J EERSTE BLAD Uit den Omtrek Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage. IÜGHTVERKEER. DAMIAATJES ZATERDAG 29 APRIL 1921 ÖE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: PER KWARTAAL *3.25 PER WEEK f 0.25 PRANCO PER POST PER KWART. Bli VOORUITBETALING f 3.57'/<j NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. BI} CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. Dit nummer bestaat uit vier bla den, waaronder het Geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. HAARLEM. Staking bij „De Faam" HOOFDELIJKE OMSLAG HEEMSTEDE 30 April a.s. vervalt de laatste termijn. Bij niet spoe dige betaling zal tot vervol ging worden overgegaan. Burgerlijke Stand Van onze Rechtbank. OVERVEEN. BLOEMENDAAL „Het rechte licht.'' HEEMSTEDE. J. J. WEBER ZOON. Koningstraat 10 Haarlem. Opticiens Fabrikanten. BEVERWIJK. 15ste JAAKUANU No. 14129 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT BUREAUX: Een adres aan H. M. de Koningin. Door een aantal werklieden der Werf Conrad is een adres gericht aan H. M. de Koningin waarin met den mees ten aan drang verzocht wordt, het daarheen te lei den, om de gemeente Haarlem opdracht te te geven, dat de aan hen uitgereikte aan slagbiljetten (forens), dienst 1922, worden vernietigd, en zij zoodoende van dezen aanslag worden ontheven. Als redenen voor dit verzoek wordt op gegeven, dat de N. V. Werf Conrad gedeeltelijk ligt in de gemeente Haarlem, gedeeltelijk in de gemeente Schoten; dat alle onderteekenaars noodgedwon gen hunne woonplaats op Schoten hebben gekozen, omdat in Haarlem niet voldoende voor woongelegenheid was gezorgd; dat Haarlem en het door hen bewoonde gedeelte van Schoten geografisch één is; dat, ondanks hun wonen op Schoten, Haarlem toch reeds economische voordee- !en geniet; dat, volgens méening van een zeer voor aanstaand jurist, het' desbetreffend artikel der Gemeente-wet op hen niet van toepas sing is. Si' De Grenswijziging. In do memorie van antwoord op hoofd stuk V (Binncnlandtche Zaken) op de Staats begrooting voor 1922 deelt do mi nister mede, dat het stadium waarin de voorgenomen uitbreiding van de gren- zen der gemeente Haarlem thans ver keert, de verwachting wettigt dat in deze aangelegenheid de eindbeslissing niet te langen tijd meer op zich zal behoeven te laten wachten. Examen L. O. Woensdag slaagden de dames J. P. van Dordten, R. Fr'elman, J. de Vries, A. W. Stins, L. V. Koch, allen te Haar lem en M. G. M. Bronsveld te Bergen. Dinsdag slaagden de heeren A. A, ^onver, A. L. N. Kramer, J. 8. Eom- N. (s Schouten, R. Smit, F. ,T. en te Haarlem en K. H. r. Van werknemerszijde wordt ons mee gedeeld Deze staking, welke thans de derde week is ingegaan, duurt behoudens dat zes meisjes, bijna alle jonge krach ten, het werk hebben hervat nog on veranderd voort. Door het overige per soneel, bestaande uit een tiental man nen en twee meisjes wordt niet gewerkt. De bonden hebben de steunuitkeering met 20 pCt, verhoogd. Aan de zaak wordt geregeld gepost. Van werkgeverszijde deelt men ons mede, dat men besloten is, op verzoek van 't werkend personeel, geen inlich- lingen daaromtrent te verstrekken, ten einde molesteeren en huisbezoek te voor komen. Alle stakers zijn door nieuwe krachten vervangen en worden niet meer gerekend tot vast personeel. Ten over- gerekend tot vast personeel. Ten over vloede wordt gewezen op de advertentie van hedenavond, waar.n bekend gemaakt wordt, dat ondanks de staking, toch ieder costuum desgewentckt binnen acht dagen wordt geleverd. Hinderwet. Aan de Naaml. Venn, van Ommeren en Ketelaar's Aannemersbedrijf, is ver gunning verleend tot oprichting van eee inrichting voor machinale houtbewerking, in het perceel staande op het terrein aan de Spoorwegstraat no. 1, waarbij electrische beweegkracht, zal w;rJe.i aan gewend tot eengezamenlijk vermogen van 20 P.K. tot het aandrijven van te plaat sen werktuigen. De verjaardag van Prinses Juliana. Door Burgemeester en Wethouders is in verband met den rouw ten hove fce sloten, do carillonb©3peling en het con cert van de Haarlemsche Orkestvereeni ging, welke gehouden zonden worden op Zaterdag 29 April a.s. ter gelegenheid van den verjaardag van Printer Juliana niet te doen plaats vinden. 4oord-Hollandsche Scheepsverbaad- Bank. iu het verslag over 1921 van boven staande bank wordt gezegd: De algemeene malaise, die in het nagenoeg alle bedrijven grooten in vloed heeft gehad, heeft zich ook ft f gel «open. jaar op de resultaten van doen gevoelen bij de Noord-IIolland- sehe Scheepsverbandbank. Gelukkig evenwel wordt hier niet gedoeld op mogelijke verliezen, want deze werden niet geleiden, doch wel ftp de omstandigheid, dat, ten ge volge van de juist gehouden eniis- Me der 7<y0 pandbrieven, de kas voor raad groot was, en die, indien de toe standen gebleven waren, zooals die "ideas de emissie waren, in zeer f korten tijd geheel in scheepsverban- den zou zijn uitgezet. De plotseling ingetreden daling van de waarde der schepen, was ooi-zaak dat een buitengewoon groote voor zichtigheid noodzakelijk was en een afwachtende houding moest worden aangenomen, zoodat gedurende 8 maanden van alle ingekomen aanvra gen bijna niets tot stand kwam, en de- groote kasvoorraad die als afkomstig van de juist uitgegeven pandbrieven 7°/o kostte, een groot rente-verlies op leverde. Ware dit niet liet geval ge weest, dan zou de Bank pirn, f 12000 meer aan rente gekweekt hebben. Intusscheii volgde de Directie als richtsnoer dc overweging, dat het be ter was een rente-verlies te boekein, dan in de toekomst misschien kapi taal-verlies als gevolg van te hooge waardeering der verbonden vaar tuigen. In de laatste maanden van het boekjaar was het mogelijk, den groo ten kas-voorraad in solide leeningen uit té zetten. Het komt de directie voor, dat de daling van de waarde der schepen niet meer voortgaat en thans.tot rust is gekomen. Op 1 Januari 1921 was in scheepsf- verbanden uitgezet een bedrag groot f 950200. Gedurende 1921 werd aan nieuwe verbanden verleend f 599900, te zanten f1550100. Hierop werd in 1921 afgelost f 135530, zoodat op 31 December 1921 in scheepsverbandeu was uitgezet f 1414570. De winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar geeft een saldo winst, groot f 7.188,HSi/a. Het verslag zegt: „Wij vermecnen iu het belang van een voorzichtig be heer onzer instelling in deze tijden van malaise, goed te doen onze po sitie zoo krachtig mogelijk te maken en dit winst saldo geheel voor 'afschrij vingen le gebruiken. Raad van State. Bij dc in de openbare vergadering der Afdeeling voor de geschillen van bestuu medegedeelde Koninklijke besluiten ziju.o :n. de volgende beslissingen genomen: Aan J. Möhringer Pr. te Haarlem i alsnog onder voorwaarden vergunning verleend tot oprichting van eefte inrich ling voor houtbewerking aan de Nassau laan no. 9 te Haarlem. Ongegrond verklaard is. het beroep van H. Smit te Beverwijk tegen een beslui» van B, en W. dier gemeente, waarbij hem vergunning is geweigerd voor de oprich ting van een slachterij en vleeschrookerij aan den Alkmaarschen weg te Beverwijk Poging tot inbraak. Door C. D„ Molensteeg 20, is aangifte gedaan, dat gisterenavond tijdens zijn afwezigheid een poging tot inbraak is ge pleegd in zijn woning. Door over een schutting 'té klimmen aan de achterzijde van het perceel zijn de inbrekers (ver moedelijk zijn er twee geweest) de onge sloten keuken binnnen kunnen gaan, doch op het hulpgeroep der beide dienst boden zijn zij op de vlucht geslagen. Er wordt niets vermist. Garnizoensberichten. Bij Kon. Besluit van 26 April is met ingang van 1 Mei a.s. met behoud van recht op pensioen eervol ontslag uit den miliitairen dienst verleend aan den ma joor bij het 10de regiment infanterie D. A. van der Wedden, op zijne aanvrage, ter zake ongeschiktheid voor de waarne ming. van den militairen dienst in verband met zijn leeftijd. N, V- „Ripperda". In do op 27 dezer gehouden alge meene vergadering van aandeelhouders dor N.V. „Ripperda", alhier, werd de balans met winst- en verliesrekening over het. jaar 1921 vastgesteld. Boven en behalve het statutaire divi dend van 6 pöt. kan over het afge loopen jaar nog 4pCt. super-dividend worden uitgekeerd. Herkozen werden als commissaris de heeren J'. A. Jonker, J. B. Sluiter en Mevrouw M. Koolhoven. Eyro-Ashe (alt), Mej. Ré Levie (piano) Mevr. B FrenselWegener Koopman, (begeléidin der door haar gecomponeerde werken) ei verder naast het koor de orkestvereeni - ging „Collegium Musicum" onder leidin van den heer G. Alphenaar. Personalia. Door den Minister van O., K. en W, is bepaald, dat de commissie, belast met het afnemen van de examens ter ver krijging van de akten van bekwaamliek tot het geven van nijverheidsonderwijs gemerkt Nvi, Nxv en Nxv, voor het jaar 1922 zitting zal houden te 's-Gravenhage tot lid dezer commissie zijn o.a. benoemd' de heeren L. vau der Vegt, leeraar aan' de H. B. S. met ö-jarigen cursus, te Haarlem en H. N. Prins, ingenieur der Stoomvaart Mij. „Nederland" te Over- veen. De Gemeente-Ontvanger van Heemstede. picknick zonder FRAMEN'S MELKBÜOQD is geen succes, Teekeningen uit den Stedelijken Atlas. Door den heer H. L. Knappert, archiva ris, zijn wederom een aantal 'teekeningen uit den Stedelijken Atlas in het Frans Hals-museum geëxposeerd. Deze teekenin gen hébben allen betrekking op de plaatse lijke toestanden in de omgeving van de buitensociëteit „Trou moet Blijcken" uit den tijd harer oprichting 1830. Ook van latere jaren zijn gravures: Oudere Haar lemmers zuilen zich nog wel enkele bij zonderheden er van herinneren. De jongere generaties natuurlijk niet, maar voor hen is het niettemin even interessant, de teeke ningen te gaan zien, om zoodoende den vroegeren Hout te leereri kennen. Zoo vindt men er afgebeeld den vroegeren Koekannp. oude buitenplaatsen aan den Kleinen Houtweg, zooals het „Maagden huis," „Zorgvrij" (mooie haam!), e. a., ge zicht vanaf het Spaarne op den Hout, de Paviljoenslaan, den ouden hoek Kleinen HoutwegRusteiiimrgeriaau en den dito Kleinen Houtweg—Paviljoenslaan. Ze zijn wat veranderd in den loop der tijden. Aar dige platen "zijn ook het Volksfeest cn de Kermis, beide in Den Hout. Ook de af- beeUKpgen Van ée vroegere logementen (o.m, het „Heerenhuis" en „Het Bokje")" zijn er te zien. De tentoonstelling wordt bestoten met fraaie winlergezichten van tien Hertenkamp, teekeningen van de blii- tensociëteit „Trou moet. Blijcken" en een gezicht op de Spanjaardshsan. Ook deze teekeningen-expositie zal wel, evenals vorige, belangstelling trekken. Zij verdient het dan ook ten volle. De Grenswijziging. De raadscommissie voor de Grenswijz - ging heeft gisterenmiddag nag ten Baat - huize vergaderd voor het houden van een slotbespreking. R.-K. Politieke Propaganda club Vanwege de R.K. Poitleke Propaganda- club zullen vijf cursusavonden worden ge houden door den heer J. A. Lobel en wel op vijf achtereenvolgende Dinsdagen, ■waarvan de le op Dinsdag 9 Mei. De cursus is toegankelijk voor all® propagandisten met ruime introductie er> ook voor alle Haarlemsche Katholieken die daarin belang stellen. Ondertrouwd: 27 April. H. M. Boluit en J. W. Nicolaas. 28 April. L. Yjsse en J. C. Jansen. 1 Geboren: 26 April. d. van K. 9- ®en" dienNussbauin. z. van W. F- Vcr meerv. Licrop. z. van B. v. Hengel Voogd. 27 April. z. van M. de Bruijn Kuyt. 28 April. z. van E. H. Schreur de Groot. Overleden: 26 April. T. Marlens. At j - Kamperlaan. 27 April. C. 'C. A. v. VY®1- 66 jaar. Kamperlaan. 28 April. A. Tennissen, 18 jaar, Ged. Raamgracht. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: Wed. de Klerk* Teylerhofjesstr. 6, bril; S. v. d. Vel Ursulastr. 3, broche; P. A. v. Zonne- veld, Brouwersstr. 144, herdershond, Freek, Rozenprieelstr. 41, hond .KennA J. W. van Santo. Do heer W. Hen- Fauna"; J. Döornbo.ch, Soutmanstr. W» herdershond; M. Ruys, Zomerluststr. 8, poes; J. Jonkman, Klarenbeekstr. 58rooi poes „Kennel Fauna"; G. v. d. H<x>rn' Leidschevaart 48, lorgnet-; J. W. H. Prins, Westergracht 15rood, lorgnet; J. v. d. Kuy, Schotersingel 29rood, portemonaie 0. Roubos, A. L. Dyserinekstr. 25, v»j- lenBrugwachter, Catharijnebrug, <1®* mospantoffel; G. v. d. Hoop, Dolftstr. 15; rozenkrans; Kroonsberg-Huisman Raaks 7F, sleutel' aan een bandje; v. d. Meij, Lange Poellaan 18, schar nier; P. Punt, Emo3tr. 7, telescoop; D- Hagen, Slagerspoort 22, zak. nis Jr. werd als aiministratouir herbe noemd. De egaliseering van het terrein aan den Kinderhuissingel. Met de werkzaamheden tot egaliseering van het terrein aan den Kinderhuis singel wordt goede voortgang gemaakt. Men is thans bezig met het uitgraven van het puin. Thans zijn reeds een 50-tal menschen aan dit werk bezig. Muziek. De Christelijke Oratorium Ver. alhier hoopt Maandag en Dinsdag a.s. onder leiding van den heer Nio. Gerharz uit te voeren „die Jahreszeiten" van Jos Hayden. Als solisten zullen optreden Mej. Mia Peltenburg sopraan, Haarlem en de hee ren Jac. v. Kempen, tenor Bloemendaal; en Jac. Oaro, bas te Utrecht. Geheel-Onthouders Zangkoor „Kunst Adelt". Bovengenoemd koor zal op 4 Mei a.s oen concert geven met medewerking van: Een vergadering van de Commissie van Overleg. Op Maandag 24 dezer werd onder 1®*" ding van den heer Mr. J. B. Bomans een vergadering gehouden van de Commissie van Overleg voor de Ambtenaren. Mededeeling werd o.a. gedaan, dat Bur gemeester en Wethouders, aanvankelijk niet afwijzend staande ten opzichte van een wijziging van de wachtgeldregeling voor de ambtenaren en werklieden, een geheel nieuwe regeling deden ontwerpen Evenwel zijn zij van meening, op het oogenblik geen voorstellen tot wijziging van de wachtgeldregeling aan de orde te moeten stellen, zoowel in verband met den financieelen toestand als op grond van de overweging, dat personeel in vas ten gemeentedienst zoo weinig mogelijk de dupe mag worden van liet streven naar bezuiniging. Aan een anderen diens» dan waarin zij overbodig worden is voor hen allicht passend emplooi terwijl ook de ju te richten personeelsreserve de kans op toepassing van een wachtgeldregeling vermindert. Op aandrang van eenige organisaties ■werd door een wijziging van het ter zake reeds uitgebrachte advies liet standpun van de Commissie van Overleg ten aan zien van het voorstel van het raadsid den heer H. van den Berg tot wijziging van de salarisregeling verduidelijkt. Na breede discussie werden de op de agenda gestede voorstellen tot bevorde ring van eenige ambtenaren met kleinst mogelijke meerderheid opnnieuw in handen van de Subcommissie voor de Personeelsaangelegenheden gesteld, me» verzoek, die nader te overwegen in ver band met den financieelen toestand en de personeelsformatie hier ter stede in verge lijking met andere plaatsen. Ten slotte werd iu beginsel aanvaard „g,, voorste tot vaststelling van een maxl- mum-licfclverbruik voor de ambtenaren die in het genot van vrij vuur en licht ziin gesteld terwijl nader zal worden overwogen een aigemeene regeling ten aanzien van het genot van vrij gebruik van water. H. A. S„ los werkman te Haarlem, thans gedetineerd, diefstal, 4 maanden gL'. nisstraf met aftrek van preventieve hech tenis. A. C. J. L„ fabrieksjongeit te Heemskerx, mishandeling- Zonder ©enige straf aan zijne ouders teruggegeven. AP. J. K., voerman te Beverv/ijU, die* renmishniidriing, geldboete van 10. subs. I weck tuchtschool. P. T„ tos werfeman te Haarlem, eenvou dige beleediging en wederspannigheid, geldboete van f 25 subs. 1;> d. heentenis. F.-P.. gasfitter te. Haarlem, diefstal, voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 ni. met een proeftijd van 2 jaar. Ph. O. S., loopknecht te Schoten, bij ver stek, valsche aangifte, 1 maand gevangenis straf. W. F, J. de G, suikerwerker te Haarlem, diefstal, 1 maand gev. straf. •H. J. v. d. B., loodgieter te Wijk aan Zee en Duin, verduistering, geldboete van f 30 subs. 30 dagen hechtenis. Y. V., grondwerker te Volseroord, we derspannigheid, geldboete van 40, subs. 40 d. hechtenis. J. B„ arbeider te Haarlem, thans uit anderen hoofde ged. Huis van Bew. Haar lem, vonnis kantonrechter te Haarlem be vestigd. J- S„ koopman te Nieuwer-Amstel, thans ged. H. v. Bew. Haarlem, diefstal, 6 m. gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. J. M. K..landbouwer te Haarlemmer meer, vrijgesproken. A. S„ schipper te Haarlemmermeer, mis handeling, geldboete van 10, subs. 5 d. hechtenis, C. Z„ varensgezel te Marken, bij verstek, mishandeling, geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis. S. G. G, hvr. S.B., te Haarlemmermeer, bij verstek, vrijgesproken. M. H. G., hvr. P. S. te Koog aan de Zaan, vrijgesproken. J- R., hvr. A. te Wormerveer, ver nieling, geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis, J- V. heter, te Koog aan de Zaan, mish- geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis. K. N.. fabrieksarbeider te Krommennie, eenvoudige beleediging, geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis. G- V., werkman te Zaandam, thans uit anderen hoofde ged. Strafgev. Amsterdam, diefstal, 2 maanden gevangenisstraf. Aanbesteding. Bij de alhier gehouden aanbesteding voor hel bouw envan 24 mid- denstamdswoningen aan de Rampelaan (architect de heer A. J. Prinsenberg) waren ingekomen 12 inschrijvingsbiljetten en wel: Bakker en Brevoord, Haarlem, f 160,870 1). J. v. Duren, Bloemendaal, 169.240 liesen Perquin, Velseroord, 173.780 Ihunnissen en v.Sambeek H'lern 154,900 Firma J.Bakker Co.. Haarlem 154,000 G.Metzelaar Zn., Haarlem 172,800 Gebr. van Rijswijk, Haarlem, 189,526 A. Biesboom Zn., Haarlem 171,200 J- B. Sluiter, Aerdenhout 198,895 N. van Keulen, Aerdenhout, 174,646 Gebr. Joustra. Haarlem, 165,700 Chr. Bouwersbon-d, Haarlem 146,626 Burgerlijke Stand Gehbrèn: vaa !B. da Boer8tuj"'mam "ifh J. DE AMSTERDAMSCHE HANDELSBANK. Van de Directie der Amsterdam se he Handelsbank verneemt het „Hbld." dat de geruchten omtrent een voorstel tot liquidatie der Ven nootschap van allen grond ontbloot zijn. BIJSLAG OP HARING. De Minister van I... N. en H. heeft vanaf '27 April den bijslag op Zuid haring bepaald o-p 15 cent per tal en den vorigeu bijslag op Zuid- en wegenharing ingetrokken. UITSTEL VAN BELASTING. Een aantal Zuiderzeevisschers te Durgerdam, heeft wegens de slechte resultaten der visscherij uitstel ge vraagd van betaling der belastingen. DE TABAKSWET. In de .Staatse." is het K. B. ver schenen, waarbij bepaald wordt, dat de -nog niet in werking getreden artikelen der Tabakswet met ingang van 1 Juni a.s. in werking treden. DE KONINGIN OP HET I-OO. APELDOORN, 28 April. Het voorgeno men korie bezoek van H. M. de Koningin aan 't paleis het Loo ter bezichtiging van de electrificatie, had vandaag plaats. He denmiddag te 12.47 arriveerde de Konin gin aan de halte Stroe en begaf zich per auto naar het Loo om te 3.43 weer van 't station Apeldoorn naar Den Haag terug te koeren. DE FRANSCHE PLANNEN VOOR EEN OPMARSCH IN DLITSCHLAND. FRANKFORT A.M. 28 April. De in Co- blenz uitgewerkte militaire plannen voor liet geval tégen het einde van Mei of in het begin van Juni tot dwangmaatregelen zal worden overgegaan en daardoor de oorlog tegen Duitschland zal worden her vat, betreffen het volgende: Het eerste maclitsdoel zijn de -streken .Hamm, Wetzglaz. en Hauau. Eerst wan neer de Duilschors gewapende tegenstand bieden aun den marsch der Fransche en Belgische troepen zat de rnarsch verder worden voortgezet en wel in het Noorden naar Munster en in het zuiden naar Thu- ringer en Frankenwald. COBELENZ, 27 April. De Fransche minister van oorlog Magnot verlaat he den Cobeiens, om de Fransche trocpc t inn Dusseldorf en Duisburg te inspeclee- ren. 4' GENUA, 27 April. De bijeenkomst vat de vertegenwoordigers der staten, dit het verdrag van Versailles ondertecken den, is op Zondag 7 Mei vastgesteld. DE REIS OM DE WERELD. Een draadloos N.T.A.-telegram uit Londen d.d. 27 April meldt: Naar medegedeeld wordt zal Mayor Blake, de tekende luchtva&rt-c irresron- dent van de Dady News, trachten den vliegtocht, om de wereld te volbrengen, dien Sir Ross Smith niet kon onder nemen door zijn tragischen doo l bij het beproeven van zijn machine. De route, w-elko Blake neemt, is ongeveer 30.000 mijlen lang. Hij gaat over Frankrijk, Ital'ë, Gr'e' e land, Egypte, Me xr otamië naar Britsch-Indië en vau daar naar China en Japan. Blake vliekt dan via do Aleoeten naar Ala-ka en Oananda tot New York, Van New York gaat hij naar New Foudland en wil Via Groenland. IJs land den Atlantischon Ocefan overste ker. Bla*--e wijst er op, dat Ross Smith van plan was de thuisreis te onderne men direct van New Foundlarid of via de Azoren. De route van Blake v.a Groenland en IJsland zal den zeeweg verkorten. Blake denkt e'nde Mei te vertrekken en de vlucht in twee maanden te vol tooien. Hij maakt gebruik van een amphibie-vliegtuig. MeL groot genoegen lezen wij in het „communiqué'' van de jongste ver gadering van de Commissie van Over leg o.m. het volgende: „Zoowel door een mededeeling vau de zijde van Burgemeester en Wet houders als dooi' een uiteenzetting gegeven door den Voorzitter van de Subcommissie voor de Personeelsaan gelegenheden is het rechte licht ge worpen op de correspondentie tus- schen het Co'lege en dc Subcommis sie ten aanzien van haar taak en bevoegdheid. De onjuistheid vau be trekkelijke dagWadberichten werd door die iw-dedeelingen aangetoond ten op grond van de feiten geconsta teerd. Door de Subcommissie werd n.'. tot Burgemeester en Wethouders de vraag gericht, in hoeverre zij bij de !»ehandeling vau enkele in haar han den gestelde voorstellen zij óók le oordeelen heeft over de vraag, of verschillende functiën, tot nog toe aan ambtenaren in tijdelijken dienst! opgedragen, hehooreu le worden ge handhaafd, dan wel of alleen te harer beoordeeling is de rang, waarin even tueel de ambtenaren, bij verlenging van het dienstverband moeten wor den gecontinueerd. Bij het oordeel van Burgemeester en Wethouders, dat) de taak der Subcommissie in den eerstbedoelden zin is op te vatten, legden zoowel de directeuren als de organisatie-vertegenwoordigers in de Subcommissie zich neder. Van een demonstratieve houding dus, der di recteuren bijv., was en is dus geen sprake. In verband met deze uitbreiding van haar taak en met het Raadsbe sluit, waarbij de werking van het ge organiseerd overleg is uitgebreid, zal de Subcommissie overwegen, in wel ken zin haar werkwijze zal moeten en kunnen worden gewijzigd." Hoewel wij op de hoogte waren van de overdreven en onjuiste be richten in een ander plaatselijk blad. waarop in dit communiqué gedoetj wordt, hebben wij in het begin de zer week toch gemeend even den na druk te moeten leggen op een nieö geheel ongegronde vrees voor een minder aangename verstandhouding tusschen B. en W. en de ambtenaren. Het doet ons echter genoegen dat nu vanuit de Commissie voor Overleg, van de zijde der directeuren zelf dus, de meest officieelc bron alzoo do betrekkelijke, geruchten en dagbladbe- richten worden gelogenstraft. Dat zal velen in Haarlem gerust stellen, omdat we .geen andere hou ding van onze ambtenaren verwach ten tegenover de bezuinignigspogin- igen van B. en W. en laten we het I gerust zeggen! ook niet verwacht I hadden. Barometerstand 761. Vooruit. Enttenvan der Mooieu. d- van M. M. J. .Wijntjes—Weissman. Getrouwd: W. J. van Rijn ou J. Smit. G. Eikeienbooin en B. Won ink. O J Willemee en M. vau der Veldt. OverledenJ. P- N. van Velseu 80 T. Eikelenboom, 42 j. W. van den Bore, 85 j. - E. M. A. de Mun- nick, 81 j. K. Bout. 62 j.. Door E. A. de G. alhier is aangifte ge daan van de vermissing van een dekzeil van ©en motorLool liggede in het Heem- ste-edsche kannai. Terug te bekomen bij Dorsman, v. Hagendorpstnvat 11, een gouden ring, .1 Opstal. Heerenweg,43 een gedeelte vaa een kaarslantaarn; mej. Ncrlopts, Ipenro- destraat 2, een haarspeld; Van Kamp. Raadhuisstraat 16, oen dames regenhoed; Bureau van Politie Raadhuis, een Engel- sche sleutel; Bureau van Politie Booken- rodestraat 9, een portoet en oen bpterham- OPGAVE VAM: Melkprijsnerlagisxg. Nu de boeren ge noodzaakt zijn hun melk tegen eiken prijs van de hand te doen. tengevolge van het finaal ophouden van den uitvoer, nu, om tenminste nog een schappelijken prijs te kunnen bedil)jen, zij den lusschenhandel infer en meer uitschakelen en persoonlijk slijten, nu beleven onze huismoeders goede dagen. De molk gaat te Beverwijk thans voör 12 tent, terwijl een boer zijn melk (e Wijk aan Zee zelfs 4 10 cent per liter van de hand deed. I)e lighiat. Het comité voor oprichting van een lighal is tot de conclusie gekomen dat en van de oprichting van een lighal met annex woning voor verpleegster we- yens de hooge exploitatiekosten vooral niets kan komen. De lighal zelve komt ech ter lot stand, en wel binnen zeer korten tijd. Dure groenten. Woensdag werd Ier veiling „Keunemerland" alhier de spina zie voor f 8,10 per kist geveild. Dit is de hoogste prijs, die tot dusver ooit l esleed werd-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1