S. K. IHEElin, Zijln g 74, fao UITVERKOOP ZOMERSTOFFEN FIRMA KLIKKSPOOI Limonade-Essences citroenzuur „De Tijdgeest" GERZON CenUIHEHUMK tn wmiB-Mcn nu i ine BUITENLAND Speciale inrichting voor berging van Inboedels, Meubelen en Goederen, (MIME WASENS UNÊEDIT 'Si Bericht van inzet. Bericht van Inzet ssr&ra* 1.&0 Gerardin of UneeditJ Sialhcuderij Inventaris 12£ i 1° WEREftltfiOERflSGG dit. De toestand in Ierland. Uit de Fransche Kamer. Een proces In Boedapest. De opstandige beweging in Brazilië. Onrust over de daling van de mark. Besprekingen tusschen Canada en de V. S. De besprekingen van Schanzer te Londen geëindigd. Sir Herbert Samuel door den Paus ontvangen. Beperkingen van giftige gassen, enz. Na den moord op Rathenau. Een paniek in de „Underground* te New-York. OPENBARE VERKQOPIMG. Drie Heerenhuizei) te Heemstede. VERKOOPEN: HEERENHUIZEN b. EEN HEERENHUIS Notaris J. A. WILKENS, Publiek te Verkoopen I. Tetterodestraat 48 zw. en rd. te Haarlem. II. Tetterodestraat 120 te Haarlem. III. Jordensstraat 64 te Haarlem. Geheel ontruimd. IV. Noorderstationsweg 6 te Bloemendaal. Geheel ontruimd. V. Zijlweg 74 b. te Over- veen, gem. Bloemendaal. Geheel ontruimd op 1 September 1922. NOTARIS VAN NIEKERK Donderdag 20 Juli 1922, PUBLIEK VERKOOPEN: <1. J. G. SARLET, Makelaar, ,,'t NOTARISHUIS". VERK00PING Dinsdag en Woensdag 11 en 12 Juli 1922, des morgens te A. J. C. DAAMEN. 10 uur ten overstaan van den Notaris J. J. C. SARLET, Makelaar, zal verkoopen: MEUBILAIRE GOEDEREN n Mahonih. Slaapkamer-Ameublement (H. PANDER en ZONEN, Den Haag), bestaande uit lit-jumeaux met matrassen, waschkast met spiegel, toiletkast, nacht kastje, vleugelkast met spiegel, deur, tafel, stoelen en bidet Eikenhouten Slaapkamer-Ameublement, mahonih. linnen kasten, buffetten, cilinderbureaux, bureaux-ministre cana pe s, stoelen en armstoelen, salon- en eettafels. Spiegels schilderijen, waarbij door Savry, Schelfhint, Leickert, Koek koek, Kluyver e.d., schoorsteengarnituren en ornamenten Aardewerk, porselein, kristal en glaswerk, koper- en ijzer- werk, keukengereedschappen enz. Bezichtiging: MAANDAG a.s. van 10 tot 4 nnr. Publiek te verkoopen: OPENBARE VERK00PIHG FRANKESTRAAT 47, PUBLIEK VERKOOPEN: HET WOONHUIS SANTPOORT 1922. CPENiARE VERKNOPING. Winkelhuis, Reitzstraat 113, Schoten, PUBLIEK VERKOOPEN: EEN WINKELHUIS, DROOG EN GOED GEVENTILEERD TELEFOON 1123. WIST U DATs VDUWBABE B KINDER WAGENS1 "HEENKf uzebhandel 99 GRQQTEHQUTSTQ. MAARLEM 10 KAEVUPERSINGEL in verschillende smaken NAPHTALINEPOEDER, KOGELS EN BLOKKEN BELANGRIJKE PRIJS- VANUIT EEN KEUKENFORNUIS II (Geen spiraalverwarming) II Vraagt prijsopgave voor verwarming van 3 tot 5 kamers met of zonder warmtapwater door het geheele huis HAARLEM Bouw veraenigingen.] GE ZULT VOOR ALTIJD OENE ZEN ZIJN VAN WITWERK EN Mevr. Mc Swiney. Aan mevrouw Mac Swiney is aange boden haar vrij te laten, maar het heet, dat zij dit geweigerd heeft. De strijd op bet land. Nu het verzet te Dublin tot het verle den behoort, schenken de vrijstaters hun aandacht aan het land, waar het proces der afrekening met de rebellen begonnen is. De toestand is critiek in Enniscorthy en Cowexford, waar de vrijstaters en de ongeregelde troepen verschillende ge bouwen bezet houden en een gevecht dreigt. Er zijn versterkingen voor de na tionale troepen onderweg. Er wordt strijd gemeld uit Tipperary, Westmeath, Kings County en Leitrim, maar de nationale troepen winnen in het algemeen terrein. De ongeregelde troe pen hebben een groote verwoesting aan gericht in Sligo, alvorens zij ontsnapten. Er gaan geruchten over hevige verliezen in verschillende gebieden, maar betrouw bare bijzonderheden zijn alsnog niet te verkrijgen. De berichten omtrent De Valera zijn verward. Volgens het eene ontsnapte hij in een ziekenauto, volgens het andere als koetsier vermomd. Het heet, dat De Valera gewond is, maar bevestiging ont breekt. Hij zou zich in de omgeving van Wicklow ophouden. De geregelde troepen vertrekken in groolen getale zuidwaarts waar de wor steling nog wel een maand kan duren. D<> „Daily Express" verneemt uit Bel fast dat alle voornaamste rebellen uit de Midlands gearresteerd zijn en in de ka zerne van Athlone zijn gevangen gezet. Het communiqué van het hoofdkwar tier te Dublin meldt, dat de nationale troepen meester zijn in de graafschappen Roscommon, Longford, Westermeath en Oostmayo. Volgens de „Daijy Mail" vielen duizend man geregelde troepen de ongeregelde troepen aan in de heuvels ten zuiden van Dublin. Zij namen dertig man met een aantal auto's gevangen. De hoofdmacht werd in de richting van Blessington ge dreven, nabij Brittas, waar de Valera heet te zijn. Het beroep op hef land. De „Daily Chronicle" meldt, dat de op roep der voorloopige regeering om onder de wapens te komen geestdriftig beant woord is door talrijke vrijwilligers van alle leeftijden, klassen en beroepen, die rich bij de recruteeringsbureaux aanmel den, waar zij lange files vormen. De arrestaties. Volgens de „Evening Standard" is Barton, een der onderteekenaars van het Engelsch-Iersch verdrag, maar die zich aan de zijde der republikeinen had ge schaard en ook als zoodanig bij de jong ste verkiezingen gekozen was, gear resteerd en m het bezit gevonden van documenten van militair belang. Art O'Brien en Sean TO Kelly, die eveneens gearresteerd werden, zijn vrijgelaten. Dertig rebellen gevangen genomen. De rebellenbezetting in een versterkt gebcuw in Curraghton (Navan) heeft zich Donderdag onvoorwaardelijk overge geven. Er werden 30 rebellen gevangen genomen. Vijf branden in Belfast. Te Belfast zijn Donderdagavond vijf branden uitgebroken, waarvan een ont staan is door een bom door een wielrijder in een huis geworpen. De interpellaties over de verantwoorde lijkheid voor den oorlog zijn in de Fran sche Kamer voortgezet. Herriot bevestigde uit naam van zijn partij, dat de regeering der republiek in geen enkel opzicht schuldig is aan het uitbreken van den oorlog. Gij zult. zeide hij zelfs in de documenten van Duitsche afkomst nergens het geringste bewijs tegen Frankrijk vinden. Daarna las hij het offi cieels telegram voor van von Schoen, d.d. 29 Juli 1914, waarin gezegd wordt, dat volgens den raad van den Franschen mi nister-president het beste middel zou zijn om voort te gaan met de actie van bemid delen onder welken vorm ook. Viviani wil de de hoop op het behoud van den vrede, waarnaar men unaniem verlangde, niet la ten varen. Herriot besloot met te zeggen, dat dit alles gepubliceerd en verspreid moet wor den. Een afgevaardigde, in den oorlog ver minkt, erkende de wettigheid van Poinca- ré's verlangen om de beschuldigers te over tuigen, maar hij geloofde niet, dat de loya le uitleggingen van Poincaré de campagne van die lieden zou doen ophouden, die gelijk Clemenceau reeds zeide alleen door geweld tot rede kunnen worden ge bracht. Deze afgevaardigde eindigde met te zeggen, dat Cachin en Vaillant Coutu rier vervolgd zullen worden wegens aan sporing tot desertie en opstand. De Kamer verwierp met 487 tegen 65 stemmen de motie der socialisten om een enquêtecommissie te benoemen om den oorsprong van den oorlog te onderzoeken. Met 532 stemmen voor en 65 stemmen te gen nam de Kamer een motie aan, waar bij deze laster-campagne werd afgekeurd, die georganiseerd is om Duitschland aan de verantwoordelijkheid voor den oorlog te doen ontsnappen, niettegenstaande de klaarblijkelijkheid der feiten, de bekente nissen in het Versailies-verdrag opgeno men en door den Rijksdag op 12 Mei 1921 bevestigd. Met „Vive l'union sacrée, Vive la répu- blique" werd de zitting opgeheven. Tijdens tde nachtelijke zitting beweerde de soc. Lafont, dat Poincaré tijdens de vredesonderhandelingen ijverde voor de onbepaalde bezetting van den linker Rijn oever. Poincaré verklaarde daarop, dat hij steeds de stelling handhaafde van de bezet ting tot de volledige betaling, daarbij het voorbeeld volgend van Duitschland in '71—73. Lafont zeide, dat Poincaré zich verzet tegen het aanwenden van Duitsche ar beidskrachten. Poincaré voerde hiertegen aan, dat hij zich alleen verzette tegen het aanwenden van de Duitsche arbeiders in het gebied van Sinistrés, die den druk der invasie gekend hadden. De soc. Blum verklaarde, dat zijn partij van oordeel is, dat Duitschland tot het herstel verplicht is, ongeacht de aanleiding tot den oorlog; hij wenscht de Duitschers niet te verontschuldigen; hij beschouwt den Duitschen eisch betreffende Toul en Verdun, indertijd door v. Schön overge bracht, ontoelaatbaar; aanvaarding ware moreele zelfmoord geweest. Maar ver dacht voor de soc. zijn degenen die het denkbeeld van oorlog aanvaardden en niet weikten voor het behoud van den vrede. Poincaré verklaarde daarop weer, dat hij steeds voor den vrede geijverd had. En toen Blum de politiek van Caillaux huldig de speciaal wat betreft de overeenkomst na Agadir, betoogde Poincaré, dat hij die overeenkomst steunde. Waaraan hij toe voegde, dat hij dadelijk na den oorlog de hoop uitsprak dat Duitschland een vrede lievende houding zou aannemen. Maar zijn verwachting werd teleurgesteld en hij moest erkennen, dat Clemenceau gelijk had gehad. Te Boedapest is het proces begonnen legen twee militairen, beschuldigd indertijd twee Joodsche kooplieden te Isak des nachts uit hun woning te hebben gehaald, ze te hebben opgehangen en hun huizen te hebben geplunderd. Een telegram van het Korr. Bur. meldt thans, dat is vast gesteld, dat de daders behoudens tot de plaatselijke burgerweren, die zich deels na de ineenstorting van de radenrepubliek, deels na den aftocht der Roemeniërs zich vormden onder leiding van plaatselijke organisatoren ter zuivering van de betrok ken streken van communisten en Roe- meensche spionnen, op wie zij het stand recht toepasten. De res. overste Iwan Heijas "heeft eer tijds in een protocol de volledige verant woordelijkheid aanvaard voor het bevel en de executie van de mannen; hij heeft verklaard het bevel gegeven te hebben, omdat hij vernomen had, dat de betrok kenen den Roemeniërs anderhalf millioen kronen hadden aangeboden, indien zij de bezetting met drie weken wilden verlengen Hij heeft echter roof niet geduld, maar ten strengste verboden en is tegen hem be kend geworden gevallen met de doodstraf opgetreden. Verder zou gebleken zijn, dat de beide slachtoffers tijdens de Roemeensche be zetting sterk geijverd hadden in anti-na tionale richting. Waarschijnlijk zal de volgende week het vonnis worden gewezen. Een R. T. A.-telegram uit Rio de Ja neiro meldt, dat de regeering maarschalk Hermes de Fonseca heeft uitgenoodigd binnen een week te verschijnen op straffe van als deserteur te worden beschouwd. Uit dit telegram valt op te maken, dat de maarschalk, die naar men weet voorzitter der door de regeering voor zes maanden verboden militaire club i«, verdwenen is. Zou het zijn omdat hij zich aan het hoofd heeft gesteld der tegen de regeering ge richte beweging? De onrust over de nieuwe daling der mark blijft toenemen. Velen voorzien, zoo meldt de Parijsche correspondent van de „Frankf. Ztg.", dat de moeizaam tot stand gebrachte regeling voor '22 te niet zal worden gedaan, een en ander opnieuw tot verscherping van den polilieken toestand zal leiden en dat de tijdelijke oplossing door een internationale leening voor lan gen tijd van de baan zal raken. Wat van nationalistische zijde te wach ten is, is eenigszins af te leiden uit het geen de „Echo de Paris" schrijft. Het blad erkent wel, in zijn betoog over de nutte loosheid der tot dusver gevolgde metho den, dat maatregelen tot saneering van den financieelen toestand, welke diep in grijpen in het nationale leven van een land niet door het buitenland voorgeschre ven kunnen worden, maar zegt dan: Wat allereerst geschieden moet is de vaststelling van een opzettelijke niet na koming der in Mei door Duitschland aan vaarde verpachtingen. De politiek van Duitschland gericht op een neerdrukken van de mark, is daarvoor een afdoend be wijs. Als sanctie moet de quaestie van de bezetting van het Ruhrgebied bevrijd wor den van de beperkende bepalingen, vervat in de overeenkomst van 28 Juni '19. Het systeem van leveringen in natura en aan wending van Duitsche arbeidskrachten moet zooveel mogelijk worden uitgebreid De „Ere Nouvelle" vreest, dat de franc zal gaan deelen in de gevolgen der daling van de mark, na zich tot dusver, dank zij leeningen van gemeenten en groote on dernemingen op markten te New York en Londen, vrij goed te hebben gehouden. De Engelsche en Amerikaansche bankiers too- nen zich niet alleen niet gezind tot nieuwe leeninigen over te gaan, maar de delging dier leeningen dwingt Frankrijk telkens tot aanmerkelijken aankoop van devisen,waar door het in een dergelijken toestand als Duitschland gaat geraken, dat zijn betalin gen aan 't buitenland met papiergeld moet doen. Uit Ottawa wordt gemeld, dat de Cana- deesche premier Maandag naar Washing ton gaat voor een bespreking der hangen de aangelegenheden met Hughes, den mi- nisler van buitenlandsche zaken der V. S. Verwacht wordt, dat het plan voor den waterweg naar de St. Laurens alsmede de Amerikaansche tariefwetgeving zullen worden besproken. Schanzer had Donderdagmiddag op nieuw een onderhoud met Lloyd George over de Engelsch-Italiaansche kwesties. Men gelooft, dat dit het laatste onderhoud was en dat de Italiaansche delegatie ein de dezer week naar Parijs vertrekt. De Paus heeft in zijn particuliere biblio theek een onderhoud van een half uur ge had met Sir Herbert Samuel, den Brit- schen hoogen Commissaris voor Palestina. Vervolgens bracht Sir Herbert een be zoek aan kardinaal Gasparri. De ontwapeningscommissie van den Volkenbond heeft besloten een uitnoodi- ging te richten aan de leden van den Vol kenbond, tot aansluiting aan de Was- hingtonsche conventie betreffende het ge bruik van giftige gassen, benevens een ver zoek aan alle geleerden ter wereld om de resultaten van hun nasporingen betreffen de giftige gassen te publiceeren. Buitenlandsche betuigingen van deelneming. Het W. B. meldt, dat de rijkskanselier van verschillende buitenlandsche regeerin gen betuigingen van deelneming ontving wegens den moord op Rathenau, zoo o.a. van Amerika, Nederland, Chili, Zuid-Sla- vië, Portugal, Bulgarije. Ook de voorzitter van de militaire controle-commissie, gene raal Mauclerc zond een schrijven van rouwbeklag. Centrum, democraten en nationaal-liberalen. De rijksdag-fracties van Centrum en Democratische partij hebben een schrijven gericht aan de Duitsche Volkspartij, waar in verklaard wordt, dat zij na de jongste verklaringen van de afgevaardigden Becker, Heinze en Stresenann samenwer king met de D. Volkspartij voor mogelijk houden. Vooropgesteld wordt natuurlijk, dat men het er over eens is, dat het herstel van den Staat en de voortzetting van de soci ale politiek slechts mogelijk is op den grondslag van een constitutioneelen, repu- blikeinschen staatsvorm. Verzocht wordt zich uit te spreken, of de Duitsche Volks partij bereid zou zijn aan de pweering deel te nemen. Wilde geruchten tegengesproken. De te Rerlijn verspreide wilde geruch ten over nieuwe moorden op leidende per sonen worden van bevoegde zijde als on juist gekenmerkt. Zij schijnen in de wereld gekomen door het niet verschijnen def burgerlijke bladen. J De wet tot bescherming det republiek. In den Rijksdag verliep het debat ovef de vier interpellaties betreffende de wel tot bescherming der republiek over het al gemeen rustig. Bij de verklaringen vail den afgevaardigde Cuno rt). Volkspartij), die inzonderheid de houding van Hinden burg verdedigde, kwam bet echter tot he vige scènes, zoodat de president tijdelijk, de tribunes moest doen ontruimen. Latef moest hij bij de redevoeringen van de D. nationale afgevaardigden de zitting schor sen. Een hervatting werd onmogelijk ge maakt door het geweldige lawaai van links, waarbij vooral de vrouwelijke le den van links op den voorgrond traden. Te New-York heeft, gisteren een onge luk op den ondergrondschen spoorweg een paniek dosn ontstaan en veroorzaakt dat 170 passagiers bewusteloos werden door schadelijke dampen. Een express- trein bestaande uit tien stalen rijtui gen werd onder Lexington-Avenue plot seling tot stilstand gebracht door een kortsluiting, waardoor een hoeveelheid gas ontbrandde, welke uit een buis in de tunnel ontsnapt was. Hevige knal len gevolgd door volslagen duisternis brachten ontsteltenis te weeg onder de passagiers. De conducteurs weigerden da portieren te openen. Naar beweerd wordt, zou een politieagent daarop met de kolf van zijn pistool verschillende ruiten heb ben ingeslagen en begonnen de passa giers door de ramen naar buiten te klim men in de tundel. Daar deze gevuld was met schadelijke dampen, raakten zij weldra bedwelmd. Er werden dadelijk ziekenauto's ge-* requireerd en brandweerlieden brachten de bewustelooze mannen, vrouwen en kin deren door mangaten uit een diepte van meer dan vijftig voet naar de etraatop- pervlakte. Op een oogenblik lagen er twee en twintig bewusteloos op de be strating van een der drukke verkeers wegen van New-York bij het station. Al len werden naar ziekenhuizen overge bracht. Velen hadden in de verwarring) en het gedrang kwetsuren qpgeloopen. Er ie een officieel onderzoek ingesteld. In dezelfde omgeving is zeven jaar geleden een dergelijk ongeval gebeurd, toen 180 passagiers op dezelfde wijze door gassen bedwelmd werden. Notaris WILDERVANCK DE BLECOURT maakt bekend, dat de .villa Bloemoord met fraaien tun en verdere aanhoorigheden, aan den Bloemendaalschen weg Nr. 125 te Bloemcndaal zijn ingezet en met de hoogingen staan als volgt: Perceel 1De villa Bloem oord aan den Bloemendaal schen straatweg nr. 125 te Bloemendaal, groot plm. 970 M2 op f 39.550 Perceel 2. Bouwterrein ten N. van het voorg. perceel groot plm. 384 M2 op 6.100 Perceel 3. Twee woningen onder een dak met berg plaats en erven a./d. Patna- laan groot plm. 224 M2 op f 8.025 Perceel 4. Autogarage met bovenwoning ten O. v./h. voorg. perc. groot plm. 149 M2 op f 10.000 Perceel 5. Schuur met erf en bergpl. a/d. Zijweg v. d. Bloemend, weg groot plm. 160 M2 op f 6.675 Perceel 5. Weiland als Bouwterrein a.d. Bloemend, weg groot plm. 325 M2 op 7.150 Perceel 7. Weiland ten N. v. b. voorg. perc. als Bouw terrein groot plm 325 M2 op f 5.975 Perceel 8. Weiland ten O. v. d. Spoorweg Haarlem-Uit geest -root 1.34.10 H.A. op f 7.800 Te zamen f 91.275 Bezichtiging des Dinsdags en Donderdags van 2 tot 5 Uur. Inlichtingen verstrekt de Notaris bovengenoemd. De toeslag blijft bepaald op Dins dag 11 Juli 1922, des avonds 8 uur, In het hotel en café Vreeburg tegen over de N. H. Kerk te Bloemendaal in perceelen en combinatiën. Notaris DAAMEN te Haarlem, zal DONDERDAG 20 JULI 1922, 's avonds na 6A uur in ,,'t Nota rishuis", Bilderdijkstr. te Haarlem, a- Twee naast elkaar gelegen met vóór- en achtertuin, a./d. Sehouwbroekerstraat te Heemstede, no. 14, groot 2 A. 3 c.A. en no. 16 groot 1 A. 96 c.A., beide met uit gang in een poort naar de Ooster laan. Afzonderlijk en gecombineerd. '(hoekhuis) met tuin a./d. Ooster laan en Sehouwbroekerstraat te Heemstede, get. no. 12, groot 2 A 33 c.A. De huizen zijn nieuw gebouwd, onbewoond en voorzien van electr. licht, gas en waterleiding. Voor solipde koopers is voor de twee eerste perceelen elk 8,500 en voor hoekhus 9500 als hypo theek te krijgen. Aanvaarding bij betaling vóór of op 1 September 1922. Bezichtiging Maandag, Woensdag en Vrijdag van 2—4 uur. Wagenweg 58, te Haarlem, is voor nemens op DONDERDAG 20 JULI 1922, n.m. 6% uur, in ,,'t Notaris huis" aan de Bilderdijk straat, al daar, de navolgende onroerende goe deren: Een huis, get. 48 zw. met afz. op gaande Bovenwoning, get. 48 rood, erf en tuin, groot 1 A. 32 c.A. Beneden geheel ontruimd en bo ven verhuur bij de maand voor 29. Een Huis, get. 120, erf en tuin, groot 1 A. 32 c.A. Verhuurd tot 1 Juni 1923, tot welken datum de huurpenningen vooruit betaald zijn. Een Heerenhuis get. 64, erf, voor- en achtertuin, groot 2 A. 16 c.A. Een Villa, genaamd „Elisabeth" en get. 6, erf en tuin, groot 6 A. 22 c.A. EenVilia, genaamd „Marïenburg" en get. 74b, erf, voor- en achtertuin, groot 4 A. 90 c.A. Aanvaarding bij betaling vóór of op 31 Aug. 1922. Bezictiging Dinsdags en Don derdags n.m. van 2 tot 4 uur. te Haarlem, zal o p 'savonds 614 uur, te Haarlem in ,,'t Notarishuis" een goed onderhouden HEEREN HUIS met tuin te Haarlem, Klever parkweg 191, groot 1,52 A. Bez. Dinsdag enDonderdag 24 u. Inlichtingen bij den Notaris. Notaris WILDERVANCK DE BLE COURT te Bloemendaal maakt be kend, dat de Burgerwoning met schuur waarin stalling voor twee paarden aan de Boschlaan te Bloe mendaal zijn ingezet en met de hoogingen staan als volgt: Perceel 1. Burgerwoning met gang en open grond a/d Boschlaan No. 63 te Bloe mendaal, groot 140 M2. op f 4100 Perceel 2. Schuur ten N. van perceel 1, waarin stal ling voor twee paarden, gr. 92 M2. op 4100 Te zamen op 8200 Bezichtiging des Dinsdags en Donderdags van 2 tot 4 uur. Inlichtingen verstrekt de Notaris bovengenoemd. De toeslag blijft bepaald op Dins dag 11 Juli 1922, des avonds 8 uur, in het hotel en café Vreeburg iegen- over de N. H. Kerk te Bloemendaal in perceelen en combinatie. e— Notaris P. F. DE BORDES te Haar lem, is voornemens op DONDER DAG 20 JULI 1922, 's nam. na Ü'A uur in ,,'t Notarishuis" te Haarlem, 1. EEN ZEER GOED ONDERHOU DEN VRIJ HUIS met Tuin en Erf te Schoten aan de Gen. de La Reij- straat 8, groot 92 c.A. Wordt ontruimd in October a.s. 2. EEN ZEER SOLIED GEBOUWD HUIS met afz. opgang hebbende bovenwoning erf en tuin te Haar lem aan de Kampervest no. 15 zw. en rood, groot 89 c.A. Bovenhuis geheel ontruimd. Be neden per maand verhuurd. Betaling vóór of op 81 Aug. 1922. Bezichtiging Dinsdags en Donder- igs van 2 tot 4 uur. Inlichtingen ten kantore van gen. Notaris, Ged. Oude Gracht 108. van perceel wegens sterfgeval Noiaris VAN CRANENBURGH te Haarlem zal op DONDERDAG 20 JULI 1922, in ,,'t Notarishuis" met Bovenwoning en Erf te Haar lem, Frankestraat 47; groot 83 c.A. De bovenwoning is ledig en ter stond te betrekken bij de betaling van koopprijs vóór of op 17 Augus tus a.s. Bezichtiging: Dinsdags en Don derdags van 2 tot 4 uur. De Makelaar WILLEM ESSER be richt dat hij op WOENSDAG 12 JULI a.s. des nam. 2 uur PUBLIEK ZAL VERKOOPEN, ten verzoeke van den heer G. VELLlNGA aan de stallen van Hotel „de Weijman" te Santpoort, wegens opheffing der stalhouderij de geheele bestaand uit eenige welbekende Paarden, verschillende Rijtuigen, w.o. Berliner Landauer, Coupé's, Victoria's, Omnibus-break k. z. o. k. Dogcar, Span- en eenpaardstuigen, dekens, enz. enz. Bezichtiging voor den aanvang der veiling. Inlichtingen en notities bij den Makelaar WILLEM ESSER, Amstel veen, Tel. no. 18. Notaris DAAMEN te Haarlem, zal MAANDAG 31 JULI 1922, *s avonds te 7 uur in het Algemeen Verkoop lokaal, Nieuwe Gracht 74, te Haar lem, warm Kruideniersaffaire, gelegen te Schoten, aan de Reitzstraat 113, hoek Pieter Maritsstraat, met tuin, groot 1 Are 18 c.H„ met uitgang in de Pieter Maritsstraat. Aanvaarding bij de betaling, die moet geschieden vóór of op 11 Sep tember 1922. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags van 2 tot 4 uur. zoo gemakkelijk per Tram of Trein vervoerd worden en deze Wagentjes ook daarom zoo doelmatig zijn bij het REIZEN met i KINDEREN? Groote voorraad en keuze r vanaf 18,25. (ook geschikt v. BABIES). Verkrijgb. in ruime keuze, wegens grooten voorraad. TZCMH.BUGEAU. JSU3£.1TJAI>CM£!a<£MDAJlJ)£S O Magazijnen geopend van 86 uur. Zaterdags tot 's av. 9 uur. Kent U het boekje „Hoe een jong vrouwtje ghaar weddenschap won?" Op aanvr. gratis verkrijgb. □□□□□□□□caDmaDDoapaa VOILE b dessins» pr. kwal. 100 cM. br. t-25 J 70 oentim. breed 1 CHEVIOT zuiver wol, alls mod. kleuren, 7e v. sport en strnvd mmmm 185 csntHn. breed FROTTE 100 oM.,aie«wsto strepen en ruiten ..1.45 alle mod. kW, 1.75 I CREME MABTE1ST0F lulvor wol, royr jna, '6tr.admant.IS,— r&f M** 140 cM. breed,last* HOEK KAMPERSTRAAT iiersiraai 21 GEKLEURD, 69 cM. jQrfS TELEFOON ÖS5 aat de wanden en plafonds Uwer; woningen niet witten of behangenJ Gij bederft ze voor altijd voor elke goede waterverf, maar uitsluitend de merken: vraagtj b een sanitaire,wfljehbare waterverf,i ten zeerste aan te bevelen voor het beschilderen van muren, plafond» en behang van alle soorten gebouwen» EERSTE NEDERUNDSCHi WATERVEP.FFABRIEK S DER H.U HAhDAt-maatschappij van A-Aesixk,haaalcw? Bezichtigt onze Monster kamers aan de LEIDSCHE- VAARTWEG 10 5, dagelijks geopend van 10-12 en vin 2— uur, behalve des Zaterdags en dei Zondags. BEHANO. Komt, ziet en overtuigt US EERSTE NEDERL. WATEBVEBFFABBIEKd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 7