PLANTENBO 3 Finale Uitverkoop Willem van Liemt PIANO'S bij G, OTTO's Pianohands TELEGRAMMEN. Te koop aangeboden Jonge Duitsche Herders KüUZIËKi t- EEN TUIN-IDYLLÉ. Ze had haar rustpoos, de blijde familie van merel, zanglijster in die andere gewiekte zangers die elk met hun eigen geluid den schoonen avond hadden 1 ^zongen. Vreemd stil was het in 't dichte kastanjeloof en zelfs in de bloeiende ahorn scheen het leven geweken. Wel was erin den zonbe schenen top van een der hooge abeelen een ongewoon bewegen, en als mijn oog me niet bedroog dan was het die tweevoetige minstreel die er vroeg in de Meimaand zijn liefdelied had ge zongen. Maar zijn zang was verstomd. Hij scheen enkel een plaatsje voor den komenden nacht te zoeken, maar toch zóó dat de eerste zonnestralen hem de dauw van zijn veeren mochten kussen. Daar maakte de zucht der hobo zich zich los uit het orkest, parelende har- peklanken stegen met haar op. Zan merel in abeeletop deed een enke toontje hooren, blijkbaar verrast. Luisterde, luisterde.... De harpeklanken, de violen en cello's vermengden zich tot dat altijd lieve klankbeeld uit „Les Contes d' Hoffmann." En onze zanger Zijn merelhart liep over. „HoortLangzaam, luide en lief getaald, „Hoe diep hij lust en leven"haalt, „Als uit de gronden. „Van duizend orgelmonden." Het orkest speelde de liefelijke serenade „Belle nuit, o nuit d' amour." Merel zong, zong van dien liefelijken Meinacht, in andere tonen aan die mannen daar beneden, maar als zij uit heel zijn hart. Dan was het stuk uit. Hoorders wa ren onder den indruk, toonden zich dankbaar, en dan was 't weer stil. Vreemd stil. Maar Merel's herinnering is wak ker geroepeneen lange diepe toon als strak de zucht der hobo, dan weer stil. Maar dat stil-zijn is hem het mo ment der inspiratie, want daar-komen hem, schuchter eerst, luider nu, de klanken recht uit de ziel en vervullen de hooge lucht met blijheid Blijheid, die zich legt op het hart van den luisteraar. Ook Gerharz is niet doof voor den mededinger daar in 't hooge hout, hij toch was 't die hem wekte, volgt dan den duidelijk uitgesproken wensch van die daar om den muziektempel geschaard waren, en andermaal klinkt, mooier nog, want inniger, de serenade van daar even op uit de getokkelde snaren der violen en harp, de cello zingt haar liefdelied. Hoe intens werd er dan verder den heelen avond gemusiceerd. En hoe innig was het contact tusschen or kest en publiek. Want nu besefte 'i eerst ~oed, dit publiek(en ik vergeet daarbij zeer ze er niet de vele hoorders die zien Duiten het park om 't hek hadden geschaard,) hoe het ons or kest noodig heeft. Ik denk daarbij ook niet het laatst aan de concerten in Den Hout. Zie dat maar, daar achter het gespannen touw, die menschen gaan straks naar huis en nemen iets mee in hun hart, dat hun de dufheid van een klein achter- Vertrekje wel doet vergeten. Daar snort een auto voort 1 Halt, chauffeur, uw heer wil gaan zien, daar op die rijen stoeltjes, die menschen die luiste rend zitten zooals hij straks in Amsterdam waar Mengelberg den staf zwaait. Voor die oudjes was het een lange tocht naar de tent in den Hout, en aanstonds nog terug ook. Maar wat nood, muziek geeft veer kracht,en altijd weer is 't hun zoo goed bekomen. Van het „Insel der musika- lisch Glückseligen" daar ergens,in de groote stad hebben zij nooit gehoord Hun Mengelberg staat daar vóór hen, ^n die is hun alles. Och, ik had bij den afloop van dft concert zoo graag de wegstromende bezoekers tegenhouden willen en hun toespreken. Hun zeggen dat straks •hun offer van vijf gulden alles goed zal maken. Men mag de liefde van de leden van hun H.O.V. wel kennen. Wellicht zal op deze wijze het groote bedrag dat noodzakelijk vereischt wordt, niet geheel bijeenkomen. Wat nood Ko men niet veel groote werken bij gedeel ten tot stand Hier geldt hetaanpak ken waar 't het éérst noodig is. Brengt bijéén, ééndrachtig. Uw bón is verlo ren geraakt De administratie der dagbladen verstrekt U een andere twee zoo ge wilt. Maar op 't eerstvolgend Eoncert (de datum wordt nog bekend gemaakt,) moogt ge niet ontbreken. Zendt uw bon in, niet morgen, maar hog heden. G. J. K. Prov. Staten van Noord-Holland. E&indermafeiï 95 cf. Groote maten 1.37% Anegang, h. Warmoesstr. Tentoonstelling van etsen. Kunstzaal F. H. Smit. Constance M. Pott en Jan Daum exposeeren een collectie etsen in Smit's tentoonstellingszaaltje, dat zich voor tentoonstellingen van gra fische kunst zoo goed leent. Jan Daum is een Javaan, hij studeerde aan de Haarlemsche school voor kunstnijver heid en daarna in Engeland waar hij het Royal College of Ars bezocht en de School of Etching and engraving die onder l iding van Miss Pott en Sir Frank Short een goede repu- atie verkreeg. De tentoonstelling bevat dus het werk van meesteres en leerling en de invloed van de een op den ander is dan ook nog wel te zien. Toch treedt in Daum's werk ook het persoonlijke naar voren, hij koos zich andere on derwerpen en ook zijn wijze van uit beelden werd anders, krachtiger voor al. Beider werk kenmerkt zich door groote technische vaardigheid, een eigenschap die men bij de Engelsche grafikers maar zelden mist. Men krijgt zoo den indruk alsof het met weinig moeite gedaan werd. Het spreekt echter vanzelf datzoo iets niet bereikt wordt zonder voorafgaande ernstige studie. „Teekenen, teekenen en nog eens teekenen," heb ik een bekend illustra tor eens hooren zeggen en dit moet ook wel het parool geweest zijn op de school van Miss Pott. Kunstenaars worden niet gemaakt, maar wat goede leiding doen kan, daarvan is Jan Daum, met wien we voor jaren op de kunstnijverheidschool studeer den, een sprekend voorbeeld. Het werk van Miss Pott doet niet bepaald persoonlijk aan. Wanneer we* een jaargang van „The Studio" opslaan dan vinden we daarin wel overeenkomstig werk. Knap is het echter zeer zeker wat deze kunstena res produceert, het is vaak een spelen met de etsnaald dat bewondering wekt Het liefst is ons van haar, hiet geëx poseerde we ken, een duinlandschap waarin de groote ruimte zoo goed is uitgedrukt, waarin het zwart en wit zoo meesterlijk is en de naald met zoo veel zwier gehanteerd werd. Daum is veelzijdig in zijn onder werpen, doch vooral het landleven is hem lief en op aantrekkelijke wijze weet hij het te vertolken. We zien dat reeds aan het tafreeltje waarmede de uitnoodigingskaart voor de tentoon stelling is verlucht. Wat is dat zonnig, levendig en schilderachtig Ook toont hij zich een goed portretteekenaar, het zelfportret waarin we den levens- lustigen jongen uit onze schooljaren zoo goed terugvinden is daarvan een bewijs, maar niet minder is dat de f ne eu karakteristieke ets naar een bejaarde dame. Leuke boeren- en andere typen heeft Daum geëtst of in houtsnede weergegeven en hij deed dat met ge voel en humor. De schoonheid der Japansche figuurtjes ontging hem niet en hij koos ze tot onderwerp Jvan een paar etsen, die zeker niet zijn minste werden. We mogen zeggen, dat wie van etskunst houdt, van deze ten toonstelling zal genieten. M. v. d. W. De moord op veldmaarschalk Wilson. De Iersche verkiezingen. De graandistrlbutle In Dultsch- land. De Duitsche schuld aan den oorlog. BI OFWENDAAL, Gemeenteraad. Donderdagmiddag vergaderde de raad der gemeente Bloemendaal on der voorzitterschap van den burge meester. Afwezig de heeren dr. Born- water en Bijvoet. Alvorens aan de agenda te beginnen deelt de voorzitter aan den heer Ho- genbirk mede, naar aanleiding van een in de vorige vergadering gestelde vraag, dat inzake het rijden met vrachtauto's, deze een belasting per as mogen hebben van 5000 K.G. en een aanhangwagen van 2800 K.G., waarbij de maximumsnelheid is be paald op 17 K.M. De heer Hogenbirk spreekt de hoop uit dat aan het gejakker spoedig een einde moge komen. Voor spr. is een beperking der snelheid hoofdzaak, het gewicht der auto's kan hem min der schelen. De voorzitter belooft, dat B. en W. de zaak in behandeling zullen ne men. Hierna brengt de voorzitter ter sprake, de in de vorige zitting geuite beweringen van den neer van Kessel omtrent de controle der politie. De voorzitter las een lijvig rapport voor, van den commissaris van politie, waarin de beweringen van den heer v. Kessel stuk voor stuk worden be antwoord en vele er van weerlegd. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. deze zaak goed willen onder zoeken en daartoe den heer Van Kessel hebben verzocht op een verga dering van B. en W. te komen, doch tot tweemalen toe liet de heer Van Kessel zich verontschuldigen, maar was bereid om schriftelijk de zaak te behandelen. Verder legt de voor zitter er den nadruk op, dat eventu- eele klachten over de politie bij hem als hoofd der politie behooren en niet bij den raad. De heer Van Kessel constateert, dat de commissaris hem op verschil lende punten gelijk geeft en noemt eenige gevallen op, die volgens hem aan een goede bewaking ontbreken. Dat spr. niet op de vergadering kon komen, kwam door zjjn drukke werkzaamheden. nog niet de. Koninklijke goedkeurtng heeft erlangd en wellicht ook niet ver krijgen zal. In afwachting daarvan heft Haar lem voorloopig een schoolgeld van 200 per leerling, wat voor vele in woners zeer bezwaarlijk is op te bren gen. Daar evenwel indien deze bij slagregeling ten uitvoer gebracht wordt een onbillijkheid geschapen wordt ten aanzien van de leerlingen der hier gevestigde Middelbare scho len, te weten ,,'t Kopje" en het Ken- nemer Lyceum, geven B. en W. in overweging om voor alle leerlingen uit deze Gemeente die een Middel bare School of een Gymnasium be zoeken, een bijslag op het schoolgeld te verleenen en wel naar den maat staf geiijk deze werd bepaald in art. 4 der op 16 Februari j.l. vastgestelde verordening, zoodat hij, die een zui ver inkomen geniet van 3000 slechts 60 heeft te betalen, 3000 tot en met 4000 100, 4000 tot en met 5000 140 enz. en tevens te bepalen, dat deze bijslag niet meer zal bedragen dan 240 per leerling. De heer Laan wil deze regeling voor het Kopje en 't Lyceum niet ge troffen zien, want dit zal de gemeen te ontzettend veel geld kosten. De heer De Roo van Alderwerelt wil niet met twee maten gemeten zien, hetgeen gebeuren zou, indien de heer Laan zijn zin kreeg. Bovendien bepaalt de bijdrage van de gemeente zich slechts tot eenige leerlingen. De heer Laan erkent van het in gekomen adres van het Kopje niets te hebben geweten en kan, nu hij hiervan kennis heeft genomen, zich wel bij de regeling neerleggen. Deze wordt daarna met alg. stem men aangenomen. De Haarlemsche Orkestvereeniging wenscht te voldoen aan de haar bij de toekenning van het subsidie op gelegde verplichting tot het geven van vijf concerten in deze Gemeente. Deze muziekuitvoeringen evenwel kunnen slechts plaats hebben in een muziektent en niet op een plankier, daar het orkest grootendeels uit strijk instrumenten bestaat. De voorzitter vraagt of de heer Van Kessel alsnog bereid is om op een vergadering te komen. De heer Van Kessel verklaart zich hiertoe bereid. De vergadering wordt bepaald op Vrijdagmiddag 4 uur, bij welke vergadering de heeren De Roo van Alderwerelt en Noorman tegen woordig zullen zijn. Hierna is aan de orde: Punt 1 Ingekomen stukken. B. en W. deelen mede, dat zij in gevolge het advies van den heer Jongepier den directeur der Gasfa briek verzocht hebben in den ver volge slechts tegen afgifte van kwi tantie met de muntgasverbruikers af te rekenen. Zal in geheime zitting wo.den be handeld. Onder overlegging van een schrij ven van den directeur der Gasfa briek geven B. en W. in overweging om le. geen gaspenningen in te voeren: 2e. meterhuur en gasprijs geschei den te houden, daar anders vermeer dering van het verbruik stijging der meterhuur met zich zou brengen, hetgeen B. en W. ongewenscht voor komt. Zal in geheime zitting worden be handeld. B. en W. vinden geen vrijheid om den Raad te adviseeren gunstig te beschikken op het voorstel der Ver eeniging van Nederlandsche Gemeen ten om de contributie per inwonervan 1 cent per inwoner te verhoogen tot 1 y2 cent per inwoner, hetgeen voor deze Gemeente van 1923 af een meer dere uitgave van f 50 zou vorderen. Goedgekeurd. Bij besluit van 16 Februari 1922 werd naar aanleiding van de door de gemeente Haarlem voorgenomen re geling van het schoolgeld der H.B.S. en Gymnasium voor buiten-leerlingen, van wie het maximum 300.zou worden geheven, door den raad een verordening vastgesteld op het toe kennen van een bijslag daarop. Inmiddels werd B. en W. door Ge deputeerde Staten bericht, dat die door Haarlem vastgestelde regeling Aangezien nu liet aanschaffen van een muziektent minstens 2000 zou kosten (nog daargelaten waar zij zou moeten geplaatst worden of 's winters worden opgeborgen) vin den B. en W. en de Financieele Com missie geen vrijheid een voorstel tot aankoop te doen, mede in verband met het feit, dat de geldelijke toestand van de Gemeente zulk een uitgave niet wettigt. Zij geven derhalve in overweging om onder dankzegging voor de betoonde bereidwilligheid de Haarlemsche Orkestvereeniging te ontslaan van haar verplichting om in 1922 in deze gemeente vijf con certen te geven. De heer Schulz meent, dat men de tent, nu de kosten beduidend minder zijn geworden, zeer goed kan bouwen. De heer De Roo van Alderwerelt merkt op dat men indertijd een goede tent in Bussum had kunnen koopen. Misschien is deze nog te koop. De heer Bispinck uit zijn groote bewondering voor het orkest en zegt dat voor een goede uitvoering een mooie, geschikte tent noodig is. Verschillende heeren voeren nog het woord en betoogen in hoofdzaak dat er geen gelden zijn voor een tent, waarna besloten wordt het voorstel van B. en W. te aanvaarden. Alleen de heer Schulz verklaart er zich tegen. De heer Hogenbirk merkt nog op, dat misschien een ingezetene van Bloemendaal zich gedwongen acht een tent aan de gemeente ten ge schenke te geven. Als dat zoo is, zegt de voorzitter, zullen we de concerten wel krijgen. B. en W. deelen mede, dat het h.i. nooit in de bedoeling heeft gelegen, dat Van Maren eenig exploitant van een fietsenbergplaats aan den Zeeweg zou zijn, een feit, dat door adressant in een mondeling gesprek is toege geven. Zij wijzen er bovendien op, dat de wijze, waarop de berging van rijwie len plaats heeft, verre van goed is. Op grond van een en ander geven zij in overweging om afwijzend op ,zijn adres te beschikken* waarin hii verzoekt om het uitsluitend recht van fietsenstalling. Besloten wordt op het adres af wijzend te beschikken en B. en W. te machtigen om met nog andere exploitanten onderhandelingen aan te gaan. Onder overlegging van het bezwaar schrift der hoofdagenten van politie wegens de door den heer Van Kessel in de laatste raadsvergadering ge sproken woorden, stellen B. en W. voor om een commissie van onderzoek naar de feiten in te stellen, indien de heer Van Kessel zijn toen geuite beschuldiging niet herroept. De heef Van Kessel merkt op dat i hetgeen hij in de raadsvergadering van 20 April heeft gezegd, niet juist in de notulen is neergelegd. Hij heeft be weerd dat de hoofdagenten niets doen dan controleeren en had verwacht dat B. en W. zijn opmerking op prijs zouden hebben gesteld. Bij de betrok ken personen heeft dit aanleiding gegeven tot veel gezwam, doch daarop wil spr. niet ingaan. De voorzitter antwoordt dat door de onware woorden van den heer(Van Kessel de pers en het publiek een on juiste meening van het politiecorps verkrijgen kon. Doch de politie is goed en om dit te bewijzen wil spr. een commissie van onderzoek, om zoo onpartijdig mogelijk te oordeelen. Besloten wordt ook dit adres in de commissievergadering te bespreken. B. en W. refereeren zich aan het advies ten aanzien van het terrein bij ,,'t Huis te Bloemendaal" door hen in overeenstemming met de Grond- commissie aan den Raad uitgebracht, om deze gronden te bestemmen voor middenstandswoningbouw en geven in overweging aan de vereeniging Bloemendaal Noord" te berichten, dat de gemeente voor arbeiderswoning bouw voorloopig slechts terrein op Rolland beschikbaar heeft, daar Ged. Staten hun goedkeuring nog niet heb ben gehecht aan het besluit tot aan koop van grond langs den Zeeweg. De heer Noorman noemt de moei lijkheden op die verbonden zijn aan het verkrijgen van grond op andere plaatsen in of buiten de gemeente. Spr. vraagt waarom de terreinen bij ,,'t Huis "te Bloemendaal" niet aan de vereeniging kunnen worden afge- De voorzitter antwoordt dat volgens het advies der grond-commissie daar middenstandswoningen gebouwd moe ten worden. De heer Schultz zegt dat de behoefte aan arbeiderswoningen grooter is dan die aan Middenstandswoningen. De heer Van Kessel merkt op dat hij zich in de grond-commissie ver zet heeft tegen de bewering dat al daar alleen middenstandswoningen gebouwd mogen worden. Spreekt men dus van het advies der grond-com missie dan moet men spreken van de meerderheid dezer commissie. Naar aanleiding van een opmerking van den voorzitter dat de midden standswoningen gedupeerd zouden worden door de arbeiderswoningen, waarvan het voorbeeld te zien is aan de Rampenlaan, antwoordt de heer Noorman,, dat aan den Kloppersingel door Patrimonium arbeiders- en mid denstandswoningen naast elkaar ge bouwd worden. De heer Laan zegt dat de grond- commissie grond op Rolland heeft aangewezen. Waarom aanvaardt de vereeniging dit niet Omdat het een beetje ver af is In Amsterdanm, zegt spr. wonen duizenden nog veel verder van hun werk af. De heer Schultz antwoordt dat deze vergelijking niet opgaat. In Amster dam hebben de arbeiders het uitge breide tramnet tot hun beschikking, terwijl er tusschen Rolland en het noorden der gemeente geen enkele verbinding bestaat. Spr. komt met klem op voor het goed recht der ar beiderswoningen nabij 't Huis te Bloemendaal. Na nog eenige besprekingen wordt tot stemming overgegaan. Het voor stel van B. en W. wordt aangenomen met 3 stemmen tegen, die dér heeren Noorman, Schulz en Van Kessel. Op het betreffende terrein zullen dus geen arbeiderswoningen gebouwd worden. Punt 2. Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. Ontheffing werd aangevraagd door: I. Tiersen en N. Perquin, voor bouw villa aan den Parkweg. B. en W. adviseeren afwijzend, daar geen redenen bestaan om het verzoek in te willigen. Aldus wordt besloten. M. J. Meijer, verbouw van perceel Zandvoorterweg 53, Toegestaan. A. de Graaf, verbouw van perceel Bloemendaalscheweg 42. Toegestaan. Punt 3. Benoeming leuc.i stem- bureaux. In de plaats van de hu-erer. A. F. Bijvoet (Stemdistrict 1) en E. J. Langelaan (Stemdistrict 111) die hun ne benoeming tot lid van het stem bureau niet hebben aangenomen, worden als zoodanig benoemd de heeren S. P. Rijnierse in stemdistrict I, en jhr. J. C. Mollerus in district 111. Punt 4. Aanbeveling benoeming twee leden College van Zetters wegens uitbreiding van het zielenaantal. B. en W. stellen voor de volgende personen op de aan den Commissaris der Koningin in te zenden opgave te plaatsen voor de eene vacature de heeren E. W. A. van Nederhasselt en C. F. de Roo van Alderwerelt voor de andere vacature de heeren H. Hogenbirk en W. Noorman. Punt 5. Vaststelling der Bouwver ordening. Zonder bespreking wordt deze goed gekeurd. Punt 6. Aankoop van terrein aan den Prof. van Vlotenweg. B. en W. stellen voor om van den heer J. H. Wildervanck de Blécourt alhier aan te koopen een perceeltje grond en water gelegen aan den Prof. van Vlotenweg hoek Bleekerspad voor den prijs van 1. Goedgekeurd. Punt 7. Vaststelling tijdvakken waarin landbouwverlof zal worden gegeven in verband met de Le rplicht- wet. - 1 B. en W. stellen voor, deze tijdvak ken te bepalen tusschen 16 Juni to* 13 Juli van ieder jaar. Goedgekeurd. Punt 8a. Vaststelling percentage! van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1922—'23. j B. en W. stellen den Raad voor,! op grond van verschillende overwe-j gingen, om het percentage voor het' belastingjaar 1922'23 te bepalen op 5 pCt. Teneinde evenwel te voorko men, dat telkenjare het percentage aan de goedkeuring van de Kroon moet worden onderworpen, zal het j aanbeveling verdienen in de heffings-' verordening een maximum van het tej heffen percentage vast te leggen. Ten slotte wordt nog onder de' aandacht gebracht, dat in de gemeen ten Schoten en Zandvoort voor nood-, zakelijk levensonderhoud wordt af getrokken voor gehuwden 800 en voor ongehuwden 600 plus 50 voort* elk kind. Volgens de heffingsverordening de-"' zer Gemeente bedraagt de aftrek fzoo- wel voorongehuwden als voor gehuw den 1000, vermeerderd met f 50 voort, elk inwonend kind of pleegkind bene den den leeftijd van 16 jaren. Wenschelijk wordt het geacht ook voor deze Gemeente den aftrek te verlagen en te bepalen op 800 voort gehuwden en 600 voor ongehuwden in weiken geest B. en W. voorstellen de heffingsverordening te wijzigen, i Het percentage wordt bepaald ooi 5 pCt. Punt 8b. Bepaling aftrek voor noo zakelijk levensonderhoud. Na bespreking wordt besloten,^ den aftrek te bepalen voor gehuwde» 1000.ongehuwden f 600.vooc kinderen 100. Punt 9. Verbetering van den Ken^ nemerweg en Hooge Duin-en-Daafc scheweg. J De Zandvoorterweg van de Hout-_ vaart af tot den Viersprong, de Ken-i nemerweg en de Hooge Duin-en Daal- scheweg eischen dringend verbetering) B. en W. verzoeken derhalve d< noodige machtiging om een en ande» tot stand te brengen. Na eenige discussie wordt besloten tot verbetering met teerbasalt. Alleen de heer Van Kessel stemt tegen. Punt 10. Het besluit inzake uit-' voering Vleeschkeuringswet wordt i goedgekeurd. Het besluit betreft eeni ge wijzigingen in de Verordening. Da gemeente behoudt dus haar eigen Keuringsdienst. Punt II. Het nieuw reglement voo^ de Commissie Overleg Ais Commissie zitting zullen nemen wor^ den benoemd de heeren Hogenbirk^ Schultz en Noorman. De heer Hogenbirk bedankt wegenj te drukke werkzaamheden. In zijr plaats wordt daarna benoemd de heei jhr. mr. Teding van Berkhout, die d« benoeming aanneemt. I, Punt 12. De 3e suppletoire begroof ting 1921 wordt vastgesteld. i' Rondvraag De heer Van Kessel vraagt of en W. de Automobiélclub willen ver-, zoeken om borden te plaatsen aan dei* Nic. Beetsweg en den Aerdenhouts duinweg. Het college van B. en W. zal hi over nadenken. Daarna ging de raad in gehelmd zitting. Bij heropening werd medegedeeld dat de voorstellen van B. en W. inzake meterhuur, gasprijs en gasverrekeniof waren, aangenomen. SCHOTFR de leden van den raad die in <f< Jarsstraat 51 - Telef. 2515 Vliegende Hollander, Slaapkamer Ged. Staten stellen voor aan de Noord- Ilollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" over het jaar 1922 een subsidie te verleenen uit de provinciale kas van f 6000, te bestoden uitsluitend ten bate van de zuigelingenbeecherming in Noord Holland, onder voorwaarde: 1. dat dit bedrag ter beschikking zal worden ge steld van de door „Het Witte Kruis" bepaaldelijk ter behartiging van dit doel gevormde commissie, welke zal zijn sa mengesteld en hare werkzaamheden zal verrichten, overeenkomstig het door haar vastgestelde en door het hoofdbestuur goedgekeurde reglement en dat in de kosten, door de commissie voor dit doel in 1922 te maken, door „Het Witte Kruis" eene bijdrage zal worden geschon ken uit de algomeene kas der vereeni ging van ten minste f 1200. Verder zijn tal van subsidie-voorstel len verschenen, o. m. deze: Aan de Ned. Herv. Gemeente te Koog aan de Zaan voor de restauratie van haar kerkgebouw f 2500. He voorwaarde is gedaan, dat het rijk! f 50.000 geeft voor dit doel. Aan de vereeniging voor Christelijk vakonderwijs te Amsterdam voor haar handelsavondschool een jaarlijksche sub sidie van f 1.3461 Aan de vakschool voor kaasmakers te Hcorn 'on joarlijlcsoho subsidie Vau f 40'J Aan den cursus in hoefbeslag van de afi. Purmerend van den, Band van Sme denpatroons voor 1921 en 1922 telkons f 100. Voorgespeld wordt afwijzend te beschik ken op de subsidie-verzoeken van het Ned. gasthuis voor behoeftige en min- vermcuende oogljjdeiB to UtrecH en van (DAMES) DAMES-C9SIFECTIE de vereeniging Oud Hoorn voor restau- tie van den gevel Groote Noord 40 te Hoorn. LONDEN 23 Juni. O'Brien en Con nolly hadden toen zij vandaag voor den rechter gebracht werden, beiden zwach tels om het hoofd. Het O.M. zeido, dat het waarschijnlijk noodig zou zijn voor het hof om de openbaarmaking van de namen van de getuigen in do zaak te verhinderen en deed een beroeo op de pers om hiertoe mede te werken. Naar verluidt, is do politie in het be zit van een document, waaruit het be staan blijkt van een zorgvuldig beraam de samenspanning om zekere personen uit den weg te ruimen en een veldtocht van gewelddaden te beginnen. De over heid heeft uitgebreide voorzorgsmaatre gelen genomen om het leven van kabi netsministers en andere menschen van aanzien te beschermen en eigendommen te bewaken. CORK, 23 Juni. Collins, de eerste minister, is voor het graafschap Cork gekozen met een meerderheid van bij na 10.000 stemmen. BERLIJN, 23 Juni. Naar vernomen wordt, is er tusschen verschillende partijen 'n compromis gesloten inzake de graandistributie. BERLIJN, 23 Juni. De Pruisische Landdag heeft vandaag een motie van de Duitsch-nationalen aangenomen, strekkende om het Pruisische ministe rie te verzoeken, de rijksregeering te bewegen het officieele materiaal, plei tende tegen Duitschland's uitsluitende schuld aan den oorlog, alsmede be treffende de oorlogsverwocsting en de oorlogsmisdaden van de vroegere vij anden bekend te laten maken, Vacature gemeenteraad. Ia da plaats i van den heer C. A. Blom, di« ontslag heeft' genomen als lid van den gemeenteraad w** gems vertrek uit de gemeente, zal tot M van den raad gekozen worden de heer M, Akrientiën? at ii. net nieuw reglement voo» kommissie van Georganiseerd^ eg werd vastgesteld. C3B3G88 Hiermede vervullen wij de treurigen plicht n kennis te ge ven van het overlijden van onze geliefde zuster MARIA JOHANNA JACOBA SCHEFFERS na 'voorzien te zijn van d« H.H. Sacramenten der sterven den in den ouderdom van 66 jaar. H. M. SCHEFFERS. C, SCHEFFERS Religieuzev Heemstede 22 Juni, Leidschevaartweg 117, to huur vanaf t 8 per maand wegens plaatsgebrek, modern Eikenhout Linnenkastje. Adres de Genestestraat 38, (buiten de Am-j sterdamsche poort). gebruikt, doch in goeden staaf, te koop gevraagd. Brieven onder No. 2839, Bureau van dit blad. aangeboden voor Heer of Klein gezin. Met of zonder pension, JAVASTRAAT bij de Schoterweg, Br. no. 2825 bureau van dit blad. TE KOOP met prima Stamboom en S. kaart. Vader: de bekende hoog- gekroonde Wotan's Irold. Te bevra gen Garemkokerskade 6. Ook Zon dag tus schen, lQ,_ en JL uju..-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2