De N.V.B. wedstrijden ZUN SLACHTOFFER Tweede Blad 15 Mei 1922 KORFBAL "binkenlandsch nieuws. Zilk-S. J. c. B Koog a/d. Zaan K.F.C.— S.D.W. 3—1 C UtrechtUtrechtLaren 31. E DordrechtSp. en Str. —Schiedam 9—0. F R'dam 't Noorden—Merwede 1—2. SiodLeerdam 1—1. Culemborg Vr.schaar—S.V.W. 00. R'dam Transvalia—U.S.C. 00. WATERPOLO. Westelijke le klasse. u.v.v. Verkeer en Posterijen. FEUILLETON Mark koesterde voor den markies geen bijzonder groote liefde. Zelfs toen hij nog meende diens zoon te zijn, had er steeds een zekere kille verhouding tusschen hen ge- heerscht, die groote vertrouwelijkheid uitsloot. De markies toonde tegen over hem eene terughouding, welke hij thans begreep doch desniettemin kon hij niet gelooven, dat zijn pleeg vader de man zou zijn, zooals zijn moe der hem beschreven had. Zoolang hij zich kon herinneren, had de markies edn degelijk leven geleid, wel was hij ernstig en somber gestemd geweest door leed, waarvan de oorzaak Mar o Mkend was. Nooit had de jonge man zich over de houding van den markies tegenover hem te beklagen gehad, hij betoonde zich altijd mild en edelmoedig, en weigerde hem niets. Ziedaar de gevoe lens van Mark voor zijn pleegvader, dien hij toen nog als zijn eigen Vader beschouwde. Sedert hij wist, dat hij slechts pleegzoon was, hadden zij plaats gemaakt voor een innige, op rechte dankbaarheid. Wat zou hij ge weest zijn zonder den markies Neen, het gedrag van dien man was edel ge weest van een groot en goed hart. Hij had de hand tot redding toegestoken, hij die meer beklagenswaardig dan schuldig was hij had een onschuldig kind tot zich genomen, het zijn naam, zijn titel en eene uitstekende opvoe ding gegeven. De man, die dit alles gedaan had, kon in de oogen van Mark niet plotseling een misdadiger wor den. Ook geloofde hij niet aan de be schuldigingen zijner moeder. Blijkbaar bestond er tusschen'de beide echtgenoo ten een vreeselijk misverstand, dat hij wilde opheffen., daarom was 't noodig, dat hij zijne moeder weerzag en haar alles uitlegde. Doch hoe kon hij haar weerzien Hij wist niet, waar zij woonde, en zeker zou zij na deze ontvangst nooit meer in de woning van den markies terugkeeren. Plotseling schoot hem een denkbeeld te binnen. Zijne moeder had ge zegd, dat zij Jeanne d' Olne kende. misschien kon hij door Jeanne.... maar mocht hij dit jonge meisje nog ontmoeten Zij had hem liefHij beminde haar, doch 't was hem onmoge lijk haar te huwen.- Deze gedachte maakte zijne smart nog vlijmender. Hoe hij zich ook wendde, overal zag de jonge man een verlogen leven.... Waarom was hij ook naar Parijs terug gekeerd Had hij die stad nooit m betreden, cdan had hij Jeanne niet gekend, en hij zou niet ingewijd zijn geworden in al die treurige gebeurtenis sen. Sedert hij zich te Parijs bevond, had er eene omwenteling in hem plaats gehad. Hij had geleerd, wat ongeluk is. Hij zag en voelde het en leed duizen den kwellingen. Het leven, dat hem zoo toelachte, scheen hem nu somber, verduisterd door misdaden en slechts door enkele lichtstralen verhelderd. Er bestond op de wereld slechts eene aaneenschakeling van tegenstrijdige be langen en verdeelde gevoelens, waar door de menschen bloedend en soms doodelijk gewond, blijven ronddolen tot de eeuwige rust eén einde aan hun lijden maakt. Hij had nooit zooiets vermoed, nim mer aan zoo iets gedacht, doch nu be greep hij het, - en naar lichaam en ziel gebroken, krachteloos en ont moedigd, zat hij in zijn stoel. Hij wist niet, tot wien zich te wen den. Hij kon den markies gen onge lijk geven en gevoelde zich tot zijne moeder aangetrokken. Het was hem onmogelijk van Jeanne af te zien en toch wa^ hij gedwongen met eene anderë vrouw te trouwen, omdat, de reden er van wist hij niet, de man aan wien hij alles verschuldigd was, opjjdeze verbintenis aandrong, eene verbintenis, welke hem met af- schuwgvervulde. Een oogenblik kwatn Mark op de gedachte te vluchten. Dat was het eenig middel, maar mocht hij dat thans nog aanwenden Kon hij zijne moeder alleen laten zonder alles te weten Zou 't hem mogelijk zijn aan de zijde van den markies te leven, na alles wat hij vernomen had, zonder overtuigd te zijn, dat zijne moeder krankzinnig en de beschuldigingen valsch waren. Kon hij zich uit de nabijheid van Jeanne verwijderen zon der hoop op weerzien Want hij hoop te nog. Hij hoopte dat het andere hu welijk nog niet vastgesteld was, in weerwil van de toestemming, die hij, in een oogenblik van diepe neerslach tigheid, gegeven had. Misschien zou juffrouw Lantin zijne hand weigeren, als zij vernam, dat hij haar niet lief had. Hoe 't ook zij, ge heel hopeloos stond de zaak nog niet. Dan, hij mocljt zijne moeder ook niet vergelen, hij zou haar weerzien en zij zou natuurlijk zijne partij kiezen. Hij en Jeanne zouden gelukkig kun nen worden, als het misverstand tus schen den markies en zijne moeder uit.den weg zou worden geruimd. Zoo bouwde hij nog luchtkasteelen en droomde van een heerlijk geluk. Het scheen wel of de donkere toe komst plotseling door een zonnestraal verlicht werd. Alles kwam nog terecht. De onschuld van den markies werd bewezen, zijne moeder geerde tot haar vrouw worden. al die schoone droomen, d' Arbois kwam juist van zijn bezoek van Lantin terugnooit had Mark hem"zóo som ber gezien. 't Was alsof er plotseling een licht voor den iongen man opging. Een man met sulk een gelaat en zulk* oq»*" was tot alle misdaden in staat. Plotseling geloofde hij. Hij geloofde alles. Zijn moeder*sprak waarheid, en het was hem, of bij die openbaring,het bloed in zijn aderen tot ijs werd. De markies zag hem aan met een blik, scherp en onmeedoogend, die voorspelde, dat alle smeekingen, alle gebeden onverhoord zouden blijven, een blik, die slechts sprak van bedrei ging en haat. Welk eene woede sprak uit die trekken, en met hoeveel wellust zou die man zijne vijanden vernietigen Die uitdrukking van wreedheid en boosaardigheid was zoo ontzettend, dat Mark voelde, hoe zijne haren te berge rezen. „Zoo, zijt ge niet uitgegaan," vroeg de markies„hebt ge op mij gewacht!' echtgenoot weder en'Jeanne zou zijne (§|Mark antwoordde: „lk wachtte op niemand.' De komst van den markies verdreef y „Wat doet ge hier dan zoo alleen „Ik dacht na. „Waarover „Over hetgeen er gebeurd is." „Over hetgeen die vrouw verteld heeft." „Ja over hetgeen mijne moeder mij pe7effd heeft." Hordt vervolgd S5= BONDSNIEUWS. De Jaarvergadering. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling van het Bondsbestuur, de jaar vergadering dit jaar te houden op Zon dag 30 Juli. Dat is niet vroeg, zal men zeggen, maar het kan niet eer! TERUGGETROKKEN. Aan V. A. F. C. is op verzoek toege staan het tweede elftal uit de competitie terug te trekken. Alle gespeelde wedstrij den komen te vervallen. BERICHT. Voor de officieele uitslagen en eventu- eele wijzigingen in het wedstrijdprogram ma voor den komehden Zondag wordt voor zoover noodig, verwezen naar de rubriek Sport en Spel" in de courant van Woensdag of Donderdag. PROGRAMMA 21 MEI. 1 C. 2 E 2 F. 3 F. 3 G. 4 K. R.-K. H. V.—Concordia Damiaten—H. B. C. 2 R. C. IJ.Kinheim S. D. O. 2—Geel Zwart Geel Zwart 2S. J. C. 2. Lisse 2A. W. A,micitiaS. M. C. H. B. C. 5—S. D. O. 3. R.-K. V. Z. 2—R. C. IJ 2. Geel Wit 2—Amicitia 2. Kinheim 3R.-K. V. Z. 4. Vixtrix 2—S. D. O. 5. 34 minuten; op 26 December we gens ongeval gestaakt. PROGRAMMA 25 MEI. (Hemelvaartsdag) 1 C. ConcordiaR.-K. H. V, 2 E. R. C. IJ.Damiaten 2. 3 G. R. C. IJ.Victrix. S. D. O. 3—Geel Wit. 4 K. W. F, C. 3—R.-K. V. Z. 4. S. D. O. 5—Geel Wit 2. Voor ev^ntueele wijzigingen zie men de courant van Woensdag of Donderdag. 1 C. 2 E. 3 F. 3 G, 4 J. 4 K. UITSLAGEN 14 MEI. DamiatenS. D. O. 31 R.-K. H. V.H. B. C. II. niet-door gegaan. H. B. C. IV—Geel Zwart 2—1 S. D. O. IIDamiaten II 100 R. C. IJKinheim n. bek. S. M. C. II—S. J. C. II n. bekend A. W.Concordia n. bekend R. C. IJ IIVictrix n. bekend S. D. O. IIIKinheim II n. bekend Geel Wit—W. F. C. II 0—4 Geel Zwart III—R.-K. V. Z. III 5—1 R.-K. V. Z. IV—S. D. O. V R.-K. V. Z. niet opgekomen Geel Wit IIAmicitia II Scheids rechter niet opgek. Kinheim IIIW. F. C. III n. bekend DISTRICTS NIEUWS. Waar blijven ze? De redactie van onze N. Haarl. Crt, klaagt bij het districtsbestuur, dat de clubs zoo slecht zorgen voor inzending der uitslagen en verslagen. Die klacht is even juist als betreurenswaardig. Het aantal brieven in de bus bij den sport redacteur wordt eiken Zondag^ minder. Soms komt er nog eens eentje Dins dags aanzetten met z'n copy. Waarom toch? Weet men Zondagsavonds 't adres niet meer? Dan zullen we het even' op schrijven: Riviervischmarkt 11a rood, mid den in de stad dus! Men is dan tevens bij den districtsvoorzitter, die de gegevens ook nog in de competitiestanden verwer ken kan, als ze vóór den bepaalden tijd (9 uur) in de bus zijn. Laten de clubs me dewerken, om de roomsche rubriek on der sport op peil te houden, PROPAGANDA. H. B, C. speelde gisteren te Oudewa ter een propagandaWedstrijd met Wils kracht uit Amsterdam. CLUBNIEUWS. R-K. H. V, V. De Damiaten. Secretariaat: J. v, 't Hof Gr. Markt. Vergadering op heden, Maandag 15 Mei, des avonds half 9, in het gebouw van den R.-K. Kring. De Vrijdag j.l. uit gestelde beslissing inzake de financiën komt opnieuw aan de orde. -Aller opkomst noodzakelijkl H. B .C. IV—GEEL ZWART, 2—L ,ieer J. Gomes, werd ZateiMagmidaag de zen wedstrijd gespeeld. Beide clubs had den invallers; Het spel ging goed gelijk op, en er werd zeer vlug gespeeld. Geel-Zwapt nam de leiding, terwijl II. B. C. voor rust den stand op 11 bracht. Na rust is het spel minstens even vlug. maar de goede verdedigingen wisten meestal te zegevieren. H. B. C. wist op fraaie wijze den stand op 21 te bren gen, zoodoende 2 kostbare puntjes in de wacht sleepend. H. B. C. II—WESTEN. Zondagmiddag werd deze wedstrijd, bui ten de competitie, op het H. B. C.-terrein gespeeld. Westen verscheen slechts met 10 man. terwijl H. B. C. zes invallers had. Voor rust heeft Westen zon en wind mee, doch weet daar niet van te profi- teeren. Het spel verplaatste zich zeer snel, zoodat de beide verdedigingen vol op werk kregen. Pas na een half uur komt de le goal die, op korten afstand ingeschoten, voor den zeer goeden Wes ten-keeper onhoudbaar was. Met 10 wordt gedraaid. Na rust is H. B. C., met wind en zon mede, iets sterker en de Westen-vcrdedi ging krijgt volop werk. Een zekere goat weet de back uit het hoekje te slaan doch dit was slechts uitstel, want de pe nalty werd onhoudbaar genomen, 20. Dan gaat het spel goed gelijk op, tot een kwartier voor tijd de rechtsbinnen van Westen met een hard hoog schot waar de kleine H. B. C.-keeper niet bij kan, den achterstand verkleint, 81. De bal wordt afgetrapt en H. B. C. gaat we der ten aanval. Een keihard schot komt tegen den paal, maar wordt opgevangen en in het hoekje geplaatst, 31. Dan verslapt het spel, vooral dat der H. B. C.'ers, doch de verdediging, die nu volop werk krijgt, weert zich geducht- Vijf minuten voor tijd wordt de Westen keeper verrast door een schuiver, via den paal, 41. Nog een paar Westen-aanvallen, die niets opleveren en dan komt het einde van dezen zeer aangenamen en vriend- schappelijken strijd met 41 voor H. B. C. R.-K. VOETBALVEREENIGING „ZWALUWEN." Secretaris: P. .J Blesgraaf, Bakenessergracht 32, Haarlem. A.s. Zondag speelt ons le elftal te Heemskerk, tegen S. D. O. of A. D. O. of S. D. O., om een zilveren lauwerkrans als le en eene zilveren medaille als 2e prijs, ter. gelegenheid van het 2-jarig bestaan van A- D. O., Wij wekken al onze leden en supporters op ons le elftal naar Heemskerk te vergezellen, opdat onze spelers aangevuurd door hun enthou siaste supporters, met dit door iedere vereeniging zoo vurig begeerde eereme taal naar Haarlem terugkeere. A.s. Donderdagavond 8 uur bestuursver gadering, teven formeering nieuwe elftal commissie. Bestuursleden, die Donderdagavond ver hinderd zijn, gelieven dit den secretaris mede le deelen. Ook de leden van de thans bestaande elftal-commissie worden verzocht Donderdagavond aanwezig te zijn. DAMIATEN—S. D. O. 3—1. Met 3 invallers moest Damiaten op eigen terrein den revanche-wedstrijd tegen S. D. O. spelen. Dank zij de goede verdediging en fraai werk van Borghouts en B. Smits in de voorhoede is de strijd 'geëindigd met een welverdiende over winning voor de „Roomsche Oranje mannen." Het begin van den kamp bood niet veel fraai's. Langzamerhand kwamen de spelers er wat beter in en de Beverwijkers waren sterker, doch zij stuitten op J. Vinlges, P. v. 't Hof en Viasman. Geleidelijk-aan namen de Damiaten het spel in handen en uit een tam aanvalletje, waarbij de S. D. O.-verdediging de kluts k,wijt is, weet Smits uit een handig voorzetje van C. Lamp gemakkelijk den keeper te pas- seeren. Betrekkelijk kort na rust doelpuntte Smits op fraaie wijze na een mooi stukje solo-spel; de Beverwijksclie verdediging had nu de grootste moeite met de ge vaarlijke aanvallen van de Damiaten-voor- hoede, waarin Borghouts uitblonk. Tel kens brak hij, dan alleen, dan met hulp van W. Vintges en Ben Smits, gevaarlijk D «j Onder de zéér goede leiding van den door. Toen S. D. O. echter uit een straf schop 21 maakte, kregen de Beverwij kers moed en vernieuwden hun geestdrif tige aanvallen. Maar spoedig waren de Damiaten weer in het offensief eir Smits maakte aan elke onzekerheid een einde, door uit een der vele fraai genomen cor ners met -een kopbal zijn en Damiatens derde doelpuht te maken. Spoedig kwam het einde van dezen wedstrijd, waarin scheidsrechter Kruijver geen lichte taak had. Hij kweet zich daarvan echter op uitmuntende wijze. Damiaten bezet nu de derde plaats, maar kan nog hooger op, als de laatste 2 winstpunten tegen fi. B. C. worden veroverd, en veder Concordia en den Helder de punten een beetje gunstig voor de Haarlemsche Oranjemannen ver deden! S. D. O. II—DAMIATEN II. 10-0. Damiaten II is nu eenmaal een onge- Iuks-elftal. Met slechts negen menschen, waaronder de noodige Invallers, werd de tocht per fiets naar Beverwijk onderno men. Voor een zóó verzwakt reserve elftal is het tweede van S. D. O. een te sterke partij. De Beverwijkers voerden de score geleidelijk tot de dubbele cijfers op. Voor hun volhouden ten einde toe ver dienden de Haarlemmers minstens één tegenpunt. En ze zongen nog van: „Houdt er den moed maar in"! COMPETITIE JUNIORES. Uitslagen 7 Mei. Geel-Zwart .4—8. D. S. 2 0—2 Rood-WitAmicitia 3 20 Programma 21 Mei. Geel-Zwart 4—Smicitia 3 (1 uur) C. Visser. S. D. S. 2Westen 4 (3 uur) C. de Mooij. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. Breda N.A.C.—Be Quick 1—3. Westelijke afdeeling. 16 klasse. Haarlem HaarlemBI. Wit 15. R'dAm V.O.C.Ajax 1—4. A'dam V.V.A.—H.B.S. 3—2. Den Haag: H.V.V.—'Feijenoord 0—1. Overgangsklasse. Hilversum: 't GooiExcelsior 31. Den Haag: QuickA.D.O. 41. A'dam: A.F.C.—Stormvogels 3—1. Res. le klasse. B Schiedam H.D.V.S. 2—V.O.C. 2 2—1. R'dam Sparta 2S.V.V. 2 12, 2e klasse. A Haarlem E.D.O.—Alc. Vitrix 2—2. C Vlaardingen FortunaD.H.C. 45. Qp l/Isccp Dpo Oftp B Hilversum Victoria 2—Amstel 2 3—0. C Schiedam H.D.V.S. 3—D.H.C. 2 1—1. D R'dam St. Hooger 2—Xerxes 2 1—1. Zuidelijke afdeeling. le klasse. 's Bosch Wilhelmina—rVelocitas 4—2. Tilburg: Willem 2—Dosko 8—1. Noordelijke afdwling. le klasse. Groningen: VelocitasAchilles 12. Seriewedslrijden „Delft". Concordia 1S.V.V. 1 00 Delft 1—D.V.V. 1 0—0 Concordia en D.V.V. winnen na loting Vriendschappelijke wedstrijden. ZeistZeistDonar 02. R'dam SpartaTheole 0—0. Xerxes—C.V.V. 7—1. Leiden :.LugdunumA.S.C. 12. U.V.S.—L.F.C. 0—6. Zaandam: V.V.Z.—Z.V.V. 1—4. Eindhoven: PhilipsZ.F.C. 30. Amsterdam HortusO.D.E. 11. Om het U.P.V.B.-schild. Hilversum D.O.S.V.—B.F.C. 2—1. Kampioenschap van Nederland. Be Quick 2 1 1 4—2 3 Go Ahaed 2 1 1 4—2 3 N.A.C. 2 2 2—6 Blauw-Wit HAARLEM—BLAUW WIT 1-5. Het stool geweldig op 't Haarlem-ter rein, waar plekken duinzand een regel matige afwisseling vormden met plekken geestgrond, waarop in vroeger tijd gras moet hebben gestaan. Tusschen de stof wolken door genoot het publiek echter van een speciaal door Blauw-Wit enthou siast gespeelden strijd. Met rust was de stand al 20 voor de Amsterdammers, dank zij eenige ouderwetsche snoeien van den heer van Diermen, tot op heden nog steeds Neerland's beste schutter. Het tweede doelpunt was een kanjer van zulk een snelheid, dat Angenent, toch niet voor het eerst onder vuur genomen, ver klaarde dat hij den bal niet eens zag. De hervatting kenmerkte zich door een over wicht van de kampioenen, die respec tievelijk nog driemaal scoorden. Tusschen de bedrijven door was Daan Houtkooper zoo vriendelijk geweest een penalty te missen, terwijl de gebroeders Dorenbos aan de overzijde wanhopige pogingen de den om er acht-een of zoo van te maken. Hetgeen niet zoo'n kunsttuk ware ge weest. Tegen het einde werd het, bij gebrek aan ordemaatregelen, een dusdanige jan boel, dat Boas den wedstrijd eenigen tijd staakte zeer terecht. Het Haarlem- bestuur had een grooter massa publiek tot het veld toegang gegeven dan het prac- tisch genomen bergen kon, zoodat tien mi nuten voor tijd een paar honderd jon gens om, voor, tusschen en langs Schin- deler's beenen zwermden, iets wat voor den doelverdediger uitermate hinderlijk was. Toen moest nota bene(!) de arbiter het veld schoon vegen, in gezelschap van Martien Houtkooper. Daarna werd de strijd verder voortgezet. Nadat het eind signaal geklonken had, stroomde de scha re opnieuw over de zandvlakte, nu om van Diermen en van der Kluft te beju belen en te bekransen. En na deze korte episode was het seizoen gelukkig voor Haarlem beëindigd. De Roodbroeken hadden het gebruike lijke stel invallers, doch daarentegen Schravendijk in de plaats van Paulen, iets wat een geduchte verbetering bleek. Blauw-Wit was au grand complet, te we ten: Schindeler, Van der Kluft, Lietsen, Mazurel, Gerritsen, Molenijzer, Twee Dorenbossen, Smit, Van Diermen, Van Dort. O Schravendijk. v. Pellekom, Brakel, v. Daalen, Bieshaar, Tcrwee, Houtkooper Sr., Schotsman, Baum, Houtkooper Jr., Angenent. Onze keeper, die wegens verrek naar Indië, zijn laatslen wedstrijd voor de Rood broeken speelde, werd voor den aanvang voorzien van een mand met inhoud, aan geboden door eenige fruithandelaren. Na deze treffende plechtigheid blies onze vriend AVilIem Boas op 'n fluit en het spel begon. In verband met den hoogen thermo- meïerstand pakte Haarlem niet te krach tig aan, maar de -gasten toonden evenmin hun grootschen stijl Alleen de zoogenaamde zakdoekenwing Van DiermenVan Dort glibberde onop houdelijk langs Schotsman, die maar geen vat op dit tweetal kon krijgen. De uitval len der thuisclub veroorzaakten voorals nog zeer ertieke momenten voor Schinde ler, eensdeels het gevolg van den blijk baar niet te stillen doelpuntenhonger van Van Pellecom anderdeels van het inder daad keurig verdedigen van captain van der Ivluft. Ook Lietsen stond zijn mannetje, al dient gezegd, dat Schravendijk er op de recht^buitenplaats tocli heel wj^t meer van terecht bracht dan xiju diverse voorgan gers allemaal tezamen. Het combineeren met Bieshaar lukte tenminste meesterlijk, al had het.dan ook geen doclpunl&n ten gevolge. Die kwamen aan de andere kant. Van Diernten werd herhaaldelijk losge laten inplaats van door de ribben geloo- pen, zoodat het slechts een kwestie van, tijd was of een kei-harden schuiver vloog via den paal-binnenkant tegen de witte planken. Iedereen die dacht dat d.e verde diging nu leergeld had gekregen, vergistte zich, want weer werd door de Haarlem mers getracht den bal te spelen inplaats van den man daar bad Maas moeten staan! en weer vloog het bruine ding langs Angenent. Zonder verdere emoties kwam de rust. Na de thee verslapte 't spel der rood broeken meer en meer, zoodat het op 't laatst veel weg had van aauvallen-en- verdedigen. Daan Houtkooper trapte een penalty in den hooiberg aan den Schoter weg en van DoiL maakte va"i de en moe diging gebruik om een derde goal te fokken, nèt in 't hoekje. Toen ging van Daalen naar de kleedkomers met een ge scheurde spier, waarna Onkenhout ten tooneele kwam. Na dit feit peuterde ©en der twee Dorenbossen het leder opnieuw in de Haarlem-netten. Dat werd te bar. Houtkooper sjouwde hier en daar en overal. Hij had sneoes. Een through- pass naar Brakel, een center naar Bies haar, een kanjer van den laatste en Haarlem redde de eer. Maar Blauw-Wit liet het niet onder zich en scoorde nog een vijfde doelpunt. Wie 't deed, mag Joost weten, maar een doelpunt was 't. Door de heibel op 't veld, kon ik ech ter het laatste deel van den wedstrijd niet volgen, zoodat de menschen, die vÉSr de tribune gingen staan en wie deed dat niet? het u wel willen ver tellen. Ik hoorde de eindfluit. Hoera! 't Seizoen is afgeloopen. En al wat rood- broek was, dacht hij dezen temperatuur aan zomersport, geen wonder. Wilt u weten wVie er goed hebben gespeeld? Het zijn van Diermen, van der Kluft, Garritsen - en Molenijzer. Bij de roodbroeken de Houtkooper.^, van Daalen, Bieshaar, Terwee en Aengenent. H. R E. D. O. I—ALCMARIA VITRIX, 2—2. Onder scheidsrechter v. d. Gouw wordt afgetrapt. Beide elftallen hebben invallers De eerste aanval is voor Alcm., doch de bal gaat naast. Dan komt Edo in actie en bestormt het Alcmaria-doel. Beurte lings zijn de voorhoeden in actie. Dan veroorzaakt Alcm. een penalty, welke J- Perukel in 'n doelpunt omzet. Alcm. doet zijn best gelijk te maken, doch Edo ver groot de leiding door Steffens. Voor rust komt er geen verandering meer. Als weer begonnen wordt, blijkt het dat Alcm. het niet op geeft en spoedig weet zij den achterstand te verkleinen. Het spel wordt vuriger, maar Edo weet niet meer te scoren. Alcmaria maakt dan ge- lij. Edo valt nu aan en met succes, doch men liad buiten den scheidsrechter gerekend. Deze keek aan dachtig of de bat er in ging. Daarna floot hij voor buitenspel. Als het einde daar is, hebben de partijen de punten ge deeld. Een kleine overwinning voor Edo was wel verdiend, doch de scheidsrech ter gaf de meest twijfelachtige beslissin gen. De competitle-lndeeling. De indeéling voor de aanstaande Water- polo-competitie van den Nederlandschen Zwembond is als volgt Dames. Ie klasse H. D. Z. I, R'. D. Z. I, A. D. Z. I-, H,Z. E. X. 2e klasse A. H. D. Z. II, A. D. Z. II, Thetis, Zignea 2e klasse B.R. D. Z M, U. Z. C. I, Hillegersberg. Schiedamsche Z. C. Heeren. Ie klasse Z. Maas I, Dolfijn I, G. Z C. I. Afdeeling B. IJ. 1, U. Z. C. I, D. J. K. I, A. Z. 1. 2e klasse A.D. J. K. II, Triton I, Az P. C. I, Nept. (Zaandam). 2e klasse B. IJ II, Maas II, Hz" P. C. I, Dolfijn II. 3e klasse A. de Aa, Zw. Wster, P. C. Zwolle. 3e klasse B. Apeld. Zw. P. C., de IJsel., 'Nep. (Zutphen). 3e klasse C.Juliana, Schied. Z. C., Hillegerberg. 3e klasse D. Az P. C. II, U. Z. C. II, G. Z. C. II. 3e klasse E. IJ III, Triton II, Nereus, Nept. II (Zaandam). 3e klasse F.L. Z. C., H. V. G. B., A. Z. II, Dolfijn III. Adspiranten. Het IJ, Nereus, H. V. G. B., A. Z. Nep- tunus (Zaandam) Totaal dingen 52 ze ventallen mede tegen 47 't vorige jaar. De A. Z. I is gepromoveerd naar de le klasse, Maas II, die feitelijk moest degra- deeren naar de 3e klasse blijft in de 2e klasse spelen om het achttal vol te maken, hetgeen noodig was wegens het niet uit komen van de R'damsche Zwemclub. De Haagsche Dames Zwem- <S Poloclub is vereenigd met de Haagsche Zwem Poloclub. Op het verzoek van de dames- afdeeling der U. Z. C., om niet te promo- veefen is gunstig beschikt. De functie's in de waterpolocommissie zijn voorts als volgt verdeeld S. de Haaf voorzitter G. Bertz secretaris J. H. v. Teiseling 2e secretaris mej. D. Nijland E. J. van 't Eind, C. Minpes en J. C. den Boer, leden. De Dommel, die zich 't vorige jaar uit de competitie terugtrok heeft dit jaar niet ingeschreven. Daarentegen komt Juliana (Bergen op Zoom) dit jaar voor het eerst in de competitie uit. De competitie zal 4 Juni aanvangen. Ji-s-J KORFBAL. De seriewedstrijden van de korfbalclub Flu/ks te Leiden werden Zondag verstre den. Zooals ik reeds mededeelde hebben Haarlem, en Advendo beiden aan die kam pen deelgenomen. Ze heben het echter geen van beiden tot prijswinnen kunnen brengen, behalve de reserves van Haarlem, die «en 2«n prijs wonnen in hun afdeeling. Haarlem, aldus was bij loting aangewe zen, speelde tegen Fluks, dat met 3 a 4 invallers spelende toch de overwinning wjst te behalen en Haarlm met 30. versloeg. Verschillende kansen m den Haarlem- aanval werden niet benut, terwijl Fluks over meerdere doelvastheid bleek te be schikken. Fluks plaatste zich hierdoor in de halve competitie voor de winnaars, waardoor Haarlem haar biezen pakken kon. Daarna volgde de wedstrijd H. K. V. Advendo. De. beide verdedigingen waren de aan vallers de baas; met den Advendo-aanval viel dit niet moeilijk, want die speelde laks. De H. K. V.-dames speelden een keurige Blauw-Wit 21 13 5 3 40—17 31 Ajax 20 8 10 2 29—J7 26 Feijehoufó 21 11 3 7 40—28 25 Haarlem 22 9 7 6 43—39 25 V.O.C. 22 7 7 8 40—52 31 D.F.C. 21 7 6 8 28—26 20 H.V.V. 22 6 7 9 48—44 19 H.B.S. 19 8 2 9 38—28 18 R.C.H. 21 7 3 11 30—43 17 V.V.A. 21 6 5 10 30—47 17 Spartaan 21 6 4 11 30—42 16 19 6 3 10 23—36 15 Overgangsklasse. Sparta 21 12 7 2 42—27 31 Quick 21 11 4 6 50—23 26 Z.F.C. 22 10 6 6 41—34 26 Stormvogels 22 9 7 6 40—34 25 Jt Gooi 22 9 6 6 37—29 24 A.D.O. 22 6 9 7 32—35 21 Excelsior 21 9 3 9 39—44» 21 S.V.V. 22 8 4 10 25—35 20 V.U.C. 21 7 5 9 27—29 19 D.E.C. 21 6 6 9 30—33 18 H.D.V.S. 21 5 4 12 24—44 14 A.F.C. 21 4 3 14 30—50 11 partij en overheerschten hun tegenstan- sters. Puntloos kwam het eind van dezen strijd. Hierna werd door de beste doelers op slrafworpafsland gedold, ieder om de beurt 5 keer, wie het meeste goals maakte zou tot winnaar benoemd worden. Tot 4 maal toe moest over gedoeld owrden, om- dat ze beiden een gelijk aantal keeren f scoorden, toen bracht een punt van de» H. K. V.-doelman de overwinning voor H. K. V. Voor deze beide wedstrijden wist Vitesse door van H. S. V. (den Haag) te winnen, zich evenals Fluks en H. K. V. in den eindstrijd te plaatsen. In een halve competitie tusschen deze 3 clubs wist Vitesse zich door mooi spel aap het hoofd van de serie wed strijden te plaat sen, daarmee beslag leggende op den wis» selprijs. Haarlem en Advendo zijn er dus bekaaid afgekomen. r Maandagavond speelt op het Adven- do-terrein aan de Zandvoortschelaan eep Advendo-combinatie een wedstrijd legea een twaalftal van de 3 jarige H. B. S. Voor 't eerst in Haarlem wordt een schooltwaaiftal op de been gebracht. Zu» len meerdere volgen? Maobl II heeft van de Kraaien II met 42 verloren. - KORFBALLER. HET IN WERKING TREDEN DER TABAKSBELASTING. De heer Abr. Staalman, lid der Twee» de Kamer, had op 4 Mei d© volgende vraag ingediend „Vindt de Minister in het feit, dtf de Kamer als nog besloten heeft hei initiatief-voorstel betreffende wijziging der Tabakswet in behandeling te nemen, aanleiding te bevorderen, dat de Ta bakswet op 1 Juni nog niet in wer king treedt?" De heer De Geer, Minister van Fi nanciën, heeft dd. 12 Mei geantwoord: Het antwoord op deze vraag luidt ontkennend. .Motiveering hiervan is tot mijn leedwezen niet mogelijk, zonder dat hij zich mengt in de gedachtenwisse» ling over een aanhangig initiatiefvoorstel, (N.B. Het voorloopig verslag van de Commissie van Rapporteurs op het vooi-stel Staalman e.s. is juist gister avond verschenen. Red.) STADS-PORT. Geen verlaging te verwachten1 Voorloopig zal, naar de „Msb." ver neemt, de stadsport voor brieven en briefkaarten niet worden verlaagd. Dit ie althans de meening in hoogere postkrin- gen. Men heeft vanwege het hoofdbestuur der P. T. T. een onderzoek ingesteld, waaruit is gebleken, dat sinds de ver hooging der posttarieven overal het plaat selijk briefverkeer is toegenomen. Daar tegenover staat, dat het gebruik van brief kaarten in het lokaalverkeer eenigszins ie teruggeloopen. Alles dooreengenomen heeft men echter een normale toename van het plaatselijk verkeer kunnen vast stellen. Van een verlaging van bet z.g. stads port verwacht men thans met het oog op de malaise geen toenemend stadsverkeer, zooals in ndrmale tijdén het geval zou zijn; wel echter, dat firma's die vele stuk ken voor een bepaalde stad zouden heb ben te verzenden, wegens de hooge lands- porti deze stukken per koerier naar de gemeente van betemming zuden laten brengen, om ze daar voorzien van „stads port" te doen posten. En zulks zou geens zins de bedoeling zijn van een verlaging van het „stadsport". Immers als deze ver laagd zou worden, zou het zijn om door uitgebreider .-plaatselijk postverkeer meer geldelijk voordeel te trekken. Om bovenstaande redenen, zou het zoo goed als zeker zijn, dat de destijds in overweging genomen verlaging van het „stadsport" voorloopig althans, niet zal worden ingevoerd, 84. - - j

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 5