Dinsdag 18 Juli 1922 45ste Jaargang No. 14193 EERSTE BLAD UIT DEN OMTREK. DE SPELDJESDAG. y Dit nummer bestaat uit 2 bladen. HAARLEM. Het R.-K. Lyceum. Museum van Kunstnijverheid. Personeelc Belasting. Een gevaarlijk man. DE HEER MICHIELSEN LID DER TWEEDE KAMER. De Rotterdamsche Zangwedstrijd. HELDERE LIM0NADESIR0PEN- (I deel siroop slechts op6 dln. water) uit onze Nieuwe, Hygiënische Fabriek, dus prima. Wynhuys „de Guide Druyf" 4 Groote Markt - Telefoon 134 In het water. Personalia. Burgerlijke Stand. Het P. E. N. Het bezoek van den Franschen gezant aan Haarlem. Hedenavond wordt te zijner eere Ze kon er nauwelijks bij! Ook de jongens hielpen mee. Verkoopstertjes in volle actie. AERRENHOUT. OVERVEEN. SCHOTEN. BLOEMENDAAL. Een aardig idee. RK.KERK MET PA5TO1RIE DER 5T ^ITOWS PAROCHIE TE BEnTVEILD J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten. Koningstraat 10 Haarlem. De nieuw© R,-K. Kerk te Bentveld. HEEMSTEDE. Overleden: Joh. Ant. M. Behave, 8 j. A. G. Elfrink, 68 j, De abonnementsprijs be draagt voor Haarlem en Agentschappen Per Kwartaal 3.25 Per Week0.25 Franco per post p. kwart, bij vooruitbet. 3.57 K Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. Telefoonnummers: 1426, 2741 en 1748. Postrekening No 5970 Advertentiën 35 cents per regel - Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden me- dedeeling: 60 cents per regel. Vraag- en Aanbod- advertentiën 14 regels 60 cents per plaatsing; elke regel meer 15 cent, bij vooruitbetaling. De kapitale villa, aan de Rampen laan te Overveen, sinds geruimen tijd leegstaande, heeft eindelijk een bestem ming gekregen. Naar wij vernemen is zij verhuurd aan den Rector van het te bouwen R. K. Lyceum aan den Zijlweg. De villa zal dienen als woon huis van den rector en een aantal leer aren. Zooals bekend, zal het klooster, ■flat bij het R.K. Lyceum aan den Zijl- weg gedacht wordt, voorloopig nog Met uitgevoerd worden. i In de Zaterdag gehouden vergade ring van het Museum van Kunstnijver heid en de School van Bouwkunlds, Versierende Kunsten en Kunstambach ten is tot voorzitter gekozen mevr. P. de Josselin de JongKappeyne van Üe Coppello in de plaats van \V. II. D. baron van Asbeck. Tot vice-voor- Izitter werd gekozen dr. J. F. M. Sterck. Het Dagelijksch Bestuur is verder Samengesteld uit mr. J. A. Vaillant, secretaris; mr. A. J. Enschedé, pen ningmeester en mr. A. J. von Saher. Dc burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het op den 11 en Juli j.l. executoir verklaard kohier No. 7-8 op de Personeelebelasting, dienst 1922, op heden aan den ontvanger der directe be lastingen is ter hand gesteld. Wordende den ingezetenen tevens her innerd, dat de belastingschuldigen ver plicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zaterdagavond omstreeks half 12 liep Op den Kruisweg een man, W. v. d. B. ge naamd, met een geopend knipmes te zwaaien. Hij trof daarmede den 58-jari- gen J. A. V. in het gelaat, die daardoor een bloedende, doch gelukkig onbeduiden de wonde nabij het rechteroog bekwam. De dader is naar het politie-bureau overge bradht, waar proccat-vcrbaal Stegen hem is opgemaakt. Naar wij vernemen heeft de heer Mr. Paul Reymer voor zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer bedankt. Daar Mevr. Bronsveld-Vitringa haar benoeming tot lid der Tweede Kamer heeft aangenomen voor den Kieskring Amsterdam, is opvolger op de lijst Haarlem—Helder de lieer A. B. Michielsen, voorzitter van den Raad van Arbeid te Haarlem, voorzitter der R. K. Kiesvereeniging, van de vereeniging „Ge loof en Wetenschap" enz. Het nieuwe Lagerhuis-lid onze geluk- iwensch. De heer Michielsen werd geboren te Tholen op 9 April 1880. Zijn opleiding ging in de richting van de gemeente-admi nistratie. Hij was eerst werkzaam als vo lontair ter gemeente-secretarie te Tholen, vervolgens als ambtenaar ter secretarie te Dreumel.waar hij later eveneens secretaris van werd en ontvanger. Daarna volgde zijn benoeming tot secretaris der gemeente IJsselstein en in December 1912 werd hij Burgemeester van Haariemmerliede m Spaarnwoude. Dit bleef hij tot den zomer Van het jaar 1919, in welk jaar hij voor zitter van den Raad van Arbeid te Haar lem werd. De heer Michielsen is van plan in Haar lem te blijven wonen, doch weet niet of hij wel voorzitter van den Raad van Arbeid (al blijven. Zondagmiddag werden in den Interna tionalen Zangwedstrijd van Rotte's Lieder tafel te Rotterdam de hoogste afdeelingen Verzongen. Om half twee de superieure Bfdeeling Gemengde koren, waarvoor 5 liedertafels inschreven, doch waarvan Haagsch Madrigaal Gezelschap niet op kwam. Onder de deelnemers waren twee koren uit Haarlem, n.l. Haarlemsch klein a Cappellakoor en Onder Ons. De uit slag was als volgt: le prijs, gouden medaille, zilveren lau werkrans en 600 met 4—1 stem. Haar lemsch a Capellakoor, directeur Nico Hoogerwerf. 2de prijs, gouden medaille en 350 met alg. stemmen, Willem Hespe's a Capello Koor „Crescendo", dir. Willem Hespe. 3de prijs, groote verguld zilveren me daille en f 125 met alg. stemmen „Eupho- •ia" Roterdem. Directeursprijs met 41 stem Nico Hoogerwerf, Haarlem. Aan het verslag dat „De Courant" van den wedstrijd geeft, ontleenen wij het vol gende: Het eerste zong „Haarlemsch Klein 5 Cappella Koor," onder Nico Hoogerwerf. Prachtig materiaal dit koor, vooral de al ten. Hij zingt het verplichte werk op toon, d. w. z. iets hooger dan het orgeltje aan gaf. Men dient op een wedstrijd toch een zuiver gestemd instrument te hebben, waarop de directeur den toon kan aan geven. Het vrije werk „Koren" van Al- phons Vranken wordt op toon gezongen, maar onderling onzuiver. De acoustiek in dezen schouwburg is trouwens zeer slecht. Het tooneel met de zij-uitgangen en bovendoek, de vele nissen nog in de zaal, slurpen het geluid op of kaatsen het terug al naarmate er piano of forte wordt ge zongen. „Onder Ons", directeur Henri Pielage, zingt daarna en hij zingt veel ruwer dan zijn voorganger. Het verplichte nummer klinkt nu wat banaal. De tenoren vooral zijn hoorbaar ruw vermoedelijk ook al door de acoustiek Ook zijn vrij nummer „Lentedauw" van Ph. Loots, hoe veel goeds het ook in opvatting heeft, heeft te lijden onder minder mooi mate riaal; vooral de tenoren zijn ruw en alleen te hooren. Als nummer drie zingt Willem Hespe's capella koor Crescendo „Amsterdam". Hij zingt het verplichte werk precies zoo als de compositie luidt, zonder een enkele fout; opvatting, dynamiek en rhythmiek zijn in orde en de uilvoering bezorgt den componist Kools een hartelijke ovatie van het publiek. Als vrij nummer zingt Hespe Aardbeien - Abrikozen - Ana nas - Citroen - Frambozen - Grenadine - Groseille - Kersen - Napolltaine - Perziken - Sinaasappel ^er II. 1.00 het zeer moeilijke soms 14-stemmige „Adotant Angelorum Chore" van Ant. Ant. Averkamp. Hij zingt het technisch zeer goed en vooral zeer zeker, met een enkel onzuiver moment, maar de acoustiek doet ook bij hem de mannenstemmen wat te veel uitkomen, 't Klinkt voornaam,maar wat droog soms en de sopranen drijven bovendien meer dan een halven toon op. Na deze drie koren gezongen te hebben kan geconstateerd worden dat lespe s prestatie de beste was al rijst hij in het vrije nummer een halven toon. Tot slot zingt „Euphonia" Rotterdam, directeur J. Blok. Hij loopt wat over de dingen heen, verschil tuschen enkel en dubbel piano hoort men niet en de tempi zijn te snel. Hij zingt vrijwel op toon. Het vrije werk is „In vocatis Amoris" van Ver- hey. Het wordt zeer behoorlijk gezongen, behoudens een zeer valsch moment van het einde. Over 't algemeen was er op alle deelnemende koren wat af te dingen. In de superieure afdeeling Mannenko ren was de uitslag als volgt: lste prijs, gouden medaille, zilveren lau werkrans en 600, „na Kunst en Vriend schap," Amsterdam; 2de prijs, gouden me daille en 350, „Orpheus," Druten; 3de prijs, groote verguld zilveren medaille en 125, „Dordmunder Quartett-Verein." Di recteursprijs: Piet Versloot, Druten. Zondagavond omstreeks 7 uur woei op de Gasthudsvest de hoed van een heer af. Bij zijn poging dezen te grijpen, geraakte hij met den hoed in het water der vest. Door handreiking is hij er door voorbij gangers uitgehaald. Voor het eindexamen ter verkrijging van de diploma's A. en B. van de electro- technische school te Amsterdam is voor beide diploma's geslaagd J. Pasman, al hier. Ondertrouwd: 17 Juli, G. J. Lips en M. J. M. Kuijpers. B. K. Scheffers en W. Akkerman. Geboren: 13 Juli, d. van J. Hoenderdos- Bruins. 14 Juli, z. van A, Driessen-de Vries, z. van A. M. Kraaij-Zalm. d. van D. Maersten-Vrceken. d. van F. H. C. Weterings-Freese. z. van S. M. Stiphout-Willemse. 15 Juli, d. van J. Selhorst-Nouwland. d. van M. Bos- Sernee. d. van G. Heesemans-Men- sink, z, van M. A. H, Hcrsman-v, Duren, d. van C. G. M. v. Warmerdam-Grand- jean Perreuod Comtesse. 16 Juli, d. van L. F. de Pree-ten Hoonte. Overleden: 14 Juli, F. W„ 16 u., z. v. W. L. Cohen, KI. Houtweg, J. W, de Jong, 34 j„ Ged. Oude Gracht. C. Eekhout, 71 j., Koninginneweg. P. J. G., 28 d., z. v. P. J. G. Berndsen, Klaverstraat. 15 Juli, H. Noordman-Hoevenberg, 75 j., Brouwersstraat. J. W. Aghina, 82 j,, M. v. Heemskerkstraat. S. A. M. Cramer- Poulen, 39 j., KI, Houtstraat. 16 Juli, W. C. Jansonius-v, Wattum, 85 Duven- voordestraat. G. de Blazer, 73 j., N. Kerksplein. W" Naar de „Tel." verneemt, is de com missie die destijds werd benoemd tot onderzoek naar de toestanden bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van N.- Holland nog steeds niet met haar arbeid gereed, hoewel zij reeds bijna een jaar aan het werk is. Eenigen tijd geleden heeft echter een sub-commissie, b:staande uit de heeren D. Kooiman, 8. de Miranda en mr. Bomans een voorloopig rapport over dit bedrijf uitgebracht. Aan de be antwoording van dit rapport wordt thans weder aan de Provinciale Griffie gearbeid door Gedep. Staten. De commissie concludeert, dat op het beleid van Gedep. Staten en van den directeur zeer ernstige aanmerkingen te maken zijn. Wat den directeur van het bedrijf aangaat, meent zij ..dat deze, alles bijeengenomen, de belangen van het be drijf zoo heeft gediend, dat het ondanks begane fouten voor het bedrijf gewenscht moet worden geacht, hem de leiding te blijven toevertrouwen. Maandag is Haarlem de eer te beurt gevallen, bezocht te worden door den Franschen geizant, den heer Charles Bénoist. Na de .ontvangst aan het consu laire agentschap aan de Nieuwe Gracht, werd het eerst een bezoek gebracht aan de fabriek der firma Joh. Enschedé en Zn. De heer Bénoist was vergezeld van de heeren baron A. Pallu de la Bar rière, consul van Frankrijk te Am sterdam, Georges Glaser, attaché com mercial te 's Gravenhage en J. H. Sau- veur, consulair agent van Frankrijk te Haarlem. Het gezelschap werd rondgeleid door de heeren mr. H. J. D. D. Enschedé, mr. Joh. Enschedé, mr. A. J. En schedé, en A. D. Huysman, jhr. A. W. G. van Riemsdijk en J. C. Pull. Het bezoek duurde van 10 uur tot half één, wadrna genoemde heeren bij de familie Enschedé in de villa „Eikenhoek" de lunch gebruikten. Van 3—4 uur werd een orgelconcert gegeven in dè Groote Kerk, waarna de gezant een bezoek bracht aan het Frans Halsmuseum. een diner, gegeven ten Stadhuize, Zoo is dan ook thans weer de jaar- lijksche speldjesiag van „Herwonnen Le venskracht" gehouden. Helaas is h'j niet door mooi weer gekenmerkt. Het was integendeel zeer ongunstig en ongetwij feld heeft dit afbreuk gedaan aan den verkoop. Ware het een mooie zomerdag geweest vol schitterenden zonneschijn, zoodat de menschen uitgegaan waren en natuurlijk ook in zomerstemming ver keerd hadden, en overvallen waren ge worden door het keurcorps van verkoop sters, dan zou zeker het succes veel grooter zijn geweest en waren wel eenigo duizenden guldens meer ontvangen. Aan de verkoopsters heeft het heusch niet gelegen, dat het succes niet grooter is geworden. Reeds voor 6 uur 's morgens waren zij in de weer, om een aanval to doen op de naar de vroegmissen gaande menschen. Zij wisten hun offensief góed te richten en dat ging zoo den geheeien dag door. De kerkgangers waren nauwe lijks hun huis uit, of zij werden' al door het schoone geslacht bedreigd en ont kwamen niet aan het brengen van een offer. En de enkeling, die nog „on gedeerd" de kerk wist te bereiken, werd in de kerkportalen aangevallen. In totaal waren een 500-tal verkoop sters en verkoopstertjes met het offensief belast. In den loop van den morgen kwamen zich nog velen aan het hoofd kwartier „St. Bavo" aan de Smedestraat, melden, waar het den geheeien dag een drukte van belang was. Op zeker oogen- blik kwam men busjes te kort, waarom men er moest requireeren bij enkele scholen. Er waren 43.000 speldjes in omloop gebracht. In den loop van den dag kwamen er uit enkele stadsdeelen bericht, dat daar speldjes te kort waren, doch zooals het gewoonlijk gaat, aan het einde van den dag waren er nog heel wat over. Door estafette-wielrijders werd de dienst onderhouden tusschen de ver schillende bureaux en verkoopsters. De speldjes waren niet mooi, doch waar het doel des te schooner was, werd daar niet al te veel op gelet, en benutte men gaarne de fraaie gelegenheid, voor het heerlijke doel te mogen offeren. De totaal-opbrengst is f 3244, dat is ruim f400 minder dan het vorige jaar, doch nog eens, als de weersomstandigheden gunstiger waren geweest, zou het ont vangen bedrag zeker veel hooger zijn geweest. De reclame-étalage van „H. L." hij de Eaam", blijft nog tot en met .Woensdag geëxposeerd. j JK eigenschappen naar voren treden. Wat de firma den bezoekers biedt, pleit voor den ondernemingsgeest van den heer Boskamp eenerzijds en ander zijds voor de artistieke opvattingen van den ontwerper, den heer D. de Jong, die wat stijl en werkwijze betreft geheel in den geest van onzen tijd werkt: geen copieeren, maar een streven om eigen opvatting vorm te geven. Dit streven vinden wij terug, zoowel in meubïleering als stoffeering. Volledigheidshalve moeten wij nog een enkel woord aan de kunstafdeeling wij den. Wij zagen interessant schilderwerk: o.m. van v. Steenwijck en Bood, de laat ste vooral met een sterk eigen karakter wars van alle conventioneels. Eene inzending van Hein Ilolthaus „Paarden", gehouwen uit groen graniet, trok door een bijzondere opvatting in de uitvoering de aandacht. Verde rvermelden wij nog fijn-aar dewerk van de Vier Paddenstoelen, Hob bel, Laren en koperdrijfwerk van Zwol- lo Jr., Amsterdam. De belangstelling was groot en de bloemenhulde overvloedig. Zij, die aan de uitnoodiging om de opening bij te wonen, hebben gevolg gegeven, hebben zich niet teleurgesteld gevoeld, maar zijn heengegaan met het idee, dat de firma Boskamp met de eerste huizen op dit gebied kan concurreeren. Opbrengst Speldjesdag. Niettegen staande door het slechte weer de strand- verkoop niets kon opleveren, was de ver koop in de gemeente goed. Het bodrag dat ingezameld werd, bedroeg 338.27. Bij de Rozontentoonstslling te Rotter dam is voor afgesneden rozen, onder glas gekweekt, de verguld zilveren me daille toegekend aan 0. JPosthuma, alhier, de zilveren medaille aan 0. J. Posthuma (Joe. Hill). MAGAZIJN EN KUNSTHANDEL J. A. BOSKAMP EN ZONEN. Onder groote belangstelling had Za terdagmiddag j.l. de opening plaats van de geheel nieuw ingerichte magazijnen der bekende meubelzaak annex kunsthan del van J. A. Boskamp en Zonen, te Overveen. De nieuwe zaak heeft thans, nu het aangrenzende pand daarbij ge trokken is, een gevelbreedte van 20 M., en is met haar ruime, moderne vitrines een sieraad geworden voor Overveen. Bij het binnenkomen valt al dadelijk het oog op de fraaie gebrandschilderde glasruit, geplaatst juist tegenover den ingang, die door een gelukkigen licht val een bijzonder mooi effect maakt. (Ontwerp en uitvoering van de firma Bogtman, alhier.) De verschillende modelkamers, gelegen gedeeltelijk achter de etalages en verder ineenloopend dieper in het gebouw, naar de achterzijde, geven den bezoeker een aangenaam overzicht van verschillende interieurs, waarin vooral de rust en de harmonie als de meest kenmerkende Lijst van in de gemeente Schoten ge vonden voorwerpen. Terug te beko men bij: J. Bakker, Reitzstraat 19, een gouden vingerring; G. Meinders, Greb- berstraat 50, een zilveren beursje met inhoud; H. v. Roon, Gen. Cronjéstraat 45, een zak met aardappelen; J. Tiggel- man, Colensostraat 19, een witte kin dermuts J. OrouwelmanKritzinger- straat 23, een zwarte duif; J. Korstjens Gen. Cronjéstraat 82, een badcostuum; Wed. de Wildt, Kloosterstr. 24, een zilveren broche; Wed. Heilker, Sout- manstr. 35, een rieten reismandje; J. v. Waard, Julianapark 20, een gummi regenjas; G. Repko, Gen. de La Reijsta^ 66, een koralen halsketting met gouden sluiting; A. de Vries, Leidschevaart 38, een portemonnaie met inhoud; J. C. v. d. Plaat, Schalkburgergr. 96,een brood trommel; W. Le Fèbre, Lindenstr. 8, een grijze manteceintuur; M. Kleef, Gen. de la Reijstraat 62, een medaillon met Mariabeeld je; J. v. Dijk, Gen. Cronjestr. 67, een wit kinderschortje; A. v. Schie, Kloosterstraat 1, een rijwielketting; P. v. Sindelen, Gen. de la Reijstr. 9, een hoodschappentasch met inhoud; Th. v. Mierlo, Javastr. 59, een gouden manchet knoop; J. de Ligt, lste Hoogewoord- dwarsstraat 17, een portemonnaie met inhoud; P. Kuin, Bankastraat 36, een Lipssleutel; 0. de Lugt, Gen. Cronjé straat 69, een koralen beursje; J. Raus- sqc, Schalkburgergr. 45, een buffetloo- per; H. v. Aalst, Julianapark 30, een ceintuur; M. v. Raay, Gen. de la Reijstr. 47, een ceintuur; W. Janssen, Schalk burgergr. 95, een zilveren vingerring; D. v. Dakkenburg, Julianapark 32, een paar schoenen; J. Bakker, Gen. Cronjé straat 11, een koralen beursje met in houd; J. de Korte, Tugelastraat 37, een bril; J. v. d. Voort, Gen. de la Reijstr. 26, een postduif; Aan het Politiebureau, een draagband van een militaire brood zak, een colbertjas en een linnen hals boord. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij: verpleegster Keunink, Provin ciaal Ziekenhuis, Bloemendaa], een bank biljet van 25; Zuidam, Tugelastraat 36. Schoten, een zilveren armband; Van Dorp, Parallelweg 1, Bloemendaal, een zakdoek je; J. G. ter Beest, Lage Duin en Daal- scheweg 5, Bloemendaal, een signaalfluit; T. Meppelink, Rozenstraat, Haarlem, een zilveren broche; Kuurstra, Noordertuin- Het bestuur van de woningbouwver- eeniging „Sint Bavo te Schoten heelt het plan opgevat, ter bevordering van den mooien aanleg en het onderhoud van de voor- en achtertuinen der huizen harer bewoners, een wedstrijd uit te schrij ven. Dat is een aardig idee, waar wat inzit om Haarlem en omgeving een aangenaam en fraai uitzicht te geven in overeenstem ming met den eerenaam: bloemenstad. Nu meer en meer de open bouw, de tuin-stadsbouw, dat is de bouw van hui zen met voortuintjes en achtertuintjes, die niet meer door ijzige schuttingen zijn gescheiden burgerrecht gaat verkrijgen, ook in deze omgeving, nu zou het een voortreffelijk midden zijn om het riant uitzicht van Haarlem's buitenwijken te verhoogen, een edelen wedijver te doen ontvlammen onder de bewoners der hui zen om den eerepalm van mooisten voor- en achtertuin. Met dergelijke wedstrijden worden soms aardige resultaten bereikt. Wij herinneren aan den wedstrijd in sta tionsversieringen van den A. N. W. B. en de vroeger hier in Haarlem wel gehouden wedstrijden in balconversieringen. Zou op dit gebied de afdeeling Haarlem van Tuinbouw- en Plantkunde al of niet in combinatie met andere vereenigingen niet wat te doen vinden of leiding kunnen geven? ITTvUühVW"--. -Pm» - i« U. Barometerstand 7.60. Stilstand. OPGAVE VAM: Wij reprodueeeren hierboven een teeke- nng van de nieuwe R.K. kerk te Bent veld. De St. Antoniuskerk te Bentveld wordt gebouwd aan de Sparrelaan tegenover de Hoplaan, in de onmiddellijke nabijheid van de halte Bentveld van de Electr. Spoor. De afmetingen van het inwendige der kerkruimte zijn ongeveer 23 M. bij 12.50 Meter. De noodkerk biedt plaatsruimte aan on geveer 300 personen. Een houten trap voert naar het zangkoor. Het priesterkoor is eenerzijds afgesloten door de Kapel ter eere van O. L. Vr. Al- tijdd. Bijstand, anderzijds door dc sacris- ty. Deze kapel, die een afzonderlijken toe- natuurschoon zoo gang heeft, zal op den dag altijd geopend zijn. Het inwendige houtwerk zal worden gebeitst. Het geheel zal daardoor een rus tig aanzien verkrijgen. Daar het op te richten Kerkgebouw een noodgebouw is, was het dus een architec tonische eisch, dat in het uitwendige, zoo wel wat betreft de keuze en toepassing der materialen, als de afmetingen der zij gevels duidelijk werd uitgesproken he* tij delijk karakter van het bouwwerk. De lage baksteenen zijgevels en de hou ten topgevels van de kerk leggen het ac cent voldoende op het tijdelijk karakter. Waar de kerk wordt opgericht in een met rijk bedeelde omgeving zal dit gebouw met zijn frissche kleuren zeker overeenstemmen met de vroolijk af wisselende en landelijke omgeving. Bijna onmiddellijk grenzende aan de kerk zal de pastorie (zie teekening) wor den opgetrokken. Deze, is met de begane grondverdieping medegerekend, 2 verdie pingen hoog. De architecten van het bouwwerk zijn de heeren Joseph Th. J. Cuypers en Pier re Cuyners. Men hoopt de kerk voor Kerstmis in gebruik te ku men nemen. dorplaan 6, Overveen, een kerkboekje; Roozen, Korte Zijlweg 31, Overveen, een paar bankbiljetten; Grijpink, Zijlweg 82, Overveen, een badmuts; Weisman, p.a. Van der Steijlen, Zijlweg 110, Overveen, een portemonnaie; Pijnakker, Elswouts- laan 10, Overveen, een gouden broche; aan het bureau van politie te Overveen, een donkergrijs damestaschje, een porte monnaie, een zakdoek, een huissleutel, een zweep, een knipmes, een sleutel, een lorgnet, enig Duitsch noodgeld. Komen aanloopen aan het Provinciaal Ziekehuis alhier; een bok. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der Gemeente Bloemendaal te hou den op Donderdag 20 Juli 1922 des na middags 2 uur in het Raadhuis te Over» veen. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffing bepalingen der Bouwver ordening. 3. Verieening eervol ontslag aan mej. T. Zweers als onderwijzeres aan de Open bare lagere school te Bloemendaal. 4. Opgave van 2 dubbeltallen voor be noeming 2 leden voor het college van Zetters. 5. Wijziging verordening op Vervolg onderwijs. 6. Aankoop sloot achter „St BenedSc- tus." 7. Wijziging stemlokalen. 8. Wijziging verordening op het Noord zee strand. 9. Verleenen van machtiging tot aan koop schoolgebouw van de Bloemendaat- sche School vereeniging. 10. Aanvulling verordening op de hef fing van begrafenisrechten. Witte Kruis. Mej. D. v. d. Werff, verpleegster in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, is benoemd tot tweede wijkzuster van de afdeeling Bloemendaal van het Witte Kruis. Door G. P. D., wonende Heerenweg al hier, is kennis gegeven, dat ten nadeele van hem uit zijn woning wordt vermist een grijze covertcoatjas ter waarde van 100, eenige doosjes sigaretten en enkele sigaren. Idem door G. v. d. H., wonende Emma- laan alhier, van het vermissen van 45 reepen chocolade, 8 pakjes sigaretten di verse merken en 27 suikerlepeltjes ter waarde van pl.m. 8.65. Terug te bekomen bij J. de Vries, Heerenweg 67 alhier, een ceintuur; bij F. C. van Gessel. Schuurtjeslaan 51rd, een kussen; bij mevr. de Jong, Bosch van Ho- venstraat 7, een klein ruigharig hondje;' bij L. van Leddêrs Hulsebosch, Bosch van Hovenstraat 6, een kinderzakdoek; bij H. Arnoldus, Eikenlaan 67, portemonnaie m. inhoud; bij L. Stijnman, Molenaarslaan 60, een nummerplaat van een motorrij wiel; bi.i J. J. Sanders. Pijlslaan 11, een zangboekje. Aan het Dienstgebouw Bosch' en Vaart, een sleutel en een stok, (Sport artikel). Geboren: d. van A. W- M. Booms van Houten. z. van C. van Leeit wenSpreeuw. z. van J. H. ,WeS- terveld—v. d. Klashorst. z. van P. BeerthuLzenTiggelman. d. van C. M. BontjeSwart. i Ondertrouwd: A. Sabelis en E. C« M. Muis.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1