hebben wij leeggehaald 4^ Hel Amerikaansch Kleedingmagazijn Heerencostuums, Jongenscostuums Pantalon en Regenjassen, Blauw Hangaren Costuuns van f22- tot f60.- Fantasie-Costuums iongaheeren-Costuums Pantalons II, 2, 50. 25. 12. 2e Hands Amerikaansch Kleedingmagazijn (xx&&ma&a/um wwvf-CC X.Z OTló AMid&oefoes of jVimjfenMtwk 7Z c&n/tfuvtson* Groote prijsdaling bi). L. HOLZHAUS uaMES Bevroren Rundvleesch N.V. v. d. SLUMS Gem. Zwem. en Badinrichtingen. FRANKESTRAAT 12 bij de Anegang Uit den Omtrek koopt nog steeds tegen de lage Valuta. Wij zijn weder inkoopers geworden van een groote partij waar wij de Burgers van Haarlem en Omstreken van laten profiteered Wij verkoopen II 4 Nassaustraat 4 II in Lederwaren, Kofiers, Reis- en Hondenartikelen, GR. HOUTSTR. HOEK ANEGANG {UMhmzri 0 loeten im zijnen Houlsti VET W1NKELVLEESCH vanaf f 0.45 per 5 ons VLEESCH- EN VEEHANDEL KUNST EN KENNIS. DB KUNST OM HET LEVEN TB VERLENGEN. LANDBOUW EN VISSCNERIJ. VRAGENBUS. BILJARTEN. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. HALFWEG. Nassaustraat 4 2e huis vanaf de Kruisstraat 11 11 11 11 11 11 enz. 11 11 11 11 11 11 enz. enz. enz, Al deze goederen zijn gemaakt van eerste klas stof en bewerkt gelijk maatwerk. leder kent ons adres voor vertrouwd en solied. Wij zjjn hier in Haarlem de eenigste winkel die alles rechtstreeks uit het Buitenland betrekt. Burgers, ik waarschuw U voor mis leiding, wij nebben geen filialen hier. U kunt ook bij ons betalen met buitenlandsch geld. Dus wilt U goedkoop en solied gekieed gaan, komt dan alien naar het welbekend*» Brengt kenners medeKomt zien, zonder verplichting tot keepen I T/üc/yis HU) ÜÜF" Dezelfde prijzen als in Duitschland Wij kochten ook in Duitschland, verkoopen derhalve desgewenscht in marken tegen dagkoers - Gij voorkomt grooter VERLIES op uwe dure Marken, indien gij thans bij ons artikelen hiervoor koopt. Ziet de etalages Ziet de etalages "TH vtrtfr in het Filiaal der De Gem. Zwem- en Badinrichtingen aan de Houtvaart en aan de Delft zullen geopend zijn; VAN 15 MEI TOT OMSTREEKS 1 OCTOBER. Op werkdagen van 6% u. v.m.9 u. n.m. (15 Augustus tot sluiting 8 u. n.m.) OP Zon- en feestdagen van iVs.10 uur v.m. De tarieven zijn: le. voor abonnementen: avoor een persoon 10. b. voor twee personen uit een gezin 16.—. c. voor drie personen uit een gezin 21. d. voor ieder persoon meer uit een gezin 5.meer. 2e. voor enkele baden: a. voor één bad 0.35. b. voor tien baden 2.50. c. voor één bad in het tijdvak 122 n.m. of 69 n.m. 0.10. AL toegeshanger van do „Verjongings kunst" van Prof. Steinacli kan een me thode ter „Verlenging van het leven" gelden, door de praktische Amerikanen uitgedacht. Het tijdschrift „De Dokter in Huis" verneemt dienaangaande: Voor 15 dollar per jaar kan men in Amerika zijn le ven laten verlengen, als men n.l toetreedt tot een vereeniging, welke doar den vroe- geren president Taft is opgericht en over de hulp van 50 artsen en 100 an dere geleerden beschikt. Deze vereeni ging is eigenlijk een organisatie van le- vensvorzekeringsmaat.clanpijen, weke op dezo wijze meenen, voordeeliger zaken te kunnen doen. iWïo zijn 15 doll, betaald heeft, wordt eerst nauwkeur'g onderzocht en er wordt 'n uitvoerige geschiedenis van zijn naams- toestand verhaald. Niets wordt d en gekeurde verzwegen, als er iets aan hem mankeert, en nu kan men naar zijn eigen dokter gaan om goeden raad. Om de 3 maanden wordt het onderzoek her haald, en de uitkomst met die van het Vorige vergeleken. Zoo weet het voor werp van al die zorg, of hij vóór- of achteruit gaat. Dreigt er een epidemie of zweeft een hittegolf over de stad, dan vindt het lid in zijn eerste post raadgevingen voor zijn levensgedrag. Ieder krijgt een cij fer, dat de mate van zijn gezondheid weergeeft. Een veertiger heeft nog maar de helft van het weerstandsvermogen van den jongeling van 20 jaren. Men heeft berekend, dat in de Ver- eenigde Staten jaarlijks 600.000 men- ■enen sterven aan ziekten, die hadden kunnen worden vermeden; dat de scha de, hierdoor veroorzaakt, meer dan 15 milliard dollars bedraagt, en dat de rncnsch door de raadgevingen van het instituut, te volgen, gemiddeld 15 jaar ouder zou kunnen worden. (Voor deze cijfers kunnen wij natuurlijk niet in staan, wij geven ze weer, zooals zij ons werden bericht. Bed.) ITet lichaamsgewicht is van groot be lang, vooral menschen boven de 40 jaar moeten niet te zwaar worden. Is een vijftiger 10 pond zwaarder dan het ge middelde, dan kost hem dit 6 procent van zijn vooruitschriften op een lang leven, maar is hij dertig pond te zwaai', dan houdt hij nog maar 70 percent de zer vooruitzichten over. TUBEBOULOSB DIEBEN VEBKOOHT. „Onze Courant" verneemt, dat de Frie- sche Zuivelfabriek 36 reageerende (tu berculose) dieren te Hoorn heeft laten verkoopen, om den indruk te geven, dat er in Holland, en niet in Friesland, veel ongezond vee ter markt wordt ge bracht. Een zoo scherp mogelijk on derzoek wordt ingesteld. Zoowel de zuivelfabrieken in Frie land, als een groep veehouders en de coöpera tieve slagerij te Alkmaar hebben ver klaard, dat ze geen vee op genoemde wijze hebben verkocht of doen verkoo pen Vraag: Kunt U mij ook melden, wat nn aangeslagen voor f 104.68. Ik ben ik voor inkomstenbelasting moet betalen in het belastingjaar 1921—'22. Ik ben ongehuwd en verdien f 24 per week. Twee jaar geleden verdiende ik f 27.50 h f 28 en moest toen f 52 belasting be talen, dus nu f 3 minder verdienste en de grootste helft meer betalen? Antw.: Volgens uw opgave bent u te hoog aangeslagen. We doen u echter opmerken, dat u niet wordt aangeslagen naar wat u nu verdient, maar over wat n ïn het afgeloopen belastingjaar verdiend hebt. In den tijd dus, dunkt ons, dat u f27 a f28 verdiendet. Dan komt uw aanslag wel zoowat uit. Vr. Hoe oud moet een zoon zijn om zonder toestemming zijner ouders te kun nen trouwen? Antw. Dertig jaar. Vr. Ik ben aangeslagen voor Kijksin- komstenbelasting, Verdedigings- en Ge meentebelasting f 163.86, waarop direct is betaald 10 Januari f 125, nu is mijn vraag: is het eerlijk nu al een aanmaning te krijgen van 15 cent. Er zijn er zelfs die hot aanslagbiljet nog niet hebben. Antw. Eerlijk en billijk of niet, men heeft er het recht toe. Nu vinden ook wij het niet aardig dat de braven zoo over óón kam worden geschoren met de ondeugden. Maar missehien houdt men met uw goede werkon rekening als het op afrekenen aankomt. Vr. In welk blad kan men het beste advorteeren in Alkmaar en omstreken? Antw. In „Noord-Hollandsch Dagblad" Hof 6, Alkmaar. Vr. over de Teylerzaak. Antw. De dag is nog niet bepaald. Vr. van H. te H. Antw. Handelsadressen worden in de ze rubriek niet opgegeven. Vr. Welke leerboeken zijn er voor noo- dig om een diploma te verwerven voor bereden politie en bij wie te verkrijgen^ te Amsterdam of Haarlem? Antw. Wendt u tot een boekhandelaar Maar wij vreezen dat ook hij n niet af doende kan helpen. Zulk een diploma (als er een bestaat!) wordt niet uitsluitend verkregen door middel van boeken. Als u meent voor bereden agent in aanmer king te komen, wondt u dan tot den Hoofd-commissaris van Politie te Am sterdam bv. Vr. Ik heb een inkomen van 1500 en ben ongehuwd. Wet moet ik nu voor Rijks- en Gemeentebelasting betalen? Ik woon te Schoten, stadsged. Anw. 75.06. Vr. Kunt u mij melden wat ongeveer de kosten zijn van een pas (retour) naar Kevelaar? Antw, Ongeveer 17.50. Vr. Hoe is de weg van Noordwijker- hout naar Sterksel bij Eindhoven en hoe veel K.M. is dat? En dan van Sterksel naar het St. Aloysius-gesticht De Hei bloem? Welke plaatsen moeten gepas seerd worden? Antw. Noordwijkerhout, Leiden, Groe nendijk, Hazerswoude, Waddinxveen Gouda, Haastrecht, Vlist, Schoonhoven, Nieuwpoort, Goudriaan, Slingeland, Schel- luinen, Gorinchem, afst. 68 K.M. Woudri- cbem, Rijswijk, Giessen, Neer-Andel, Op- Andel, Veen, Spijk, Wijk, Aalburg, Heurden, Herpf, Haarsteeg, Vlijmen, 's-Bosch, afst, 322,6 K.M. St. Michiels- Gestel, Schijndel, St. Oedenrode, Son Woensel Eindhoven, afst. 34.8 K.M. Gel drop, Heeze, Leende, Sterksel, afst. 18.5 K.M. Totaal 153.9 K.M. Maarheeze, Weert Keipen, Heihuijzen, afst. 26.2 K.M. Vr. van J. v. V. te J. Antw. Wij kunnen in deze rubriek geen inlichtingen geven over de finan- cieele kracht van maatschappijen, instel lingen of verzekeringen. Vr. Komt er bij de firma Hillen nog een kaarten verkoop voor den voetbalwed strijd HolIand-BeJgië? Zoo ja, wanneer en hoe iaat? Zoo neen, kunt u mij dan mis schien ook een ander adres opgeven? Antw, Bij de firma Hillen is dit nog niet bekend. Een ander adres is ook nog niet bekend. Vraag: Ik heb een dagmeisje, dat ik per week betaal. Nu is zij een week ziek geweest, en heeft geen werk s er- richt. Moet ik haar nu haar volle week geld goven, of kan 'ik met de helft volstaan Antw.: Bijl ziekte gaat het loon ge durende een betrekkelijk korten tijd door. Ongeveer 14 dageD. U moet dus vol loon uitbetalen. Vraag: Mijn dochter is winkeljuffrouw en verdient f780 per jaar. Zij is aan geslagen in de Rijksinkomstenbelasting voor f 44.60. Is dat ^uist? Antw.: In de Bijksinkomsteubelasting wordt men alleen aangeslagen bij een inkomen van minimum f 800. Ook voor gemeentebelasting is deze aanslag naar een bikomen van f780 te hoog. Een nieuwe bttjaribond. We hebben reeds meermalen melding gemaakt van de groote vlucht, welke de biijartsport den laatsten tijd maakte, dank zij de wedstrijdenreeks van den Biljartbond Haarlem en Omstreken. Te Beverwijk en omgeving maakte deze al een bijzonder groote vlucht', In minder dan geen tijd zagen vele vereenigingen het levenslicht. Geen wonder, lat de zalen waar wedstrijden werden georganiseerd, bleken meermalen niet bestand om den groolen drom toe schouwers, waaronder we dikwijls gemeen teraadsleden aantroffen, een goede plaats te verschaffen. Dat -liet voor de nieuwe clubs uit de Wijk en omgeving bezwaar opleverde zich bij den Biljartbond Haarlem en Omstre ken aan te sluiten, zooals de indeeling der competitie thans was, spreekt vanzelf, want èn voor do Haarlemsche vereenigin gen èn voor de Beverwijksclie clubs zou dit een te groote opoffering zijn. Niet al leen dat de verbinding nu niet zoo roos kleurig is, ook het sluitingsuur in Beverwijk draagt er veel toe bij, dat meermalen een partij moest worden afgebroken. Daar steeds inlichtingen bij het bestuur van genoemden Biljartbond tyerden inge wonnen, en er reeds sprake van was dat nieuwe vereenigingen nit Beverwijk zich zouden aansluiten bff dm Bond, beraamde liet Bondsbestuur plannen om tot een goe de oplossing Ie geraken. Thans bereikt ons de mededeeling, dat is tot stand gekomen een biljartbond die den naam draagt van „Kennemer Biljart bond." Dit is voor de club. uit Beverwijk en omgeving een zeer goede oplossing, «u we twijfelen ook geenszins of ook dezo bond zal onder goede leiding reden van 1 bestaan vinden in deze omgeving. Wij ho pen, dat hij de sporen zal volgen van den Biljartbond Haarlem en Omstreken. Ook aan de andere zijde van Haarlem zal het niet zoo lang meer duren, we doelen m de richting Leiden, of ook daar komt een Bond tot stand. Hier viert immers de bii jartsport hoogtij. Voordracht G. Sipkes. Woensdag avond hield de afd. Bloemendaal Velsen van Tuinbouw en Plantkunde een vergadering in café Rusthoek,, waarin de bekende botanicus C. Sip kes uit Haarlem een voordracht hield over: Natuur en tuinbouw van Tri polis, Tunis en Malta en den be roemden tuin Martola. De opkomst beantwoordde niet' aan de verwachting, want terwijl eigenlijk bet zaaltje te klein had moeten zijn,, was er in tegendeel menige plaats onbezet. „Les absents ont tort" zegt de Franschman. Maar in goed Hol- landsch gezegd, beweren wij dat zij, die deze voordracht door gebrek aan belangstelling of door gemakzucht ver zuimd hebben te hooren, zich zelf te kort hebben gedaan en dat is meer dan „ongelijk hebben". Wat drom mel is het dan alleen de teelt' van an dijvie, wortels, uien en komkommers, die sommigen onzer afdeelingsleden kan interesseereu en zijn ze dan ten eonenmale onverschillig voor wat bui ten onze gemeente- en landgrenzen te zien en te genieten valt? Een prachtige serie gekleurde lantaarn plaatjes, een vlot en boeiend spre ker, een interessant onderwerp m'n liefje, wat wil men nog meer? Enfin de aanwezigen hebben genoten, én van de rijke kennis van den heer Sip kes op 't gebied van land- en volken kunde, van zijn bewonderenswaar dige en benfldenswaardige kennis dei heerlijke plantenwereld der behandel de landstreken, én van de fraaie ei goed geslaagde foto's en last no( least van der. heeren Sipkes boeien de en prettige wijze van behandeling zijner «tof, die hij zoo uitstekend be heerscb*. In bijzonderheden te treden gaa. niet, daar was de behandelde stoi te uitgebreid voor. Een krachtig applaus der aanwezi gen en een welverdiend woord van dank aan den voorzitter waren be wijzen. hoezeer de voordracht in den smaak viel. Voor de puntenlijst waren ingezon den 5 reuzen-seneraria's en een col lectie azalea'». Met de eersten be haalde de heer Vader 't cijfer 8, met de laatsten de heer Meerdink het cijfer 10! Met het oog op 'ti vergevorderd uur werd de rest van de agenda tot de volgende vergadering uitgesteld. Dinsdag had in het Hotel van Ree de jaarlijksch-e Algemeene vergadering plaats van de Vereeniging tot Verfraaiing van Heemstede en Bennebroek en tot Bevor dering van het Vreemdelingenverkeer in die Gemeenten. Uit het jaarverstag bleek, dat de vereeni ging in bloeienden toestand verkeert en zooveel zij kan streeft naar het doel, in haar naam uitgedrukt. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden werden bij acclamatie herkozen, terwijl nieuw be noemd werden de heeren M. Lugt, W. Dunstee, Jhr. P. Quarles van Ufford en de heer N. Tilman, burgemeester van Benne broek. De heer J. Ruys, die 10 jaar al secretaris de belangen der vereemging heeft behartigd, moest wegens vertrek uit de gemeente bedanken en werd als zooda>w^ opgevolgd door den heer Mr. J. W. van <t*. Viugt. Op 2 Moi zal in het gesticht M* renbosch het examen worden afgenc*** voor krankzinnigen-verpleging. Bij gunstig weder zal de muziekver- eeniging „Eensgezindheid" a.s. Maandag des avonds te 8 uur een concert geven op liet Kmmaploin, ter eere van Prinse* Juliana's verjaardag. II Engeland, Duitschland, II Amerika, Frankrijk en België B I A J 2iX12=25 Vereenigingen, welke uilsluitend of onder meer ten doel hebben de beoefening der zwemsport, kunnen op aanvrage voor bare leden abon nementen bekomen, waarbij de vereeniging als gezin wordt aange merkt. Verkoop van abonnementen zal plaats bebb enaar, het Bureau KLEI NE HOUTWEG 31, hoek Badhuisstraat, vanaf 1 Mei a.s. op werkdagen van 912 en 24 uur, behalve 's Zaterdags

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 7