ingezondenT* SPORT ÏH~SPÉL H. V. B. KUNST EN KINMIS. y KERXBERICHTEN. HILLEGOM. BEVERWIJK. VELSEN. HEEMSKERK. BENNEBROEK, HEEMSTEDE. SCHOTEN. BENNEBROEK. Veiling. Gisterenavond word in hotel Sistermans, ten overstaan van den candi- daat-notasis C. J. F. Dolk, waarnemend bet vacante kantoor van notaris H. Langeveld, bij opslag geveild het Hoerenhuis „Con Amore" met bijbehoorende gebouwen en grooten tuin, gelegen aan den Stationsweg, groot 8 A. 25 c.A., ki eigendom toebehoo- rende aan den heer Roel vink te Hillegom. Het pand was in hoogste bod gebracht op f 12.20OÏ gehoogd met f 600 en later met f 800, stond dus nu op 13600. Het werd op f 100 opgehouden door den eige naar. Zilveren Jubilé. Gisteren was het 25 jaar geleden dat Mej. Cor van der Hulst in dienst trad bij mevr. A. C. van der SchootBlom, huize Bloeiwenbeim alhier. De familie van der Schoot heeft die 25- jarige trouwe plichtsvervulling niet onop gemerkt willen laten voorbijgaan. Den ge- heelen dag werd feest gevierd, terwijl me vrouw met hartelijke en waardeerende woorden een enveloppe met inhoud aan de feestelmge ter hand stelde. Een niet alle- daagsche gebeurtenis in onzen tijd! Begrafenis J. J. Zwart. Vrijdag middag te 2 uur arriveerde alhier per speciale auto het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. J. Zwart. Hon derden belangstellenden omgaven het rij- tu'gensuite en verdrongen rich om de groeve. Achtereenvolgens werd ten kerkT hove onder den grooten toren het woord gevoerd door Ds. van Oalcar, predikant der Doopsgezinde .gemeente, die vooral den eenvoud in het geloof van den ook «koene roemde; door den heer Midden dorp, directeur der Bisschoppelijke kweek school, die namens leeraren en leerlin gen den collega en meester roemde en een prachtigen krans aanbood; door den voorzitter van de Harmoniekapel der Pa pierfabriek, die memoreerde hoe direc teur Zwart de kapel tot haar eerste triomfen aanvoerde; ten slotte door den heer v. Helder, hoofdonderwijzer te II- pendam, die een dertigjarigen vriend - schap beweende. Zeer geroerd verliet de menigte- te laatste rustplaats van een verdienstelijk en geacht man. Verordening begraafplaats B. en •W bieden den Baad ter vaststelling aan een verordening op de Algemeen e Be graafplaats „Duinrnst", gelegen in de gemeente Wijk aan Zee en Duin, bene vens de verordeningen op de .heffing en invordering van rechten voor het ge bruik der begraafplaats. Het Plaatselijk Comité van de K. S. A. alhier wordt overgegaan tot de uitgifte eener 6 pet. geldleening, groot f 95.000, tot den koers van 98'A pet. Bij de kan toren der firma F. Th. Everard te Amster dam en Haarlem zijn prospect! en in schrijvingsbiljetten verkrijgbaar. Tuberculosebestrijding Door het Co mité tot inzameling van gelden voor een op te richten Consultatiebureau werd Donderdagavond aan het bestuur der Vereeniging tot bestrijding der Tuber culose een bedrag van ongeveer f3700 ter hand gesteld, als resultaat van zijn ar beid, welke bestond uit verkoop van bro chures, het houden van variété-avonden en tenslotte van den vierdaagschen bazar De voorzitter bracht hulde aan de da mes, die tijd nog moeite hebbe® ge spaard om dit schitterend resultaat te bereiken. Het- concert van het Ohr. gemengd koor ..Looft den Heer" in Thalia te ÏJmuiden heeft een bate van f117 voor deze vereeniging opgeleverd. Mevr. Oremer van Duin- en Krnid- berg heeft aan de Vereeniging het ver- plegingsmateriaal van het thans opgehe ven ziekenhuisje te Driehuis aan de Ver eeniging gesckonke, waarbij bijzoder waar devolle voorwerpen. De Vereeniging- <tot bestrijding der T.b.c. riet haar werk dus van alle zijden gesteund. Benoeming. Tot adjunct-commies ter secretarie alhier is benoemd de heer J. J. v. d. Weele, ambtenaar ter secretarie te Breskens. ÏJMUIDEN. Wegbrengen van schepen Als ver dacht van hefc wegbrengen van sche pen zijn aangehouden A. \\fwalschip- per, F. E., machinist. H v d, V: en H. K., los werkman, allen alhier Deze behoorden tot de bemanning van den stoomtrawler IJ.M. 72", die in Juni 1920 in de Noordzee op een wrak zou geloopen en daarna gezon ken zijn. De bemanning is op 12 Juni te Yarmouth geland. Ze zijn wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten gesteld. Dronkenschap. Aan de politie werd kennis gegeven, dat een man in de Kanaalstraat van de fiets wast gevallen en op straat lag. 't Bleek de Duitsche monteur J. W., wonende te Velseroord en werkzaam bij het Hoog- ovenbedrijf. De man was licht be schonken en had een hoofdwondt. Hij werd door de politie meegenomen naar 't bureau, waar de wonde ge- wasschen werd. Diefstal. Aan het politiebureau werd gebracht de Duitsche stoker D. K„ uit Hamburg, verdacht van diefstal door inklimming Dn dien stoomtrawler „Penelope IJ.M. 61". De verkiezingen. Gisterenavond zou hier het Kamerlid Duys spreken over de a.s. verkiezingen. Het thalia-theater was stampvol. De heer Duys kwam echter niet, omdat hij in de Kamer moest zijn. In zijn plaats kwam nu de heer A. de Vries uit Zaandam. Toen deze het had over de ver- faooging der toelage aan H. M. de Koningin en daaraan allerlei opmerkingen vast knoopte, stond de commissaris van poli tie op en zeide dat de spreker zich in zijn opmerkingen over de personen van het Vorstelijk Huis had te matigen. Hit deze gemeente hebben een 16-tal mannen en jongelieden den stillen omgang naai- Alkmaar Zondagnacht gemaakt. Van de omliggende gemeenten was van hier uit nog hel grootst aantal ter bedevaart mee gegaan. Gedaagd voor akte lager onder wijs de heer G. Vermeer, alhier. Woensdag vergaderde de Hanze- afdeeling Bennebroek-Vogelenzang, in café Tli. Goemans te Vogelenzang. Te ongeveer half negen opende de voorzitter de vergadering met den Christ, groet en uitte zijn tevreden heid over de goede opkomst. De notulen werden zonder op- of aanmerking goedgekeurd. De ingezonden stukken betroffen hoofdzakelijk de Lustrumfeesten te Haarlem. Er zal zooveel mogelijk door dè afdeeling aan deelgenomen wor den. Punt 3 der agenda, winkel- en. café- sluiting op Zondag in de gemeente Bennebroek, gaf een breedvoerige dis cussie. Unaniem was men tegen' caféslui ting, omdat het verkeer van dien aard is, dat men buiten café's niet kan en tweedens de Zondag over het al gemeen een groot gedeelte van het bestaan der caféhouders uitmaakt. Ook de winkelsluiting kon maar een paar voorstanders tellen. Door de tegenstanders werd echter vooropgesteld, dat er van de bur gerij geen enkele aandrang tot zulk een maatregel was uitgegaan, dat een plaatselijke sluiting het doel, dat bjj de voorstanders moet voorzitten, niet bevordert, want dat het meer wrevel,, haat en nijd teweeg zou brengen, dan werkelijke Zondagsrust en Zon dagsheiliging. Ook werd naar voren gebracht, dat het gejakker en gejacht van verschil lende sportliefhebbers met vracht auto's, automobielen enz., met al de gevolgen, welke daaraan vastzitten, een bespotting van Zondagsrust is en alleen een algemeene Rijksregeling te dien aanzien iets van beteekenis kan bereikendat, zoolang dit bestaat en niet tegengegaan kan worden, ook zij, welke op Zondag hun halve of zelfs maar gedeeltelijke botterham moeten verdienen, vrijheid moeten hebben dat te doen, en dat niemand verplicht wordt open te blijven of bij anderen te koopen. Ook werd aangevoerd, dat de algemeene malaise in handel en industrie, loonsverlaging enz., de koop kracht doen verminderen en de hooge belastingen waarvan de midden stand kan meespreken blijven be staan. Nog werd opgemerkt, dat een plaat selijke verordening onder de tegen woordige omstandigheden niet amlers dan nadeel kan brengen aan de plaat selijke neringdoenden ten voordeelei van anderen, zonder daarmede moreel of zakelijk iets te bereiken. Van verschillende zijden werd in deze kwestie nog naar voren ge bracht, dat persoonlijke antipathie h. i. in deze een grootê rol speelt. Dat zou te betreuren zijn. Op voorstel van den heer Braam werd met 13 tegen 2 stemmen be sloten, van de Hanzeafdeeling een request aan den gemeenteraad van Bennebroek te zenden en daarin krachtig aan te «hangen, aan den be staande» toestand niets te veranderen. Bij de bespreking van punt 4, de uitgave van een R. K. weekblaadje door de gewestelijke R. K. Midden- sta ndsfederatie Lisse en omstreken, werd besloten daarin niet' mede te gaan. Hoewel niet' cjj de agenda voor komend. werd hierna nog in 't kort besproken het onderwerp „vliegende winkels", en wel naar aanleiding van het feit dat in café Stokman thans zooiets gehuisvest is. Algemeen was me» van oordeel, dat geen middenstander zulke lui moest innemen, welke voor verschil lende middenstanders niet anders dan nadeel kunnen brengen. Ook de voorzitter was het daar mede eens, maar ontveinsde zich die moeilijkheid, om dat geheel tegen te gaan, niet. Prijzenswaa. dig vond hij, wat op vele plaatsen de hotel- en caféhouders deden, o. a. ook te Hillegom en Sas- senheim, n.l. te weigeren zulke vlie gende" concurrenten van andere standgenooten in te nemen. Er zijn ook plaatsen, waar heb door den burgemeester verboden wordt. Getracht zal worden, in het ver volg te voorkomen, dat zulke z-g. „vliegende winkels" hier komen neer strijken. Enkele aandeelen voor het vaandel werden nog geplaatst. De voorzitter betreurde c-hterj dat de leden zoo weinig daaraan deelnamen. Daar de rondvraag niets bijzonders oplevert, sluit de voorzitter, onder dank voor de belangstelling, de ver gadering op de gebruikelijke wijze. In andere handen. Hel alhier -welbe kende Café-Restaurant van den heer Geuer, „Het Wapen van Heemstede", is thans van eigenaar veranderd. De heer J. Kuiper, vroeger caféhouder, Jansweg te Haarlem, heeft op dit gebouw beslag ge legd, en zal deze zaak, die geheel is ge restaureerd, op denzelfden voet voortzet ten. Men Zie de adverentie in dit nummer. Burgerlijke Stand. Ondertouwd: W. J. Gieske en J. C. Toledo. G. Rubbert en A. M. H. Fleumer. H. S. Adriaanse en A. T. M. Braam. Getrouwd: J. H. M. Peeperkorn met M. J. C. Heijde. N. A. Meeuwenoord met L. v. d. Blom. Geboren: d. van E. Brandner-Lieb. z. van M. M. J. Pronk-Meelberg. d. van C. W. Goossens-Dictmar. d. van W. Reijnders-dé Haas. Overleden: Chr. Niessing, 16 j. Burggiiyke tandGeboren: z. van M. ZeepvatSchapp z. van J. Ver beidt—van der Plas «L van M. B. .nnidtvan der Kuïjl z. van M. 0. i ElferinkTelman d. van S. Ohr. 0 LandwierZeestraten z. van J. var der VeenJans z. van G. Wijchers Lankhoret d. van A. M. Stolkervan Hugten. Getrouwd: H. J. Greuker met S. Ver hagen. OverledenLevenloos aangegeven kim van H. H. Jongh VisserBakker. H.F.C—JOHEZ. Dinsdagavond heeft op liet H.F.C.; terrein een wedstrijd plaats gehad tusschen een H.F.C.-combinatie en Johfz. De mannen van Enschedé wonne11- met 2—1 OVERZICHT. Het H. V. B.-elftal heeft het er in Arnhem niet al te best afgebracht. De eerste wedstrijd die tegen den Gelderschen Voetbalbond gespeeld werd, verloren zij reeds met 20. Bijna het geheele elftal speelde beneden hun vorm, waardoor deze nederlaag eenigszins verklaarbaar wordt. Bloemendaal 2 behaalde een on verwachte overwinning op' R. C. H. 3 met 21 evenals Stormvogels 3 dat Haarlem 3a er met dezelfde cijfers onder hield. D. O. A. behaalde ook al een 21 over winning op Zandvoort 2, waardoor zij nu definitief kampioen van de le klasse B. is. Ook legde zij dit jaar beslag op de Stads-Editie-beker, waarvoor zij o.m. de le klasse A.'r T. H. B. in den eindstrijd rsloeg, zoodat de Rood-Witte Meerweg bewoners wel een zeer succesvol seizoen achter den rug hebben. Haarlem 3 ont ving Maandagavond de Boys, welke goed- gespeelde wedstrijd onder protest van T. H. B. in een gelijk spel eindigde. A.s. Zondag ontvangt H. F. C. 3 de Kennc- mers en gezien de kansen van laatstge noemde zullen ze wel zoo verstandig zijn aan de Spanjaardslaan geen punten te verspelen, V. V. H.—Scholen 2 wordt on getwijfeld een overwinning voor Schoten 2, dat nog steeds loert op een misstap van de Kennemers om de leiding in la te nemen. T. H. B. speelt aan den Meerweg tegen het zwakke H. S. V. 2 en zal gemakkelijk winnen. R. C. H. 3Bloemendaal 2 is voor de Racing, terwijl wij bij Stormvogels 2E. D. O. 3 ,op a.s. Zaterdag te spelen de IJ- muidenaren de beste kans geven. Voor de le klasse B. speelt aan den Schoterweg Haarlem 4 tegen S. V. O. en daar beide elftallen tot de zwakke zusjes behooren, is een gelijk spel het waar schijnlijkst. Zandvoort 2V. S. V. 2 zal Zandvoort. al is het kampioenschap verkeken, toch wel winnen. Het verdere programma luidt: 2c. E. D. O. 6—R. C. H. 6, 20 min Kennemers 3—Haarlem 6. 3A A. J. C.—Spoorvogels. Halfweg Vooruit 2Ripperd? 3B E. D. O. 7—H. F. C. 6 3C H. S. V. 4—R. C. R. 8. 3H Hillinen 3-D. S. O. 3 Voor den innottd dezer rubriek stelt és Redaefie zieh niet aansprakelijk. EEN JANBOEL OF NIET? In de maand Augustus 1921 verzond ik het mij toegezonden aangiftebiljet Rijks inkomstenbelasting belastingjaar 1921- 1922 behoorlijk ingevuld, aan den heer Ontvanger der Dir. Belastingen terug. In de maand September ontving ik opnieuw een aangiftebiljet voor hetzelfde belas tingjaar, wat ik natuurlijk terzijde legde. Kort daarop eene waarschuwing, om het biljet binnen vijf dagen ingevuld terug te- zenden. Toen den Onvanger schriftelijk medegedeeld dat in Augustus een be hoorlijk ingevuld beschrijvingsbiljet was ingezonden. In de maand Maart 1922 we derom, dus het derde aangiftebiljet, be lastingjaar 1921-1922 ontvangend, met een daarop volgende waarschuwing als boven, schreef ik met verwijzing naar mijn vorig schrijven, wederom aan den heer Ontvanger, met verzoek hiervan goede nota te willen nemen ten einde mij onnoodige moeite en last te besparen. Niets meer van gehoord en ben zooals velen, nog niet in bezit van mijn aan slagbiljet 1921-22. Dezer dagen ontving ik het aangifte biljet dienstjaar 1922-23, na enkele dagen gevolgd door wederom eenzelfde biljet. Zou ik er wederom 3 mogen verwach ten, met de waarschuwingen? Welk een onnoodig werk wordt er dan toch verricht en veroorzaakt. De biljetten en waarschuwingen moeten door afzen ders beschreven worden, in enveloppe ge daan, gepost worden, gestempeld en dan aan geadresseerde bezorgd worden en wat dèn geadresseerde, die de waarschu wingen ontvangt nog te doen krijgt, om onaangenaamheden te voorkomen. Waar tot tweemaal toe een door mij aan den heer Ontvanger gezonden schrijven blijk baar geen verbetering heeft gebracht, roep ik, daar mijn geval niet op zich zelf slaat, de hulp van de Pers in, om hierop de aandacht van autoriteiten te vestigen. EEN SLACHTOFFER. EÉN GEWICHTIGE ONTDEKKING. Professor Istvanffy, van de Universiteit te Budapest, heeft, naar de bladen melden, in de Hongaarsche Academie van Weten schappen een lezing gehouden, waarin, hij mededeeling gedaan heeft over een door hem gedane uitvinding, die het mogelijk maakt uit stengels van maïs 40 pCt. voor de papierfabricage geschikte cellulose, 40 pCt. voor voeding geschikte siroop en 5 nCt, kunstmest te halen. HAARLEMMERLIEDE. ZONDAG half 8 Vroegmis, geen leering, kwart over 10 Hoogmis, half 8 Lof met preek. WOENSDAG 10 uur gezongen Bruidsmis, 7% uur Lof. DONDERDAG. Gezongen H. Mis. VRIJDAG 9 uur Maandstond voor Maria Helene Joosten Wed. Theod. Albertus Buijs. ZATERDAG 8 uur jaargetij voor Sientje Breuring hvr. Frans Ver- tneeren. 9 uur leering. Van 48 gel. om te biechten, 7% uur Lof. ZONDAG 7 uur en half 9 gelezen H.H. Missen. 10 uur de Hoogmis. Om 2 ittir catechismus. Om 3 uur open bare vergadering v. d. Aartsbr. v. O. L. V. v. Altijdd. Bijstand. (60). WOENSDAG geen *H. Mis om 7 uur, maar wel Communie uitreiken. Om kwart over 8 eerste H. Mis, om half 10 gez. H. Mis met Veni-Creator bij gelegenheid van een 25-jarige echtvereeniging. 's Avonds om half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. (67). ZATERDAG van 4 uur tot half 9 gelegenheid om te biechten. HILLEGOM. St. Joseph. ZONDAG. De H.H. Missen te 7 uur, half 9 en te 10 uur de Hoogmis. Te 7 uur Lof met preek. Door de week de H.H. Missen te 7 uur en kwart over 8. DINSDAG te kwart voor 8 de ge zongen Requiem voor de leden van de zielenlijst, 5 uur biechthooren voor de kinderen die hunne plechtige H. Communie moeten doen, te half 7 voor de grooten, te 7y2 u"r Lof. WOENSDAG. De 2de H. Mis te 8 uur, waaronder de plechtige H. Com munie, 's middags te 4 uur Lof met preek en vernieuwing der Doop belofte enz. enz. 's avonds geen Lof. DERDE ORDE. DONDERDAG, VRIJDAG en ZONDAG (14 Mei). Triduüm ter eere van den H. Franciscus en oprichting van een derde orde opdat zoo velen mogelijk aanwezig zullen kunnen zijn is het Lof Donderdag en Vrijdag te uur. Pater Eusebius zal de preek en houden. ZATERDAG van 4 tot 8% uur biechthooren. HILLEGOM. ZONDAG. Heden schaalcollecte voor de vereeniging Eer en Deugd. Eerste Zondag der -maand te ver dienen vollen aflaat, 2 uur catechis mus voor de kinderen die verleden jaar hunne Plechtige H. Com. heb ben gedaan, 3 uur Lof met uitreiking van diploma aan de kinderen die de leering verlaten, kwart voor 4 H. Familie, 7 uur Lof met Rozenhoedje lederen avond der week 7 itttr oefe ning van de Meimaand, behalve Dins dag. DINSDAG 7 uur Maria Congre gatie. WOENSDAG-morgen om 8 uur de eerste H. Mis en 10 uur gezongen H. Mis voor Bruid en Bruidegom. ZATERDAG. Van 49 uur biecht hooren. LISSE. ZONDAG te half 8 en 9 uur de gelezene H. Mis, te half 11 de Hoog mis. Te 3 uur Vespers met Rozen hoedje. Na de Vespers uitreiking der diploma's en prijzen der kinderen, die na de plechtige H. Communie 2 jaar de catechismus met goed gevolg hebben bijgewoond.- Te 7 uur Lof ter eere v. d. H. Maagd. MAANDAG 's morgens van 79 uur biechthooren voor de jongens die Dinsdag onder de H. Mis van half 8 zullen communiceeren. ZATERDAG 'a middags van 3 uur tot half 9 gel. om te biechten. Op de werkdagen eiken avond te half 8 Meimaandoefeningen. HEEMSKERK. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur half 9 en 10 uur de Hoogmis. Eucha ristische dag. Het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld tot na het Lof van half 3, waaronder preek. Te half 5 Maria-congregatie en jon- genspartonaat en te half 7 H. Familie. MAANDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur en overige dagenj 7 en 8 uur en overige dagen te 7 uur, half 8 en 8 uur. DINSDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur en te half 10 gez. H. Mis met Veni Creator voor Br. en Bruid. DONDERDAG de H. H. Missen te 7 en 8 uur en te 9 uur gez. H. Mis van Requiem, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament des Altaars met Rozenhoedje. ZATERDAG 's middags van 4 uur af gel. om te biechten en te 7 uur Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje. In deze week cat. naar gewoonte eri biechthooren voor de 1ste en 2de klasse. CASTRICUM. ZONDAG 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis. 1 uur.cath., 2 uur Vespers, daarna congregatie. MAANDAG 7 uur H. Mis, tevens 7 uur H. Mis aan het Maria-altaar. 8 uur H. Mis. DINSDAG 7 en 8 uur H. Mis. 9 uur gez. Maandstond voor Maria Glorie. WOENSDAG H.H. Missen te 7 en 8 uur en half 9. DONDERDAG H.H. Missen te 7 en 8 uur. 9 uur gez. Maamdstond voor Clasina Groot Brakenhoff. VRIJDAG Feestdag van denH. °3ncratius, Patroon der Parochie. H.H. Missen te 7 en 8 uur. 9 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid. ZATERDAG 6 uur H. Mis bij de Eerw. Zusters. 7 en 8 uur H. Mis. Aan 48 uur biechthooren. Half 7 Lof ter eere van Maria. ZANDVOOT. ZONDaG de H.H. Missen te half 8 en 10 uur, 3 uur Vespers met Rozen hoedje. WOENSDAG half 11 gez. H. Mis met Veni Creator voor het bruidspaar P") 1 fléC-ft i Pclz P DONDERDAG half 11 gez. H. Mis met Veni Creator voor het Bruids paar Ruiter-Kol. 's Avonds 7 uur het Lof ter eere van het Allerh. Sa crament met rozenhoedje. ZATERDAG 's avonds 7 uur het Lof ter eere van de N. Maagd met Rozenhoedje. MEDEMBLIrv. ZONDAG Eucharistische dag, den geheelen dag aanbidding. 7 uur Vroeg mis, 10 uur Hoogmis, 1 uur cat., halï 3 luide aanbidding. 7 uur Lof en pre dikatie. WOENSDAG 7 uur Lot en rozen hoedje. ZATERDAG gelegenheid om te biechten van 4%8 uur. Cat. volgens gewoonte. EGMOND AAN ZEE. ZONDAG. Heden viering van het beschermfeest van den H. Jozef. Onder de H.H. Missen buitengewone collecte voor „Eer en Deugd vol gens voorschrift van het Doorluchtig Episcopaat van Nederland, Om 7 uur Vroegmis, waaronder alg. H. Commu nie van de leden der H. Familie om half 9 H. Mis voor de kolonie kinderen, om 10 uur Hoogmis, om half 2 catechismus, om half 3 congre gatie voor mannen en vrouwen v. d. H. Familie. Om 7 uur en verder alle avonden Maria-lof. MAANDAG 8 uur H. Mis kwart voor 12 en verder alle dagen van de week defening voor de kinderen, die op 17 Mei worden toegelaten Jot de eeifste-H. Communie. DINSDAG 8 uur H. Mis. Om 3 uur biechthooren voor de koloniekinderen. WOENSDAG half 10 Veni Creator en gez. H. Mis waaronder huwelijks inzegening van Bruidegom en Bruid. Om 7 en 8 uur wordt de H. Communie uitgereikt. "DONDERDAG 8 uur H. Mis. 's Avonds van 5—6 oefening van het H. Uur. VRIJDAG 9 uur Veni Creator en gez. H. Mis tot dankbaarheid van een zilver Huwelijksfeest, waaronder te vens huwelijksinzegening van Brui degom en Bruid. Om Ten 8 uur wordt de H. Communie uitgereikt. ZATERDAG H. Mis bij de Eerw. Zusters. Om 7 en 8 uur wordt dt H. Communie uitgereikt, 's Middags van 38 uur gel. om te biechten. N.B. Ontvangen voor het Heilig dom van Eerherstel te Egmond a. d. Hoef 642 steenen, totaal 51.168. VOORHOUT. ZONDAG. Half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis. Half 3 Lof met Rozen hoedje. DINSDAG 's avonds van 6—8 uur biechthooren. WOENSDAG 8 uur de H. ^is waaronder de eerste H. Communie der kinderen, 's middags half 4 Lof met „Te Dettm." ZATERDAG. Van 48 uur biecht hooren, 's avonds 8 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria. VELSEN-DR1EHUIS. ZONDAG 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis. Kwart voor 2 catechismus. Half 3 Lof ter eere van Jesus' H. Hart. WOENSDAG 10 uur gezongen Hu welijksmis voor bruidspaar Boon Hooggraaf, 7 uur Maria-Lof. DONDERDAG 10 uur gezongen Huwelijksmis voor Bruidspaar Breek- Sambeek. ZATERDAG. Biechthooren van 4 tot 8 uu£ 7 uur Maria-Lof. ÏJMUIDEN. ZONDAG te kwart voor.7 en kwart over 7 uitreiken van de H. Communie De gelezen H.H. Missen te half 8 en 9 uur en te half 11 de Hoogmis. Te half 1 catechismus, te 5 uur meis jespatronaat met godsdienstonder richt. Tot 1 uur is de bibliotheek ge opend. Tot half 1 spaarbank. Te 5 en 8 uur jongenspatronaat. Te 7 uur Broederschapslof met preek. Van 8—10 uur Jongelingsvereeni- ging- DINSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. WOENSDAG 8 uur meisjescongre gatie. DONDERDAG half 8 Vrienden kring. ZATERDAG van 5—9 biechthoo ren. Deze week'iederen avond te 7 uur Lof. KROMMENIE. ZONDAG half twee catechismus voor de kinderen die in 1920 hun plechtige H. Communie hebben ge- gedaan, half drie Vespers, daarna vergadering van de Derde Orde. MAANDAG en de andere avonden, waarop geen Lof is, 's avonds zeven uur korte Meimaand-oefening. DONDERDAG half vier biecht hooren voor de schoolkinderen van de vierde en vijfde klas. Te zeven uur Lof. ZATERDAG. Van 4 tot 9 uur ge legenheid om te biechten. Te zeven uur Lof- VOGELENZANG. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uu? Hoogmis, half 2 catechismus, half 3 rozenhoedje en Meimaand-oefenig tt» eere van O. L. Vrouw van altijdd. Bijstand. DINSDAG en WOENSDAG om 7 en 8 uur de H.H. Missen. DONDERDAG. Plechtige commu nie der kinderen. De H.H. Missen om half 7 en 8 uur. Om 8 uur gezongen H. Mis waaronder de communie der kinderen, 's middags om half 3 lof met hernieuwing der doopbeloften en opdracht aan de allerh. Maagd. Woensdagavond om 6 uur gelegen heid om te biechten. WIJKER00G. ZONDAG. Beschermfeest van St. Josef, om 7 uur Vroegmis. Onder Vroegmis generale H. Communie. H. Familie afd. Vrouwen. Om half 9 tweede H. Mis. Om 10 uur Hoogmis. Om 1 uur catechismus. Om half 7 H. Familie. DINSDAG om 7 uur H. Familie, afd. vrouwen. WOENSDAG onder de H. Mis van 8 uur gezamenlijke H. Communie der kleinen. VRIJDAG. Om 7 uur lof ter eere van Maria. ZATERDAG van 45 uur biecht hooren v. d. kinderen en van 59 voor de overige parochianen. RINNEGOM. ZONDAG de H. Mis te 7 uur v. d. par., half 10 Hoogm. uit dankbaarh. v. e. 40-jarig huwelijk. 2 uur Vespers en daarna maandel. verg. 3e Oroe. MAANDAG 7 uur v. N. Zuurbier en W. de Waard. DINSDAG half 7 en 7 uur comm. uitr. 9 uur gez. Huwelijksmis met Veni Creator. WOENSDAG 7 uur J. v. d. Velden en overl. fam. Van 6—8 biechth. DONDERDAG half 7 en 7 uur Comm. uitr. Half 9 gez. H. Mis v. M. Kap'tein. Onder de H. Mis plechti ge H. Communie der kinderen. 2 uur pl. Lof. VRIJDAG 7 uur H. Mis uit dank baarh. t. e. v. h. H. Hatt. Van 4—7 biechth-, ZATERDAG 7 uur v. G. de Wit- Zuurbier van 3—8 biechth. ZONDAG a.s. 7 uur v. C. Apeldoorn en A. Bussing. Deze week elders de H.H. Missen i ZOND. v. A. en W. Houtenbos. DINSD. v. M. v. Dam-Baart en overl. kinderen. WOENSD. v. C. Zuurbier. DOND. tot zek. intentie. VRIJD. tot eerherstel. ZAT. v. L. Valkering. UITGEEST. ZONDAG de H.H. Missen te half 8 en 10 uur. DINSDAG half 10 gez. H. Mis. WOENSDAG half 10 gez. H. Mis. DONDERDAG half 10 gez. H. Mis. ZATERDAG 7 uur het Lof. Van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. BEVERWIJK. O. L. Vrouw van Goeden Raad. ZONDAG 1ste der maand, om 7 uur en half 9 stille H.H. Missen. 10 uur Hoogmis. Schaalcollecte voor Eer en Deugd. Half 1 catechismus. Van half 6 tot 8 uur patronaat. 6 uur Lof, Rozenhoedje en uitreiking der prijzen 'en diploma's aan de kinderen der na» eeringen. DlNSDAG-middag Boilenveilitig op het land van de Heer en P. van der Wijst, Arendsweg en J. Bleeker, Groott Houtweg. WOENSDAG om 7 uur, half 8, 8 uur en half 9 wordt de H. Communie uitgereikt. 9 uur Veni Creator en -gez. H. Mis bij een zilveren Huwe lijksfeest. 10 uur Veni Creator en gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. 7 uur Congregatie. DONDERDAG 7 uur Lof met Ro zenhoedje. VRIJDAG half 5 biechthooren voor kinderen. ZATERDAG van 5 uur tot half 9 biechthooren voor de ouderen. 7 uu» Rozenhoedje. Deze week de gewone catechismus, BEVERWIJK. St. Agatha. ZONDAG 's morgens alg. H. Com munie voor de jongens van het patro naat. 12 uur cat. v. d. meisjes, om 1 uur v. d. jongens. 3 uur verg. v. d, 3e Orde. 6 uur Vergadering v. d. H. FatfTilie. DINSDAG 7 uur Lof met Rozen hoedje. DONDERDAG 7 uur Lof met Ro zenhoedje. ZATERDAG 7 uur Lof met Ro zenhoedje. Vrijdagmiddag en Zater dagmorgen biechthooren voor de kin deren van de groote leeringen. VELSEROORD. ZONDAG Eucharistische Zondag Na den middag om Jjalf 3 Lof en slui ting. Om 4 uur patronaat voor de meisjes, om half 6 voor de jongens. Gedurende de Meimaand eiken avond om half 8 Rozenhoedje, litanie en lied ter eere van O. L. Vrouw. DINSDAG, 's Avonds om half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. VRIJDAG 's avonds om helt' 8 Lof en^ Kruisweg. ZATERDAG volle aflaat wege*^ het feest van den H. Petrus Regj'atUj Belijder onzer orde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2