De N.V.B. wedstrijden zmmmwr. lift Bericht. Wat is ons Districtsbestuur? R.-K. Voetbalvereeniging „Zwaluwen." VOETBAL. f Zondagmiddag werd de proefwed- strijd gespeeld tusschen de elftallen A. en B., waaruit dan een elftal ge kozen zou worden, dat a.s. Zondag het district Haarlem tegep Amster- dan zou verdedigen. De opkomst vooral van het elftal B. was allertreurigst. Er waren slechts 5 spelers, welke met reserves en spe lers van H.B.C. werden aangevuld, tot een tiental. Van elftal A. waren de gebr. Ma thot verhinderd, welke moesten spe len tegen R.K.H.V. Om 5 uur stelden zich onder leiding van den heer Kruiver de volgende elftallen op. A. H. v. Leuven. H.B.C. J. v. d. Eiken T. Mooren. H.B.C. H.B.C. H. Leuven Nieman Niesten. H.B.C. D.S.O. S.D.O. Weijers J. Vester C. v. d. Horst S.D.O. H.B.C. H.B.C. Jac. Vester L. v. d. Vlugt H.B.C. H.B.C. H. Neeskens A. de Vr es A. Mooren H.B.C. R.K.V.Z. H.B.C. J. v. d. Berg Borghouts. Westen Damiaten. A. Alleman W. Hirs R.K.V.Z. Westen Gemert G. Vlasman Westen Damiaten. H. v. Liemt Damiaten. Elftal B. begint met 9 man en het Is dus niet te verwonderen als de Verdediging al direct aan het werk gezet wordt. Leo v. d. Vlugt schiet rakelings over, terwijl een corner iffets oplevert. Het lange gras is zeer hinderlijk, zoodat de vleugels vooral niets kunnen presteeren. Toch weet Borghouts eens snel door te breken, maar de aanval strandt op offside. A. komt dan weer in de aanval, maar daar B. met één back speelt, staan zij steeds offside. Weer komt Borghouts langs de lijn nagr voren, een mooie voorzet volgt, en schiet tegen v. d. Eiken, die hands maakt. De penalty wordt zacht ingeschoten, en v.Leuven heeft geen moeite te stoppen. Het zou vervelend worden alle aanvallen te melden, die door offside verloren gaan, maar als de scheids rechter eenmaal niet ziet dat er 3 van die overtreders staan, krijgt Jac. Vester het leder en heeft geen moeide er 10 van te maken. Dan krijgen wij eenige mooie' staaltje keeperstalent van v. Liemt, die op meesterlijke wijze een schot van Leo en Vesters onschadelijk maakt, ter- -wijl v. Gemert eens fraai redt. Soora- Heh komt B. over de helft, waar Frits Mooren en v. d. Eiken geen moeite hebben de aanvallen onschadelijk te maken. Niesten en vooral Nieman. welke laatste een zeer goede, partij speelde, hebben weinig moeite meer aan de rcchterwiiig van B. Steeds komt A. terug, maar de voorhoede pakt het te licht op. C. v. d. Horst schiet eens te zacht, zoodat v. Liemt nog kan stoppen. Als Alleman eens vergeet af te houden, passeert Leo handig, en het leder ligt onhoud baar achter v. Liemt. 20. Nadat het B. doel nog eenige maler, in groot gevaar verkeerd heeft, en v. Liemt twee zekere kansen retour neert. o.a. een schot van H. Leuven in de bovenhoek, komt B. nog even opzetten, maar v.d. Berg schiet over. Hierna komt rust. Na rust heeft elftal B. windvoordeel, en met 10 man presteeren zij iets meer. A. Mooren kreeg al spoedig kans de achterstand in te halen, doch moet links schieten en het leder vliegt naast. Dan komt A weer in den aanval. D. v. d. Horst hanteert nu de fluit, maar moet evenals zijn voorganger steeds vöor offside fluiten. Weer krijgt B. een kansje, als H. Neeskens aan T. de Vries geeft, die naast schiet. Even later is Frits Mooren in 'net lange gras verward, v. Leuven loopt uit, maar komt te laat en Borghouts schiet schuin op doel, de bal loopt via de beide palen achter. Een poosje is het spel meer verdeeld, maar de verdedi ging van A. is onverbiddelijk. Om de keepers beiden te probeeren, wordt van doel verwisseld, en kan nu ook v. Leuven zijn talenten toonen wat hij wel goed doet, maar begaat m.i. de fout de bal steeds neer te gooien, voordat hij wegwerktanders doet hij voor v. Liemt niet onder. Weer neemt A. de overhand, en B. laat het dan vrijwel zitten alleen de verde diging houdt stand. Als Leo een mooie kans "aan C. v. d. Horst geeft, schiet deze ineens onhoudbaar in. 30. Frits Moore voorkomt een zekere goal, als v. Liemt i uitgeloopen, en hij op zijn bekende wijze opeens in doel staat. De 4egoal kwam ook van de voet van C. v. d. Horst die een fraai aangegeven bal van Jac. Vesters benut. 4—0. Nog eenige goede aanvallen, waarna de heer v. d. Horst het einde aankon digt, en elftal A met 4—0 van B. wint. Over de spelers wil ik geen oordeel vellen, daar ik bang ben voor partij dig uitgemaakt te worden. Alleen dit, dat v. Liemt m.i. wel de aangewezen keeper is, en als C. v. d. Horst m. voor komt, men in Amsterdam, misschien met Mathot naast hem de Amster dammers niet met 0 tegen eriiezen zullen. De elftalcommissie zal geen gemak kelijke taak hebben, daar de keus groot is. „Geel—Wit." Geel-Wit was weer op stap Twee elftallen moesten spelen bij S. M.C. te Warmond. Vier invallers gingen mede, dat was niet aanmoedigend,maar allen waren vas bes'o n d Pauselijke kleuren boog te houden. Beide elftal len moesten winnen. Hou en trouw, wat ook val, Geel-Wit staat pal. Zoo ging het dan ook. Niettegenstaande alle artikelen in de pers, over zweetvoetbal, was het een prachMveer voor voetballen, zooals men in den zomer in Nederland vaak frissche dagen kan tellen. Om 1 uur traden in het veld „Lei den 3" „Geel-Wit 2." Leiden heeft de wind tegen. De Geel-Witters begrijpen dat nu "het voordeel behaald moet worden, spelen aardi 1 ramen als naar gewoonte en het uurt dan ook niet lang of zij maken door een mooi schot hun eerste doelpunt. Leidens voorhoede komt geducht in actie. Samenspel ontbreekt n Geel Wit pakt de bal weer af, rent op het Leidsche doel af en zou zeker het tweede puntje gezet hebben, indien niet een booze Leidenaar zijn hand gebruikt ad om den bal te weren. Terecht geeft d scheidsrechter pe nalty, die door Geel-Wit's kaptein, zacht maar zuiver, in den uitersten onderhoek wordt ingezet. Kort daar na is het Pauze. Na rust, verwachtte men veel van Geel-Wit, maar eenige spelers gaan zich sparen, omdat zij den volgenden wedstrijd óók moesten meedoen en zoodoende komt er geen verandering in den stand (02.) Dan komen ,,S. M. C. 2." „Geel- Wit 1" aan de beurt. S. M. C. neemt direct de iding. Geel-Wit achterhoede heeft het druk, maar houdt kranig stand. De wind die aldoor sterker is gewor- speelt met S. M. C. mede en door een snelle doorbraak van S. M. C's voor hoede komt onverwachts het eerste doelpunt ter wereld. Dat had niet zoo behoeven te zijn, maar Geel-Wit's keeper appeleerde voor „hands" van den S.M.C.midvoorman en kon daardoor den bal niet houden. Geweldig gaat Geel-Wit opzetten en maakt, na prachtig samenspel een tegenpunt. Als de scheidsrechter einde blaast is de stand nog 11. Maar er moet een beslissing vallen. Alzoo 2x 7j4 minuut verlengen. Nu gaat „Geel-Wit" er op, zegt, Warmondsburgerij. Wind tegen en S.M.C. is nog friscfi. Niks hoor Geel- Wit maakt zoowaar tegen wind in een prachtgoal, die zoo zuiver van de rech ter vleugel, door een invaller werd voor gezet, dat de mid-voor niet eens noo lig was om hern er-in te zetten. Nu verdedigen, klinkt liet bevel. Dat ging goed. Warmond moest het onderspit "delven. 21 is een mooie overwinning. Beide wedstrijden kenmerkten zich door buitengewoon vrindschappelijk spel. Geel Wit had een g igen, succes vollen dag. Ko zal het med-ille-kastje wat groo"ter maken, anders kan de krans er niet in. Oljmn. ver „Turnlust" BeverwK I vcetbal Haarl. korfb.club „riaariem" G.V KampioeuScua „Olympia" Aalsmeer. de Vries Baum Tetzner Schotsman v.Lïngb Huyzer Houtkooper Legger Tancrelle Brakel Huyzer Haarlem trapte af en onder leiding van Houtkooper werd begonnen met een serie pittige aanvallen die echter voor onze tegenstanders geen bijzon dere moeite opleverden. Huyzer is niet erg safe en blijkt sterk in 't ver oorzaken van corners zoodat de Vries, die gisteren nogal fouten maakte., vandaag zijn kunsten toonen moet wat hem naa behooren afgaat. Hij stopt een gloeienden kogel van Sèidl al vallende terwijl hij even later bij een scrimmage meesterlijk als over winnaar te voorschijn komt, een ap plaus van het publiek tot belooning. Niettemin kan hij niet voorkomen dat Ntirmann uit een hoekschop met een scherpen kanjer doelpunt. Dit moment is oorzaak dat de Oostenrijkers hunne gasten luide aanmoedigen doch een keihard schot van Tancrelle is alles wat tot nog toe eenig leven in de brouwerij brengt. Legger is vooralsnog niet op dreef en voelt zich op de voor hem vreemde plaats maar matig thuis zoodat Houtkooper veelal tot werke loosheid gedoemd is terwijl Tancrelle zich ook "maar tevreden moet stellen met half-afgewerkte centers. De oud ste Huyser trapt dan diverse gaten in de lucht wat evenzoovele gevaarlijke momenten voor de Vries tengevolge heeft, doch doelpunten blijven uit. Na de thee spelen de Roodbroeken in een andere opstelling Legger back, Tetzner-centervoor en Tancrelle bui- tenrechts. Veel geeft he t niet. Met hun short-passingspel bedreigen onze gastheeren voortdurend onsdoelLegger is echter stukken beter dan vóór rust terwijl ook Baum en van Linge al 't mogelijke doen om de pressie wat te verminderen. Tetzner is trouwens ook geen ideaal-centervoor, zoodat de doel- verdediger der Sportclub het erg ge makkelijk heeft. Een paar aanvallen der Roodbroeken worden door de vijandelijke verdediging met gemak afgeslagen terwijl van Linge een vrijen schop over de dwarslat schiet. Het spel wordt er inmiddels niet interes santer door en het is in deze periode een hcele toer geeuwen te onderdrukken. De achterhoede der onzen houdt in- tusschen kranig stand en was van Daalen bij ons niet afwezig geweest, zoo was de zege aan onze zijde geko men. Nu bleef de Sportclub tot het einde toe de baas, ons aldus den twee den nederlaag op den hals jagend. De overw lining der Oostenrijkers was intusschen ten volle verdiend en Heen maar niet grooter omdat de Vries zijn doel met leeuwenmoed ver dedigde, wat hem meestal een applaus van het publiek bezorgde. De beide backs waren goed. In de halftime speelde van Linge een uitstekende partij. Huyzer daarentegen was zeer slecht. Legger presteerde in den aanval bijkans niets doch was des te eter op de backplaats. Houtkooper, Tancrelle en Brakel goed. De Oostenrijkers, die in Augustus aan den Schoterweg op tegenbezoek komen,speelden eencoed sluitend short passing spel doch moeten het tegen een volledig Haarlem-team zonder twijfel afleggen. W. Vienna F. C.Haarlem 42. m. KORFBAL. CLUBHUIS A. D. V. E. N. D. O Ter gelegenheid van de offici ele opening van haar nieuwe clubhuis had Zondag Advendo onze Haarlem sche Korfbalclub, eenige wedstrijden geor aniseerd. Eerst wil ik even een kleine be schrijving geven van dat clubhuis, 't Ziet er werkelijk alleraardigst uit, de kleurencombinatie is zeer goed ge kozen en de bouw er van door den heer Heins is heel aardig. Reeds van de Leidsche vaart af zie je het tus schen de boornen door kleuren. Ook van binnen is het uitnemend inge richt. Twee kleedkamers zijn er en daar tusschen een buffet, dat allerlei verfrisschingen biedt. 't Weer was Zondag buitengewoon geschikt om te korfballen, de frissche bries onderbrak voldoende de sterke stralen van de zon. Advendo heeft het goed getroffen. Voor haar derde twaalftal had Ad vendo uitgenoodigd Kraaien I uil Hillegom. "in de herziene samenstel- iing van het twaalftal, sloeg dit een goed figuur. De training was duidelijk merkbaar. Lies de Bont die nog kort korfbalt smaakte het genoegen, de ee ste goai in haar korfballeven te maken. Tijdens de pauze bood Kraaien Advendo een fraaie bouquet bloemen aan. Daarna werd weer aardig samengespeeld en wist P. Poorter na een poos een tweede- goal voor Advendo III te maken. Het harde werken van de Kraaien liad ofschoon wel verdiend geen succes, zoodat Advendo met 20 won. Om 1 uur 's middags kwam Advendo II op het groene veld tegen Amin uit Amsterdam. Ook Advendo II heeft geprofiteerd van het nieuwe toegestroomde ledental en was aan merkelijk versterkt 't Direct nam het spel nagenoeg in handen. Animo speelde, zoogenaamd te mooi, terwij' de zwart witten productief waren. Zus Bakker die opnieuw het zwar. witte shirt heeft aangetrokken, maakt de eerste gjoal. Het aanvalsspel van Animo was niét e'rg góecl, zoodat Ad- vendo's-hechte verdediging niet veei druk te doorstaan had. Met de nieuwe opstelling echter ging het beter, Animo kwam opzetten en scoorde 2I. Zoo kwam rust. Daarna hadden de Amsterdammers niet veel in te brengen ofschoon ze al hun best deden om de baas te blijven. ATHLETIEK. De commissie tot het houden van athletiek-competities deelt mede dat door het niet beschikbaar zijn van een terrein in de maand Juni, de athletiek- competitie zal worden gehouden op drie Zaterdagmiddagen in Juli. In verband hiermede is beslotende inschrij ving alsnog open te stellen tot en met 20 juni a.s. De vereenigingen die zich nog wenschen aan ts melden dienen gelijktijdig de namen der deelnemers (sters) benevens het inleggeld in te zenden bij den secr. der commissie J. Admiraal Parklaan 61. Reeds gaven zich op voor klasse A V.V. „Aurora" Ath.club „R. C.H. Haarl-Ath. ver. „Haarlem." voorkjas- se B. Gymn. Ver. „Turnlust." Beverwijk. Athl-club. „R.C.H." Haarl-korfb. club „Haarlem." Voor de dames wedstrijden oen het 31 was geworden kwa- menjljB. de Vries c.s. in den aanval. De Vriesbleek uitstekend op dreef. Met 2 prachtige schoten op groo- ten afstand werd het door hem 51. 'n Kei die vent 1 Spoedig daarop werd door D. Wil- lemse die uitstekend floot, het einde aangekondigd. Het clubhuis werd geopend. Na mens de terrein- en clubhuis-commissie overhandigde de heer P. de Wilde aan den voorzitter der vereenigin; de sleutel, na eenige welgekozen woor den. Spreker hoopte dat Advendo langen tijd plezier van haar huis mat hebben. De heer J. v. Hezel dankte de Commissie voor de moeiten die zi zich getroost heeft om een zoo moo; gebouw te kunnen scheppen. De aan wezige afgevaardigden van de H. K. C. Haarlem, Macbi en A. J. C. werden bedankt voor hun belangstelling. Na dat een foto van de aanwezigen en het clubhuis was genomen kwamen de Advendo'ers het veld in, waartegen zich het Amsterdamsch twaalftal zetel de. Advendo kwam met de opstelling. Aanvaldames W. v. Hezel, N. Lagerwaard, heeren G. v. d. Have en A. Deegenaar. Middenvakdames Zus Monascii, K. Citroen, heeren P. Looyen en E. Veen. Verdediging, dames B. Dolle- kamp, A. de Kam", heeren J. v. Hezél en H. v. d. Berg. Het Amsterdamsche twaalftal is zeer sterk, er zitten 7 spelers van het Noordelijk twaalftal in. In de eerste 10 minuten is het krachtverschil niet erg merkbaar. Advendo zoowel als „wit" (kortheids halve) geven mooi spel te zien. Vooral de Matsen's, uit D. T. V. werken keu rig in den aanval. Vrij gauw geeft A. Marsen „wit" met een vlug schot dan ook „wit" de leiding. Het veldspel van de Amsterdammers blijkt m toch beter, maar er wordt aan de andere zijde passief verdedigd. Ge deeltelijk gedekt verhoogt mej. Comp ter den voorsprong van Amsterdam. Nadat mej. B. Dollekamp voor Ad vendo tegen gescoord had kwam rust. Beide partijen geven uitstekend spel. Aan beide zijden heeft men pech. Advendo's aanval kan het niet goci bolwerken. De andere daarentegen zit er op cn speelt enthousiast zeer geroutineerd. Spoedig weten de Am sterdammers een 41 voorsprong te krijgen. E. Veen die in Advendo I is geplaatst n Zondag bewees die plaats volko men waard te zijn verkleinde den achterstand tot 42, waarna dooi den heer Prusschen die goed leidde tijd gefloten werd. Het is voor Advendo een aangena me dag geweest Oostelijke afdeeüng. Kampioenschap 3e klasse. DeventerD.O.T.O.—W.V.C. 0—0. De Waterpolodag der U. Z. C. te Utrecht. CRSJSKET. SCH NIEUWS. Mr. A. Baron van Wijnbergen. Alle berichten, verslagen en officicclc mededeelingen, deze rubriek betreffende, gelieve men uiterlijk Zondagavond vóór 10 uur te bezorgen: Bakenessei gracht 32. O! dat is vrijwel een dood lichaam, hebben reeds meerdere vereenigingen, bestuurders meenen te moeten zeggen, en ik zelf moet het helaas beamen veel leven maken kon het niet, daarvoor was het te jong, had het nog te weinig levens ervaring. Maar zoo langzamerhand be gint het jonge leven te groeien en komt het zich thans aan u voorstellen, als uwe bemiddelaarster in kwesties of andere i 7aken. De D. H. V. B. betreffende If. H. Bestuurderen van onze R.-K. Voetbal- j vereeniging, gij moet vertrouwen weten te stellen in uw Districtsbestuur, al heeft het Districtsbestuur dan ook nog niet te algeheele leiding der Competitie in han den, moreel, moet zij toch zijn, het be stuur waarmede gij u in alle moeilijke zaken in verbinding moet stellen. V/ij van onzen kant zullen niet nalaten, uwe wenschen zooveel mogelijk naar recht en billijkheid tegemoet te komen. Daartegenover staat, dat de houding van de R.-K. clubs tegenover het Districtsbestuur ook moet veranderen en i dit bestuur niet langer als een nutteloos „iets" moet genegeerd worden. H.H. Bestuurders, laten wij ons thans weder vol enthousiasme werpen in den strijd tegen de verkeerde meeningen, welke sommigen onzer leden bezielen, het District Haarlem moet groot en sterk j worden, en dit kan het, wanneer gij hier toe allen medewerkt. Wanneer gij feest' avond etc. gaat organiseeren, welnu noodigt dan het Districtsbestuur uit en stelt ons in de gelegenheid de aanwezi gen, door eenige woorden op te wekken, hun vertrouwen in dé R.-K. sportbewe- ging niet te verliezen. Dit is tevens een goede propaganda, ook voor uwe ver eeniging. Overal om ons heen, is thans strijd, het gaat thans voor of tegen den Christus. Ook in onze sportbeweging is de strijd niet buitengesloten. Helaas, nog te véél R.-K. jongemannen zijn lid van neutrale vereenigingen, nog zien zij niet in, dat 7ij niet daar, maar bij ons hooren. H.H bestuurders, het is uw plicht met uw Districtsbestuur mede te werken, ten- einde dit mistrouwen uit den weg te ruimen. Er is nog heel veel te doen Maar voor alles is hiervoor algeheele samenwerking noodig, die wij u thans vragen, tot heil onzer R.-K. Sportbewe- ging. P. J. Blesgraaf, Secr. Districtsbestuur Secretaris P. J. Blesgraaf, Bakenesser- Kracht 32, Haarlem. Dinsdagavond 8 uur belangrijke Be stuursvergadering. Alle Bestuurstelen worden dringend uitgenoodigd hieraan deel te nemen, bij verhuizing gelieve men dit den secretaris te melden. DONDERDAG, 22 Juni zeer belang rijke ledenvergadering. Wij melden den datum reeds thans, dan kunnen de le den dien avond reeds voor hunne ver- eeniging reserveeren. De agenda wordt nader bekend ge- maakt, i j OVERZICHT. Ondanks het gelijke spel van Blauw wit tegen Go Ahead zijii de kansen der Amsterdammers door den onverwachten nederlaag der Noordelijken toch weer aardig gestegen. De wedstrijd te Amsterdam was niet bijzonder fraai. «Blauw -Wit had ditmaal het geluk weer aan haar zijde. Over 't algemeen speelden de Deventcnaren beter voetbal dan de stadionmenschen. Met de rust was de stand, ondanks een vrij geregeld overwicht van de be zoekers, nog puntloos gelijk. Na half time scoort v. Putten voor de Deventenaren uit een hoekschop. Niet geheel verdiend is het daarna wanneer v. Diermen uit een strafschop de partijen op gelijken voet brengt. Een gelijk spel was tenslotte het resul taat van deze niet fraaie, doch spannende ontmoeting. Een verrassing is de overwinning van N. A. C. op Be Quick, waardoor de kam pioenskansen van laatstgenoemde ver eeniging thans ook tamelijk wel tot nul zijn gereduceerd. N. A. C. miste nog wel enkele van haar beste spelers 0. a. Verlegh en Sillekens, waardoor haar voorhoede danig was ge handicapt. De eenige goal werd door den invaller Bakkeren gemaakt, ongeveer een kwar tier na half time. De Groningers kwamen toen geducht opzetten en werden overwegend sterker. Dit was misschien juist wel de reden waarom ze het zelfs niet tot maar l doelpunt konden brengen. N.' A. C. ging n.i. fanatiek veruedigep en Be Quick kon geen enkele opening vinden. Het bleef 1—0 voor N.A.C. dat thans evenveel punten heeft als de Noordelijken. De stand in de kampioenscompetitie is thans Blauw-Wit 3 2 1 0 42 5 Go Ahead 5 13 1 77 5 Be Quick 5 1 2 2 55 4 N. A. C. 5 2 0 3 7—9 4 WIENER SPORTCLUB—HAARLEM 1—0. Na een jolige doch ietwat vermoei ende reis arriveerden de Haarlemsche Roodbroeken jongstleden Vrijdag in Weenen. Eersten Pinksterdag werd gespeeld tegen de Joodsche vc'eeni- ging Hakoah van welken wedstrijd we om principieele redenen slechts den uitslag vermelden zijnde 42 in het nadeel der onzen. De strijd tegen de sportclub eindigde, eveneens in een verdienden nederlaag. De Oostenrijkers speelden over alle liniën beter voetbal doch men vond dat de lui niet zoo sympathiek optraden wijl zij uit het spel trachtten te halen wat er uit te halen viel. Zoo maken zij maar op goed geluk af free-kick als de bal op geen andere manier binnen hun bereik kan komen. Het keurig combmeeren en precies-sluitend short passingspel. deed den nederlaag volkomen zijn. De Roodbroeken speelden een klasse minder als tegen Hakoah onder de volgende opstelling Van onzen eigen verslaggever. Ook de derde jvedstrijd in 't verre land is voor onze stadgenooton op een nederlaag uiteenloopen. De Vienna liet zich echter niet van haar sterkste zijde kennen, waaraan een tuinfeest den vo- rigen avond gehouden, ook veel schuld had. i Absoluut falen van de Vries was oor zaak dat de gastheeren reeds na een half uur met 40 voorstonden, doch Huyser redde even voor half-time de eer. Na de thee werd tot het hittere einde do off-side tactiek toegepast, van welk Systeem Tetzner de auteur was. Alles ging nu van een leien dakje en de Weeners hadden practisch genomen niets meer in te brengen. Brake! deed goed werk door den achterstand te verkleinen, doch verder kwam men niet, daar doel man Herz zeer betrouwbaar bleek. Om zes uur stond de volgende Haar lem-ploeg tegen den internationaal Blum na volledig Vienna-team, De' Vries Baum, Tetzner Bakker, Houtkooper, Tancrelle v. Balen Blanken, v. Daalen, Onkenhout Huyser, Brakel. Het begin is voor de gasten al zóér ontmoedigend, als de Vries een voorzet van links op 't hoofd van den rechts binnen werpt, die zich geen oogenblik bedenkt en het leder in het net schopt. Geen tien minuten later doelpunt de Vienna opnieuw (2—0). De roodbroeken komen sporadisch op de andere helft en dan nog niet eens verder dan tot beide backs. Van Daalen speelt op halve kracht mee, zoodat het verband in den aanval slechts met grootje moeite en hulp van Houtkooper intact kan worden gehouden. Huyser breekt enkele malen flink door doch faalt dan op 't beslissende oogenblik. De Oostenrijkers blijven voorloopig heer en meester van het terrein; wat zij weten uit te drukken is een derde doel punt, dat overigens zeer wel houdbaar was evenals 't vierde dat even later tor wereld kwam. De Vries is voor geen cent te vertrouwen en laat constant eiken bal eerst uit z'n handen vallen, vóór weg te werken. Enkele minuten na het vierde doelpunt scoort Huyzer met een goed schot tegen. In de rust wordt druk besproken wat te doen. Tetzner wil als eenigste red middel de off-side-regel gaan toepassen, wat dan ook geschiedt. De Oostenrijkers vliegen er herhaaldelijk in en de Vries krijgt bijna niets meer te doen, wat ook maar goed was. De bordjes zijn intusschen geheel verhangen en Haarlem is heer en meester van het terrein. Schotsman en Houtkooper voeden hunne voorwaartsen uitstekend en een doelpunt lean niet, uitblijven. Dit komt ook wan neer Brakel een opening ziet en den bal er met een ferm schot doorheen jaagt. Doelman Herz voorkomt dan nog een paar maal op bijzondere wijze een Haar lem-doelpunt, De linksbuiten Onkenhout is uitnemend op dreef, zet verscheidene malen goed voor, doch de binnenspelers komen niet meer voorbij de backs. Aan den anderen kant tracht zoo nu en dan 'n enkele Weener er alleen met den bal vandoor te gaan, maar dan zijn Baum. en Tetzner er reeds als de kippen hij om aan dergelijke pogingen een onver wachts einde te maken. Enkele schoten van den jongen Huyser worden gehou den, terwijl een vrije schop even buiten het strafschopgebied rakelings over het doel vliegt. Zonder verdere emoties komt dan de derde nederlaag. Het had echter geen nederlaag be hoeven te zijn. Met een anderen doel- verdediger was het trouwens nooit zoo ver gekomen ook. Het was dan ook maar gelukkig dat Tetzner en Baum hun dag hadden, zoodat in de tweede helft het Haarlem-doel maagdelijk bleef. Houtkoo per als centerhalf voldood heel goed. Hij hield met, lange centers naar de vleugels het spel steeds open, zoodat de Vienna-verdediging vaak van 't kastje naar den muur liep. Zijn afnemen was eveneens uitstekend. Daartegen stond hij bij zijn collega van de andere partij een stuk ten achter op 't gebied van kop pen. Schotsman, die na de rust voor van Daalen was ingevallen, speelde een goede half-back-partij, evenals Tancrelle, Bak ker was, om zoo te zeggen, den geheelen wedstrijd zoek. In den voorhoede ontpopt Onkenhout zich meer en meer tot een eerste klas linksbuiten. Brakel speelde ook zijn derden wedstrijd uitnemend. Van Daalen deed wat hij kon, doch liet zich tenslotte wijselijk vervangen. Huyser was uitstekend, Balen Blanken minder; de rechtervleugel als geheel was echter ge vaarlijk genoeg. De Oostenrijkers, die met hun short passing wel mooi maar geen productief voetbal geven, hadden de zege niet ver diend. Na den wedstrijd had 'n gemeenschap pelijk diner plaats, tijdens hetwelk een wedstrijd Haarlem-Vienna in Augustus a.s. werd voorbereid. VCSTBAL-UITsjlAGEN. ap van Neuenaiid. A'dam Biauw WitGo Ahead 11. Groningen Be QuickN.A.C. 01. ii|\ T Sericwedstrijden H.V.C. AmersfoortH.V.C. 1B.V.V. ('s Bosch) 1—5. H.V.C. 3Am. Boys 11. Na loting door Am. Boys gewonnen. AmersfoortP.W. 1 10. Sericwedstrijden Delft. DelftD.O.V. 1—R.V.C. 2 0—5*. Concurrent 1O.B. 2 10. Gpncordia 2B.M.T. 2 0—5*, DclfiaVios 00**. B.E.C. 1—D.O.V. 1 2—0. wegens n.o. van R.V.C. wegens n.o. van Concord.a 2. Delfia wint na loting. Vriendschappelijk. Rotterdam: SpartaQuick 44. Purmerend PurmersteynA.V.B. 22. Kampioenschap van Nederland. Blauw-Wit 3 2 1 4—2 5 Go Ahead 5 13 1 7—7 5 Be Quick 5 1 2 2 5—5 4 N.A.C. 5 2 3 7—9 4 De uitslagen der gisteren gehouden wedstrijden op de waterpolo dag der H. Z. C. zijn als volgt: D. J. IC—A. Z. 3-0. U. Z. C.—Maas 2—1. Dolfijn—G. Z. C. 3—2. U. Z. C. 1—H. D. Z. 2 3—1'. U. Z. O. 2—Triton 3—2. HillegersbergA. Z. P. C. 2 14. II. Z. C. 3—II. V. Q B 1 2—1. NeptunusL Z. C. 1 16. Y 3—L. Z. C. 1 1—6. Bovenstaande uitslagen zijn van de eerste ronde. Vervolgens kreeg men\ de winnaars tegen elkander cn hebben nu de uitslagen: L. Z C. IA. Z. P. C. 2 0—3. U. Z. C. 1—Dolfijn 1—1. U. Z. C 2—A. Z. P. G. 1—3. U. Z. C 3—L Z. C. 2 3—1. De bovenstaande winnende vereeni gingen komen nu in de finale op 30 Juli a.s. Gaan wij thanshet geheel eens na dan kunnen wij zeggen dat H. Z. C. op een zeer goed geslaagden dag mag terug zien. Het weer werkte mee en onder belangstelling van veel publiek, waaron der we mogen noemen de nburgemeester van Utrecht en den heer VV. E. Bredius. voorzitter der N. Z. B.werden alle wed strijden bijzonder geanimeerd gespeeld. Ook de spelers van II. Z. C. kunnen te vreden zijn. In de eerste ronde hebben zoowel 't eerste, tweede als derde 7-tal een over winning behaald. De meeste noemens waardige wedstrijd was wel U. Z. C. 1 Dolfijn 1. Zeer forsch, doch mooi en tactisch spel werd van beide kanten te zien gegeven. Toen de scheidsrechter de heer van Kappenborg bet einde van den wedstrijd aankondigde was de stand 00. Er moest dus 2X3 minuten door gespeeld worden om zoo mogelijk een beslissing te krijgen. Dolfijn maakt hiervan gebruik en weet met 1 punt voor te komen. Doch binnen dentijd weet de heer Senus van U. Z. C. met een keurig geplaatst schot den stand wederom gelijk te krijgen. Andermaal is de lijd verstreken en nog is er geen beslissing. De Utrechtenaren nemen aan door te spelen tot een der heide partijen heeft gescoord doch dan weigert Dolfön en verlaat het water, zoo dat deze strijd nog niet beslist is. En hóe is het onze waterpolo-club ge gaan? Helaas H. V. G. B. heeft het in de eerste ronde reeds moeten aflegen tegen U. Z. C. 3. H. V. G. B. komt uit met Bom, Schoonhevt, Morisson, v. Dorp, Hofmeester, Hoogestevn, Scliarpff. Het is een team met invallers. Dat is de eerste pech. En alhoewel de voor hoede nu niet was, dat wat zij zijn kon. toch was het te betreuren dat de onop houdelijk geloste schoten door Hooge stevn, steeds de bovenkanten der doel palen moesten raken. Ook dit zou nog niet het ergste zijn, en kunnen voortko men uit eigenMaar het tweede doelpunt legen H. V. G. B. was er een welke niet toegekend had mogen worden. Keeper Boon stopt een bal, doch baalt dezen met uitgooien achter de doelb'in om. DDit wordt door de scheidsrechter, die de beslissing op zijn beurt moest laten afhangen van den grensrechter, welke zich inpllnnts van op de doellijn op de viermeter-lijn bevond, als doelpunt toe gekend. Het aangevraagdd protest bracht in deze zaak niets uit. Overigens dient gezegd U. 7.. C. 3 speelde vlug. Man de H. V. G. B.'ers verdient nog vermelding v. Dorp die hard gewerkt heeft om de achterhoede safe te houden. *s Avonds hield de U. Z. C. receptie in Gentral in het vaste Jaarbeursgebouw, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, waarna een gezellige avond georganiseerd zou worden. UITSLAGEN, lc. Klasse. Rood en WitHermes, gewonnen door R. W. met innings en 36 runs. H. C. C.V. O. C., gewonnen door H. C. C. met 4 wickets. V. V. V.Haarlem gewonnen door Haarlem met 116 runs op de le innings. 2e Klasse. A. C. C.R. en W. II, gewonnen door A. C. C. met innings en 42 runs. Albion-Vlcermuizen, gewonnen door Vleermuizen met 6 wickets. H. C. C. 2V. R. A. II, gewonnen door H, C. C. 2 met 99 runs. Rood en Wit zorgde voor een ver rassing door een overwinning van 1 innings met nog een aantal runs op Her mes. Het bowlen van de Schiedammers was vrij zwak. De Haarlemmers sloegen er dan ook lustig op los en bereikten een totaal van 201. v. Buren (22), Swens (30), Faber (57) en Reydon (46), waren hier topscorers. Hermes zat voor 89 aan den kant, waar na Rood en Wit kans zag de Schie dammers nogmaals voor 76 uit te gooien. H. C. C. gaat voort op het pad der overwinning, hoewel de Hagenaars gis teren door het oog van de naald zijn ge kropen. In de eerste innings sloeg V. O. C. er 91 bij elkaar. H, C. C. bracht het echter niet verder dan 70. Waar toen nog een goede kans over bleef om zich door een 2e innings te her stellen, zond Feith de Rotterdammers nogmaals naar de mat, Het V. O. C. totaal werd nu 142 De Hagenaars lieten zich toen even van hun beste zijde zien en voor bet ver lies van 6 wickets sloegen ze de bcnoo- digde runs bij elkaar. Haarlem behaalde een flinke overwin ning op V. V. V. Het V. V. V. totaal werd slechts 52. Haarlem deed beter en timmerde er 168 bijeen. De Amsterdammers gingen toen nog maals in, maar waren genoodzaakt ge wonnen tc geven, toen bet scoringsbord 119 voor 6 aanwees Een cverwii.ning van 116 runs op de eerste innings was dus het resultaat van deze ontmoeting. Wegens verblijf in het buitenland van don Bondsvoorzitter, mr. A. baron van Wijnbergen, van 1321 Juni a.s., wordt men verzocht gedurende dien tijd allo stukkon, den Alp meenen Bond betref fende, to zenden aan don secretaris, mr. Erans Teulings te 's-Hcrtogenboscli. j

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 7