LAATSTE NIEUWS. ZWEMSPORT. Jubileum. Burgerlijke Stand. De Katholieke Sportbeweging. Wachtgeld voor burgerlijke rijks ambtenaren. DE ROTTERDAMSCHE HANDELS- EN LANDBOUW BANK. Haarlemse be R.-K. Vereeniging toot groote gezinnen. Vrijdag 5 Mei a.s., half negen, zal de Haarlemsche bond voor groote gezin nen haar jaarvergadering houden in ge bouw St. Bavo. Sector J. P. J. Kok zal een spreekbeurt vervullen. Haarlemsche Jachtclub. De Haarlemsche Jacht-dub zal op Zaterdag 20 en Zondag 21 Mei a.s. op* het Noerderbuitenspaarne Internationale Serie-, Groeps- en Nationale Serie-wed strijden houden, voor welke wedstrijden verschillende mooie prijzen zijn uitge loofd. Begin van brand. Zaterdagavond omstreeks 11 uur, werd door den caféhouder Z. een begin van brand ontdekt in de uitstalkast van den manufacturenwinkel van den heer K. aan de Koningstraat^ hoek Paarlaarsteeg. Z. sloeg de ruit in en met behulp va ut den kelner P. heeft hij den brand ge- bluseht. De brandweer was met den staf aanwezig, doch behoefde geen dienst te doen. De vermoedelijke oorzaak is kort sluiting. Door het inslaan der ruit heeft Z. zijn hand verwond, welke wond hij in het St. Elisabeth's Gasthuis heeft laten verbinden. Chr. school bi t Leidsche kwartier. Haarlemsch Prelikbeurleublad f elirijft Eeeds jaren lang bestemden er plan nen tan ook in het Leidsche kwartier eene christelijke school op te richten. Er waren ouders, die hunne kinderen graag naar eene Christelijke school wil den zenden, maar de afstand naar do Anthoniestraat of Bakenessergracht was hun te ver. Maar we konden niet tot den bouw van een school besluiten om de kosten. De nieuwe wet maakt het than% mogelijk tot den bouw over te gaan. De vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bij- hel heeft een terrein aangekocht, waar op, naar wij hopen, eene school zal kun nen verrijzen. Maar bij het maken van plannen en het indienen van verzoe ken moet het Bestuur natuurlijk weten, in hoeverre er belangstelling voor dezo zaak bij de ouders in de buurt is. Eenige mannen hebben eene Com missie gevormd, om daarnaar een onderzoek in te stellen. Zij stellen zich voor in do eerstvolgende weken een bezoek af te leggen bij -ouders of ver zorgers van kinderen, van wie zij ver moeden, dat ze hun kindoren in de toekomst naar eene christelijke school in het Leidsche kwartier willen zenden. Het schoolbestuur verheugt z:eh over de bereidwilligheid van deze mannen en hoopt dat hun arbeid voorspoedig zal zijn. Vernomen wordt, dat het plan bestaat om deze school in de Leidschestraat te stichten, niet zooals gedacht werd op de vroegere terreinen van den heer Bekker. bloemist, waar het wijkgebouw van wijk II gebouwd wordt, maar ver der de straat in. Gevecht tusschen politie en Burgen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag, omstreeks half een. bevonden zich een hoofdagent en een agent van politie in de Lange Begijnestraafe, iHen twaalftal opgeschoten personen, naar schatting 20 a 25 jaar, waren zeer rumoerig, waarom zij door be doelde politiemannen werden gewaar schuwd. Men trok in de richting t Kleine Houtstraat, gevolgd door de beide politiemannen. Ten slotte, in ,het donkerste gedeelte van de De ,W it straat komende, werd de hoofd- agent onverwachts in zijn rug be sprongen en op den grond geworpen. Twee a drie personen trapten hem op zijn hoofd, terwijl hij bloedend aan de hand verwond werd. De agent wist zijn chef te ontzetten, door met sabelslagen de aanvallers uiteen te drijven, die op de vlucht sloegen, toen de hoofdagent weer op de been was. Deze laatste heeft zich in het St. Elisabeth's Gasthuis moeten laten verbinden en is buiten dieast gestielid. De recherche heeft de zaak in onder zoek genomen. Een der hoofddaders bevindt zich reeds in arrest. Meer dere arrestaties zullen volgen. Ernstig tramongeval. Zaterdagmorgen heeft aan het eind punt der E.S.M. te Amsterdam een ernstig ongeval plaats gehad. Er moes ten een motorwagen en een bijwagöü aan elkaar worden gekoppeld. Dit zou gebeuren door den conducteur Fabel, wonende Zoetestraat te Haarlem. HQ stond met den rug naar den bijwagen en lette op den motorwagen, die kwam aanrijden. Nu was door een onachtzaamheid de rem van den bij wagen niet aangedraaid. Daar de Spui straat ter plaatse iets glooit, kwam er beweging in het aanhangrijtuig. Heb gevolg was dat Fabel tusschen den ïosgeloopen bijwagen en den motor wagen beklemd raakte. Hii bekwam vrij ernstige inwendige kneuzingen en werd in ernstigen toestand naar het Binnen-Gasthuis te Amsterdam ver voerd. Naar wij vernemen is de toestand heden naar omstandigheden goed te noemen. Christelijke Oratorium-Vereeniging. Men schrijft ons: „Die Jahres zeiten" het welbekende ora torium van Jos. Haydn, dat bovengenoem de «Vereeniging Maandag en Dinsdag a.s. hoopt uit te voeren, is zoowel bij het pu bliek als uitvoerenden nog steeds geliefd, ondanks zijn meer dan 100 jarigen ouder dom. Geen wonder, waar „die Jahreszeiten" zoo prachtige natuurschilderingen geeft en zulk een frisschen geest ademt. Slechts een getrouw waarnemer der natnur kan schrij ven, zooals Vader Haydn dat in dit mees- lerwcrk deed. Het orkest geeft in prachtige inleidingen en begeleidingen allerlei boschklanken en1 vogelgeluiden weer. Welk een stemmingen weet de componist te wekken. Het aangrijpende onweerskoor, het kal me en vredige avondlied, het opbruisend vroolijke wijnkoor, ze doen de stemming voortdurend wisselen en geven tegelijker tijd getrouw een beeld van een zomer avond, schilderen uitnemend de dankbaar heid der wijnbouwers, als zij dien oogst in zamelen. Wanneer we ten slotte nog wijzen op het machtige slotkoor met zijn solo's en groote fuga, weten we, dat ieder die dit werk hoort, genieten moet van den fris schen geest, dien dit werk van den ruim 60-jarigen grijsaard ademt. Een tweede mislukte Bollendag. Wie had gehoopt dat de laatste Zondag van April dit jaar de plaats van den Bollenzondag zou innemen, is bedrogen uitgekomen. Evenmin als verleden week, werkte gisteren het weer mede om een echten bollen zondag van te maken. .Wel kwamen heele ritsen fietsrijders en rijdsters, vooral uit .Amsterdam, naar de bloe menstad en de streek, maar de echte drukte was het niet. Het is dit jaar al heel slapjes met de bollendrukte afgeloopen, wat voor velen een te genvaller is. Op het traject' SoendapleiaDen Hout werd van 'smorjjens 9 uur tot 'savonds 8 uur met een 5-minuten- dienst gereden, maar buitengewoon druk was het niet. Op andere lijnen waren geen bijzondere maatregel en ge nomen. Op de E.S.M -lijn naar Am sterdam liepen 's morgens eenige ex- tra-diensten, doch al zeer spoedig bleek dat niet meer noodig te zijn. Wel bleven de diensten tot 4 wa gens versterkt. De tram Heems|tede— Leiden reed met 4 en 6 wagens. De stoomtram had het vrij druk, maai er viel toch niet over te roepen. Een nieuwe tramlijn. Door de directie der ESM is be paald dat bij wijze van proef, vanaf 1 Mei de plaatsbewijzen van Amster dam, Sloterdijk. Halfweg, Liedebrug en Amsterdamsche Poort, welke tot nu toe geldig waren tot Haarlem, ook geldig zijn tot aan de halte Mun!- terslaan aan de Leidsche Vaart en omgekeerd. Dat is een groote verbe tering. Bewoners uit het Amsterdam sche kwartier, kunnen dus nu voor 10 cent van de Amsterdamsche Poort tot aan de Munterslaan komen. Practisch komt dat dus neer op een nieuwe stads-tramlijn-verbinding. Het 100-jarig bestaan van de zaak der firma Heems. Dat er wat bijzonders was vandaag in de Anthoniestraat, was reeds dadelijk te bemerken aan de vele vlaggen, welke er wapperden. Dat was ook te merken aan den winkel van den heer Heems, waar anders altijd drukke bedrijvigheid heerscht, doch welke nu gesloten was. Wie het nog niet wist, kon de reden van dit vlaggen en van den gesloten winkel, zien in de etalagekast, waar uit winkel waren in een keurige uitstalling stond: 1 Mei 1822 J, Heems 1 Mei 1922. De zaak der firma Heems bestond dus 100 jaar.' Een langen tijd, en een tijd, waarop de familie Heems met trots op mag terug zien. In die eeuw heeft de zaak zich steeds meer uitgebreid enis zij tot steeds grooter bloei gekomen. De werkzaamheid harer opvolgende firmanten heeft de zaak gebracht tot den bloei van thans. Veel is er veranderd in die 100 jaren; de firma is met haar tijd mee weten te gaan en heeft niets nagelaten, om tot de beste zaken op haar gebied te blijven behoo- ren. Met te beweren, dat dit haar volko men gelukt is, is zeker niet te veel ge zegd Vanmorgen is het feest begonnen met een H. Mis van dankbaarheid, om kwart over 8, in de parochiekerk aan het Spaame opgedragen. Daarna werd het feest verder in huiselijken kring herdacht. Ontelbare bloemstukken en andere blij ken van belangstelling kwamen den ge- heelen dag binnen. Het stroomde brieven, telegrammen, kaartjes e.d. Van 2—5 uur hedenmiddag werd receptie gehouden, waarvan een zeer druk gebruik gemaakt werd. Het personeel had vandaag vrijaf. Met ingang van vandaag, den dag van het feest, is de zaak omgezet in een com manditaire Vennootschap. Moge onder dezen nieuwen naam de oude zaak dan een tijdperk van nieuwen bloei tegemoet gaan. Samenwerking van Kooplieden. Men schrijft ons: De Algemeene Nederlandsche Lompen- ventersbond afdeeling Haarlem, had tegen Donderdag j.l. in gebouw „St. Bavo", Sme- destraat, de volgende besturen uitgenoo- digd; van de groentehandelaars, van de groentehandelaars „St. Markus", van de bloemenhandelaars en van de markt kooplui tot 't doen tot stand komen van eene centrale samenwerking. De bijeen komst is zeer goed geslaagd. De besturen waren alle vertegenwoordigd en er wer den flinke plannen gemaakt voor de toe komst. Er werd o.a. ook behandeld het feit, dat ieder koopman in zijn branche moet blijven. Dit punt vooral werd ten zeerste door alle afdeelingen gesteund. Na nog veel nuttigs besproken te hebben, werd de vergadering met een woord van dank beëindigd. R.-K. Propaganda-club. Wij laten hierbij bet programma volgen van de cursusiessen, die de beer Jos. de Lobel geven zal aan de Propagandisten op de eerstvolgende Dinsdagen: Dinsdag, 9 Mei, Het Kabinet Ruys de Beerenbrouck. Dinsdag, 16 Mei, Ontwapening. Dinsdag, 23 Mei, Socialisatie of Solidari teit. Dinsdag, 30 Mei, Bescherming der Moeder. i Woensdag, 7 Juai, Politieke rede: Langs veilige wegen. De cursusiessen zijn gratis toegankelijk voor heeren en dames progandisten met recht van introductie. Terwijl ook be langstellende personen deze lessen kun nen bijwonen zij zullen stipt kwart over 8 aanvangen en voor tien uur geëindigd zijn. Een Dahliakeuring. In samenwerking met de Ned. Dahlia-Vereeniging en de Vaste Keu- rings-Commissie, heeft de afd. Haarlem van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde besloten in September e.k. eene groote Dahlia-keuring te Haarlem te houden. In verband met de schitterende resul taten van de in Leiden en in Den Haag gehouden keuringen, met de groote vlucht die de Dahliacultuur genomen heeft on met het enthousiasme der Dahlia-kwee kers, waarmede zij te Haarlem willen exposeeren, belooft ook deze tentonstel- ling 'n buitengewoon succes te worden. Burgemeester Maarschalk. Burgemeester Maarschalk is he 'e i ver huisd van den Zijlweg naar Kleine Houtweg 65, hoek Kamperlaan. Onder de gebruikelijke blijken van belangstelling herdacht heden de heer J. Th. Kristel den dag, dat hii 25 jaar als rijtuigbankwerker aan de Centrale Werkplaats werkzaam was. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. De Kamer van Koophandel en Fa brieken vergadert morgenavond des: avonds te 7 uur in het gebouw Kruis weg 70. De agenda vermeldt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken, en mededeelingen. 3. Vaststelling van een Reglement van Orde. 4. Opma ken van een rooster van aftreding. 5. Benoeming van vaste commissfies. 6. Benoeming van gemachtigden om te beschikken over het saldo bij de Schatkist. 7. Benoeming van gemach tigden voor de loketovereenkomst (sa fe) gesloten met de Haarlemsche Bankvereeniging. 8. Verlenging tijde lijke benoeming personeel. 9. Rond vraag. 10. Besloten vergadering. Een zwervend gezin. Te Baarn zwerft al een paar dagen van den morgen tot den avond door de straten een gezin, bestaande uit man, vrouw en 8 kleine kinderen, van wie het jongste nog in den kinderwagen ligt, zooals we in de bladen lezen. Volgens mededeeling aan de politie is de man te Haarlem wegens huur schuld uit zijn woning gezet en zoekt hij nu een woning en werk. 't Was een treurig gezicht dit gezin, dat er knap uit zag, langs de wegen te zien slenteren, zoo wordt er bij gemeld. De politie heeft het nachtverblijf verleend. Bij informatie bleek ons, dat het wel mogelijk een gezin uit Haarlem is. Althans wanneer het 't gezin is, dat men hier op 't oog heeft. Maar aan dat gezin heeft Haarlem dan niets verloren. Het is een gezin dat van zwerven en speculeeren op het medelijden der menschen een vak heeft gemaakt. Het is een gezin dat hier verleden week gerechtelijk uit een nood woning zou zijn gezet, wegens huurschuld (nadat maanden ge in dien het niet bijtijds de plaats had ge poetst. Eenige jaren geleden is het uit andere steden hier gekomen. Vooral in het Zuiden des lands had het gezworven. Men heeft het hier toen ook onderdak verschaft uit medelijden. Vele ingezetenen w.o. geestelijke en wereldlijke autoriteiten zijn echter dupe geworden van hun licht- geloovigheid. Het gezin is hier plotseling verdwenen en duikt blijkbaar nu in Baarn weer op. Ondertrouwd: 1 Mei, P. A. Melchior en E. v. Brederode. Getrouwd: 1 Mei, H. L. H, M, Tonino en L. M. A. Lembeck. Geboren: 28 April, z. van C. v. Nim- wegen-Groendaal. d. van B. C. H. Rei- nalada-v. d. Goes. d. van P. Platerink- v. d. Zee. 29 April, d. van C. A. Adams- Prinsen, d. van W. M. Polak-Spoor. z. van J. A. Kion-v. d. Ban. z. van G. Blesgraaf-'t Hooft. d. van W. H. J. Heijerman-v. Maas. d. van J. de Looze- Janssens. d. van E. A. M. Bekooij- Schulz. z. van E. C. Joustra-Hazen- kamp. d. van A. Dijkstra-de Kruijf. d. van P. Wijsman-Driessen. z. van A. J. Bakker-Ineke, 30 April, z. van M. Koster-Koster. 1 Mei, d. van A. v. Slooten-Mulders. z. van M. M. Vm- kenoog-Steevens. z, van J. v. d. Meu- len-Hiel. Overleden: 29 April, C. Hogendoorn- Groeneveld, 58 j., Zuidpolderstraat. 30 Mei, W. N. Out, 78 j., Raamsteeg. M. v. Rossum-v. d. Putten, 97 j., de- Clercqstraat. Afscheid Raedt. Zaterdag 29 April 11. nam de heer H. J. Raedt, Inspecteur der Registra tie en Domeinen alhier, wien met ingang van 1 Mei 1922 eervol ontslag uit zijne betrekking is verleend, af scheid van de ambtenaren van de Ren gistratie, Hypotheken en Kadaster, werkzaam in het gebouw aan de Nieu we Gracht. Namens de ambtenaren werd de vertrekkende Inspecteur toegesproken door den heer J. B. Coops, Ontvan ger der Successierechten, die hem prees als een ambtenaar van ruimen blik en dienslijver, en hem als sou venir een foto van het gebouw, waar hij lange jaren werkzaam was ge weest, aanbood. De heer Raedt dankte voor de be toonde belangstelling. Op den fegstavond der B. K. Voet balclub Geel-Zwart heeft de geestelijk* adviseur der B. K. Sportbeweging in de ze stad een toespraak gehouden, die w.j om den belangrijken inhoud op verzoek alsnog in haar geheel opnemen. Kapelaan Groot sprak als volgt: Geel-Zwarters, gij gaat een zware i toekomst te genjoet: do voebalheuvel Ï3 vol van allerlei donkere wol ken er broeit een geweldig onweer, en wie weet waar de bliksem zal inslaan, en wie hij treffen zal, en wat hij vernietigen zal. Daar heerscht evenals verleden jaarj een ontevredenheid over de bestuurswijze van het Hoofdbestuur; men is niet te spreken over de daden van den Compe titieleider; men zou zelf gaarne in eiget district de competitie in handen nemen; pien dreigt met overloopen naar de neu trale beweging, men sputtert ten laai-"Ie, tegen het besluit van dea bisschop, die' competitie stil legt, daar komt bij het den eersten Zondag van de maand de bittere besluit van den districts voorzit ter om zijn functie neer te leggen; in 't kort: alles wijst er op dat er broeit een onweer, do voorafgaande storm loeit reeds en beukt tegen de deuren on de ramen van ons Boomscho Voetbalgebouw. Hoe harder de storm loeit en beukt, hoo zwaarder het wordt voor den Geeste, lijke Adviseur om toch ongelukken to voorkomen. Temeer dunkt mij dozen last, omdat ik in zeer veel punten het met 'dei bezwaren bovengenoemd eens ben. Flora's kinderen Hel. vergezeld gaan van die gedurende de zomermaanden zondes een gouden horloge, welk geschenk zeer in den smaak van den jubilaris viel. Ook de jongelieden van de gieterij van wie de heer Tork zoo'n beetje de „Pater fami lies" is, gaven van hun medeleven Wijk. door de aanbieding van een prachtige spar in pot. Op het kantoor der firma werd de heer Tork door inr, H. J. D. D. Ensche dé op zeer hartelijke wijze toegesproken. Mr. Enschedé herinnerde aan heigent door den jubilaris gedurende de 40 jaren in het belan gder zaak was gedaan en Doch men zij toch niet zoo verschrik-boe b)-j naas{ de behartiging der kame- kelijk pessimistisch gezind, waut daar bo raads(.han„(,1iikp beianuen. waarvoor de "ua> T' "dul 1 raadschappeliike belangen, reikt men niets mee. Ons optimisme stel heer T()rk s(ecds a)s woor, ik daar t^noevr wanneer ik zeg. dat wezen de belangen worden haaft. ingetrokken, worden gehand- heer Tork steeds als woordvoerder werd aangewezen. de belangen der gieterij we juist door de effers d,o we brengen krachü had beharti van eigen meening en eigen inzicht, veef. Verdpr roemde de vakbeUwaalnheld verder onnoemelijk veel voider zuiten ko- ym <]en jllbi|;iris en brach, hcm dank men dan door star op one eigen idee doorj vom. de ve,e en aan de zaak bewe te drijven; wanneer ik zeg, dat we de** Ten wensch,p mr E„schedé groote zaken slechts langzaam en moeite- vol vooruit moeten brengen, en niet in één dag alles willen bereikt hebben. Daarom kan ik het niet eens zijn met hen, die het hoofd laten hangen, ovoral niet met de leiders, die vóór alles, alle offers er voor over moeten hebben, om de Boomsche beweging ook waarachtig Eoomseh te doen zijn; en die waar ze een goede leiding hebben, een invloed kunnen uitoefenen, op hun post moe ten blijven tot het laatste oe, al kost het hun zooveel illusies, wij werken in deze beweging niet voor ons zelf, maar voor God en het behoud van de jeugd in 't geloof en is de onderdanigheid aan het boven hier wettig gestelde gezag. Zoo is ook Gecl-Zwart een vereeniging, die moet blijven mee arbeiden voor 't 't formeeren van Boomsche clubs, aan 't vooruit brengen van de Boomsche sport beweging. En ik weet het, de jongelui willen dat ook wel, maar ze kunnen me nigmaal niet, omdat het hun ontbreekt aan steun voor hun, die onder zijn, en die nog maar altijd niet begrijpen het belang van een Boomsohe sportbeweging Of moet er niet gewaakt worden tegei sportverdwazing of moert er niet ge waakt worden tegen cao geregelden en veelvuldigen intiemen sportvrienden om gang met niet katholieken. Speelt ook het meisje reeds niet een voornamen rol langs den lijn? Ouders zet toch uw oogen open, en waakt; maar daarom ook steunt toch die Boomsche beweging. Als gij gaa meespreken, en krachtdadig meewerken,, dan zijn in minder dan goeta tijd de meeste wenschen van hét districtbesuur van Haarlem vervuld, dat zijn mijn vaste eve iui ing want tot d.isver leeft deze men deze jeugdbeweging ve{)l te veel aan de jeugd zelï overgelaten, en zoo zijn er dingen gepooseerd, d|e door elk ver standig mensci» worden afgekeurd. Het is mij wensch dat deze mijne woor den ingang zullen vindien hij u allen; dat ze verder zullen gaan dan alleen deze zaal en deze hoorders, en dat op die wijze na derbij gebracht zal worden, wat we allen zoo vurig verlangen: een hechte, een on- sfootbare Roomsche sportbewegiiig in de stad Haarlem. Ik leg er vooral nog eens den nadruk op, dat moet ophouden de critiek op het besluit van Mgr. omtrent den eersten Zon dag. Als hierin va® ons Katholieken, offers worden gevraagd, dan is hel niet anders dan Katholiek, dat we die offers, hoe ze ens misschien zwaar vallen, ook brengen. En dat verwacht kt ook van u, Geel- Zwart. jj Met dit alles volgt vanzelf, dat geen jongen mag verlangen naar en dat geen vador of moeder mag toelaten het spe len in een niet-Kath. dub. En er zijn ©r helaas nog al te veel, die als ze overkwamen, terstond onze Boomsche beweging maakten tot een, die verdient met eere genoemd te worden in Nederland. En het is in hoofdzaak can wille van de zielsgevaren, dat de organisatie der sport volgens Boomsche beginselen noodzakelijk is, en daarom ook voor de jongelui een plicht, qm zich er bij aan te sluiten, voor de ouders om hen van de neutrale beweging af to houden, en voor alles een plicht oml te steunen, moreel en finantieel. En ik hoop, dat Eoomseh Haarlem eenmaal eindelijk zal gaan begrijpen en dan ook zal gaan bandelen, zooals de kerkelijke overheid het van hen verlangt-, (Ongecorrigeerd). Programma voor de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 2 Mei 1922, des namiddags van 23 uur. door den heer George Robert. 1. Praeludium b. M. t., 3. S. Bach. 2. Concert d. hl. t„ G. F. Handel. An dante. Air. Fuga. 3. Pastorale, L. Vier- ne. 4. a. ETévation, b. Interlude, c. Cantilene nuptiale, Tli. Dubois. 5. Mar- che pontificale, F. de la Tombelle. Jubileum Tork. Heden herdacht de heer B. J. Tork den dag, dat hij 40 jaar werkzaam was bij de lettergieterij der firma Joh. En schedé en Zn. In dien tijd heeft de heer Tork zich bij ziin superieuren en kame raden zeer geacht gemaakt en ware het niet, dat de jubilaris zieb altijd verzet heeft tegen uitingen van pesroonsveree- ring, dan zouden we thans van deze ge legenheid gebruik maken, om iels meer den nadurk te leggen op zijn vele goede eigenschappen, vooral als vereenigings- man op het terrein van Ziekenzorg. Van daar dan ook, dat het bestuur en de raad van toezicht van de arbeidersziekenver- eentging „Ziekenzorg", waarvan de heer Tork voorzitter is, hem fraaie bloemen zond met hartelijke gelukwenschen. Te 9 uur werd de jubilaris door de commissieleden L. Reijnders en A. Prin sen van huis gehaald Op de gieterij werd hij door den heer Reijnders toegespro ken, die de gebruikelijke felicitaties uitte, gelijk ook de heer J. H. v. Velthuijzen deed, die den jubilaris namens het kan toorpersoneel hartelijk toesprak. Door beide woordvoerders werden bloemen aangeboden, terwijl het gietei^ personeel zen. den jubilaris een voortdurende gezond heid toe, opdat hij ook eenmaal zijn gou den jubileum onder goede omstandighe den zal kunnen vieren. De heer Tork bedankte in eenige wel gekozen woorden, waarmede de plechtig heid ten einde was. Daarna ging de heer Tork naar huis om daar den dag verder in gezelligheid derf? te brengen. Naar de Resb. meldt, is de regeering thans voornemens het wachtgeld voor burgerlijke ambtenaren als volgt te her zien. Met betrekking tot den duur en het be drag van het wachtgeld wordt onder scheid gemaakt tusschen ambtenaren, die een ambt bekleeden, hetwelk een hoofd betrekking vormt en die dus niet zoo ge makkelijk een andere gelijkwaardige be trekking krijgen en anderen. Het wachtgeld zal dan loopen voor eerstgenoemden over een tijdvak gelijk «fian den diensttijd en bedraagd: a. voor kostwinners gedurende de eerste drie maanden de laatstelijk genoten wedde en daarna 70 ten honderd daarvan; b. in de overige gevallen de eerste drie maanden de laatstelijk genoten wedde en daarna 60 ten honderd daarvan. Aan de anderen d. w. z. wier ambt niet de moeilijk te vervangen hoofdbe trekking beduidt wordt een wacht geld /'toegekend gedurende 3 maanden, vermeerderd voor hem, die ten tijde van het ontslag kostwinner van een gezin was, met een maand voor elk jaar diensttijd, tot een maximum van één jaar. VACANTIE-BIL JETTEN. Naar wij vernemen, zullen de prijzen der weder in te voeren vacantie-biljetten op de .Nederlandsche Spoorwegen, geduren de de maanden Juli, Augustus en Septem ber respectievelijk voor de eerste, tweede en derde klasse 10, 7.50 en 5 be dragen. Voorts zullen de gezelschapsbiljetten, Men vervocht om te melden, dat da eerst vuigende trekking ven de Rotterdam» scbe Hendel.- en Landbouw bank »J, Donderdeg 4 Mei pleet, uü hebben. Deer de verkoop der Obligation too enorm groot is, zullen de vier volgende trekkin gen tegelijk geschieden, vermoedelijk 13 Mei a.s. NEDERLANDSCHE zwembonl. Zondag hield de Ned. Zwemboiwl haal jaarlijksche algemeene vergadering Ie Am sterdam in lkct America Hotel. Zeer groote belangstelling is voor deze vergadering toon<i, wet wel aan de zwemsport »en goe de zal komen, daar zelfs afgevaardigde» van Groningen, Zwolle, Devenler. Apel doorn. Almelo, Breda, Bergen-op-Zom», e.a., zich de moeite hadden getroost voor deze vergadering over te komen. Een zeer uitgebreide agenda lag ter be handeling, welke dan ook pas le tt uur ge ëindigd was. Een zeer uitgebreide agenda lag vox «Ie boeg, welke dan ook pas le 6 afge bande ld was. Te betreuren valt, dat het voorstel der Leidsche Zwemdub, om een 3e klasse dub met 2 zeventallen uit te doen komen werd verworpen. Dit zal ook voor de Haarlem sche zwemmers een. desillusie zijn, daar el zoodoende weer jP^eX 1 zevental minder ge- lmuwI/I Ta] wnrrlpn ,1' speeld zal word^ Na de bestuursv-óifeiezjngen bestaal ha bestuur uit de heeren" W. Bredius W E.zn., Amsterdam, le voorzitter; R. H. v, Schagen, Amsterdam, le secr.; mevr. Tm- bels-Koen, Amsterdam, le peiuvningm.esse. Mr. K. S. v. Kappen, Bussmn, 2e voorz.; S- de Haaf, Rotterdam, D. Herbsebleb, Am sterdam en v. d. Stad, Zaandam. De aftredende heeren G. J. Koolwerff e» C. v. Drooge worden door het bestuur en de vergadering op hartelijke wijze voor hun diensten bedankt. Voorstel van het B.B. tot het heffen van een bijdrage van 5 pCt. der enlreé's op wedstrijden, zulks ten bate van het foods van het N. O. C. voor de Olympische spe len. wordt aangenomen. De lunch werd genuttigd om met de con suis der verschillende gewesten eens nadei kennis te maken. De heer Herbsehleb voer de hier het woord. Hij zette o®. uiteen, ho< het de taak der consuls was, om, vooral in plaatsen, waar weinig gezwommen wordt in onderhandeling te treden met autoriteiten als den burgemeester, inspec teur voor Licli. Opv. en hoofden van scho len. Verder deelde hij mede dat de propa- ganda-commissie der N. Z. B. een serie lichtbeelden op zwemgebied heeft verza meld, die zoo mogelijk in bruikleen afge staan zullen worden. Voor de pauze neemt Mr. van Vrappe het woord en weet de aanwezigen t« animeeiev tot een collecte voor het Jaap-Ede-co«üt4. Deze collecte heeft opgebracht f 54.86. Na de lunch wordt verder doorgegaan met verkiezing Polo-commissie en di\-cr*3 wijzigingen in het reglement der N. Z. B. 429e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 1 Mei. 4e Klasse le Liist. Hooge prijzen: 9907 9938 elk 1000. - - 1541 12163 16999 elk ƒ400. 11491 14604 18679 elk 200. 6746 11400 13142 13191 16101 22344 eik ƒ100. Prijzen van 65: 70 108 146 170 317 362 518 565 758 820 880 885 893 1035 1041 1098 1110 1121 1125 1149 1162 1177 1181 1241 1248 1251 1339 1381 1413 1414 1460 1508 1518 1571,1673 1726 1733 1936 1953 2013 2082 2178 2256 2260 2390 2453 2472 2545 2549 2569 2648 2751 2762 2838 2864 2869 2882 2941 2944 3033 3235 3331 3349 3451 3465 3484 3637 3640 3678 3793 3830 3856 3907 3910 3944 4032 4237 4248 4256 4323 4370 4387 4439 4446 4468 4534 4655 4699 4736 4764 4777 4818 4835 4850 4914 5041 5075 5079 5110 5216 5265 5325 5328 5364 5406 5537 5543 5567 5860 5865 5902 5973 5986 6012 6019 6302 6405 6443 6452 6463 64S7 6506 6672 6671 6702 6753 6766 6803 6805 7013 7045 7144 7185 7216 7234 7275 7283 7285 7356 7378 7436 7446 7447 7451 7509 7552 7553 7563 7675 7677 7766 7786 7815 7868 7941 7984 7990 8199 -8222 8251 8338 8375 8388 8471 8480 8485 8496 8508 8580 8595 8710 8758 8777 8890 8896 8925 8989 9232 9240 9242 9326 9343 9349 9466 9534 9644 9694 9790 9953 10050 10058 10105 10120 10173 10241 10255 10484 10506 10531 10571 10639 10657 10675 10707 10734 10773 10930 10947 10965 11027 11045 11081 11102 11171 11227 11250 11265 11268 11310 11326 11343 11361 11426 11503 11550 11577 11586 11706 11795 11886 11953 12060 12098 12106 12182 12187 12224 12313 12357 12501 12510 12521 12577 12605 12649 12657 12707 12754 12778 12873 12935 12951 13014 13016 13019 13323 13337 13340 13432 13479 13518 13522 13591 13603 13606 13622 13673 13676 13735 13762 13830 13838 13882 13911 13940 13977 13987 14003 14065 14081 14082 14096 14155 14266 14322 14375 14379 14474 14495 14511 14549 14580 14631 14802 14909 14954 15047 15057 15061 15080 15124 15165 15172 15201 15242 15249 15277 15288 15301 15394 15429 15599 15607 15672 15686 15760 15782 15902 15938 15954 15990 15995 15996 16017 16147 16216 16238 16241 16252 16263 16289 16333 16419 16462 16562 16612 16670 16687 16S14 16935 17015 17043 17092 17217 17225 17270 17384 17391 17416 17424 17486 17594 17610 17612 17692 17759 17845 17846 17891 18003 18042 18116 18213 18289 18338 18402 18417 18421 18450 18458 18463 18489 18493 18531 18542 18628 18661 18674 18799 18819 18831 18856 18905 18923 19009 19038 19169 19199 19212 19236 19271 19280 19329 19367 19371 19404 19426 19448 19511 19581 19654 19687 19715 19716 19766 19769 19794 19939 19992 20063 20124 20148 20150 20163 20187 20193 20201 20264 20303 20388 20404 20465 20574 20579 20660 20699 20768 20775 20792 20859 20887 20964 21008 21051 2i062 21075 21164 21173 21202 21256 21367 21408 21422 21425 21452 21493 21505 21560 21669 21681 21708 21786 21827 21941 21993 22010 22036 22077 22Ö79 22087 22105 22145 22184 22213 22226 22241 22244 22323 22333 22363 22429 22440 22463 22490 22505 22529 22565 22600 22656 22677- 22686 22710 22731 22754 22948

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2