8 1 i MM 1IUS- IR LMUMI SOO.OOO Iw U Ij IIK N 25.UOO «UlillD! De Firma F. TH. EVERARD Talm niet langer, doch koop nog heden. WINKELJUFFROUW Vereen, tot Bevordering van Katholiek Bijzonder Onderwijs in het Bisdom Haarlem KOERS VAN UITGIFTE WU0!» Obligaties zijn groei 11000 en 1500 Behangers. Rechtskundig Adviseur I. D. SMITS, De Drinkhal van de Staal waterbron Prachtige Kuikens Zit- en Slaapkamer Eng. Dames Rijwiel Wegens vertrek FUNK LEDIG HOEKHUIS, Te Koop Voor spotprijs te koop Te Koop ilLEGRAMMEN VAN ONZEN DRAADLOOZEN DIENST. DE CONFERENTIE TE GENUA. BUfNENiANDSDN NIEUWS. Het 25-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. MARKTNIEUWS. Bij deze heb ik de eer U mede ie deelen dat op hieronder vermelden datum in mijn zaak kookproeven met Maggi's Producten zullen plaats vinden. Een kookleerares zal het genoegen heb ben de bezoeksters het juiste en veelzijdige gebruik der Maggi's Voedingsmiddelen prac- tisch te verklaren en ook de nieuwste soe pen voor te koken. Beleefd noodig ik U tot een bezoek uit. Dinsdag 2 Mei e.k. P. EMMER van 1012 en van 25 uur Paul Krugerslraat 25 Sophia Caecilia Burger Duitsche juffrouw Gerardes Jacobus van Resteren en Agnes Beyk oprechten dank Flink Meisje Keukenmeisje Gezellig Tehuis Ne! Meisje Bejjaarde Juffrouw Twee Spitters Winkelbediende Schrijfmachine bericht dat ten hare kantore 6 pCt. OBLIGATIËN (Bisschoppelijk Kweekschool) gevestigd te HAAR- LEM verkrijgbaar zijn Prospectus en InschrijfbiijeUen verkrijgbaar HET ANTWOORD AAN DE RUSSEN. GENUA, 30 April. Zaterdag heeft de Subcommissie voor de Ruslsische aangelegenheden vergaderd en voor den tekst van het' antwoord aan de Russen de volgende inleiding vast gesteld: Alle mogendheden wenschen ten zeerste de hervatting van de vriend schappelijke betrekkingen tusschen alle naties. Voorts koesteren zij even eens den wensch, dat Rusland weer zijn historische rol in het Europeeslche statenstelsel zal opnemen. Rusland is in het verleden steeds een belangrijke factor geweest in het economische systeem van Europa. Thans echter is dit land geheel uitgeput. Het uit schakelen van Rusland uit het econo mische leven van Europa heeft bijge dragen tot den wanordelijken toe stand, waarin de wereld is geraakt. Bovendien gaat Rusland zelf gebukt onder den hongersnood en de epide mieën, welke in dit land zijn uit gebroken en die tevens ook de anldiere landen van Europa bedreigen. Het herstel van Rusland is ook iii het eigen belang van dit land noodig, doch het is niet mogelijk, zonder dat voor dit doel kapitaal zal worden beschikbaar gesteld, terwijl het ook zonder de ervaring van de West-Europeesche mogendheden on mogelijk zal zijn. Zoodra de noodige garanties wor den gegeven voor het leven, de veilig heid en het eigendom van de vreemde onderdanen in Rusland, zoodat zij In n arbeid weer kunnen ter hand nemen en zij er hun vroegere be zittingen weer zullen terugvinden, zul len de vliigsten onder hen reeds da delijk terugkeeren om er Imn vroegere bezigheid weer op te nemen. De landbouw en de industrie moe ten zich weer een arbeidsveld zoe ken en zij zullen dit ook vinden, zoo dra in Rusland omstandigheden in het leven zijn geroepen, die ver bouwen wekken. Hetgeen. Rusland op «lit «ogenblik noodig heeft, is zoo veel omvattend, dat daaraan niet is tegemoet tie komen voor en aleer de kooplieden de Russische markten gaan opzoeken. Rusland heeft niet uileen behoefte aan levensmid delen, kleederen en geneesmiddelen, doch evenzeer aan locomotieven, spoorwegwagons en havehhiateriaal, zonder welke middelen zijn transport wezen, landbouw en industrie er niet bovenop zullen komen. Al deze mid delen zijn aan Rusland te verschaf fen door middel van de industrieele landen en wel zoodra die mogend heden de verzekering hebben ontvan gen» dat Rusland zijn verplichtingen zal nakomen. Het benoodigd kapitaal zou dan met vertrouwen aan Rus land worden verstrekt en ieder land van Europa is bereid, aan den. weder opbouw van Rusland mede te wer ken, deels door het verleenem van financieels» steun, deels door het be vorderen der industrie in Rusland. Ook de verschillende regeeringem zijn bereid mede te werken tot) dat doel, aangezien het voor een niet on belangrijk deel hier geldt, het aar zelen van de industrieele» om' in Rusland ondernemingen te beginnen, te doen verdwijnen. Er zij evenwel op gewezen, dat dit aarzelen der in- dustrieelen voortspruit! uit de vrees, dat zij hun kapitaal in Rusland zullen verliezen, Daarom zijn ook de regeeringen bereid mede te werken tot herstel van Rusland, overtuigd als zij zijn, dat de eerste pogingen tot het her stel navolging zullen vinden. In enkele landen zijn reeds voor bereidende maatregelen tot dit doel jenomen, welker uitvoering mogelijk zal zijn, zoodra een overeenkomst) met Rusland zal zijn gesloten, welke zal zijn gebaseerd op hetgeen in deze inleiding in groote trekken is uiteen gezet, alsmede meer in het bijzon- üer op hieronder nader uiteen te zetten voorwaarden. Benige landen hadden reeds beslo ten tot oprichting van een interna tionaal consortium, met een kapitaal van 20 millioen pond sterling. Het doel van dit consortium zou zijn die financiering van ondernemingen,welke het herstel van Rusland op het oog zouden hebben. Al lijkt het daarvoor bestemde ka pitaal wat gering, mag toch niet uit het oog worden verloren, dat diitJ kapitaal weliswaar alleen het kacitaal van dit consortium uitmaakt, doch dat achter dit consortium de verschil lende landen met hun financieel© middelen staan. Voorts hebben eeni ge landen zich bereid verklaard, mede te werken tot Ruslands herstel, door hun onderdanen, die zich in Rusland bevinden en daar ondernemingen be zitten, voorschotten te verstrekken. Daarbij komt dan nog het particulier crediet van de banken aan de indus trie, waartoe de banken zullen over gaan, zoodra er zekerheid zal bestaan dat de ondernemingen in Rusland een bestaansmogelijkheid zullen bezitten. Het Engelsche stelsel van handelsfacili teiten kan ook in Rusland worden toe gepast. Hiervoor zijn 25 inillioen pd. st. beschikbaar. Zoo noödig kan aan het Engelsche parlement worden voorgesteld, dit bedrag te vérhoogen. Bovendien be staat in Engeland een stelsel tot bevorde ring van den Engelschen uitvoer, én van het hiervoor beschikbaar gestelde bedrag van 25 milhoen pd. st. is nog 15 millioen beschikbaar. De Engelsche regeering is bereid, een verlenging van de betreffende wet voor te stellen. Frankrijk kan in verband met het nood zakelijk herstel van zijn verwoeste gebie den voor het herstel van Rusland" geen rechtstreeksehen financieelen sleun be schikbaar stellen, doch de Fransche re geering heeft te Cannes principieel toege zegd, aan een internationaal consortium voor eenzelfde bedrag deel te nemen als Engeland. Frankrijk kan Rusland zaai- koren leveren. Plannen voor de levering van machines aan den lanndbouw zijn opgesteld. Bovendien is technisch perso neel beschikbaar. Frankrijk kan rond 2100 locomotieven, 25.000 wagoiis en ma teriaal Voor hét instandhouden daarvan leveren. Italië is bereid door zijn landbouwor ganisatie en zijn ervaring op dit gebied aan bet herstel -van den Russisclien land bouw mede te werken en voorts in sa menwerking met Rusland de Russische industrieele en landbouwondernemingen weer op te richten. Japan biedthulp aan voor het aan moedigen van iden handel met Rusland. De Japansche regeering staat aan Rus- siscli-Japansche handelmaatschappij een crediet toe van acht millioen yen. De Belgische regeering staat een afzon derlijk crediet toe van 250 millioen fr. ter bevordering van den uitvoer. Het grootste deel van deze som kan ten bate van Rusland worden aangewend. De Belgische regeering heeft besloten, bij het parlement een wetsontwerp in te dienen, opdat de Belgische financiers aan de op richting van het internationaal consorti um teekenen. Wanneer er gunstige ver anderingen komen in het huidige Russi sche regime, welke aan de eigenaars en kapitalisten vertrouwen inboezemen, zul len er door het particulier initiatief in. België ook sommen worden gevonden die noodig znllen zijn om de Belgische fa brieken en mijnen in Rusland te herstel len. Men schat, dat hiervoor een milliard francs noodig zal zijl. MIJNGASONTPLOFFING. MF.ER. DAN 80 DOODEN. BOEKAREST, 29 April. Bij de mijn- gasontploffing ten gevolge van kortslui ting in de Lupeni mijnen zijn 54 mijn werkers verbrand. Achtentwintig ande ren stierven aan vreeselijke verminkin gen. Vier mijnwerkers werden ernstig, vijf licht gewond. ONTPLOFFING OP EEN SCHIP. BRUSSEL, 29 April. Officieel wordt medegedeeld, dat op een schip van de Compagnie d©3 Huilerie3 du Congo Bei ge in de haven van Hassi den 15en April een ontploffing heeft plaat3 ge had, waarbij verscheidene zwarte leden van de bemanning, doch geen enkele Europeaan werden gedood. TYPHUS IN PETROGBAD. BERLIJN, 1 Mei. In Petrograd heerscht typhuser hebben zich 3000 gevallen voorgedaan. TWEEDE NEDERLANDSCHE KATHOLIEKENDAG. Steeds groeiende is de belangstelling voor den Tweeden Nederlandschen Ka tholiekendag. Nog een zestal weken slechts scheiden ons van den dag, waar op de katholieken uit alle deelen van ons vaderland naar Nijmegen zullen ko men, om daar met de hoogste kerkelijke en regeeringsautoriteiten aan de spits, in een grootsche Roomsche geestelijke wa penschouw getuigenis af te leggen van de levenwekkende kracht onzer Roomsche beginselen, Het feit alleen reeds, dat Hunne Door luchtige Hoogwaardigheden de Aartsbis schop en de Bisschoppen van Nederland, alsmede de Voorzitters der Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal en Hunne Excellenties de Ministers van Bin- nenlandsche Zaken, van Waterstaat en van Arbeid zich bereid hebben verklaard het Eere-Comité te vormen, geeft een zoo voornaam cachet aan deze bijeenkomst, dat op de dagen van 6, 7 en 8 Juni de katholieken in breede scharen zullen op trekken naar de aloude Keizerstad aaBoie Waal. Nog gloeit de geestdrift na van den Eersten Nationalen Katholiekendag in September 1919 te Utrecht gehouden; die geestdrift moet niet alleen levendig wor den gehouden, maar op deze weldra ko mende Tweede Nederlandsche Katholie ke revue nog worden versterkt en ver groot. Nijmegen bereidt den deelnemers een waardige ontvangst, zooals nader zal blij ken uit het Officieel Programmaboek, dat dezer dagen verschijnen zal, De optocht, die Pinkstermaandag, dus daags voor de plechtige opening van den Katholiekendag zal worden gehouden, moet één indrukwekkende manifestatie worden van het katholieke vcreenigings- leven, zoowel op godsdienstig als sociaal gebied. Nadere bijzonderheden daaromtrent zullen spoedig volgen, doch nu reeds die nen de betrokken vereenigingen, voor zoover dit nog niet is geschied, ten spoe digste de hand aan den ploeg te slaan, opdat tijdig een in alle opzichten flinke regeling kan worden getroffen. We brengen nog eens in herinnering dat het Secretariaat gevestigd is Keizer Karelplein 11 waaraan alle corresponden tie moet worden gericht. Zooals reeds is opgemerkt, brengt een nationale Katholiekendag deelnemers uit alle oorden des lands. En daarom zullen de bezoekers het stellig aangenaam vin den dat aan den vooravond van de plech tige opening, dus Maandagavond, gele genheid geboden wordt vrienden en ken nissen te ontmoeten of nieuwe kennisma king aan te knoopen. Er zai njn. in het gebouw van „De Vereeniging" aan het Keizer Karelplein, en in bet R. K. Vereenigingsgebouw aan het Valkhof, een groote reünie worden gehouden. Beide gebouwen zijn keurig gelegen, als geknipt voor een gezellig sa menzijn. Doch voor alles, groot en algemeen moet de deelneming zijn, alle rangen en standen moeten op den Katholiekendag getuigenis komen afleggen voor hun sa- menvoelen en samenwerken voor onze heerlijke Roomsche zaakl ROOMSCHE LANDDAG. Op 18 Juni a.s. wordt te Rotterdam de Roomsche Landdag gehouden. Vorming van een landelijk comité. Door den Oranjeboml te Den Haag werd Vrijdagavond een bespreking gehou den, om het 25-jarig regeeringsjubileum van H. M, de Koningin {Sept. 1923) op een waardige wijze te vieren. Na breedvoerige besprekingen werd be sloten alle oranjegezinde vereenigingen uit te noodigea tot deelname voor de vorming van een landelijk comité, teneinde voorbe reidende maatregelen gezamenlijk vast te stel'en. Birv-T» - - gadering worden gehouden van afgevaar digden van de vereenigingen, die hare me dewerking toezegden en instemming met het plan betuigden. Verdere opgaven tot deelname kunnen j tot uiterlijk 15 Juni 1922 worden gezon- j den aan het bestuur van- den Oranjebond, Luthersche Burgwal 13, Den. Haag en bij den voorzitter van den Nationalen Oranje- bond „Wat ook val, trou staat pal", den heer A. v. d. Horst, Emmastraat 10, Am sterdam. koning le soort f 9.5013.10, 2e soort f5.50—9.10 per 100 krop; slavellen f 1.05 2.30 per kist; spinazie f3745 per 100 K.G. bloemkool le soort f 27 per 100 stuks, postelein 4850 et. per K.G. selderie f 10.70 per 100 bos. LOOSDUINEN, 29 April. (Weekbe richt) Men besteedde in de afgeloopen week op de veilingen voorbloemkool le soort f48—64, id. 2e soort f24—39, kaskomkommers (Eng.) le soort f 23.20 —26,90, id. id. 2e soort f 18.40—22.60, rijen komkommers le soort f 2124, id. id. 2e soort f 1618, kaskommers (gele) f 24—30, id. (witte) f 26—36 per 100 stuks; salade le soort f 10.9014, id. 2e soort f 6.309.10 per 103 krop; peen le soort f 44.5048.30, id. 2e soort f 36 42.50 per 100 bos; andijvie f44.20 per 100 struik; prij f 12.6015.40, ra dijs f5.70—9.40, raapstelen f 1.90—3.10, rabarber f 7.4010.40, selderij f 7.90 10.90, peterselie f 1214 per 100 bos; kroten f2.102.90 per 100 K.G.; spi nazie f0.721.04 per 4 K.O.poste lein f2.20—2.60 per 6 K.G.; stoofsla f 1.452.20, komkommerstek f 2.104.20 per ben; boonen, princesse-, f0.680.73, id. snij- f 1.75—1.90 per 100 stuks; to maten le srt. f 78125 per 50 K.O. Het conflict met de georganiseerde kooplieden blijft onverminderd voortdu ren, al wordt men er op veilingen niet veel van gewaar, want de zaken gaan hun gewonen gang, daar zoovelen óf niet georganiseerd zijn, óf er uit zijn getreden om hun zaken te kunnen doen. illeqa Amsterdam JAL't halstarrig, met het gevolg, dat de prijzen hier wel eens iets minder waren, maar dat de kooplieden elders hooge prijzen moeten besteden om iets machtig te worden, zoodat ten slotte de consumenten in Amsterdam het dubbele moeten betalen van die uit Den Haag, Haarlem enz. Gisteren en heden werden er op de veilingen zelfs zeer goeie prijzen be- stoed, ondanks den vrij aaaz'enlijken aan voer. Bloemkool wordt duur betaald als goed is, sommige ontvangen voor hun kaskool van 50 tot 65 gulden per 100 stuks, terwijl van 35 tot 45 gld. de ge middelde prijs is. Kaskomkommers waren de laatste dagen iets levendiger, want men ging nog tot f 30. Ook rijen-kom kommers komen meer aan de markt, maar zijn zoolang het weer niet wat warnier wordt, nog duur. Witte en gele soorten komen maar zoo nii en dan ter veiling, maar brengen altijd meer op dan de groene. Met de salade blijft het zoo oagevèer op dezelfde hoogte, voor mooie kroppen blijft men besteden van f 12 tot f 14 per 100, jammer dai er bij het meestal gure weer zooveel tweede soort en stoofsla is, die natuur lijk heel wat minder opbrengt Peen werd deze week wat meer aangevoerd, al is er nog geen overvloed; ze wordt zeer duur betaald, want heden gaf men nog tot f49 per 100 bos. De keuken- groenten prei, peterselie en selderij ble ven ook deze week zeer duur. Naar raapstelen is steeds veel vraag, maar ze beginnen over het geheel oud te worden en doet dan van f2 tot f3, voor jon gere bossen geeft men tot ruim f 5 per 100. Nadat de spinazie een dag, mede tengevolge der afwezigheid der Amster- damsche kooplieden, betrekkelijk goed koop was, is ze nu weer op normalen oi eigenlijk hoogen prijs gekomen, daar mea heden tot 30 ets. per kilo besteedde. De tomaten hebben nu eenmaal hun en tree op de veilingen gedaan en de aan' voeren vermeerderen, voor le soort geefl men van 110 tot 130 gld. per -50 kilo De kasboonen zijn zeer gewild en wordei goed betaald. LEIDEN, 23 ApriL Boter. Prima fa- brieksboter (controle) f 2,10, prima boe ren id. f 2.102.20, goeie id. id f 1.90 —2.per K.G. Aanvoer groot en met vluggen handel. AMSTERDAM, 23 April. (Bericht vK. Gem. Yeiling^geb. expl. De Jong Koe ne). Asperges (dik wit) f 1A02.'0 id. (dik blauw) fl.101.40 per bos; Aard beien f5.509.60, Perziken f .c2 —68 pe» 100 stuks Zoete appelen extra f 32 44; id. id. le soort f2330, Hollandsch witlof f3646, Spinazie f2334 per 100 K.O.- Komkommers f2138» Raapstelen f46.20 per 100 stuks; Salade f5.20 12.20 per 100 krop Bloemkool f 3274 per 100 stuks. Bloemen: Seringen f2225, Rozen f 15 2", Sneeuwballen f1323, Am. An'ere f 1519, Darwintnlpcn f 79.50, Tul pen f 34.50, Narcissen f 1.302.30, Rho dodendrons f 46, Snijgroea f 7.5016, Calla's f 24—32, Irissen f 3.505, alles per 100 stuks- Fransche Anjers f 0.70 1, Anemonen f0.220.35, Margrieten f 0.220.24 per dozijn. AT/KMA A AR, 23 April. Vee. Aan voer 21 paarden f150—160; 78 koelen f250550; 213 nuchtere kalveren f20 25; 270 schapen f3040, 2 vette var kens f 80110, 52 magere varkens f 34 55 158 biggen f 182949 bokken en geiten f 113. Boter per poad f0.951.05. Eieren, per 100 stuks f 67. UTRECHT, 29 April. Vee. Aan de markt waren 1100 stuks vee aangevoerd Handel matig. De prijzen waren als Volgt: Stecea f 100— 21), vaarzen f130 —275, pinken f 60150, melkkoéïen f 160 350, kslfkoeiea f 230—425, vaarskoeien f 10C27J, nuchfïuc .a,ve. en f 815, ma gere varkens f 3780, biggen f 1634, magere schapen f2546, lammeren f7 —12. - Boter (hooi) f.1.15 per half K.O Eieren f 0.060.07 per stuk. Aardappelen f0.15 per K.G. Kaas f 0.40090 pe.r half K.G. ROTTERDAM, 29 April. Ooöp. Tuin bouwveiling Rotterdam en Omstreken. Aangevoerd Eng. kaskomkommers le srt. f 28—32, 2e soort f 25 per 100 stukskom kommerstek 31 ot. per K.O.; sla (Mei- Advertentiëi. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze geliefde Echtgenoote, Moeder;, Be huwd-, Groot- en Overgroot moeder, Mejuffrouw Echtgenoote v. P. RINGS Sr. in den ouderdom van 75 jaar, na voorzien te zijn van de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden. Uit, aller naam, P. RINGS Sr. Santpoort, 29 April 1922, De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Woensdag 3 Mei a.s., voormiddag 9 uur in de Parochiekerk van den H. Bavo te Schoten. Wg.g.v., reeds een paar jaar in Hol land, zoekt plaatsing als kinder juffrouw, tevens hidp in de huis houding, goed kunn. naaien enz. Br. onder No. 1612 Bur. van dit blad. 21 Mei hopen onze geliefde oucers den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in den Echt zijn verbonden. Dat God hen nog lang moge spa ren is de wensch van hun dankba re kinderen en verloofde. Cruquius, Vijfhuizen. Hiermede betuigen wij onzen aan den Z.Eerw. Rector, de Eerw. broeders, in het bijzonder de Eerw. broeder Anrianias en H. H. Docto ren van het gesticht „St. Johannes de Deo, voor de liefderijke zorg vuldige verpleging van PETRUS EVERHARDUS GIJZEN v Namens de familie, Wed. M. GIJZEN, y ii!,.,.» Terstond of later gevraagd een voor hulp in de huishouding, voor dag en nacht. Adres; ZIJLSTRAAT 7? Zoo spoedig mogelijk gevraagd een en een werkmeisje voor noodhulp pf vast, Br. onder No. 1604 Bur. van dit blad. wordt aangeb. aan juffrouw van middelb. leeft, bij een wed. wonen de op bovenetage met ruim uitzicht en druk verkeer. Br. onder No. 1607 Bur, van dit blad. Er biedt zich aan voor direct, door buitengewone omstandigheden een uit burger gezin, leeftijd 18 jaar liefst in een klein gezin bij nette R.-K. menschen, omtrek Haarlem. Ook op de hoogte met wasschen. strijken, stoppen en naaien. Br. on der No. 1563 Bur. van dit blad. Wordt gevraagd een of Weduwe, als hulp in de huis houding bij 2 zieke menschen. Br. onder No. 30, aan den agent v, d. blad te Noordwijkerhout. i i m Meubileerinrichting vraagt een behanger, twee aankomelingen. Bij geschiktheid vast werk. Br. onder No. 1609 Bur. van dit blad. gevraagd. M. KOELEMIJ, Hout vaart, OverVeen, Gevraagd een aankomende win kelbediende voor schoenenzaak, om in 't vak te worden opgeleid. Br. onder No. 1611 Bur. van dit blad. merk Srpith Bros, weinig gebruikt te koop aangeboden wegens over compleet. Adres: Kleverlaan 80, bij de Velserstraat. Aan het zelfde adres «en viool met kist RIJK WORDEN kan men. door onverwijld deel te nemen aan de trekkingen der De eerstvolgende trekking zal reeds gehouden worden a.s. Donder dag 4 Mei (dus binnen een paar dagen), terwijl du verkoop der Obligatiën zoo enorm groot is, dat de vier volgende trekkingen tegelRk zullen geschieden, vermoedelijk 13 Mei a.s. Uit dit alles volgt, dat de voorraad Obligatiën bijna geheel is uitverkocht. Wie er nog een wenscht aan te schaffen profiteert nu voor 't té laat is. In 't geheel moet nog aan Premiën getrokken worden; wees er daarom bijtijds bij. Een Obli gatie kost slechts f 10.24); Obligatiën van vroegere premieleeningen kun nen omgewisseld worden met bijbetaling van f 0.20 per stuk; ook Koopman-Obligatifin, beleenbriefjes, Obligatiën „Kindergeluk'' worden eveneens op deze wijze omgewisseld, terwijl die der 14e Premieleening, desgewenscht, omgeruild kunnen worden, kosteloos. Nogmaals: reeds Donderdag a.s. geschiedt de trekking m. Hoofdpremie v. totaal 4000 premiën en twee extra premiën, namelijk Hnls, Schuur en erf aan de Crooswijkseke kade, Botterdam (of naar keuze 20,000 gulden ln contanten) en een motorfiets, merk Indian. „Clitef" met „Princess" zijspan, model 1922 (of 2O0O gulden in contanten). Alle premiën worden ten vollo uitbetaald, zonder een cent korting. De Obligatiën zijn verkrijgbaar bij de Nationale Bank, Parklaan 65, Tel. 2035; Van Rlet's Fondsenkantoor, Klever laan 80, Tel. 1690; J. A. Hooijen, Kamperstraat 5, allen te Haarlem, en P. J. Prenen, Cronjéstraat 164, Schoten.^ Ondergeteekende bericht dat hij, na 14 jaar op een advocatenkantoor alhier werkzaam te zijn geweest, zich heeft gevestigd als GASTHUISSINGEL 24. Telefoon 2974. FRED ERIKSP ARK is van 1 Mei af, dagelijks geopenc van 810 uur 's morgens en van 35 uur 's middags, 's Zondags vat 810 uur. Prijs per glas 10 cent. Spreekuren: alle werkdagen van 2—5 en 79 uur. te koop, vanaf 0.60 per stuk. Adres: ZOMERSTRAAT 25. Heer vraagt voor terstond met pension. Brieven met prijsop gave onder No. 1600 Bur. van dit blad. met dubbele rem, pracht, onder houden, moet weg, wegens plaats gebrek. Adres WOUWERMAN STRAAT 1. Zijspanwagentje voor Heeren- of Damesrijwiel 35 en een werk- fiets, in uitstekenden staat 27.60. Adres: KLARENBEEKSTRAAT 52zwart. eenige jaren geleden gebouwd. Bev. kamers en suite, gang, flinke keuken, bovenkamer en zolder, erf en schuurtje, ook geschikt voor winkelhuis in te richten, 4700 vrij op naam, DONKERSLOOT, RijKs- weg 45, Velseroord, 1548 Acht Schapen met veertien beste Lammeren, Osdorperweg 276, bij Halfweg. Zwarten laken mantel, z.g.a.n. 7.50. Zw. mooi mantelpak 5 en beige mantel, 7. Spoed. Nieuw» Kerksplein 32, witte bel. 1 best werkpaard, 2 groote en 2 kleine hitten, mak voor alles. D. ADRICHEM, Alkmaarsche- weg 371, Wijk aan Duin. GEVRAAGD bij GEBR. HOLT, Angegnng 33-37

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3