Fonteinlaan? (Dreei) Algemeen Verkooplokaal adverteert in dit blad. FLORAPARK 11 GEMENGD NIEUWS. De Vliegenplaag. SPORT EN SPEL. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. LEGER EN VLOOT. MARKTmum. Welling te Bloemendaal. Polder de Velserhroek. Onkruid Schouw. VRIJWILLIGE VERK00MNG. PUBLIEK VERKOOPEN: Heerenhuis met tuin VRIJWILLIGE VERK00PING. Heerenhuis met tuin OPENBARE VERK00PING Wegens Sterfgeval. Wegens Sterfgeval OPENBARE VERK0OP1MG te Zandvoort Wegens sterfgeval OPENBARE VRIJWILLIGE VERK00PING Dinsdag 30 Mei 1922 Publiek Verkoepen: GEMEUBILEERDE VILLA TE ZANDVOORT. Houtrakpolder. VERPACHTING VAN BOUWLAND Notaris J. A. WILKENS publiek te verkoopen Wegens sterfgeval Wegens Sterfgeval. INBOEDEL VEILING. Donderdag 1 Juni BÏJ HET VERTREK HER „INSU- LINDE". Het uitvaren der „Insulinde" op Za terdag j.l. verdient dunkt mij wel iets meer dan een simpele vermelding onder „Laatste Scheepsberichten"! Voor den' zakenman is het periodiek passeeren van een negenjarige Rotter- ■lamsche Llyodboot van 9600 ton door den Nieuwen Waterweg niet belangrijker dan het vertrek van een anderen, Oost- Indië—vaarder. Maar de passagierslijst brengt hieraan ieder, wien Katholiek Missiewerk en de Evangeliseering van Nederlandsck Oo3t- Indiö ter harte gaat, een groote vreugde! Eén priester-missionaris slechts krijgt de „Insulinde" aan boord. Be Z. E. Pater Capucijn Augustinus van Ruel (bij Tilburg) keert na korte verpoozing in 't vaderland naar de Su- matra-missie terug, waar hij reeds sinds 1910 te Kota-Radja met eere de plaats vervult, die zoo lange jaren door Pater Verbraak bezet werd. Maar als hij zich straks te Marseille inscheept, dan zal zijn komst bijzonder welkom zijn aan tien medehelpers der missie, n.l. twee Eerw. Broeders Capu- cijnen, vijf zusters Franciscanessen en drie Eerw. Broeders Jezuieten, die allen reeds gisteren hun zeereis begonnen. Daarom is de vertrekkend© „Insulinde" een blijde bevestiging van 'n vroeger on begrepen, maar thans zoo klare waar heid; voor de voltooiing van 't Verlos singswerk in binnen- en buitenlandsche Missie kan naast het priesterlijk apos- lo'.aat een leger van helpers onmogelijk langer gemist worden. De Eerwaarde Broeders Capucijnen, die de priester ter hulp snellen, zijn Broe der Machutus van Monster en Broeder Humilis van Valkenswaardde Eerwaarde zusters Eranciscanessen van Veghel zul len de rijen aanvullen harer medezus- tern, aan wie in het Apostolisch Vica riaat van Borneo reeds vier scholen zijn toevertrouwd. Alle redenen van vreugde voor de ij veraars van den St. Fidelisbond, die heden jubileeren met hun heiligen schutspatroon Onder de vertrekkende Broeders der Sociteit van Jezus staat voorop de al toos blijmoedige veteraan, wiens kranige ■figuur wij nog verleden Maandag op de Missiekalender te zien kregen, n.l. de sto re West-Eries uit de Wijde Wormer, Broeder Cornelis Groot S. J., die in "lijn 28-jarigen Indischen diensttijd op Flores en Fimor te Maumery, Larantoe- la en Fiabaran zoo menig deugdelijk touwwerk tot stand heeft gebracht. Twee jongere medebroeders vergezellen (5. J. uit Driebergen en Petrus van der Voort S. J. uit den Haag. Beidttn zijn bestemd voor Djokja. En juist deze bestemming maakt dit 'rerlrok der „Insulinde" tot een zoo heu gelijk feit. Want die bestemming beteekent, dat tp de maanl Augustus a.s. in de groots ïuüanstad op Midden-Java een noviciaat 1 [ei- Sociëteit van Jezus voor Javaansche "till Hollandsche novicen zal worden opge dicht. Met rechtmatige voldoening zul len de ijverige leien van 'den Sint Cla- (.fcr' ond en de ijveraars voor de Java- llusjes deze tijding vernemen; 't is hun jjdelmoedigheid, die onder den zegen 1 lol naast het seminarie van Moentilan |ok deze stichting heeft mogelijk gemaakt Jjfln op Java wordt er zeker gejubeld, f iVant deze stichting is een troostend ant- j roord op de treffende klacht, vernomen ijoor enkele jaren uit den mond der twee i'avanen, die 't eerst van al hun land- (jjenooten de kloostergeloften hadden af gelegd: ,,Java ons vaderland schreeuwt i in geestelijke hulp." Do Javaansche jongelingen, die zich waar het voorbeeld hunner leermeesters fa priesterlijk en religieus leven aan de bekeering hunner landgenooten willen wijden, zullen, om dat doel te bereiken, niet meer voor lange jaren naar het verre koude Holland moeten komen, wat reeds meer dan éen van hen het offer zijns levens gekost heeft. Maar de nieuwe stichting is ook be stemd voor Hollandsche novicen, die na éen jaar noviciaat in Holland te hebben voltooid, naar het Javaansche Noviciaat worden gezonden, om zich in het Missie land zelf voor hun roeping te bekwa men. En daarom zal ongetwijfeld dit be richt ook menige jonge, edelmoedige ziel in het vaderland met groote vreugde ver vullen. Want de blijde hoop, reeds in de eer ste jaren van 't religieuse leven met de eigen vorming tegelijkertijd op velerlei wijzen onmiddellijk het heil der Javanen te mogen behartigen, zal ongetwijfeld een heerlijk uitzicht zijn voor een ieder, die zich getrokken gevoelt om in de rijen van Sint Ignatius' zonen Neder lands oude en groote schuld te betalen en den schat des geloofs te brengen aan het leergierig, begaafd en veelbelovend volk van het volkrijkste eiland der we reld. Amsterdam, 22 Mei. J. VAN VESSEM S.J. Over het algemeen is men nog veel te weinig doordrongen van het kwaad dat de vliegen kunnen stichten. Vooral de huisvrouwen dienen eens voor goed over tuigd te worden, dat zij niet genoeg strijd tegen de vliegen kunnen voeren. Wanneer zij even nadachten, hoeveel be zoeken een vlieg al afgelegd heeft op allerlei onreine stoffen en voorwerpen, op zieken, op afval en uitwerpselen enz., vóór zij hun pootjes zetten op de kaas, de koek, de melk, het vleesch,' zij zou den misschien meer voorzorgsmaatrege len nemen. Indien de huisvrouwen geen gelegen heid laten voorbijgaan om de winkeliers op hun onbedekte eetwaren te wijzen, ge zamenlijk het eens te zijn, ddér alleen te koopen waar de levensmiddelen tegen bezoek van vliegen, stof enz. beschermd zijn, tlan zou er werkelijk wat te herei ken zijn. Zonder deze gezamenlijke strijd van de huisvrouw helpen alle goede ver maningen en aanwijzingen aan den win kelier niets. Zij vindend die maatregelen lastig en denken.-het publiek koopt toch wel. Of men krijgt het antwoord, dat een buiten geleerd lesje schijnt: „men kan nooit iets gebruiken zonder vlie- de Eerw. Broeder Jacobus van Son ,genvuil, is 't niet op deze waren (in dit geval koekjes, taart, enz.) dan krijgt men 't -op het meel of het koren." Ja, voo kan men wel doorredeneeren en er zich altijd afmaken. Het publiek, dus ook de winkeliers, hadden van school af al ingelicht moe ten worden, welk kwaad de vlieg kan stichten door het overbrengen van aller lei ziektekiemen, ja zelfs van wormen eieren. De regeering zou deze zaak eens flink moeten aangrijpen door er berich ten over te verspreiden, bulletins op te hangen, het bedekken van eetwaren door glas of mika verplichtend te stellen enz. Het maandblad „Natura" wees reeds meermalen op de ziekteverspreiding door vliegen en schreef o.m.„Wij weten al lang, dat onze gewone huisvlieg, evenals haar verwanten, een vies huisdier is, dat zoowel met de kleverige pooten als met den zuigsnuit, tevens door zijn uitwerp selen allerlei ziektekiemen overbrengt van al wat onsmakelijk is, op ons voedsel. Zoo toonde een Engelschman aan, dat een vlieg op een wandeling van 10 c.M. achterliet: 116 bacteriën en 10 schim melsporen of draadjes, te zamen behoo- rende tot tep minste 17 soorten. Min der bekend is echter, dat ook eieren van parasitische wormen zeer veel door vliegen worden verspreid. Vooral met lintworm eieren ie dit het geval, die na 3 weken nog levend met de uitwerpselen worden afgezet. Om nu zooveel mogelijk de vliegen te verdelgen beginne men om zooveel mo gelijk de broeinesten van vliegen te ver nietigen en alles weg te nemen, wat haar kan lokken. Juist daar, waar het vuil is, zal de vlieg het liefst haar eieren leg gen. Daarom moet men zorgen steeds al les zindelijk te houden, vuil en afval spoedig op te ruimen, vuil linnen direct op te bergen in een goed sluitende mand of kist, vuil water direct weg te gooien, vüilnishokken te sluiten enz. Mestvaal ten moeten daarom ook steeds heel ver van de huizen zijn, daar men anders! overlast van vliegen heeft. Men neme verder verschillende voor zorgsmaatregelen n.l. door nooit eetwa ren of meel ongedekt te laten staan,, doch steeds alles direct in kast of kel der of vliegenkast weg te sluiten of af te dekken en men ruime alle etens resten op. Vooral voor de melk drage men in 't bijzonder zorg, daar na ge bruik van melk, die door vliegen ver ontreinigd is, zich vergiftigingsverschij- selen kunnen voordoen soms met ernstige gevolgen. Ook vleesch is sterk aan bederf onder hevig na een bezoek van vliegen. Om het hiertegen te vrijwaren, wrijvo men het in met dragon-azijn of leggen er eenige takjes dragon over heen. Dit Dit kruid kan men gemakkelijk in den tuin of in een bloempot kweeken. Tegen verdelging van vliegen bestaan verschillende middelen, in Zweden heeft men veel een tomatenplantje in do ka mer als weermiddel, vliegen schijnen even als de kippen een grooten afkeer van dit plantje te hebben. Vliegen hebben ook een hekel aan tocht, waarom na t doortochten der kamers eon ware oprui ming onder haar gehouden is. Dr. Ringeling te Amsterdam raait aan als verdelgingsmiddel men zet op verschillende plaatsen m huis een diep bord met water neerj waarin men anderhalf k twee theelepel tjes formaline gedaan heeft. Op den grond strooit men wat suiker, hetgeen men ook met formalineoplossing bevoch tigt. De vliegen, die hierop afkomen, sterven spoedig. Om "de vloeistof goed te kunnen onderscheiden moet men er wat kleursel bij doen of legt er een of meer roode stokjes van lucifers in. Bij gebruik van een glazen vliegenvanger dost men goed wat olie op het water te gieten, opdat de vliegen niet lang zaam sterven, maar onmiddellijk stikken. Om hij het slapen of op uw wandeling van vliegen en ook van muggen bevrijd te blijven, raadt het weekblad van den A. N. W. B. aan: I 1. inwrijven van handen en zoo noo- dig armen met menta-olie, 2. als voren met carbol, 1 pas<;] op 1 liter water 3. inwrijven met nagelolie. Vo. _ii- tig gebruik zijn aanbevolen, daar dit de huid aantast; 4. Men néme een schoteltje, waarop eenige druppels kruidnagel-olie en zette het in de nabijheid. Men kan ook enkele druppels op den mouw van de jas of blouse smerenop eenigszins donkere stof laat de olie geen vlekken na; 5. inwrijven van de onbedekte dee- len van het lichaam of wel van een voor werp in de nabijheid met kajaposti-olie of een papiertje of lapje gedrenkt in deze olie, vastspelden op hoed of klee- ding. 6. handen en gelaat insmeren met ci- tronelle; 7. anti-muskiet van Dr. Rudo. (Uit „Zij"). OÈ WARMTE. Te Tiiel zijn door de hevige warmte tier laatste dagen een aantal trekhonden be zweken. Een groöte schadepost voor de eigenaren, waarvan er één Woensdag 3 verloor. Wegens de geweldige warmte waren de rails van de spoorbrug over de Pijp (baanvak Uitgeest-Beverwijk) zoo uitgezet, dat ze nat gemaakt moesten worden daar de brug anders niet open of dicht kon. Op den snikheeten Hemelvaartsdag was te Nijmegen het water van de gemeente waterleiding donkergrijs gekleurd, door dat aanslag van de hoofdhuis in het pomp station had losgelaten en zich met het water vermengd had. In den namiddag heeft men, door het water gedurende een uur op verschillende punten van de stad uit de straat-aansluitingen te laten weg- stroomen, het ongerief voor honderden in gezetenen weten weg te nemen, zoodat de Nijmegenaars tegen het etensuur weder blank leidingwater hadden. BOSCH- EN HEIDEBRAND. Uit Eindhoven werd Vrijdagmorgen ge seind aan 't „Hbl.": Sedert Woensdagavond woedt een ont zettende bosch- en heidebrand langs de Nederlandsch-Belgische grens nabij Ber- geijlk, die Woensdagnacht haar hoogtepunt bereikte. Toen stonden ongeveer 2000 hec taren in brand waarvan ongeveer 400 aan de Nederlandsclie zijde. Thans is men het vuur aan den Brabantschen kant meesier doch in België nabij Postel wordt de brand nog bestreden. De bosschen daar behooren onder andere aan baron De Broqueville van Eetvelde en aan den graaf Van Vlaanderen. ZWEM-ONGELUKKEN. Twee zoontjes van den landbouwer J. L. Tolbert, wilden een bad nemen in de Tolbertervaart. Het oudste waagde zich Ie ver van den kant en begon te zinken. Zijn 11-jarige broer trachtte hem te helpen, maar werd levenloos opgehaald. De oudste jongen verkeert in zorgwekbenden toe- sland. De 21-jarige J. O., uit Scheveningen, is Donderdagmiddag, terwijl hij in de Berg- sche plassen nabij Rotterdam een bad nam, vermoedelijk door kramp getroffen, daar hij plotseling in de diepte verdween. Slechts na veel moeite kon hij op het droge gebracht worden, maar de levens geesten waren reeds geweken. Te IJzendoorn, Neder-Bctuwe, is de 18- jarige fabrieksarbeider A. Peters bij het zwemmen verdronken. Te Langeruigeweide (Z.-H.) is de arbei der P. A H. bij het zwemmen in de Dub bele Wierickc fbrdronken. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. R. K. F. Voor de Katholieke voelbalbeweging is het morgen een belangrijke dag. Dan im mers wordt er in ons land te Nijmegen de eerste internationale katholieke wed- trijd gespeeld en wel van het vertegen woordigend elftal der R. K. F. tegen dat van „Deutsche Jongenskraft," de groote Jeugd- tevens Sportorganisatie in Duitsch- land. Wij hebben een paar dagen terug de bijzonderheden over dezen wedstrijd vermeld. Thans wenschen wij alleen dan ook nog te herinneren aan dit voor de in ternationale katholieke gedachte zeker niet onbelangrijke feit, dat weer een keer te meer bewijst, welk een factor van be- leekenis de Katiioieke sportbeweging reeds isl D. H. V. B. We vragen ons ernstig af, of bet voor den D. II. V. B. niet tijd wordt, de compe tities, althans die waarin de noodige be slissingen al gevallen zijn, maar stop te zetlen, niet het minst ook Sn verband met de plotseling opgekomen hitte. Voetbal in dergelijk weer is geen menschenwerk meer! Zullen de wedstrijden hier mis schien ook worden afgelast? We hebben er nog niets van gehoord. Daarom gaan onze voorspellingen in zee. R. K. V. Z. ontvangt den Helder. De Haarlemmers zijn best Sn staat, een gelijk spel te forceeren. Voor 2 F. ontvaDgt Zit* S. 3. C. weer. Wie raadt den uitslag eens? Voor 3 G. krijgt Victrix thuis een pak «laag van S. D. O. 3. Voor 4 J. kan R. H. V. Z. 3 thuis ge makkelijk afrekenen met Zilk 2. S. D. O. S. en R. H. V. Z. 4 wordt een harde strijd, dien we de Beverwijk ers wel zien winnen. Dat Kinheim 3 in staat zal zijn, om W. F. C. 3 te kloppen, gelooven we niet. Denkt er allen Zondagavond nu eens aan de uitslagen te bezongen: Riviervischmarkt 11a roodi A'. V. B. Als de hitte blijft, zal de N. V. B. con sequent moeten vasthouden aan het besluit van Woensdag, om de wedstrijden voor Hemelvaartsdag af te lasten. De eenige manier, om aan het dwaze besluit der ge- heele kampioenscompetitie te ontkomen! Maar Vrijdagmiddag het moment dat dit geschreven wordt, is van een vernieuwde aflasting nog niets bekend en plichtge trouw geven we dus het program, dat luidt: Voor dot kampioenscompetitie: Blauw witBe Quick en N. A. C.Go Ahead. West. Ie klasse:H. B. S.U. V. V. Res. Ie klasse A: Haarlem 2't Gooi 2. Oost. Ie klasse: U.. D.Hengelo (uit sluitend nemen van een strafschop tegen Hengelo 11). Zuid. Ie klasse: VelocitasNoord. Daar ook de H. V. B. zoo goed als uit gespeeld is bevat het wedstrijd-program ma voor 28 Mei maar 2 wedstrijden n.l.: E. D. O. 3Stormvogels 2. I. V. O.Zandvoort 2. In beide wedstrijden achten wij de bezoekende clubs het sterkst. VERDEELING VAN HET RIJK IN MILITAIRE AFDEELINGEN. Bij koninklijk besluit van 10 Mei is de volgende regeling getroffen nopens de territoriale indeeling van het Rijk in mi litaire afdeelingen. Het Rijk wordt verdeeld in 4 militaire afdeelingen^ waarvan de grenzen door den minister van Oorlog worden vastgesteld. Met het bevel in de militaire afdeelin gen worden onderscheidenlijk belast: in de le afdeeling de commandant der lste divisie, standplaats 's-Gravcnhage: in de 2e afdeeling de commandant der lie divisie, standplaats Arnhem; in de 3e af deeling de commandant der Ille divisie- standplaats Breda: in de 4e afdeeling de commandant der IVe divisie, standplaats Amersfoort. Genoemde commandanten voeren als zoodanig den titel van „bevelhebber in de.militaire afdeeling". Op grond van bovenstaand koninklijk besluit worden de grenzen van de afdee lingen als volgt vastgesteld: de le militaire afdeeling omvat dé in- deelingsdistricten Leiden, 's-Gravenhage I en II, Rotterdam I en II, Dordrecht en de tot het indeelingsdistrict Middelburg behoorende Zuidhollandsche eilanden; de 2e militaire afdeeling oinvat dc in- deelingsdistriclen Leeuwarden, Gronin gen, Assen, Zwolle, Ruurlo en Arnhem- de 3e militaire afdeeling omvat de in- deelingsdistricten Maastricht, Eindhoven- 's-Herlogenbosch, Breda en Middelburg, behalve de tot laatstgenoemd district be hoorende Zuidhollandsche eilanden; de 4e militaire afdeeling omvat de in- deelingsdislricten Apeldoorn. Utrecht- Haarlem, Amsterdam I, II en III en Alk maar. Het besluit treedt op een nader aan te geven datum in werking. GOUDA. Bloemenveiling 26 Mei Pyrethrum 910 cent; Lupines 67 cent; Rhododendron 910 cent; Mei takken 670 cent per bos. Pioenen 2—3 cent; Rozen 2—6 cent; Vibur num 14 cent per stuk. ALKMAAR, 23 Mei. Granen en Zaden. Aanvoer 213 H.L. tarwe, 115 gerst, 157 i haver, 13 oonen, 3 lijnzaad, cn 15 erw ten. Men besteedde voor tarwe f 13.50 14.75, Ohev. gerst f 1414.75, haver f 14.50, bruine boonen f4058, witte boonen f 5054, kleine groene cnvien f 25. Groote id. f 2840. Handel stug. LEEUWARDEN, 26 Mei. Paarden en Vee. Aangevoerd 230 stieren f 70650 465 vette koeien f2254i0, fl1-20; 1890 melk- en kalfkoeien f 175520, 345 pinken f CO155, 340 vette kalveren f 25 80, 162 nuchtere kalveren f815, 266 vette schapen f 2035, 215 weidescha- epn i 12—25, 1860 lammeren f 714, 405 vette varkens f 80185, f 0.840.92 per K.G.; 123 magere f3575, 125 biggen f 3052, 630 kleine biggen f 1020~, 40 bokken, 21 paarden. Melk-, kalfsvee en pinken trager, varkens kalmer, zouters f 0.900.96, Londensche varkens f 0.70 —0.74. LEEUWARDEN, 26 Mei. Kaas. Aangevoerd werden 37.696 K.G. kaas. Prijs sleutel II14, nagel 1626. Goudsche 4t 80 en Edammer 2668 cent. AMSTERDAM, 26 Mei. Aardappelen. (Bericht van Jack Knoop). Zeeuwsche Bonte f 59, id. blauwe f 59, id. Bravo's f 59, id. Roode Star f 88.50, id. Blauwe poters f 1.50, id. Ben te po ters f 1.50 per H.L.Winter akaaard- appelen f 1415, Zomer Malta-aardap pelen f 2426 p. 100 K.G. AMSTERDAM, 26 Mei. Boter (Cen trale Botermijn). Prijzen: hoogste f 1.78, laagste f 1.78. BOVENKARSPEL (station), 24 Mei. Aardappelen Blauwe f 6.107.70 per baal. Aanvoer 15 balen. Bloemkool le soort f 14.7524, idem 2e soort f 7 •sjpijs ooi rad f—z j trees eg raapt 'ei/g Aanvoer 6411 stuks. Rabarber f 12.30 per 100 K.G. Aanvoer 11.650 K.G. LEIDEN, 26 Mei. Aangevoerd werden: 880 runderen, 219 kalveren, 677 schapen. 1708 varkens, 81 stieren 90560, 2X3 kalf- en melkkoeien 200600, 299 va rekoeien 125300, 287 vette ossen en koeien 200—620, schoon a. d. haak, 95 132 ets.; 48 vette kalveren 40135. 00100 ets.; 171 nuchtere kalveren 8 15, 554 vette schapen 4456, 126 138 ets.; 123 wt'ideschapen 2234. 5770 lammeren 6.5020, 957 magere varkens voor fokkerij voor Londen 30 33, per Kg. levend gewicht 7580 cts.i 751 biggen 1222, 20 bokken of gei len f 4—18. AMSTERDAM, 26 Mei. De aardappel prijzen waren heden: Zeeuwsche blauwe p. H.L. 4.54 a 9. Zeeuwsche bonten p. H.L. 4.50 a 9. Zeeuwsche bravo's p. H.L. 7.a 9.25 Zeeuwsche' Red Star p. H.L. 8.a 9. Malia's oud p. K.G. 0.11 5 0.15 Malta's Spring p. K.G. 0.24 a 0.25 Aanvoer 4 ladingen of 1545 II.L. LANGENDIJK, 26 Mei. In de heden ge houden veilingen werd betaald voor: Rabarber, 16510 K.G., per 100 K.G. ƒ2 a 3.10. Aardappelen: «Bravo's, per 300 K.G. 10.10. ZWOLLE, 26 Mei. Vee. Men besteedde voor neurende en versch gekuifde koeien 230500, dito vaarzen en schotten 170330, gusleléoeien voor de vetweide of stal 150280, dito vaarzen 170— 290, voorjaarskalvende koeien 140t 320, 134-jarige springstieren 80190. 1/4-jraige pinken 75160, jonge fok- kalveren 3085, nuchtere kalveren 822, veile koeien en ossen aan bou ten 100 a 120 et., dito slieren 12016f ct., dito kalveren 90100 ct., dito scha pen 812 ct. per Kg., lammerren 14 22, 6-wceksche biggen 1827, 14- wceksche dito f 90125, drachtige var kens 80—110, magere dito 8892 per stuk, vette dito 7080 ct. per Kg, Handel in varkens vlug. •Aangevoerd 650 stuks, als: 464 runde ren, .163 kalveren, 603 schapen, 249 lam meren, 832 varkens en biggen. LEEUWARDEN, 26 Mei. Eieren. Aanvoer 20.300 eieren 57, 1600 kg eend 68. ZWOLLE, 26 Mei. Eieren. Aanvaer 100.000 kipeieren 5J46J4 per 100 st. NOTARISE WILDERVANCK DE BLECOURT te BLOEMENDAAL zal op WOENSDAGEN 7 en 14 JUNI 1922 telkens des avonds 8 uur in het Hotel en Café VREEBURG, tegen over de Ned. Herv. Kerk té Bloe mendaal PUBLIEK VERKOOPEN bij inzet door opbieding met hoogin gen en toeslag bij afmijning: Een solied GEBOUW, dienen de tot Werkplaats met Bergzolders, benevens Erf en Tuintje, strekkende v. d. de Genéstetweg tot de Bosch laan, groot pl.m. 260 M2 cn zeer geschikt in te richten voor Woon huis. II. Een HEERENHUIS. zeer gunstig en aangenaam gelegen aan den Bloemendaalschen straatweg Nc. 18 in de kom van het dorp en ton Oosten van perc. I met Erf en Tuin, groot pl.m. 146 M2. Het huis bevat BENEDEN 2 kamers 'en suite, keuken, kelder, en W. C. BOVEN 4 groote kamers: Zolderverdieping, twee Logeerka mers en zolder. III. Een WOON- en WINKEL HUIS, Bloemend.weg No. 20 met Erf en Tuintje, groot pl.m. 283 M2, ten Z. van perc. II, bevattende BENEDEN magazijn, groote werk kamer, huiskamer en keuken, BOVEN vier groote kamer; ZOL DERVERDIEPING: vier kamers en uitkomende a/d de Génesteweg. IV. HUIS met TUINTJE, ten Z. van perc. III, hoek de Génestetweg- Blocmend. straatweg, groot 80 M2, en bevattende BENEDEN: kamer, keuken en kelder en BOVEN 2 kamers met portaal en zolder. Te aanvaarden alles vrij van huur bij de betaling op den 1 Sep tember 1922 of voorzoover onbe woond eerder. Dc perceelen worden zoowel af zonderlijk als gecombineerd ge veild. In perceel III wordt sedert jaren een beklante Behangers- en Stoffeerderszaak uitgeoefend. Inlichtingen verstrekt Je Notaris bovengenoemd. Perc. I, II en III zijn op eiken werkdag des nam. van 2 tot 5 uur tc bezichtigen. Perc. IV alleen na gevraagd belet, 6811 SCHOUW over de WILDE ZU RING of LAKENSTRUIKEN, DIS TELS, STEKELS, DOORNS, WIL DE KARWEI en het FLUITLOF op WOENSDAG 7 JUNI a.s. HERSCHOUW, zoo noodig, op WOENSDAG 21 JUNI d.a.v. HET BESTUUR. Notaris VAN NIEKERK te Haarlem zal op DONDERDAG 22 JUNI 1922, 's avonds 6uur in 't Notarishuis te Haarlem, EEN GOED ONDERHOUDEN te Haarlem, aan de Emmastraat no. 14. Geheel ontruimd te aanvaarden bij betaling der kooppenningen. 70 pCt. der koopprijs kan a 6 pCt. op het perceel als eerste hypotheek gevestigd blijven. Bez. Dinsdag en Donderdag van 2 tot 4 uur. Notaris VAN NIEKERK te Haarlem zal op DONDERDAG 22 JUNI 1922, 's avonds uur in 't Notarishuis te Haarlem, PUBLIEK VERKOOPEN EEN' GOED ONDERHOUDEN te Haarlem aan de Aelbertsberg- slraat no. 55, kad. G 1886, groot 1,63 A. Op het perceel kan 5000 a 6 als eerste hypotheek gevestigd blij ven. Bezichtigen Dinsdag en Donder dag van 24 uur, NOTARIS J. RATELBAND te Haarlem, is voornemens op WOENSDAG li JÜN1 1922, 's voorm. 10y% uur in het Koffie huis van den heer CORNELISSEN te Halfweg, in het OPENBAAR TE VEILEN: a. TWEE HUIZEN en ERVEN te Halfweg a/d IJsteeg, Nos. 139 en 140, kad. gemeente Haarlemmer- liede c.a. Sectie M, Nos. 1265 en 1266, samen groot 73 centiaren, verhuurd per week, resp. voor 2,90 en 2.40. Te-veilen in 2 perc. en comb. b. DRIE HUIZEN, staande te Haarlemmermeer, afdeeling Vijf huizen a/d Zwanenburgerdijk Nos. 251, 252 en 253, benevens het reclit van opstal op den grond tot 1 Juli 1922, welke perceelen kadastraal bekend zijn gemeente .Haarlemmer meer, Sectie A, nummers 2451, 2452, 2453 en 2454, samen groot 10 Aren, 50 centiaren, van welke huizen twee zijn verhuurd 5 3, per wee!, en een onverhuurd is. Te veilen in 3 perceelen cn com binatie. Bezichtiging volgens plaatselijk gebruik. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden notaris, Wilhelminastraat 63. op DINSDAG 30 MEI 1922, des morgens te 10 uur, SCHELPEN PLEIN 6, ten overstaan van den Notaris J. KOOLHOVEN te HAARLEM door den makelaar P. VAN DE GEER te ZANDVOORT, van een Net onderhouden inboedel, waronder gouden en zilveren voorwerpen, benevens ongeveer 90 strandstoelen, tafels en tent en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. KIJKDAG: MAANDAG 29 MEI van 10—4 uur. ,j.. NOTARIS J. A. W I L K E N S, Wagenweg 58 te Haarlem, is voornemens op MAANDAG 26 JUNI 1922, n.m. 7 uur, in het ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL, aan de Nieuwe- gracht 74, aldaar, PUBLIEK TE VERKOOPEN: Een HEERENHUIS, get. 7, met Erf, vóór- en achtertuin te Heem stede aan de Fonteinlaan, groot 2 A., 92 c.A. Hetperceel heet een prachtig uit zicht op Hertenkamp cn Haar lemmerhout. Aanvaarding, GEHEEL ONT RUIMD, bij betaling op 1 Aug. 1922. Bezichtiging: Dinsdags, Donder dags en op den verkoopdag van 2—4 uur, op vertoon van een door gen. Notaris afgegeven permissie- biljet. 6990 (Wegens sterfgeval). Makelaar H. VINCENT,-'geves tigd te Hoofddorp, zal op des namiddags ten half drie uur, Zomertijd, te VOGELENZANG, aan de LEIDS CHE VA ART No. 176, in het café „De Witte Hond", ten ver zoeke van de erven van wijlen de Wed. D. KLINKENBERG, om con tant geld, EEN KEURIG ONDERHOUDEN INBOEDEL, bestaande uit: tafels, stoelen, kas ten, kleeden, gordijnen, klokken, spiegels, schilderijen, bedden, glas- en aardewerk, kruiwagen, tuinge reedschap enz. enz. enz. En voorts VOOR AMOTIE: EEN SCHUUR, groot pl.m. 6X3 M., met beschoten kap en zolder. Een en ander een uur voor den verkoop te bezichtigen, Notaris VAN CRANENBURGH te HAARLEM, zal op MAANDAG 29 MEI 1922, 's avonds 7 uur, in 't Algemeen Verkooplokaal, Nieuwe Gracht 74, te Haarlem, in VEILING BRENGEN: De VILLA „Maria Adriana" met grooten TUIN en zeer net onder houden INBOEDEL, aan den Haarlemmerstraatweg 66, nabij den Tol te ZANDVOORT, groot 13 Are, 73 c.A., en het eeuwigdurend erfpachtsrecht van den grond. Het huis en de meubelen worden eerst afzonderlijk en daarna ge combineerd geveild. Het perceel is VRIJ VAN HUUR en terstond te aanvaarden, en ge vat: Beneden: Vestibule, gang, 2 ka mers en suite met vóór- en ach terserre, keuken, kelder, grooten tuin en moestuin, met waterlei ding, schuurtjes, kippenhokken en eendenkom. Boven: Overloop met closet, 2 groote kamers en suite, 2 kleine kamers, vóór- en achterserre. Bezichtiging: Dinsdags- en Don derdagsmiddags, en op den ver koopdag van 2—4 uur. Aanvaarding bij de betaling vóór of op 10 Juli 1922. Nadere informatiën ten kantore van voorn. Notaris, Kruisweg 72, ten overstaan van den Deurwaarder LOUIS A. GLASER, te Haarlem. VERHURING der bermen van de dijken in 45 perceelen voor 6 jaar, op DINSDAG 31 MEI 1922, ten 10M uur in het café CORNE LISSEN te Halfweg. Lijst der perceelen en voorwaar den na 20 dezer bij den oozichter "«rkrijgbaar- te HAARLEM, Wagenweg 58, is voornemens op MAANDAG 29 MEI 1922, n.m. 7 uur, in het ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL aan de Nieuwe Gracht aldaar, Een WINKEL- en WOONHUIS, get. 82, met ERF te Schoten, hoek Reitzstr. en Lucas Meyerstr., groot 1 A. 9 c.A. Aanvaarding GEHEEL ONT RUIMD, bij betaling op 10 Juli 1922. Bezichtiging: Dinsdags, Don derdags en op den verkoopdag van 24 uur. 6443 NOTARIS J. A. W I L K E N 2, Wagenweg 58, te Haarlem, is voornemens op DONDERDAG 22 JUNI 1922, n.ffl. 6^/2 uur, in ,,'t NOTARIS HUIS," aan de Bilderdijkstraat, al daar, PUBLIEK TE VERKOOPEN: Een solied gebouwde, fraai gele gen VILLA, get. 11, met Erf en Tuin le Haarlem, in het Florapark, groot 8 A„ 50 c.A. Aanvaarding: GEHEEL ONT RUIMD, bij betaling op 1 Atig. 1922, Bezichtiging: Dinsdags en Don derdags van 24 uur, op vertoon van een door gen. notaris afgegeven permissiebiljet. ten overstaan Notarissen EERTLING en WOLZAK op *8 morgens 10 uur, zijnde de zeer goed onderhouden INBOEDEL, na gelaten door wijlen Mej. C. K. SCHLEPER, in leven gewoond hebbende Nieuwe Gracht 42, en waarbij o.a. Cylinderbureau, Boekenkast, Pianino, Crapeauds, Karpetten, Gordijnen, Spiegels, Schilderijen, Buffet, Lin nen- en penantkastjes, Tafel- en Bedlinnen, Good en Zilver enz. Alsmede Slaapkamer-ameublement, Ledikanten met toebehooren, Waschtalels, Nachtkastjes, Porselein (waarbij eenig blanw), Kristal en Aardewerk. Ten slotte zal nog worden verkocht een partij Stoelen(pl.m. 60 stuks) met echt leder bekleed, alsmede electrische lampen en kronen KIJKDAG: Woensdag van 103 uur. MAKELAAR P. HOOGEVEEN Lz.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 11