Broeken Week DIAS, Kooi hoekhuis P. LUBBERS SPORT EN SPEL Klachten en Wenken van Haarlemmers. UIT DEN OMTREK 500 Pantalons van prima Engel- sche stof, wor den verkochtvan af f 3.00 tot en met f 12.50 DUS ALLEN NAAR J Faillissementen. BurgerIHke Stand. Gemeenteraad. VOETBAL. WIELSHJDEM. M. Peeters geklopt. Westrijden en Openluchtspelen. AWSTERPWSSHE BEURS. ORDE EH ARBEID. De havenstaking te Amsterdam geëindigd. Internationaal Christelijk Vakcongres. SCHOTEN. HAARLEMMERLIEDE. SAN fPOORT. BEVERWIJK. CASTRICUM. NOORDWIJKERHOUT. X HILLEGOM. HEEMSTEDE. EGMOND-BINNEN. KROMMENIE. VELSEN. LAATSTE NIEUWS. De Haagsche Confertenie. Kleine Houtstraat 97 bij de Houtbrug. Huis- en Decorschilder BREESTRAAT 3 TELEFOON 2073. Deuren, Nieuw. i In staal van faillissement werd ver klaard: de Naamlooze Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende goederen de Boerenbedrijven „La Estella", gevestigd Ie IJmuiden K.-C. Mr. H. v. Loghem de Josselin de Jong, stelt aan tot curator Mr. F. J. D.T heyse. Gehomologeerd werd het accoord in het faillissement van H. 1. Linssen, sigaren handelaar en tabaksfabrikant, wonende te Haarlem (20 pCt). HOOGER BEROEP. Hooger beroep werd aangeteekend doot D. S. te Beemsfer, ter zake „smaad schrift" veroordeeld tot 6 weken gevan genisstraf. Ondertrouwd: 14 Juni: J. v. Wijk en A. M. Schilpzand. C. A. J. Miché en H. v. Loenen. W. G. de Korte en A. v. Don selaar. C. de Mooij en A. J. Porre. J H. Zeestraten en M. Smit. J. J. M. de Rijk en A. M. J. Verkerk. B. J. Se ders en W. Mellema. J. Hendriks en A. Siemens. J. Hage en L. Versteeg. M. Zuidweg en M. A. Fictoor. J. A. Jonker en D. N. de Jong. P. v. Steijnen en W. H. v. Dansik. Th. G. v. Geldorp en S. A Bulters. D. v. Bergen en N. Bakker. Getrouwd: 14 Juni: P. Th. Harmsen en S. M. Verloop. P. Bax en A. 't Hoen. J. B. Calvelage en A. E. de Mol. A. C. v. d. Walle en M Meijer, A. N. v. Warmer dam en G. M. v. Roode. A. Krit en S. Ouwejan. J. Breeuwer en L. Wijkhui zen. Geboren: 13 Juni: d. van C. Ch. Klerk- DitSz; d. van Ph. C. Niemann-Dona. d. van N. Eckhout-v.Egmond. 14 Juni: z. van \V. oning-Huisman. z. van J. de Haan-Munniksma. d. van A. M. C. Sno«ks-Diependaal. d. van A. S. Roest- v. Baekel. Hedenmiddag vergaderde de Ge meenteraad onder voorzitterschap van den w.n. burgemeester den heer J De Kring Twenthe heelt een voor stel ingediend voor de jaarvergadering van den U. R. K. Y. B., om van 1 Juni15 Aug. een gesloten voetbal seizoen in te voeren. Onze landgenoot M. Peeters werd gisteren op de Ordrup-wielerbaan in de finale om den Grand Prix door den Engelschman Owen geklopt. Hij moest zich met de tweede plaats te vreden stellen, terwijl de Engelschman Sibbith als derde aankwam. De offside-regel blijft ongewijzigd Zaterdag j.l. heeft de Int. Board vergaderd. De agenda vermeldde o. a. het voorstel van Scholland tot wij ziging van den buitenspelregel. De Schotsche afgevaardigden trokken ech ter reeds vóór de behandeling het voorstel in, overtuigd als zij waren, dat het verworpen zou worden, wijl de vertegenwoordigers van de F. A. (Engeland) blijkens berichten in de pers opdracht hadden, tegen het voor stel te stemmen. De voorstellers ga ven te kennen, dat in de toekomst het voorstel nog wel eens herh ld zou worden en deden daarbij een beroep op de F. A. om haar stem dan niet te bepalen voor zij van de argumen ten voor de gewenschte wijzigingen kennis had genomen. („Tel.") Door de leerlingen der H. B. S. zullen op het terrein van de H. F. C. u. op Donderdag 15 Juni a.s. bij gun- N. J. E. Heerkens Thijssien. Afwezig süg weder verschillende wedstrijden waren de heeren: Loosejs (met kennis- en openluchtspelen worden gehouiden. geving), Kuenen, v. d. Ban, mevr. Maarschall -Komin. Eén vacature. Naar aanleiding van de ingekomen stukken vroeg de heer Keerwolf de adressen inzake de werkloozcn-uitkee- ring aan typografen in handen van B. cn W. te stellen om praeadvies. De VOORZITTER wilde deze zaak behandelen bij de rondvraag, naar aanleiding van door den heer Keer- woir ingediende vragen. Hiermede werd genoegen genomen. De adressen werden in handen ge steld van B. en \V. om praeadvies. De heer Keerwolf heeft de volgende vragen ingediend Hebben B. en W. aan het Burger lijk Armbestuur ondracht gegeven om de uitgetrokken werkloozen typografen uit te sluiten van de steunregeling welke voor uitgetrokken crisiswerkloozen alhier geldende is? Zoo ja. Welke motieven hebben B. en W. er too gebracht om deze opdracht te ver strekken Voor het onderzoek der geloofsbrie ven van het nieuw inkomend lid, den heer Tork, werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Bruch, Gerritsz en v. d. Kamp. De commissie adviseerde en de Baad besloot tot toelating. De vergadering duurt voort). DE ZONNESCHERMEN EN DE PRECA RIO-B ELA STING. In uw redactioneel stukje over de zonneschermbelasting (die er gelukkig in den eerst vcorgestelden vorm niet komt), waardeert u bestrijders van den origi- meelen opzet, al niet heel vleiend, door hen als zwartkijkers te kwaüfieeeren. Bovendien is het onjuist dat mijn be strijding van winkeliersstandnunt deze zouden wel weder de zwaarst belasten treweest zijn uitgegaan was. Duidelijk staat toch in mijn ingezonden stuk: Zonnescherm aan nw woning of winkel, kantoor of werkplaats. Algemeener kan het toch zeker niet!! Intussrhen blijkt de geheele precario- veror.lening aangevochten te moeten wor den door groote troepen van „Zwart kijkers". Hoogachtend, JAO. LAMP. Naschrift der Redactie. Inzender schijnt de strekking van het bewuste stukje niet goed begrepen te hebben. Er staat niet in dat inzender de zaak van winkelier«standpunt heeft bekeken, maar er staat in, dat wij nog andere ingezonden stukken hadden ontvangen (deze inzenders verzochten, na inlieh'in- gen te hebben verkregen hun stuk niet te plaat-en !j waarin voo-a^ werd gewezen op de onbi'liikheid van deze belasting voor de winkeliers. Wat trouwens voBto- Itien hun re-ht is en volkomen juist is. Wil inzender neg eens den nadruk er on leggen, dat hij niet den nadruk op 't winkeliersbelang heeft gelegd, dan ie daartegen onzentwege ge°n bewaar. Ver volgens hebben wij er oo gewezen, dat degenen, d io voor een belasting o-v zon neschermen vr-es-ten, g-lukkig'11 „te zwart" geke'-en hebben. Maar inzender ge'iove er g-ed no'a van te nemen, dat wij allerminst al degenen, die aanmer king maken op de verordening „zwart kijker genoemd hebben of zuüen noe even te in fommeren bij de H^arl. Han delsveroeniging, we'ke toezegging wij haar ririeren deden. De Beurs onende heden: prijshoudend Slanl.-fondsen. 6 pet. N. W. S. 100y, 5 net. Nederland PA". 7 pet. Nederl. In dië 103. R pcf. nd'lë 96 J4. Culturen. Koloniale Bank 122. In dictie Ponk 85J4, Borstcnlaniden 145, H. V. A. 366. Industrieel© waarden. Insulinde olie 3. Oüewanrden. Koninklijke 464 J^, Co"sols 132. Orion 26 K. Tabakken. Deli Mij. 203, Bcsoclti 48, Roürrdnm Deli 29, Sen cm bah 335. Rubbers. Amsterdam Rubber 66. Deli Batavia 42Nederl. Rubber 45, Rotf. Tapanocli 10. Scbeepvaartwaarden. Holl. Am. Lijn 123, Holl. Boot 17, Kop. Holl. Lloyd 9K, Jnanliin 76j^ Scheepvaart Unie 97K. Marine 21 Arreriknnnsche waarden. Hide and Leather 72, Steel 102K, Smelting 58J4, Anaconda 106. Cwar 76, Atchison Tope- ka 102)4. Voting Rails 23M. Denver IJL Southern Pacific 96, Union Pacific 145. De staking, die Maandag in de Hout haven te Amsterdam onder de boot werkers uitbrak, is Dinsdag weer ge ëindigd, De stakers hebben het werk weer hervat. Evenwel ontstond er een nieuw conflict, doordat nu de ontvan gers van het hout in staking gingen, wegens aankondiging van loonsverlaging. Deze staking was echter van korten duur, daar tusschen werkgevers en ar beiders een compromis tot stand kwam. De arbeiders hebben het werk op de oude voorwaarden hervat, waarna de loonsverlaging met de organisatie-bestu ren zal worden besproken. Slechts bij een firma duurt de staking voort, daar deze de loonsverlaging doorvoerde. Het Dinsdag aangekomen s.s. „Uda Home" een houtboot, wordt niet gelost. Er zijn geen H. A. R.-arbeiders bij betrokken. Vrijdag en Zondag a.s. reizen de le den der Nederlandsche (Vakbureau)de- legatie af, die deel zullen nemen aan het congres van het Internationaal Chris telijk Vakverbond, dat 21, 22 en 23 Juni te Innsbriick (Oostenrijk) gehou den wordt. De Vakbureau-delegatie wordt gevormd door de volgende heeren: Pastoor J, G. van Schaik, 0. Jk Kuiper, A. 0. de Bruijn, J. Th. Nij- kamp, Mr. A. van Jole, Mej. Hutten, S. van Tol (Bakkers) A. J. Loerak ker en H. Kuiper (Landarbeiders) A. A. v. Hamersveld, B. Hinterding (Kan toorbedienden) J. Th. van der Laan (Houtbewerkers) J. Hellemons, T. H. van Leur en G. Haen, (Spoor- en Tramwegpersoneel) 0. Roestenberg en F. Paseier (Lederbewerkers) F. van Welie (Metaalbewerkers) 0. van Rijswijk en A. Diemei (Naaisters- en Kleer makers) J. Gemen (Tabaksbewerkers) A. v. d. Meijs (Textielarbeiders) J. Zwa- ga (Transportarbeiders) P. Kleys, W. Mooyman, R. Hulselmans (Fabrieksar beiders). Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: G. Bismeijer, Schalk- burgergraebt 11, een portemonnaie niet inhoud; P. Boer, Paul Kruger- straat 7, een ring met sleutels; A, Slot, Pres. Steijnstraat 70, een cij ferslot; J. Kloos, Beukenstraat 16, een pet; J. Cats, Gen. Bothastraat 14. een sjaa; ICh. v. d. Putten, Kolk 56 Spaarndam, een klaviersleutel; J Schuijt, Gen. de .Wetstraat 31, een gou den dasspeld; J. Offenberg, Rijks straatweg 164, een gouden lorgnet: W. v. Doorn, Goetzeestraat 8, een zilveren halsketting met portret Al. lnneke, bpaanschevaartstraat 4. een portemonnaie; C. Hollander, Gen. Conjéstraat 30, een rozenkrans; A. Accooij, Gen. Cronjéstraat 145, een zilveren of alpaca beursje met in houd; E. v. d. Werf Gen. de la Reij- straat 74, een zilveren schakelarm band; J. Valk, Pres. Steijnstraat 36, een zilveren gulden; H. Baljon, Ju- lianapark 22, een bedrag aan gefcL; K. 'Henneman, Kloosterstraat 4b, een v" mouoiuouaai xpj LUil men. Hn overtuige rich daarvan door vliegende Hollander; C. Lambert, At 1- C 1 -l TT i -n- - '1 - jelistraat 35, een zilveren rozenkrans, li. Jansen, bcholerweg 39, een hond- jc;Ü. v. d. WoiKle Schoterweg 150 een gouden vingerring; P. Ruijgrok Pres. bleijnslraai lUu, een 'ijj-ugeosil.- lootje; J. Apeldoorn, Gen. Cronjéstr. 89, een posuiuii; N. Eek, Joh. de Breukstraat 10, een zwembroek en badliaiuckioek; B. v. Dijk Pret. plein (noodwoning) een portemonnaie met inhoud; A. Roos, Goetzeestraat 13, een handschoen; P. Tromp, Schalk- burgerkade 32, een zilveren armband; Fr. Hosper Paul Krugerstraat 31, n gonjezak; J. v. d. Abade Gen. de Wetstraat 40, een enveloppe met 5 zilverbons, L. Wezenbeek, Colensontr. 60, een Dobbermann; Aan het Po litiebureau een controle-penning, een knipmesje, een etui met teekenge reedschap, een zakje met rijwiel-ge reedschap, 6 afleveringen Wereldkro niek en een zilveren bril. Zondag bracht dc Harmonie een serena de aan den heer P. Snoek die zijn 25-jarig jubilé vierde als landarbeider op de hoeve „Vretlenburg." 't Was een gezellige drukte op het anders zoo stille Penningsveer en de eenvoudige jubilaris had heel veel feli citaties in ontvangst te nemen. De heer Vreeburg die met zijn gezin tegenwoordig was, schonk hem een gouden horloge met inscriptie, terwijl enkele buren hem een roakstel aanboden. Zondagavond tijdens 't concert van „Soli Deo Gloria maakte een bekend indi vidu atüier, het den heer J. Th. Böhrn erg lastig, door voor 't caié te dreigen met de ruiten in te timmeren, omdat hij niet toe gelaten werd; wat zeer goed gezien was, want op dergelijk gezeisciiap benoeit men niet grootsch te zijn. Proces verbaal werd legen nem opgemaakt. „Solt Deo Gloria Door het R.K. i-aufarecorps „Soli Deo Gloria," werd Zondagavond een uitvoering gegeven in het nieuwe Hotel Restaurant „Zomeriust" van den heer J. Th. Boöhm. Grootendeels betrot het hier een buiten concert, op net terras, wat groote belangstelling tros. Na alloop der muziekuitvoering had te circa half tien een bioscoop voorstelling plaats, welke voor het talrijk publiek (de zaal was weer vol kunstlievende leden en Dona teurs) zeer in den geest viel. De pianobe geleiding was in handen van mej. M. Pie pers van Vel sen, die op verdienstelijke wijze begeleidde. Tot laat in den avond bleef men nog gezellig bijeen, 't Was een mooie avond voor Soii Deo Gloria. M. J. van Hattum. Bij de familie kwam Zaterdagmorgen het bericht van het overlijden van den heer M. J. van Hattum. De heer van Hattum, een der groot aannemers van waterbouwkundige wer ken in ons land, was op reis naar Zuid- Amerika, waar de iirma een groot werk onder handen heeft. Vermoedelijk zal bet lijk naar hier worden overgebracht. Tal van vereenigingen zullen in hem veel verliezen, want hij deed veel voor haar instandhouding. Politica. Nu het K. S. A.-gebouw ten gevolge van de veranderingen die er rond plaats grijpen minder geschikt is om er groote vergaderingen in te houden, was het voor de Kiesvereenigmg een prettige uitkomst, dat de H. Eerw. Deken haar toe stond om twee achtereenvolgende Zonda gen in het kerkgebouw van St. Agata te vergaderen. Een propagandabijeenkomst zal daar plaats hebben op 25 Juni des nam. te 6 uur met als spreker het Kamerlid v. d. Bildt, en misschien Mr. Reymer, eveneens Kamerlid en Burgemeester van Hilversum Den Zondag daarop komt waarschijnlijk de heer Jos de Lobel van Haarlem. Voor onze politieke geestverwanten, de anti-revolutionairen, trad Woensdagavond het Kamerlid Schouten in het Chr. Vereeni ginsgebouw als spreker op. Er waren 85 belangstellenden, waarmede de afdeeFing lang geen slecht figuur maakte in dezen tijd van onverschilligheid in politieke aan gelegenbeden. De communist Tijssen en de socialist Visser probeerden, doch te vergeefs, tot debat te worden toegelaten. De voorzitter wenschte den spreker niet te vermoeien door deze heeren parasieten aan de anti-revolutiomiaire tafel te laten aanzitten. En gelijk had hij. 't Is toch maar alleen om het mede-eten te doen. Nieuwbouw. Aan de firma Koopman en Conijn, aannemers alhier, is opgedra gen de bouw van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer Assema. Politieke vergadering. Zondag avond werd in de zaal van de Erven van Benthem een vergadering gehou den van de B. K. Kiesvereeniging, waarin als spreker optrad de heer A. B. Michielsen, te Haarlem. De opkomst was niet schitterend, doch tijdens de vergadering kwamen nog verscheidene personen binnen. Spreker ving zijn rede aan met het geven van eenige practische wenken voor het welslagen van de stemming en wel het noodzakelijk zijn van het houden van een proefstemming, ter wijl mede werd aangehaald de moge lijkheid van het stemmen in een andere gemeente, waarvan hij uitvoe rig mededeelde op welke wijze dat gebeuren kan. Vervolgens toonde hjj aan, hoe de wereldoorlog een ramp is geworden, doch dat het Pausdom en de Kerk daaraan niets hebben kunnen doen of voorkomen, omdat overal de Kerk buiten het Staatsbeheer is gehouden. De verkiezingen van 1918, zoo ging de spreker verder, brachten geen meerderheid van rechts en nadat de linksche partijen hadden moeten er kennen dat zij geen regeering kon den samenstellen, terwijl volgens het parlementaire stelsel de rechtsche par tijen niet verplicht waren een regee ring samen te stellen, heeft Mgr. No- lens en met hem de heele rechter zijde, toen uit een groote mate van plichtsbesef een ministerie gevormd en de leiding in handen genomen. Vervolgens liet de heer Michielsen de revue passeeren het revolutietijWb perk van 1918, toen de regeering nog slechts kort aan het bewind was en door hare krachtige daden een re volutie voorkwam en duidelijk kwam vast te staan, dat de overgroote meer derheid van ons volk zich Schaarde om den troon van ons vorstenhui*. Dit is eene groote verdienste ge weest van dit kabinet. In dien tijd verscheen 't bekende Paaschmanifest, dat door de regeering werd overgenomen en waarin diep ingrijpende maatregelen waren opge nomen op elk gebied. Niemand nam toen a anstoot en ieder was het roerend eens met deze daad van de regeering. Nu is het de groote fout van den Vrijheidsbond, dat hij thans met al lerlei beloften van bezuiniging den boer op gaat en in 1918 en 1919 voor alle dure maatregelen te vinden was. Bekend is o.ade millioen rit van Mr. Dresselhuys, den voorman van den Vrijheidsbond, die Ihans zooveel roept om bezuiniging, doch en dit toonde spreker aan, in haar program geen enkelen maatregel heeft aangegeven, waarop dan bezuini d moet worden. Een algemeene uiting, die niets zegt, maar overigens komen er vele pun ten in voor, die veel en zeer veel geld zullen kosten. Vervolgens besprak de heer Michiel sen de oprichting van de N.K.P. De leden daarvan doen ook mede aan de hetze voornamelijk tegen Mi nister Aalberse. Hij toonde aan, dat deze de meest 1 soepele regeerder was, die men den ken kon, getuige zijn herziening van de Arbeidswet. Die boter op zijn hoofd heeft De grootste grief tegen den len candidaat van de N.K.P. is wel, dat hij nu mede doet aan bezuiniging, terwijl wel gevraagd mag worden hoe de lieer Van Liemt zich in den raad van Haarkm heeft gehouden. Heeft hij daar altijd voor bezuiniging ge ijverd? Hij was het, die steeds was te vin den voor groote uitgaven. Hij was het, die steeds met de S.D.A.P. 'mede- ging en voor voorstellen stemde, die gingen tegen voorstellen van het recht- sche college van B. en W. aldaar. Als van socialistische zijde werd gepolst onder de raadsleden,wie voor voorstellen waren, die geld kostten, was de heer van Liemt steads een van de eerste er voor te vinden. De N.K.P. heeft ook geen beginselen van hooger orde, maar dankt haar ontstaan aan de zorg voor het stof felijke. Vervolgens behandelde de heer Mi chielsen het socialistische program en toonde overtuigend aan, dat van 'n sa mengaan met de socialisten niets is te verwachten. Met een opwekking voor de vrou wen, om toch vooral te denken aan de groote belangen, die er op het spel staan en voor de heerlijke taak van de vrouw, te zorgen door haar stem men dat we 'n regeering krijgen, die 't huisgezin, den hoeksteen van Maat schappij en Kerk, in stand houdt, eindigde spreker zijn heerlijke rede. Van het stellen van vragen werd door enkelen gebruik gemaakt. De voorzitter sloot hierna met een speciaal woord van dank de verga dering. SERIE-WEDSTRIJDEN. Met een gewijzigd program zijn Zon dag dezo wedstrijden voortgezet, waar in N. V. 0. wederom op een zeer goede manier haar krachten heeft laten too- nen. Doordat L. D. 0. en Edoh beide bericht van herhindering hadden inge stuurd, werd Hillegom aangezocht om een medaille-wedstrijd tegen N. V. 0. I te spelen, waaraan deze welwillend heb ben voldaan. Te twee uur fluit van Dam N. V. 0. I met 1 invaller en oen combinatie van Hillegom I en II binnen de lijnen. Hillegom wint den toss en verkiest voordeel van den wind en onder de vroo- lijke tonen der muziek trapt N. V. 0. af, doch spoedig neemt Hillegom het leder over en gaat het vijandelijk doel verkennen en geeft direct een goed schot op doel, welke door den keeper corner wordt gewerkt. Deze genomen belandt achter. Het spel der gasten blijkt er direct goed in te zitten, want bij uit trap gaat het weder op N. V. O.'s doel aan, en moet keeper reddend optreden, met gevolg dat het spel wordt ver plaatst, doch door een vluggen doorbraak van Hillegom, komen deze voor open doel en met een onhoudbaar schot ne men deze de leiding. Hierdoor geprikkeld komt N. V. O. flink opzetten, de rechtsbuiten geeft een goeden voorzet, welke corner wordt ge werkt, deze genomen wordt via eenige spelers door Hulst in het gelijkmakende punt omgezet. N. V. O. komt steeds vinniger opzetten en weet door tamelijk goed combineercni spel den strijd op gas- tendoel te plaatsen en een aanval met goed schot van linksbuiten, laat ons zien dat Hillegom's doelman in goede condi tie is. Een doorbraak van de gasten wordt gestuit en retour gezonden, rechtsbuiten zet voor en weder dezelfde geeft den keeper den bal voor het nakijken. Menige aanval wordt nu ondernomen en Hillegom krijgt handen vol werk, welke zich echter dappar weert en treedt rust in met 21 voor N. V. O. Onder de rust werd voor een aardige afwisse ling gezorgd, doordat hot muziekkorps een vroolijke marsch over het veld maak te en een prachtige afleiding was. Na de thee, N. V. 0. heeft nu voor deel van den wind, komen zij weder flink opzetten en zijn overwegend ster ker, doch na eenigen tijd verflauwt het spel iets, waarvan de gasten profiteeren en krachtig komen opzetten, een vlugge aanval van hen, waaruit een gevaarlijk moment voor N. V. O.'s doel, weet Klaas echter schitterend te redden. N. V. O.'s achterhoede krijgt door het te vrij spel govern tamelijk veel werk, doch N. V. 0. herstelt zich weder en weet spoedig voor de derde maal het net te vinden. Einde nadert en in het laatste mo ment weet N. V. 0. nogmaals te scoren, doch deze wordt wegens buitenspel niet toegekend en treedt dit in met een wel verdiende overwinning van 31 voor N. V. 0., zoodat weder een prachtig prijsje binnen is. Hierna komen onder scheidsrechter Bergman Westen IIV.V.V. III Voge lenzang in het veld. Westen kiest het eerst voor den wind en brengt V.V.V. het leder aan het rollen. Spoedig zien we van beiden een vlug en net spel, wat vrijwel tegen elkander opweegt en beiden een aanvallende be weging hebben, Het spel gaat dominee- rend eenigen tijd zoo door, totdat Wes ten met een vluggen aanval weet te sco ren en de leiding neemt, welke zij tot de rust weet te handhaven. Direct gedraaid komt V.V.V. flink op zetten en toont nu de meerdere te zijn en weet spoedig met een keihard schot den stand gelijk te brengen. V.V.V. blijft steeds opdringen met ge volg dat zij na heel korten tijd het leidende punt weet te maken. Westen spant alle krachten in om 't spel weder te verplaatsen, dat nu we der tamelijk gelijk op en neer gaat. Een gevaarlijke aanval van Westen kan slechts met moeite worden weggewerkt. V.V.V.-voorhoede neemt het leder me de en weet juist voor 't einde Wes ten-doelman nog eenmaal te laten vis- schen. Zoodat V.V.V. dezen wedstrijd schitterend heeft gewonnen. Tot slot krijgen we het schitterendste van den middag, n.l. den Veteranen-wed strijd, welke voor het begin een rond wandeling met muziek over het veld maakte, wat een typisch gezicht ople verde. Hierna fluit scheidsrechter v. Dam beide partijen in het verband en wordt het leder in beweging gebracht onder het spelen van een Pot-Pouró Een aanval op Norvi"us-doet wordt door den keeper prachtig gered en re tour gezonden. Norvicus weet nu aar dig op te dringen en blijkt in spel de meerdere te zijn en weet voor rust het leidende punt te veroveren. Dat niet meerdere goals zijn gemaakt voor rust is te danken aan het goede werk van N.V.C.-keeper welke voor zijn taak be rekend was. Na de rust komt N.V.O. doordat 'n kleine wijziging in de opstelling heeft plaats gehad sterker opzetten, Doch ook de Norvi u -mannen laten het er niet bij zitten, daar zij goed stand houden en een goede verdeeling van spel we ten te geven. Toch kunnen zij niet be letten dat voor het einde de gelijkma ker door N.V.O. wordt ingezet. Bij verlenging van de eerste tien mi nuten weet N.V.O. nogmaals te scoren en bij de tweede verlenging zetten zii heel gemoedelijk het 3e punt in Nor- vicus-doel, zoodat deze wedstrijd waarbij we het somswijlen hebben ui'gepro st van het lachen door het maken der rare grimmassen of het over den bal heen schoppen, wanneer het er op aan kwam, door N.V.O.-Veteramen met 31 werd gewonnen. De heer v. Dijk hield een korte toe spraak tot de spelers en het N.V.0.-Be- stuur en reikte aan de spelers de prij zen hiervoor beschikbaar gesteld uit, n.l. voor de verliezers ieder een krentenpaal en de winnaars een Geldersche worst. Namens het bestuur van Norvicus-Ve- teranen bracht de heer Inthorn eeni ge woorden van dank tot N.V.O.-Vete- ranen en hoopte dat de goede verstand houding hierdoor bevorderd moge zijn, en hoopte dat N.V.O.-Veteranen de ont moeting qp het Norvious-terrein ter ge- legenertijd mogen aannemen. Hiermede was het program afgeloo- pen en deze dag schitterend g3slaagd. R. K. Postmannen. Zondagmiddag hield de afd. Hillegom en Omstreken van den Ned. R.K. Bond van P.T.T. personeel een ledenvergadering in café „Flora". De voorzitter de heer J. Heemskerk opende met den Chr. groet en 'n woord van wel kom, waarbij hij een oogenbük herinner de aan de onlangs gepubliceerde berichten omtrent wijziging van art. 40 van het Be zoldigingsbesluit. In verband hiermede riep hij de niet-georganiseerden toe, dat zij vooral de groote steunpilaren zijn van hen, die ons salaris willen verminderen en de diens tvoorwanrden willen verslechteren. Ziel dit m, aldus spr. en wordt lid van uw organisatie, waarin ge krachtig en een drachtig kunt strijden voor het behoud van wat ge hebt. Hierna werden de notulen gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Dan gaf de secretaris de F. C. van Lierop een goed gestleerd jaarverslag, waarin hij herinnerde aan het vertrek van den advi seur kap. Nieuwenhmds, en hem nogmaals een wooTd van dank bracht voor hetgeen Z.Eerw. voor de afd. heeft gedaan. Ook de penningmeester de heer J. G. van Velzen gaf een keurig verslag van zijn financieel beheer, waaruittevens bleek dat de in komsten f 464.57 en de uitgaven f 284.41 bedroegen, alzo» «en voordeelig kas-satdo van f 180.16. Beide jaarverslagen werden met applaus en een woord van dank ont vangen. Hierna had de behandeling plaats van den beschrijvingsbrief voor het op 19 en 20 Jnni te Utrecht te houden congres. Een en ander werd naar aanleiding van een gehouden Ring vergadering, door den heer van Lierop medegedeeld en uiteengezet, vfiarna de beschrijvingsbrief op een en kele uitzondering na werd goedgekeurd. Dan had de verkiezing plaats van 3 be stuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren J. Heemskerk, J. G. van Velzen, en H. J. van Bemmel, allen werden bij acclamatie herkozen, vervolgens de verkie zing van een bestuurslid wegens overplaat sing van den heer C. A. van Selie naar Amsterdam. Hiervoor werd met groote meerderheid van stemmen gekozen de heer J. C. Luiten te Heemstede; allen dankten de vergadering voor het gestelde vertrou wen. Wegens herziening der bestuursfuncties zal in 't vervolg als le penningmeester fun- geeren de heer H. J. van Bemmel. Na de rondvraag welke niet veel belangrijks op leverde werd de vergadering gesloten met den Ghr. groet. Door mevrouw D. alhier is aangifte ge daan van het vermissen van een etui met zilveren lepeltjes uit de serre van haar woning. Terug te bekomen bij den heer Kloots Spenrodestraat 2, een gebloemde zakdoek; HeemstedepJerin 27 een zilveren halsketting; Diepenstraat Glipperweg 113, een dop van een auto; Mej. Look Ooster- houtlaan 14, een zilveren ketting; Doo- denhuis Heerenweg 237, een grijze kat Benoemd. Bij de stemming vooreen lid van het bestuur van het Waterschap de Oningepolder, de landen onder Eg- mond-Binnen werd deze week herkozen de heer KI. Ursem. In diezelfde ver gadering werden herbenoemd als secre taris en penningmeester respectievelijk de heeren J. Verheggen en W. J. Apel doorn. Keuring. La de jongste raadsver gadering werd besloten voor de vleesch- keuring een eigen dienst in ie stellen en niet aan te eluiten bij Alkmaar. Dit besluit was mede een gevolg van een van wege Alkmaar gedane mededeeling, dat ook bij noodslachting bei vleesch d (tri te r plaatse zou moeten gekeurd worden. Naar wij vernemen blijkt echter na der, dat van deze laatste verplichting ont heffing te krijgen zou zijn. Wellicht zal de gemeenteraad de zaak opnieuw be spreken. Verwachting. De toestand ziet er voor onze tuinders alles behalve roos kleurig uit. De eerste slagen werden geleden, toen in het voorjaar het vee moest opgeruimd worden. In het najaar zetten n.l. vele kleine bouwertjes een of twee koeien op stal om gedurende dein winter eigen melk te hebben, nog wat mest te krijgen en in het voorjaar bij verkoop zoo mogelijk nog een winstje te maken. Van winst was al volstrekt goen sprake. De meesten leden meer of min der groote verliezen. De aardbeien hadden reeds door do droogte van den vorigen zomer geleden; daarbij kwam de ongewoon strenge vorst van dezen winter, en nu heeft de aan houdende droogte der laatste weken het lot beslist. Waar de planten niet geheel gestorven zijn, wat op verschillende plaat sen wel het geval is, vreest men, dat de opbrengst klein zal wezen. De aardappelteelt is eveneens voor een deel een mislukking. Op vele akkers zijn de planters zeer slecht opgekomen. Schreef men dit eerst toe aan de kwa liteit der poot-aardappelen, als gevolg van het door de droogte verleden jaar- te vroeg afsterven, of van de vorst, thans schijnt het eohter, dat er een an dere oorzaak voor dit onregelmatig of geheel niet opkomen moet gezocht wor den. In elk geval beantwoordt dit ge was niet aan de verwachtingen. Te vreezen is het daarom, dat de ont vangsten hier dezen zomer niet voldoende zullen zijn om zonder zorgen den winter te kunnen te gemoet gaan. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer B. v. d. Laan Jz. slaagde met hooge cij fers (gemiddeld 9, terwijl 10 het maxi mum was) voor diploma vereeniging van leeraren in het boekhouden. Proficiat! Huldiging. Reeds vermeldden wij, dat ons fanfarecorps „Onderling Ge noegen" groote lauweren had geoogst op het concours te Diemen. Verschillende vereenigingen meenden dat eene hul diging niet achterwege kon blijven. Een optocht met eenige vaandels, (zeven) voorafgaande door de muzikanten, trok door de voornaamste straten van 't dorp en begaf zich naar de muziektent op de Noord. Half Krommenie, luisterde aandachtig naar de concoursnummers, die ten gehoore gebracht werden. De voorzitter der vereeniging de heer IJ. v. Harlingen, bedankte in een har telijke toespraak do leden, maar prees voornamelijk de bekwaamheid en ijver van den directeur, den heer Schaar, die zich zoo geheel en al aan de vereeniging geeft, van wien gloed en bezieling uit gaat. Spreker overhandigde onder don derend applaus der aanwezigen een lau werkrans. Al kunnen wij niet in zijn geheel de gegeven nummers beoordeelen en zoo op de juiste waarde schatten aLs een jury, gerust zeggen we, dat de leden zuiver en in de juiste maat blazen en de leiding correct is. Daarna nam do heer Dral, voorzitter van Kunst en Sport het woord en hul digde in gloedvolle taal vereeniging en directeur. U, mijnheer Schaar, zoo ging spreker voort, weet te bezielen en be wijst door daden de gedachte en bet ge voel van den componist op do juiste ma niet weer te geven. Al weten wij, dat u, als man van groote eenvoud, wars bent van huldebtoon, geheel Krommenie wil u huldigen en namens verschillende ver eenigingen bied ik u deze vaas met schoone bloemen aan. Geestdriftig ap plaus! Hartelijke dankwoorden van den direc teur. Tot slot gaf de zangvereeniging D. O. S., die op het ooncours te Amsterdam een flater begaan had (de directeur waa weggeloopen, toen zijn zangers niet op toon waren), een paar nummers. Ten eerste om Onderling Genoegen te hul digen, vervolgens om te laten hooren wat ze presteerden. Het zij hier eerlijk vermeld, dat de vereeniging aardig werk leverde en vooral met haar nummer „Finete'' succes bad. Terecht sprak de heer Van Harlingen dan ook in zijn slotwoord, dat directeur en leden ijverig moesten doorwerken; dan zouden ook zij bij een volgend con cours de onlangs begane fout gemak kelijk herstellen. Voldaan trok de massa toehoorder» huiswaarts. Op de aanbeveling voor leerares in de Fransche taal en letterkunde aan de 2de H. B. S. voor meisjes te Rotter dam is als nummer 2 op de aanbeve ling geplaatst mej. M. A. Tbiel, alhier. Concours te 's-Gravenhage. Op den laatsten coucoursdag, te 's-Gravenhage gehouden voor mannen en gemengde koren en Harmonie- en fanfare corpsen, behaalde de Harmonie „De Eendracht te Velsen, dir. de heer K. H. KerkllOii, in de hoogste eere-afdeeling harmonie, den lsten prijs, terwijl de heer Kerkhoff den eersten directeursprijs verwierf. De jury bestond uit de heeren N. A. Bouman, Louis Boer, Wouter Hutschenruiter, A, Verheij en Quakerniet. DEN HAAG, 14 Juni. Naar wij ver nemen, zal de opening van de prele- minaire der Haagsche conferentie, mor gen om half twee uur in het Vrede®p&- lein plaats hebben. Kamer-, Kast-, Glas Keuken- en Stolpdeuren te koop a 7- 8 en f 9 per stuk. Te zien en te bevragen Jan de Braijstraat no. 6. Leeg te koop, Kamer, Suite, Vesti bule, gang. keuken, 2 slaapkamerr en zolder. Voor- en achtertuin met schuur. Koopsom f 6500. Hypcv theek 4 a 4% duizend gulden, 10 in. van het station. Bevr. Soen- d plein 16, Haarlem,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2