"TiwiErTI UIT DEN OMTREK. DIENSTPERSONEEL Van onze Rechtbank. OVERVEEN. NOORDWIJKERHOUT. VELSEN. BEVERWIJK. LISSE. UITGEEST. HILLEGOM. ZAANDAM. SPAARNDAM. CASTRICUM. HEEMSTEDE. Een vergadering van de Commissie van Overleg, Op Maandag 24 dezer werd onder lei ding van den heer Mr. J. B. Bomans een vergadering gehouden van de Commissie van Overleg voor de Ambtenaren. Mededeeling werd o.a. gedaan, dat Bur gemeester en Wethouders, aanvankelijk niet afwijzend staande ten opzichte van een wijziging van de wachtgeldregeling voor de ambtenaren en werklieden, een geheel nieuwe regeling deden ontwerpen. Evenwel zijn zij van meening, op he» oogenblik geen voorstellen tot wijziging van de wachtgeldregeling aan de orde te moeten stellen, zoowel in verband met den financieelen toestand als op grond van de overweging, dat personeel in vas ten gemeentedienst zoo weinig mogelijk de dupe mag worden van het streven naar bezuiniging. Aan een anderen diens' dan waarin zij overbodig worden is voor hen allicht passend emplooi terwijl ook de in te richten personeelsreserve de kan» op toepassing van een wachtgeldregeling vermindert. Op aandrang van eenige organisaties werd door een wijziging van het ter zake reeds uitgebrachte advies bet standpunt van de Commissie van Overleg ten aan zien van het voorstel van het raadsid den heer H. van den Berg tot wijziging van de salarisregeling verduidelijkt Na breetjp discussie werden de op de agenda geslede voorstellen tot bevorde ring van eenige ambtenaren met de kleinst mogelijke meerderheid opnnieuw in handen van de Subcommissie voor de Personeelsaangelegenheden gesteld, met verzoek, die nader te overwegen in ver band met den financieelen toestand en de personeelsformatie hier ter stede in verge lijking met andere plaatsen. Ten slotte werd in beginsel aanvaard een voorste tot vaststelling van een maxl- mum-lichtverbruik voor de ambtenaren, die in het genot van vrij vuur en licht zijn gesteld, terwijl nader zal worden overwogen een algemeene regeling ten aanzien van het genot van vrij gebruik van water. H A. S., los werkman te Haarlem, thans gedetineerd, diefstal, 4 maanden gevange nisstraf met aftrek van preventieve hech tenis. F. H. L. besteller Ned. Posterijen te Haar lem, thans gedetineerd H. v. Bew. te Haar lem. Ontslagen van rechtsvervolging. A. C. J. L., fabrieksjongen te Heemskerk, mishandeling. Zonder eenige straf aan zijne ouders teruggegeven. A. P. J- K., voerman te Beverwijk, cbe- renmishandeltng, geldboete van 10, subs. J week tuchtschool. P. Tlos weifcman te Haarlem, eenvou dige beleedigHig en wederspannigheid, geldboete van f 25 subs. 15 d. hechtenis. F. P., gasfitter te Haarlem, diefstal, voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 m. met een proeftijd van 2 jaar. Ph. O. S., loopknecht te Schoten, bij ver stek, valsche aangifte, 1 maand gevangenis straf. W. F. J. de G, suikerwerker te Haarlem, diefstal, 1 maand gev. slraf. JI. j. t. d. B., loodgieter te Wijk aan Zee en Duin, verduistering, geldboete van f 30 zubs. 30 dagen hechtenis. Y. V., grondwerker te Velseroord, we derspannigheid, geldboete van 40, subs. 40 d. hechtenis. J. B., arbeider te Haarlem, thans uit anderen hoofde ged. Huis van Bew. Haar lem, vonnis kantonrechter te Haarlem be vestigd. J. S.. koopman te Nieuwer-Amstel, thans ged. H. v. Bew. Haarlem, diefstal, 6 m. gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. J. M. K.,landl»uwer te Haarlemmer meer, vrijgesproken. A. S., schipper te Haarlemmermeer, mis handeling, geldboete van f 10, subs. 5 4. hechtenis. C. Z., varensgezel te Maifcen, bij verstek, mishandeling» geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis. S. C. G, hvr. S.B., te Haarlemmermeer, bij verstek, vrijgesproken. M. H. G., hvr. P. S. te Koog aan de Zaan, vrijgesproken. J. R„ hvr. A. J., te Wormerveer, ver nieling, geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis. j. V. beier, te Koog aan de Zaan, mish- geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis. K. N., fabrieksarbeider te Kroramennie, eenvoudige beleed iging, geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis. C. V., werkman te Zaandam, thans uit ■mieren hoofde ged. Strafgev. Amsterdam, diefstal, 2 maanden gevangenisstraf. Aanbesteding. Bij de alhier gehouden aanbesteding voor het bouw envan 24 mid- denstandswoningen aan de Rampelaan (architect de heer A. J. Prinsenberg) waren ingekomen 12 inschrijv'mgsbiljetten en wel: Bakker en Brevoord, Haarlem, 160370 D. J. v. Duren, Bloemendaal, 169,240 Tlesen Perquin, Velseroord, 173.780 Thunnissen en v.Sambeek H'lem 154,900 Firma J.Bakker Co.. Haarlem 154,000 G.Metzelaar Zn., Haarlem 172,800 Gebr. van Rijswijk, Haarlem, 189,526 A. Biesboom Zn., Haarlem 171,200 J. B. Sluiter, Aerdenhout 198,895 N. van Keulen, Aerdenhout, 174,646 Gebr. Joustra, Haarlem, 166,700 Chr. Bouwersbond, Haarlem 146,626 Vergadering van den Gemeenteraad van Noordwijkerhout op Woensdag 26 Aprü 1921 des namiddags te half 3. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen worden aangehouden. Mededeeling wordt gedaan van diverse goedgekeurde besluiten. Een adres van den R.K. Metaalbewer- kersbond om toetreding tot de door he' Ministerie van Arbeid getroffen regeling- in zake steun verlet.'ling aan noodlijdende werkloozenkassen, wordt voor kennisge ving aangenomen. Vastgesteld wordt een verordening op de keuring van vee en vleesch, benevens een instructie voor den keurings-veearts en voor den ambtenaar met de herkeu ring belast. De Voorzitter merkt op, dat alle on- noodige bureaucratie is vermeden en dp verordening in de practijk zoo soepel mo gelijk zal worden toegepast. Het keurloon is voor deze uitgestrekte gemeente, waar betrekkelijk weinig slach tingen plaats vinden, zeer billijk gesteld en bedraagt voor een koe en paard 5- voor een varken 3, voor een schaap 2, een kalf of geit X. Bij aanbieding van drie stuks ter keuring is slechts he» halve keurloon verschuldigd. Voor afge keurde dieren behoeft niets betaald te worden. Alle onkosten van administratie, bac teriologisch en microscopisch onderzoek- laboratorium-benoodigdheden enz., ko men voor rekening van den keurings veearts. Alleen de stempels zal de ge meente zelf moeten betalen. De meerder heid van B. en W. is van oordeel, da' het gekeurde vleesch met den naau> „Noordwijkerhout" of eene afkorting daarvan gestempeld moet worden. De kenrings-veearts heeft hiertegen geen be zwaar, doch dan moet de Gemeente de stempels leveren. Deze komen ten minste op 139 en irioeten om de 3 of 4 jaren worden vernieuwd. Indien echter de stempel „Lisse" wordt gebruikt, dan zorgt de keurings-veearts voor de stempels. De Voorzitter is daarom van oordeel, dat om alle onnoodige kosten voor de Gemeente te sparen, men maar den stempel „Lisse" moet nemen. Wethouder van Noort merkt op, dat de Wethouders het ten deze met den voor zitter niet eens zijn, omdat het feit, da' de stempel „Lisse" wordt gebruikt, even tueel als een motief zoude kunnen wor den aangewend om de gemeente in di' opzicht hare zelfstandigheid te ontnemen en bij eene combinatie van gemeenten die te samen een kenringsdistrict vormen- te voegen. De heeren Geerlings en Marijnen zijn het geheel met den Voorzitter eens. De heer Marijnen vindt het motief van wet houder van Noort wel wat ver gezocht- Het voorstel van B. en W. wordt daar na in stemming gebracht en verworpen i met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de beide wethouders. De heer Marijnen maakt er B. en W. een verwijt van, dat zij steeds verzuimen belanghebbenden te hooren, als een be langrijke aangelegenheid aan de orde is. Waarom zijn hier niet, zooals elders, b.v. te Voorhout, de slagers gehoord? De Voorzitter zegt, dat B .en W. gaar ne bereid zijn belanghebbenden te hoo ren in twee gevallen en wel le als B. en W .meenen daarvan niet te kunnen trek ken: 2e. als belanghebbenden te kennen geven, dat zij het op prijs stellen om ge boord te worden. Nut zagen B. en W. ii> het hooren der slagers niet, want de sla gers konden niet anders adviseeren als B- en W. hebben gedaan, t. w. te zorgen, da' zij zoo weinig mogelijk last en zoo wei nig mogelijk kosten hadden. Hadden B- en W. intnsschen geweten, dat de slagers» in dit geval gaarne gehoord worden, dan zouden B. en W. zeer zeker hun advies hebben ingewonnen. De heer Marijnen. die als vertegenwoordiger der belangheb bende groep, als afgevaardigde van „Dn Hanze" hier zit, had dit tijdig ter kennis van B. en W. kunnen brengen, daar hl wist dat deze aangelegenheid na korter of langer tijd aan de orde zou komen- Het verwijt, door den heer Marijnen ge uit, moet hij niet tot B. en W., maar aaD zijn eigen adres richten. De heer Marijnen zegt, dat hij zijne op merking niet als een verwijt bedoeld heeft De Voorzitter neemt dit gaarne aan, doch dan had de heer Marijnen zich eenigszins anders moeten uitdrukken. Intusschen zal met den gegeven wenk gaarne rekening worden gehonden. Tot keurings-veearts wordt hierna be noemd de heer J. Kraak te Lisse. Vervolgens wordt besloten tot het aan gaan eener geldleening van ten hoogste 36.000 tegen den koers van 99 pet en 6 pet. rente. In het disagio van 1 pet. zijn alle onkosten begrepen, deze komen voor rekening van den geldschieter. Conversie der leening is toegelaten na 5 jaren, ter wijl de geldschieter het recht heeft na 20 jaren de leening op te zeggen. Jaarlijks wordt 1/40 der leening afgelost. De plaatsing der leening is verzekerd. De leening moet dienen tot dekking der onkosten van verbouwing van de school „De Zilk", van den Kleiweg aan Schip- persloot en enkele andere buitengewone uitgaven. Tot eenzelfde doel zullen wor den bestemd 13.000 van een hypo theek, die dezer dagen is afgelost. Voorts stellen B. en W. voor om een bestaande hypotheek van 18.000 aan den tegenwoordigen hypotheekhouder te laten behouden, mits deze voor een tijd vak van 5 jaar 6 pet rente geeft, waar toe besloten wordt Een voorstel van B. en W. tot vaststel ling van eene verordening op het laild bouwverlof wordt aangehouden, om dat de Voorzitter zegt, dat ten deze nop nader overleg met den Inspecteur moe» worden gepleegd. Algemeen is men met B. en W. van oordeel, dat dit verlof zooveel mogelijk in Juli moet worden verleend. Vastgesteld wordt een reglement van de Commissie tot wering van Schoolver zuim. Tot leden dezer Commissie worden be noemd de heeren A. Endema, R. Heir- man, C. v. d. Klauw, G. Musegaas en E- Oostdam. Tot onderwijzer bij het vervolgonder wijs wordt aangewezen de heer A. En dema. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot verkoop van pl.m. 100 M2 van dn gemeente-losplaats te Piet Gijzenbrug aan Geerlings Gzn. voor de som van 4 per M2., terwijl de kosten van verplaatsing' van de bestaande vuilnisbelt enz., voor rekening van den heer Geerlings komen- Aan de orde zijn thans de verzoeken van de R.K. Schoolbesturen van „De Voorzienigheid", van de St. Josephsparo- chihe en van „De Zilk" om 'n bijdrage ir de kosten van het vervolgonderwijs over 1921. De Voorzitter zegt, dat de kosten van het vervolgonderrwijs aan de openbare school hier moeilijk als grondslag kun nen worden genomen. Het vervolgonder wijs heeft daar aan de Gemeente niets gekost als het wat langer aanhouden van de kachels en wat verbruikte electrische stroom. Het is echter moeilijk na te gaan hoeveel dit is. B. en W. meenen daarom als grondslag te moeten nemen, de aan vrage van het R.K. Schoolbestuur in de Zilk, die hun zeer billijk voorkomt en neerkomt op 2.72 per leerling. Waar in de Zilk minder leerlingen het vervolgon derwijs hebben gevolgd dan aan de an dere scholen en het vervolgonderwijs des ta duurder uitkomt, hoe minder leerlin lingen er zijn, zullen de andere schoolbe sturen tegen deze regeling wel geen be zwaar kunnen maken. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Wat de aanvragen der evenvermelde schoolbesturen betreft tot het toekennen van een voorschot op de gemeentelijke vergoeding over 1922, heeft de voorzitter I tpmimI bezorgt mij IbsbbssJ Het antwoord is: Een advertentie ge plaatst in de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT met haar 13000 exemplaren oplage. eens in de omgeving geinformeerd, wat men daar met dergelijke verzoeken deed. De geheele wet is nog nieuw en het is moeilijk thans een juiste berekening te maken. In de omgeving heeft men een re geling getroffen met de schoolbesturen, dat deze het schoolgeld, dat voor hen wordt geind als voorschot beschouwen Verzocht zal daarom worden aari dj schoolbesturen met het schoogeld al voorschot genoegen te nemen. Vervolgens komt aan de orde wijziging der begrooting over 1921. De voorzitter licht de diverse posten uitvoerig toe. Ook in de begrooting 1922 worden di verse veranderingen aangebracht aan d hannd van een schrijven van Ged. Staten. Op verlangen van Ged. Staten wordt da huishuur van den Burgemeester weder op 600 teruggebracht en wordt de jaar wedde van den gemeente-ontvanger we der bepaald op 2225. Tevens wordt de begrooting aangevuld met de kosten, die de uitvoering der La-, ger Onderwijswet met zich medebrengt. Geraamd worden wegens kosten van gewoon onderhoud der scholen, leermid delen enz. 10,219.50; vergoeding aan de schoolbesturen voor de gebouwen 9472.37; kosten van het schoolonder wijs 152.32. Aan schoolgeld wordt ge raamd 7000. De heer Marijnen zegt, dat het school geld althans voor de hoogere inko mens wel wat verhoogd kan worden. B. en W. zijn het met den heer Marijnen eens en zullen te zijner tijd met de noo dige voorstellen komen. De voorzitter merkt nog op, dat de bijdrage van ande re gemeenten in de kosten van het onder wijs zijn geraamd op 1500 en dat de gemeente over 1921 en 1922 recht heeft op een extra rijksuitkeering van 3000, welk bedrag over 1921 reeds is genoten. Aangeboden worden het gemeenteverslag, verslag van de volkshuisvesting en het verslag van de Commissie tot wering van Schoolverzuim over 1921. Bij de rondvraag beklaagt zich de hee A. H. v. Noort over de vseinige gelegen heid die er is om de stukken in te zien" De voorzitter beaamt dit, hij stelt het erg op prijs zoo de leden van de stukken behoorlijk kennis nemen, en alzoo voor bereid ter vergadering verschijnen. Na overleg wordt besloten op het reglement van orde de bepaling op te nemen, dat de stukken ter visie liggen de twee avonden, die onmiddellijk voorafgaan aan den dag der vergadering en wel van 710 uur. Daarna wordt overgegaan in geheim comité ter behandeling van vaststelling suppletoir en navorderingskohier van den hoofdelijken omslag over 1920-21. Het conflict aan het Hoogovenbedri}}. Bij de gisteren in Den Haag voortgezette conferentie tusichen de directie en de hoofdbesturen was het resultaat, naar wij vernemen zoodanig, dat voorioopig van opheffing der staking geen sprake zal zijn. I>e onderhandelingen' zijn nog niet afgebro ken. Blauwe, week. Wij hebben reeds ge meld, dat vanwege het centraal Drankweer- comité In deze gemeente een sub-commis sie is benoemd voor de viering van de Blauwe week, Deze commissie verspreidt een circulaire waarin zij er op west, dat de Blauwe Week burgerrecht heeft verkregen. Deze zal dit jaar siaan in het teeien van plaat selijke keuze. Nu de Eerste Kamer het Wetsontwerp verworpen heeft, zal de pu blieke opinie opnieuw moeten worden be werkt. De commissie stelt zich voor de zaak dei- Plaatselijke Keuze in de Blauwe Week op de straat te brengen en wel door het orga- niseeren van een allcgorischen optocht op Zaterdag 27 Mei. Zij noodigt behalve de drankbestrijders-organisaties alle andere vereenigingen op het gebied van vakorga nisatie, politiek, muziek, en zang, tooneel, enz. uit, door deelneming aan dezen op tocht iets aardigs en bijzonders samen te stellen, niet alleen door de medewerking in de eerste plaats aan de actie voor PI. Keuze alle kracht bij te zetten. Ook zakenfirma's kunnen aan dezen op tocht met een passende reclame deelne men. Men kan zich tot 6 Mei opgeven bij den secretaris der Commissie, den heer G. Blaas, Zandersstraat 17, Velseroord. Verkooping. Ten verzoeke van de Ev. Luth. Gem. alhier zijn gisteren te Uitgeest geveild verschillende perceelen weiland. Het weiland „Het Gartsveld" werd ge kocht door den heer J. de Winter Kz., te Uitgeest, voor f 7000. De andere perceelen werden opgehou den. Beroep. Ongegrond verklaard is hel beroep van H. Smit alhier, tegen een besluit van B. en W. dezer gemeente waarbij hem vergunning is geweigerd voo de oprichting van een slachterij en vleesch rookerij aan den Alkmaarschen weg ti Beverwijk. Gemeenteraad Vergadering van den Baad der gemeente Lisse op Dinsdag 2 Mei a.s. de3 namiddags om (2 uur. Do agenda bevat o.m. de volgende punten van behandeling: 1. Vleesch keuringsdienst: a. Verorde ning op den keuringsdienst van vee en vleesch; b. Instructie voor den keurings veearts e. Instruct/e voor den herkeu ringsveeartsd. Instructie voor den hulp keurmeester; e. Verordening op de hef fing van keurloonen; f. Verordening op de invordering van keurloonen; g. Be noeming van een keuringsveearteh. Be zoldiging yan den keuringsveearts. 2. Verzoek van de Ned. Bonden yan R.K. en Ohr. land- en tuinbouwarbei- ders, afd. Lisse, om aan de losse werk lieden, die in den afgeloopen winter voor de gemeente productief werk hebben ver richt, alsnog uit te betalen de ter plaatse geldende contract-loonen. 3. Adres van de veldwachters betref fende door hen verricht wordende dien sten. 4. Voorstel van B. en W. tot het geven van een naam aan de gemaakte zijstraat van de Molenstraat door de Ned. Herv. Schoolvereeniging. 5. Gasprijzen. 6. Voorstel tot het brengen van wij ziging in de aangewezen stemlokalen. 7. Verslag van de Vereeniging het Groene Kruis te Lisse over 1S21. 8. Rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie over 1921. 9. Rekening e» verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur over 1921. 10. Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur over 1922. 11. Gomptabilitcitsbesluiten. Suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1921—1922. Forensen kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1921—1922. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. Hoog kamer en M. J. Beyk. N. G. Rijgersberg en C. Walraven. G. van Leeuwen en Q. RotteveeL Geboren: Gerardus Johannes, zoon van J. van der Lans en van W. van Leeuwen. Ids, zoon van J. Eisenga en van N. Keegstra. Cornelia, dochter van J. Spruyt en van R. den Butter. Overleden: Cecilia Clara van Dijk, oud 11 w. BAKKUM. Op 9, 10 en 11 Mei zal in het gesticht Duin en Bosch het examen worden af genomen van de candidaten voor krank zinnigenverpleging. In memoriam wijlen D Smit. Mem verzocht ons opname van het volgende: De vorige week overleed alhier een onzer beste vakgenooten in het bloom- bollenhedrrjf, de heer D. Smit Hzn., bloemkweeker en handelaar, vooral he kend door de teelt van zoogenaamd bij goed. Velen zullen hem zeker missen, want niet iedereen was altijd goed op de hoogte van de prijzen der bijgoed artikelen. Wijlen de heer Smit nu gaf steeds de beste prijzen voor bovenge noemde artikelen, zoowel aan den leek als aan den vakman. Altijd zagen wij hem met genoegen de bloembollenschuur binnenstappen. Niettegenstaande hij bij de Exporteurs de prijzen zoo hoog mo gelijk wist op te voeren, kochten zij bij voorkeur gaarne van hem, omdat zij vat» correcte leverant e verzekerd konten zi e Zijn aangename handelwijze zal bij veren nog lang in herinnering blijven. Hit ruste in vrede! B. E. School. Tot onderwijzeres aai de R. K. Jongensschool aan de Maria- straat alhier, (hoofd de heer E. A. Jans sen) is met ingang van 8 Mei benoemd mej. G. Krom te Haarlemmermeer. KATWIJK. Geslaagd. Te 's-Gravenhage is voor het examen L. O. geslaagd de heer W. Overmeer, alhier. Gewetensgeld. Ingekomen is bij den ontvanger der directe belastingen enz. te Zaandam 9.97 en 1,20 wegens te wei nig betaalde inkomstenbelasting en yerde- digingsbelasting tl, over 1919/90; 39,60 wegens te weinig betaalde bedrijfsbelasting over 1914/15; 38,57, 55,86, 58,50 en j 68,64 wegens te weinig betaalde inkom stenbelasting, over 1915/16 tot en met 1918/19; 16,80, 15,60 en 19,20, wegens te weinig betaalde verdedigingsbe- lasting II. over 1916/17 lot en met 1918/19. De burg-meester heeft het fanfarecorps „Crescendo" toestemming verleend a.s. Zaterdag van 79 uur op de Kolk een concert te geven. Een boer in den Spaarndammerpoi- der had een kloek met kuikens op het grasveld geplaatst langs het kanaal. Giste renmorgen waren de arme diertjes allen verdronktn, omdat het water was gestegen. Raadsvergadering. Verleden week Vrijdag vergaderde de Raad dezer ge meente. Aanwezig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. De notulen der ver gadering van 22 Febr. worden na een kleine wijziging vastgesteld. Van de ingekomen stukken vermelden wij een schrijven van Ged. Staten, omtrent het verlesnen van eervol ontslag aan het gewezen personeel van het herhalings- onderwijs wegens opheffing van dat on derwijs. Eenige besluiten van de vorige verga dering welke goedgekeurd waren door Ged. Staten werden voor kennisgeving aangenomen. De heer Louter bericht dat hij zijne benoeming tot lid van het Burg. Armbest. aanvaardt. Het gemeenteverslag werd voor belang hebbenden ter visie gelegd. Op het verzoek van het bestuur van het Wit-Gele en Witte Kruis tot aanstel ling van een schoolarts adviseeren B. en W., waar de noodzakelijkheid niet is ge bleken, in verband met den stand van de gemeentekas afwijzend op het verzoek te beslissen. De heer Schipper vindt de toelichting van B. en W. wat al te sober. De voorzitter antwoordt dat het college van B. en W. zich omtrent deze aange legenheid heeft laten voorlichten door een deskundige, die alleen de wen- schelijkheid betoogde, maar wien niet ge bleken was dat schoolkinderen besmetting overbrachten. De heer Schipper meent echter, dat het wel noodig is dat eenig toezicht van hygienischen aard op de kinderen wordt gehouden. De voorzitter zegt namens B. en W.- dit laatste toe. Het voorstel van B. en W. wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verkoog Distributiegebouw. De voorzitter deelt mede, dat een lief hebber is gekomen voor het houten distri butiegebouw en wel voo de som van 600, Aan het gebouw z-.n binnen niet al te langen tijd groote herstellingen te doen terwijl niet te verwachten is, dat bij openbaren verkoop een hoogere op brengst zal worden verkregen. De heer Zandbergen vraagt of de hui dige bewoner in het gebouw kan blijven. De voorzitter antwoordt, dat de tegen woordige bewoner een woning krijgt van de bouwvereeniging St. Joseph. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten het gebouw onderhands te verkoo- pen aan J. W. Beentjes voor de som van 600. Balansen Gem. Bedrijven. B. en W. bieden aan de door den direc teur der bedrijven en accountant opge maakte balansen en winst- en verliesreke ningen der beide bedrijven en stelt voor deze stukken te behandelen bij de vast stelling der gem. rekening. Hiertoe wordt besloten. Gasprijs regeling en Fin. Regeling. Hierna komt aan de orde de door B. en W. opgemaakte praeadviezen omtrent de fin. regeling betrefiende enkele bedragen voor afschrijving op de gebouwen en toe stellen en het aanwenden van een bedrag ten voordeele van de exploitatie van het le half jaar 1922. Na uitvoerige toelichting en bespre king waaraan ook de directeur van de jedrijven en enkele raadsleden deelnemen, wordt zonder hoofdelijke stemming be sloten met ingang van Mei a.s., den gas prijs te bepalen op 0.16 en over den muntmeter op 0 16,8 en den prijs van den gaspenning te bepalen op 0.14. Besloten wordt mede de Commissie voor de lichtbedrijven te machtigen tot aanwending van het saldo gem. ontvan- als haar het meest gewenscht voorkomt, ger op de balans van het bedrijf voorkomt De prijs van elect, stroom wordt be paald op 0.40 voor lichtstroom en voor krachtstroom in de lichtlooze uren op een prijs van 0.20 per K.W.U, voor afname van minder dan 100 K.W.U. per jaar van 100—200 0.18 per K.W.U. van 200—500 0.16 en boven 500 K.W.U. 0.14 per K.W.U. Naar aanleiding van een verzoek van C. Castricum te Bakkum wordt besloten het plaatsen van een lantaarn in het wegje bij verzoeker, een bij D. C. Twisk en 2 op het stationsplein te Castricum. Ingetrokken wordt het besluit tot hef fing van extra aansluitingsrechten voor de aangeslotenen aan het electrisch net op het Schulpstetenwegje bij W. de Ruiter, omdat thans gebleken is, dat de aanslui- tingskosten niet zoo hoog zijn geweest als begroot was. Zonder stemming wordt hiertoe beslo ten. Op voorstel van B. en W. wordt aan den rijksveldwachter R. Gorter een grati ficatie verleend van 50. B. en W, stellen voor een besluit te nemen tot het vaststellen van het maxi mum heffingspercentage voor de plaatse lijke inkomstenbelasting vai- 6 en voor het dienstjaar 192?'23 het percentage te bepalen op 5. De heer Middelveld vraagt waarom een verhooging van percentage van 33 tqt 5 wordt voorgesteld. De voorzitter leest hierop het gemotiveerde besluit voor, waaruit blijkt dat het totaal belastbaar inkomen van 1600000 over 1920 is ge daald tot circa 1200000 over 1921. Vlc .chkeu rings wet. Door B, en W. is een verordening ont worpen op de keuring van vee en vleesch waarin de slachting van vee gebeuren moet in het slaef\buis te Alkmaar. De heer Spaansen stelt voor de keuring van het vleesch te Castricum te doen ge schieden en het mogelijk te maken dat het slachten hier kan plaats hebben. Z. i. is gebleken dat we hïe'r wel is waar geen goedkoop vleesch hebben maar dan toch wel goed vleesch. De heer Middelveld meent, dat de wet gever oi) nei vaststellen van de wet mé op de hoogte was van de toestanden of het platteland. De heer Zandbergen kan bet gesproke ne van de beide vorige heeren volkomen onderschrijven. Hij vindt het een groot bezwaar vooral het vervoer van vleescfc tijdens het zomerseizoen. De heer Twisk betoogt het wenschelijktf van het doen slachten in de gemeente, j De voorzitter zal trachten in het kor! de sprekers te beantwoorden. Dat de wetgever niet op de hoogte zou zijn met de toestanden op het platteland! is niet juist. Juist voor de wantoestanden welke op het platteland bestaan, is dezs wet in het I^-en geroepen. Het hoofdbezwaar wat hij heeft tegen het slachten alhier, is, dat wel gekeurd zal kunnen worden, maar op welke wijze moet de controle worden ingericht en A*if ^Uur 's t*'e' {erw# w'j. indien we bij Alkmaar aan sluiten met 400 per jaaf van alles af zijn. Een vleeschkeuring zon der controledienst in te richten, is veel te kostbaar. De heer Zandbergen zegt, dat een Rijks-i wet moet gehandhaafd worden door de politie, die kan zien of de vereischte mer-! ken van goedkeuring op het vleesch aan wezig zijn. De voorz. geeft dit niet toe. Dei wet moet niet uitgevoerd worden door de! politie, maar door ter zake kundige keur meesters en de goede uitvoering staat of valt met de inrichting van een goeden1 controledienst. De heer Zandbergen stelt voor het! voorstel naar B. en W. terug te zenden met verzoek een veroi V-ning te ontwer- pen, waarbij het mogelijk is, dat in de ge meente geslacht wordt. Dit voorstel wordt ondersteund en aan- 1 genomen met de stem van den heel schipper tegen. Tot leden van het stembureau I worden benoem^ de heeren Burgemeester Spaan- S,n' F^U9S en G. Middelveld en tot i plv. leden G, Louter, J, F. Rommel en B. A. Res en voor het 2e stemdistrict da j heeren G. Kuijs voorzitter, N. A. v. Lu- nen, P. Twisk en H. Schipper en tot pl. verv. leden de heeren P. Beentjes, de i Ruiter en G. Slop. Hierna worden zonder discussie vast-. 1 gesteld twee kohieren voor heffing van schoolgeld. Bij de rondvraag vraagt de heer Schip per of de commissie van toezicht op het lager onderwijs is geïnstalleerd. De voor- i zitter antwoordt dat is geyacht tot dat de verbouy der openbare school heeft plaat? gehad. Op verzoek van den heer Schip- per zegt hij toe, dat de installatie spoe dig zal plaats hebben. De heer Spaansen vraagt voorziening van den weg naar Heemstede. De voor/.iY<;r zal met den gemeente- I opzichter hierover spreken. De heer Middelveld vraagt of er moge lijkheid bestaat dat de gemeente ook een bijzondere subsidie van het Rijk zal ont- i vangen voor dehooge kosten van het bij zonder onderwijs. De voorzitter zegt toe, I bij besloten zitting deze zaak nader ter sprake te zullen brengen. Hierna wordt de openbare zitting ge sloten teneinde belasting reclames te be handelen. Na heropening van de zitting wordt be sloten vpor de gasverwarming van de lo kalen Ar openbare scholen gaskachels aan te koopen en een crediet verleend van 60 aan de commissie tot wegverbete- ring Castricum-Bergen-Helder. Hierna sluiting. ,fSt- Franciscus-Oratorium",Voor een. matig bezette zaal werd Woens dagavond dit buitengewoon mooie werk, onder leiding van den heet J. de Jong, uit Haarlem, uitgevoerd. Pas tegen half 9 opende de heer Dr. E. A. M. Droog, voorzitter der K S,A, den avond inet den Chr. groet, waar na hij de aanwezigen hartelijk wel kom heette op dezen feestavond en de mededeeling deed, dat de K.S.A. tot nog toe alleen in stilte gearbeid heeft, maar omdat oog en oor ook wel eens wat wilden hebben, meende het bestuur de gelegenheid te baat te moeten nemen, om dit heerlijke werk ook in Heemstede te latten uit voeren. Dan stelden zich de plm. 60 zan geressen en zangers op en als na een zeer mooi voorspel heerlijk door het ruime gebouw het mooie geluid van mej. Goba Doe ven de eerste regelen, zong: „Zacht op Assise komt het avond floers geschoven, Op 't donkerblauwe veld van 't hemelrond, daar boven." En als dan het koor daarna het „Ziet, terwijl zij wachtend staan, Ziet, daar ginds komt Franciscus aan'! heeft gezongen, dan zijn de toehoor ders reeds onder den indruk en in doodsche stilte leven zij mede met) het heerlijke werk op het tooneel. Dit alles is echter nog maar een voorproefje van het mooie. Den heer J. Glas kregen we daarna als solist in de partij van Franciscus le hooren en bet is zeker geen gewoonte midden in een ifck te applaudiseeren; toch werd dit op bescheiden wijze gedaan. Maar als daarna de heer B. W. J. Langendijk eerst als gastheer en daarna de „Inleiding tot den dans" had gezongen, toen brak er een overweldigend applaus los. Het zou te veel zijn het stuk in zijn geheel te beschrijven; degenen, die het gehoord hebben, zullen nog Ing nagenieten van het prachtwerk, en zij die zijn weggebleven zullen er, als zij hooren, dat het zoo mooi geweest is, tot de ontdekking komen, dat zij veel gemist heb ben. Het mannenkoor als „Gezellen" was in één woord prachtig, evenals de kwartet ten, en na afloop van elk klonk een wel verdiend applaus. Ook de St. Franciscusfilm genoot ieders bewondering. Na afloop dankte de voorzitter vooral de zangers en zangeressen voor hun heerlij-j ken avond, en in het bijzonder den heer de Jong, die met zijn prachtig koor ook! eens de Heemstedere heeft laten genieten. De K. S. A. een woord van dank voor-, den heerlijken avond. Op het 25 en 26 April gehouden examen ter verkrijging van het Diploma Drogist werd genoemd examen met gunstig gevolg, afgelegd door den heer E. J. van Lent,4 drogist te Heemstede.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2