binnenland. De N.V.B. wedstrijden luuiaunsoN nieuws. R.C.H. handhaaft zich. Spartaan en V.V.A. degradeeren. MINISTER AALBERSE EEN BEUL? 22 13 6 3 41—18 32 22 12 3 7 44—30 27 22 8 10 4 31—22 26 22 9 7 6 43—39 25 22 7 7 8 40—52 21 22 9 2 11 43—33 20 22 7 6 9 28—29 20 22 8 4 10 29—40 20 22 6 7 9 48—44 19 22 8 3 11 33—44 19 22 7 4 11 32—42 18 22 6 5 11 32—51 17 22 13 7 2 45—28 33 22 11 4 7 50—25 26 22 10 6 6 39—29 26 22 10 6 6 41—34 26 22 9 7 6 40—34 25 22 8 5 9 29—30 21 22 6 9 7 32—35 21 22 9 3 10 40—47 21 22 8 4 10 25—35 20 22 6 6 10 31—35 18 22 6 4 12 29—46 16 22 4 3 15 32—55 11 CRICKET. TELEGRAMMEN VAN OORLOG TUSSCHEN ENGELAND EN IERLAND. DIENST. ONZEN DRAADL00ZEN Het Russische centraal uitvoerend hes tuur heeft de verzoeken om gratie van vijf ter dood veroordeelde priesters van de hand gewezen. In zes andere geval len is de doodstraf veranderd in gevan genisstraf van 5 jaar. Grieksche bladen hebben gemeld, dat er onlangs te Rome besprekingen hebben plaats gevonden over een recht- streekschen vrede tussehen Athene en Angora, welke tot een bevredigenden uit slag zouden hebben geleid. Naar de „Temps" uit Konstantinopel verneemt, beeft dit bericht daar de grootste verba- v£ng gewekt. De officie el e nationalisti sche kringen zeggen van deze niets of te weten en gelooven, dat er ook te Angora niets van bekend is. Zij voegen er aan toe, dat men te Angora elk re delijk vredesaanbod guns'ig ontvangen zal. Balfazzi, de Grieksche minister van bnitenlandsche zaken, heeft Vrijdag in de Kamer een gr cole redevoering gehou den over de moorden in Anatolië. Na een uiteenzetting der feiten, heeft hij gezegd, dat niet langer geduld kan wor den, dat de christelijks bevolking on der Tnrksch bestuur blijft. Hii heeft de instelling van een onderzoek door de ge allieerden geëischt. De Kamer heeft ver volgens een motie aangenomen, waarin zij een dringend beroep doet op de be schaafde wereld en verzoekt een onder zoek in te stellen naar de verantwoor delijkheid voor deze stelselmatige uit moording van het Grieksche ras in Klein- Azië. Te Hamburg hebben het bedrijfs- personeel van de viaduct-spoor en de tram, en dat van do Aalsterbooten, het werk neergelegd. Het eischt hoogere loo- n«n. Een bemiddelingsvoorstel is op 't laat ste oogenblik door het personeel der be treffende ondernemingen met 6880 te gen 151 «temmen verworpen. De Zoologischer Garten te Han nover zal op 1 Juli gesloten worden. De dieren zullen worden verkocht. Dit be sluit van het gemeentebestuur van Han nover is te wijten aan het feit, dat voor het komende jaar een tekort van 1_V« millioen mark op den ZoöVogischen Gar ten wordt voorzien. De daders van den greoten schilde rijendiefstal. die eenige dagen geleden ie Munehen heeft plaat» gehad, zijn reeds gearresteerd. Het zijn twee jonge koop lieden, die den buit nog in hun bezit hadden. Een der daders heeft in de poii.iegevangenis zelfmoord gepleegd. In den nacht van Vrijdag op Za terdag is ie Erankfort a. d. Mam een nieuwe bomaanslag ontdekt. Een politie agent ontdekte in een communistische boekwinkel een glimmende bom, waarvan de lont bijna opgebrand was. Hij wierp het helaehe werktuig op straat, waar het dadelijk ontplofte, zonder evenwel schade aan te richten. In Saksen dreigen de communisten de regeering niet lswger te znllen on dersteunen, daar zoowel de sociaal-demo craten als de onafhankelij ken een deel van de communistische eischen niet willen vervullen. Hierdoor wordt de mogelijk heid van nieuwe verkiezingen opnieuw besproken. Wirth, de Duitsche rijkskanselier, beoft Berlijn voor een korte vacantie verlaten. Hij gaat naar Konstanz en Preiburg. Woensdag begint te Offenburg het proces-Erzberger. Er zijn 89 getuigen gedagvaard en 3 deskundigen. De be klaagde Killinger wordt ervan beschul digd, met voorbedachten rade de moorde naars van Erzberger te hebben geholpen, zich aan de straf te onttrekken. Te Calcutta staken tienduizend boot werkers en koelies, die bij het werk in de havens betrokken waren, omdat twe» man zijn veroordeeld, wien ten laste werd gelegd, dat zij een kras hadden mis handeld. Do scheepvaartbeweging is dientenge volge verlamd. Het „Huisgezin" schrijft: De heer Stenhuis stelt in „Volk" en .Voorwaarts" minister Aalberse als een beul van de arbeiders voor., Eerste verrader, nu beuL Waaraan heeft de minister zulks ver diend? Er is een ontzaglijke slapte in de eiga- renindustrie met den nasleep van werk loosheid, tiitkeeringen en tekort. Nu kunnen de sigarenfabrieken de levering krijgen van groote hoeveelheden sigaren. Dit opent uitzicht op werk voor velen. En de minister heeft deze gelegenheid tot werkverschaffing aan werkloozen aangegrepen. De arbeidstijd zal langer zijn dan de norjmale: 10 uren per dag en 55 per week. Gemeente en rijk geven, ieder voor de helft, een bijslag op het loon. De directie zal uit de opbrengst uit sluitend haar kosten dekken en even- '.ucele baten in de schatkist storten. Het is een noodregeling. Ieder verstandig man vraagt zich af: wat is beter, de menschen te laten blijven nietsdoen, of de werkgelegenheid aan te pakken en hen in een wat langeren werktijd een behoorlijk loon te laten ver dienen? De keus kan niet moeilijk zijn. Men is geneigd den minister te loven voor zijn besluit, en misschien kan er ook een woord van waardeering af voor de werkgevers, die, niet door winst vooruitzichten geprikkeld, hun medewer king verleenen. De heer Stenhuis is voor dergelijke overwegingen niet toegankelijk. Hij zegt van minister Aalberse, dat deze de Arbeidswet den nek omdraait en als was geworden is in de handen der werkgevers en van allen, „die dorsten naar roof der arbeidersrechten." Wat had de heer Stenhuis dan gewild? Dat men deze werkgelegenheid had laten voorbijgaan, dat men de werkloo zen in nietsdoen had laten voortleven? De eigen organisatie van den heer Stenhuis heeft aan het voorstel des mi nisters haar medewerking verleend, zoo dat hij met zijn felle critiek slecht van pas komt. Ze leekent intusschen den geest, die de sociaal-democratie speciaal in deze verkiezingsperiode bezielt. Men wil de kiezers tegen de rechter zijde en de rechtsche regeering opzwee- pen en daartoe zijn alle middelen goed. Maar laat een eerlijk sociaal-demo craat eens ronduit zeggen, of in dezen abnormalen toestand een schikking als minister Aalberse heeft bevorderd, niet beter is dan een verlenging van den lediggang met minder inkomsten. Nu laten wij nog de vraag rusten, hoe de partij, die voor onze katholieke lei ders scheldnamen als verrader en beul klaar heeft, niettemin met de katholie ken wil samengaan en een regeering vormen. Waar blijft hier de eerlijkheid en de logica? DE TABAKSWET. En.... verhiezingszwendel. Minister do Geer denkt uit de Ta bakswet 15 millioen te halen en dat voordeeltje wil h ijde schatkist uiot ont houden. Vele zeggen, dat de administra tieve kosten een heelen hap in die 15 millioen znllen doen. Dat zullen we moe ten afwachten. En de kwestie, of er geen practischer, minder ambtenarenar- beid vergende wijez van tabaksbelasting bestaat, laten we ook buiten bespreking. We willen op iets anders wijzen. Populair ïs de Tabakswet allerminst V Een regeering die alleen zou letten op de nabije verkiezingen had zeker de uit voering der wet opgeschort. Wat in haar oogen landsbelang is, moet bij de re geering wijken voor kiezersgevlei. Mooi is echter de houding van den Vrijheidsbond in deze zaak. In de Tweede Kamer stemden vele Vrijheidsbcmders voor de Tabakswet, in de Eerste Ka mer stemden ze allen voor, en nu.... In verschillende bladen staan adver tenties, die met groote letters den kie zers toeschreeuwen: De Vrijheidsbond is tegen do Tabakswet 1 Zulk soort politiek kan men veilig ge lijk stellen met kakzalverij, zegt het „Centr." terecht. i. DE TABAKSWET. I Gedurende de geheele maand Juni 1922 mag de aflevering van tahaksfabricaten door fabrikanten aan kleinhandelaren on- gebanderolleerd geschieden, mits de ver schuldigde accijns wordt betaald, tegen een door den ontvanger der accijnzen af te geven quitantie die tevens binnen de op die quitantie te stellen tijdruimte kan dienen voor uitslag uit de fabriek, het vervoer naar en den inslag in de localiteiten van de kleinhandelaren. Zooals reeds werd medegedeeld, moet de quitantie door den kleinhandelaar na den inslag van de tahaksfabricaten in zijn localiteit worden ingeleverd bij den chef van de ambtenaren der accijnzen ten nlaatee, opdat bij de controle op de voor raden met aldus ingeslagen tahaksfa bricaten rekening kan worden gehouden. de scheidsrechter constateerde dat de hal over de lijn was geweest. VOETBALUITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland BredaN.A.C.—Blauw-Wit 1—2. Westelijke afdeeling. lc Klasse. Amsterdam V.V.A.—Fefenoord 2—4. UtrechtU.V.V.Ajax 3—2. HaarlemR.C.H.H.B.S. 3 1. Overgangklasse. Amsterdam: n Hilversum 't GooiQuick 2 0. klasse. B Hilversum VictoriaHilversum 1 2 Reserve 2e klasse. D R'damXerxes 2—Unitas 2 2—0. Om den Volksvoetbalbeker. ArenhemA.V.B. XIA.V.V.B. XI 1 Om den Rijnlandbeker. Arphen ajd. R.: BI. Wit 2—SA/.V. 13 2. Alph. ajd. R.Feijenoord 2—D.EA.^1 Seriewedstrijden „Delft.' Delft: Delfia 1—S.I.O.D. 1 0—O. D.V.V. 1-V.Ï.O..S. 1 0-5. D.H.C. 2—D.V.C. 1 3—0. Seriewedstrijden Ned. Telegraafkantoren. R'dam: Rotterdam—Den Haag 1—l. AmsterdamDen Haag 3 1. Rotterdam—Amsterdam 0—2. Bekerwedstrijden West Frlsla. Enkhuizen West Frisia—Edo 1—4. W. Frisia—De Trekvogels 30 Vriensdchappelijke wedstrijden. Helmond: Helmond—Willem II 6—i. EindhovenPhilipsMiddlesex-Wan derers 47. Buiten de competitie. Den Haag: Den Haag—Brugge 3—1. Rotterdam SpartaMidlesex-Wande- rers 5—4. EindhovenPhilips—Midlesex-Wande- rers 47. Helmond: Helmond—Willem II 6—1. Alkmaar: AIcm. Victrix—Vereln fur Bew. Splele „Peine" 1—1. Hilversum't GooiVerein iur Bew. Bew. Splele „Peine" 21. HAMBURG Efntracht—Velocitas 1— Winschoten UprightDe Kornet (Ham burg) 32. HoogezandH.S.C.De Kornet 20. Gisteren is dan eindelijk de beslis sing in de Westelijke 1ste klasse ge vallen. R. O. H. heeft de verwachtingen niet teleur gesteld en zich door een 31 overwinning buiten de Ovcrgangsc om pe titie gehouden. H. B. 8. speelde over *t algemeen beter voetbal dan de Haarlemmers. Toen de stand 11 was zag het er dan ook nog heel niet naar uit dat de Racing zou gaan winnen. Een te zwaar gestrafte overtreding der Hagenaars bracht de beslissing. Toen R O. H. zich n.l. een strafschop zag toe gewezen, kwam de beslissing doordat T. Dam er 21 van maakte. H. B. S. geloofde het toen verder wel, waarvan Roelfsema profiteerde door er even voor tijd 81 van te maken. V. V. A. zag rich op eigen terrein met 42 door Feijenoord geslagen. Met de rust was de stand hier 20 voor do Rotterdamers. V. V. A maakte daarna een goed te- genpunt, welke goal Feijenoord dade lijk met nog 2 doelpunten beantwoordde Eenige minuten voor het einde maakte Drijfhout er nog 4r—2 van. ,U V. V. sloeg ten slotte Ajax met 32. Ajax gaf hier goed partij. Met half time hadden de Stichtenaren, met 20 de leiding, na zelfs nog een strafschop gemist te hebben." Spoedig na den rust was het 22 Vijf minuten voor tijd maakte Wout Buitenweg het winnende punt. Zijn schot van vrij grooten afstand, sprong van den onderkant der lat in de goal-waarbij De eenige ontmoeting om het kam pioenschap van Nederland bracht een 21 overwinning voor Blauw-Wit. Voor den rust gelukte het geen van beide partijen het net te vinden. Na de hervatting maakte v. Diemen spoedig een Amsterdamsch doelpunt, welk voorbeeld door Verlcyk aan de Bredasche kant werd gevolgd- Hard werden daarna gewerkt om de leiding, Blauw-Wit was de gelukkige, doordat Smit er 2—1 van maakte. Met dit al hebben de Amsterdammers 4 punten in 2 wedstrijden, terwijl Gö- Ahaed en Be Quick ditzelfde aantal slechts in 4 ontmoetingen konden mach tig worden. N. A. C. ziet thans met 2 punten m 4 wedstrijden haar 'kans verkeken. JAN B. EINDSTANDEN. Westelijke la klasse en OvergMg^ In den overgang degradeeren A. F. C., H D. V. S. en D. E. C. Hierbij zijn dus ook 2 Amsterdammers. R. C. H.—H. B. S. 3—1. De laatsten wedstrijd Het seizoen heeft voor R. C. H. de beslissing ge bracht, een- beslissing in gunstigen zin. Of de Racing dezen uitslag geheel en al verdiende, d,aarover zal menigeen het niet eens zijn. H. B, S., dat hoewel met 3 invallers spelende, zich den geheelen wedstrijd geweldig inspande niet alleen, maar bovendien uitstekend speelde, ver diende een beteren uitslag. Maar ook de Racing heeft hard ge werkt, hoewel sommigen door de zenu wen beïnvloed, niet speelden, zooals we ze in doorsnee gezien hebben. Het doel punt dat H. B. S. maakte, leek o.i. een geheel falen der blauwzwarte achter hoede, #i Laten we echter tevreden zijn en de Racing feliciteeren, met het behoud van het eerste klasseschap. Over den wedstrijd het volgende: Precies twee uur, fluit scheidsrechter Boekmjn opstellen, nadat eerst Nieu- wenhuis de opgooi heeft genomen. De elftallen zijn als volgt samenge steld: R. C. H Radsma, Kuyt, Hazevoet, Geutskens, Nïeuwenhuis, Krom, Koning, v. Dam, Roelfsema, Nachtegeüer, Boekelaar. HBS Whitton, De Bas, Vermetten, Slangen- burgh, Lasch» Schaffer, Peereboom, v Thiel, Kompvoets, Denis, Zijlstra. H. B, S. trapt af, Nïeuwenhuis be machtigt het leder en R. C. H. trekt ten aanval. Een lange eenter naar Roel on derschept Denis en dan gaat H. B. S. er vandoor. De bal raakt achter H. B. S. blijft dan meest aanvallend en al spoe dig moet Radsma handelend optreden, als Kuyt mis kopt. Geutskens veroor zaakt een vrije trap, waaruit den bal bij Boekelaar belandt, die goed voorzet. De keeper redt. Aan de andere zijde nemen dan eenige H. B. S.'ers Douwe onder vuur, doch ook die toont zich hedenmid dag safe. Even later is het weer Boeke laar' die voorzet. Koning kopt over. Een goed door v. Dam genomen vrije trap schiet Pauw net naast. Dan plotseling weer een R. C, H.-aanval, Klaas speelt hard door naar Roel, die met 2 H. B. S.'ers naast zich na 11 min. met een prachtschot R C. H. de leiding geeft. R. C. H., dat tot nu toe nog niet geheel vrij gespeeld bad, komt ook door dat succes niet los en het is weer H. B. S., dat de overhand neemt. Snel plaatsen en afgeven fs het parool en Hazevoet c.s. moeten werken als paarden, om het ge vaar te keeren. Een goed hoog schot vangt Radsma keurig, terwijl hij even later weer handelend optreedt. H. B. S. blijft aanvallen en nn en dan brengen Roelfsema C.S. opluchting. Achter eenvolgens schieten van Dam, Roel en Nïeuwenhuis naast. Als dan nog een H. B. S.-aanrval achterloopt, fluit Boekman rusten. Om 3 nu* wordt weer begonnen. R. C. H. Blauw-WIt Feijenoord Ajax Haarlem V.O.C. H.B.S. D.F.C. U.V.V. H.V.V. R.C.H. Spartaan V.V.A. Sparta Quick 't Gooi Z.F.C. Stormvogels V.U.C. A.D.O. Excelsior S.V.V. D.E.C. H.D.V.S. A.F.C. is weer de eerste die aanvalt, de bal raakt door Koning achter, hetgeen Blitton even later aan dien anderen kant nadoet Een corner op R. C. H. doel heeft geen succes. Direct volgen weer twee uitvallen van R.C.H., die geen resultaat opleveren. Gaan deweg komt H. B. S. in de meerderheid en na ongeveer 20 minuten scoort H. B. S., onhoudbaar voor Radsma, den gelijkma ker. Groote teleurstelling in het R. C. H.- kamp. Tweemaal achtereen forceert R. C. H. een corner, doch zonder resultaat. Ook eenige corners op R. C. H.-doel brengen geen verandering in den stand. R. C. H. kan er niet in komen. De H. B. S.-ers, die ook goede athleten blijken, ge ven geen kans. Toch naderen de Haarlem mers nu en dan gevaarlijk Zijlstra. De tijd verstrijkt meer en meer. Het publiek huilt om een goaitje; R. C. H. moet winnen. On geveer 5 minuten voor het einde, ais R. C. H. voor de zooveelste maal voor Zijlstra zit, maakt SchSfer hands binnen de be ruchte lijnen. De hiervoor toegestane pe nalty wordt onberispelijk genomen en on der oorverdoovend geinieht trapt H. B- S. weer af. Thans leeft de Racing weer. Ver woed gaat het weer op Dents c.s. af en na 2 minuten passeert v. Dam den Haagschen keeper ter derde male. R. C. H. is binnen en trekt zich terug op doel. Voor H. B. S. is er nu geen doorkomen meer aan en als Boekman tijd flnit beeft R. C. H. na een zwaren strijd haar eerste klasseleven nog weer een jaartje weten te rekken. Scheidsrechter Boekman leek ons uit de coming man van het scheid srechterscorps wel een van de beste. V. O. C.—HAARLEM Captain Maas wint den toss en laat de Rotterdammers eerst ballen. Ruychaver en Steneer openen op Schmeink en Healy. De eerste ziet reeds voor 2 z'n palen, duikelen, terwijl Stenger als hij er 6 heeft den run-out- dood sterft v. Everdingen wordt door Rriimo'irk voor 2 ingerikt, waarop Chambers en East den Haarlem-aanval weerstand bieden. De eerste wordt voor 20 door Healy ge- oleaud en East sterft in de handen van Lanting voor 14. E. Leeman* J. Ort en Mr. Esolid ko men alleen nog boven de 10 met reap. 16, 17 en 13 runs en V. O. O.'s totaal wordt 105. De Haarlemmers brengen er in den be ginne weinig van terecht en de telegraaf wijst op een gegeven moment 648 met de Ruig en Bijloveld op do mat komen er runs. Do Ruig slaat er zes en wordt voor 25 door East ingepikt. Bijleveld was topzwaar met 29 en Lanting bleef met 13 niet uit. 't Haarlem-totaal werd 139. V. O. 0. probeerde het toen nogmaals en sloot met 6 voor 104. De Haarlem mers speelden met 1 voor 30 den tijd uit, zoodat zij winnen met 34 runs op de eerste innings. De volledige scores luiden: V. O. 0. eerste innings. F. Ruychaver b. Schmeinck 2 O. Stenger run-out 1 8 J. v. Everdingen b. Schmeinck 2 G. Chambers b. Healy 20 P. East c. Lanting b Ter Haar 14 J. v. d. Wolf b. Ter Haar 9 E. E. V. Leeman b. Healy 16 J. Ort, b. Schmeinck 17 J. B. Leeman, c. M. Maas, b. Healy 3 D. v. 't Groenewout, c. A. Maas, b. Schmeinck 3 E. Dulfer not out 9 Extra's 13 Totaal 105 Bowlingeijfers: Schmeinck 436; Healy 338; Ter Haar 213; A. Maas 05. lste Innings „Haarlem". A. Bieshaar b. East 0 W. Maas b East 1 A. Healy b. v. 't Groenewout 1 9 W. v. d. Lee b. Chambers 19 E. ter Haer c. and b. East 9 J. Schmeinck b. Chambers i 7 P. de Ruig b. East t 25 M. Maas c. Ort b. Chambers 9 J. Bijleveld o and b. 't Groenewout 23 F. Lansching not out 13 Totaal 139 Bowlingeijfers East 4-53* 't Groenewout 2-2 ;6 Chambers 4-44; 2a Innings V.O.O. Ruychaver b Healy East b. Healy 28 Stenger b. Healy 14 Ort run ont 16 Chambers b. Healy 3 Dulfer b. Schmeinck 0 Groenewout not out 27 v. d. [Wolf not out 9 Extra's 6 DE HAARLEM-TOER. Naar gemeld wordt beeft de Football- club „Haarlem" te Weenen 1 millioen kronen aan de armen geschonken. DE LANDENWEDSTRIJDEN TE PARIJS Vrijdag werden de landenwedstrijden gehouden te Parijs op sabel schermen. Nederland plaatste rich eerste met 3 overwinningen voor Frankrijk met 2. V. O. C.—HAARLEM. Eersten Pinksterdag is voor de compe titie van den N. C. B. te Rotterdam ge speeld de wedstrijd V. O. C.Haarlem. V. O. C. verloor met 36 runs op de eer ste innings. W1ELRJDEN. De wielerwedstrijden welke Zondag en Maandag gehoudten werden op Stadion- baan te Amsterdam zijn schitterend ge slaagd. Het weer was prachtig en een groot aantal liefhebbers van de wieier- sport was komen genieten van de span nende wedstrijden. Aan de „Tel." ontleenen wij de uitsla gen der beide dagen. De eerste dag. Om den grooten Pinksterprijs: le rit 30 K.M. 1. Saldow, tijd 24 min. 41 1/5 sec.; 2 Blekemolen op 5 M.; 3 Starmop 795 M.; 4. Bauer op 950 M.; 2e rit: 30 K.M. 1. Blekemolen, tijd 24 min. 10 1/5 sec. 2. Léon Vanderstuyft op 80 M.; 3. Bauer op 350 M.; 4 Sa wall op 3150 M. 3e rit 30 K.M. 1. Storm, tijd 24 min. 9 3/5 sec.; 2. Sawaie op 100 M.; 3. Vanderstuyft op 975 M.; 4 Saldow op 1190 M. Totaaluitslag: Blekemolen 3 p.; Storm 4 p.; Saldow en Vanderstuyft 5 p.; Sawaü 6 p. en Bauer 7 p. De 4 eerslgenoemden komen dus in de finale. Sprmtwedstrijd over 1200 M. le rit 1. Moeskops, laatste 200 m. en 2 G. Leene. Wedstrijd voor amateurs over 6 K.M. met 8 klassementen. 1. E. G. Bremer 12 p.; 2. J. v. d. Berg 7 p.; 3. G H Brouwer 6 p. Premiewedstrijden over 4 K.M. Kossen won 2 premies, Nankman en K. den Har- tog elk 1 premie. Einduitslag: 1. Nankman 2. Höhle, 3. Den Harfog, 4. Westbroek. Wedstrijd met voorgift over 800 M. 1 K. den Hartog (175 M.) Hieronder de resultaten van den twee den dag. Wedstrijd voor amateurs over 6 K.M. (15 ronden) met 8 klassementen: 1. G. H. Brouwer (9 p.), 2. E. G. Bremer (5 p.), 3 en 4 J. v. d. Berg en W. Belmer (4 p.jL Aandemwedstrijd in 3 ritten van 1200 M. 1. Aandewiel-Bakker, 5 p.; 2. De Straat 7 p.; 4. Beets-Biestraan 12 p. Internationale sprintwedstrijd in 3 rit ten van 1200 M. Totaaluitslag 1 Moeskops 3 p.; 2. Leene 7 p.; 3. Jean Louis 8 p. Beslissingswedstrijd achter motoren om den Pinksterprijs. Hiervan hridt de totaal uitslag: 1. Storm 2 p.; 2. Blekemo len 4 p.j 3 Vanderstuyft 6 p.j 4. Saldow 8 p. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Hier luiden de uitslagen als volgt: Wedstrijd voor Amateurs over 800 meter. Eerste serie 1. Krygsman (14 2/5 sec.); 2. Van Dorp. Tweede serie; 1. P. Leene (13 2/5 sec.); 2. „Swift". Derde serie: 1. De Bruijn (14 4/5 sec.). 2. J. Zonneveld. - Gesloten voor 104 Bowlingeijfers: Schmeinck 1—61, Healy 437 Haarlem 2e innings De Ruig not out 15 Bijleveld b. East 2 Healy not out 13 lotaal 30 Toen opgegeven door V.O.O. Vierde serie: 1. W T. Huet (13 1/5 sec.); 2. G. Vreeswijk, Vijfde serie: 1. jhr, Bosch Drakensteijn (13 4/5 sec.}; 2. L, Meijerman. Herkansingsrit over 800 meter: 1. „Swift" (13 4/5 sec.). Eerste demi-finale: 1. P, Leene (13 3/5 sec.). Tweede demi- finale: 1 jhr. Bosch v. Drakensteijn (13 1/5 sec 2. „Swift" werd geplaatst in de finale als snelste tweede (1 m. 13 1/5 sec.). Finale: 1 jhr. Bosch v. Drakensteijn; 2. „Swift"; 3. P. Leene (een lengte), ge- deplaceerd van de tweede naar de derde plaats wegens hinderen. Wedstrijd achter motoren. Eerste manche over 30 K.M.: 1 Süter (Zwit serland) 23 M. 50 sec.; 2. Dickentman, 220 M. achter; 3. Wiersma, 1034 baan; 4. Huybrechts (België), 16 banen 200 meter. Tweede manche over 30 KM 1. Snoek, tijd 24 m. 27 sec.; 2 Müller (Duitschland), 70 m. achter; 3 Ikelaar, 2 banen 75 meter; 4. van Schepen, 8 banen 4- 380 meter. Beslissing kleine Pinksterprijs over 40 K.M.; 1 lekeiaar, 34 min. 57 1/5 sec.; 2 Wiersma, 2 banen 300 meter; 3. Huy brechts 3 banen -j- 320 meter; 4. Sche pen 15 banen 300 meter. Beslissing groote Pinksterprijs over 40 K.M.; 1. Süter, 31 min. 50 3/5 sec.; 2e Snoeck, 300 meter; 3 Müller, 1 baan 250 meter; 4 Dickentmann 1 baan 380 meter. MISSIEWEDSTRIJD TE DEN BOSCH. Brabant-Limburg 1—L Deze wedstrijd werd gespeeld op hef Gemeentelijk Sort-terrein te Den Bosch. Het veld was hard en tamelijk effect vol. Heel spoedig scoort Brabant na eenig getreuzel in de Limb, achterhoede. Hoe wel de mannen van Amkreutz hierna goed komen opzetten, kunnen ze het voorloopig niet tot een doelpunt bren gen. De Brabantsche achterhoede heeft hel hard te verantwoorden temeer daar haar middenlinie geregeld zoek is. Het goede keepen van v. 4. Aa is oor zaak dot rust komt met 10. Na halftime is Limburg overwegend ster ker. Een verandering in de Brabantsche mid denlinie voldoet niet aan de verwachtingen en de Limburgscbe voorhoede met den potigen Paffen aan het hoofd zwerft ge regeld voor v .d. Aa. Met eenschitterend schot maakt Paffen er 11 van. De Limburgers blijven domineeren en al leen het schitterend verdedigen van v. d. Aa is oorzaak dat bet niet minstens 31 wordt. De Brabantsche voorhoede, slecht ge steund dor haar halfs, kan maar weinig oplnchting brengen en onder voortdurende druk op het Bossche dort komt het einde met 11. Limburg verdiende een overwinning. Na loting bleef de fraaie Bisschopsbeker in Hét bezit van het Bossche elftaL Uitslagen le klasse. V. R. A.H. C. C. gewonnen door H. C. C. met 147 runs op de le innings. V. O. C. Haarlem gewonnen door Haar lem met 34 runs op de eerste innings. 2e klasse. Rood en Wit II—Vleermuizen, gewonnen door Rood en Wit mef 107 runs op de eerste innings. LONDEN, 5 Juni. In den staat van zaken in Ierland ia heden een ernstige keer gekomen aan de grens tussehen de graafschappen Donegal en Fermanagh. Naar wordt bericht zijn Britsehe troe pen Pettigo binnengerukt, waar zij wer den aangevallen. Er werd gebruik ge maakt van artillerie en de aanvallers wer den uit het dorp verdreven. De dorpe commandant is gevangen genomen. Men houdt het ervoor dat de rebellen zware verliezen hebben geleden. Er is een man van den konstabel-macht gedood. Naderhand hebben naar verluidt de opstandelingen Belleek en het kas teel Magheramena ontruimd. De Britsehe troepen hebben verscheiden auto's buit gemaakt LONDEN, 5 Juni. In het gevecht hij Pettigo ontplofte een Britsehe granaat temidden van een groep rebellen en doodde er zes. De overigen, o.w. de aanvoerder, gaven zich over. LONDEN, 5 Juni. Er komen geregeld Engelsche versterkingen Ulster binnen. Het land ia vol troepen, voorzien van kleine tanks. Er is een regiment uit Aldershot op weg, terwijl een bataljon Schotache grenssoldaten uit Manchester juist geland is. Voort» zijn er veel tee kenen voor een beweging van de vloot te Chattem, waar de manschappen haas tig midden in de feestdagen van ver lof zijn teruggeroepen. Verscheidene sche pen maken zich gereed voor vertrek met onbekende bestemming, men gelooft Ier land. LONDEN, 4 Juni. Toen heden de roch ter Flanagen te Newry de kathedraal verliet nadat de dienst geëindigd was, werd hij door drie mannen doodgescho ten. De daders ontsnapten in een auto naar het Zuiden. Flanagan had onlangs een aantal Sinn- Feiners veroordeeld. Te Belfast zijn gisteren twee Britsehe soldaten gekwetst; heden werden twee hunner ruw mishandeld. LONDEN, 5 Juni. De commandant van de buitengewone Ulstersche politie te Londonderry heeft den uitvoer verbo den van levensmiddelen, vee, steenkool, benzine en andere koopwaar naar Donegal. De Ulstersche buitengewone po litie zal hiervoor hebben te waken. Do negal ontvangt zijn voorraden in hoofd zaak uit Londonderry. De kooplieden uit Donegal hebben een beroep gedaan op de voorloopige regeering om ©en schip te charteren voor het vervoer van voor raden nit Dublin naar Sligo en een der havens van Donegal, alsmede om een regeling te treffen voor vrij goederenver voer door middel van vrachtauto's door het geheele land. De voorraden ontplofbare stoffen van de kolenmijnen in Zuid-West Lancashire zijn nan het eind van de vorige week het voorwerp geweest van uitgebreide roofpartijen. Gewapende roovers hebber in een omtrek van tien mijl duizenden patronen, welke men gebruikt in de ko lenmijnen, meegenomen. Men vermoedt, dat dit hot werk is geweest van Ierscho extremisten. Aanhoudingen hebben to. dusver niet plaats gehad. LONDEN, 5 J uni. Het Amerikaan- sche stoomschip Seattle Spirit van New York naar Feni' (graafschap Kerry) met een lading mais voor Traloe, is in de raioebaai opgehouden door een Brit sehe oorlogssloep, welke het «chip door zocht en vele vaten munitie in beslag heeft genomen. DUBLIN, 5 Juni. Collins en de Va lera hebben een oproep verspreid, waarin zij zich tegen het stellen van candi- daten tegenover elkaar verklaren, wat, naar hun zeggen, er toe zou lelden, dat de wrok en oneenigheid opnieuw zonden oplaaien als de eendracht, welke de over eenkomst tussehen Collins en de Valera ten doel had tot stand te brengen, een feit zal zijn geworden. BOOTRAMP. BRUSSEL, 5 Juni. Uit Bnenos Ayrea wordt d.d. heden gemeld, dat een Argen- tijnsche stoomboot, de Villa Franca, die toeristen bracht naar do Waterval in de Iguara, tengevolge van een ontploffing is verongelukt Daarbij zijn tachtig men schen omgekomen. (De plaatsaanduid'ng in dit telegram ontbreekt; de Iguara is een zijrivier van de Parana.) EEN REMBRANDT GESTOLEN. STUTTGART 5 Juni. In den nacht van Zondag op Maandag is nit het Stedelijk Museum op onopgehelderde wijze een schilderij van Rembrandt, voorstellende Paulus in de gevangenis waarvan de waarde op 5i nrill. mark wordt geschat, gestolen. Van de daders ontbreekt tot nt toe elk spoor. Voor hun aanhouding en het vinden der schilderij is een belooning van 50.000 M. gesteld. TREIN ONTSPOORD. DUSSELDORF, 5 Juni. Maandag is tus- sohen Duseldorff en Keulen tengevolge van het omvallen van een wagon een trein ontspoord. 2 personen werden gewond 2 zwaar en 4 licht pekwetst. DE REVOLUTIE IN PARAGUAY. LONDEN, 5 Juni. Uit Buenos Aire*, wo-rdt aangaande de revolutie op Paraguay bericht dat de opstandelingen de hoofd stad Asuncun omsingeld hebben. De Ar- gemtijnsche regeering heeft een torpedo jager naar Paraguay gezonden om de Ar- gentijnsche onderdanen aldaar te bescher men. De opstand wordt geleid door den vroegeren president en den vroegeren mi nister van Oorlog. WARSCHAJJ. 5 Juni. De ministerpresi dent Ponikowski heeft bet hoofd van staat den aanvraag tot ontslag van het geheele kabinet doen toekomen. EEN AANSLAG. HELSINGFORS. 5 Jnni In Moskon werd op den plaatsvervanger van Lenin Tsurup ©en revolver-aanslag gepleegd waardooi hij licht gewond werd. De dader kon ge vat worden,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 7