Onze GROOTE PROPAGANDA FIETSTOCHT PLANTA JAMES MOTOR te koop tiTkoopT J. E. GLAZEMAKER, wr>zr vooraf gegaan door de muziek der Sf. Joseph-GezeEIen Wordt heden - ZATERDAG 1 JULI gehouden UIT DEN OMTREK SPAARWDAM. VELSEN. HEEMSTEDE. SPAARNWOUDE. IJMUIDEN. HEEMSKERK. OEÏLO. NOORDWIJK. UITGEEST. CASTRICUM. VELSEN. SASSFNHFIM. JUR6ENS PLANTENBOTER BEVERWPX. Baridsten reeds geplaatst In een dee! eizer vorige op- Personalia. Kruisverbond. Voor de Propaganda. Stemmen met rood potlood! KER£BEftiSMTEN. HEEMSKERK. ZONDAG Eucharistische dag, cle H.H. Missen te 7 uur, half 8 en te IQ uur de Hoogmis. Het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld tot na het Lof waaronder preek. Half 7 H. Familie, MAANDAG de H.H. Missen te 7 en 8 uur. DINSDAG de H. Mis te 7 uur en te 8 en 9 uur gez. H.H. Missen van Requiem. Overige dagen de H.H, Missen te 7 uur, half 8 en 8 uur. DONDERDAG 's avonds te 7 uut -of ter eere van het H. Sacrament des dtaars met Rozenhoedje. ZATERDAG de H.H. Missen te 7 uur en te 9 uur gez. H. Mis van t quiem. Van 4 uur af gel. om te bteciiK-n. 's Avonds te 7 uur Lol ter cci e van Maria met Rozenhoedje. In éeze week catechismus als naar gewoont' en biechthooren voor de 5e en 6e klasse. •FISEROORD. ZONDAG ncharistische dag. Na den middag om half 3 Lof met aan bidding. Om 4 uur patronaat voor de meisjes, om lutif 6 voor de jongens. Feest van O. L. Yr Visitatie; volle aflaat en genera! nsolutie voor de leden der Derde Orde. DINSDAG 's avonds om half 8 Lof ter eere van den H.' itonius. VRIJDAG 's avonds half 8 Kruis- weg. ZATERDAG volle aflaat wegens het feest der H. Elisabeth, Koningin van Portugal, weduwe uit de Derde Orde. Door de week zijn de H.H. Missen om kwart over 6 voor cle- weldoeners van het klooster (Zondags 10 uur), om 7 uur en kwart voor 8. BEVER WÏJ1 St. Agatha. ZONDAG 12 uur catec'.ismt. r voor de jongens, 1 uur voor de i "tsjr s. 3 uur vergadering 3e Orde. Geen H. Familie, maar oin 6 uur in de rk groote propaganda-vergadering. WOENSDAG alg. H. Communie v. d. meisjes v. h. patronaat. DONDERDAG van 6—7 biecht hooren. 7 uur Lof. VRIJDAG 8 uur gez. H. Mis. 7 uur Lof. VRIJDAG en Z-ATERDAG-biecht- hooren voor dc kinderen van de mid- delleeringen. BENNEBROEK. ZONDAG 7 uur en half 9 gelezen H.H.Missen. Om 1Ü uur Hoogmis. Om 2 uur catechismus. Om 3 uut openbare vergadering der Aartsbr. van O. L. Vr. van Altijddurenden Bijstand (60). Onder de H.H.Missen collecte, Na de H.H.Missen gelegenheid tot betaling van plaatsengeld. WOENSDAG geen H. Mis om 7 uur, maar wel communie uitreiken. Eersta H. Mis om. kwart over 8. Om 10 uut gezongen Huwelijksmis met Veni Crea tor. 's Avonds om half 8 Lof ter eere van den H. Jozef (67). D'ONDERDAGavond van 6 uur tot half 8 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG 1ste der maand. Om 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds om half 8 Lof tere eere van het H. Hart met litanie (38). ZATERDAG van 4 uur (ot half 9 gelegenheid om te biechten. PAROCHIE ST. JOSEPH. Hillegom. ZONDAG de H.H.Missen te 7 uuü en half 9 en te 10 uur de Hoogmis. Voor de H. Mis zal de misdienaar rond gaan met de schaal voor waslicht. To' half 2 en kwart over 2 catechismus. Te 7 uur Lof. Door de week de H.H.Missen ta 7 uur en te kwart voor 8. WOENSDAG te half 8 Lof ter eere van St. Joseph. DONDERDAG te 5 uur biecht hooren voor de kinderen te 6 uurvoof de grooten. VRIJDAG eerste Vrijdag te kwart voor 8 gezongen H. Mis te half 8 het Lof. Elk. Bureaiu-Mimsfre RSJwis! te koop GEVESTIGD Depot van Astalt Mastiek. Loodgieter AZinkwerkoi'* Aanleg van Gas en waterleiding Goedkoop en Solied werk Aanbevelend, A VAN ZIJL, Dronstêeweg, Heemstede- in zeer goeden staat, 2 versnellingen met vrij- loop, voet- en üiand debreyace, gemonteerd met' Terry-duo en groote carbidlantaarn. Prijs billijk Kamperstraat 20 boek Barendsestr. Tel. 3797 R.K. Dames en Heeren, doet nu alten mee en komt precies half vijf n.m. in het St. Bavo-Dorp Zero rvaart. - Verzoeke beleefd geen lantaarns op de fietsen mede te nemen. Oprichting Spaarndamsche Bedding-Brigade en Zwemvcreeniging. Woensdag 28 Juni j.l. werd ton huizo van onzen dokter vergaderd onder leiding van den heer Meijerinck, ten einde over te gaan tot oprichting eener Spaarndamsche ited- ding-Brigade en Zwemvereeniging. Te- genwooordig waren do hoeren: Meije rinck en Post uit Haarlem en M. J. A. Opdam. Een voorloopig bestuur werd samen gesteld als volgt: 0. Stapel, voorzitter; •T. Zuidweg, secretaris; W. Kuiper, pen ningmeester en M. J. A. Opdam com missaris. Nog een plaats werd beschik baar gehouden voor oen vrouwelijk be stuurslid. De heer Meijerinck deelde ons mode. dat de heer A. v. d. Woerd, lid der Haarlemsche Bedt'ings-Brigade, zich beschikbaar s'elde, voor het geven van onderricht in het zwemmend redden. Ook de heer Post zegde zijn volle medewer kingtoe. Op verzoek zal door den heer Moije- rine.i en 2e lezing met lichtbeelden ge houden worden op Maandag 10 Juli a.s. de 's avonds ie 7 uur, gevolgd door een al meen? vergadering, waarop do gele Jieid opcnre-.teld wordt, zich als lid o te geven. Alleen toegang voor p onon bozen do 15 jaar. Plaats waar deze 'zing cn vergal' ing gehouden zal wo. on, word: nader bekend gemaakt. Aller o komst gewenscht. l'e 11 uur sloot de voorzitter met oen woord van dank .aan de heeren, die hebben medegewerkt tot de oprichting der Sjiaarndsmsche Ïïeddings-Brigado en Zv eiu> Oic 'ag de vergadering. Lr. I!e V.i-a. „Onze dokter", zoo- •1 zo in hem noemden, Dr. Hes- lin.-.u, j.- V7C 1 58 fiutf oud, te Bus- sni. o :k n. V i de heeft 'dj „•nieten, iS Z'JJ'l -CIS, atsok alhier on ook daarvoor wa hij lij 1 te. Mot ben i. ••••■on man heengegaan, die in oaz gemeeat geliefd en bekend wc. ITij r as tan bekwaam geneeskundige, die tot In dloemendaat de practijk uite ten de. Maar ook voer de- gemeenschap^deed hij veel, n.l. oor het „Witte Kruis", de Tuberculosebestrijding enz. Als lid ver den gemeenteraad ijverde bij zeer voor den bouw van oen ziekenhuis alhier en torn dit door de tijdsomstandigheden van r i r mogelijk v.aï, stem- van links voor hot verzoek der Mariastichting te Haarlem, die hier oen ziekenhuis wilde houwen, welk plan echter ook niet is .dfltirgegaao, zoo'zeer was hij van. de noodzakoiijhasid, van een ziekenhuis alhier, overtuigd. Bij zijn -afscheid verleden jaatf bleók hoe hij bij vélen geliefd was, hoeveel vrienden Lij hach Zwaar viel dr. Hes- linga dan ook dit afscheid. Na eon jaar van lijden is hij nu heen gegaan. De teraardebestelling heeft mor gen, Zaterdagmiddag plaats op het kerk hof Do Biezen alhier. Jubileum. De heer H. Groencveld. machinist aan de stoomponten, viert he den, Vrijdag, zijn 25-jarig jubileum bij den Rijkswaterstaat. Do jubilaris is 'oen bekende persoonlijkheid, die in het maat schappelijk- loven eén vooraanstaande plaats inneemt, o.a. als voorzitter der veroeniging van machinepersoneel in dienst van den Rijkswaterstaat, als voorzitter van de vereeniging Kinder vreugd enz. Aanrijding. Donderdagmorgen om- itroeks 8.15 uur had op den Heeren- weg ter hoogte van den eersten ingang van Groenendaal een ongevalplaats. Mejuffrouw v. N. wonende te Ben- nebroek reed per rijwiel op den Il.ee- renweg komende uit de richting Ben- nebroek, vanuit die richting gerekend links van dien weg en wilde naar rechte oversteken voor een groentenwagen die van de tegenovergestelde richting kwam juist op hot oogenblik dat een auto kwam uit de richting Bonnebroek be stuurd door W. v. d. B. wonondo te Haarlem. Door krachtig remmen trachtte de chauffeur nog oen aanrijding to voor komen, doch do afstand was to kort en mej. v. N. geraakte met haar rij wiel onder de auto. Door opvijzelen van de auto kon zij onder do auto worden weggehaald en binnengebracht bij den heer v. W. Zij had wonden aan het hoofd en beenen bekomen, welke dbor Dr. Tombrock, al hier voorloopig werden verbonden. Op diens advies is zij pér poliüe- rijwielbrancard overgebracht naar het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem. Het rijwiel van Mej. v. Ni werd vrij wel geheel vernield. Do eigenaar van de auto, do heer v. E. die in de auto was gezeten, zond onmiddellijk om een dokter en waar schuwde de politie. Weder een voorbeeld hoe gevaarlijk het is tor linkerzijde van den weg te lijden. Tiet nieuwe postkantoor. Na een lange lijdensgeschiedenis, waarvan niet alleon liet personeel maar ook hot pu bliek de dupo was, is dan eindelijk bo- sloten tot den bouw van een nieuw ■postkantoor. De hoer E. J. Spee, uit Haarlem was de laagste inschrijver, aan wien het werk gegund is voor de som van f 70.10°. O1 Mei 1923 moet het werk voltooid zijn! Het wordt gobuuwd in do Raad huisstraat, tegenover het tegenwoordige kantoor. Woensdagmorgen is begonnen met Bchuttingon plaat on om het terrein, ter wijl deze nu staan, en men nu aan het bouwen is van directiokeet en werk plaatsen. Zoowel publiek als ambtenaren zien verlangend uit naar den len Mol, daar het tegenwoordige niet ooa maar aan de minste, eischen des tijds voldoet. Ingezetenen en ambtenaren wenSeken den aannemer allen voorspoed opdat 't werk niet één dag te laat behoeft af geleverd te Worden. De electri cbe tram door Valkenburg" Een dezer dagon is de eerste paal geplaatst voor de bovenleiding der tram naar den Glipperweg. Ook mot de rails wordt grooto spoed gemaakt, zoodat binnen korten tijd de electri-che tram kan worden doorgetrokken. Is dit voor de bewoners der Glip van veel belang, niet minder is dit voor de bewoners van Wilhelminaplein en om geving, die dan verlost zullen worden van stank en rook, terwijl dan vanzelf de „fraaie? opslagplaats zal verval len. Dit zal wel een der grootste ver fraaiingen -van Heemstede worden. Statuten. De .-„Staatscourant" bevat de statuten van do Coöperatieve Ver- bruikersvoreeniging „Holland" to Half weg, gem. Haaiiemmerliodo en Spaarn- woude. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van deExploitatie en Ad ministratie Maatschappij „Shamrock I". alhier. Naar de Missie. Op 31 Augustus a.s. zal de ZeerEerw. Pater 0. Die- meer all.ier naar den Belgischen Congo vertrekken. Naar de Missie. Op 31 Augustus a.s. zal do Eerw. Broeder Gerardus v. d. Peet, naar don Belgischen Cong< vei trekken. 0 geruimd. Aan de thans zeer mouie Wilhelm: .ast- wt waar eens de ko- re*'meien al* trouwe wachter op den hoek stond, heeft, jnci de omheining van Meidoorn die wal bij den molen paste maai- nu de molen verdwenen is een verwaarloosden aanblik gaf, weggerooid. Dit is voor hot zeer drukke verkeer dat aldaar vooral des zomers plaats heeft een verbetering te noemen daar men nu vrij uitzicht heeft. Onze badplaats. Het huidigo weer is nu juist niet aanlokkelijk tot een bezoek aan onze badplaats. Koud en stug als hot is worlt er dan ock g en druk gebruik van het baden .gemaakt. Hét aantal 'gasten is dan- ookniet zeer grobt.Tijch* is- Nêbrdwflk vóöral 'óm zijn mooie duinen wel eéh -bezoek Waarde Maken we b.v. oen wandeling langs den Koepel wég," welk dftn mooi 'panorama' heeft men dan voor zich, 't is eenvou dig schitterend. Ook een wandeling in de duinen zelve is. heerlijk en wordt zeer gemakkelijk gemaakt door do tal rijke wandelwegen en wegjes die er ge maakt .zijn. Enfin we zijn nog pas aan het begin van den zomer en het kan, wat. het weer betreft, verkeeren en me nigeen zal dan kunnen profiteeren van al het schoons dat onzo badplaats hem biedt. Voetbal- Donderdag speelde op 't S-J.C.-terrein S.B.C.. I uit Voorhout te gen S.J.Ö. V 'b middags to drie uur. Deze wedstrijd won 8. J.0. met 1—0. 's Avonds to 8 uur speelden S.J.C. II tegen Leiden II én deze kamp werd door S.J.O. gewonnen met 2—1. Dit waren twee medaille-wedstrijden die in de seriewedstrijden van 8.J.0. niet konden worden gespoeld wegens 't inlasschen van competitie-wedstrijden. Dus de beide medailles komen in het kastje van S.J.O. Door den burgemeester zijn be noemd tot agenten van politie dezer gemeente, de heeren R. Stcenge cn J. \V. Witteman. Dat van het z.g. wetje-Alb-ardia, om in een andere gemeente te stem men, druk wordt gébruik gemaakt, kan hieruit blijken, dal alleen in onze gemeente zich '250 personen hebben aangemeld om hier te stemmen, ter wijl zij voorkomen op de kiezerslijs ten van andere gemeenten. Op de kiezerslijst onzer gemeente komen voor 3090 kiezers. Geslaagd. De heer D. Sluis, al hier, slaagde dezer dagen voor het diploma eindexamen 5-jarige H.B.S. Naar hun land terug. Een aantal Weenschc kinderen, hier door een Proleslantsch Huisvestingscomité bij fiefderijke menschcn geplaatst geweest, vertrok Woensdagmiddag via Utrecht naar hun heimat terug. It. K. Vrouwenbond. De R. K. Vrouwenbond viert 29 Juli haar pa troonsfeest, dal zal worden vooraf gegaan door een triduum, te geven door een Eerw. Pater Capuciju van Vclseroord. Burg. Stand. - Geboren: Hendrlcus, z. van II. Schram en A. Beentjes. Albert us, z. van J. Caslricum en C. Zonneveld. OverledenWilh. Joh.' Math. Lavigne, 03 j., Ie Amsterdam. Jan Schollee, 00 j., te Wormervcer. Chr. Wilh. Hendi'. de Kort, 02 j., te Amsterdam. Benoeming. Tot onderwijzer aan de R R. Jongensschool op Wijkeroog is benoemd de heer v. d. Holst, te Beverwijk. De verkiezingen. Zondagavond a.s. spreken voor de R. K. Kiesver eeniging, in liet gebouw van den R. K. Volksbond alhier, Mevr. Bon—v. d. Knaap, van 'sGravenhage en de heer A. B. Michiclsen, van Haarlem. Raadslid. In de gehouden zitting van liet centraal slembureau is in de vac.-Mevr. Kerrebijn gekozen vèrklaard de heer K. van Pel, visclihandelaar, le IJmuiden. De R.K. Kiesvereeniging „De Eenheid" vergaderde Dinsdag 27 Juni des avonds le 8.15 uur in Hotel ,IIet Bruine Paard." Een ingekomen schrijven zal na dc can- didaalslelting der Leklsche Kamer-Centrale worden behandeld. De 6 gestelde candidalen door het be stuur der Kamer-Centrale worden overge nomen en op verzoek van den heer N. v. d. Zwaan wordt den heer Bank uit Hazers- wc-ude en op verzoek van mej. Peeters- Schippcr Mej. T. Elsink uil Leiden toege voegd als candidalen. In behandeling wordt genomen een schrijven van 17 kiezers, inhoudende zoo spoedig mogelijk aan de orde te stellen de Gemeenteraadsverkiezingen in 1923, gezien de aclic dié zich bij de vorige verkiezing heeft afgespeeld. De heer Zwaan licht het toe. Nadat de gemoederen weder rustig zijn zet de voorz. de noodige maatregelen uil een voor de stemming op 5 Juli. Inmiddels verschijnt de heer Gouver neur ter vergadering en spreekt een woord over den ijver der Kath. raadsfractie. De voorz. zegt toe dat bij de a.s. Ge- meenteraadsverkieziing vroegtijdig zal wor den vergaderd en alle standen zullen wor den bevredigd, waarna dé vergadering met den Christélijfcen groet wordt gesloten. BENNEBROEK. Raadsvergadering. Dinsdagavond ver gaderde de Gemeenteraad in voltallige zitting, onder voorzitterschap van Burge meester Tilman. De notulen werden behoudens een paai opmerkingen van minder beteekenis, goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken' kwam o. a. een adres voor van 83 ingezetenen, tegen den afzienbarenden aanslag der plaatselüke belasting. Voorzitter dit schrijven besprekende, zet allereerst voorop, dat met het zetten van het kohier haast moet worden ge maakt, en dat een systeem is gevolgd, dat van nu af wettelijk is voorgeschreven. Hij meeat dan ook dat deze critiek op den Raad achterwege hadt moeten blij ven. Vo -z. is temeer over deze handelwij ze ontevreden, omdat deze critiek ook be rust op mededeelingen uit een geheime zitting. Hij stelt voor, deze zaak verder in geheime zitting af te handelen. Wethouder Dubbis verklaarde zich daar vierkant tegen. In stemming ge bracht, werd met 43 stemmen beslo ten deze kwestie in openbare zitting te behandelen. Voorz. zegt dat hem dat spijt cn zou het kiescher gevonden hebben, dit niet te doen. Hij wil wel verklaren, dat hij door dit adres hoogst onaangenaam getroffen is, vooral door sommige handteekeningen welke daarop voorkómen. Hij steltLiu vóór het adres voor kennis geving aan. te' te nemen. De heer Dr. van Aalst ondersteunt dit. De weer Dubbis zegt* dat hij niet gedacht had dat deze lijn door den inspecteur der Rijksinkomsten belasting gevolgd zou worden, dan had hij niet voorge stemd. De heer van Aalst vindt de handelwij ze van den heer Dubbis zeer oneorrect. Waar het desbetreffende voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen, past het den heer Dubbis niet, daar hij wethouder der gemeente is, als nÓ3 op het z.g. protest adres voor te komen. De heer Prins zegt dat het voor hem van beteekenis zou zijn te weten, of de betrokken Raadsleden bij de stéfn-ming wisten dat zij voor de Rijks inkomstenbe lasting niet aangeslagen waren. Voorz. ineent, dat waar in het adres van nota belen wordt gesproken, de Raadsleden hier buiten bespreking moeten blijven. Wethouder Dubbis meent nogmaals té moeten verklaren, dat allen móéten bij dragen aan de genieenschap. Hij wil het vorige Raadsbesluit in trekken. De heer Bakker vraagt of daar- medejiets zou zijn bereikt. Hij is van mee- ning, dat de personen, door den heer Dub bis bedoeld, toch wel vrij van de plaatse lijks belasting waren geweest. De voorzitter vindt dat 'men niet op Raadsbesluiten moet terugkomen. Wethouder Dubbis vindt het bedoelde Raadsbesluit uniek. Hij wil voorkomen dat nog meer bloembollenhandelaars vrij van belasting komen. De heer Dr. v. Aalst keurt ten zeersten deze uitdrukking van den heer Dubbis af. Hij meent dat wel degelijk bij verschil lende zakenmensche'n een sterke terug gang in zaken aanwezig is. De heer Dub bis brengt hierop nog naar voren dat er toch andere bloembollenhandelaars zijn, die voor een groot bedrag zijn aangesla gen en nu wil het er bij hem niet iu, dat anderen dan niets kunnen betalen. Hij heeft van een „bevoegde" ter de zer zake met zekerheid vernomen, als het nu lukt, dat ze vrij van belasting ko men, er vele anderen zullen volgen. Hij blijft bij zijn besluit, om het vorige Raadsbesluit in deze in te trekken. Waar dit voorstel door niemand ge steund werd, stelt voorz. voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, wat werd aangenomen. Op het einde van deze dikwijls onver kwikkelijke discussie deed zich nog een pijnlijk incident voor. Toén de Burgemeester voorstelde het adres voor kennisgeving aan te nemen, vroeg de heer Dubbis wat de strekking daar van was. En toen de voorz. tot twee, driemaal toe moest verklaren dat het weggeborgen zou worden, meende de heer Dubbis te mogen zeggen, dat de voorzitter er dan zelf even weinig van begreep als hij zelf. Voorz. antwoordde heel kalm dat de heer Dubbis niet persoonlijk moest wor den en zijn positie moest begrijpen. Het komt ons voor, dat zelden een wet houder zoo'n onsymphatiek figuur zal hebbeh gemaakt, als Wethouder Dubbis in deze kwestie. In de commissie reclame Hoofd. Om slag werden benoemd de voorzitter, Dr. v. Aalst cn Huisman. Bij een schrijven betreffende telefoon aansluiting met de waterleiding te Lei duin, werd door voorz. medegedeeld, dat een abonnement f25 zou kosten. Vporz. vond dit wat duur. De heer Dubbis en anderen toonden echter aan, dat in ge val van brand telefonische aansluiting noodzakelijk was. Waar echter, met het oog op den te gerin gen druk, een nadere beproeving door den Hoofdingenieur zal plaats hebben, werd deze zaak tot een volgende vergadering aangehouden. Op 'ëen schrijven van ae jongelin,,s- vereen, om een terrein vooi oelcuing oij de O.L.S., werd goed gunstig oesciiint De Supplètoire begrooting dienst 1921 22 werd goedgekeurd. Als lid van de schattingscommissie Rijksdirecte belastingen werd met alge meene stemmen uenoemd Burgemeester Tilman; in het college van Zetters werden benoemd de heeren Rille en v. d. Vossen. In een vêldleening van 1877 werden de tweepaats e umdeelen uitgelootverklaard. Een nieuwe kasgeld leening van f24 00U. 6%% rente zal worden aangegaan. Bij de bespreking rooilijn huis kleine Sparlaan, bracht de voorzitter allereerst ee.n voorstel naar voren om over te gaan tot het maken van een uitbreidingsplan. Ook Dr. van Aalst wilde dien kant uit, en zou reeds willen beginnen met een bouwvérbod. Bij deze besprekingen bleek, dat bij een eenigzsins uitgebreid plan de kosten misschien meer dan f 1000.zouden beloopen. Met het oog op de fin. zorg der gemeente was de heer Dubbin er tegen. Besloten werd eerst een kost-en-berekening te vragen en deze zaak dan in een volgende vergadering verder te behandelen. In de vacature Roozen werd benoemd als lid in de Commissie voor schoolver zuim de heer Huisman. Bij dit punt werd, op' een vraag van den heer Prins, door voorz. medegedeeld, dat bij het passeeren va-n den-heer Braam de vorige benoeming bij B. en W. de gedachte had voorgezeten dat het.beter was iemand in de commissie te. benoemen, die óf onderwijs gaf óf zelf kinderen op school heeft. Hij heef echter overigens alle respect voor den heer Braam, die 21 jaar op de beste wijze die functie vervulde en stelt voor, den heer Braam in een schrijven namens den Raad een hartelijk woord van dank te- brengen. Algemeene instem ming. Bij punt 8, commissie plaatselijk toezicht op het lager onderwijs, werden benoemd dezelfde heeren als voor school verzuim/voor de ondercommissie werd als plaats van bijeenkomst beschikbaar gesteld de openbare lagere school. "Punt 10, landbouwverlof aan leerplich tige kinderen, gaf nog al eenige discussie. B. en W. stellen voor, in deze geen ver ordening vast te stellen, omdat hier geen cultuur van beteekenis bestaat. -Alleen de heer Dr. v. Aalst brak er een lans voor, hoofdzakelijk met het oog op de landbouwende bevolking in Haarl- meer. Her voorstel van B. en W. werd aangenomen' met 61 stem, die van den heer v. Aalst Toch'kómt het ons voor, dat de motie ven van Dr. v. Aalst sterker spraken dan die der tegenstanders der verordening. .Oe door de Bijzondere lagere scholen aangevraagde gemeentelijke vergaderin gen' ingevolge de Art. 101 en 205 der lagere, onderwijswet 1920, gingen zonder meer onder den hamer door. Punt 12.vaststelling eener verordening op de vleesehkeuring, werd met het oog op een nader onderzoek van de slacht plaats van den heer Köhler tot een vol gende vergadering aangehouden. Thans was aan de orde punt 13, herzie- VOEDZAAM HEERLUK VOORQEELIG hing politieverordening. Voorzitter herinnert, dat in de vorige Raadszitting besproken is een nieuwe be paling in de verordening vast te leggen op de winkel-én Café sluiting. Dat punt is tóén aangehouden, tot een volgende zit ting in dien tijd is een adres ingekomen van „De Hanze," en ook andere belang hebbenden hebben hiervan doeti blijken, welke met klem verzocht, om ten dezen ge^n wijziging in de verordening te bren gen. Bij nadere beschouwing en waar de geheel? betrokken stand op redelijken grond heeft aangetoond dat het voor hèn ongéwenscht is, meent voorz. geen wijziging in deze in de politieverordening tê moeten aanbrengen. De heer Dubbis is echter van meening, dat het gewenscht is, met uitsluiting der melkslijters (hoe is het mogelijk alle zaken tot 12 uur te moeten sluiten. De heer Zeestraten acht het weinig doel treffend en wil ook den bestaanden toe stand bestendigen. Dr. v. Aalst wil even vastleggen, dat hij bij de vorige behandeling een algehee- le winkelsluiting had voorgesteld, omdat hij den indruk had gekregen, dat de meeste winkeliers daarwel voor gevoelden. Uit het adres van „De Hanze," en andere belanghebbenden was hem een andere indruk gegeven en op grond daar van, was hij thans tegen belemmering. De heer Uuisman vindt het adres van „De Hanze" niet juist, omdat er bij de adressanten personen zijn, die zelf vrij willig op Nieuwjaarsdag sluiten. Voorzitter meent, dat in bepaalde ge vallen, zoo noodig, samenwerking kan worden gezocht met de Caféhouders en verwacht daarvan meer nut dan van een dwang waartoe alhier geen aanleiding be staat. Ook Wethouder Zeestraten ziet in sa menwerking, voor bepaalde dagen, zoo noodig, meer heil dan in vrijheidsbelem mering. Hij brengt daarbij naar voren, hoe hij vorig Nieuwjaar, als loco burgemeester, de vergunninghouders verzocht heeft geen stérken drank te schenken en hoe allen daaraan voldaan hadden. Er is z.i. dan ook geen enkele aanlei ding hier, tot een dergelijken maatregel over te gaan. Zonder stemming werd deze zaak als afgehandeld beschouwd en blijft de ver ordening op de winkel-en Cafésluiting zooals ze was. Nadat nog eenige kleine wijzigingen van weinig beteekenis waren aange bracht, werd de gewijzigde pollitiever- ordening z-onder hoofdelijke stemming aangenomen. Vaststelling kohier hondenbelasting goed gevonden. Van de rondvraag valt niets te melden. Hierop ging de Raad in geheime zitting, tot behandeling van het suppletoir ko hier der gemeent. inkomstenbel. 1921. Het was inmiddels 11 uur. Opgepast. YTclerom z'-'n hier twoe rijwielen ontvreemd on wel bij den lioer M. van Lierop, bLemut Leiischevaart. Het is wel opmerkelijk dat Beune broek de laa' te tijd herhaaldelijk be zocht wordt door rij wiel lieden, Het komt ons voor, dat het re „-nlmatli rtozelfdrn zijn en écn era-i^- sp--urinsj en waak- zaamlie' er politie zal trachten doze bandieten op te sporen en te brengen waar zij hooren. Ook de rijwielhouders is aanbevolen liun rijwiel een goeie bergplaats te ge ven. De aardboienpluk to Heemskerk heeft een kalm verloop zooals in geen jaren het geval is geweest. Een enkele tuterler die "oene middel matige tot be te o t heeft, een groot deel die daar bpnHen Mijft- en de restant plukt sle ht of 't geheel niet. 't Laatste is wel het gemakkelijkste want de aardbeientijd is oeno over drukke periode welke een buitenstaan der zich moeilijk indenken kan. Het voordeeligsto is het Titer niet. Andere jaren kon men 1- t op Pe trus en Paulus niét bomer i -lat do aanvoeren veel minder waren dan an ders; Dit jaar wel, er kwamen veel nd.i Ier aardbeien aan de veilingen dan gewoon lijk. Do prijzen al zijn zo even zakk°nd «ouden zich nog vrjj goed en variee- ren zoo tusschon do 40 en 45 ct. pré Kilogram. Minderwaardige kwaliteit 35 on 40 ct. per zelfde gewicht. nioef rlnn f neb een rond .schrijvend" zijp, Is de candidaut met zwart of met an dere kleur aangeduid dan is het stembiljet 'an onwaarde, en dus de slem verloren; Hen bedfcnke dit wel! Zoo ook, wanneer I«t rood stipje achter den naam is ge- Ptealsf, of indien een kruisje dan we] ee.iig ander teeken in de plaats van- of nevens hef roodo stipje iis gezet. Van den kiezer wordt niets anders ver langd, dan hot rood maken van liet witte krihgetje vóör den naam van zijn candis daat Beëodijjd werd als Advocaat en Procu reur bij deze Rechtbank de heer mr. J- G. M. J. v. Leeuwen In dc Aula der Universiteit te Am sterdam is de heer G. G. Kloeke gepromo veerd tot doctor in de letteren eh wijsbe geerte. De Woensdagavond in het Palronaats- gebouw aan de Konimgsteijnstraat gehou den vergadering van het Kruisverbond was niet druk bezocht. Bij de installatie van een nieuw lid en de aanneming van een aspirant-lid, beiden geheelonthouder, wees de voorzitter er op, dat het bestuur zoo weinig medewerking ondervond van de le den, behoorende tot klasse B, de afschaf fers. 't Zijn enkele ijverigen onder de laatsten niet te na gesproken bijna uit sluitend dc geheelonthouders, die ter verga dering komen en het werk doen. Daarom vond spr. het bemoedigend, dat 't den laat sten tijd vrij algemeen geheelonthouders zijn, die als lid lot het Kruisverbond toe treden. De heer Van den Hoek bracht financieel verslag uit van den onlangs gehouden leest- en propagandnavond. Daar geen entree was geheven sloot de rekening met een vrij aanzienlijk tekort. Besloten werd dc eerstvolgende propagandavergadering le geven in samenwerking met de Maria- vereenigang. De voorzitter kon meedcelen, dat in de voorbereiding van eene Jeugdorganisatie in het Kruisverbond eenige vooruitgang mocht geconstateerd worden. Het verzoek om medewerking aan de Palronaatsbestu- ren is gunstig ontvangen cn in September a.s. zal getracht worden in de patronaten drankbéstrijdprscJubs op te richten, die on der leiding het alcoholvraagstuk zulten be- studeeren epin eigen .kring propaganda maken, .voor de goede zaak. 'Op de hulp vau. to.t bet «even van on derricht,bevoegde letten (Jeed.Jiet bestuur een ernstig beroep. Vervolgens gaf do heer J. de Zwager verslag van de Jaarvergadering van het Diocesaan Kruisverbond, 12 Juni te Gou da gehouden, waarop hij de Haarlemsche afdeel ing had vertegenwoordigd. Op aange name, interressante en leerzame wijze be handelde hij de belangrijkste punten, be ginnende met een gelukwensch aan den heer H. B. v. d. Sande, die met groote meerderheid van stemmen lot hoofdbe stuurslid in de vacatureBulten was geko zen. Het was ter vergadering door den bondssecrelaris met voldoening gezegd, dat den laatsten tiid in de afdeelingen de ac tiviteit en de uiterlijk© kracht, waren toege nomen, maar enkele verschijnselen toon den toch aan, dat er nog behoefte was aan verbetering. De afgevaardigde kruidde zijn verslag met verschillende practische wenken in liet belang der plaatselijke actie en besloot het uitvoerig overzicht onder applaus van de vergadering, waarna de voorzitter hen hartelijk dank zegde voor de. keurige vervulling van zijn laak. Bij de rondvraag werden do nieuwe leden aan gespoord deel te nemen aan het reddings werk ten bate van drankzuchtigen. Na een opwekking tot trouw bezoek aan de maan- delijkscbe vergaderingen sloot de voorzit ter de verg. met den Christelijken groet. Sedert de vorige opgaaf (77.50) nog bin nen gekomen bij den penningmeester der R K. Kiesvereeniging J. J. Brinkman, Anegang 19, van: N. N. 1, Gesticht 5. K. 50, M. S. f 2, S. 5, v. S. 2.50. Th. N. 10, J. E. 1, K. S. 10, in to taal met het vorige bedrag 164. Echter nog veel le. weinig voor de enorme onkosten der R. K. Kiesverceni- ging. Tot de nieuwigheden bij het stemmen op a.s. Woensdag, behoort ook dat het slipje vóór den candidaat, waarop men zijn slem wenscht uit le brengen, niet zwart, (zooals vroeger), maar rood ge maakt moet worden. Deze verandering heeft natuurlijk niets met eenige pol^eke richting te maken, maar zij is ingevoerd ter wille van de duidelijkheid. Aan het stembureau zal bij het aflezen van het stembiljet de gestemde candidaat, (zoo meende men(, gauwer in het oog vallen indien hij met rood dan als hij met zwart potlood is aangewezen. Daarom zijn in elk stemhokje 2 rood- „schrijvende" potlooden aanwezig. Dit wil niet zéggen, dat de kiezer zijn eigen potloo j niet zou mogen gebruiken (b.v. wanneer hij uit een hygiënisch oogpunt daaraan de voorkeur mocht geven,) maar dat potlood 70, Zijweg 2 bij Zijlweg, naast 0* briek Amstelhoek. Wegens plaatsgebrek, Rijwiel M koop- TUINSTRAAT 5. Pathéfoon met kap en 26 pr- )nim" rners, eiken kast. Machine nl(.uf' veer. Te zien Leidsche plein dubb. 29 rood.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2