Broeken Week DIAS, ingezondenT" P. LUBBERS Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige op lage. 500 Pantalons van prima Engel- sche stof, wor den verkochtvan af f 3.00 tot en met f 12.50 DUS ALLEN NAAR Kleine Houtstraat 97 VELSEN. IJMUIDEN. LISSE. VELSEROORD. SANTPOORT SCHOTEN HAARLEM. Gemeenteraad. Alg. Vereen, voor Bloembollen cultuur. Museum van Kunstnijverheid. Programma. Begrafenis M. van Hesteren. VAN ONS KANTONGERECHT. Rijwielen ontvreemd. Hinderwet. OnderafdeeJing Haarlem, e.o. van den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren. Ned. R.-K. Graf. Bond. Verlof Drankwet. Hooge Raad. Personalia. Gevonden voorwerpen. Aanbesteding. „Ursus." Dammen. Faillissementen Burgerlijke Stand. Voor dn Innond dezer rubriek etelt dt Redactie zieh niet aaniprakelljk. M. Peeters geklopt. De offside-regel blijft ongewijzigd Westrijden en Openluchtspelen. De havenstaking te Amsterdam geëindigd. Internationaal Christelijk Vakcongres. MARKTNIEUWS. bij de Houtbrug. Huis- en Decorschilder BREESTRAAT 3 TELEFOON 2073. Burg. Stand. Geboren: d. van C. Striker—Brouwer. z. van W. van Aalst—van Leeuwen. d. van H. Fijtsma—Willems. z. van H. Visser Westerbeek. z. van P. Struijk van Pel. Overleden: D. Schouwenaar, 8 m. G. Schol, 80 j., man van A. Prins. Conflict Hoogovenbedrijf. Onze burgemeester stelt alles in 't werk, om een oplossing te verkrijgen in het arbeidsconflict aan het Hoogoven- bedrijf. Maandagavond confereerde hij daartoe met de Directie, daarna met de vertegenwoordigers der arbeiders. Het is zeer te hopen, dat deze pogingen, waar dit conflict nu al twee maanden duurt, succes mogen hebben. Jubileum. De heer C. de Vries, ad junct-commies ter secretarie, is heden 12'A jaar als zoodanig werkzaam, Vaar 't concours. De Chr. Fan farekorpsen „Wilhelmina" alhier en „Juliana" te Wijkeroog, beide onder directie van den heer D. Klut, alhier, zullen deelnemen aan het concours van den Holl. Bond van Chr. Har monie- en Fanfarekorpsen, op 2 Aug. te Naaldwijk. Volkszangdag. Besloten is den Volks zangdag aJihder te doen doorgaan op 6 Juli. Gezongen zal worden in de muziek tent op het Willemsptein. De kinderen der R. K. en Chr. scholen zullen er echter niet aan meedoen, omdat het Wilhelmus dien dag contrabande is. Het visscherijbedr'if. De verte genwoordigers der vakorganisaties en het bestuur der Reedersvereeniging hebben gisteren geconfereerd over de loonregeling in het visscherij bed rijf. Over de resultaten kon men ons nog geen mededeeling doen. Hei eerste concert. Heden, Don derdagavond, zal de Harmonie „Con cordia' het eerste avondconcert geven in de muziektent op het Willemsplein. Bij Kon. besluit van 6 Juni 1.1. is voor den tijd van één jaar belast met de waarneming van de betrekking van ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen alhier K. Hoogerwepf, verificateur der invoer rechten en accijnzen te Rotterdam. De „Staatscourant" bevat de Sta tuten van de Verzekeringsvereeniging „Vischvaart-Onderlinge, IJmuiden" en de Schietvereeniging „Oranje", beide alhier. De „Staatscourant" bevat de Sta tuten van de Gewestelijke R. K. Mid- denstandsfederatie, alhier. De staking. De politie moest kracht dadig optreden tegenover de stakende ar beiders van het Hoogovenbedrijf, die een werkwillige thuisbrachten. De politie verspreidde de stakers en maakte tegen een van hen proces-verbaal op wegens opruiing. Priesterjubileum. - De ZeerEerw. Pa ter Th-eodosius, vicaris van het klooster alhier, vierde Maandag onder groote be langstelling zijn 25-jarig priesterjubileum. Van de kerk en van vele buizen woei dezen dag de driekleur. Geslaagd. Voor 't examen boekhou den, afgenomen door de vereeniging van Leeraren, is te Haarlem geslaagd de beer Veld alhier. Aangehouden. Door de politie van Jan Gijsenvaart is voor den commissaris te IJmuiden geleid F. v. d. E.. verdacht van het plegen van onzedelijke handelin gen met een minderjarigen jongen. Weg afgesloten. Het Wijk aan Zeeër voetpad, vanaf den Bietenweg tot aan 't Hel lét je zal van 15 Juni tot 1 October voor het publiek verkeer gesloten zjjn. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: G. Bismeijer, Schalk- burgergracht 11, een portemonnaie met inhoud; P. Boer, Paul Kruger» Ktraat 7, een ring met sleutelst; A. Slot, Pres. Steijnstraat 70, een cij ferslot; J. Kloos, Beukenstraat 16, een pet; J. Cats, Gen. Bothastraat 14, een sjaa; ICh. v. d. Putten, Kolk 56. Spaarndam, een klaviersleutelJ. Schuijt, Gen. de Wetstraat 31, een gou den dasspeld; J. Offenberg, Rijks straatweg 164, een gouden lorgnet: IW. v. Doorn, Goetzeestraat 8, een zilveren halsketting met portret M. Inneke, Spaanschevaartstraat 4. een portemonnaie; C. Hollander, Gen. Conjéstraat 30, een rozenkrans: A. Accooij, Gen. Cronjéstraat 145, een zilveren of alpaca beursje met in houd; E. v. d. Werf Gen. de la Reij- straat 74, een zilveren schakelarm band; J. Valk, Pres. Steijnstraat 36, een zilveren gulden; H. Baljon, Ju- lianapark 22, on bedrag aan geM; R. Henneman, Kloosterstraat 49, een vliegende Hollander; C. Lambert, At- jehstraat 35, een zilveren rozenkrans; H. Jansen, Schotenveg 39, een hond je ;H. v. d. Wouide Schoterweg 150 een gouden vingerring; P. Ruijgrok Pres. Stejjnstraat 106, een Tijdgeest- lootje; J. Apeldoorn, Gen. Cronjéstr. 89, een postduif; N. Eek, Joh. de Breukstraat 10, een zwembroek en badhanddoek; B. v. Dijk Pret. plein (noodwoning) een portemonnaie met inhoud; A. Roos, Goetzeestraat 13, een handschoen; P. Tromp, Schalk- burgerkade 32, een zilveren armband; Fr. Hosper Paul Krugerstraat 31. 'n gonjezak; J. v. d. Abade Gen. de (Wetstraat 40, een enveloppe met 5 zilverbons, L. Wezenbeek, Colenscmtr. 60, een Dobbermann; Aan het Po litiebureau een controle-penning, een knipmes je, een etui met teekenge reedschap, een zakje met rijwiel-ge reedschap, 6 afleveringen Mfereïdkro- niek en een zilveren brL. Onder de mededeelingen aan den Raad was o.m.: a. ingekomen: een schrijven van den Commissaris der Koningin, houdende medeeling dat door hem namens den Mi nister van Binnenlandsche aken aan den Burgemeester op diens verzoek verlof is verleend om zich gedurende 2 maanden ingaande 31 Mei buiten de gemeente op te houden; een schrijven van J. Over, houdende dankbetuiging voor zijne benoeming; een schrijven van D. R. F. de Vries, houdende mededeeling, dat hij zijn be noeming tot hoofd eener school niet kan aannemen; een verzoekschrift van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken om op grond van de in het adres ontvouwde overwegingen terug te komen op het besluit tot heffing eener zakelijke belasting op het bedrijf of al thans de uitvoering van dat besluit voor- loopig op te schorten. (Te behandelen bij punt 19a der agenda); Een verzoekschrift van het Comité voor Actie tegen de zakelijke belasting op het bedrijf om de Verordening op die belasting in te trekken of althans tot een gunstiger tijdstip uit te stellen, in het laatste geval met dien verstande dat dan de bepaling betreffende de terugwerken de kracht komt te vervallen; een verzoekschrift van mejuffr. Th. M. Kemna om eervol ontslag als onder wijzeres aan de Buitengewone School voor Lager Onderwijs; een schrijven van Gedeputeerde Staten ten geleide van een afschrift van het Ko ninklijk Besluit van 27 April 1922 No. 58, waarbij aan de gemeente tot wederop- zeggens vrijstelling is verleend van de verplichting tot het instellen van een Woningbeurs; een verzoekschrift van het Nationaal Verbond van gemeente-ambtenaren in Nederland om het rapport inzake grens- wijzijng aan te vullen met eenige door dat Verbond wenschelijk geachte bepa lingen; een schrijven van den heer W. A. J. v. d. Kamp om de behandeling van Raads stuk 168 tot eene volgende vergadering uit te stellen. (Te behandelen bij punt 22 van den •oproepingsbrief); een verzoekschrift van de Kamer van Koophandel en Fabrieken om de behan deling van het ontwerp „Precario-veror- dening" uit te stellen ten einde gelegen heid te hebben tot het inbrengen van be zwaren; (Te behandelen bij punt 22 van den oproepingsbrief); een verzoekschrift van de afd, Haar lem van den Ned. Bond van werkgevers in Hotel-Restaurants-Café en aanver wante bedrijven om het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vast stelling eener precario-verordening niet aan te nemen, (Te behandelen bij punt 22 van den oproepingsbrief); een verzoekschrift van de afd. Haar lem van den Ned. Typografenbond om ten aanzien van de uitgetrokken werk- looze typografen de voorheen geldende steunregeling toe te passen; een verzoekschrift van de afd. Haar- leem van den Ned. R.-K. Grafischen Bond Van gelijke strekking; Gesteld worden in handen van Bur gemeester en Wethouders om prae- advias: een verzoekschrift van het bestuur der Spaarne-stichting om met ingang van 1 Januari 1923 een jaarlijksche subsidie te mogen ontvangen van 1200, om aan eenige oud-leerlingen van de bijzondere lagere school gelegenheid te geven zich op ractisch gebied zóódanig te ontwik kelen dat zij in staat zullen zijn met een voor ben geschikten arbeid, zij bet ook in den aanvang gedeeltelijk, in hun on derhoud te voorzien; een verzoekschrift van het bestuur der Stichting Noorder Kerk en School om een bedrag van 175.000, beschikbaar te willen stellen voor het vergrooten en veranderen van het schoolgebouw der Stichthv» aan de Velserstraat; een verzoekschrift van het Bestuur der Vereeniging van Vrouwen tot Bevorde- ring van Huiselijk Geluk om een bedrag van 4.770, uit de gemeentekas te willen verstrekken voor het aanbrengen van eonige veranderingen in de bijzondere lagere school in de Klarenbeekstraat 62; de begrooting van den Armenraad voor het jaar 19?3; een verzr» kschrift van het Bestuur der Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap" om door toekenning van een sub sidie, evenredig aan het bedrag hetwelk door haar betaald wordt aan belasting en zaalhuur het verdere bestaan van ge noemd* Liedertafel mogelijk te maken In de gehouden vergadering van het Hoofdbestuur van de „Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur" weden de normdjfers voor de handleiding voor den aanslag van bloembollenkramen in de Vermogensbelasting vastgesteld en tot de opname van de handleiding in het orgaan en toezending aan de Inspecteurs der Vermogensbelasting besloten. Voor de artikelen Anemonen en Ra nonkels worden de cijfers niet meer afzonderlijk gegeven. In verband met de weinig belangrijke cultuur van deze artikelen, kan de opgave aan de be langhebbenden worden overgelaten. Besloten werd een speciale Dahlia keuring te doen houden op Maan dag 11 September, a.s. Op advies der Sub-Commissie voor Tulpen werd besloten in te stellen een Getuigschrift voor vroegbroei, toe te kennen aan Vroege en Late Tulpen, resp. ingezonden vóór 1 Januari en 1 Februari en de aanvulling tot het Reglement op de Bloemenkeuringen vastgesteld. Aan den Voorzitter van den Minis terraad zal een adhaesiebetuiging wor den gezonden met het adres door de Centrale Commissie voor Bezuini ging uit de Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel te Haarlem gezonden aan de Regeering en waarin op bezuiniging op de Staats uitgaven wordt aangedrongen. Van de leiding van een in Mei 1923 le Göteborg (Zweden) te houden Ju bileumstentoonstelling, ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan dezer stad, was het verzoek ingekomen om op het Tentoonstellingsterrein een aan planting van Mei-bloeiende Tulpon te doen aanbrengen. Nadat in beginsel besloten was de tot stand koming eener dergelijke inzending te bevor deren, werd, teneinde de medewer king der andere vereenigingen te ver krijgen, den voorzitter verzocht, de zaak in bet Centraal Bloembollen- comité ter sprake te brengen. Op aan zienlijken geldelijken steun uit de kas der Vereeniging kan, in verband met de geldmiddelen, niet worden ge rekend. „Wkbld. v. BI. C1L" Revolverbrandbluschapparaat In de werkplaats (even goed toch on der den blooten hemel) van den heer Troupin aan de Nieuwe Gracht is Dinsdag een demonstratie met een nieuw soort brandbluschapparaat gegeven. Het betreft hier het Corax-apparaat, dat vervaardigd wordt in de fabriek van Ju lius Rutter en Co. te Berlijn. Het wordt gebruikt als revolver, (waarmede tevens de naam, hier boven staand, verklaard is)men schiet het „wapen" af en de brand is gebluscht. Een hoeveelheid stik stof verlaat, na het aftrekken van den „haan," de revolver en dooft de vlam men uit. De genomen proeven slaagden uitste kend. Over een lengte van ongeveer 9 meter werd een tamelijk breede strook grond met benzine gedrenkt, de vlam er in gestoken en het „schot" gelost. On middellijk doofden de vlammen uit. Deze verscheidene malen herhaalde proef had telkens hetzelfde succes. Daarna werd een houtstapel met benzine overgoten en aangestoken. Toen de stapel op zijn felst brand werd het nieuwe apparaat in werking gesteld, en met twee scholen was er geen vonkje vuur meer te zien. De verspreide stikstof geeft een bijzonder onaangename lucht af. Men deelde ons mede, dat een afgelost schot in staat is, een mensch gedurende een korten tijd te bedwelmen, waardoor het apparaat ook als verdediging tegen inbrekers kan ge bruikt worden. Voor een flinken brand is het apparaat niet geschikt: het dient meer, om een be gin van brand te blusschen. Ook lijkt het ons een uitstekend middel, om een in brand gevlogen motor van auto of mo torfiets te blusschen. Als zoodanig vooral zal het artikel zijn weg wel vinden. Elke revolver wordt afgeleverd met 3 patronen, de afgeschoten hulzen kunnen weer opnieuw gevuld worden. Alleenveifcooper voor Haarlem is de heer H. Cornet Jr., Jansweg, hoek Nieu we Gracht. Jammer, dat geen enkel lid onzer brandweer bij de demonstratie aanwezig was. De heeren v. d. Broek en Daudey waren wel uitgenoodigd, doch hadden bei den bericht van verhindering gezonden. Uit het verslag van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem van 1 April tot 1 Juni 1922 blijkt, dat het Museum thans 158 leden telt, (het ledenaantal is steeds groeiende), 48 begunstigers en 37 leden van den Raad van Beheer. De Lente-Tentoonstelling van Bloem, Blad, en Plant in de toegepaste kunst, ge opend op 15 April 1.1. zou 31 Mei geslo ten worden, doch werd op verzoet: ver lengd tot 6 Juni. Den tweeden Pinkster dag was het Museum toegankelijk voot het publiek tegen verminderden prijs. Na sluiting dezer tentoonstelling weT- den in de vrijgekomen zaal voorwerpen uitgestald uit de Museum verzamelingen. Het ligt in de bedoeling eerst in het najaar een nieuwe tentoonstelling in te richten, daar de tijdsomstandigheden geen extra uitgaven gedogen. Uit het verslag van de boekerij ver bonden aan het Museum van Kunstnij verheid te Haarlem van 1 April1 Juni 1922, blijkt dat gedurende de maanden April werden uitgeleend 171 boek- en plaatwerken. Orgelbespeling in de Grote of St. Bavo- keik op Donderdag 15 Juni 1922 's avonds van 7 Y>8J4 uur, door den heer George Robert. 1. Toccata et Fuga d kl t J. S. Bach 2. Gavotta Padre Martini. 3. Eerste Sonaten F. Mendelssohn- Barthold. Allegro moderato e sesioso Adagio. Andante Recit Allegro assai vivace 4. Offertoire Th. Dubois. 5. Finan César Franok. Op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan is onder groote belangstelling Dinsdag het stoffelijk overschot van den de vorige week zoo droevig om het le ven gekomen koetsier, van Hesteren, ter aarde besteld. Onder de aanwezigen waren o.m. de patroons van den overledene, de gebrs. van den Bergh, die ook een praehtigen krans gestuurd hadden. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de heeren W. de Tello, voorzitter der vereeniging van directeuren van be grafenisondernemingen „Ons Belang" en J, v, d. Berg. De overledene zou Vrijdag 1.1. een familielid van den laat- sten spreker grafwaarts brengen. Een familielid dankte voor de belang stelling. Een gevaarlijke herdershond. H. B. te Heemstede houdt een gevaar lijken herdershond. Hij is al meermalen gewaarschuwd (de man altijd) doch nam geen maatregelen. Op zekeren dag heeft de hond mevr. M. B.-F. aangevallen en haar vrij ernstig gebeten. Bekl. heeft de daardoor geleden geldelijke schade niet vergoed. De ambtenaar eischte f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Een gevaarlijk man. De chauffeur M. G. was op 21 April stomdronken geweest, maar vond dit geen beletsel, een auto te besturen. De gevol gen bleven niet uit. Op den Kruisweg botste hij tegen een tram op, waarbij de auto ernstig werd beschadigd. De ambtenaar van het O.M. zeide In zijn requisitoir, dat bekl. een van de on gunstigste individuen uit Haarlem is. Reeds meerdere malen is hij wegens dief stal veroordeeld en zelfs van ernstiger delicten verdacht, doch voor deze laatste heeft men geen voldoende bewijs tegen hem gehad. Nu men thans de hand op hem heeft kunnen leggen, meent spr,. dat een zware straf opgelegd moet wor den en hij eischt 80 dagen hechtenis. Volgens het politie-rapport, zijn giste ren een tweetal rijwielen, welke onbe heerd stonden, onlAreemd. Ter inzage is nedergelegd het ingeko- 1 men verzoekschrift met de bijlagen van Jac. Klerk en D. Bruijn om vergunning tot oprichting van eene inrichting voor machinale houtbewerking ten dienste van een houtkooperij in een te bouwen werkplaats op een terrein gelegen aan de Reguliersstraat no. 38b, waarbij elec- frische beweegkracht zal worden aange wend tot een gezamenlijk vermogen van 13 A P.K. tot het aandrijven van een cir kelzaag, een vlakbank en een slijpma chine. Ter inzage is nedergelegdd het ingeko men verzoekschrift met de bijlagen van A. O J. J B. Requin, om vergunning tot oprichting van eene koek- en banketbak kerij in het perceel aan de Breestraat No. 1, hoek Lange Boogaardstraat, waarbij, electrische kracht zal worden aangewend tot het aandrijven van een amandel wrijfmachine. Ter inzage is nedergelegd het ingeko men verzoekschrift met de bijlagen van W. P. N. Kooy, om vergunninng tot op richting van eene inrichting voor machi nale houtbewerking in het perceel aan de Kromme Elleboogsteeg en het daarin bezigen van electrische beweegkracht voor het aandrijven van te plaatsen werk tuigen. Men schrijft ons Op 8 dezer werd te Haarlem een ver gadering gehouden, die door 26 leden be zocht was. In de vacature Bakhuizen, die naar Leimuiden verhuisd is, werd tot bestuurs lid gekozen da heer W. Visser, commies ter secretarie te Velsen. De hoofdschotel voor deze vergadering vormde de door den heer A. Koelma, te Haarlem, te houden lezing over de nieu we pensioenwet. Spreker gaf eerst een geschiedkundig overzicht van onze pen- sioenwefgeving en behandelde vervolgens de nieuwe wet. mede in verband met de thans nog geldende oude regelingen. Met groote belangstelling werd het door den heer Koelma gesprokene ge volgd en na afloop daarvan werd druk gebruik gemaakt van de geboden gele genheid tot hel stellen van vragen. Dinsdagavond vergaderde de afdeeting Haarlem van genoemden bond, met hare vakgroep Illustratie-bedrijven. De her ziene patroonsvoorstellen werden behan deld n.I. dat betreffende den arbeidsdag met een half uur te verlengen. Na ver schillende besprekingen werd besloten het advies van het Hoofdbestuur te aan vaarden, n.I. afwijzing van de patroons- voorstellen. B. en W. van Haarlem brengen fer openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van Th. J. F. Stokman om verlof tot het verkoopen van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in den winkel van perceel Dub- belebuurt no. 1 en een verzoekschrift van J. S. Kos te Haarlem om verlof ingevolge art. 34 dier wet tot het verkoopen van al coholhoudenden drank anderen dan ster ken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de drinkhal plaatselijk be kend Frederikspark nr. 9. B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van W. J. J. de Groot om verlof tot het verkoopen van alco holvrijen drank, voor gebruik ter plaat se van verkoop in den winkel van per ceel Pmerlestraat no. 28 en een ver zoekschrift van J. v. Brugge om ver lof tot het verkoooen van alcoholvrijen drank, voor het gebruik ter plaatse van verkoop in den winkel van perceel An- toniestraat no. 75. Door den Hoogen Raad zijn in cassatie vernietigd,met verwijzing van de desbe treffende zaken naar het gerechtshof te Amsterdam, twee vonnissen van de recht bank te Haarlem, bevestigende de uit spraken van den kantonrechter aldaar tot veroordeeling van H. Z. H., caféhou der te Beverwijk, en P. C. T., koopman aldaar, wegens drankwetsovertreding tot 3 boete. Voorts werd geconcludeerd tot verwer ping van de cassatieberoepen van: J. S., door het gerechtshof te Amster dam tot een jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens heling van bankbiljetten; G. R., door den kantonrechter en de rechtbank te Haarlem veroordeeld tot 10 boete wegens overtreding van de Drankwet; den officier van justitie te Haarlem te gen C. G. en P. C. H„ beklaagd van overtreding van de Vuurwapenenwet Te Delft slaagde voor het prop. exa men voor Scheepsbouwkundig ingenieur, de heer H. v. d. Ploeg, geboren te Haar- len. Heden, '15 Juni, is het 40 jaar ge leden, dat de heer J. F. Hailswit, direc teur der Haarlemsche Machinefabriiek, aan genoemde Maatschappij werd verbon den. L'. Niesten, H. v. Alphenstr. 6, bril; L. Post, Teylerstr. 49, bril; M. Boeg- born, Voorhelmplein 23rd., broche. M. Koreman, Zijlweg 17, boek. L. Wolf, Schpepmakersdijk 34, bal. H. Derr, Nio. Beetsstr. 3, badcostuum. J. Stokvisoh, B. Ottostr. 25, collier. G. Brands, Jans weg 34, duif. G. Janstra, Da Oostastr. 6, duimstok. J. Onland, Duvenvoordestr. •38, doghond. Kennel Fauna, Parklaan, Fox terrier, gebracht door J. Derks, Tulpenstr. 17D. Geel hondje, gebr. uit de Pastorie, Jansstr. 41. Zwart m. witte kat, gebr. d. J. Schaap, Rozenprieelstr. 61. B. J. Biergman, Panentorenvest 21, kraag. M. Bos, Kl. Houtstr. 11t ^jjden kindermuts. G. André, Iiuychaverstr. 12, fluweel en kindermuts. II. v. d. Aar, Harmenjansstr. 66, riem. Olieslager, Oost vest 20rd. lipssleutel. H. Jonker, Saen- redamstr. 16, strandsohopje. J. Jasperse, L. Vlamingstr. 23rd., ring met sleutels. M. Kuipers, Vooruitgangstr. 88, kinder schoentje. J. Tiemeyer, Duveavoordestr. 23, vulpenhouder. Terug te bekomen bij: J. Vonkenbcrg Adr. Loosjesstraat 34, Armband; A. J. v. Zutphen Jr. Gaelstraat 37. Armbandhorloge; G. Wien, Heeren singel 129J, Bankbiljet; P. Harren Lan ge Bogaardstraat 5, Bril in étui; A. de Jorig, Popelingstraat 6rood Bril in étui; H. Dijkstra, Gasthuislaan 30, Duif; H. v. Keulen Schagchelstraat 22, Dameshand schoen; T. Braaksma, Alb. Thymstraat 27 Dameshandschoenen; Kennel Fauna Park anri119: Grijze kat, gebracht door Lin deman, Zijlweg 28; Roode kat, gebracht door' Schagchelstraat 23; Zwarte Val' gebracht door Pyl, Krelagestraat 30; W, Schwitzer Baljuwslaan le, Fransch leerboekje; C. Hoekstra Oranjestraat 122, Medaille; B. v. Kessel Kennemersstraal 20rd Motorstofbroek; L. Schmidt Zuider straat 24rd Mes in scheede; A. Berthole, Leliestraat 21, Medaillon; A. de Jong, Voorzorgstraat 10, Grijze pet; C. v. d. Burg Jansstraat 52, Groene kinderportemon- r.aie G. de Jong Hofdijkplein 1 Rijwiel; A. Hilhorst Westergracht 91, Ring met sleutels; Wed. Bierhaalder, Linschotenstr. 49 Zwart kinderschoentje; F. Harden- smeets, de Clercqstraat 73, Spaarzegels; W. R. Pauli, Brouwersstraat 77, kinder- taschje; G. Gulden, Kastanjelaan 12, Heemstede, Tabak; G. Waage L. Coster- straat 12, Dameshorloge. z Gisrter is te 's-Gnavenhage aanbesteed het maken van een beschermingsdijk rond het terrein bestemd voor den bouw der sluizen beoosten Wieringen met bijko mende werken. Laagste inschrijfster: de N.V. tot Aanneemen van Waterbouw- werken v.h. A. Holman, alhier voor 985.000. Het programma der wedstrijden ver bonden aan de Haarl. R. K. Gymnastiek- Vereeniging „Ursus" is thans als volgt vastgesteld Tot deelname zijn uitgenoodigd alle O. K- gymnastiek- en athletiekvereenigin- gen van Haarlem en omstreken De inschrijving is opengesteld tot 25 Juni a.s. 1. Een Vierkamp, bestaande uit 100 M. weldoop, kogelstooten, polsstokhoogsprin- gen, vèr-springen met aanloop. Men kan óók alleen deelnemen aan een dezer vier. Voor hem, die in alle vier uitblinkt is een extra-medaille beschikbaar. 2. 400 Meter wedloop, (personeel). 3. 400 Meter estafetteloop. 4. 100 M. hordenloop. Dit alles uitsluitend vodr mannen, bo ven 17 jaar. Verder voor jongens, heneden 17 jaar: 5. 4 X 80 M. estafetteloop. 6. Touwtrekken, (ploegen van vier.) Voor Dames: 7. Hindernisloop. Voor ieder nummer zijn 2 medailles als prijs beschikbaar, met uitzondering van de nummers 5 en 6, waarvoor 1 prijs wordt uitgeloofd. Zondag 18 Juni a.s. zal des morgens te elf uur een vriendschappelijken wedstrijd (Roturnmatch) gespeeld worden in het I atronaatsgebouw Koningsfeinstraat 2. (bij den Kampersingel), alhier tusschen de R. K. Damclubs „Dammen is Denken" uit Amsterdam en „St. Joseph," alhier. Daar de Haarlemmers ongetwijfeld alle pogingen in het werk zullen stellen om revanche te nemen voor hun laatst gele den nederlaag belooft deze ontmoeting zeer belangrijk te worden. Belangstellen den zijn hartelijk welkom. In staat van faillissement werd ver klaard: de Naamlooze Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende goederen de Boerenbedrijven „La Estella", gevestigd te IJmuiden. R.-C. Mr. H. v. Loghem de Jossehn de Jong, stelt aan tot curator Mr. F. J. D.T heyse. Gehomologeerd werd het accoord in het faillissement van H. I. Linssen, sigaren handelaar en tabaksfabrikant. wonende te Haarlem (20 pCt.). HOOGER BEROEP. Hooger beroep werd aangeteekend doot U' S;. te Beemster, ter zake „smaad schrift veroordeeld tot 6 weken gevan- gemsstraf. Ondertrouwd: 14 Juni: J. v. Wijk en A M. Schilpzand. C. A. J. Miché en H. v" Loenen. W. G. de Korte en A. v. Don selaar. C. de Mooij en A. J. Porre. J. H. Zeestraten en M. Smit. J. J. M. de Rijk en A. M. J. Verkerk. B. J Se ders en W. Mellema. J. Hendriks en A. Siemens. J. Hage en L. Versteeg. M. Zuidweg en M. A. Fictoor. J. A. Jonker en D. N. de Jong. P. v. Steijnen en W. H. v. Dansik. Th. G. v. Geldorp en S. A. Bulters. D. v. Bergen en N. Bakker. Getrouwd: 14 Juni: P. Th. Harmsen en S. M. Verloop. P. Bax en A. 't Hoen. J. B. Calvelage en A. E. de Mol. A. C. v. d. Walie en M Meijer, A. N. v. Warmer dam en G. M. v. Roode. A. Krit en 3. Ouwejan. J. Breeuwer en L. Wijkhui zen. Geboren: 13 Juni: d. van C. Ch. Klerk- Dietz; d. van Ph. C. Niemann-Dona. d. van N. Eekhout-v.Egmond. 14 Juni: z. van W. oning-Huisman. z. van J. de Haan-Munniksma. d. van A. M. C. Snoeks-Diependaal. d. van A. S. Roest- v. Baekel. DE ZONNESÖHEBMEN EN DE PREOARIO-BELASTING. In uw redactioneel stukje over de zonnescherm belasting (die er gelukkig in den eerst voorgestelden vorm niet komt), waardeert u bestrijders van den origi- meelen opzet, al niet heel vleiend, door hen als zwartkijkers te kwalificeeren. Bovendien is het onjuist dat mijn be strijding van winkeliersstandpunt deze zouden wel weder de zwaarst belasten geweest zijn uitgegaan was. Duidelijk staat toch in mijn ingezonden stuk: Zonnescherm aan uw woning of winkel, kantoor of werkplaats. Algemeener kan het toch zeker niet!! Intusechen blijkt de geheele precario- verordening aangevochten te moeten wor den door groote troepen van „Zwart kijkers". Hoogachtend, JAO. LAMP. Naschrift der Eedactie. Inzender schijnt de strekking van het bewuste stukje niet goed begrepen te hebben. Er staat niet in dat inzender de zaak van winkeliersstandpunt heeft bekeken, maar er staat in, dat wij nog andere ingezonden stukken hadden ontvangen (deze inzenders verzochten, na inlichtin gen te hebben verkregen hun stuk niet te plaatsen!) waarin vooral werd gewezen op de onbillijkheid van deze belasting voor de winkeliers. Wat trouwens volko men hun recht is en volkomen juist is. Wil inzender nog eens den nadruk er op leggen, dat hij niet den nadruk op 't winkeliersbelang heeft gelegd, dan is daartegen onzentwege geen bezwaar. Ver volgens hebben wij er op gewezen, dat degenen, die voor een belasting op zon neschermen vreesden, gelukkig f„te zwart" gekeken hebben. Maar inzender gelieve er goed nota van te nemen, dat wij allerminst al degenen, die aanmer king maken op de verordening „zwart kijkers" genoemd hebben of zullen noe- men. Hij overtuige rich daarvan door even te informeefen bij de Haarl. rian- delsvereeniging, welke toezegging wij haar gisteren deden. De Kring Twenthe heeft een voor. stel ingediend voor de jaarvergadering van den U. R. K. V. B., om van 1 Juni—15 Aug. een gesloten voetbal» seizoen in te voeren. Onze landgenoot M. Peeters werti Dinsdag op de Ordirap-wielerbaan in de finale om den Grand Prix door den Engelschman Owen geklopt. Hij moest zich met de tweede plaats te vreden stellen, terwijl de Engelschman Sibbith als derde aankwam. Zaterdag j.J. heeft de Int. Board vergaderd. De agenda vermeldde o. a. het voorstel van Schotland tot wij ziging van den buitenspelregel. De Schotsche afgevaardigden trokken ech ter reeds vóór de behandeling het voorstel in, overtuigd als zij waren, dat het verworpen zou worden, wijl de vertegenwoordigers van de F. A. (Engeland) blijkens berichten in de pers opdracht hadden tegen het voor stel te stemmen. De voorstellers.'ga ven te kennen, dat in de toekomst het voorstel nog wel eens herhaald zou worden en deden daarbij een beroep op de F. A. om haar stem dan niet te bepalen voor zij van de argumen ten voor de gewenschte wijzigingen kennis had genomen. („Tel.") Door de leerlingen der H. B. S. zullen op het terrein van de H. F. C. op Donderdag 15 Juni a.s. bii gun stig weder verschillende wedstrijden en openluchtspelen worden gehouiden. De staking, die Maandag in de Hout haven te Amsterdam onder de boot werkers uitbrak, is Dinsdag weer ge ëindigd. De stakers hebben het werk weer hervat. Evenwel ontstond er een nieuw conflict, doordat nu de ontvan gers van het hout in staking gingen, wegens aankondiging van loonsverlaging. Deze staking was echter van korten duur, daar tusschen werkgevers en ar beiders een compromis tot stand kwam. De arbeiders hebben het werk op de oude voorwaarden hervat, waarna de loonsverlaging met de organisatie-bestu ren zal worden besproken. Slechts bij een firma duurt de staking voort, daar deze de loonsverlaging doorvoerde. Het Dinsdag aangekomen s.s. „Uda Home" een houtboot, wordt niet gelost. Er zijn geen H. A. E.-arbeiders bjj betrokken. Vrijdag en Zondag a.s. reizen de le den der Nederlandsche (Vakbureau)de- legatie af, die deel zullen nemen aan het congres van het Internationaal Chris telijk Vakverbond, dat 21, 22 en 23 Juni te Innsbrück (Oostenrijk) gehou den wordt. De Vakbureau-delegatie wordt gevormd door de volgende heeren: Pastoor J. O. van Schaik, 0. Jw Kuiper, A. 0. de Bruijn, J. Th. Nij- kamp, Mr. A. van Jole, Mej. Hutten, S. van Tol (Bakkers) A. J. Loerak ker en H. Kuiper (Landarbeiders) A. A. v. Hamersveld, B. Hinterding (Kan toorbedienden) J. Th. van der Laan (Houtbewerkers) J. Hellemone, T. H. van Leur en G. Haen, (Spoor- en Tramwegpersoneel) 0. Eoestenberg en E. Passier (Lederbewerkers) F. van Welie (Metaalbewerkers) C. van Rijswijk en A. Diemei (Naaisters- en Kleer makers) J. Gemen (Tabaksbewerkers) A. v. d. Meijs (Textielarbeiders) J. Zwa*- ga (Transportarbeiders) P. Kleys, W, Mooyman, E. Hulselmans (Fabrieksar beiders). PURMEREND, 13 Juni. Aangevoerd 70 stapels kaas. 16 st. Febriekskaas 37, m. m. 38,54 st. kl. Boerenkaas 37, m. m. 41, 1 st. Commissiekaas m. m. 36, 8 st- Goudsche kaas 34 per 50 K.G. 1563 K.G. boter 2—2.20 per K.G. 872 runderen, waaronder 360 vette ƒ0.90—1.30 per K.G. en 488 melk- en geldekoeien, gelde- 150325 en melk- 175—400 per stuk. handel stug: 24 stie ren; 59 paarden 150—250; 207 vette kalveren 1.561.75 per K.G., matig; 360 slacht- en fokkalveren, slacht- 10 —45 en fok- 18—36, vlug; 424 vette varkens: zouterij 0.88—0.92 en slacht- 0.92—0.98 per K.G., matig; 23 magere varkens 2537, vlug; 284 biggen f 12 —28, vlug; 1064 schapen 2350, matig; 908 lammeren 9—17, matig; 68 bokken; kippeneieren 7.508.50 en eendeneieren 16.50 per 100 stuks.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2