•v -gm w 1 jSSïf 8 J M' T-::-. I 1 xjwm-'xxxx 'x,: -^xx<m CONCURREEREN HILLEGOM. EGMOND-BINNEN. UITGEEST. r.JÜ'LPT<0e?- X Met 1 Aufi- as- 8aa' nu ook de heer J. Ooms, seinhuiswachter al hier, na 34-jarigen diensttijd, de Maat schappij met pensioen verlaten IJMUIDEN. NOORDWÏJKERHOUT. BnreerIHke Stand. ZANDVOORT. KROMMENIE. HEEMSTEDE. LISSE. jv m - ■■■V esjjp X, XX". SASSENHEIM. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. VELSEN. SPAARND4M. SPORT EN SPEL Algemeene vergadering van den Haarlemschen Voetbalbond. LANGS DEN WEG. wil zeggen, tegen denzelfden prijs, dien een ander voor zijn artikel vraagt, een beter, d.w.z. een waardevoller artikel te leveren. Overtuig en BEWIJS HET PUPLIEK DAT UW ARTIKEL HET BESTE IS voor den prijs dien ge er voorvraagt. De Nieuwe Haarlemsche Courant heeft een zeer ruime verspreiding. De R.-K. Sport. VRA0ENBUS* VAN ONZE --tejprJ JBAAQLOOZE TELEF«H>Hr§S§ Raad van den Volkenbond. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd J. A. Gijbeis en M. van Maris. Getrouwd: geen. Geboren: z. van C. M. SchreuderVan Hoekelen; z. van M. C. WeijersStroom- bergen; z. van G. M. VeenmanVink, d. van J. A. RuttenHoogervorst; 2 z. van J. M. van der WestenOudshoom; z. van M. P. KauffmanVoges. Overleden: J. J. van Leeuwen m. 66 j. Bevorderd. De heer J. J. W. van Dril alhier is aan de Middelbare Techni sche school te Haarlem bevorderd van het practische leerjaar naar het 3e studiejaar, afd. Werktuigbouwkunde. Met moeite gered. Gisteravond ger raakte het paard van dten heer W. van Zanten in de sloot aan den Elsbroeker polder. Met veel moeite werd het paard op het droge gebracht Beschoeiing. Door 't bestuur van den Zanderijpolder is besloten langs den hui zenkant der Wilhelminalaan een beschoei ing aan te brengen. Het drukke verkeer langs het trekpad en de desolate toe stand daarlangs maakt deze verbetering voor de langs trekkende schippers met vaarboomen en treklijnen meer dan ge wen scht. Gemakhuisje. Het onsierlijke gemak huisje aan het begin der Haven is gewel dig ingedrukt door een auto. die er met een flink vaartje tegenaan gekomen is. Zou het niet wenscheiijk zijn het ding op te ruimen, althans het te verplaatsen? Onze verlichting. Terwijl een deel der gemeente door het mooie electrisohe licht bij avond een vroolijk aanzien heeft, verkoeren de buitenwijken in volkomen donkerte. Niet één lantaarn brandt. Het is eenvoudig on verantwoord edijk, temeer waar het drukke verkeer tot laat in den avond aanhoudt en te verwonderen valt het, dat nog geen groote ongelukken zijn voorgekomen. Vliegende winkels. Nu het seizoen weder is aangebroken dat er door bollen- rooien en pellerij en pakkerij een extra stuiver wordt verdiend komen de z.g. vlie gende winkels weer afzetten. Het is jam mer dat ze in dien R.K. Voïcsbond óók worden gehouden. We zeggen óók want bij een der middenstanders wordt ook een gedeelte van het huis voor een dergelijk doel opengesteld. Het pleit nu juist niet voor de saamihoorigheid der midden stands-organisatie èn den Volksbond. Wel meenen wij te weten, dat onze wakkere Hanze getracht heeft een vergelijk te tref fen met den Volksbond, doch deze po gingen zijn niet met den gewenschten uit slag bekroond. In den Gemeteneraad is ook getraoht een verbod in 't leven te roepen tegen deze, der middenstand schadende vliegende wdnfcelarij, ook hier geen succes. De vraag rijst: is er dan geen eind aan te maken? Natuurlijk. Als het publiek be grijpen wil, dat men bij deze, koopjesmen- schen niet voordeeliger koopt dam bij de vertrouwde vakmenschen ter plaatse. De vliegende winkels moeten hun eigen dood sterven, d.w.z. ze moeten wegblijven, om dat de ondernemers zien, dat er geen winst te bereiken is. Bij goeden wil ge beurt dit; onze winkeliers zijn heusch geen afzetters en er is te Hillegom gelegenheid te over om te koopen volgens de draag kracht van zijn beurs. We meenden dit nog even naar voren te mogen brengen, nu het lokaas weer geboden wordt. B.K. Postmannen. Zondagmiddag vergaderde de afd. Hillegom en Om streken van den Ned. R.K. Bond van P.T.Tj-personeel „8b Petrus". De voorzitter de heer J. Heemskerk opende met den Qhr. groet en een woord van welkom. Hij memoreerde in 't kort het groote belang van de orga nisatie voor eiken postman, „Houdt vast wat gij hebt dit was het parool van den Bondssecretaris, ook spr. wil dit geheel overnemen om de niet-georgani- seerden te doen begrijpen, dat zij door hun houding de reactie in de hand wer ken. Hierna werden de notulen gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Vervolgens brachten de heeren H. J. van Bemmel en F. a van Lierop Jz. een keurig verslag uit van het op 19 en 20 Juni te Utrecht gehouden oon- gree. Hierna had de verkiezing plaats voor leden van den Bondsraad; de uitslag hiervan was als volgt. Voor de groep Assistenten de heer R. M. de Buiter, te Den Haag, idem hoofdbestellers P. Frankhuizen te Botterdam, idem be stellers F. 0. van Lierop Jzn. te Hil legom, idem telegrafisten Andre v. d. Berg, te Botterdam, idem schrijvers Th. W. Need te Leiden, idem kantoorbe dienden J. Steenvoorden te Hillegom en Wem kantoorknecht H. Heemskerk te Den Haag. Bij de rondvraag informeerde de heer Raaphorst te Lisse, naar de verlofsre- gehng, waarvoor de voorzitter breedvoe rige inlichtingen verstrekte. Hierna slui ting. Schoolfeest. De commissie voor het jaarhjksche kinderfeest is weer met haar taak begonnen. In plaats van den heer B. Beukers, die niet meer wenschte mede te werken, heeft de heer N. Zuurbier plaats genömén in de commisie. Het liet voorloopig in de bedoeling het rjjtoertje voor de jongere kinderen dit jaar te doen verva ten en te vervangen door een feest hct *0TP< 200 mogelijk op Koninginne- g', Eersldaags zullen de inteekenlijsten worden aangeboden. Fanfarecorps. Door ons fanfarecorps werd op zijn muzi' cioor h*. dorp ongeveer 300 ingezameld. Wel een bewijs van de populariteit van ons corps weerde Maarscn onIanSs zoo kranig Mei- R- van Veen, die eeni- gen tijd verlof voor hare gezondheid te Lunteren (G.) doorbracht, heeft haar taak ais onderwijzeres aan de O. L. School al- Uier, wederom aanvaard. Inschrijving. - Door de fa. P. Starre- veld alhier is ingeschreven voor de som Van 50' vo"r aanleg van huis- aansluitmgen te Waarland. Burgerlijke Stand. Geboren: d. van C Hoogewerf en J. Duin. d. van J. Winter en N. Kooij. d. van J. Ransijn en A. Braak. Getrouwd: Jacobus Ursem en Anna van Egmond. Wilhelm Kammenga en Cor nelia van Hesselingen. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Juli 1922. Binnenlandsche brieven. Letter H. S. Z. van Nijgh en Van Ditmar, Rotterdam; Mej. A. O. Wien, Amsterdam; Mej. G. A, Ronner, Amsterdam; Geneesk. Inspecteur Volksgezondheid, utreent- Binnenlandsche briefkaarten: J. N. Lichtvoet, Helder; Mevrouw Bauër, Rot terdam; Bartels, Groningen; Wed. Koffe- man, Velseroord; idem, idem; Odilie Baibukun, Limburg? Mej. D. Sleeman Haarlem; Mevrouw P. Niessen, Haag; Mej. v. Geelen, Amsterdam; D. J. Hol, IJzendoorn; fam. v. Eeuwen, Amsterdam; Jan Habbee, Alkmaar; J. Aarts, Amster dam; Stien Rijken, Haarlem; Jan Habbe, Alkmaar; Mej. H. d. Hoog-Drees, Amster dam; Carel Beurt, Scheveningen; Buitenlandsche briefkaarten: Mej. de wed. Wit, Charleroi; Francisca Dionsia Ziger, Wien; Elly Songe, Hamburg; Anna Maller, Thale Harz; Frans A. Falincher, Wien. Vergadering van den raad der gemeen te N oordwjjkèrhout op Woensdag 19 Juli des namiddags half acht uur. De agenda vermeldt; 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot regeling der vleeechkeuring gemeenschappelijk met de gemeenten Lis- se, Sassenheim en Voorhout. 3. Adres van de B. K. Wijkverpleging om eene jaarlijksche tegemoetkoming van f 100.— 4. Adres van de B. K. Geitenfokvereeni- ging „De Werkmanskoe" alhier, om eene subsidie van f 50.5. Voorstel van B. en W. tot toekenning van eene bij drage van f 200.— in de kosten van aankoop van den „Eigenweg" door het Bestuur van den Grooten Zilkerpolder. 6. Opmaking voordracht van personen te: benoeming van Zetters voor 's Bijks di recte belastingen, wegens periodieke af treding van O. Heemskerk en F. Verde- gaal. 7. Vaststelling van het kohier riool- geld. Getrouwd: Johannes B. Fenger, 27 j. en Petronella A. Peters, 20 j. Bevallen: K. de WinterSmit, z.; M. v. d. Bergv. d. Voet, d.; M. Heemskerk Geerlings, d.; J. C. v. d. Lindenv. d. Le de, d.; G. v. d. NietHijwegen, z.; J. Duijndam—v. d. Mey, z.; A. Mooijekind— v. Raalte, z.; W. v. d. Voetv. d. Voort, d.; A. Zethofv. Altena, z.; C. v. d. Schinkelv Rooijen, d.; J. C. Hoogeveen Veelenturf, d.; W. Timmermans—v. d. Wiel, z.; A. M. Broekhof—v. d. Voet, d.; M. A._ Langeveld—Nieuwendijk, z.; M. M. v. Duinden Dekker, d. Overleden: Com v. Akker, 56 j. te Am sterdam; Franciscus J. Mooijekind, 6 da gen; Ncolaas P. v. Schooten, 31 j. echtg. van G. v. d. Wiel. Burgerlijke Stand. Geboren: Jaantje, dochter van E. Bol en W. Koning. Agnes Elisabeth, dochter van J. v. Dam en J Duivenvoorden. Gerhardus Cor nells, zoon van A. J. Toebes en T. A. A. Ribbens. Frits, zoon van C. Slagveld en A. M. Coolen Overleden: A. M. Zwaanenburg, (9 j. J. Molenaar, 73 jaar. De wethouder8benoeming. Wij ver nemen, dat ingevolge de wethouders verkiezing, welke plaats had in de raads vergadering van 10 dezer en waarover reeds veel is gesproken en het laatste woord nog wel niet gesproken zal zijn, onze beide kath. raadsleden de heeren C. Siegers en J. v. d. Schinkel bedankt hebben voor de verschillende commissies, waarin genoemde heeren zitting hadden. Ook de heer -T.' Molenaar deed zulks. Begin van brand. In den nacht van Zondag op Maandag werd om plus minus half twee, door zekeren S. K., die nachtwachtdienst verrichtte aan café „Monopole" een begin van brand ont dekt in een onbewoond perseel op het Stationsplein, toebehoorende aan de hee ren Gebr. K. Genoemde nachtwaoht spoedde zich direct naar do politiepost welke direct met slangenwagen naar de plaats |ofee onheils optrokken. Door hun cordaat en 6poedig optreden, kon ook hier weder de brand in den beginoa worden gestuit en daardoor erger voor komen worden. De schade bepaalde zich meer tot het beneden gedeelte, waar de brand ver moedelijk ontstaan was tussohen eenige ledige glaskisten. Processie Heilo. Evenals andere jaren kunnen de Krommeniërs zich aan sluiten bjj de processie van Amsterdam op 8 Aug. a.s. Programma's, spoorkaartjes en insignes te bekomen bij de weduwe Terra, R.-K. boekhandel alhier. Dat velen gebruik zullen maken van deze goedkoope gelegenheid, een bede vaart naar Maria's genadeoord mee te maken. Handelscursus. Reeds nu vestigen wij de aandacht op den handelscursus, uitgaan de van de R.-K. Middenstandsvereeniginc „De Hanze". De inschrijving der leerlingen heeft plaats Maandng 31 Juli a.s. ten huize van den heer W. Boon Jz., Zuiderhoofdstr. 123. De cursus vangt aan Maandag 11 Sept. a.s. en is verdeeld in 3 klassen en eene voorbereidingsklasse. Voorbereidingsklasse: Rekenen en Ne- derlandsche taal. Klasse 1: Rekenen, Nederl. taal, enkel voudig boekhouden en schoonschrijven. Klase 2: Winkelboekhouden, handels- aardrijkskunde en Duitsche taal. Klasse 3: Dubbel boekhouden, handels- rekenen, handelsrecht en vervolg Duitsche taal. De cursus duurf 6 maanden. Lesgeld voor 1 cursusjaar 10, minvermogenden 5, onvermogenden gratis, 't Bestuur ver- strekt gaarne nadere inlichtingen. Marktbericht. Op de laatstgehouden markt werden aangevoerd 1000 eieren, die f 7 tol 7.50 per 100 opbrachten en 16 koppen boter (U/2 pond per kop), die 1,65 per kop waard was. Keuring voortuinenZaterdag j.l. had de keuring plaats door de Commissie van de Woningbouwvereeniging „De Haem- sfede van de voortuinen der perceelen. Ter bevorderng van de verfraaiing van het complex woningen waren door het be stuur prijzen beschikbaar gesteld voor de mooiste voortuintjes. Vooral aan de Oost en Zuidzijde waren prachtige tuintjes aan gelegd. In aanmerking genomen den vrij wel nieuwen grond, waren de bereikte resultaten bevredigend. Mét'algemeene stemmen werd de eerste prijs toegekend aan J. A. Klinkenberg. De overige prijzen werden, na het afvallen van enkelen door loting, toegekend: 2e prijs aan G. J. v. d. Graaf, 3e prijs E. M. van Bel, 4e prijs C. H. Bakker. Voetbal. In de Zondag j.l. voort gezette eeriewedetrijden alhier won Zilk 2 met 10 en Geel-Zwart 3 en L. F. O. 1 maakte een 3—2 overwinning tegen Geel-Zwa*t. j-v'.:1 - .V- -v.^V ■w X.; v. s f v' CORNELUS v. d. BERG en ALIDA WEIJERS welke op 23 Juli a.s. hun Gouden Huwelijksfeest hopen te vieren. De gouden Bruigom is al sedert 19 jaar lijdende aan een gewrichtsziekte. Met mooi weer kan men hem nog steeds in zijn karretje door het dorp zien rondrijden. Dit is nog een aangenamen afwisseling voor dezen ongelukkigen man. Burgerlijke stand. Geboren: Lena, d. van M. Both en N. Blonk; Johanna Ja- coba, d. van W. A. Zuiderwijk en J. J. Brama; Cornelia Anthonia Maria, d. van C. J. Waasdorp en C M. C. van Es. Getrouwd- W. de Bruijn, 23 j. en J. M. van Ginhoven, 23 j. Gevesigdd in de Gemeente: H. A. de Leeuw en g'zin, Hoofdstraat 199 boven, uit Katwijk H. A, Berkhout, Hortuslaan 15 uit Voorhout Vertrokken uit de Gemeente: Mej. T. Kruijt van Heemsterstraat 33 naar Kou dekerk; A. de Gier van Hoofdstraat 248. naar Hilversum; Th. C. van der Maat en gezin, van Westerstraat 6 naar Lisse; Mej. C. J. Hockx van Tyloosstraat 3c naar Leiden; Mej. J. M. de Bruyn, geb. v. v. Ginhoven van Hoofdstraat 248f naar Den Haag. A. van der Geest en gezin van Jacoba v. Beierenl. 15 naar Leiden. Onze burgemeester de heer L. H. Si mons is tot en met 31 Juli a.s. mot verlof afwezig. Als waarn. burgemeester treedt op de heer S. P. Vink, oudste wethouder. Burgerlijk Armbestuur. De heer A. Meiland te Zuid-Schalkwijk, lid van het -Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente heeft als zoodanig ontslag genomen, we gens hoogen leeftijd. Door het Bijk wordt aan deze ge meente ingevolge de wet van 24 Mei 1897 uitgekeerd een bedrag van f 6340.77 De nooduitkeering over het jaar 1922 is eveneens vastgesteld op f 6340.77. Een voordeeltjo van de gemeente van onge veer f 6800, wijl de totale opbrengst bij de begrooting van 1922 geschat was op f 7000. Donderdagmiddag, terwijl mej. PI. met haar echtgenoot huiswaarts keerde werd zij op den Oudenweg onder Haar- lemmerliede door 2 uit Haarlem komen de, woestrijdende, mannen uit Spaara- dam aangereden, met gevolg, dat zij kwam te vallen en haar rechter been op twee plaatsen brak, even onder en bo ven de knie. Zij werd bij v. d. M. binnengedragen en Dr. Smit geroepen, die spoedig ter plaatse was. Per zieke- auto werd zij naar het St. Elisahethsgastr huis te Haarlem vervoerd. Jubileum. De heer M. Ei. Hof stede, controleur der Gem. Belastingen vierde Maandag j.l. zijn 12i/a-jarig ju bileum als gemeenteambtenaar. In zijn met bloemen en groen versierde kantoor werd de heer Hofstege 's morgens ge complimenteerd door de ambtenaren der controle en ontving de jubilaris van verschillendo zijden gelukwenschen. Des middags werd de heer Hofstede met zijn echtgenooto in de raadszaal ge huldigd waar aanwezig waren de wet houders Handgraaf en Dunnebier en alle ten gemeentehuize werkzaam zijnde amb tenaren. De gemeente-secretaris de heer Wij- noldy Daniëls en de heer Kuiper, com mies ter contröje voerden daar het woord, eerstgenoemde overhandigde don jubilaris, namens alle ambtenaren, een diamanten dasspeld en mevr. Hofstede een zilveren bloemvaasje, te voren had een der dames mevr. Hofstede bloemen aangeboden. Zondagavond vergaderde het comité van de Naaischool alhier onder leiding van mevrouw Baljon. Tot penningmee- steresse werd gekozen mej. F. Biesheu vel. Er werd besloten het comité uit te breiden met 3 leden er zullen voor den nieuwe cursus voor knippen on uitnaaien vier nieuwe naaimachines aangeschaft worden en een tafel op schragen. Verder zal voor een teekenbord gezorgd worden. In „De Nijverheid" vergaderden Zater dagavond den H. V. B. De vergadering was goed bezet en had, mede door het goede bestuursbeleid een vlot verloop. De begrooting slechts lokte eenige be sprekingen uit. De afgevaardigde van de Stormvogels vroeg nadere toelichting be treffende de posten schrijfloonen, bureau- en administratiekosten. Van bestuurszijde werd het zaakje na der toegelicht, waarna de begrooting zon der hoofdelijke stemming er door kwam. Besloten werd voorts er bij den N.V.B. op aan te dringen een betere maatregel te treffen voor wat betreft het deelnemen aan den Zaterdagmiddag-competitie, in dien geest dat het aan spelers die reeds aan de gewone competitie deelnemen wordt verboden in de Zaterdagwedstrij den uit te kemen. Tijdens de rondvraag vroeg de afge vaardigde van Bloemendaal om het daar heen te willen leiden dat met den Dioce sane H. V. B een regeling wordt getrof fen betreffende het overnemen van spe lers. Op voorstel van H. F. C. werd aan den secr.penningmeester over het afgeloopen sezooen een gratificatie van 100.— toe gekend. Gebleken was n.I. dat de heer v. d. Aart met de terzijner bsechkking gestelde geldmiddelen nauwelijks was toegekomen. Dit voorstel van den heer Seignette vond zeer veel instemming. Na nog een discussie van de ver. Ken- nemers contra den secretaris der scheids rechtercommissie werd de vergadering te half elf gesloten. SERIEWEDSTRIJDEN TE NOORDWÏJKERHOUT. Was de gedachte al eens opgekomen van overmoed, door het uitnoodigen van Hillegom, welke le klas D.H.V.B. speelt, dus een klas hooger dan ons eerste elftal, zoo hebben zij gisteren het tegendeel bewezen, hoewel niet door te winnen in de finale, doch door het moedig standhouden, waardoor Hillegom slechts met moeite en in het laatste oogenhlik de overwinning kon behalen en dan slechts met 1—0. Te drie uur fluit scheidsrechter v. Dijk heide partijen binnen de lijnen en telt N.V.C. eenige invallers. N.V.C.wintden toss en speelt eerst voor den wind. Hillegom trapt af en gaat het vijan delijke doel eens verkennen, doch vindt het daar conform in orde, daar Klaus geen pardon geeft. Direct een terugzetten van N.V.C.hetwelk ech ter ook door den keeper wondt ge stuit. Hillegom komt flink tegen wind opizetten, welke op het spel wel eenigs- zins belemmerend werkt. Eenige cor ners aan beide kanten leveren geen resultaat op. N.V.C. schijnt niet erg op dreef te kunnen komen en mist blijkbaar zijn stocren rechtsbuiten, <1_aar er weinig verband in haar spel zit. Zij hebben 't soms ook hard te verantwoorden, doch daar de 'keeper enorm is, bezweert hij telkens het gevaar. Na een half uur spelen komt N-V.C. iets flinker opzetten en er wordt aan beide kanten een zeer vlug spel gegeven, waarin Hillegom nog steeds den boventoon voert, doch dit niet in doelpunten kan uitdrukken. Rust breekt aan met blanken stand. Na de thee komt Hillegom voor don wind en wij hadden verwacht, dat het N.V.C.-doel zou bekogeld worden. Dit werd niet bewaarheid, daar N.V.C. nu een veel beter spel geeft dan voor de rust. Doch de sterke gasten, met O"1---.- Niet te gelooven. Zooals elders in dit blad is te lezen, heeft de vanwege „Herwonnen Levens kracht" Zondag gehouden Speldjesdag eenige honderden guldens minder opge bracht dan het vorige jaar. Dat valt zeer zeker te betreuren, vooral waar het hier geldt de bestrijding eener zoo gevreesde ziekte als de tuberculose. Maar het weer liep „H. L. dan ook allesbehalve mee. De menschen vertoonden zich bijna niet op straat, de wind en de regen hielden hen binnenshuis Dat heeft „H. L." natuur lijk schade berokkend en waarschijnlijk niet zoo n klein beetje. Verleden jaar was de opbrengst ruim f 3600 en toen was jell^eaa^ weer en thans bij dit herfstweer 3200, dus slechts 400 minder. Aldus vergeleken, is het cijfer nog prachtig te noemen. De verkoopsters en verkoopstertjes hebben echter niet alleen in de weersge steldheid iets onaangenaams te trotseeren gehad. Nog onaangenamer was het voor kaar, van verschillende personen de opmerking te moeten hooren: „Ga er maar mee naar mr- Romans". Dat was grievend. Van en- kele zijden wordt ons opgemerkt, dat dit een kleine wraakneming zou zijn over de hij de stembus door de linkerzijde gele den nederlaag, doch dit kunnen we niet gelooven. Het zou toch allerminst fair te noemen zijn, als men om een dergelijke reden zelfs de tuberuloselijders niet wil de helpen. We kunnen en willen dan ook niet aannemen, dat men om de politieke nederlaag geweigerd heeft, een speldje van u e8 k°°Pen- En de vermindering van het bedrag der opbrengst, vergeleken bij het vorige jaar, zal dan ook daaraan niet geweten moeten worden. Doch des niettemin getuigt het van geen fijnen geest, dat opmerkingen als hierboven ge uit worden tegen menschen, die werken ten behoeve der lijdende menschheid. het voordeel van den wind geven hun toch somwijlen nog harde noten te kraken, doch als het gevaar daar was, wist de keeper steeds reddend op te treden. Het spel wisselt soms snel en beiden ondernemen menigen ge vaarlijken aanval; het spel wordt wel eens iets vurig, doch zonder af breuk te doen. Een vlugge aanval van N.V.C., welke voor open doel komt, kennen wij haar reeds toe, doch deze wordt door onzen linksbinnen juist in keepers handen geschoten, waar mede een mooi kansje was verkeken. Het einde nadert ras en beide par tijen doen hun uiterste best om de leiding te veroveren, wat aan Hille gom, door een goed genomen cor ner, in de laatste minuut gelukt, waar mede het einde aanbreekt en hem die overwinning bezorgd. Aan keeper en achterhoede van N.V.C. komt voor waar een pluimpje toe voor hun schitterend werk., waardoor voorzeker Hillegom de beker niet cadeau is ge daan. Na afloop werd door den voor zitter van N.V.C., den heer Jac. Cas- pers, met een toepasselijke toespraak de beker aan de overwinnaars over handigd, welke onder dank door Hil- legoms captain werd aanvaard. Nog werd door den voorzitter dank gebracht aan allen die hadden medege werkt tot het volslagen van deze serie- wedstrijden en in het bijzonder tot den heer Van Dijk, welke steeds bereid werd bevonden, om de vereeniging ten dienste te zijn en overhandigde hem als blijk van symphatie een aandenken aan deze seriewedstrijden. De heer v. Dijk bracht dank voor de hom gebrachte eer, en voegde hierbij het verzoek om door geen afbrekende cri- tiek de taak des scheidsrechters welke toch al zwaar was, nog meer te verzwa ren. Hierna ging ieder zijns weegs en be- hooren deze goed geslaagde wedstrijden weder tot het verleden. SERIEWEDSTRIJDEN E.D.O. Gisteravond had bij den heer Wilt- hagen, Kruisweg, de loting plaats voor de Seriewedstrijden. De loting had den volgenjden uitslag: Eerste afdeeling, E.D.O. IIH.S.V. Amstel—Kennemers- Bloemendaal—R.C.H. II. i Schoten II—N.N. Voor den tegenstander van Scho len II is men nog in onderhandeling. Tweede afdeelingen. Stormvogels III—R.C.H. III. Dio—E.D.O. IV. D.W.S. IIE.D.O. III. Stormvogels I—Schoten IIA, Kinheim Vrij. Derde afdeeling A. Kennemers II— T.IT.B, U Victoria—O.V.A. Amstel III—E.D.O. V» Dio IISchoten III. Derde afdeeling E DO.A.—Spoorvogels. Stormvogels IV-T.H.B. III, Stormvogels V—E.A.S. II. -f ZwaluwenO.V.A. II. H.G.S.C. vrij. r Voor a.s. Zondag 23 Juli is vast gesteld: 10 uur: D.O.A. IISpoorvogels. 11.30 uur: DIO-EDO IV. 1 uur: Stormvogels II—Schoten IIA. 2.30 uurAmstel—Kennemers1. 4 uur: Bloemendaal—R.C.H. II. De verantwoordelijke geestelijke leiders van R.K. Sportbonden: F. Hendrikx, adv. fed. v. bonden v. Lich. Opv.; W. Bin sla alf^ adv Breda; J. C. van Wijk, alg. adv. Utrecht, H. Aldenhuysen, adv. R. K. T. Jos Gillissen, adv. R. K. L. V. B., J. J. C. M. Looyaard, alg. adv. Haarlem, meenen te moeten verklaren, ondanks vele artikelen over de R. K. sportbewe- ging geschreven door buitenstaanders, die deze beweginig niet voldoende kennen: le. dat de Bondsbesluren hun gewich tige laak niettegenstaanda vele moei lijkheden zeer naar behooren en met succes vervullen; 2e. dat door die verschenen artikelen waarin waarheid en verdichtsel door- eengemengd zijn het vervullen dier taak ten zeerste wordt bemoeilijkt; Daarom doen zij een beroep op alle belanghebbenden in 't behoud dier room- sche jongelingschap, zoowel op geestelij ken als op leeken, om hunne volle mede werking en steun te geven aan de plaat selijke roomsche sportbeweging. 's-BOSCH, 10 Juli 1922. Vr. jWie is de secretaris van de H, F. C. „Haarlem en zijn adres? Antw. A. Tijsseling, Kleverlaan, Haarlem. j Vragen over loten van [W. J., te H. Antw. Voor zoover ons bekend, zijn1 de nummers nog niet uitgeloot. Vr. Mijn zuster is getrouwd en nu is haar man overleden. Is mijn patroon verplicht volgens de wet verlof te geven om te gaan begraven? Antw. Neen. Vr. Ik heb een broer, die getrouwd Is en geen kinderen heeft Ze hebben een testament laten maken, die tangst leeft al les. Heeft nu haar familie nog het recht op iets als een van beiden komen te over lijden of kunnen zij doen met de boel waf ze willen? Antw. Als er geen bloedverwanten in rechte lijn zijn, kan de man aan de vrouw en de vrouw aan denman de geheeia nala tenschap bespreken. Vr. Ik heb een appelboom die al 7 jaar oud is en alle jaren in blad staat Er komt nooit bloesem aan. Weet u niet wat daar aan te doen is? Zonder nadere aanduiding omtrent den bodem, waarin hij staat enz., kunnen wij n niet antwoorden. Vraag eens inlichtin gen aan een tuinman of kweeker. Vr. Hoe is het met de loterij van de R. K. Openbare Volksbibliotheken op Feijenoord afgeloopen? Is die al uit geloot? Antw. Ons niet bekend. jWendt u omi inlichtingen tot de desbetreffende com missie. Vr. Kunt u mij oók zeggen of men een pas noodig heeft voor Baarle- Nassau (grens)? Antw. Zoolang u in Nederland blijft, hebt u geen pas noodig. Vr. over personeele belasting van A. M. H., te H. Antw. U schrijft niet of u kinderen; hebt en zoo ja van welken ouderdom. Maar afgezien daarvan lijkt ons uWi aanslag ongeveer f 3.te hoog en ra den wij u aan te reclameeren. I Vr. Gaarne zou ik willen, dat u mij raad kon geven over 't volgende in kio Vragenb. Ik heb Bloedkoralen, die in karmijn en lauwe azijn hebben ge legen en bijna wit zijn uitgetrokken, wat zou daar aan te doen zijn, om die weer goed rood te krijgen? Antw. Een huismiddeltje kennen wij niet. Wendt u tot een juwelier. Vr. Wat is de mooiste weg van Sant poort naar Abcoude en langs welke plaatsen gaat men en hoeveel K.M, is het? I Antw. Santpoort, Spaarndam, Half weg, de Lijnden, zijweg naar Amstel veen, Amstelveen, Ouderkerk, Abcou de. Afst. 37.2 K.M. Vr. Gaarne zag ik in de VragenbuS eenige nadere aanduiding omtrent de Bedevaart naar Lourdes, vermeld in de „N. H. Ct." djd. ll;7-'22. l.Waar kan ik mij vervoegen tot deelname? 2. Is de duur bepaald.? 3. Wie is. de Directeur der Bedevaart? Antw. Wendt u om inlichtingen tot de E.E. Paters Augustijnen, Rozen straat 1, te Utrecht. Vr. Ik ben zestien maanden lang drie dagen in de week bij een me vrouw werkzaam en verdien f 1.50 peti dag. Nu ben ik twee dagen ziek ge weest. Heeft mevrouw nu het recht om twee gulden van mijn loon af t# houden voor andere hulp, die zij ge nomen heeft? Antw. Neen, tenzij de ziekte gevolg is van opzet. Vr. Wat is de kortste en mooist» weg per fiets van Heemstede oveit Alphen aan den Rijn naar Gouda? Hoeveel K.M. is dat? Ant. Heemstede, Hoofddorp, Vennen perdorp, Leimuiden, RijnsaterwoUde, Oudshoorn, Alphen aan den Rijn, zij weg naar Boskoop, Gouda. Afstand 47 K.M. t Vr. 1. Hoe lang duurt de reis vanaf Kevelaar naar Berlijn? 2. Hoeveel be taalt men 2e klasse vanaf Kevelaar naar Berlijn? 3. Betaalt men dit met Hollandsch of Duitsch geld? 4. Hoe veel betaalt men vanaf Berlijn naar Amsterdam (2e klasse)? 5. Hoe kan! men het beste reizen van Berlijn naafl Amsterdam? Antw. 1. Ongeveer 8 uren. 2. Onrt niet bekend. 3. In Kevelaar inDuitstihl geld, 4. f 13, 5. Over Hannover en 01- denzaal. 1 LONDEN, 17 Juli. De Raad van den Volkenbond heeft vanmiddag het verslag over den handel in vrouwen en kinde ren aangenomen, dat verschillende be schermende maatregelen aanbeveelt. De secretaris-generaal las het verslag voor over de deportatie van vrouwen en kinderen uit Turkije en Klein-Azie, waarop de Raad besloot een commissie te benoemen om de klachten van de slachtoffers te onderzoeken in samen werking met de hooge commissarissen te Konstantinopel. De Ohineesche afgevaardigde bracht verslag uit over de kosten van het per manente hof van internationale justitie en beval aan deze op de algemeene bo- grooting van den bond te brengen. Een korte openbare vergadering volg de, waarop het vraagstuk ieberde werd gebracht van. de overdracht van de Duit sche aan de Poolsche regeering van ze kere fondsen voor de sociale verzekering). De Baad keurde het verslag goed no pens de verdeeling van de onkosten en besloot deze zaak te onderworpen aan de verschillende regeeringen. LONDEN, 17 Juli. Het voornemen was vanochtend een vergadering met ge-,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2