kapelaan Groot, gte telijk adviseur, dank gebracht voor zijn arbeid ten bate van het district. De ontrouwe postbeambte De rechtbank heeft ontslagen var rechtsvervolging den 24-jarigen hulpbe- sleller L., alhier, wegens vervalschinsr van postwissels terecht gestaan en tegen wien terzake 2% jaar gev.straf was ge eischt. Tegen L. werd echter onmiddellij ke gevangenneming gelast. Een nieuwe instructie zal tegen hem worden geopend .wegens een ander feit. Een samenweefsel van verdichtselen Met dezen schoonen term werd in de dagvaarding van een der zaken heden morgen aangeduid het verhaal, dat op 28 Januari van dit jaar door de koopvrouw P. C. G. is gedaan. Deze koopvrouw is 81 jaar en thans gedetineerd in het huis van bewaring. Zij is n.I. al een paar man1 veroordeeld en pas nog in den Haag. •waarvan de straf eerst de volgende week ingaat. Snikkend en schreeuwend, wan- bopig-tierend, kwam de vrouw de rechts zaal binnen. Het „samenweefsel van ver dichtselen" is als volgt: De koopvrouw is op 28 Januari bij de dienstbode van me- Jvrouw S. L. C. Duymaer van Twist al hier gekomen met de mededeeling, dat mevrouw zoo juist door een fiets was aangereden, gestruikeld over een steen en tegen haar was aangebotst, waardoor 1 vaasjes met een gezamenlijke waarde van 4.50 waren gebroken. Mevrouw wilde de schade vergoeden, doch had niets an ders dan een bankbiljet van 40 en een van 25 bij zich en daarom moest de vrouw maar even naar haar huis gaan, en het geld aan het meisje vragen. De dienstbode gaf de koopvrouw 10 en zou 5.50 terug krijgen. Maar daar is natuurlijk nooit iets van gekomen. Het verhaal was van a. tot z. verzonnen Wegens oplichting werd tegen haar 4 maanden gev.straf geëischt. Bekl. zeide onder luid snikken, dat zii de misdaden van haar man had geleerd. Rijwieldief, P. K. heeft op 8 Maart een rijwiel ge stolen. De eisch lnidde 1 jaar gev.straf. Tegen de zakelijke belasting op bet bedrijf. Men schrijft ons: Woensdagavond werd een tweede ver gadering gehouden van het voorloopig co mité tegen de uitvoering van deze belas ting in Haarlem. Thans waren ook vele vertegenwoordigers van industriële en handelsverenigingen aanwezig. Na eenige besprekingen verklaarden reeds nu verte genwoordigers van de volgende vereeni- gingen, zich bereid, om in het definitief Comité zitting te nemen: Het Departement van de Maatsch. van Nijverheid en Handel, de Haarlemsche Handelsvereniging, de R.-K. Midden standsvereniging, de R.K. Middenstands- vereniging de Hanze, de afd. Haarlem van den Chr. Middenstandsbond, de Pa troons vereeniging in de Bouwvakken, de vereeniging van (ndustrieelen en koop lieden op bouwkundig gebied, de R.-K. Bouwvakpatroonsvereeniging, de afd. Haarlem van de NederL Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf en de afd. Haarlem van den Nederl. Aannemers- bond. Bovendien namen eenige daartoe uitgenoodigde industrieelen in het comité zitting. Besloten werd een krachtige ac tie te voeren tegen deze belasting-veror dening. Samenwerking met andere verenigin gen en personen zal door het bovenge noemd Comité nog worden gezocht. De Post Cheque- en Girodienst Eenige tijd geleden klaagde een inzen der onder de .Damiaatjes" in deze cou rant over de late rentebijschrijving van de Post-, Chèque- en Girodienst. De chef van het Haarlemsche kantoor voegde er 'n bemerking aan toe en daarbij werd ook een noot gevoegd door den „Da- miaatjes"-luider. Thans ontvingen wij uit Den Haag, van den directeur van den Postcheque en Girodienst het volgende schrijven, dat wij volledigheidshalve gaarne ook ter kennis van onze lezers brengen. De directeur schrijft: Een rekeninghouder bij den postcheque «n girodienst klaagde in uw blad onder de „Damiaatjes" over de late bijschrijving van de rente over 1921. Deze klacht en het daarbij gevoegde onderschrift geven mij aanleiding u het volgende mede te deelen: De bijschrijving van de rente over 1921 vindt dit jaar op de meeste post rekeningen inderdaad later plaats dan andere jaren ongewoon veel ziektegeval len onder het personeel en het ontbreken van de gelegenheid om een voldoend aan tal menschen te werk te stellen, zijn de oorzaken van deze vertraging. Hierbij komt nog, dat, tengevolge van de gewij- zigide rentevergoeding, welke met 1 Juni 1921 is ingegaan, de rente over 1921 op tweeërlei wijze berekend moest worden hetgeen aan de vlugge afwerking niet be vorderlijk was. Geldelijk nadeel van de late bijschrij ving hebben de rekeninhouders echter niet, omdat het.rentebedrag van 1 Januari .1922 af zelf wc'der rentegevend is, onge acht den datum bijschrijving. Voor heijj die hun boekhouding niet kunnen afsltftten is deze vertraging onge twijfeld onaangenaam. In vele gevallen is daarom aan rekeninghouders, die in verband met die afsluiting, om opgaaf van hun rente vroegen, eene voorloopige op gaaf van het bedrag gezonden, welke later door de crediteering van hun rekening wordt gevolgd. Berekening der rente door elk postkan toor voor zijn eigen rekeninghouders zou geen economische wijze van werken zijn. Bij het bestuur van den dienst geschiedt de berekening met behulp van electrische rekenmachines, welke veel arbeidskrach ten uitsparen. Het zou natuurlijk te kost baar worden deze dure machines voor alle postkantoren aan te schaffen. Bovendien zou het bezwaarlijk gaan de postkantoren die reeds belast zijn met zooveel werk zaamheden vana allerlei aard, ook nog het berekenen der rente op te dragen. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: B. v. Helden, Zandv. laan 6, Zandvoort, armbandhorloge; Donkerwofkien, Teyler- straat 28, armband; Mevr. Fokker, KI. Houtweg 41, beursje; D. Jappe, Nassaulaan 67, ceintuur; H. v. d. Blom, Kloosterstraat 22, gewicht; J. Wachwitz, Verwulft 6, hondje (Kennel Fauna); H. Otto, Barre- voetestraat 10, handschoen; C. de Jong, Turfmarkt 30, herdershond; J. Duyff, Parklaan 42, portefeuille; v. d. Kroft, Leid- schestraat 134, patronen; Stiphout, Jans- weg, Schouwburg, portemonnaie; A. Ver- kaaik, Heerensingel 129k, pet; F. Keer- wolf, Garénkokerskade 8, rozenkrans; A. v. d. Ham, Spaarne 102, ringetje; C. Vrugt, Potgieterstraat 51, schoentje; E. v. Wave- rem, Lombardsteeg 2, tasclije; H. v. d. Walde, Schoterweg 150, zeildoek. Terug te bekomen bij: L. Hensen. Paarlaarsteeg lrood. armband; W. Steen, Lange Poellaan 20, beleen- briefje; R. Blauw, Spaanschevaartstlr. 92, Schoten, schrijf garni buur; J. Las- schuit, Ged. Oude Gracht 134, hon.di; M. Zwakmans, Lange Hofstraat 12, hond. .Kennel Fauna; T. Wagtendonk, Raamsingel 6, poes; A. Ootmar, Duin- lustweg 20, Santpoort, poes; J. Snij der. Damstraat 20, poes. Kennel Fau na; T. Jonkhof, Hooimarkt 28, man chetknoop; P. Zuurendonk, Korte Poellaan 8, portemonnaie; J. Riezen- bos; Roosveldstraat.' 66. portemonnaie; H. Koning, Gen. de la Reijstraat 64, schort; M. Griffioen, Spaarnwouder- straat 142, wind kussen; W. Burger, Johs. De Breukstraat 22, zakmes. Uitvaart en begrafenis van Pastoor W. C. Zuidgeesf. Dinsdagmorgen is te Kethel ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen Pastoor Zuidgeeet, dia ook geruimen tijd kapelaan in Haarlem (St. Jozef-parochie), is geweest. Wij ontleenen daaromtrent aan de „Msb". Nadat Maandagavond om half 7 het stoffelijk overschot van den Zeereerw. Heer W. 0. Zuidgeest, in leven pastoor te Kethel, van Delft naar Kethel was overgebracht, werden' dien avond in de parochiekerk om 7 uur de métten gezon gen, waarbij als agens fungeerde de Zee) Eerw. Heer Dr. Th. Vlaming, pastoor te Berkeh als diaken de Weleerw. Henj A. Hoogeveen, kapelaan te Schiedam, af sub-diaken de Weal eerw. Heer L. Brink' kapelaan te Amsterdam. Als cantores fun geerden de Zeereerw. Heor H. Warnink, pastoor te Schiedam, en de Weleerw. Heer C. J. Lansbergen (zoon van de parochie) kapelaan te Hoek van Holland. Dinsdagmorgen om 9 uur werden de Lauden gezongen, waaronder als agens fungeerde de Zeereerw. Pater A. Ver hoeven, deken te Schiedam, als diaken de Zeereerw. Heer F. M. K. van Kers bergen, pastoor te Amsterdam, als sub. diaken de Zeereerw. Heer J. J. Bruning pastoor te Pijnacker, die gedurende 8 jaren eoeius van den overledene te Haar lem was. Te halftien werd voor de zielerust van den overleden herder de plechtige H. Requiem-Mis ongedragen door den Zeer eerw. Pater Linus 0, F. M., broeder van den overledene, met dezelfde aseis-' tentie als bij de Lauden. Het priesterkoor was geheel met Eer waarde geestelijken bezet, waaronder wij o.m. opmerkten den Zeereerw. Heer F J. H. Evers, hoofdaalmoezenier, de Z.- Eerw. Heeren H. N. Colla, pastoor te Amsterdam, J. S. v. Buchem, pastoor te Rijswijk, P. J. Kok, pastoor te Oude We-, tering, J. D. Jansen, pastoor te Schie dam. Na de H. Mis, waaronder eerw. gees-* telijken de verschillende kerkelijke ge zangen uitvoerden, besteeg «Je Weleerw Heer L. Brink, kapelaan der kerk van O. L. Vronw van Lourdee te Amsterdam den kansel. Tot tekst had de gewijde redenaar ge kozen de woorden van den H. Apostel Paulus „Omnia in Cantate". In eene tref fende rede werden de groote deugden van den overledene geechilderd. Zijn <v-n- voud, zijn geduld, zijn opgewektheid. ,\t grootste deugd was echter de liefde. Aan de hand van de bekende woorden van den grooten apostel noemde de gewijd redenaar den overleden herder een mai geheel volgens St. Paulus' woord. In een gevoelvolle peroratie werden de, de geloovigen opgewekt veel voor hun nen overleden pastoor te bidden, die in al die jaren zijn parochianen zulk een warme liefde toegedragen had. Daarna verrichtte de Ze?roerw. Deken van Schiedam de absoute, waarna de lijk kist grafwaarts gedragen werd. Nadat de ronwplechtigheden op het kerkhof hadden plaats gehad, werd de kist in het piriestergraf neergelaten. Een zeer groot aantal parochianen wa ren opgekomen om hnn beminden pas toor een laatsfen groet te brengen. Onder de H. Mis was een talrijke schare ter H. Tafel genaderd. Ondertrouwd: 27 April, W. J. Heister kamp en J. E. de Reede. K. Barten en M. J. Duits, W. J. M. Stammeijer en H. M. v, Emmerik. W. Posthumus en VASTGESTELDE BILLIJKE PRIJZEN H. E. W, Koelen. H. J. Misbeek en G. Boer. W. Hopman en M, C. H. Kerk hoven. M. v. Gelderen en E. Hilver sum. J. Erdtsieck en A. Kammeijer. W. P. Klaver en J. M. v. Marion. M. Meijer en G. v. d. Linden. N. M. Deiis- sen en G. C, Zuijdam. C. W. M. Lobrij en J. M. A, v. Hoof. B. Delissen en G. C. M. Verbeme. Getrouwd: 27 April, H. C. Seijsener en S. G. Scholts. C. Buthker en M. de Coole. A. Strikkers en J. de Jongh, A. Mazurel en M. E. Busé. C. N. Kleijn en J. W. de Reede. Geboren: 24 April, z. van A. M. Wijk huizen-v. Halst. 26 April, z. van A. C, Remmé-Kruijer. d. vana C. J. Koelemij- Groeneveld. z. van J. J. Vooges-Kort. Overleden: 25 April, J. de Vries, 66 j„ Oostvest. 26 April, J. G. Elzendoorn, 55 j., M. v. Heemskerkstraat. 27 April J. Zonjee, 57 j., M. v. Heemskerkstraat. De nieuwe Kamer van Koophandel. Hedenmorgen is het bureau van de nieuwe Kamer van Koophandel, be staande uit de heeren E. H. Krelage. W. G. H. Jacobs, W. van Liemt en den plaatsvervangend secretaris, mr. dr. T. Kruyff op audiëntie geweest bij den Commissaris der Koningin jhr. mr. dr. A. Roëll en daarna bij den burgemeester van Haarlem, den heer Maarschalk. Bij monde van den voorzitter uitte het bureau den vvensch, dat de ad viezen der Kamer steun en w aarde ê- ring mochten vinden. Beiden autoriteiten zegden toe. de gesties der nieuwe Kamer met be langstelling te zullen volgen eii in voorkomende gevallen gaarne raad en advies der Kamer in te winnen. Op hol. Hedenmorgen sloegen de paarden voor een verhuiswagen gespannen, die op het Begijnhof stond, op hol, met het gevolg dat de verhuiswagen in botsing kwam met een onbespannen vuilniswagen, die vol geladen was. De beide boomen van den vuilniswagen kwamen voor de wie len van den verhuiswagen te liggen, zoo dat deze niet verder kon. Door den schok helde de zware verhuiswagen (die geluk kig niet geladen was) een weinig over zoodat ook nog een paar ruitjes braker van èen daarbij gelegen perceel. Het ver keer werd gedurende eenigen tijd in de "straat gestremd. Aanrijding. Gistermiddag 3 uur had óp don hoek Zijlstraat—Kindèrhuisveet een aanrijding plaató, tusschen een auto en een groentep- wagen Van de koopman J. v. D„ met gevolg dat laatstgenoemde nogal schade bekwam aan wagen en koopwaar. De inzittenden betaalden de veroor zaakte 6chade. Secretaris Kamer van Koophandel. Naar wij vernemen, is het aantal sol licitanten voor de betrekking van se cretaris van de Kamer van Koophandel zeer groot. Binnen enkele weken zal een voor dracht worden opgemaakt. 's-HAGE, 27 April. Naar wij verne men zal de Kon. familie Dinsdag 9 Mei a.s. baar verblijf op het Loo vestigen. Den Haag, 27 April. Naar wij verne men, zal uiteraard, wegena het overlijden der Groot-Hertogin van Mecklenburg, ten hove geen feestelijke viering van den a.s. verjaardag van H.K.H. prinses Ju liana plaats hebben. Intusschen zal de door het Ilof aangenomen rouw geeu beletsel behoeven te vormen voor het doorgaan van openbare feestelijkheden, welke van wege gemeenten of partie. vereenigingen ter gelegenheid van den verjaardag van de Prinses mochten zijn voorgenomen. De van den moord op den Groning- schen handelsman Pieper, die bij Berge- dorf dood werd gevonden, verdachte Ri chard Bauer en Gertrud Emler zijn in Hohenpritz, een dorp in Mecklenburg, gevangen genomen. Bauer, die een post bode had gedood, die anderhalf millioen mark bij zich had, had een goede be trekking als inspecteur gevonden. e DE DIRECTEUR DER C0REDIET- EN EFFEOTENBANK TE TILBURG. BREDA, 27 April. Naar wii verne men heelt de heer Akkerman, directeur der (krediet- en Effectenbank te Tilburg, door de Rechtbank te Breda veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief, appel aaugeteekend. GOEDKOOPER REIZEN. Minister Koning zal dezen zomer een proef nemen met gosdkoopere vacantie- kaarten, doch verlaging der tarieven goederenvervoer en transito-vekeer acht hij piet mogelijk. EEN UITSPRAAK DER IERSCHE R.K BISSCHOPPEN. DUBLIN, 27 April. In een bijeenkomst in het seminarie voor Iersche priesters te Maynooth hebben de R.K. bisschoppen den huidigen toestand in Ierland krach tig veroordeeld en een pleidooi gehouden voor niel-inmenging in de verkiezingen. 'Evenals de groote massa van de natie (aldus de bisschoppen) zijn wij van mee ning, dat het 't best en 't verstandigst voor Ierland is het verdrag te aanvaar den en de vrijheid, welke het ongetwijfeld brengt, zoo goed mogelijk te gebruiken, een vrijheid, die het voor het eerst in ze venhonderd jaar geniet. Dit is een na tionale kwestie, te regelen door den na- tionalen wil gelijk deze blijkt uit de alge- meene verkiezing. De reden voor de hui dige verwarring (aldus de bisschoppen) is de ongrondwettige politiek van zekere leiders, die zich gerechtigd achten hun standpunt aan het land op te dringen niet door de rede, maar door vuurwa pens. De Beurs opende heden: iets flauwer. Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 881», 6 pet. N.W.S. 1922, 100%, 7 pet. Ned. Indië 1921, 102%, 6 pet. Indië 96. Culturen. Koloniale Bank 123)4, In dische Bank 86, Vorstenlanden 151)4, H. V. A. 370. Industrieele waarden. Insulinde olie 5 Oliewaarden. Koninklijke 484, Con sols 145, Orion 30)4. Tabakken. Deli Mij. 245, Besoeki 55, Rotterdam Deli 29, Senembah 365. Rubbers. Amsterdam Rubber 85)4, Deli Batavia 52, Nederl. Rubber 51, Roti. Tapanoeli 19. Schcepvaartwaarden. Holt. Am. Lijn 158)4, Holl. Boot 41, Kon. Holl. Lloyd 21)4, Japanlijn 98, Palketvaart 91, Scheep vaart Unie 106)4. Amerikaanscbe waarden. Hide and Leather 74)4, Stee! 104, Smelting 62%, Anaconda 112, Cigar 77%, Atchison Tope- ka 105%, Voting Rails 27, Denver 1 15/16, Southern Pacific 97, Union Pacific 148. Zondagavond werd een muziekavond gegeven in „de Zon", door de R.-K. Muziek- en Tooneelvereeniging „St. Mat thias", alhier, waarbij tevens de prijsuit- deeling plaats voor den dezen winter gehouden tooneelwedstrijd. Nadat de muziek een paar goed uitgevoerde num mers had gegeven, werd tot het prijsuit- reiken overgegaan. De heer Spendel uit Leiden, sprak hierSïj het inleidend woord. De prijzen werden gewonnen als volgt: lste prijs: „Adolf Kolping" te Leiden; 2de prijs: „Onder Ons", Groenendijk; 3de prijs: „Nut en Genoegen", Lisse. 4e prijs: „Eensgezindheid", Voorhout; 5de prijs: „De Heerlijkheid van Hoogmade" •■te Hoogmade; 6e prijs: „St. Martinus", fliilegom, In den vrijen wedstrijd was de eerste prijs behaald door „Adoli Kolping," de tweede prijs door „St. Matthias" te Warmond. Ook werden nog twee regis seursprijzen uitgereikt waarvoor het le werd toegekend aan den heer Bayer en 2de aan den heer C, Machen, (Jok den heer Kouwenberg werd nog een onderscheiding toegekend. prijzen, bestaande uit diploma's met medailles vrerden den winnenden over handigd. Hierna werden nog eenige mu zieknummers gegeven, waarna deze avond, die druk bezocht was, werd geslo ten. Emmabloem. De verkoop der bloempjes en der loten is Maandag on danks het slechte weer schitterend ge- weest. De opbrengst ten bate der Hill. Ver. tot bestrijding der Tuberculose be draagt de prachtige som van 723,04%. Toen de nummers waarop de prijzen ge- vallen waren bekend werden, was het bij den boekhandel Kat en bij den make laar D. rientrop, waar de prijzen geëta leerd zijn een enorme oploop. De politie kon het opdringen nauwelijks keeren en om hun ruiten te behouden, lieten de beide firma s noodgedwongen hun gor dijnen zakken. De prijzen waren alle gratis beschikbaar gesteld cn de 'aten met minimumprijs van 10 c. vlogen. Zoo is weder een goed werk krachtig gesteund. Loterij. Door Burgemeester en Wet houders is aan het bestuur der aid. Cas- fricum van de algem. Vereeniging voor bloembollencultuur in verband met een alhier te houden bloemententoonstelling vergunning verleend tot het aanleggen en houden van een loterij. Patronaat. Op het sportterrein van het patronaat, dat officieus werd geopend, zijn verschillende wedstrijden gespeeld van de voetbalclubs van het patronaat tegen andere voetbalvereenigingen uit de omgeving. Het 2e elftal van het patronaat speelde tegen de patronaatsjongens van Heems kerk en wist te winnen met 2—1, terwijl de leden van de St. Josephgezellen een match speelde tegen de R.-K. voetbal club van Limmen en een mooien strijd wist te winnen met 41, Concert Het laatste concert van „Eensgezindheid" was weer goed be zocht en had een heel ordelijk verloop. De verschillende muzieknummers werden kranig uitgevoerd. Het verplichte con coursnummer zit er reeds goed in, zoo dat we het corps op 20 Mei wel eenig succes durven voorspellen. Ook het ko mische gedeelte viel zeer in den smaak der aanwezigen. Door den heer H. J. Braam is indertijd een broeikas in zijn tuk» geplaatst. Achter af is gebleken, dat hij daarvoor onthef fing der bouwverordening aan B. en W. had moeten vragen. Dé heer Braam wist dit niet, doch zoo gauw hem dit bekend was, heeft hij dit alsnofl «edaan. B. en W, hebben echter, mede in verband met de plaafs eu hoogte der broeikas die 'ontheffing geweigerd. De heer Braam'bèel't toen ontheffing aan den raad verzocht, doch ooEt «leze meende, dat deze niet verleend kou worden. Intusschen gaf hij niet onduidelijk te kennen, dat, zoo de broeikas slechts „tijdelijk" geplaatst werd, de ontheffing waarschijnlijk wel ver leend zou kunnen worden. In de laatst gehouden raadsvergadering is door den raad formeel beslist, dat dc ontheffing niet verleend zou worden. De heer Braam zendt ons nu een inge zonden stuk, waarin hij de wettigheid dier gehouden raadsvergadering betwist. De heer Braam schrijft: In verband met de behandeling door den Raad van Schoten van een beroepschrift in zake een door Burgemeester en Wet houders van Schoten geweigerde vergun ning voor het plaatsen van een broeikas, heb ik mij gewend lot Gedeputeerde Sta ten van Noord Holland, met verzoek het besluit van dien Raad van 20 April 1922, in zake zijn beroep, te willen vernietigen, subsidiair de noodige maatregelen te wil len nemen welke tot vernietiging van be doeld besluit kunnen leiden of wel de ge- heele vergadering met de daarin genomen besluiten ongeldig te verklaren of te doen verklaren als zijnde gehouden in strijd met art. 41 c.s. der Gemeentewet. Een en ander op grond, dat de Raad geen beslissing heeft genomen over het gedeelte van zijn verzoek, waar de rechts geldigheid van het besluit van Burgemees ter en Wethouders werd betwist, zoodat niet het geheele beroep is behandeld. Dat de vergadering bijeen is geweest in strijd met art. 2 van het Reglement van Orde voor de vergaderingen van den Raad en art. 41 der Gemeentewet, omdat de bij eenroeping moet geschieden; ter plaatse, bij verordening daartoe aaiigewezen of daartoe gebruikelijk, terwijl bedoelde ver ordening niet eens bestaat. Dat de agenda op onvolkomene wijze is aangeplakt. Dat de opening der vergadering niet in het openbaar is geschied. Dat geen schriftelijk voorsel voor het houden van een geheime vergadering is ingediend en- geen stemming plaats vond. Dat bij de overgang in geheime zitting, de openbare vergadering niet werd ge schorst en na afloop evenmin werd her opend. Dat de tweede openbare vergadering al- Zoo als een nieuwe vergadering was aan te merken, waarvan bijeenroeping had moe ten geschieden op de bij de wet bepaalde wijze. Dat van voorlezing van stukken in het epenbaar geen sprake is geweest, hetwelk de Wet toch zeker verlangt, waar de stuk ken ter tafel moeten worden gebracht, waaronder niet kan worden verstaan het op een bijzonderen tafel nederliggen. Dat aan den Raad als Raad dan ook door den v<jorzitter geen mededeeling is gedaan van zijn) ingekomen aanvullingsbezwaar schrift. Dat de heer Braam op deze gronden van meening is, dat van behandeling in het openbaar geen sprake is geweest, wat dan ook de oorzaak is dat zi.i het z.g. raads besluit elke rechtskracht mist en voor ver nietiging vatbaar is als strijdend met het algemeen belang. De Commissie van de grensregeling De commissie uit de burgerij inzake de grensregeling heeft gistermiddag te 2 uur haar werkzaamheden ten Raadhuize aangevangen onder voor zitterschap van den Burgemeester. De vergadering was voltallig. Door de le den was aangedrongen op 'n volledige kaart zooals bij 't wetsontwerp is' gevoegd, zooals de leden van de Haarl. Comm. hebben ontvangen. Na een korte bespreking werd besloten, dat1 de vergaderingen in 't algemeen open baar zullen zijn. Om zich echter wat te oriënteeren ging deze eerste bij eenkomst in besloten vergadering over, Na eenige discussie werd besloten (dat niet alleen gesproken zal worden over de opheffing van Schoten en de toe voeging aan Haarlem, maar dat het wetsontwerp in zijn geheel aan een bespreking zal worden onderworpen. De debatten over de eigenlijke grens wijziging werden aangehouden tot na «ontvangst van bovenbedoelde kaart, waarvoor de rondzending door den voorzitter werd toegezegd. Om de zen middag productief te maken, werd overgegaan tot de artikelen van het wetsontwerp die meer op heb' tech nisch deel der zaak kwanten, zooals het overbrengen der archieven enz. Regeling van het verleenen van scha deloosstelling aan verkleinde gemeen ten. en die van het wachtgeld van niet overgenomen perceel en de overne ming van dat perceel zelf werd hier van aangehouden. De voorzitter sloot om half vijf de vergadering. In het vervolg zullen de vergaderingen des avonds worden gehouden. Opbrengst Emmabloempje. De op brengst van den verkoop der Emma- bloempjes bedraagt in totaal f 61. R. K. Kiesvereeniging. De opkomst was matig. Slechts een zevental dames wa ren aanwezig. De ZeerEerw. Heer Pastoor kwam eerst later ter vergadering. De voorzitter opende de vergadering met een kort welkom. Vervolgens werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een motie van afkeuring van het Slatendistrict Zaandam, betreffen de de veifciezing des heeren Lommen tot lid der Prov. Staten, door enkele voor keurstemmen. De motie wordt voor ken nisgeving aangenomen. Van de propagandaclub Alkmaar was richt ontvangen dat de heer Mr. Dr. Jan van Best zich als spreker had teruggetrok ken. Daarna zegt de voorzitter aan de ver gadering een spreker toe in het begin van Mei en wel hl den persoon van of Baron van Wijnbergen of Mr. Bomans. Alsnu wordt het R. K. Slaatsprogram behandeld. O.a. wordt daarop bij onderwijs door den heer Dr. Rive een amendement ingediend als volgt: „De verplichting van geneeskundig toezicht qp de scholen voor al die ten platte lande wördt van over- heidswege ingesteld."* Bij hoofdstuk Arbeid wordt door <kH lieer C. N. Schaar aangedrongen op schrapping van art. 6. Daarover gehouden stemming beslist tot handhaving van dit artikel. Wanneer echter later dit artikel nog eens duidelijk onder de oogen vrordl gezien, erkent de vergadering do groote onduidelijkheid van de redactie van dit ar« tikel en wordt den afgevaardigde opgedra gen, naar de juiste strekking te infor- meeren. Nog wordt door den heer Rive aange drongen op doelmatiger regeling van ouderdomsverzekering en Invaliditeitswet ten, daar deze zijns inziens niet aan hel gestelde doel beantwoorden en bet stichten van groote gebouwen en het aanstellen van het groote aantal ambtenaren voor uitvoe ring dezer wetten dient te worden inge perkt. Na een nogal rumoerige rondvraag kwam aan deze vergadering te ongeveer half elf een einde. Commissie van Toezicht op het L. O. Naar wij vernemen is tot voorzitter dezer Commissie gekozen de heer H. Roekhui zen. Goed wonen". Naast de 27 reeds ge bouwde woningen voor „Goed Wonen", zulten nu eerlang nog 33 nieuwe wonin gen verrijzen op het terrein bij «1e Melk- suikerfabriek, waarvan 16 woningen wor den beschikbaar gesteld voor hel spoor-, wegpersoneel. Burg. Stand. Geboren: d. van G, Bakker en A. Brugt. Ondertrouwd: A. v. Eerden en M. Twaalfhoven. Gehuwd: Petrus Nicolaas Goedhart en Ahda Oosterwaal. Overleden: Dirk Smit, 47 jaar. S. Holtmija, 9 maanden. Tuberculose-bloemje. Bovengenoemde bloemjesverkoop bracht alhier 250.6344 op. Gemeenteraad. Tegen Vrijdag 28 April a.s. is een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente uitgeschreven tegen des namiddags te 7% uur. De agenda bevat: Ingekomen stukken en mededeelingen; benoeming lid stembu reau; bepaling rooilijn Groote Krocht; Ruiling grond aan Groote Krocht met J. Koning Jzn.; Aankoop grond aan Groote Krocht van J. Koning Ezn.; Aankoop ,eu huur gronden bij Groote Badhuis; Muziek- belasting; Subsidie leeszaal; Inrichting huis Groote Krocht; Overname trappen van Zandv Terrein- en Hotel Maatschappij; V ergoedmg voor leerlingen ambacht school; Strandpaoht; Verpachting Uitzicht toren; Reclames belastingen. R.-K. Kiesvereeniging. Vrijdag as. zal om 8 uur in café Jongkees een verga dering plaats hebben van de R.-K. Kies vereeniging. Als spr. zal optreden mevr. Bronsveld-Vitringa. Op Woensdag 6 Me) zal eenzelfde vergadering plaafs hebben in Vogelenzang. Enagclhnk mïetiiig. Evenals het vorig jaar hoopt de afd. Beverwijk vail den Ned. R. IC Volksbond ook in 1922 weer een krachtig bewijs van haar bloeiend bestaan te geven Hoor hét houden van ©en grootsch opge zette Ehcydiek-uieetang. Voor dit ini tiatief aan het' volijverige bestuur onze warme hulde. De meeling zal worden gehouden op Zondag 14 Mei en begint te half drie 's namiddags in het Gebouw der K.S.A., Peperstraat, alhier. Als sprekers zullen optreden de Wel Eerw. heer Adr. J. Knots, oud kapelaan van St. Agatha eu de heer A. Aengenent, Secretaris van het Cen traal Bestuur te Leiden. Medewerking verleent het te goeder naam befaariide Mannenkwartet „Onder Ons" - direc teur de heer Sjoerd Ketelaar. 1 Mei piest dag, De Raad wordft door de besturen van den NederL Bond van Werklieden in Overheids* dienst en van den Central en Neder), Ambtenaarsbond aangezocht om t)9 willen besluiten den 1 Mei-dag als een erkenden feestdag te beschouwen op denzelfden voet als Zon- en Feest dagen. Personalia. Met ingang van 1 Juli a.s., heeft de heer B. H. C. Schauïkes, directeur van het post- en telegraafkan toor, eervol ontslag aangevraagd. De heer Schauïkes zal zich te Driebergen vesti gen. Bij de examens voor machinist bij de binnenvaart van de Ned. Vereeniging van gezagvoerders bij de binnenvaart s!.*\gde de heer J. van der Veen, alhier. Strandvonderijgoederen. De gisteren ten verzoeke van den Burgemeester onzer gemeente gehouden veiling van strandvon derijgoederen heeft 686.20 opgebracht. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot Mr, J. H. Heslinga, Ieeraar aan de opleidingsschool voor inlandsche ambte naren te Mageling, is benoemd tot plaat» vervangend landrechter bij het landgerecht aldaar. Burgerlijke Stand. Geboren: doch< ter van H. E. Hofmannde Busser. zoon van T. WuisJordaan. dochter van A. van AlphenZandbergen. d. van A. BakkerBaarssen. zoon van T. v. d. ZwanDuinker. zoon van E. DoumaRaggers. Overleden- J. Groen, 7 maanden. H. Lubbers, 46 jaar, vr. van P. Schweitzer. Personalia. Aan D. P. Bierma, leer ling der school voor Chr. Volksonderwijs alhier, die onlangs slaagde voor het toe latingsexamen der Da Costa-kweekschool te Haarlem, is op grond van de behaalde cijfers van Rijkswege een beurs toege kend. De vergadering van Hoofdingelanden van het waterschap Eemnes heeft op voorstel van het bestuur besloten aan den heer J. S. Visser, te Santpoort, op t«. dragen het maken van bestek en teeke ningen met nauwkeurige onkostenbegroo- ting, ter uitvoering van het plan tot stichting van een bemalingsinrichting in de Hineller en Noordpolder aldaar. Vrijdag, dering. 's avonds 7% uur. Raadsverga-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2