M 1 Dames-Sostms flS tot f188 Damesmantels f 7.58 tot f S3 Dames-Afdeelïng. lepmantels 10.50 tot US leien f4.75 tot f25 Japonnen f 5.75 tot f 35 Blouses f2.40 tot f20 Heeren-Afdeeling. Memtels f4.75 tot f35 Kinderjurken 13 tot f20 In onze Magazijnen KONINGSTRAAT 43-50-52-54 van worden Uwe hoogste eischen bevredigd en de meest beseheiden wenschen vervuld. mm doch schep zelf de gelegenheid Uwe kleeding naar eigen smaak en inzichten te koopen. Onze Sage prijzen doorstaan schitterend don toets der vergelijking. NAAR MAAT. PRIMA GECONFECTIONNEERD Colbert Costuums f 55 tof f 100 Colbert Cosfn&ints f 19 tof f 05 Jongenh. Costuums f 12 tot f 45 Demi-Saisons f 40 tot f 100 Regenjassen - f 10 tot f 45 Kinderpakjes f 0.50 tot f 00 WM 01 üH MM MM MÊ SM MM Hi r DEN OMTREK. ZANDVOORT. <tS Wm$ KERK EN SCHOOL. - Ge:nec.iieraad De Gemeen teraals- vergadering, die tegen gisterenavond half acht was uitgeschreven, ging van een klein intermezzo vooraf. Een vrachtauto was nl. zoo vriende lijk een paal van do P.E.N. omver te rijden, waardoor de lichtvoorziening was gestoord. Aanstonds werd voor een geïm proviseerde kaarsverlichting gezorgd in de -Raadszaal, waarin de oud-Hollandsehe kaars bepaald geen kwaad fignnr zou maken. Het was intnsschen bij achten, toen. de Raad begin met een onder onsje. Een soort geheime vergadering dus, zonder publ ek en pers, maar de waarde van zoo'n geheime zitting is uiterst pro blematiek, want ongewild hoor je in de hal en de vestibule van a tot z wait er wordt gezegdin geheime vergade ring. De stentorstem van den burge meester hoor je hoven allen uit. Foei, wat een lichtzinnige wijze van comité- generaal houden! Intusschen is het electrische licht hersteld en floept plotseling weer aan. Om 8 uur 18, zooahs een preciese col lega noteert, begint de eigenlijke raads vergadering, die tegen half acht is uit geschreven. Eerst de notulen. Een klein ruzie tje tusschen meneer Zwaan en meneer Molenaar, over een opmerking, die niet genotuleerd is. Dan 1 Mei. Een adres van het rooie överhcïisnersonr^. om 1 Mei als feest te beschouwen. De burgemeester blijft er koud over als het badwater op dezen killen Aprilavond en zegt zoo langs z'n neus weg, dat men dit verzoek maar voor kennisgeving moet aannemen, want men heeft zijn gedachten er nog niet over kunnen laten gaan. Maar het is ovtsk. 2 dagen al 1 MeiVandaar dat burger Bramson in de bres Bpringt en r.a een lu'tel debatje wordt besloten dat B. en W. de zaak zullen regelen, in d:er voege, dat zij, die Maandag verlof willen nemen, dit kunnen krijgen van hun gewone verlof. De heer Zwaan maakt een paar cri- tische opmerkingen over het feit, dat een groot aantal opmerkingen zijn in gekomen over de gemeenterekening van Ged. Staten. Besloten wordt vervolgens een zuur stof-apparaat te plaatsen in het poli- tie-bureau. De heer Molenaar we zijn nog altijd aan de ingekomen stukken heeft het over het nieuwe tarief voor ziekonhuisverpleging vcor minvermogen den, dat wordt voorgesteld. Do koer Zwaan verdedigt de regeling, betoogend, dat met Onderling Hulpbatcon volkomen rekening gehouden is. De heer Siegers Is tegen de geheele re geling, omdat daarmee de gemeenschap maar opdraait voor de kosten, die particulieren moeten dragende gemeen te mag slechts aanvullend werken. De heer Bramson bestrijdt, natuurlijk, de opvatting van den hecr Siegers, waarna de burgemeester uiteenzet, dat de ta rieven zoo gesteld zijn als thans, omdat er altijd nog mensehen zijn, die zich met bij Onderling Hulpbetoon kunnen aansluiten. De heer Molenaar blijft zich tegen de gehee'.e regeling verzetten, die met 2 stemmen tegen wordt aange- men. De Strandpachtersvereeniging vraagt 'n subsidie van f 1800 voor de aanstelling van drie nachtelijke bewakers van het strand en het strandgoed. De heer Bramson betoogt, dat de pachters zelf eigenlijk de bewaking van hun goederen moeten behartigen. De hear Molenaar is het daarmede niet eens en verdedigt de aanvrage met kracht. De heer Zwaan is ook van meening, dat de gemeente de bewaking bekostigen moet, maar vindt, dat de gemeente dan ook de bewakers moet aanstellen en ze bii het politiecorps moet voegen. De heer Siegers acht de bewaking wel toevertrouwd aan de vereeniging en is dus voor vcrleening van finaneiëelen steun. Spreker wijst er op, dat het niet alleen gaat om de veiligheid van de goe deren, maar ook om de onzedelijkheid die 's nachts gepleegd wordt. De heer Molenaar haalde ean zinnetje aan uit een ambtelijk rapport, terzake uitgebracht, en wel dit, dat „als er al onzedelijkheden gebeurden, z:ch daar toch niemand aan ergert, omdat het nacht is"De heer Bramson was het, na tuurlijk, niet ermede eens, dat er „zoo met de zedelijkheid geschermd wordt." De burgemeester „zal maar 'ns zeggen" dat de commissaris van politie f900. subsidie genoeg vindt. B. en W. stellen intusschen voor, f1500 te geven, opdat het loon der wakers f 36 zij, terwijl de pachtersvereeniging f 40 wil geven. De heer Zwaan stelt voor, ten hoogste f1800" toe te staan, wat na eenige discussie goedgevonden wordt. k Nog altijd ingekomen stukken. Maar nn komt de „big question" van den laatsten tijd. Kortweg aangeduid: de Kwestie Slagveld-Koning. Men gelieve zich het geval te herinneren! Wethou der Slagveld heeft in openbare Raads vergadering het Raadslid M. Koning er van beschuldigd, dat hij na gekonkel met een gemeente-ambtenaar een partij trot toirtegels van de gemeente heeft ver vreemd. Terzake wendde de heer Slag veld zich tót de politie. Dat is nu maan den geleden. En men hoorde nu weer van de zaak, tot in een vorige ver gadering geïnformeerd werd, hoe het er mee stond. Als gevolg daarvan is nu een rapport uitgebracht, waarin alle cor respondent e, terzake gevoerd, vcorkomt. Uit dat rapport blijkt, dat bij den offi cier van Justitie geen klacht is inge diend. Wel bij de politie te Zandvoort, doch deze vond geen termen van ver volging aanwezig, omdat geen strafbaar feit was gepleegd. Dit was komen vast te staan door een politieonderzoek, waar- bff verschillende personen werden ge hoord,- en wel wethouder Slagveld, het Raadslid Sleger, de opzichter van .een gemeentewerk Vinke, de vervoerder der tegels Keur en de gemeente-ambtenaar Jansen. Uit dit verhoor bleek, dat de heer Jansen op verzoek van den heer Koning C4S tegels, die eigendom van de gemeente waren, aan den heer Koning in bruikleen heeft afgestaan. Do tegels zijn eenigen tijd later teruggebracht, zon der dat gecontroleerd is, hoe groot het aantal was. Nadat het geheele rapport' was voor gelezen, herinnerde de heer Koning aan den brief van den heer Slagveld,' waarin deze zegt zijn verontschuldi ging aan den. heer Koning in open bare Raadsvergadering te zullen aan bieden en ontslag als Raadslid te zullen nemen,* indien zijn beschuldi ging van allen grond, ontbloot bleek te zijn. Spr. wilde nu afwachten, wat de heer Slagveld te zeggen, had. Wethouder Slagveld begon daarop met te zeggen, dat hij het betreurde, dat de heer Koning en hij in den Raad zoo tegenover elkaar waren ko men te staan. Intusstchen had spr. ook den heer Koning aan den door dezen bedoelden brief willerf herin neren. Want: ten eerste wil spr. er op wijzen, dat in dien brief gesproken wordt over de vraag, of de beschul diging van alten grond ontbloot is en dan vergeet de heer Koiiing het ver volg van de laatste zin, waarin staat' dat ook de heer Koning in het ge val de beschuldiging juist bleek als Raadslid zou moeten bedanken. Daar op is de heer Koning nooit ingegaan en daarom heeft de brief voor spr. geen waarde meer. Spr. houdt trou wens vol dat juist is. wat hij gezegd heeft. Spr, heeft niet' gezegd, dat de heer Koning He tegels heeft ont vreemd. Hij ziet er den heer Koning niet voor aan, dat deze de gemeente zou bestelen. Maar spr. heeft gespro ken van (©/'vreemden. Dat maakt een belangrijk verschil. Dat dit ge beurd is, hoüdt spr. vol. Z.i. wouJt dit door het rapport bewezen. Als de heer Koning het daarmeifc niet eens is, moet hij spr. maar aanklagen wegens laster Daarna krijgt de heer Koning het woord. Deze zegt, dat hij wel ver wacht had. dat de heer Slagveld zijn eigen woorden ontzenuwen zou. Maar spr. verklaart van een hoogstaand rechtsgeleerde te hebben vernomen, dat vervreemden en ontvi#emldem het zelfde is. In het openbaar is deze zaak behandeld, ten overstaan van publiek en pers. De geheele wereld is met de zaak bekend, zegt spr. De hger Slagveld heeft mij, aldus de heer Koning, aangetast in mijn eer en goeden naam en benadeeld in mijn zaak. Daarom zal spr. ook zeer zeker zijn recht zoeken bij de Justitie. De heer Slagveld merkt dan nog op, dat de heer Koning zich tot' B. en W. had moeien wenden, als hij in verlegenheid zat, maar niet fiot een ambtenaar. Spr. stelt' er prijs opl dat de Justitie nu dia zaak zal uit maken. De Voorzitter sluit met langzamen hamerslag het debat. Het is kwarii quLtt Eten. Niet zonder sarcasme constateert de Burgemeester, dat aan de orde is punt 2 van de agenda. Daar zullen we nu niet te veel meer van zeggen! Tol lid van liet stembureau wordt be noemd dc heer E. Dices. Vastgesteld wordt de rooilijn aan de Gr. Krocht. De ruiling en de aankoop van grond aan de Groote Krocht met J. Koning Jzn., wordt goedgekeurd, evenals de aankoop en huur van gronden bij het Groot Badhuis- De muziekbelasting wordt aangehouden. Bestoten wordt, geen subsidie van 3000 te geven aan de leeszaal, maar gedurende 5 jaar de beschikking over een paar lo kalen in het voormalig huis van dr. Gerbe te -geven. De inrichting van het huis aan de Groote Krocht wordt goedgekeurd, evenals de overname van trappen der Zandv. Terr, en Kabel Mij. Goedgekeurd wordt ook de vergoeding leerlingen der Ambachtsschool. Het voorstel inzake de strandpaebt wordt aangehouden. Beslo ten wordt, de uitzichttoren tc verpach ten. Daarna sluiting. PAUL DESCHANEL. f Een telegram uit Parijs meldt) dat Pafil Deschanel gisteravond om half zes is overleden. Paul Eugène Louis Deschanel was den 13en Februari 1856 te Brussel; geboren, waar Emile Deschanel, zijn vader, professor en politicus, tezamen met Victor Hugo en eenige andere bekende Franschen, die in verzet wa ren legen het 2e Napoleontische kei zerrijk, in ballingschap leefde. Paul Deschanel werd reeds jong aan het kabincL van een minister verbonden' en was weldra daarna omder-prefect en Kamerlid. Hij bleek spoedig, be halve efn uitermate correct' en keu rig man, een brillant en sierlijk, zij het ietwat) academisch redenaar en schrijver. Ie 1896 koos de Kamer hem tot haar vice-voprzitter en in 1898 tot voorzitter. Als zoodanig verwierf hij zulk een positie van gezag, dat hij in Januari 1920, bij de presidentsver kiezing voor een candidatuur tegen over Clemenceau in aanmerking mocht komen. Scheen het eerst', dat „de Tijger" gekozen zou worden, diens al te scherpe figuur en zijn poli tieke fout om zich niet) als senator herkiesbaar te stellen, waardoor hii zich voor zijn vijanden onschadelijk maakte,, hadden tengevolge, dat De schanel den 17en Januari 1920 tot do hoogste waardigheid in de republiek geroepen werd .nadat hij bij de voor verkiezing zijn tegencandidaat met 408 tegen 389 stemmen had verslagen, een late. maar zoete voldoening voor een nederlaag 25 jaar vroeger, in Juli 1891 in een nclitiek duel regen: denzelfden tegenstander geleden. De eer, die hem te beurt gevallen is, schreef de ,.Débats" na de ver kiezing, heeft hij ten volle verdiend. Een onberispelijke politieke carrière, een volmaakte waardigheid van leven een intelligentie en een werkkracht die van de jeugd af aan de zaken des Ends waren toegewijd, wezen hem aan om Frankrijk op schitterende wijze te vertegenwoordigen." Het heeft niet zoo mogen zijn. Deschanels gezondheid bleek niet tegen de ver moeienissen van zijn nieuwe ambt op- gewasschen. Nog voor dat den Ilea November van het jaar zijner ver kiezing het vijftig-jarig- bestaan van de derde republiek werd gevierd., zag de tiende president dier republiek zich gedwongen af te treden. Den 23gn September reeds koos de Na tionale vergadering Millerand tot De- schanel's opvolger. 1,11 ermee had Deschanel als poli tieke f if uur afgedaan, ook al werd hem later een senaatszetel aange boden. Een aanval van griep, ge paard met pleuritis, heeft thans eind aan zijn leven gemaakt. MGR. DR. SCHAEPMAN. De correspondent te Rome van „De Tijd" bericht, dat Mgr. dr. A. Scliaep- man, president van het Seminarie Rijzen burg, te Rome ongesteld is geworden, doch dat die ongesteldheid geen ernstig, karakter draagt. - - h - w i - - Wacht niet tot ze komt V Dames- ee Meisjes-, Heeren- ee jengenskleedieg, BEEKMAN, koningstraat48-54

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 10