NIETS VOOR NIETS Brieven uit Weenen. DAMIAATJES VRIJDAG 28 APRIL t JAARGANG No. 14128 PER KWARTAALt 3.25 PER WEEK f 0.25 PRANCO PER POST PER KWART. BH VOORUITBETALING f 3.571/, EERSTE BLAO Ut nummer bestaat uit 3 bladen. NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. STADSNIEUWS. AGENDA 29 APRIL Staking bij „De Faam" ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. Burgerlijke Stand LAATSTE NIEUWS. LUCHTVERKEER. AMSTERDAMSCHE BEURS. „Het rechte licht.' J. J. WEBER ZOON. Koningstraat 10 Haarlem. Opticiens Fabrikanten. Telegrafisch Weerbericht. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEMEN AGENTSCHAPPEN: Weenen, li) April 1922. STEEDS VERDER VAN volks geluk EN VOLKSWELVAART. Zoo zijn de „gelukkige Paaschda- .gen" weer gekomen en heengegaan. Hoe spijtig is hel toch, bij dergelijke mijlpalen langs den jaar-weg alleen maar le kannen vaststellen, dat wij sinds vórige niijipalen al maar verder van volksgeluk en volkswelvaart ver wijderd zijn geraakt, dat alles nog eens veel duurder geworden is en men zich al weer minder veroorloven kan dan 't vorige jaar. Ik weet eigenlijk niet juist, wjen men wel de schuld moet geven van 3e geregelde en meestal onrechtvaar dige priisopdrijverijen. Zijn het onze boeren, die zich voor hun vee woeker prijzen .aten betalen? Of zijn het de opkoopers, die zonder zich veel moeite te geven, ons millioenen en millioenen ujt den zak kloppen? Soms is men ge neigd, vast en zeker te gelooven, dat al deze categorieën saamgezworen heb ben om onze bevolking ujt te buiten. Docti niet alleen het vleescli gaat ge regeld in de hoogtemet Paschen heeft men kunnen zien, hoe plotseling alle artikelen voor het levensonderhoud in prijs stegen. Ongehoorde woekerprijzen werden er gemaakt en zulks werd niet alleen geduld door de Weensche poli- tie-autoriteiten, doch ook door den scheldenden, maar toch ook altijd koop lustigen Weener Het zou niet slecht zijn, als de Weensche bevolking zich eens wilde houden aan een plan, dat ik zelf al meermalen ontworpen heb on dat zeer zeker 'n einde zou maken «an deze schaamtelooze woekerpraktij- ken. Ik bedoel algem. staking van ver bruikers. Het zou werkelijk niet zoo'n groot offer zijn, als de geheele Ween sche bevolking eens een geheele wéék absoluut geen vleesch te eten kreeg. •Wat geven Immers alle politie-verorde ningen en verboden, zoolang er nog n'tijd menschen le vinden zijn, die er biet voor terugschrikken om de hoog- st° Prijzen te betalen. Wat geeft het, als men zulke bedriegers en woeker aars wannéér men ze al eens be- apü tot geldstraffen veroordeelt? oor een volgende keer nog hoogere Ij lf(en te vragen heeft men het na- dieri VVter gauw genoeg terugver- heel onlangs heb ik over deze moraal een heeie predicatie tot mijn vrouw gehouden en ik zal vertellen waaromzij g;ng naar den slager om \ai kensvleesch te halen en kreeg over wicht. De slager rekent echter naar Soeddunken en gaat ver boven den officieel vaslgestelden maximumprijs. Hij rekent, vooral als hij een klam overwicht gegeven heeft, 300 it 400 Kronen per K.G. meer. Volgens den vastgestelden maximumprijs mag 1 Iv.G. 2400 Kronen kosten, doch onze ge duldige huisvrouwtjes betalen nog lie ver 2800 tot 2900 Kronen dan zulke woekeraars en wetsovertreders met hun vleesch te laten zitten. Er zijn zelfs menschen en zulke behooren nog niet eens tot de hoogere standen die voor 1 K.G. ham graag den prijs van 4800 Kronen betalen! En niet alleen de prijzen van vleesch ver anderen dagelijks, hetzelfde geldt ook voor de visch. Zelfs de kippen schijnen dit jaar met Paschen een handje ge holpen en hun „leggen'* wat beperkt Ie hebben; anders kan ik niet begrij pen, waarom ik voor de eieren 30 Kronen per stuk meer heb moeten betalen, tenzij ook onze „Greissler" (de kleine kooplui) gedurende de Paasehdagen hebben deelgenomen aan den rooltocht op het beetje geld der Oostenrijkers. Want de maximumprijs is wel 130 Kronen, doch ook in de buitenwijken is voor dezen prijs geen ei te krijgen. Men vraagt zich dan. ook af, waartoe al die maatregelent van maximumprijzen dienen, als de autoriteiten toeh niet hardhandig in grijpen. Terwijl ik dit schrijf zie ik de straat eens in en bespeur, dat alle prijzen zich weer met ca. 350 Kronen pper K.G. verhoogd hebben. Vandaag zou ik dus al 3000 Kr. voor varkens- vlecsch hebben te betaien en 2600 Kr. voor rund vleesch! Gelukkig hebben we hier thans mooi weer; het zonnetje schijnt heerlijk warm. Ik ga maar eens wandelen; dan heb ik geen varkensvleesch van 3000 Kr noodig en bovendien gaat er de ■honger misschien van over. Laten we hopen, dat als het wederom Pasdhen ,fcal zjjn, alle menschen tot de overtui ging gekomen zijn, dat die geregelde (Prijsstijgingen toch tot niets leiden en het slechts eed cirkelgang is, of 'ih et" nog: een spiraalgang. Het zal heel wat kosten om autoriteiten^ woe- 'r n.aars' ...Hrdissler", kippen, enz. tol tie r te brengen: de autoriteiten zul len de woekeraars eens flnik onder- anden moeten nemen; -f1®4 geschieden zal in dit land fc f/Jh idyllische „vrijheid"? Valt te betwijfelen. wachten er al jaren opl HANS S1EGL'. BUREAUX: Sociëteit „Sint Bano". Gewone zittin gen. Stadsschouwburg. Sneeuwwitje, 2 uur. It K. Leeszaal en uilleenbibliothtek. Jansstraa! 49. Dagelijks geopend van 10 uur tot half l, van 2—5 en van 710 uur, behalve des Maandagsochteads en Zon- en feestdagen. ft. K. Arbeidsbeurs voor mannen. G»d. Oude Gracht 39. Alle werkdagen voorn», van 912 uur. nam. van 25 uur. Zaterdags alleen van 912 uur. ft. K Arbeidsbeurs voor vrouwen. Klei ns Houtweg 13. Alle werkdagen voonn. van 10—12 uur, nam. van 2t en van 89 uur. Een adres aan H. M. de Koningin. Door een aantal werklieden der Werf Gonrad is een adres gericht aan H. M. de Koningin waarin met den meestem aan drang verzocht wordt, hel daarheen te lei den, om de gemeente Haarlem opdracht te tc geven, dat de aan hen uitgereikte aan slagbiljetten (forens), dienst 1922, worden vernietigd, en zij zoodoende van dezen aanslag worden ontheven. Als redenen voor dit verzoette wordt op gegeven, dat de N. V'. Werf Conrad gedeeltelijk ligt in de gemeente Haarlem, gedeeltelijk in de gemeente Schoten; dat alle onderteekenaars noodgedwon gen hunne woonplaats op Schoten hebben gekozen, omdat in Haarlem niet voldoende voor woongelegenheid was gezorgd; dat Haarlem en het door hen bewoonde gedeelte van Schoter geografisch één is; dat, ondanks hun wonen op Schoten, Haarlem toch reeds economische voordee- len geniet; dat, volgens mcening van een zeer voor aanstaand jurist, het desbetreffend artikel der Gemeente-wet op hen niet van toepas sing is. De Grenswijziging. In de memorie vau antwoord op hoofd stuk V (Binnenlandscfce Zaken) op de Staats begrooting voor 1922 deelt de mi nister mede, dat het stadium waarin de voorgenomen uitbreiding van de gren zen der gemeente Haarlem thans ver keert, de verwachting wettigt dat in deze aangelegenheid de eindbeslissing niet te langen, tijd meer op zich zal behoeven to laten wachten. Examen L. O. Woensdag slaagden de dames J. P. van Dordten, It. Friedman, J. de Vries, A. W. Stins, L. V. Koch, allen te Haar lem en M. G. M. Bronsveld te Bergen. Dinsdag elaagden de heeren A. A. Brouwer, A. L. N. Kramer, J. S. Pom- per, N. 0. Schouten, R. Smit, F. J. Waogo, allen te Haarlem en K. H. v. Urk, Hoorn. Van werknemerszijde wordt ons mee gedeeld Deze staking, welke thans de derde week is ingegaan,, duurt behoudens dat zes meisjes, bijna alle jonge krach ten, het werk hebben hervat nog on veranderd voort. Door het overige per soneel, bestaande uit een tiental man nen en twee meisjes wordt niet gewerkt. De bonden hebben de steunuitkeering met 20 pöt. verhoogd. Aan de zaak wordt geregeld gepost. Van werkgeverszijde deelt men ons mede, dat men besloten is, op verzoek van 't werkend personeel, geen inlich tingen daaromtrent te verstrekken, ten einde molesteeren en huisbezoek te voor komen. Alle stakers zijn door nieuwe krachten vervangen en worüen niet meer gerekend tot vast personeel Ten over- gorekend tot vast personeel Ten over vloede wordt gewezen op de advertentie van hedenavond, waar'n hekend gemaakt wordt, dat ondanks de staking, toch ieder costuum desgewensoht binnen aoht dagen wordt geleverd. Hinderwet. Aan de Naaml Venn, van Ommeren en Ketelaar's Aannemersbedrijf, is ver gunning verleend tot oprichting van eee inrichting voor machinate houtbewerking, in het perceel staande op hot terrein aan de Spoorwegstraat no. 1, waarhij eleotrisohe beweegkracht zal worden aan gewend tot een gezamenlijk vermogen van 20 P.K. tot het aandrijven van te plaat sen werktuigen. De verjaardag van Prinses Juliana. Door Burgemeester en Wethouders is in verband met den rouw ten hove be sloten, de carillonbespeling en het con cert van de Haarlemsche Orkestvereeni- ging, welke gehouden zonden worden op Zaterdag 29 April a.s. ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana niet te doen plaats vinden. Noord-Hollandsche Scheepsverband- Bank. Ia het verslag over 1921 van boven staande bank wordt gezegd De algemeene malaise, die ia het nagenoeg alle bedrijven groeten in vloed heeft gehad, heeft zich ook afgeloopen jaar op de resultaten van doen gevoelen bij de Noond-Holland- sche Scheepsverbandbank. Gelukkig evenwel wordt hier niet gedoeld op mogelijke verliezen, want deze werden niet geleiden, doch wel op de omstandigheid, dat, ten ge volge van de juist gehouden emis sie der 7o/o pandbrieven, de kasvo.or- raad groot was, en die, indien de toe standen gebleven waren, zooals die tijdens de emisaie waren, in zeer korten tijd geheel in seheepsverban- dm zou zijn uitgezet. Dc plotseling ingetreden daling van de waarde der schepen, was oorzaak dat een buitengewoon groot© voor zichtigheid noodzakelijk was en een afwachtende houding moest worden aangenomen, zoodat gedurende 8 maanden vaat alle ingekomen aanvra gen bijna niets tot stand kwam, en de groote kasvoorraad die als afkomstig van de juist uitgegeven pandbrieven 7o/o kostte, een groot rente-verlies op leverde. Ware dit niet het geval ge weest, dan zou de Bank plm. f 1 ?()00 meer aan rente gekweekt hebben. Intussehen volgde de Directie als richtsnoer de overweging, dat het be ter was een rente-verlies te boeken, dan in de toekomst missichien kapi taal-verlies als gevolg van te hoqge waardeering der verbonden vaar tuigen. In de laatste maanden van het boekjaar was het mogelijk, den groe ten kas-voorraad in solide leeningen uit te zetten. Het komt de directie voor, dat de daling van de waarde der schepen niet meer voortgaat en thans tot rust is gekomen. Op 1 Januari 1921 was in scheeps<- verbanden uitgezet een bedrag groot f950200. Gedurende 1921 weid aan nieuwe verbanden verleend f 599900, te zanten f 1550100. Hierop werd in 1921 afgelost f 135530, zoodat op 31 December 1921 in scheepsverhanden was uitgezet f 1414570. De winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar geeft een saldo winst, groot f 7.488,85t/2. Het verslag zegt: „Wij vermeënen in het belang van een voorzichtig be heer onzer instelling in deze tijden van malaise, goed te doen onze po sitie zoo krachtig mogelijk te maken en dit winstsaldo geheel voor afschrij vingen te gebruiken. Raad van State. Bij de in de openbare vergadering der Afdeeling voor de geschillen van bestuur medegedeelde Koninklijke besluiten zijn e. m. de volgende beslissingen genomen: Aan J. Möhringer Pz. tc Haarlem is alsnog onder voorwaarden vergunning verleend tot oprichting van eene inricte ting voor houtbewerking aan de Nassau laan no. 9 te Haarlem. Ongegrond verklaard is het beroep van H. Smit te Beverwijk tegen een besluit van B. en W. dier gemeente, waarbij hem vergunning is geweigerd voor de oprich ting van een slachterij en vleeschrookerij aan den Alkmaarschen weg te Beverwijk Poging tot inbraak. Door C. D., Molensteeg 20, is aangifte gedaan, dat gisterenavond tijdens zijn afwezigheid een poging tot inbraak is ge pleegd in zijn woning. Door over een schutting te klimmen aan de achterzijde van het perceel zijn de inbrekers (ver moedelijk zijn er twee geweest) de onge sloten keuken binnnen kunnen gaan, doch op het hulpgeroep der beide dienst boden zijn zij op de vlucht geslagen. Ef wordt niets vermist. Garnizoensberichien. Bij Kon. Besluit van 26 April is met ingang van 1 Mei a.s. met behoud van recht op pensioen eervol ontslag uit den miliitairen dienst verleend aan den ma joor bij het 10de regiment infanterie D A. van der Wedden, op zijne aanvrage ter zake ongeschiktheid voor de waarne ming van den militairen dienst in verband met zijn leeftijd. N. V. „Ripperda". In do op 27 dezer gehouden alge meene vergadering van aandeelhouders der N.V. „Bipperda", alhier, werd de balans met winst- en verliesrekening over het jaar 1921 vastgesteld. Boven en behalve het statutaire divi dend van 6 pOt. kan over het afge loopen jaar nog 4 pöt. super-dividend worden uitgekeerd. Herkozen werden als commissaris de heeren J. A. Jonker, J. B. Sluiter en J. W. van Santo. De heer W. O. Hun- nis Jr. werd als administrateuir herbe noemd. De egaliseering van het terrein aan den Kinderhuissingel. Met de werkzaamheden tot egaliseering van het terrein aan den Kinderhuis- singel wordt goeie voortgang gemaakt. Men is thans bezig met het uitgraven van het puin. Thans zijn reeds een 50-tal menschen aan dit werk bezig. Muziek. De Christelijke Oratorium Ver. alhier, hoopt Maandag en Dinsdag a.s. onder leiding van den heer Nio. Gerharz uit voeren „die Jahreszeiten" van Joe Hay den. Als solisten zullen optreden Mej. Mia Peltenburg sopraan, Haarlem en de hee ren Jac. v. Kempen, Lienor Bloemendaal; en Jae. Gare, bas te Utrecht, luidt het spreekwoord Ook adverteeren kost geld. - Niet adverteeren komt u echter nog duurder ADVERTENTIËN in de „Nieuwe Haarlemsche Courant" hebben steeds het gewenschte succes. Geheel-Onthouders Zangkoor „Kunst Adelt". Bovengenoemd koor zal op 4 Mei a.s een concert geven met medewerking van: Mevrouw M. Koolhoven. Eyre-Ashe (alt), Mej. Ré Levie (piano) Mevr. B. FrenselWegener Koopman, (begeleiding der door haar gecomponeerde werken) en verder naast het koor de orkestvereeni- ging „Collegium Musicum" onder leiding van den heer G. Alphenaar, Personalia. Door den Minister van O., K. en W. is bepaald, dat de commissie, belast met het afnemen van de examens ter ver krijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van nijverheidsonderwijs, gemerkt Nvi, Nxv en Nxv, voor het jaar 1922 zitting zal houden te 's-Gravenhage; tot lid dezer commissie zijn o.a. benoemd de heeren L. van der Vogt, leeraar aan de H. B. S. met 5-jarigen cursus te Haarlem en H. N. Prins, ingenieur der Stoomvaart Mij. „Nederland" te Over- veen. Teekeningen uit den Stedelijken Atlas. Door den heer H. L. Knappert, archiva ris, zijn wederom een aantal teekeningen uil den Stedelijken Atlas in het Frans Hals-museum geëxposeerd. Deze teekenin gen hebben allen betrekking op de plaatse lijke toestanden in de omgeving van de buitensociëteit „Trou moet Blijcken" uit den tijd harer oprichting 1830. Ook van latere jaren zijn gravures. Oudere Haar lemmers zullen zich nog wel enkele bij zonderheden er van herinneren. De jongere generaties natuurlijk niet, maar voor hen is het niettemin even interessant, de teeke ningen te gaan zien, om zoodoende den vroegeren Hout te leeren kennen. Zoo vindt men er afgebeeld den vroegeren Koekamp, oude buitenplaatsen aan den Kleinen Houtweg, zooals het „Maagden- "U'S, „Zorgvrij" (mooie naaml), e. a., ge- vanaf het Spaarne op den Hout, de Paviljoenslaan, den ouden hoek Kleinen HoutwegRustenburgerlaan en den dito Kleinen HoutwegPavdjoenslaan. Ze zijn wat veranderd in den loop der lijden. Aar- d'de platen zijn ook het Vo'Ecsfeest en de Kermis, beide in Den Hout. Ook de af beeldingen van de vroegere logementen (o.m. het „Heerenhuis" en „Het Bokje") ril1' er te zien. De tentoonstelling wordt besloten met fraaie winlergezichten van den Hertenkamp, teekeningen van de bui tensociëteit „Trou moet Blijcken" en een gezicht op de Spanjaardslaan. °ok deze teekeningen-exposilie zal wel, evenals vorige, belangstelling trekken. Zij verdient het dan ook ten voile. De Grenswijziging. De raadscommissie voor de Grenswijzi ging heeft gisterenmiddag n/ig ten Raad- huize vergaderd voor het houden van een slotbespreking. K--K. Politieke Propagandaclub. Vanwege de R.K. Poitieke Propaganda club zullen vijf cursusavonden worden ge houden door den heer J. A. Lobel eu wel °P vijf achtereenvolgende Dinsdagen, waarvan de le op Dinsdag 9 Mei. De cursus is toegankelijk voor alle propagandisten met ruime introductie en ook voor alle Haarlemsche Katholieken die daarin belang stellen. Ondertrouwd: 27 April. H. M. Boluljt en J. w. Nicolaas. 28 April. L. Visser en J. C. Jansen. Geboren: 26 April. d. van K. D. Ben dienNussbaum. z. van W. F. Ver meerv. Lierop. z. van B. v. Hengel Voogd. 27 April. z. van M. de Bruijn 'Kuyt. 28 April. z. van E. H. Schreur -de Groot. Overleden: 26 April. T. Martens, 64 j.- Kamperlaan. 27 April. G. C. A. v. Wei. 66 jaar. Kamperlaan. 28 April. A. H. Teunissen, 18 jaar, Ged. Raamgracht DE AMSTERDAMSCHE HANDELSBANK. Van de Directie der Amsbendam- sche Handelsbank verneemt het „Hbld." dat die geruchten omtrent een voorstel tot liquidatie der Ven nootschap van allen grond ontbloot zijn. BIJSLAG OP HARING. De Minister van L., N. en H. heeft vanaf 27 Apirll den bijslag op Zuid haring bepaald op 15 cent per tal en den vorigen bijslag op Zuid- en wegeoharing ingetrokken. UITSTEL VAN BELASTING. Een aantal Zuiderzeevisschers te Durgerdam, heeft wegens de slechte resultaten der visscherij uitstel ge vraagd van betaling der belastingen. DE TABAKSWET. In do „Staatse." is het K. B. ver schenen, waarbij bepaald wordt, dat de nog niet in werking getreden artikelen der Tabakswet met ingang van 1 Juni a.s. in werking treden. DE KONINGIN OP HET LOO. APELDOORN, 28 April. Het voorgeno men korte bezoek van H. M. de- Koningin aan 't paleis het Loo ter bezichtiging van de electrificatie, had vandaag plaats. He denmiddag te 12.47 arriveerde de Konin gin aan de halte Stroe en begaf zich per auto naar het Loo om te 3.43 weer van 't station Apeldoorn naar Den Haag terug te keeren. DE FRANSCHE PLANNEN VOOR EEN OPlVlARSCH IN DüITSCHLAND. FRANKFORT A.M. 28 April. De in Co- blenz uitgewerkte militaire plannen voor het geval tegen het einde van Mei of in het begin van Juni tot dwangmaatregelen zal worden overgegaan en daardoor de oorlog tegen Duitschland zal -worden her vat, betreffen het volgende: Het eerste machtsdoel zijn de streken Hamm, Wetzglaz, en Hanau. Eerst wan neer de Duitschers gewapende tegenstand bieden aan den marsch der Fransche eD Belgische troepen zal de marsch verder worden voortgezet en wel in het Noorden naar Munster en in het zuiden naar Thu- ringer en Frankenwald. COBELENZ, 27 April. De Fransche minister van oorlog Magnot verlaat he den Cobelens, om de Fransche troepen inn Düsseldorf en Duisburg te inspecteer ren. GENUA, 27 April. De bijeenkomst van de vertegenwoordigers der staten, dis het verdrag van Versailles onderteeken- den, is op Zondag 7 Mei vastgesteld. DE REIS OM DE WERELD. Een draadloos N.T.A.-telegram uit Londen d.d. 27 April meldt: Naar medegedeeld wordt zal Mayor Blake, cle bekende Iuohtvaart-c irrespon- dent vau de Daily News, trachten den vliegtocht om de wereld to volbrengen, dien Sir Ross Smith niet kon onder nemen door zijn tragischen dooi bij het beproeven van zijn machine. De route, welke Blake neemt, is ongeveer 30.000 mijlen lang. Hij gaat over Frankrijk, Ital'ë, Gr'o e land, Egypte, Mesopotamia naar Britsch-Indië en van daar naar CShina en Japan. Blake vliekt dan via de Aleoeten naar Ala ka en öananda tot New York. Van New York gaat hij naar New Foudland en w"l via Groenland, IJs land den Atlantischen Oceaan overste ken. Blake wijst er op, dat Ross Smith van plan was de thuisreis te onderne men direct van New Foundland of via de Azoren. De route van Blake via Groenland en IJsland zal den zeeweg verkorten. Blake denkt einde Mei te vertrekken en de vlucht in twee maanden te vol tooien. Hij maakt gebruik van een amphibie-vliegtuig. De Beurs open-de heden: iets flauwer. Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 8814, 6 pet. N.W.S. 1922, 100pd. Indië 103, 6 pet. Indië 96, Culturen. Koloniale Bank 122)4, In dische Bank 86%, Vorstenlanden 152%, H. V. A. 312. Induslrieele waarden. Insulinde olie 5 Oliewaarden. Koninklijke 478, Con sols 144%, Orion 30. Tabakken. Deli Mij 252, Besoeki 54, Rotterdam Deil 29, Senembah 367. Rubbers. Amsterdam Rubber 86, Deli Batavia 54, Nederl. Rubber 51, Rott. Ta- panoeli 19. Scheepvaarlwaarden. Holt. Am. Lijn 146, Holl. Boot 41, Kon. Holl. Lloyd 20, Japanlijn 97, Paketvaart 94%, Scheepvaart Unie 107%, Marine 23%. Amerikaansche waarden. Hide and Leather 74%, Steel 102(3, Smelting 61, Anaconda 112, Cigar 77%, Atchison Tope- ka 105, Voting Rails 26%, Denver 2, Southern Pacific 97, Union Pacific 146. y «k Met groot genoegen lezen wij in het „communiqué" van de jongste ver gadering van de Commissie van Over leg o.m, het volgende: „Zoowel door een mededeeling vau de zijde van Burgemeester en Wet houders als door een uiteenzetting gegeven door den Voorzitter van do Subcommissie voor de Personeelsaan gelegenheden is het rechte licht ge worpen op de correspondentie tus- schen het College en de Subcommis sie ten aanzien van haar taak ea bevoegdheid. De onjuistheid van be trekkelijke dagbladberichten werd door die mededeelingen aangetoond ten op grond van de feilen geconsta teerd. Door de Subcommissie werd n.l tot Burgemeester en Wethouders de vraag gericht, in hoeverre zij bij de behandeling van enkele in haar han den gestelde voorstellen zij óók te oordeelen heeft over de vraag, of verschillende functiën, tot nog toe aan ambtenaren in tijdel ij ken dienst! opgedragen, behooren te worden ge handhaafd, dan wel of alleen te harer beoordeeling is de rang, waarin even tueel de ambtenaren, bij verlenging van het dienstverband moeten wor den gecontinueerd. Bij het oordeel van Burgemeester en Wethouders, dat) de taak der Subcommissie in den eerstbedoelden zin is op te vatten, legden zoowel de directeuren als de organisatie-vertegenwoordigers in d« Subcommissie zich neder. Van een demonstratieve houding dus, der di recteuren bijv., was en is dus geen sprake. In verband met deze uitbreiding van haar taak en met het) Raadsbe sluit, waarbij de werking vau het ge organiseerd overleg is uitgebreid, zal de Subcommissie overwegen, in wel ken zin haar werkwijze zal moeten en kunnen worden gewijzigd." Hoewel wij op de hoogte waren van de overdreven en onjuiste be richten. in een ander plaatselijk blad, waarop in dit communiqué gedoe'-! wordt, hebben wij in het begin de zer week toch gemeend even den na druk te moeten leggen op een niet; geheel ongegronde vrees voor een minder aangename verstandhouding tusschen B. en W. en de ambtenaren. Het doet ons echter genoegen dat nu vanuit de Commissie voor Overlegd van de zijde der directeuren zelf du% de meest officieele bron al zoo de betrekkelijke geruchten en dagbladbe richten worden gelogenstraft. Dat zal velen in Haarlem gerust- stelten, omdat we geen andere hou ding van onze ambtenaren verwach ten tegenover de bezuinigingspogiLn- gen van B. e n ,W. en laten we het gerust zeggen! ook niet verwacht) hadden. Barometerstand 750. Neiging vooruit, OPGAVE VAN: Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bijWed. de Klerk, Teyierhofjesstr. 6, bril; S. v. d. Veldt, Ursulastr. 3, broche; P- A. v. Zonne veld, Brouworastr. 144, herdershond; J. Freek, Rozenprieelstr. 41, hond „Kennel Fauna"; J. Doornbosch, Soutmanstr. 40, herdershond; M. Ruys, Zomeriuststr. 8, poes; J. Jonkman, Klarenbeekstr. 58róod Medegedeeld door het Kon. Ned Mete- reologisch Instituut te De Bilt Naar waarnemingen in den morgen van 28 April 1922. Hoogste barometerstand 770.0 m.M., to Seydisfjord. Laagste barometerstand 744,2 m. M. to Skudesnaes. Verwachting van den avond van 28 tot den anvond van 29 April: Zwakke tot matige zuid-westelijke tot noordwestelijke wind. Afwisselend be wolkt. Aanvankelijk nog eenige neerslag. Mogelijk nachtvorst. Des ochtends iets kouder. poes .Kennel Fauna"; G. v. d. Hoorn, Leidechovaart 48, lorgnet; J. W. H. Prins, Westergracht ISrood, lorgnet; J. v. d, Kuy, Schotersingel 29rood, portemonaie 0. Roubos, A. L. Dyserinckstr. 25, vij len; Brugwachter, Catharijnebrug, da mespantoffel G. v. d. Hoop, Delftstr. 15; rozenkrans; Kroonsberg-Huiaman, Raaks 7F, sleutel aan een handje; J. v. d. Meij, Lange Poellaan 18, schar nier; P. Punt, Emostr. 7, telescoop; D. Hagen, Slagerspoort 22,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1