Ji In en om Haarlem UIT DEN OMTREK DAMSAATJES MAANDAG 1 MEI 1922 45ste JAARGANG No. 14130 JE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: PER KWARTAAL f 3.25 PER WEEK f 0 25 °RANC0 PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3!ö7V? BUREAUX: NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. EERSTE RUS DU nummer bestaat uit 2 bladen De ,,'aksheld" van Gedeputeerde Staten. - Audi et alteram partem V/ij hebben den laatsen tijd her haaldelijk berichten en beschouwin gen in ons blad gehad, waaruit y el te conciudeeren, dat er op de griffie in de Jansstraat en bij Gedeputeerden zelf om det zacht te zeggen nu juist niet gewedijverd werd om de zaken snel'af te doen; een klacht die te meer beteekenis kreeg, toen de Wethouders in den gemeenteraad en daarbuiten verkondigden, dat de stagnatie in het verzenden van aan slagbiljetten voor bepaalde belas tingen, de zee vertraagde inning van schoolgelden enz. aan de langzame werkwijze van Gedeputeerden te wij ten was. Nu vinden wij in zulke gevallen niets erger en ergerlijker dan wanneer de beschuldigden alles langs zich heen heen laten gaan, op geen enkele aan klacht reageeren en juist doen alsof er geen ontstemming en verbittering tegen hun beleid is. Daarom deed het ons genoegen van den Griffier der Staten een uitnoodiging te ontvangen om eens over die beweerde nalatig heden van Gedeputeerde Staten te komen praten, wat wij met genoegen hebben gedaan. Laten w'i voorop zetten, dat het geenszi s d bedoeling van mr. Mei- nesz was, o n een rep'iek in ons dag blad te un,:..en. De inlichtingen wer den ons ter persoonlijke informatie verstrekt. Op ons aandringen stemde de Griffier er echter in toe, dat wij van ons onderhoud het een en ander pu bliceerden. Wij voor ons achten dit noodzakelijk, wat men ons aan het einde van dit artikel gereedelijk zal toegeven. e Griffier der Staten was in zijn t elichtin uitnemend gedocumenteerd. Wij hebben uennis genomen van al de officieele stukken, brieven, rapporten, minuten enz., betrekking hebbend op, de besproken onderwerpen. En daar het hier alieen gaat om feitelijke gegevens, om datums, om cijfers, valt er niet te twisten over gelijk of ongelijk. Cijfers, mits volledig gegeven, liegen niet, zoodat ieder voor zich deeenig juiste conclusie kan trekken. Wij kregen dan een staat te zien van 18 verordeningen, door de ge meente Haarlem in 1921 bij Gedepu teerden ingezonden. Wanneer wij den datum van ontvangst bij Gedepu teerden ea van terugzending aan het gemeentebestuur vergeleken, dan bleek ons, dat gen gemiddelde tijd van vier weken (het varieerde tus- schen drie en vijf weken) voor goed keuring noodig was geweest. Bij een viertal verordeningen echter is de tijd heel wat langer en cleze betreffen nu juist die belastingverordeningen, over welker vertraging niet zonder reden groot misnoegen bestaat. Het zijn de schoolgeldverordeningen voor mid delbaar en gymnasiaal onderwijs en de gewijzigde verordeningen op het lager onderwijs, de straatbclasting en de zakelijke belasting op het be- drijf. De Griffier gaf toe, dat dc gewij zigde verordening op het lager on derwijs wat lang onder wég was ge bleven maar, wanneer men zich nu de ontzaglijke massa werk indenkt, welke de gewijzigde Onderwijswet heeft veroorzaakt en dat voor alle gemeenten gelijktijdig, dan zal ieder dat begrijpen. De klacht over liet uitblijven van de verordening op de straatbelasting kan niet gerangschikt worden onder gewone klachten over vertraging. Het betreft hier hepaalde bezwaren van Gedeputeerden, welke niet het de partement moeten worden opgelost en waarom ai deze verordeningen van alle gemeenten, welke ze inzonden, zijn aangehouden. Blijven over de klachten omtrent de «chooigeidheffing voor de middel bare scholen en het gymnasium en de zakelijke bedrijfsbelasting. En nu zijn dit wel zeer typische voorbeelden, hoe men op Gedeputeerden heel ge makkelijk een schijn van groote schiild kan laden, terwijl zij in werkelijkheid zonder eenige schuld zijn. De geschiedenis van de schoolgeld- heffing luidt aldus De yerordening van EL en W. van Haarlem kwam bij Gedeputeerden in op 6 januari 1921 ®n werd naar de Kroon ter goedkeu ring gezonden op 26 Januari d.a.v. Er kwamen een aantal adressen van buitengemeenten in, die prote-, deerden tegen het voorgestelde sy- deent van Haarlem om ue gemeente jaren zelf een progressief, maar de •'nvvouers Luiten de gemeente het Maximum choolgeld te laten betalen. De Minister zond die adressen naar Gedeputeerden van Noord-Holland ter onderzoek. Nu was een soortgelijke verorde ning als die van Haarlem, n.m. eene van Zaandam, reeds eerder en wel op 24 November ingekomen en naai den Haag gezonden. Den 8sten Maart berichtte de Minister aan Gedepu teerden, dat hij tegen het beginsel van Zaandam van maximumheffing voor de buitengemeenten bezwaar had. Reeds den 16den Maart schreven Ge deputeerden aan den Minister, dat Haarlem eenzelfde systeem had ont worpen in de reeds op 26 Januari in gezonden verordening. Toen uit den Haag niets werd vernomen drongen Gedeputeerden op l Juni nogmaals op een spoedige behandeling aan, waarop den 23sten Juni het bericht kwam, dat de Minister zijn bezwaar handhaafde en verzocht de veror dening te doen wijzigen. Twee dagen later liet de Minister echter weten, dat hij zich bedacht had en besloten de Haarletnsche verordening voor één jaar goed te keuren. Deze Mi- nisterieele brief kwam 28 Juni bij Gedeputeerde Staten in, terwijl de Griffier den 29sten ondershands aan den Haarlemschen gemeente-secre taris daarvan kennis gaf, alleen om Haarlem ter wille te zijn en spoed te betrachten. Want eerst begin Au gustus kwam het Koninklijk Besluit af, waarbij de vergunning om voor één jaar volgens de opgemaakte ver ordening te heffen, werd verleend Daarop kwamen 17 Augustus nieuv verordeningen in voor 1922. Gedepu teerden wezen er het gemeentebe stuur op rekening tg houden met de opvatting van den ministermaar Haarlem handhaafde bij schrijven van 15 September zijn opvatting en zond 30 September zijn verordeningen on gewijzigd in. 19 October zonden Gede puteerden ze door naar de. Kroon, waarop de minster 30 November opnieuw speldde, dat hij progressieve heffing ook voor de buitengemeenten noodzakelijk achtte in het laatst van December werd dit aan Haarlem mee gedeeld. Waar is hier nu de groote schuld voor vertraging bij gedeputeer den aan te wijzen Interessanter was nog de uiteen zetting over de verordening op de zakelijke bedrijfsbelasting. 27 Mei kwam deze in. 20 Juni zonden gedepu teerden ze terug met een bemerking, waarop Haarlem 1 Juli antwoordde. Gedeputeerden zenden de verordening 27 Juli naar de Kroon. Het antwoord van den Minister, waarbij deze zich aansloot bij de bemerking van Gede puteerde Staten, kwam i December. Den 7den December deden Ged. daar van mededeeiing aan het gemeente bestuur. B. en W. brachten de zaak toen opnieuw in den Raad, waarop 27 Januari een nieuwe verordening inkwam. Deze werd 1 Februari aan de Kroon gezonden en bij K. B. van 8 Maart goedgekeurd. Hadden B. en W. zei de griffier den Raad onmiddellijk- met de bezwa- van Gedeputeerden in kennis gesteld, dan had deze zelf kunnen beslissen of de verordening ongewijzigd de reis naar den Haag moest maken. De schuld der vertraging ligt in ieder geval toch zeker niét in de jansstraat Giften, Wij hebben er prijs op gesteld deze schijnbaar dorre, maar toch zeer in teressante gegevens te publiceeren. Commentaar is o. i. verder overbodig. Daar het ons alleen orn de waarheid te doen is en Gedeputeerden zeker door de jongste publicaties onbillijk beoordeeld moesten worden, meenden wij dat zij recht hadden op deze uiteenzetting. Ten slotte nog dit: er schijnt in sommige kringen een meening te heer- schen, dat er bij het dagelijksch be stuur der Provincie een zekere voor- ingenomendheïd tegen het dagelijksch bestuur van Haarlem zou bestaan en dat daaraan voor een deel de min der coulante behandeling bij de goed keuring van verordeningen moet wor den toegeschreven. Wie'nu aan de hand van bovenst «nde feiten de ge schiedenis van de in 1921 opgezonden 18 verordeningen nagaat zal besluiten, dat deze opvatting gelukkig op lou ter phantasie berust. HAARLEM. Gheel J~jZZ3 Tweede Kamerverkiezing, De Bloemenvelden. Hoe men 't elkaar lastig maakt Er wordt wel eens gemopperd over onbeleefde, onheusche ambtenaren ia allerlei takken van dienst. Maar dat ook ambt en aten wel eens reden hebben zich boos te mak: a» moesten we een dezer dagen vol mondig beamen. Het was in ons nieuwe postkan toor. Voor het loket der Spaarbank* Een heer overhandigde zijn spaar bankboekje met verzoek aan den. ambtenaar daarop een bedrag bij te schrijven. Wat gebeurde. De ambte naar deed alle formaliteiten en hef slot was dat de lieer nu nog heb ge'J moest storten, dat hij wilde inleggen. Toen het zoover was, ontdekte de heer pasdat hij geen geld bij zich had. Even later overkwam een jong- mensch, dat blijkbaar door zijn pa troon was uitgestuurd om eveneens een bedrag, te laten inschrijven, pre cies hetzelfde. De ambtenaar was eenvoudig rade loos. Hij moest nu maar vertrouwen, dab die personen nog vóór drieën terug zouden komen met het in te leggen bedrag en zoo niet dan zou hij heel wat moeite hebben om zijn kas meö de boeken te laten kloppen. Dat dergelijke gebeurtenissen voor ii ambtenaar onoverkomelijke moei lijkheden scheppen, zullen we niet beweren,maar dat het 'n voorbeeld is hoe men 't elkaar op dit onder- maansche lastig kan maken, is zeker. Het is dikwijls zoo eenvoudig te zorgen, dat vlug en goed de zaken afgewikkeld kunnen worden en te voorkomen dat iemand nadeel of on- pleizier van ons heefl. Laten we het elkaar toch méé lastiger maken dan onvermijdelijk noo dig is. J. J. WEBER ZOON. Koningstraat 10 Haarlem. Opticiens Fabrikanten. probeert, zoowel zijn harde linksche als rechtsclie, de vlugge Steenhorsjt ontwijkt alles en waar hij niet kon ontwijken. (Jaar viel zijn prachtig dek- kingswerk op. De scheidsrechter ver klaarde deze partij dan ook zeer terecht onbeslist. Vige vroeg revan che aan. waarin door Steenhorst toe gestemd werd. Daarna nog twee amateurspartij en. le tusschen J. Vige, Haarlem en Gnade, Amsterdam, welke match ge makkelijk door Gnade werd gewon nen, die m alle 5 ronden de meer dere bleek oevr de nog weinig routine bezittende J. Vige. De 2e partij tus schen J. Janse en Pruis. Amsterdam, werd gewonnen door Pruis. .In deze match werd mooi werk te zien gege ven, vooral Pruis wist verschillende rake stooten te plaatsen, die door Janse alle goed gemaskeerd werden. De twee door het Kleedingmaga- magazijn v. Dam, Barrevoetstraat, be schikbaar gestelde gabardine regen jassen, werden gewonnen door Bon gers, Haarlem en Pruis, AimSerdam, voor het mooiste stijlboksran. SCHOTEN. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT zeventallen in de derde klasse en een 7- tal in de adspiranten-competitie. Het voorstel, om den heer Dr. A. Rem- melts het eere-lidmaatschap aan te bie den, werd aangenomen. De heeren A. C .v. d. Berg, J. A. Boon en J, L. v. Dorp werden als bestuurslid herkozen. Op 't programma komt o.a. voor: fi- guurzwemmen door dames, een wedstrijd schoonsprngen 25 M. hardzwemmen voor meisjes-abonné's en een hindernis-wed strijd voor jongens-abonné's. Uitgenoodigd zal worden een 7-lal van de Amsterdamsche zwemlub om een vriendschappelijken wedstrijd tegen te spelen. Ook de dames zullen een partij water polo te zien geven. N. V. De Sierkan. De N. V. Haarlemsche Melkinrichting „de Sierkan" zal op 10 Mei een algemee- ne vergadering houden van aandeelhou ders, waarin zal worden voorgesteld een dividend van 6 pet. uit te keeren. Personalia. Ter benoeming van een leeraar in de Hoogduitsche taal aan de 4e Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus te Amsterdam bevelen B. en W. dier ge meente aan den heer H. Groeneweg, lee raar aan de Handelsdagschool le Zaan dam en mej. M. A. Uhlig, tijdelijk eerares aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Velsen. Jaarlijkschc algemeene vergadering Ver. Haarlemsche Waterpoloclab H. V. G. B. Vrijdagavond hield de Haarl. Water poloclub tl. V. G B. iri hel gebouw do Nijverheid haar iaarlijk alg. vergade ring. lieslolcn werd o.m. de contributie te verhoogen tol 3.50 voor leden en 1.50 voor adsp. leden. Verder werd aangenomen de Gem. Zweminrchling aan de Houtvaart als oe fenterrein le behouden. De Vereeniging zal. zoo mogelijk hel a.s. seizoen met 3 zevenlallen in de com petitie Ier A. Z. B. uitkomen; waarvan 2 N. N. 5 voor Rusland. Prov. Staten van Noord-Holland. Gedep, Staten van Noord-Holland stel len voor aan de Middelbare en Hoogere Handelsschool van de Algemeene Helder- sche Winkeliersvereeniging te Helder te verleenen een bijdrage van 3,300 per jaar en een extra bijdrage van 100 aan den Handelsavondcursus v. d. Neutr. Mid denstandsbond te Enkhuizen een bijdrage van 550 per jaar. Kcrkconcert. Het Haarlem's Palestrinakoor (directeur de heer Ant. Averkamp), zal Woensdag 3 Mei a.s. te Beverwijl in de Groote Kerk een uitvoering geven. Een zeer mooi programma is samen gesteld en het belooft een genotvolle avond te worden. Ten gehoore zullen worden gebracht liederen van: da Palestrina, de Pres, In- gegneri, Moralez, Lotti, Bortniansky, Mo zart, dl Lasso, Sweelinck. Toegangskaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij den boekhandel W. A. Anthonyssen te Beverwijk en vóór den aanvang aan het Kerkgebouw. Krankzinnigenverpleging. Door het lid der Prov. Staten, A. B. Michielsen zijn aan Gedeputeerde Sta ten de navolgende vragen gesteld: Is het Gedeputeerde Staten bekend: le. dat in Gheel (België) momenteel nog ruim 300 krankzinnige patiënten in hui selijke verpleging kunnen worden opge nomen? 2e, dat de kosten van verpleging aldaar ongeveer 400 per patiënt per jaar be dragen? Achten Gedeputeerde Staten het om redenen van bezuiniging en ook wegens het heerschende chronische gebrek aan plaatsruimte in de provinciale ziekenhui zen niet gewenscht te trachten voor een aantal rustige patiënten plaatsen te Gheel te verkrijgen? Indien laatstgenoemde vraag ontken nend wordt beantwoord, welke is dan de aanleiding daartoe? Het antwoord van Gedeputeerde Sta ten luidt als volgt: Reeds sedert 1900 worden in krankzinnige patiënten voor rekening van de provincie Noord-Holland geplaatst. Thans bedraagt hun aantal 38, voor wie een verpleegprijs van frs, 1591.40 wordt betaald, hetgeen in verband met den koers van den Belgischen franc op pl.m- 355 per jaar komt. Dat er nog gelegenheid bestaat voor de plaatsing van een grooter aantal patiën ten, is aan Gedeputeerde Staten bekend. Uit het bovenstaande blijkt, dat Gede puteerde Staten geen bezwaar hebben tegen het plaatsen van patiënten in Gheel. Met de plaatsing van daarvoor geschikte patiënten in de kolonie aldaar zullen zij dan ook doorgaan, doch zij meenen er op te moeten wijzen, dat niet verwacht mag worden, dat zulks met een eetnigszins aanzienlijk aantal het geval zal kunnen zijn, omdat de groote afstand een ernstig bezwaar daartegen oplevert. EERSTE STEENLEGGING SEMINARIE HAGEVELD. Dinsdag 2 Mei a.s. heeft de eersle-steen- Jcgging plaats van liet niéuwe semenarie Hageveld. Om 9 uur zal door Z. D. H- Mgr. A. J. Gallier in dc kapel der zusters «en stille H. Mis worden opgedragen, waarbij het aantal genoodiigden, met het oog op de zeer beperkte ruimte in de ka pel uiterst klein zal zijn. Slechts de Hoog- Eerw. heeren Mgr G. H. F. Stoffels, De ken van Haarlem en Mgr. P. C. Wijten- ■burgi, oud-deken van 's-Gravenhage, beiden provizor voor geestelijke zaken van het semenarie Hageveld en de HoogEerw. •heeren Mgr. Th. J. A. Bosman, deken vac Amsterdam, A. Waare, deken van Bever wijk, P. L. Dessens, deken van Leiden en L. A. Wesiervvoudt, plebaan, in hun quali- teit van provizor van tijdelijke zaken van het semenarie, zijn daarbij uitgenoodigd. Om half elf heefl de plechtigheid der stenlegging plaats, welke zal worden ver richt door Mgr. A. J. Calller. Bij deze plechtigheid zuilen o.m. genoo- digd zijn het dagelijksch gemeentebes tuut- van Heemstede met raadsleden, de profes soren van het semenarie Hageveld e.a. De concerten in Den Hout. Zondagmiddag 7 Mei a.s., geeft de Haar lemsche Orkestvereeniging haar eerste concert in de Stadslent in den Hout, ter opening van het seizoen. Statuten, De „Staatscourant bevat de statuten van de afd. Haarlem der Algemeene Neder- landsche Vrouwen Vereeniging „Arbeid Adelt" en de gewijzigde statuten van de Biljartclub der Sociëteit de Vereeniging, thans genaamd: Biljartclub der Sociëteit vereeniging, beide alhier. Verlof Drankwet. B. en W. van Haarlem brengen inge volge art. 37 der Drankwet ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek schrift van Wed. D. Eijssen, geboren Ben jamin, om verlof, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse, van ver koop in de gelagkamer en de opkamer van het perceel aan de Groote Markt No. 33. Verplaatsing van het Tiende. Wie denkt, dat de verplaatsing van het Tiende Regiment voor Haarlem een ge beurtenis zal zijn als zich in dat opzicht onlangs le Amslerdam afspeelde, vergist zicll. Er is alleen maar sprake van de verhuizing van den slaf naar Ede, dat zijn 14 officieren, hoogere en lagere. De man schappen zijn al sinds eenigen tijd in Ede, nog wel 60 militairen van verschillenden rang blijven in de Haarlemsche kazerne achter. Het vertrek van den staf heeft a.s. Dinsdag plaats. Het geschiedt zonder eenig ceremonieel. Intusschen verdwijnt daarmee meer en meer het stuk militaire geschiedenis, dat door het 10e aan Haarlem is geschonken. Het 10e is een der jongste regimenten geweest, dat in 1904 werd opgericht; de Xe Infan terie Brigade werd 1 April 1913 gesticht. Het 10e Regiment kwam voort uit het 4e Regiment, dat te Leiden in garnizoen was en de afdeeling Grenadiers. De militaire bezetting van Haarlem zooals wij die door de constructie hebben leeren kennen dateert uit den tijd van Napoleon. Feestavond Geel Zwart. Vrijdagavond is de feestavond gehoudei van de R. K. Voetbalvereeniging „Geel- Zwart". De heer H. Balm, voorzitter der feost_ commissie opende den avond op de ge wone wijze en heette allen welkom, in het bijzonder den Geestelijk Adviseur, dei Weleerw. Heer J. O. Groot en de be sturen der zusterverenigingen. Hierna werd door kapelaan Groot een inleidend woord gesproken. Door „Het Westen" werd dan osn fraaj bloemstuk aangeboden, in welk feit do heer Balm aanleiding vond, te wijzen op de prettige, aangename samenwerking, welke tusschen beide verenigingen be stond. Hierna voorde de afd. tooneel van „Geel-Zwart" „Artisten-revue"' op, vlot gespeeld, dat een luid applaus verwierf. Na eenigen tijd gepauzeerd te hebben, voerde de acrobatenclub der St. Jozefs- gezellenvereeniging „D. O. S." eenige fraaie standen uit., welke luide toejui chingen ontlokten. Aan den leider, den heer Th. Beljaards, werd eon fraaie ime daille uitgereikt. Dan voerde de tooneelafdeeling den één-acter „Zenuwachtig" op, welke even eens uitstekend gespeeld werd. Met een kort slot, tevens dankwoord sloot de heer Balm ruim 11 uur den feestavond, welke uitstekend geslaagd is Ons Huzaren-garnizoen. In verband met dé reorganisatie van het wapen der Cavalerie, zal hot 2e de pot Huzaren, hier in garnizoen, met in gang van 1 Mei worden opgeheven. Personeel en paarden zullen op dien datum overgaan bij het le depot, het welk zal blijven voortbestaan en vanaf 15 Mei a.s. den naam zal voeren van Cavalerie-paardendepot. Als commandant hiervan is aangewe zen do ritmeester Jeltes. Vorst schade. Een reisje met den trein van Voorhout naar Haarlem bracht, onze oogen verschil lende heoken Hyacithen, Narcissen en Tulpen, waar vorst of waterschade dui delijk waarneombaar waren. Uit Noordv/ijk bereiken het „Kwbl." ontstellende berichten over de Tulpen. Wellicht zijn die wat sterk gekleurd. Men kan er echter wel zeker van zijn dat een beduidend percentage dit jaar geen vol gewas zal op leveren. „Codro". De bestuursleden van „Codro," de hee ren Droog, Warnaav en Koolhoven, heb ben als zoodanig ontslag genomen. Deze heeren kunnen nu als getuigen in de „Codro"-zank gehoord worden zander dat gevreesd behoeft te worden, dat zij els zijnde bestuurslid van de procedeeren- nis getuige gewraakt zullen worden. -en 16den Mei wordt hot bestuur van „Codro" gehoord voor den rechter, om vast te stellen de overeenkomst tusschen den Staat en „Codro," meldt het „Kw.bl." In de te Utrecht gehouden algemee ne vergadering van den Vrijheidsbond zün de definitieve candidatealiisbxu vast gesteld. Voor de kieskringen Amsterdam HelderHaarlemLeiden is zij als volgt: Tweede Kamerverkiezingen. 1. Mr. H. C. Dresselhuys, 's-Graven hage; 2. Mr. J. Gerritzen, 's-Gravenhage; 3. K. Cz. de Boer, Assendelft; 4. P. Otto, Bloemendaal; 5. prof. dr. B. D. Eerct- mans, Leiden; 6. mevr. Welmoet Dyse- rinck, 's-Gravenhage; 7. D. de Boer, Stompetoren; 8. dr. I. H. J. Vos, Am sterdam; 9. mej. L. C. A. van Beghen, Amsterdam10. mr. J. H. J. Bergsma Amsterdam. Het ontslag aan tijdelijke gemeente ambtenaren. Zooais reeds werd gemeld was aan de losse gemeente-ambtenaren tegen 1 Mei a.s. ontslag aangezegd. Wij vernemen thans dat deze aanzegging waar noo dig met een maand is verlengd en bepaald op 1 Juni a.s. Naar men ons mededeelt zijn nog vele hyacinthenvelden in volle glorie terwijl de tulpen beginnen op te komen. Degenen, d'.e dus nog een kijk- ie willen nemen, kunnen dus nog volop genieten. Men ziet dit jaar opvallend veel blauwe Hyacinthen. Haarlemsche Ijzergieterij. In de Vrijdag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de N.V. Haarlemsche Ijzergieterij werden balans, verl'es- en winstrekening .goedge keurd. Aangenomen werd een voorstel tot af schrijving van het aandeelen-ka i'aal met 50 pöt. De heeren W. Köler Jr. en W. Polderman le IJmuidcn werden als com missarissen horkozen. Staal wa ierbronnen. In de Algemeene Vergadering der Maatschappij tot Exploitatie van Staal- waterbronnen werd de balans en winst en verliesrekening goedgekeurd en be sloten geen dividend uit te keeren. (Vo rige jaar eveneens nihil). Tot commis saris werd herkozen de heer Jhr. Mr. E. W. v. Styrum. Bokswedstrijden in den Schouwburg Men schrijft ons: Voor een matig beztte zaal had. Vrijdagavond de bokswedstrijd plaats cn. laten wij op de eerste plaats mel den, dat de organisatie vrij wat beter was dan de laatste keeren. Op een enkele kleine wijziging na in een amateurspartij werd het geheele programma vlot afgewerkt. Als scheidsrechter fungeerde de heer Limburg, aan wien de leiding der kampen best was toevertrouwd. Als le amateurspartij kreeg men Aker sloot uit Haarlem te zien teyen Land- ziaat Amsterdam. Akersloot, toonde zich al aardig thuis in den Ring en werd dan ook overwinnaar verklaard op punten. 2e partij was L. Bongers tegen H. Daamc. ook deze partij liet goed boksen zien. De eerste ronden waren voor Bongers, die eenige goede kaakstooten wist te plaatsen; derde ronde verkenning van beide kanten*; 4e ronde waren beide boksers groggy, terwijl de 5e ronde lietztelfide verloop had. Bongers werd overwinnaar ver klaard met een gering puntenver- schil. Thans 'kwam G. Bruggink. de Haar lemsche favoriet, in den ring tegen Schols Amsterdam. In deze match, waarin Schols, Amsterdam, goed van zich wist af te l>ijten, gingen de eerste 4 ronden vrijwel gelijk op; in de 5e ronde wist BruggLnk echter eenige goede direct op den kaak en maag te plaatsen, wat hem dan ook de overwinning bezorgde. Schols uit Amslerdam vroeg revanche aan., wat hem door Bruggink gaarne word toe gestaan. Hierna een beroepspartij van 10 ronden van 3 minuten tusschen L. Bosman, Amsterdam, 68 Ivg. en Note boom, Rotterdam, 65 Kg. In deze match waren de eerste 4 ronden, vrijwel geheel voor Noteboom; in de 4e ronde ging Bosman zelfs voor 3 tellen neer; in de 5e ronde kwam Bosman er beter in; de 6e ronde verliep heel kalni; in de* 7e ronde waren beide boksers vermoeid; de 8e ronde was voor Bosman, Noteboom ging hierin voor 4 tellen neer, Boa- man was echter Tets te vroeg met boksen; de 9s en 10e ronde was óók voor Bosman, die dan ook over winnaar werd verklaard, met gering punten verschil. Noteboom vroeg re vanche aan. waarin door Bosman werd toegestemd. Boskeniper, kam pioen middengewicht, liad de over winnaars van deze match van te voren uitgedaagd. Thans kwam de be- roepspartij tusschen M. Vige, Haar lem, 721/» Kg. en N. Steenhorst, Rot terdam, 661/2 Kg. I>eze beroepspartij liet mooi bok sen zien van beide kanten, vooral Steenhorst toonde zich een meester in het uitwijken en zich dekken,, voor de harde slagen van onzen Haarlem schen kampioen. De eerste ronden leverden geen nieuws op. zoo ook in den geheelen match, wat Vige die het móest aanvallend was, ook Barometerstand 757. Neiging vooruit. OPGAVE VAK; Lijst van de in de gemeente Scho ten gevonden voorwerpen. Terug te be nomen bij; P. Eskens, Paul Krugerstraat 19, zilveren horloge; J. v. Hetum,Gen. Bothastraat 65, armband; G. Jacobs, Kloosterstraat 109, huissleutel; J. v. d. Meij, Gen. Bothastraat 19, gouden ze gelring; M. de Haas, Brandstraat 22, bruine kous; H. van Boon, Gen. Cronjó- straat 45, rozenkrans; W. Swart, Oron- jéstraat, Gen. Cronjéstraat 105, een paar voetbalschoenenJ. Scherpeahuizen, Spaanschevaartstraat 29, kerkboekje; P. v. Hon.crt, Gen. Bothastraat 117, bruine pet; O. Veldhuis, Gen. Bothastraat 98, kondenhalsbandJ. Smit, Pretoriaplein 6, gummi-manchet met knoop; J. Manak- kor, Tugelastraat 62, zakje met koralen: Mevr. Ootmar, Sohotersingel 1, zwart katje; G, Leeuw, Goeteeestraat 1L eu

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1