Rondom de Haac sche Conferentie. sémËTEN. ELCK WAT WILS Brand in een restaurant. ©e te Lerwick opgehaalde kanonnen. Onder Collega's. De communisten vergeten. Duitsche dienstboden. STOOMVAARTLIJNEN. ACHILLES (O.eaan) 30/6 v. Shang- hae n. R'dam. ACHILLES (K.N.S.M.) 4/7 v. A'dant n. R'dam. BERENICE (K.N.S.M.) 3/7 v. Lissa bon te ladix. CARMARTHEUSH1RE (H.A.L.) R'dam-Pacific 29/6 v. San Fran cisco. DELFLAND (H. Lloyd) 3/7 v. A'dam te Buenos-Ayres. EURIJLOCHÜS (Oceaan) Japan- A'dant 30/6 te Colombo. EEMLAND (H. Lloyd) uitr. p. 3/7 Las Palmas. FAUNA (K.N.S.M.) 3/7 v. Smyrna n. Samos. HELENUS (Oceaan) Japan-R'dam p. 2/7 Perim. HE BÉ (K.N.S.M.) 3/7 v. Piraeus te Salonia. HELDER (W.l.M.) 3/7 v. Valparaiso te Talcahuano. INO (K.N.S.M.) Bordeaux-A'dam p. 4/7 Dover. JAGERSFONTEIN (H.Z.Afr.-lijn) uitr. 2/7 te Kaapstad. KANGEAN (Ned.) thuisr. 2/7 Kaap Blanc (verbetering). KLIPFONTEIN (H.Z. Afr.-lijn) thsr. p. 3/7 Dakar. MELISKERK (H.O.Afr. lijn) uitr. p. 4/7 Perim. MAARTENSDIJK (H.A.L.) New IJork-R'dam /7 's middags 12 uur op 560 mijl van Scilly. MOERDIJK (H.A.L.) 2/7 Astoria te San Francisco. MEDEA (W.l.M.) A'dam-St. Thomas p. 4/7 Lizard. OOSTKERK (H.O.A. lijn) thuisr. p. 3/7 Gibraltar. ORANIA (H. Lloyd) thuisreis p. 3/7 Fern. Noronha. RIETFONTEIN (H.Z.Afr.lijn) uitr. p. 2/7 Finisterre. TOSAR1 (H.Austr.lijn) thuisr. p. 3/7 Perim. TJISALAK (Java-Pacific) 1/7 v. Hongkong n. Soerabaya. TJIKARANG (Java-Pacific) 3/7 v. San Francisco n. Batavia. TJILEBOET (Java-Pacific) 1/7 v. Batavia te Vancouver. ULIJSSES (K.N.S.M.) 3/7 v. Algiers n. Antwerpen. VAN RENSSELAER (W.l.M.) thuisr. 4/7 v. Plymoutf. VONDEL (Ned.) thuisr. 30/6 v. Sin gapore. VEENDIJK (Java-New IJorklijn) Batavia-New IJork 30/6 te Bela- wan. IJSELSTROOM (H.W.Afr.lijn) th isr. 3/7 n.m. 7 uur op 15 mijl van N. Voorland. ZAANLAND (H. Lloyd) thuisreis 2/7 v. Las Palmas. ZEUS (K.N.S.M.) 3/7 v. Alicante n. Barcelona. GROT1US (Nederl.) uitreis 4/7 v. Genua. J. P. COEN (Nederl.) thuisreis 3 of 4/7 te Suez verwacht. KAW1 (R. Lloyd)uitreis 4/7V.South ampton. MEDAN (R. Lloyd) uitreis p. 4/7 Sagres. Patria (R. Lloyd) thuisreis 3/7 n.m. te Tanger. POSEIDON (W.l.M.) Havre-A'dam 4/7 9% uur op 25 mijl N.-W. v. Noord-Foreland. RIJNDAM (H.A.L.) New IJork- R'dam via Boulogne was heden 8.50 op 60 mijl v. Boulogne en wordt 5 Juli v.m. 8 uur te R'dam verwacht. TELLUS (K.N.S.M.) 3/7 v. Palermo n. Alicante. VONDEL (Nederl.) thuisreis 3/7 v. Sabang. MARKTHIEUWS. BINNENLAHDSCR MISGWS. De Tabakswet. Concurrentie in den loodsdienst. Invoering pensioenwci. Hij is te jong. De Katholiekendagen. GROENTEN INMAKEN. Het is thans weer de tijd, dat we onzen voorraad inmaakflesschen en jampotten gaan vullen. We zorgen ervoor, da! alles goed rein is, dat we een voorraad perkament, lak en af- sluitkurken bij de hand hebben, en het spel kan beginnen. Spinazie en postelein laten zich prachtig inmaken in gewone fiesschen met wijde halzen. Deze groenten- soorten worden goed schoongemaakt, gewasschen tot er helder water af komt, dan fijngehakt cf zeer fijn ge sneden, nogmaals gewasschen tot er helder water afkomt, dan fijngehakt of zeer fijn gesneden, nogmaals ge wasschen en met 't aanhangende water opgezet en en ietsje zout. De groente een half uurtje goed laten koken, dan op een vergiet gooien. Onderwijl de fiesschen uitkoken en omspoelen in gekookt water, waarna men er de uitgedropen groente met een zilveren vork of lepel in doet. De fiesschen sluiten met een laagje parafine, dat even onder de kurk moet blijven, dan dichtkurken met uitgekookte kurken, die goed afsluiten en dan die sluiting dichtlakken. Sla en andijvie tn ook zuring kunnen op dezelfde wijze behandeld worden. Worteltjes en peulen worden schoon gemaakt, gewassch n cn in inmaak- glaz n gedaan tot twee vingers breed onder den rand. Dc glazen bijvullen met water, zoodat de groente onder staat. De fiesschen sluiten met ring, stop cn beugel en ineen zeer groote pan of steriliseerketel verhitten. Op dezelfde wijze spcrcieboonen en snij boonen behandelen. Voor allerlei vruchten cp water kun nen ook ce postelein- cf karncmelk- flesschen dienst doen, die echter ge vuld in den ketel verhit moeten wor den. Rhabarber kan men aldus inmaken ook in zuur- of posteleinflesschen. De fiesschen uitkoken, en vóór 't gebruik' goed uitspoelen met zuiver koud water, waarna men ze ondersteboven laat uitdruipen. Onderwijl de benoo- digde rhabarber schillen en in stukjes snijden van ongeveer 3 c.M. lengte. De gesneden rhabarber een paar maal wasschen en in de fiesschen doen. Dan de fiesschen bijvullen met ge kookt lauw-warnt water, maar zorgen, dat de rhabarber een vinger breed onder water staat. Dan de fiesschen dichtkurken met goed sluitende kur ken en verde' afsluiten met lak of hars. De aldus ingemaakte rhabarber wordt later als versche behandeld en smaakt ook als versch gekookte. Men kan er dan ook dezelfde schoteltjes van bereiden als van de versche rha barber. Redding nabij. Mary„Ma mag ik gaan varen vanmiddag Ma„Maar Mary. Nee hoor. Je moest 'ns verdrinken. Wie heeft je uitgenoodigd Mary„Mijnheer Jansen." Ma: „O, die. Ja, nou is 't goed. Die heeft 'n kurken been en als je om slaat hou je je maar aan zijn been vast." Waar hij op leek. Oom tot zijn neefje, dat een sigaar heeft opgestoken „Jongen, je lijkt wel de Vesuvius. Als die spuwen wil, begint hij óók eerst te rooken Ze gooiden er mee. Van Buren, van zijn reis door Italië vertellend Sinaasappelen hoef je daar heelemaal niet te koopen. Als ik trek in sinaasappels had, ge lastte ik mijn kleinen Frans maar tegen den eersten den besten Italiaan zijn tong uit te steken en dan kreeg hij er zooveel om zijn ooren als ik maar hebben wou Uit de school. Onderwijzer„Vertel me eens, Wil lem, waar komt de sneeuw vandaan Willem„Uit mijn grootmoeders beenen, meester." Onderwijzer„Maar jongen, hoe kom je daar nu aan Willem „Omdat ze, toen het van den winter gesneeuwd had, zei„dat heeft me al een week in mijn beenen gezeten." Het verschil. Wat zijn de aardrijkskundige be namingen van een verloving Bloemendaal, Roosendaal, Lekker- kerk, Schoonhoven enz. En de aardrijkskundige benamingen van het huwelijk Leiden, Dieren, Kampen, Monster, Krabbendijke, Doorn, enz. Een stuk in den kraag. Een stuk in broek of vest of mouw, Doet eere aan een knappe vrouw Maar één stuk staat den mensch heel laag, Als hij een stuk heeft in den kraag. Waarom hij van school at wilde. Communist tot zijn zoontje van 10 jaar: „Hendrik, waarom wil je toch van school af?" Hendrik: „Klassenhaat, pa." Waarom het haar goed zou doen. Op het schip, dat Mei 1921 f. Arnold Witlox C.S., pastoor van Kakamega in midden-Africa, naar Holland bracht heerschte een amicale gezelligheid on der de verschillende passagiers. Bij het dessert bood een wat we- reldsch gekleede dame den repatriëe- renden missionaris de fruitschaal aan, waarop onder andere vruchten een prachtappel het oog bekoorde. „Pater, neemt u eens dien appel." „Dank u wel, mevrouw, dien appel moet u nemen." „Neen, pater, u want die appel zal u goed doen." „Neen, mevrouw. U moet hem ne men die appel zal u goed doen." „Hoezoo, pater?'.! „Wel, mevrouw, in de H. Schrift staat, dat toen Eva in den appel beet, haar de oogen open gingen en zij be merkte dat zij niet gekleed was." (Het Missiewerk afl. 3 1922). Zij dacht het al. „Zoo, bent u apotheker Ik dacht 't trouwens al, u hebt zoo iets zal- vends Een aardige fopperij. Wie zijn makkers eens aardig wil foppen, neemt een geldstuk in de hand en zegt tegen iemand, die een pet op het hoofd heeft„Hou je pet op Wanneer men dit zegt op een toon, alsof men plan had het geldstuk te geven, zal de aangesprokene onge twijfeld zijn pet afnemen om het geld op te vangen. Je zegt dan„Je ver staat geen Hollandsch, want ik vroeg je je pet op te houden en niet af te zetten." Een kleine sllmmeling. Een klein ventje kwam in eeen krui denierswinkel en vroeg heel beleefd, hoeveel hij terug kreeg van een rijks daalder, als hij een ons thee kocht van 50 ets., een half pond suiker van 80, en een half pond boter van een gul den." „Precies twee dubbeltjes," zeide de kruidenier heel vriendelijk en wilde al gaan afwegen. „O dank u zeer, mijnheer," zei het ventje, „nu weet ik genoeg, dat was juist de rekensom die ik vanavond als huiswerk moet maken." Het voorbeeld. Meester vertelde z'n jongens hoe ieder met energie door de wereld kon komen. Als voorbeeld vertelde hij van een man, die zonder hemd aan z'n lijf in de stad was gekomen en nu millioenen bezat. „Millioenen, meester vroeg een van de jongens. „Hoeveel trekt hij er dan nu tegelijk aan De beste manier. Onderwijzer„Wat is de beste en zekerste manier om melk te bewaren, zoodat ze niet zuur wordt Marietje„Door ze in de ko< te laten, meester." Hij kende haar niet. „O," sprak de gelukkige echtge noot, „je hebt gelezen van die ver schrikkelijke schipbreuk met de „Lusi- tania" nietwaar? Moet je weten, dat mijn vrouw óók met dat schip wou varen. Maar op het laatste oogenblik heeft zij van de reis moeten afzien, daar wij een diner noodzakelijk moes ten bijwonen. Is dat geen boffen „Dat kan ik u werkelijk niet zeggen" antwoordde de ander, „want ik ken uw vrouw niet." Berouw. Verdediger: „Ja, edelachtbare, het was de honger die hem dreef. Thuis leden zijn vrouw en kinderen honger. Is dat niet vreeselijk Hij heeft ook niet meer genomen dan hij noodig had. 't Bewijs daarvan is, dat hij een portefeuille met 400 gulden heeft la ten liggen Zelfs de rechters waren bewogen. Beklaagde weende. „Waarom huil je vroeg de Pre sident. „Omdat ik die 400 niet gezien heb," kreet beklaagde. Nog lang niet gek. Op een bank in 't plantsoen zat een man met een hengel en 'n snoer, waar aan een pier, te visschen in een gras perk. Een oude heer kreeg medelijden met den armen sukkel, dien hij voor gek hield, en vroeg of hij een glas bier lustte. De man zei ja, en zat spoedig achter een groote pot gerste. „Veel gevangen vroeg de oude heer vriendelijk. „U bent de elfde vandaag," zei de man. Klein misverstand. Mevrouw (tot huilende keuken meid)„Zeg eens, Mina, waar zit eigenlijk de oorzaak van je verdriet Mina In Venlo bij 't zeventiende." 1 MoedertaaJ. „Papa," vroeg kleine Willem aan zijn vader, „waarom noemen wij onze taal eigenlijk moedertaal „Wel, jongen, da's nogal duidelijk Wie maakt er het meest gebruik van Dankbaar jegens den dokter. Aan een Chinees werd gevraagd of er goede doctoren in China waren. - „Goede doctorenriep hij uit, „China heeft de beste doktoren van de wereld. Hang Chong is een van de beste doktorenhij is zeer knap en heeft mij 't leven gered." „Wat ge zegt. Hoe was dat „Ik voelde me erg onwel," zei hij. „Ik haalde dokter Han Kofi, die mij eenige drankjes gaf. Werd zeer, zeer ziek. Daarna haalde ik docter San Sing. Die gaf me nog meer medicijnen. Ik werd steeds erger, ging sterven. Toen haalde ik dokter Hang Chong. Die had geen tijd, kwam niet en redde mij het leven." Het moet. „Wel, professor, gaat u ons al ver- laten? En moet u uw lieve vrouw ook meenemen Professor: „Inderdaad, mevrouw, 't spiit me oprecht, maar 't moet.". Een 30-jarige duif. Een Engelsch liefhebber heeft on der zijn duiven een dertigjarigen dof fer, welke een nog volkomen goede gezondheid geniet. Dat duiven een dergelijken leeftijd bereiken, ziet men maar zelden, doch 18 a 20-jar';ge die ren behooren volstrekt niet tot de uitzonderingen. Sommige doffers zijn zelfs tot dien tijd teelbaar gebleven. Tortelduiven bereiken een nog hoo- geren leeftijd, er zijn gevallen in ons iand voorgekomen van 35 en 40 jaar. (AV IC). DE EERSTE WEIGERING. 'Inlichtingen, dozr de Russen gevraagd over den particulieren eigendom geweigerd. Dinsdagochtend heeft de subcora- tnissie voor den particulieren eigen dom weder met de Russische delega tie vengaderd. Namens de subcommis sie deelde sir Philipp Lloyd Greame mede, dat niet voldaan lean worden aan het Russische verzoek om een vragenlijst rond te zenden omtrent de aanspraken, die verschillende par ticuliere personen in de onderschei dene landen meenen te kunnen laten gelden. De subcommissie was hiertoe niet bereid, omdat het een te tijdroo- vend onderzoek zou zijn, terwijl bo vendien het tijdstip van zulk een on derzoek nog niet aangebroken was. Lloyd Greame zeide, dat een der gelijk onderzoek zeker 6 maanden zou duren en het ging volgens hem ook niet aan degenen, die vorderingen op Rusland hebben, allerlei gedetailleerde opgaven te verzoeken ten behoeve eener Russische delegatie, die uitslui tend ad referendum werkt en zeer zeker niet de functies bezit van ecu Hof, dat beslist over de waarde der ingediende vorderingen. Op al deze gronden meende Greame, dat de Rus sen zich moesten tevreden stellen met de globale opgave, die de niet-Ruis- sische subcommissie bereid was over te leggen, met dien verstande, dat zij voor de juistheid geenerlei garantie op zich kon nemen. Naar aanleiding van deze rode ont spon zich een debat tusschen Greame en Litwinof, waaraan ook Cattier deel nam, doch dat bijna de geheele zitting vulde, zonder dat men practisch met de agenda opschoot. Het bleef bij heen en weer discussieeren over dit formeels tandpunt, zonder dat de eene of de andere partij zich liet overtuigen. Litwinof stelde zich op het stand punt, dat hij er niet aan denkt van de niet-Russische commissie een nauw keurige en geheel complete lijst te verwachten en gelooft ook wel, dat daarmede veel tijd is gemoeid, doch vroeger of later zal men de bedoelde lijst toch noodig hebben en hoe eer der men er dus over beschikt, hoe eerder Rusland zijn voorstellen zal Eene vrouw omgekomen. Woensdag, even na middernacht werd de brandweer gealarmeerd voor een brand op de Leidsche Gracht 44 te Amsterdam, waar het restaurant Dikkers is gevestigd. Het vuur woedde aanvankelijk in het sous- terrain, dat ais keuken dienst doet. De vlammen baanden zich een weg naar bo ven en sloegen eenige oogenblikken later cok op de le verdieping uit. Deze is, even als het gelijkstraatsche deel tot restaurant ingericht. Al spoedig na het uitbreken van den brand, liep de eigenaar, de heer Huig, te zoeken naar zijne vrouw en 2 kinderen. Hij zelf sliep drie hoog en was door den rook wakker geworden. Toen het vuur ge- bluscht was, deed de brandweer1 inderdaad de vreeselijke ontdekking, dat de vrouw in de vlammen was omgekomen. Haar ver koold lijk werd in den kelder bij den voor gevel gevonden. De kinderen waren geluk kig gered. Het lijk werd door de politie naar het Wilhelmina Gasthuis overge bracht. Van het perceel brandde de kelder ge heel uit en kregen de eerste en boven ge legen verdiepingen zware brandschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Zooals wij eenigen tijd geleden mede- Zooals wij eenigen tijd geleden mededeel den, is men bij de duiker werkzaamheden wrak van een oud-Hollandsch oorlogsschip dat later bleek te zijn de convooier „De Haan" van de Admiraliteit van Amsterdam, die in Juni 1640 met drie andere convooi- ers lag te wachten op de komst van de Indische retourvloot en toen door Duin kerker kapers werd overvallen en in den grond geboord. O.m. werden van het wrak afgehaald vier kanonnen, waarvan er twee aan Hol land zijn afgestaan. Deze zijn met den vrachtlogger Hooger- heide, die te Scheveningen met een lading haring van Lerwick binnenkwam, in ons land aangekomen. Zij zullen geplaatst worden in het Nederl. Historisch Scheepvaart-Museum te Amster dam en in het Museum voor Land- en Vol kunnen formuleeren. Aan een globale opgaaf heeft Rusland in dit verband niets, daar tallooze vorderingen buiten sporig zijn opgedreven en het noodig is, die tot de juiste verhouding terug te brengen. Zoodra er een Hof wordt benoemd om de vorderingen na te gaan, is de lijst noodig, dus waarom geeft men ze thans niet? Greame vond in de laatste woorden van Litwinof een nieuw argument om de lijst niet te geven, want zeide hij, zoolang er geen Hof is benoemd om tot dat doel werkzaam te zijn, is het geheel en al overbodig, om al die tijd- roovende onderzoekingen te organisee- ren en de schuldeischerslijsten te laten invullen en bijzonderheden te laten modedeelcn, die wellicht nooit zullen worden gebruikt en die bovendien velen der schuldeischers niet eens kunnen geven, daar zij niet welen, hoe het met hun eigendommen in Rusland slaat. In het verder verloop der discussie stapte men van genoemd onderwerp af en besprak Lloyd Greame de waar borgen. Hij wees er op, dat niemand zijn geld iii dc Russische nijverheid zou steken zonder voldoende zeker heid, dat een bevredigende opbrengst zou worden verkregen en dat de be drijven geleid zouden worden door lieden, in wier bekwaamheid men vcr- b-ouwen kon hebben. Een tweede quacstie was welke behandeling, die aj*i degenen ten deel zal vallen, die vroeger bij de Russische nijverheid betrokken zijn geweest, met name of zij, indien mogelijk, teruggave zouden krijgen en, zoo niet, welke vergoeding zij zouden krijgen. Van deze vragen hing de mogelijk heid van tot een goed resultaat te komen geheel af en Lloyd Greame gaf dan ook in overweging deze punten op een volgende bijeenkomst te be spreken. De vergadering ging daarna lot na dere bijeenroeping uiteen. Voor zoerver Dinsdagavond in con ferentie-kringen bekend was, zouden er Woensdag noch in den ochtend, noch in den namiddag vergaderingen van de sub-commissies van de Haag se, he conferentie plaats hebben. kenlkunde en Museum „Prins Hendrik" te Rotterdam. Te Amersfoort is de secretaris van de Huurcommissie uit zijn woning gezet door den voorzitter der commissie. Deze heeft indertijd het huis van den secretaris ge kocht, doch deze had reeds zoolang ver lenging van blijven wonen weten toe te passen, dat ten slotte de nieuwe eigenaar tot het nemen van de uiterste maatrege len overging met het gemelde gevolg. In Ter Neuzen kwam men nadat de op- roepingslkaarten voor de stemming van morgen reeds bij de kiezers waren bezorgd, tot de ontdekking, dat daarop de lijst van de communisten ontbrak. Er moesten dus nieuwe worden gedrukt. De „Tijd" deelt mede wat op de gewone wekelijksche vergadering van Duitsche Ka tholieken ditmaal voor het eerst bij Kras- napolsky, werd medegedeeld. Voor de meisjes in Duitschland, die in Nederland in dienst willen treden, is noo dig, dat zij le een reispas hebben; 2e aan den Nederlandschen censul een brief kun nen toonen, waarin naam, woonplaats en kwaliteit staan vermeld van hem, bij wien zij in dienst treden; 3e dat deze op getui genis van de politie te goeder naam en faam bekend staat; 4e dat het loon op minstens f 25 jer maand is bepaald; 5e dat aan het mdsje f 22 wordt toegezon den voor reisgeld. Men ziet dus, dat het nog niet zoo heel gemakkelijk gaat om hier de meisjes uit Duitscliland te krijgen, te meer omdat zij doorgaans ook een jaarlijksche vacant# e van één of twee weken verlangen, met reisgeld voor heen en terug. Er ir.oet dus heel wat dienstbodennood zijn geweest, om alleen te Amsterdam on geveer 500!) van deze meisjes te laten over komen. Toch blijven onze huisvrouwen ze nog vragen. AMSTERDAM, 4 Juli. Aardappelen (Bericht var. Jac. Knoop). Noord Holland- sche muizen f 5.606.50, dito kleine mui zen f 4.50, Schoolmeesters 9.6010.20 per 100 K.G.; Westlandsch ronde f 8—9, Westl. kleine ronde 5.60, dito Muis f 5 5.50 per H.L., Zomer Malta-aardappelen 32—33 per 100 K.G. Amsterdam, 4 Juli. (Noteeringen v/h. Nieuwe Veilinggeb. expl. De Jong Koe ne) Fruit en Groenten. Kersen (Mei-) 0.30—0.42, id. (zwarte) f 0.21—0.25, druiven blauw f 0.801.10, id. wit f 0.60 0.75, bessen Prolefie f 0.801, bessen f'40—'45, 2e soort 133—38, loop varkens f25—35, biggen f13—20 (f2—3 per week), vette varkens f0.920.94, 2e srt. f 0.880.90, zouters f 0.840.88, Lon- densche exportvarkens f 0.720.76, Aanvoer 208 vette koeien 317 vette kalveren, 186 kalf- en melkkoeien, 53 stieren, 489 schapen, 568 lammeren, 392 vette en Londensche varkens 382 magere varkens en biggen. Slachtvee, stieren, kalf- en melkvee gingen tot hoogere prijzen van de hand. Vette kalveren bij grooten aanvoer la ger. De handel in wolvee was over 't geheel minder vlug. Prijzen hielden zich echter staande. Vette en Londensche var kens mét vluggen handel tot hoogere prijzen. Zouters, loopvarkens en biggen prijshoudend. Eieren traag en lager, f 66.5Q per 100 stuks. NIJMEGEN, 3 Juli. Varkens. Adb^oer 376 biggen f 1726. Ilandel vlug. Vee. Aangevoerd 27 vette koeien 5565 ct., 13 vette kalveren 4248 ct. per i/2KG.; 48 nuchtere kalveren f 1328, 4 scha pen f 2332 per si Handel matig. Eie ren. Aanvoer 115000 kippeneioren f 6.50 6.75 per 100 stuks GRONINGEN, 4 Juli. Granen. De laagste en hoogste prijzen waren als 1 volgt: Alles per 100 K.G. 4 Juli. 27 Juni. Zomer tarwe f f Roode tarwe 12.50-13.25 12.50.13.25 Witte tarwe 12.75-13.40,, 12.50-13.25 Inl. rogge 10 00-12.00 10.00-12.25 Wintergorst 11.50-12.50 11.50-12.50 Zomergerst 11.00-12.25 11.00-12.25 Witte haver 11.50-12.90 11.25-12.85 Gele haver Zwarte haver 12.00-14.0612.00-14.35 BI. Peulerwten, Gr. erwten Schokkers Paardeboonen 12.00-1375 12.00-13.75 Wierboonen „12.00-13.75 12.00-13.75 Waalsche id. 12.00-14.00 12.00-14.00 Koolzaad Karwijzaad 60.00-80.0055.00-68.00 Geel mosterdz. „30.00-32.50 24.00-37.00 Kanariezaad „18.00-20.00 18.00-20.00 Lijnz. blauwbl. Idem (witbl.) Blauw maanz. PURMEREND, 4 JuN. Kaas. Aanvoer 15 stapels fabrieks f 48 met rijksmerk f 53; 53 stapels boeren f 48 met rijks- merk f 54; 7 stapels Goudscho f 47 met rijksmerk f 50; 1 stapel commissie met rijksmerk f 51. Boter. Aanvoer 1390 K.G. f 2.60 2.60 per K.G. Vee. Aanvoer 672 runderen w.o. 320 vette koeien; f 0.901.45 per K.G.; gelde koeien f 125300 per stuk; melkkoeien f 175—400 per stuk; 225 vette kalveren matig f 1.45—1.65 per K.G.; 275 nuch tere kalveren f 2045 per stuk20 stieren; 60 paarden f 200300; 47O vette varkens f 11.02, zouters f 0.94 en ex port varkens f 0.82 per K.G.; 100 ma gere varkens f 2648 per stuk; 150 biggen f 1224; 1275 schapen f 23 50 p. stuk; 880 lammeren matig f 15 24 per stuk; 40 bokken. Handel in vette koeien vlug met hoo gere prijzen, melk- en geldekoeien en kalveren handel matig, schapen en vette varkens prijshoudend en vlug. Eieren. Kippen- f 6.507.50; oenden f 6.50. GOUDA. Veiling van 3 Juli 1922. Komkommers le soort f 3.80—6.40, dito 2e soort f 24.10, dito halve f 1.20 2.60, dito gele f 1.9011; Bloemkool le soort f 14—29, dito 2e soort f 9— 13.90, dito 3e soort f 5—11, dito uit schot f 15; Spitskool le soort f 4.60 8.40, dito 2e soort f .190—3.40; An dijvie le soort f 2.50—4.80, dilo 2e soort f 0.60—1.80; Snijboonen f 1—1.21 per 100 stuks; dito per 100 Kg. f 82 91, dito 2e soort f 60—76; Stok'boonen f 101—117; Stamboonen f83—96:Tuin- boonen f 4.50—7.80, dito Iangscheden f 9.90-19.50; Peulen f25—39.40: Dop erwten f23—33; dito Krombek f34— 40; Capucijners f 2537; Postelein f8.20—14.70; Spinazie f21.30 per 100 Kg.; Zuring f 0.34 per kist; Peen f3.60 6.60, dito Sprot f 0.10—3; Rabarber f 0.60—2.50; Kroten f 3—7; Peterselie f 2-4.90; Selderie f 0.40-1.20; Sjalot ten f 2.20—4.70; Boonenkruid f 1—1.60 per 100 bos; Aardbeien f 0.21—0.33; Frambozen f 0.50; Zwarte bessen f 0.37 —0.41; Roode bessen f 0.30; Kruisbes sen f0.18 per pond (bruto); Perziken per stuk f0.13—0.28; Eieren f7.40— 7.90 per 100 stuks. Er is in de kranten een lijstje gepu- bliceerd van candidaat-Kamerleden, dia zich bereid verklaarden te zullen mee werken tot afschaffing der tabakswet. Ee staan op dat lijstje ©ok eenige N. K. P.- candidaten.V o.a. mr. I. A. Swane. Het zonderlinge is, dat dit Kamerlid bij d« behandeling van het wetsontwerp geen woord heeft gesproken en er vóór stemde. De „Meijersche Ct." deelt mede, dat de voorzitter van de N. K. P. in Eind hoven, de heer Mignot met den heer A. Swane, Hioolen en vele andere grooot- fabrikanten Minister De Vries de nu gel dende wet als de beste heeft aangepreekt. In een verkiezingsrede te Venlo ver klaarde Mgr. dr. Nolens. dat de Ta bakswet nooit wordt afgeschaft. Spr. zou wel eens willen weten wie als minister zou willen meewerken om een belasting wet in te trekken. Wel kan ze gewijzigd worden. Onlangs meldden wij, dat ter bezui niging alle loodsen voor Nederlandsche havens samen waren gebracht op één bii Dungeness kruisende loodsboot. Thans is volgens het „Hbld." daarin een wijziging gebracht, doordat de be schikbaarstelling van loodsen voor Rot terdam en Amsterdam is opgeheven. De kruisende loodsboot geeft alleen nog loodsen af vcor Antwerpen, daar mede concurreerendo tegen het Belgisch loodswezen. Om voldoende in personeel te kunnen voorzien, worden loodsen uit andere districten voor hun dienst op da Schelde bekwaamd. Naar aanleiding van berichten omtrent bijzondere werkzaamheden iu verband met de invoering der Burgerlijke Pensioen wet, wordt aan het Oorrespondentiebn- reau medegedeeld, dat die werkzaamhe den in hoofdzaak moeten worden ver richt aan den Pensioenraad zelf en dat zij, willen zij Jxet daar aanwezige perso neel niet afhouden van hun dagelijksch' werk avonddienst verelschen. De werk zaamheden bestaan niet in het „opdol ven van de noodige gegevens uit het stof der departementale ar hieven" maar in het omzetten van het verouderde en kostbare feuillestelsel in een modem kaartsysteem, wat op den duur tot groo- te besnaring van kosten zal leiden. Het is bij onderzoek aan „Het Volk* gebleken, dat Ibrahim Datoe Tan Mala- ka, een der candidaten der communisti sche partij, is geboren te Soeliki op Sumatra's Westkust den 14en October 1894. Hij is dus eerst 27 jaar en zou derhalve, indien gekozen, niet tot da Tweede Kamer toegelaten kunnen wor den. Op de Centrale Raadsvergadering va® den Dioc. Bond van R.K. Werklieden- vereenigingen in het Aartsbisdom JÜIa- terdag te Deventer gehouden, werd da volgende motie aangenomen: „De Bond van R.K. Werklicden-ver- eenigingen in het Aartsbisdom waarbij zijn aangesloten 170 plaatselijke werk- lieden-voreenigingen, draagt het bestuur op: En bij 't bestuur van de Federatie van R.K. Volks- en Werkliedenbonden op aan te dringen zich zoo vroegtijdig mogelijk in verbinding te stellen met het bestuur, belast met het organise»» ren van Nederlandsche Katholiekenda gen, om te trachten het daarheen to leiden, dat volgende Katholiekendagen zoodanig worden vastgesteld, dat deze ook door de arbeiders geheel kunnao worden bijgewoond." De commissie tot regeling der schiet wedstrijden voor Burgerwachten in 't ge west Noord-Holland is samengesteld als volgt: jhr. O. v. Lennep, commandant Burgerwacht Haarlem (voorzitter; K. v. Lennep, commandant Burgerwacht, Amsterdam; kapitein H. R. Boeree, jhr. mr. J. M. van Asch v. Wijck, voorz. Burgerwacht Alkmaar, T. M. de Leur, voorz. Burgerwacht Hoorn „W. Nieuwen- huijzen, burgemeester van Limmen, ka pitein J. G. Haremaker, toegevoegd aan den inspecteur der Burgerwachten (3. N. Daniels te Heemstede, D. Teekens, Am sterdam, A. E. Bos Hz., Overveen, en P« Louis, admin., Burgerwacht Haarlem. T 0.60—0.75, a Ties pér Yi (v.G.f aardbeien f 0.70—0.90 per K.G.; frambozen f 0.25 0.35 per pot; perziken 0.180.30 meloe nen 0.501 per stuk; peen f 710 per 100 bos; bloemkool I f 2026, id. 11 f 10 18, komkommers f 34.50 per 100 st.; nieuwe aardappelen f 9.6012.50, drielin gen f 3.8010 per 100 K.G.; tomaten f 0.40—0.60, spercieboonen f 0.420.50 per y. K.G.; snijboonen 0.901.20 per 100 stuks; tuinboonen f 89, doppers 20—27, peulen f 24—30 per 100 K.G. Bloemen. Rozen f 613.50, Am. Anjer f 811, Snijgroen f 513, Lelies f 13 18, Calla's f 20—25, Dahlia's f 8.50—16, Gladiolen f 4.509, Delphinium f 2.50 4.50, Violieren f 713 per 100 stuks. Potplanten. Kentia Forst touffes 3.40 6.40, idem enkele f 1,803.40, Gerani ums f 0 174.24 per stuk. BODEGRAVEN, 4 Juli. Kaas. Aange voerd waren 362 wagens, le soort f 48 51, 2e soort f 4245, rijksmerk f 4255. Handel matig. EDE, 3 Juli. (Weekmarkt). Eieren f 6.508.25 per 100 stuks; biggen f 18 30 per stuk; jonge kippen 23.50, jonge hanen f 0.351.50. oude kippen f 23, oude hanen f 1.752.75 per stuk. Aange voerd 70.000 eieren, 120 biggen. SNEEK, 4 Juli. Vee. Ter markt wa ren 210 melk- en kalfkorien f 150—500; 88 vette koeien f 250—450; 114 vette kalveren f 35—85; 7 graskalveren f 2C8 nuchtere kalveren f 1020; 193 scha pen f 15—55; 356 lammeren f 1019; 478 varkens f 85185; 72 biggen f 12 f 25. Men betaalde voor vette runderen 50 621/2 ct., vette kalveren 4575 ct., vette varkens 4447 ct., voor Londen 3840 ct. per 1/2 K.G. Voor alle runderen was er meer vraag en prijzen waren hooger; vette en nuchtere kalveren prijs houdend; schapen duur; lammeren met veel meer handel; varkens gewild tot hoogere prijzen. TIEL, 3 Juli. Eruit. (Veiling Tiel en Omstreken.) Meikersen 5463 ct., rood 2028 ct., zwarte kersen 5055 ct., zwar- te bessen 84 c., frambozen 62 ct., alles per K.G. Veiling T:e!she Veilingsvereeniging, Meikersen 5666 cent, rcod 16 26 ct., frambozen 68 ct., alles per K.G. VENLO, 3 Juli. Eieren. (Coöp. Vei ling- vereeniging.) Aangevoerd 205.003 st. Prijs kippen f 6.30—7.80, eenden- f6.S0 7.20, ganzen f 15.8016.20 per 100 st. WIJK BIJ DUURSTEDE, 3 Juli. Eruit. Ter veiling besteedde men voor meikersen 416I1/2 ct., roode kersen 28 31 et., zwarte kersen 3841 ct-, Spaan- sche kersen 3945 ct., frambozen 98—110 ct. per K.G. Alhier worden de zwarte bessen opgekocht tegen f 1 per K.G. ROTTERDAM, 4 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 184 paarden, 55 veulens, 2 ezels 1141 magere runderen, 583 vette runderen 408 vette kalveren, 406 nuch tere kalveren, 363 schapen, 68 varkens 282 biggen, 6 bokken of geiten. Koeien le kw. f 1.30—1.35, 2e kw. f 1.20—1.10, 3e kw. f 1—0.90; Ossen le f 1.25—1.35, 2e f 1.15—1.05, 3e f 0.95—0.88. Stieren f 1—0.90, 2e f 0.80—0.70, 3e f0.6. Kal veren le f 1.40—1.60, 2e fl.20—1, 3e f 0.800.70. Melkkoeien f 200350. Kalf- koeien f 225—375. Stieren f 150—300. Pin ken f 120—150. Vaarzen f 12,5—160. Werk paarden f 175325, Slaehtpaarden f 125 175. Hitten f 100250. Nuchtere kal veren f914. Eokkalvoren f1630 Big gen f 1425. Overloopers f 2545. Handel en aanvoer redelijk, hoogere prijzen. BOVENKARSPEL. (Slation), 3 Juli Aangevoerd Aardappelen Koks en Duo f 2.063.25, idem Schoteche 2.703.70, idem kleine f 2.05—2.30, idem Ronde f3.754.10, Nindyfold f2.603.25 per baal, aanvoer 13.760 balen, handel vlug, prijs oploopend; Bloemkool le soort f21 35, idem 2e soort fll.2520, idem 3e soort f 5.756.50 per 100 stuks, aan voer 3665 stuks. Wortelen f 2.303 per 1000 stuks ganvoer 11,500 stuks. GELDERMALSEN 3 Juli. Kersen. Heden besteedde men ter veiling voor: Meikersen rijp 6088 ct.; id. rood, 29 40 ct.; Zwarte Kersen 6570 ct.; Napo leons 6780 ct., alles per K.G. GRONINGEN, 4 Juli. Vee. Kalf- en melkkoeien le soort f 450480 2e soort f 350375, 3e soort f 200300, kalfvaar- zen le soort f 275325, 2e soort f 250 300, stieren le soort f 11.05, 2e soort f 0.750.85 slachtvee le soort f 1.20 1.25, 2e soort f 11.05 per K.G. slacht- gow.; vette kalveren le soort fl.101.15 2o soort f 0.901 per K.G. slacktgew. weideschapen f 1525, melkschapen f 18 25. vette lammeren f 1025. weidelam- meren f 510, vette schapen le soort

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 6