BUITENLAND. gemengdIïïeuws. GE!, BUiTENL BERICHTEN. BIHNEMLANDSOH NIEUWST De 31sie Mei. HANDEL EN NIJVERHEID. 429e NED. STAATSLOTERIJ. 1935$ 82t 11191 22987 5e klasse 7e lijst: 6328 nf.' z. met 14172 m. ƒ70 en 18911 in. ƒ70 m. z. j?0140 m. z. 20144; 2Q318 nj. fJQ.toz. ƒ701 niet) 2.9115 cob, die hun broeder voor twintig zil verlingen verkochten, zien wij vervolgens Judas in het Sanhedrin verschijnen en hooren wij hem beloven, om wille van dertig zilverlingen, Jezus in de handen eer Joden over te leveren, waarna de Hooge Raad ondanks de tegenwerpin gen van Nikodcmus en Joseph van Ari- malhea besluit, dat „de vijand der hei lige Joodsche wet" sterven moet. Alvorens wij Jezus op den Olijfberg, bloed en tranen zweetend in doodsangst v-cihaarst zien bezwijken onder den on- dcnlast der menschen, terwijl zijn trouw ste leerlingen „nog niet één uur" met Hem kunnen waken, verschijnt ons Adam, de vader van het zondige menschdom, die docr zijne zonden den vloek van aller menschen zonden op zich laadde. Ais Jezus in stervensangst door den van God gezonden engel getroost en gesterkt is, verschijnt Judas met zijn soldaten en verraadt zijn meester met een kus, en Jezus wordt gevangen genomen. Y7anneer het spel zóó ver gevorderd is, is 't inmiddels twaalf uur geworden en wordt het spel onderbroken tot twee uur. Dóódstil is het aldoor geweest in de met 5400 menschen gevulde zaal: vier uren lang hebben 300 toeschouwers gestaan en geen enkel oogenblik was er waar ook ook maar eenig teeken van ongeduld waar te nemen. En als we 't theater uittreden en mede- schrijden, stap voor stap, in de dichte, langzaam zich voortbewegende menigte, die zich alléngskens verspreidt, dan zien vrij hoezeer ook velen „niet gelooven" slechts ernstige gezichten om ons heen, dan vernemen wij slechts ingetogen, wel- haam gefluisterde gesprekken.... L. S. Een zitting van het Duitsche Hijkskabinet. Bc met groote spanning verwachte zit ting van het rijkskabinet is Donderdag avond gehouden. Op de agenda stond in de eerste plaats de conferentie van Genua en het verdrag van Rapallo. De minister van buitenlandsche zaken, dr. Rathenau, bracht daarover in een rede, die twee'uur duurde, verslag uit. Hij sprak uitvoerig over de voorgeschiedenis en het tot stand komen van het verdrag tusschen Duitsch- land en Rusland, wees op de voordeelen daarvan en weerlegde de bedenkingen, die van enkele zijden er tegen waren geop perd. Het resultaat van Genua noemde bij positief. Om 1 uur werd de zitting voor korten tijd /gebroken, daar intusschen de rijks- min- ,:er van financiën, dr. Hermes, uit Parijs was aangekomen en het kabinet thans zijn mededeelingen omtrent zijn Parijr.che besprekingen in ontvangst kon nemen. De besprekingen waren vertrouwe lijk en duurden tot laat in den nacht. In het middenpunt der besprekingen stonden natuurlijk, de meeningsverschiilen, die in dit opzicht tusschen dr. Wirth en dr. Her- xes bleken te beslaan. Het „Berl. Tagebl.", dat zich in deze aangelegenheid tot nu toe de grootste terughouding had opgelegd, teneinde niet de politieke situatie van Duitschland tegenover de Commissie van Herstel door het opblazen der meeningsverschiilen in den boezem van de rijksregeering tc ver zwakken, acht thans «het oogenblik geko men om iets omtrent de besprekingen mede te deelen. Hermes heeft geen abso lute volmachten voor Parijs gehad. Men beschouwde zijn zending meer als een voorbereidend contact zoeken. Hij schijnt echter in de besprekingen te Parijs verder tc zijn gegaan dan de overige leden van hel rijkskabinet, of tenminste de meerder heid, gewenscht achtte. Hij heeft, ofschoon rte rijksregeering en de rijksdag unaniem de door de geallieerden geëischte 60 mil liard mark nieuwe belastingen en de zeer vergaande financieele controle categorisch hadden afgewezen, de mogelijkheid van verdere nieuwe belastingen, in de eerste plaats indirecte, toegegeven en waarschijn lijk ook ten aanzien van de financieele controle meer toegestaan, dan met de sou- vereiniteit van Duitschland te vereenigen zou zijn. Daarbij heeft hij zich vermoede lijk laten leiden (foor het voornemen, in elk geval met een resultaat uit Parijs terug te komen. In hoeverre hierbij persoonlijke eerzucht en wellicht de hoop, op grond van dit succes aan het hoofd der Duitsche rcgcering te kunnen treden, een rol spelen, wenscht het „Berl. Tagebl." onbesproken te laten. Zeker is, dat naast de zakelijke, ook zeer belangrijke persoonlijke mee ningsverschiilen tusschen dr. Wirth en dr. Hennes bestaan. De rijkskanselier schijnt intussfhen niet geneigd #te zijn zich door persoonlijke overwegingen te laten leiden, maar veeleer waarde te hechten aan het biiieggeii der zakelijke meeningsverschii len. Het Woensdagavond veispreide bericht, i'.r.t de rijkskanselier met aftreden ge dreigd zou hebben, spreekt hij met beslist heid tegen. VaB verschillende zijden is men thans bezig heT cosflict bij le leggen. Zoo veel kan men oo hst oogenblik reeds zeg gen, dat het gevaar van een groote binnen- landsch-potitieke crisis overwonnen schijnt le zijn. Reeds dé omstandigheid, dat de rcgcering gisterenmiddag aaneengesloten voor de commissie voor buitenlandsche aangelegenheden zou verschijnen, wijst ir opf dat er geen acute crisis bestaat. Niet in de laatste plaats heeft ook rijkspresi- <kn Ebert ggtracht een overeenstemming tot stand te brengen, daar Duitschland thans minder dan ooit in de dagen, onmid dellijk vóór groote bnitenlandsch-politieke beslissingen, een binnenlandsche crisis zou kunnen verdragen. HET HUWELIJK VAN KONING ZEELANDER. OUDE NATIONALE GEBRUIKEN. De ...Times" bevat van een medewerker mkeie mededeelingen over de aanstaan de huwelijksplechtigheid te Belgrado van koning Alexander met prinses Marie van Roemenië, welke naar men weet van J tot 8 Juni is uitgesteld, wegens de ziekte van de Grieksche kroonprinses, de zuster der bruid. De plechtigheid zal geheel bin- nen het kader der nationale traditie wor den gehouden, en de bruid heeft, ver klaard alle voorgeschreven landsgebrui ken ten volle te willen nakomen. Wanneer de bruid en haar ouders,' de Koning en Koningin van Roemenië, die per schip over de Dor.au naar Belgrado varen, aan de Save-kade zullen zijn aan gekomen, zullen aan Koning Ferdinand door den burgemeester brood en zout, de Slavische vriendschapsbelofte, op een gouden blad worden aangeboden. Er zul len geen bruidsmeisjes zijn, doch honder den jonge meisjes, in het wit gekleed en met bloemen in de hand, zullen op den huwelijksmorgen een eeregarde vormen aan den ingang van de kathedraal. Na het bruidspaar zijn de belangrijkste personen de Koom (de getuige), welke functie de Duke of York, de tweede zoon van den Koning van Engeland, zal vervullen: voorts de Dover (de eere-jonker van de bruid), gewoonlijk een familielid van den bruidegom, en de Stari Svat, die de lei ding der plechtigheid in handen heeft. De functie van den Kroon is om in de keek met den Stari Svat achter het bruids paar te staan en de huwelijk skronen bo ven hun hoofden te houden. De Dover geleidt de bruid ter kerke, hij ontlast haar van haar bruidsbouquet, bewaart haar handschoenen, en.... beschermt haar tegen een te groot gedrang. De zwaarste vuurproef moet de bruid echter bij haar terugkeer uit de kerk doorstaan! Wanneer zij haar toekomstige woning nadert, moet zij over een band van laken stof stappen, die tusschen de poort is gespannen. Dit stelt voor het overschrijden van de oude kasteelgracht, en is symboliek voor de schefding van haar nieuwe leven van het oude. Daarna moet zij uit een mand handen vol tarwe en suiker naar alle hoeken van de paleis binnenplaats werpen. In vroeger tijden werd dit gevolgd door het werpen Van de mand zelf over het dak der nieuwe wo ning, doch het tegenwoordige paleis te- Belgrado is daarvoor te hoog. De nieuwe koningin zal dan de paleis deur naderen, een brood en een karaf wijn in de hand, het symbool van de vreugde en den overvloed, die zij hareD echtgenoot brengt. Haar laatste taak zal zijn om een kind te omhelzen, dat zij een door haar zelf gemaakt kleedingstuk ten geschenke geeft. De jongste zoon van een boer uit Topola, de geboorteplaats van ,den stichter der dynastie Kara-George, is hiervoor uitgekozen. EEN WETSONTWERP TOT HET WE REN VAN BOLSJEWISTISCHE PROPA GANDA IN ENGELAND. De afgevaardigde Murray heeft in het Engelsche Lagerhuis toestemming ge vraagd een wetsontwerp in te dienen strekkende om den invoer te verhinderen uit overzeesche landen van geld of fond sen, die voor ophitsende propaganda of doeleinden, welke daarmede verband houden, bestemd zijn. Hij betoogde dat het wetsontwerp beoogt het gebruik van geld uit buitenlandsche bron niet bolsje wistische bedoelingen in Engeland te ver hinderen. Het communisme verschanst zich steeds sterker en op een gereden dag zou de regeering een gruwelijke ontwa king wachten, en zou zij tot een „pa niekachtige wetgeving" kunnen worden gedwongen. Het 'Wetsontwerp zou aan het „verbolsjewieken'r des lands een einde maken. Het bewijs dat zulk een wet noo- dig is, heeft de regeering zelf gegeven, toen de staatssecretaris van binnenland sche zaken in April van het vorig jaar verklaarde dat de bestaande wet niet krachtig genoeg is. De arbeidersafgevaardigde Thomas ver zette zich tegen de indiening van het wetsontwerp. Zijn partij is even verlan gend als de andere partijen om een ein de te maken aan de ophitsende propa ganda, maar wanneer de regeering ge looft dat de toestand zoo ernstig is als de indiener van het wetsontwerp tever staan geeft, dan zou zij in haar plicht te kort schieten, indien zij zelf niet han delend optrad. Dit is niet het onderwerp voor een wetsontwerp van een op zich zelf staand lid van het Huis. Ten slotte verklaarde de vergadering zich met 221 tegen 77 stemmen vóór het indienen van het wetsontwerp. DE REDE VAN LLOYD GEORGE. Fransche critiek. Over de rede van Lloyd George, die over het algemeen in Parijs niet onbevre digend geacht wordt, schrijven de Fran sche bladen, dat de Engelsche premier de resultaten van Genua zoo gunstig mogelijk voorstelt al is men het daarin nu niet zoo heelemaal met hem eens. Men ver heugt zich er over, dat hij blijkbaar het ge vaar voor een aanval door de Bolsjewisti sche legers goed inziet, en men aanvaardt met voldoening zijn uitingen over de nood zakelijkheid van Fransch-Engelsche sa menwerking. Pertinax, die naar Londen gegaan is om hem te hooren, bericht van daar, dat door tusschenlkomst van d'Abernon Engeland alles doet om Duitschland lot toegeven aan de condities der commissie van herstel te bewegen. Pertinax schijnt dit wel eenigs- zins te betreuren, maar de groote meer derheid Franschen zou zeker niets liever willen dan dat een arrangement het uit voeren van de Ruhr-bed rei g5n,| onnoodig maakte. KONINKLIJKE FILMS. In het kleine particuliere schouwburg zaaltje van de Goumont Film Company te Londen hebben prinses Mary en haar echtgenoot, burggraaf Lascelles, dezer da gen de omvangrijke film bekeken, welke van hun huwelijksplechtigheid is gemaakt. De prinses toonde levendige belangstelling voor de schilderachtige ceremonie in de Westminster Abdy, die zij nu voor het eerst rustig kon gadeslaan, en schiep groot vermaak in het aanschouwen van haar eigen verrichtingen op dien plechti- gen dag. Daarna werd een film vertoond van het jongste bezoek van den Koning en de Koningin aan Brussel^ en een zoo juist aangekomen rolprent van prinses Mary's broeder, den prins van Wales, in Japan. Ten slotte werd een film afgedraaid, waarop Koningin Wdlhelmina in verschil lende harcr openbare functies hier te lan de was afgebeeld. Woensdag heeft een verwoede jacht op misdadigers plaats gehad door het oostel k deel van Berlijn. Een koopman, die in een z.g. „Mannerfall" was uitge plunderd, had over de post zijn papieren teruggekregen en kort daarop «en telefo nische mededeeling, dat hij zijn kostbaar heden voor 15.000 M. kon terugkrijgen. Na de recherche gewaarsohuwd te hebben, ging hij per auto naar de opgegeven plaats, vond zijn twee belagers en reed met hen naar een pandjeshuis, waar zijn bezittingen door hen waren beleend. Op een afstand volgde de politie-auto. Voor „Oome Jan" aangekomen, vond het twee tal de geheele geschiedenis toch wat ver dacht, zoodat zij het op een loopen zetten. En toen begon een wilde jacht, welke ein digde met de arrestatie van een der hee- ren onder een trappenhuis, van nummer twee in de wachtkamer van een dokter, waarin hij als „patiënt" gevlucht was. De geneesheeren hebben lord Curzon een volkomen rust gedurende een maand of een zestal weken voorgeschreven. Lord Arthur Balfour heeft er nu in toegestemd om Curzon tijdelijk als minister van bui tenlandsche zaken te vervangen. Te Besangon heeft dezer dagen nabij Pontarlier, in de buurt der Zwjt- sersche grens, een formeele veldslag plaats gevonden tusschen twee zigeuner families, de eene met zes, de andera met aèht kinderen. Na zich eerst goed dronken gedronken te hebben raakten de beide gezinnen handgemeen. Aan het gevecht namen alle fami lieleden deel. Het einde was, dat de vrouwen en kinderen werden gewond en de mannen elkaar neu3 en ooren af sneden. Toen kwamen de gendarmen tu-schen- beide, die, na een klopjacht over meer dan 20 K.M., den hoofdschuldige ar resteerde. Door den Franschen procureur-ge neraal zal verzocht worden om opheffing der parlementaire onschendbaarheid van den senator Perehoi en het Kamerlid Oa- lary (J.e Mazière, beiden lid van den raad van beheer der B.I.O. Zij worden beschuldigd met André Berthelot fictie ve dividenden toegekend te hebben. Donderdagmiddag om drie uur heeft in Bluma» in eend vnamieffabriek een ernstige ontploffing plaats gehad. In de fabriek was een brand uitgebroken, die door gebrek aan water niet kon worden geblmejit. Hei vuur sloeg qver op een gebouw, waar dynamiet was opgeslagen; kort daarop hoorde men een vreeselijke ontploffing, en drie minuten later nog een. Reeds na de eerste ontploffing was in de fabriek, waar ongeveer duizend arbeiders bezig waren, een groote pa niek uitgebroken. Doer de ontploffing is een groot aantal personen veronge lukt. Gisteravond om 9 uur waren 9 dooden en 200 zwaargewonden geborgen.. Aan de gebouwen in een omtrek van 30 K.M. werd grooté schade toegebracht. Het schip, dat door de voorloopige regeering van Ierland is uitgezonden ten gevolge van de klachten over het vis- schen van Fransche schepen aan de kust van Donegal, heeft binnen de drie mijls- grens een Fransch zeilschip in beslag genomen. De bemanning is naar do Ar- ran-eilanden gebracht, waar zij gevan gen wordt gehouden. Er bestaan plannen om de minis teries van oorlog, marine en luchtvaart in Engeland tot één ministerie samen te voegen. In het Lagerhuis heeft Cham berlain aangekondigd, dat de Commissie voor de Rijksverdediging een onderzoek zal instellen naar de praktische moge lijkheid van het instellen van een Mi nisterie van Verdediging. In het extra-nummer van de „Ti mes", dat Woensdag ter gelegenheid van den Empire-dag is verschenen en aan de Koloniën en Dominions is gewijd, heeft Lord Northcliffe een artikel over Aus tralië geschreven, dat, naar hij meent, te schaars is bevolkt en voor de Brit- sche emigratie een uitnemend afzetge bied zou zijn. De af deeling Zuid-Afrika is hoofd zakelijk aan de jongste gebeurtenissen aan den Rand gewijdde oorzaak van de staking in de goudmijnen, de onlus ten en het verloop der staking. Voorts bevat zij artikelen over de positie der vrouw in Zuid-Afrika, over de sinaas appelenteelt en de wijnbouw. Canada, Nieuw-Zeeland, Indië (waar de politieke ontwikkeling stof tot ver scheiden artikelen verschaft), Oost-Af rika, Soedan, enz. enz. worden allen na der beschouwd. DE NEDERLANDSCHE DELEGATIE UIT GENUA TERUG. De heer Patijn en de andere nog te Ge nua achtergebleven leden der Nederland- sche vertegenwoordiging der thans geslo ten conferentie, benevens het secretariaat van de Nederl. delegatie, zijn thans te 'SfGravenhage teruggekeerd. Mr. Patijn heeft, na zijn terugkeer uit Genua, hedenochtend een onderhoud ge had met den minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. dr. Van Karnebeek. DE NOORWEEGSCHE REIS DER KONINKLIJKE FAMILIE. De Koningin, Prinses Juliana, de Prins en de groothertog Adolf Fried rich van Mecklenburg, die de reis naar Noorwegen zullen aanvaarden zijn Vrijdagmiddag per Staatsspoor van 2 uur 1 min. van Het Loo in de Residentie aangekomen om zich tegen den avond te Rotterdam op de „Batavier V" van de fa. Wm. Muller Co, in te schepen. Per open auto werd naar het Koninklijk Paleis gereden. BESCHERMING VAN MEISJES. De Federatie van R.-K. Vereenigingen ter bescherming van meisjes in Nederland (gevestigd te Utrecht) heeft den minister van Binnenlandsche Zaken bericht dat zij onvoldoende hulp voor haar werkzaam heden ontvangt van burgemeesters en ge meente-ambtenaren. De Minister heeft nu aan dé Commissa rissen der Koningin verzocht, den burge meesters de circulaire van zijn ambtsvoor ganger d.d. 5 Mei 1904 in herinnering te brengen en hen namens den Minister uit te noodigen, genoemde Federatie den meest mogelijken steun te verschaffen. DE TAAK DER R. K. WERKGEVERS. Dinsdagavond vergaderde in de Effec tenbeurs te Amsterdam de Noord-Hol- landeche B. K. .Werkgeversvereeniging 1 ander leiding ven den heer J. N. Hem- drix. Deze heette het Jclein aantal toe hoorders welkom en zette in het kort het doel dezer vergadering uiteen n.l. om aan hen, die nog geen lid van de B. K. Werkgeversvereeniging zijn, duide lijk te maken, dat de B. K. Werk geversvereeniging de algemeene belangen harer leden behartigt, zich daarbij stellend op het standpuntjaangegeven en de en cyclieken der Pausen. Hierna gaf hij; het woord aan Dr. L'. G. Kortenhorst, secr. der Algem. B.K. Werkgeversvereeniging, die een rede zou houden over: „De taak van den Katho lieken Werkgever en van zijn organisatie thans en in de Toekomst". Nadat spr. den somberen toestand van 's landsfinanciën had geschetst en erop gewezen had dat het uitgeven van nieuw bankpapier waarin' volgens sommige uitkomst te vingen zou zijn ons land nog in dieper ellende zou storten, be pleitte spr. krachtig versobering in het particuliere maar ook in het bedrijfsleven. De staat moet hierin voorgaan en zooveel doenlijk in het overheidsbeheer bezuini gen. Deze bezuiniging, van boven af begonnen zal van lieyerlede door de arbeiders worden gevolgd. Verder betoogde spr. de noodzakelijk heid van de daling van de kosten voor levensonderhoud eu sprak als zijn over tuiging uit dat loonsverlaging onvermij delijk in de toekomst zal moeten geschie den. Nog menige strijd zal moeten wor den gestreden. De staat moet bij het aangaan van internationale overeenkomsten voorzich tigheid betrachten, met de ervaring op gedaan met de internationale conventie inzake den werktijd voordeel doen, op nationaal gebied moet de Staat zich la ten adviseeren door de Staatscommissie voor economische politiek. Tenslotte wees spr. op den vermin derden invloed van het Parlement en op de te groote macht van den ambte narenstand en wekte de aanwezigen krachtig op hiertegen een correctief te vormen. Na een korte gedaehtenwisseling en een dankwoord van den voorzitter aan den spr. 'werd de bijeenkomst gesloten. MOEILIJKHEDEN AAN DE DUITSCHE GRENS. Bij hot ter perse gaan van het nummer van deze week ontvingen wij, meldt „De Kampioen" uit Duitschland het bericht, dat de moeilijkheden aan de Duilsche grens hoogstwaarschijnlijk binnen enkele weken opgelost zullen zijn, zoodat automobilisten en wielrijders dan weder de grens zullen kunnen passeeren zonder verplicht te zijn een som geld te deponeeren. WEER EEN SPOORWEGONGEVAL. Bij den overweg bij den Kuipersdijk le Enkhuizen, liepen Donderdag een locomo tief, een kolenwagen, een goederenwagen en twee personenrijtuigen uit de rails, juist toen de trein de wachterswoning was ge passeerd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Er is alleen groote malerieele schade. De passagiers die met de treinen van 1.39 en 1.56 uit de richting Hoorn kwamen, moesten bij de wachterswoning uitstappen en zich te voet naar het station Enkhuizen begeven. EEN BIJEENKOMST VAN DE „RA- PAILLE"-PARTIJ. Woensdagavond zou de heer Kla.ng Driehuis, die cabaret-zanger is, in een bijeenkomst van de „Rapaille-partij", wel ke werd gehouden in do „Harmonie" te Amsterdam' zijn „program" zineend voordragen. In den oproep tot de vergadering was geschreven: „Debat gewenscht, mits zin gend." Even na acht uur waren in de zaal een zeventig personen aanwezig, o.a. de candidate, mejuffrouw Koster, die ijverig colporteerde, en de heer Zuurbier. De muziek, een piano en een viool, zette de „Internationale" in, welke niet werd meegezongen en daarna deelde de voorzitter, de heer Henk Eikeboom mee, dat de heer Klaas Driehuis er niets voor gevoelde, voor dit kleine auditorium zijn program te ontvouwen. Hij gaf de warmte de schuld van de matige op komst en verzacht de aanwezigen te blij ven om te luisteren naar de declamatie van den heer Frans Hulleman, die een paar verzen van Van Collem voordroeg. Dat de heer Driehuis niet optrad, bleek een tegenvaller voor de „oppositie", het „Agitatie-Comité", evenals de „Rapaille"- partij antiparlementair, maar dat ook te gen het stellen van „protest"-candidaten is. De „oppositie" had zich voorbereid om, ingevolge het verzoek „zingend" te de- batteerea en daartoe enkele „verzen" la ten typen. Daar nu de heer Driehuis zich niet liet hooren, werd het debat" maar gezongen naar de voordracht van den heer Hulleman. En zoo zette de oppositie dan, op de wijze van: „Ik had een Wapenbroe der" het volgende lied in „Klaas was een Wapenbroeder „Geen dapperder dan hij, „De bonsklielc riep ze zamen, „De stembus lonkt, ze kwamen, „Nu zwendelen ze, zij aan zij." Enz De stille hoop, om op deze wijze de ver gadering te verstoren, mislukte, daar de aanwezigen smakelijk lachten en kalm lie ten uitzingen. Een tweede oppositie-lied op de me lodie van „In naam van Oranje", ont lokte, onder hilariteit de interruptie,„Ze zingen vaderlandsche liedjes Maar overigens bleek er niet de minste lust om elkaar dwars te zitten zegt het „Hbld." NEDERLANDSOH FABR1KAAAT. In de aflevering van 20 Mei treffen wii o.a. aan: Eene mededeeling omlrsnt de te hou den Nijverheids-Tentoonstelling in Rot terdam, op initiatief van de af deeling Rotterdam der Vereeniging, De heer G, de Clercq vervolgt zijne beschrüving over machinalisatle en toont o.a. aan dat machinalisa'ie heeft getoond niet ten na- cleele van den werknemer to zijn, zooals vroeger veelal van werknemers zijde werd gevreesd, doch het tegendeel blijkt hot geval te zijn. „Een nieuw type draaistoommo'or" be schrijft de nieuwe „Heemal"-motor. Verschillende afbeeldingen zijn bij de beschrijving van dit Nederlandsch pro duct opgenomen. In de vervolg-serie „Eenige gegevens over Vakonderwijs" wordt ditmaal een duidelijk overzicht gegeven op welke wij ze het Middelbaar Technisch onderwijs hier te lande is ingericht. „Nederlandsch Oost-Indië als Nijver- heidsgebied" bevat bet eerste gedeelte van eeno uiteenzetting op welke wijze dc Nijverheid zich in de laatste 30 jaar aldaar heeft ontwikkeld. „Van alles Wat" geeft o.a. eene bloem-/ lezing van persbeoordeelingen omtrent de filmvoorstellingen door de Vereeniging tot stand gebracht waaruit algemeen de belangstelling in en waardeering voor dezen tak van werkzaamheden der Ver eeniging Nederlandsch Fabrikaat blijkt* Ten slotte zij nog vermeld de rubriek* „Van en Voor de Vrouw" welke heel wat gegevens bevat, waarin de lezeres sen belang zullen stellen. Trekking van Vrijdag 26 Mei 6e Klasse 8e Llist. Hooge nrilzen: 1504 4283 6721 6977 9723 15656 15987 elk 1000. 2177 4955 8512 11667 elk ƒ400. 7200 7358 11517 15198 15408 elk f200. 754 1309 2697 2982 13154 14573 elk Prijzen van ƒ70: 117 503 511 546 648 658 943 958 974 984 1023 1032 1293 1675 1734 1838 1887 1989 2047 2052 2133 2168 2292 2410 2633 2754 2875 2979 3043 3254 3311 3321 3352 3391 3517 3591 3630 3754 3775 3873 3874 3905 3931 i 4018 4137 4209 4215 4277 14281 4326 4337 4479 4537 4542 '4/57 4788 4886 4911 4923 4925 i 5117 5241 5305 5464 5466 5682 5713 5756 5942 5981 6009 6039 6237 6433 6464 6480 6600 6603 6871 6882 6928 7010 7162 7206 7301 7349 7363 7391 7658 7692 7891 8008 8028 8103 8301 8373 8513 8522 8600 8662 8782 8787 9196 9315 9320 9364 9398 9607 9747 9767 9833 9970 10031 10216 10376 10736 10785 10890 10910 11156 11981 12017 12027 12061 12355 12362 12627 12817 12S77 13015 13258 13300 13376 13478 13538 13542 13559 13692 13856 13880 13945 14014 14197 14244 14479 14481 14499 14518 14520 14569 14632 14693 14947 15129 15224 15327 15633 15808 15841 15971 16035 16122 16148 16164 16268 16387 16453 16469 16644 16905 17097 17117 17136 17244 17347 17414 17431 17434 176S4 17714 17807 17872 17933 18050 18410 18È32 18931 19005 19013 19136 19422 19494 19826 19941 19965 20065 20297 20526 20790 20797 20918 20971 21292 21456 21774 21798 21920 21929 22003 22004 22091 22326 22342 22345 22352 22536 22683 22699 22732 22862 22881 1 106* 2005! 2419j 3281) 3740 393(ï 4279 4674' 50511 "568# 6162; 6824] 72313 7870] 838% 882» 9665; 10340 11219" 12442; 13375'] 13815] 1429-1: 14620 15513] 16124; 16547: 17293 17796! 18858- 19596 20747; 21752) 22029, 2259*' NIETEN: 150 154 162 191 331 454 493 516 766 797 7 99 814 841 845 846 878 1114 1117 1152 1153 1295 1296 1326 1346 1403 1429 1477 150 1885 1971 2018 2021 2207 2366 2421 2471 2807 2913 2964 3014 3094 3102 3109 3112 3443 4510 3516 3530 3605 3702 3731 3777 3946 3961 4007 4013 4149 4163 4188 4235 4377 4451 4452 4538 4596 4609 4722 4722 4789 4808 4837 4841' 4972 5012 5018 5086 5321 5332 5361 5372 5412 5515 5523 5561 5657 5664 5681' 5690 5822 5824 5826 5849 5983 6026 6114 6124 6206 6291 6360 6369 6754 6782 6817 6836 6915 6942 6982 6991 7174 7222 7233 7274 7476 7621 7656 7697 8014 8043 8066 8076 8308 8331 8336 8368 8509 8516 8537 8540 8646 8676 8832 9007 9027 6063 9139 9283 9290 9388 9441 9526 9549 9637 9642 9792 9867 9926 9927 195 574 823 897 i 138 1298 ƒ720 i 836 1105 1288 1366 1841 2124 2547 30773 3384 3597 3941 4140 4372 4594 4769 4962 5319 '5405 5652 '5755 5970 6164 6625 6892 7115 7379 7978 8219 8487 iiuuuv jluuoo iui>i jwif - 110641 10670 10678 10681 10728 10801 110825 10850 10865 10866 10873 10891 •10931 11005 11119 11184 11222 11223 '11341 11469 11471 11508 11551 11670 11743 11818 11875 11878 11918 11919 11980 11984 12035 12039 12043 12086 12184 12193 122253 12296 12353 12390 12459 12524 12546 12560 12570 12638 12688 12690 12735 12753 12780 12824 12871 12914 12916 12921 12981 12983 13074 13097 13098 13128 13130 13185 13255 13302 13369 13392 13395 13463 13506 13515 13517 13553 13600 13692 13856 13880 13921 14022 14047 14067 14087 14088 14109 14134 14148 14149 14167 14186 14200 14296 14393 14438 14457 14477 14598 14643 14662 14688 14773 14821 14834 14839 14860 14934 14977 14983 14992 15029 15055 15071 15142 15150 15155 15199 15296 15303 '15378 15406 15458 15464 15564 15582 15594 15678 15701 15718 15724 15725 15821 15913 15918_ 15978 16008 16013 16106 16114 16141 16210 16220 16222 16322 16348 16388 16418 16422 16429 16503 16524 16578 16586 17592 16618 16728 16796 16802 16816 16825 16951 17071 17094 17147 17229 17298 17304 17474 17493 17597 17607 17679 17698 17780 17817 17864 17873 17SS3 17950 18139 18380 18384 18414 18415 18533 18585 18682 18687 18695 18698 18707 18750 18760 18777 18812 18823 18874 18894 18997 18998 19007 10033 19044 19082 19135 19185 19195 19196 19206 19246 19259 19261 19273 19318 19337 19351 19401 19421 19510 19542 19602 19664 19740 19750 19823 19862 19874 ,19910 19924 19969 20071 20088 20083 20164 20190 20197 20200 20222 20230 20381 20385 20399 20412 20420 20472 20562 20565 20590 20609 20621 20673 20704 20763 20796 20797 20807 20813 20866 20883 20896 20901 20912 20934 20954 20976 21000 21035 21041 21055 21102 21114 21147 21149 21203 21272 21322 21335 21401 21443 21504 21511 21624 21650 21678 21756 21811 21857 21869 21876 21911 21916 21919 21927 21940 21943 21966 21971 21987 22013 22064 22085 22202 22221 22251 22273 22291 22316 22322 22402 22421 22434 22466 22485 22547 22576 22583 2259! 22675 22722 22753 22859 22877 22907 26» 607i 825 956 1275, 1363: 160Ö 2066] 2546' 30ö7j 3167] 3548; 391<S" 4079 4363 4571] 4768 4957] 5271)] 5399) 5577; 5700! 5959] 614» 6478 6863] 7100! 7333; 7923 8153 3395 «8576 9153 9505! 9697] 9974' 10509, 10815 10926' 11331! 11729, 11930: 12137j 12452 12680 12848 13001! 13217; 13499 13815 14076 14153: 14443 14690! 14942 15127i 15328 15593 15768 16055 16283 16495 16694 17020, 17447; 17765; 18056! 18564' 18737, 18880 19046 19240 193411 19629' 19895 20106 202^2 2052/S 20ó82l 20858! 20936 210821 21277] 21573; 21861 21938] 22033 22286 22441 22652 22973

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 10