BINNENLAND De Stemplicht. Personalia. Aanrijding. Verlof Drankwet. Gevonden voorwerpen. Faillissementen. VELSEN. SASSENHEIM. OVER VEEN. BEVERWIJK. öranej-NaSsau dr. J. W. Gunning, tal- hier, j UITGEEST. VOGELENZANG. Haarlemmermeer. NOORDWIJKERHOUT. ZANDVOORT. VOORHOUT. Mr. TH. HEEMSKERK. RIMMENLANDSCH NIEUWS* De officieele uitslag der verklei zingen. De zittingsduur der Tweede Kamer. HEEMSTEDE. BENNEBROEK. NOORDWIJK. Bij Kon. besluit van 14 Juli is benoemd tot officier in de oude van In de gemeente Haarlem is aoor 3950 kiezers(ressen) niet gestemd. Thans wordt onderzocht wie van hen zonder geldige reden van de stembus zijn weg gebleven. Tegen diegenen zal proces-verbaal worden opgemaakt Bij de K. M. A. te Breda is van het 1ste Jiaar het 2de studiejaar overgegaan bij de artillerie hier te lande onze stadgenoot Reintjes van Veersscn, van het 2de naar het 3de studiejaar bij de artillerie in Ned -Indië, onze stadgen^oten J. H. v. d. Meer Mohs en E. A. G. de Vries, de laat ste voorwaardelijk. Dinsdagmorgen ongeveer half negen had op de Ged. Oude Gracht een aanrij ding plaats, die gelukkig goed afliep. Een jongetje van 6 jaar werd door een motor fiets aangereden, waardoor het voorwiel hem over beide beentjes ging. Wonder boven wonder bekwam het ventje geen letsel. Van den motorrijder ontving het ventje nog een geldelijke vergoeding. B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van de weduwe A. Hoo- gendijk, om verlof tot het verkoopen van uitsluitend alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in den winkel van perceel Zuidpolderstraat. 27. Terug te bekomen bij: J. Koel, Frans ialsstraat 27a, armband; Gossens, Jan Nieuwenhuyzenstraat 3zw., linnen boord; G. Rolvers, Gr. Houtstr. 144s, Prov. Huis, Heerendas; E. Arons, Damaststraat 26, Engelsche sleutel; Kennel Fauna, Park- laan 119: hond (bastaard box), gebracht door G. v. Dijk, Ripperdasteeg 2; grijze kat, gebracht door v. Maurik, Ripperda- park 20; zwart-witte kat, gebracht door H. Pauw, Ripperdastraat 12; O. J. Vester, Brouwersstraat 91, halsketting; Politiebu reau, Halfweg, Hondje met penning; P. Kuikhoven, Kennemerstraat 42, R.-K. Kerkboek; J. Rotteveel, Romolenstraat 54, Nieuwe Testament; G. de Groot, Papento- renvest 13, portemonnaie: Bregonje, Pot gieterstraat 44, portemonnaie; v. d. Steeg, Gen. Joubertstraat 57, hondenpenning. 4 Arxhoek, Slachthuisstraat llzw., porte monnaie; A. de Haan, Brouwersvaart 118, rijwieltaschje; Poortermans, Parkstraat 9, hondenriem; P. Wolfs, T. v. Berkhout- straat 44, trekhond; Kustter, L. Boogaard- straat 14, damestaschje; G. A. M. Arends, Bilderdijkstraat 2, faschje; W. Hanze, Melkhoeresteeg 4. vaarboom; E. Steendam, Schagchelstraat 40rood, armband; A. Klin- gers, Zuidpolderstraat 129, bal; v. Doom, Kraainesferlaan 132, Heemstede, zwart lederen ceintuur; Nederkoorn, Nieuwe Groenmarkt 25, jongenscape; Ten Broek, Patriarchstraat 15, postwissel- en douane formulieren; H. Prikker, Oostvest 10, ijze ren kogel; Schom, Petroriaplein 12, Scho ten Haarspeld (heenen); Kennel Fauna, Parklaan 119, keeshond, gebracht door J. Schouten, Krom 7; herdershond, gebracht door Beunder, Scouwtjeslaan 8, kinder jasje; Kennel Fauna, Parklaan 119, oranje kat, gebracht door Rndersma, Coomhert- straat 18: Politiebureau Smedestraat, taal boek: zijden taschje: L. v. d. Werf, Coorn- hertstraat 32, steekspeld. Ln staat van faillissement werden ferklaard: F. Krüsemann, caféhouder, wonen de te Zandvoort, Koningstraat 33. Cu rator Mr. G. W. C. Pliester. De Naamlooze Vennootschap Vis- scherij-Maatschappij „Maasstroom I", gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen. Curator Mr. A. W. Hellema. De Naamlooze Vennootschap Vis- scherij-Maatschappij „Maasstroom II", gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen. Curator Mr. J. H. van Meurs. C. G. W. Brom, sigarenhandelaar en coiffeur, wonende te Velseroord, Lemairestraat 17. Curator Mr. A. W. Hellema. T. Groot, kapper en koopman, wo nende te IJmuiden, Huijgenstraat 12. Curator Mr. J. H, van Meurs. Jos. Loeff, schoenmaker en winke lier, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, van Leempdestraat. Curator Mr. L. V. Hoog. G. A. Dijt, bloemist, te Bennebroek. Curator Mr. Dr. W. P. Vis. C. H. Jongeneelen, groenlenhande- laar, te Haarlemmermeer, Kruisweg 160. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog. A. Schelvis, bierhandelaar, te Bever wijk, Alkmaarscheweg 63. Curator Mr. F. M. Hagemeijer. H. Slinger, wonende te Haarlem mermeer en aldaar het aannemers bedrijf uitoefenende onder den naam Gebroeders Slinger. Curator Mr. H. Tuymelaar. A. Slinger, wonende te Haarlem mermeer en aldaar het aannemers bedrijf uitoefenende onder den naam Gebroeders Slinger. Curator Mr. H. Tuymelaar. Rechter-Commissaris in deze faillis sementen Is Mr. Maclainc Pont. Vernietigd werd het vonnis tot fail lietverklaring van G. Krijt, koopman, wonende te Zaandijk, uitgesproken bii vonnis dezer Rechtbank d.d.. 11 Juli 1922. Opgeheven werd het faillissement van H. C. van Diepen, uitgesproken bij vonnis dezer Rechtbank d.d. 16 Mei 1922. f. J. de Jong, Hoofd O.L.S. Schooi té Heemstede. 2. T. Messchaert, Leeraar H.B.S. te Haarlem. 3. J. J. Klimbie, Hoofd der School 2 te Haarlem. Voor de benoeming van een leerkracht aan de Openbare School voor U.L.O.: 1. D. R. J. Koster, Hoofd O.L.S. te Stap horst 2. Mej. J. W. Dijkstra, onderwijzeres te Voorthuizen. 3. Mej. G. Mulder, onderwijzeres te Vol- lenhove. Voor de benoeming van eene onderwij zeres aan de Openbare Lagere School: 1. Mej. J. W. Dijkstra, onderwijzeres te Voorthuizen. 2. Mej. E. Barendse, onderwijzeres te Osdorp. 3. Mej. H. F. Hartman, onderwijzeres te Opperdoes. B. en W. stellen een wijziging voor in de borgstelling voor de woningbouw- vereeniging „Tuinwijk." In een uitvoerig prae-advies zetten B. en W. uiteen, dat zij, betreffende de uit voering der Vleeschkeuringswet, hun voor stel tot aansluiting bij het slachthuis te Haarlem, handhaven. Burgerlijke Stand. Geboren: z. van A. N. de Jong—Pelk d. van N. de Weer® Schuit d. van J. Roeperde Vries d. van E. C. NaaslandNoom; d. van A. AlgemadeDuin, z. van G. Dekker Bastianet z. van A. C. de Graaf—van Arum z. van A. W.. MatthijssenTak z. van J. van BreugelBootsima d. van H. de BieBierman z. van A. G. van de ScheurVeltman. Gehuwd: H. J. Langervorst en H. B. de Geest. De raad dezer gemeente komt Vrijdag 21 Juli a.s. des namiddags 7 uur in open bare vergadering bijeen ter behandeling der volgende agenda: 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2. Bijzondere Herv. School. 3. Benoeming lid plaatselijke commis sie van toezicht Lager Onderwijs. 4. Adres R. K. Volksbond tot herzie ning van de schoolverordening. 5. Vleeschkeuringswet. 6. Verkoop bouwterrein „Overplaats." 7. Reclames Hoofd. Omsl. navordering 1920/'21. Herwonnen Levenskracht. Het da mescomité van Herwonnen Levenskracht alhier hoopt a.s. Zondag 23 Juli bloe mendag te houden en vraagt den steun van alle Katholieke ingezetenen bij den verkoop ter wille van het arme lijdende kind. Aanrijding. Gisterenmiddag had op den hoek van Zijlweg en Korten Zijlweg een aanrijding plaats tusschen 2 auto's, waarvan de een van den Zijlweg en de andere van den Korten Zijlweg kwam. Van een der auto's werd een voorwiel be schadigd. Aan de N.V Keller en Mac-Donald, technisch bureau alhier, is opgedragen de dectrische installatie in de cavalerie-ka- zeme te Haarlem. Op reis. Vrijdag zullen de 3 hoogste klassen van de O. L. school alhier, onder leiding van het hoofd der school, den heer Hoekstra, een uitstapje maken naar Am- hem en omstreken. Veilingen van droge Bloembollen Evenals voorgaande jaren zullen ook thans weder geregeld iedere week Vei lingen van Droge Bloembollen plaats hebben in hotel „De Zon"' alhier. De heeren A. P. Kochx, Jao. Meijer Gz. en G. Sluiter, die tot nu toe de functie van Veilingmeester bij hot H. B. G. vervulden, hebben thans zelf het initiatief genomen tot het houden van Veilingen, zoodat do wekelijksche Bloem bollenveilingen in hotel ,.De Zon" niet meer staan onder controle vaan het H.B.G., doch door bovengenoemde hee ren geheel voor eigen rekening en ri sico zullen worden gehouden. Beverw. Bad- en Zweminrichting. Zondag 23 dezer zal de nieuwe bad- en zweminrichting aan den mond van Zij kanaal A., in gebruik genomen worden. Jammer, dat de inrichting door gebrek aan geld nog niet geheel afgebouwd kon worden. Het aantal kleedkamertjes is mo menteel nog slechts 16, terwijl de afslui ting aan de waterzijde en de gelegenheid voor het geven van droge lessen, voorloo- pig achterwege moesten blijven. Maandag j.l. is een badmeester, in het bezit van de noodige bekwaamheid, en oud-hulpinstructeur van een der Haarlem- sche badinrichtingen, ln functie getreden; hij wordt bijgestaan door een z.g. stei gerjongen. Bij de officieele opening op Zondag a.s. 's namiddags 2 uur, worden verschillende autoriteiten, burgerlijke en militaire, even als de deelnemers in de geldleening uit- genoodigd. Het plan bestaat de Haarlcm- sche reddingsbrigade te verzoeken een de monstratie te geven in het redden van drenkelingen; ook staat een waterpolo- match en een wedstrijd met hindemissen voor jongens op het programma. Alles echter onder voorbehoud van deelname en goed weer. De toegangsweg voor bewoners van Velsen zal zijn langs de Noordzijde van het Noordzeekanal. Bij Kon. besluit van 14 Juli is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Monniken dam P. A. H. Gielen, adjunct-commies ten kantore der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen alhier. Bij Kon. besluit van 14 Juli is ingetrokken de benoemnig van den adjunct-commies T. H. J. Kramer tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Monnikendam, gedaan bii Koninklijk besluit van 10 Mei 1922, en is hij benoemd tot ontvanger der zelfde middelen te Uitgeest. Evenals op vele plaatsen heeft ook in onze parochie op Zondag 16 Juli de jaar- lijksche speldjesverkoop plaats gehad, welke de belangrijke som van rond 100 heeft opgebracht. Voorwaar een mooi succes, daar de op brengst van het vorige jaar slechts 70 was! Een woord van dank is hier op zijn plaats aan da parochianen van Vogelen zang, die met milde hand deze belangrijke som hebben bijeengebracht en zich op deze wijze het lot der arme lijders aan „de witte ziekte" hebben aangetrokken. Doch niet minder een woord van dank aan de jonge dames van Vogelenzang, die met zooveel ijver voor deze schoone zaak de speldjes hebben aan den man weten te brengen. Concours Hippique. De vereeni- ging „Vooruit", ter bevordering van de paardenfokkerij alhier, vierde Woens dag en Donderdag haar dertiende Con cours Hippique te Hoofddorp. Om 1 uur was het bestuur van „Vooruit" in de bovenzaal van het hotel „de Beurs" present om de leiden, eereleden, juryleden en de mannen van de pers te ontvangen. Zij werden toegesproken door den eere-voonzitter, Mr. A. Slob, die dit als naar gewoonte deed met een flinke toespraak. Na de toespraak van den burgemees ter werd 'n eenvoudige lunch gebruikt, waarna hel gezelschap, voorafgegaan door Aalsmeer's fanfarekorps, mar cheerde naar het terrein. Wel was de belangstelling voor de zen eersten dag niet zoo groot als andere jaren, maar toch waren er nog ongeveer 2000 personen opgeko men om te genieten van de heerlijke paardensport. En te genieten viel er veel, vooral voor de echte paardenliefhebbers. Hoewel het weer 's morgens niet erg aanlokkelijk was, klaarde het tegen den middag toch een weinig op en liet het lieve zonnetje zich zoo nu en dan zien. Om ongeveer 2 uur werd met de afwerking van het programma voor dezen dag begonnen. Wij laten de uitslagen hieronder volgen: Hengsten aangespannen (goedge keurd, niet aan cornage lijdende) type landbouwtuigpaard. Prijzen: Verguld zilveren medaille van de paarden- en vceverzekering „ide Oude Zwolsche", te 'sGravenhage en f75, f40 ,f 25. Uitgeloofd f25 van de afdeeling Noord-Holland van de Nationale Vereeniging, indien de eige naar lid van genoemde vereeniging is. Jury: de heeren A. Koeij, D. E. Mel- lema, Renger Bierema. Ie prijs: D. van Wieringen, Haar lemmermeer, met „Griedel". 2e prijs: Breuking, te Brummen, met „Dadenis". 3e prijs: „Ons Belang", Haarlem mermeer, met „Gita Est". Eervolle vermelding: Joh. Lamers, te Elden, met „Ester'. Eervolle vermelding: Koperdraat, te Muiderberg, met „Kasjmir". Ter opluistering werd daarna voor gereden „Adj. Capener", eigenaar G. Schoorl, te Harencarspel. Deze ver kreeg een eervolle vermelding. Aankomst van deelnemers aan den verrichtingsproef van gedekte merriën type landbouwtuigpaard. Rijks- en M. C.-merriën. Tweespannen voor boeren wagen, beladen met een gewicht van 1500 K.G. Vertrek der verrichtings proef 1 uur. Afstand 10 K.M. De wa gens verschenen daarna afgeladen in den ring. Prijzen: Groote zilveren medaille van H. M. de Koningin en f125; verguld1 zilveren medaille van den WelEd gestr. heer A. W. Heidema, te 'sGravenhage en f 100, f 75 en f 25. Bovendien een fokpremie van f 25 voor het beste span waarvan bewezen kan worden, dat zij door een Neder lander gefokt zijn. Jury: A. Kooy, Renger Bierema, D. E. Mellema, Kapitein Higly, Baron Heemstra. Ongeveer alle bestuurders van den verrichtingsproef waren gekleed in blauwe kiel en roode zakdoek, het geen een mooi landelijk cachet hier aan gaf. Ie prijs: O. de Kok, te Nieuw-Ven- nep, met „Eline" en „Creatie". 2e prijs: Buurman en Meekhof, Sp.- polder, met „Frijda" en „Desireta". 3e prijs: J. Maaskant, Rijk, met „Ju lia III" en „Besarda". 4e prijs: M. W- v. d. Schans, Haar lemmermeer, met „Eefje" en „Fada". Eenspannen (merriën en ruinen) type landbouwtuigpaard (gedekte merriën uitgesloten). Prijzen: f75, f50 en f25. Eere-prijs: kunstvoorwerp, aangebo den door Dre. Drery de Perez, te Voorst. Jury: de heeren Renger Bierema, A. Kooij en D. E. Melleman. Ie prijs: Gebr. van der Haar, te Zeist, met „Hollandsch Glory". 2e prijs: H. F. Bultman, te Haarlem mermeer, met „Lieveling". 3e prijs: J. M. Knoop, te N.-Vennep, met „Guit". 4e prijs; P. Oly, te Haarlemmer meer, met „N.N." Eervolle vermelding: A. Buurman, Halfweg, met „N.N." Eervolle vermelding: M. ,W. van der Schans, Haarl.mcer, met „Ginkel". Eenspannen (merriën en ruinen) luxe tuigpaarden (nieuwelingsklasse) die in 1922 in een No. eenspannen nog geen len prijs gewonnen hebben. Prijzen: Verguld zilveren medaille van de Paarden- en Veeverzekering, de oude Zwolsche te *s-Gravenhage en 100, f 50, 25. Jury: de heeren G. Heuff Cellendonk, D. Belt, Jhr. de Baerdt Sminia.. Ie prijs: Gebr. van der Haar te Zeist met „Gold King"; 2e prijs; Gebr. van der Haaf fe Zeïsl met „Garslone Princess"; 3e prijs: J. Bensink te Voorst met „Balida"; eervolle vermelding H. C. van Dalen en C. C. Langeveld te Amsterdam met „Leopold G. 205"; eervolle vermelding H. F. Bultman te Haarlemmermeer met „Black Diamond". Eenspannen, gereden door dochters of echtgenooten van landbouwers. In hoofdzaak werd gelet, op de wijze van rijden. Prijzen: Eerste prijs, gouden armband horloge. Aangeboden door de firma Krol, Aalsmeer. Jury de heeren D. E. Mellema, A. Kooij, Rongers, Biezema, D. Bolt, G. Heuff, Jhr. de Baerdt Sminia. Deze eerste prjjs verwierf: Bultman te Haarl.meer met „Westerveld Molady". Eervolle vermeldingen kregen: Zijlmans, Hoofddorp met „N. N."; v. Wieringen, Haarl.meer met „Resina"; v. d. Schans (een ongeveer 8-jarig dochtertje van den heer van der Schans bestuurde het paard) met „N. N."; Olij te Haarl.meer met „N. N."; Langeveld te Amsterdam met „Leo pold G. 295". Aan alle dames werd een bouquetje bloemen ter hand gesteld. Eenspannen, luxe tuigpaard, stokmaat max. 1.55 M„ min 1.50. Prijzen: 100, 50, 26. Jury de heeren G. Heuff, H. Belt en Jhr. de Baerdt van Sminia. Eerste prijs: Dre Drery de Perez te Voorst met „Nowten Victor"; Tweede prijs: Gebr. van der Haar te Zeist met „Gnt. Prinsess"; Derde prijs: G. M. van der Kuijlen, Den Haag met „Spatted Boy". A. Bestaand rijpaard (hengsten uitge sloten), toebehoorende aan landbouwers, gereden door zoons van landbouwers of hunne knechts, beneden den leeftijd van 21 jaar. Prijzen 50, 40, 30, 20 en 10; extra prijs rijhoofdstel aangeboden door ritmeester Jhr. H. A. Reijgersberg Versluis, Bennekom. Jury de heeren: Jhr. Coehoom van Sminia, Kaptein Higly en Baron Heemstra. Aan dit nummer waren niet minder dan 22 deelnemers. Eerste prijs: Chr. Biesheuvel, Hoofddorp met „N. N."; Tweede prijs: C. de Vlieger, Abbenes met „Aresine"; Derde prijs: O. de Kok te Haarl.meer, met „Elina"; Vierde prijs: O. de Kok te Haarl.meer met „Car- linko"; Vijfde prijs: G. Claij te Hoofddorp met „Cora". B. Voor landbouwers, zoons of knechts, boven 21 jaar. Prijzen: 3 kunstvoorwerpen, voorts be palingen als bij A, extra prijs Rijhoofdstel, uitgeloofd door den WelEdelGeboren heer G. H. Bierema, Den Haag. Eerste prijs: M. W. van der Schans te Haarl.meer met „Antje"; tweede prijs: H. F. Bultman te Haarl.meer met „Queeny"; derde pprijs: L. van Wijk Azn., Haarlem mermeer met „Adèle". Tandems. Prijzen: f 100, 50, 25 en drie koesiersprijzen 5 10. Jury de heeren: D. E. Millema, G. Heuff, Jhr. de Baerdt van Sminia" Eereprijs Bronzen Med. van H. M. de K oningin-Moeder. Eerste prijs: Gebr. van der Haar fe Zeist met „Holl. Glorie" en „Rozalie"; tweede prijs: E. A. Lohman te Amsterdam met „Kloris" en „Roosje"; derde priis: H. F. Bultman te Haarl.meer met „Black Diamond" en „Westerveld Melady"; vierde prijs: C. de Vlieger te Abbenes met „N. N." en „N. N." Na rlit nummer liet de heer Lansrn- dijk, landbouwer te Velzen zien welke dressuur hij had weten te verkrijgen van gewone landhouwpaarden. Op commando gingen een vijftal paar den „doodliggen", waarna een sterk puf fend motorrijwiel met olaxonge'uid langs en tusschen hen door ging, zonder dat do paarden zich bewogen. Dit was een bijzondere ai tra tie voor 't paar.ioniportfeast en oogstte veel bij val. Tot slot van het middagprogramma had een interessant soring occ urs van jao" t- paarden plaats. Voor het epringconoours is steeds de grootste belang telling; met groote aandacht werden ook nu alle be wegingen gevolgd. 24 Deelnemers verschenen successieve lijk in den ring, waarvan prijswinners werden Eerste prijs: 2 zilveren candelabres, aangeboden door den WelEdelgestr. Heer H. Herzbergen te Botterdam en f100, Ritmeester 0. H. Labouchere te Amers foort met „Gamin". Tweede prijs: f 75, J. M. Washington, te Wassenaar met „Maskerader". Derde prijsf 50 R. J. J. Hiemstra te den Haag met „My darling". Vierde prijs: f25, Luitenant J. Da niels te Amersfoort met „Erectone" Vijfde prijs: J. M. de Kruiff te Amers foort met „Electra". Eervolle vermelding verkregen: Luite nant 0 F. Pahud de Mertangos te den Haag met „Johnie Walker" en luitenant G. A. de Kruiff te Amsterdam met „Oaprilli". Aalsmeer's Fanfarekorps verleende op voortreffelijke wijze hare medewerking. Heden (Donderdag) begon hot con cours 's morgens om 10.30 voor de mor gennummers en om 2 uur voor die van het middagprogramma. Vergadering van den gemeenteraad de zer gemeente op Woensdag 19 Juli 1922 des namiddags te half 8 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Onder de ingekomen stukken bevin den zioh o.m. een verzoek van den Di recteur van het St. Bavo-gesticht om een vaarsloot te mogen graven door den Schulpweg. Dit stuk zal nader in geheime zitting worden besproken. Een verzoek van de Commissie tot wering van Sohoolverzuim om een bij drage van f 100, als presentiegeld voor de leden en f 50 voor de bezoldiging van den secretaris wordt verwezen naar B. en W. om advies. Voorgesteld wordt door B. en W. om de vleeechkeuring gezamenlijk met do ge meenten Lisse, Sassenheim en Voorhout te regelen. De voorzitter herinnert er aan, dat in de vorige zitting is besloten op het gebied der Vleïsohkeuring je'fsta dig te blijven. Gedeputeerde Staten maken daar tegen echter bezwaar en wensohen dat Lisse, Sassenheim, Voorhout en Noord wij kerhout, die den zelfden keuringsvee arts hebben en ongeveer een gelijklui dende verorening en instructie, de Vleeechkeuring gezamenlijk zullen rege len. In verband daarmede is te Voor hout eene bijeenkomst geweest van de burgemeesters en sec rotaria sen der ge noemde gemeenten. Op deze bijeenkomst heeft men zich algemeen uitgesproken voor aaneensluiting mits daardoor de keurloonen evenmin als de gemeentelijke onkosten zullen worden verhoogd. In overeenstemming daarmede wordt thans een raadsbesluit aangeboden, waar bij besloten wordt deze aangelegenheid met gemelde gemeenten gezamenlijk te regelen. De uitvoering der betrekkelijke voorschriften berust bij het gemeentebe stuur van Lisse, welke gemeente als cen trum optreedt. In de bepalingen die ter zake in de vorige vergadering zijn vastgesteld, worden geen noemenswaar dige veranderingen aangebracht. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Op een adres van de R.K. Wijkver pleging der parochie St. Joseph om een jaarlijksche s ubsidie van f 100 stellen B. en W. voor de subsidie voorloopig vóór dit jaar toe te staan. De heer van Eeuwen merkt op, dat hij het waardeert dat niet-Katholieken onder dezelfde voorwaarden als katho lieken van de vereeniging kunnen profi- teeren. Hij heeft dan ook geen bezwaar tegen de voorgestelde subsidie. Met algemeene stemmen wordt een sub sidie van f100 goedgekeurd. Ingekomen is een adres van de R..K. G-itenfi kv t e ig n j De Wer' m n k e om een subsidie van f 50. De voorzitter merkt op dat deze ver eeniging voortaan f 25 subsidie jaarlijks pleegdo te ontvangen, maar dat voor 2 jaren besloten is f 50 te geven, maar dan voor het laatst. Het toenmalig voor stel van B. en W. om jaarlijks f 25 te geven is toen met 3 tegen 4 stemmen verworpen. B. en W. vinden in 't ingekomen adres vryheid om thans weder voor te stellen jaarlijks f 25 te geven. De beer A. H. v. Noort merkt op dat met f 25 de vereeniging thans is gered, want het tekort over verleden jaar be draagt plm. 46. Hij wijst verder op het nut der vereeniging. De voorzitter merkt op dat uit het adres niet duidelijk blijkt, dat men thans dekking van het tekort aan de gemeente verzoekt. B. en W. wilden het nut der gei- tenfokvereeniging geenszins betwisten maar zij zagen gezien de vroegere be slissingen van den Raad er tegen op om tihans een subsidie van f 60 per jaar voor te dragen. Gezien de discussies wil de voorzitter echter een nader voorstel doen, waardoor wellicht de Geltenfokvereeniging is gehol pen en waarmede de wethouders ook wel accoord zullen gaan. Spreker wil voorstel len om het tekort van de geitenfokver- eeniging over verleden jaar te dekken, en tevens om voor het vervolg jaarlijks f 25 als subsidie op de begrooting uit te trekken. De geltenfokvereeniging weet dan waar op zij rekenen kan. Bij acclamatie wordt dienovereenkom stig besloten. Óp verzoek van den grooten Zilker polder om een tegemoetkoming van f 200 uit de gemeentekas in de kosten van aan koop en verbreeding van den z.g. „Eigen weg" wordt, op voorstel van B. en W., met algemeene stemmen goedgunstig be schikt, onder voorwaarde dat deze weg voor het publiek verkeer zal opengesteld blijven. Als leden van het College van Zetters zullen wegens periodieke aftreding wor den voorgedragen: a. in de vacature C. Heemskerk: 1. C. Heemskerk. 2. E. Oostdam Hzn. b. in de v#"**ire P. Verdegaal: 1. Verdegaal. 2. Adr. Pennings. Bij de rondvraag informeert de heer A. H. v. Noort naar de uitbetaling der gel den van de brandspuitoefening en van den brand. De voorzitter zegt, dat hij steeds last heeft gegeven om dergelijke aangelegen heden direct af te weiken. Het verwon dert hem, dat dit nog niet is geschied. Hij zal intussohen de zaak onderzoeken. Waarna de vergadering wordt gesloten. Veiling. In Hotel „Zomerlust" werd Dinsdag geveild het eeuwigdurend erf- pachtsrecht op den grond aan do Kost- verlorenstraat te Zandvoort. kadaster Sec tie 0. no.3607, groot 2.54 Are, met het daarop gebouwd Heerenhuis, Kostverlo- renstraat No. 44. Kooper was de heer J. Speelman, te Amsterdam, voor f 9500. Baadsvacature. 't Centraal Stembu reau heeft in de vacature, ontstaan door 't bedanken van den heer A. d. Groot, aangewezen den heer W. P. Warmenhoven Vacantie Semenaristen. Woensdag was Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem, op „Hageveld" aanwezig tot sluiting van de cursus en uitdeeling der prijzen. Daarna gaan de Seminaristen op vacantie. „St. Cecilia". Op Maandag 17 Juli vergaderde de R.-K. Muziek vereeniging „St Cecilia" in café „Boerhaavc". De vergadering was goed bezocht. De notulen werden goedgekeurd. De secretaris, de heer P. v. d. Hulst Jz., bracht jaarverslag uit, waarvan wij 't vol gende mededeelen. Er werden 3 ledenver gaderingen gehouden, welke gemiddeld door 33 personen bezocht werden; 3 con certen hadden plaats, waarvan 1 bij café „Eigenzorg"; 2 uilvoeringen werden ge geven over 4 dagen; opgeluisterd werden: de 2 Oranjedagen; de Encycliekmeeting te Lisse; de Fancy-Fair ten bate van H. L. in 't Patronaatsgebouw; 1 wedstrijd op 't ijs; 1 serenade werd gebracht, 't concours te Sliedrecht op 25 Mei werd medege maakt, waarop in den marschwedstrijd de le en in den concertwedstriid de 3e prijs werd behaald. De heer N. P. v. d. Burg heeft op 't concours, in de 2e afdeeling solisfen op 1 Juli te Warmond met piston, een 2en priis behaald. De secretaris had den dank van den voorzitter en 't applaus der vergadering te ooasten voPr zijn keurig verslag. Uit 't verslag van den penningmeester, den heer C. J. v. d. Post. stippen wij aan: Inkomsten 631.981/ó. Uitgaven 471.84; aldus een batig saldo van 166.14K. Ook den penningmeester werd dank ge bracht. Nog werd opgemerkt, dat hoewel 't batig saldo mooi is, do ingezetenen hieruit niet moeten concludeeren, dat verdere giften achterwege kunnen blijven, want een half mille zou men al direct kunnen gebrui ken. Tot 't nazien der boeken en kas, wer den aangewezen de heeren Jac. v. d. Meij en Jac. v. d. Geer. Bv' de verkiezing van *t Bestuur zegt de voorzitter, dat hij eerst als zoodanig had willen bedanken, doch hij is voor den aandrang om te blijven bezweken. De heer G. Witteman werd met algemeene stem men tot voorzitter en de heer C. J. v. d. Post hij acclamatie, tot penningmeester, herbenoemd. De heer G. Bulten, Burge meester en Beschermheer van H. Cecilia, word ll geluk gewenschï meï zijn herbe* noeming tot lid der 2e Kamer. Een kast en standaard voor 't vaandel zal worden aangeschaft. Voorgesteld werd tooneel aan St. Cecilia te verbinden. Doch de heer Bolderdijk, Directeur heeft daar ernstige bezwaren tegen, daar de muziek daar onder lijdt. De heeren Bulten en v. d. Laan zijn er eveneens tegen, waarna 't voorstel wordt ingetrokken. Wei zal de Directeur trachten op uitvoeringen solisten te doen optreden. De heer N. P. v. d. Burg werd tot onder-Directeur benoemd. De eigenaar van café „Boerhaave" stelt weer voor een jaar de zaal gratis ter be schikking aan St. Cecilia te stellen, tot 't houden van repetities etc. Voor 't podium zullen gordijnen aange kocht worden. Ter sprake kwam het aan- koopen van een muziektent. De heer Bul ten vond, dat men beter met een uitge werkt plan ter tafel kon komen. Laat men eenige gelden verzamelen en dan bij den Gemeenteraad om subsidie aankloppen. Doch waar zal men de tent plaatsen? Men zal bij iedere uitvoering of concert voor dat doel collecteeren. Bij de Rondvraag kwam 't verzoek een kastje aan te schaffen om medailles op te bergen, 't Plan bestaat ook dit jaar een concert bij café „Eigenzorg" te geven, op dat ook diegenen, die in 't andere deel van de gemeente wonen van de muziek' kunnen profiteeren. Een van de merkwaardigste en in den lande meest populaire figuren onder da vaderlandsche politici, Mr. Th. Heems kerk, viert heden zijn zeventigsten ver jaardag. Mr. Th. Heemskerk draagt een naam van nationalen klank, niet alleen omdat zij vader tot de uitnemende politici be hoorde, aan wien driemaal achtereen da vorming van een ministerie werd opge dragen, maar ook omdat de naam van den zoon ten nauwste is samengeweven met de politieke geschiedenis van ons vaderland gedurende de laatste dertig jaren. Zijn politieke loopbaan is een buiten gewoon eervolle geweest. Vanaf zijn zitting nemen in ons parle ment in 1888 behoorde Mr. Heemskerk al dadelijk tot de voor op den voorgrond tredende figuren der anti-revolutionaire partij. Van huis uit liberaal schijnt men hem zijn toetreden tot de anti-revolutionaire partij nooit kwalijk genomen te hebben, Mr. Heemskerk is in ons vaderland sche politieke leven altijd „enfant cheri" geweest. Vriend en vijand mocht hem lijden en waardeeren. Waardeeren om zijn buitengewone ga ven, knappen jurist en vlot parlementa riër als hij zich steeds heeft betoond,- men mocht hem lijden om de voor Hol landers zoo zeldzame gave van fijnen humor, dien men vooral in een anti-re volutionairen strijder te apprecieeren wist. Bij herhaling wethouder van Amster dam, vanaf 1888 met slechts kleine tus- schenpoozen zich onderscheidend ais Ka merlid, in 1908 optredend als minister president, zag hij zich het jaar 1912 door de algemeene verkiezingen met een meer derheid van 60 tegen 40 in deze hoogst verantwoordelijke functie bevestigd, na 1913 benoemd tot lid van den Raad van State, in 1918 wederom geroepen tot mi nister van Justitie in het Kabinet Ruys de Beerenbrouck met de vrij groote zeker heid dat hij als zoodanig ook in de ko mende vier-jarige periode tot aller tevre denheid zal worden geprolongeerd, mag Mr. Th. Heemskerk, heden zeventig ja ren, zeker met groote voldoening op zijn rijk en vruchtbaar leven terug zien. Een man van groote en veelzijdige kun de, zonder gewichtigdoenerij, eenvoudig en steeds zakelijk in zijn argumenten, en bovendien gezegend met een kostelijk fris- schen humor, die vriend en tegenstander zelfs in het heftigste van den strijd steeds aangenaam stemt. Zelfs de pas voorbije verkiezingsstrijd, die toch niet van hartstochtelijkheid ge speend was, liet de markabele figuur van! Minister Heemskerk zoo goed als onaan gevochten. Een erkenning dat deze minister be hoort tot de knapste politieke figuren van ons land. Zijn naam is zoodanig samengeweven met ons politiek leven dat men eigenlijk' zijn leeftijd vergeet. Heemskerk heden zeventig jaren, 't zal voor velen in den lande een verrassing blijken. Zijn prettige opgewekte verschij ning liet zijn jaren niet raden. Heemskerk behoort tot die menschen, die voor hunl omgeving niet verouderen. Nu eenmaal als „viridis Senex" publie kelijk gesignaleerd, wordt hem zeker van harte toegewenscht, dat hij nog tal van jaren de roem mag zijn van de anti-re volutionaire partij, die hem met Kuyper toch wel als „echt wagenschot" heeft er kend, een sier van ons parlement, dat arm wordt aan figuren van beteekenis, en een voorbeeld van een vlot en toch prin cipieel politicus, dat verdient onder de jongeren in hartelijke vereering te wor den gehouden. „Msb." In de „Staatscourant" van gistere!^ no. 139, is als bijlage opgenomen het besluit van het Centraal Stembureau, be doeld in art. 97 der Kieswet, tot het vaststellen van den uitslag der verkie zing van de leden van de Tweede Ka mer, m.a.w. de officieele uitslag. Uitgebracht zijn in totaal 2.929.569 gel dige stemmen, zoodat de kiesdeeler is 29.295.69. De pers-verkiezingsdienst was dus vrij nauwkeurig. Be vergoeding der Kamerlederi De Haag3che redacteur van de „Msb." schrijft: Zooals inen weet, zal 25 Juli a.s. de zitting van de Staten-Generaal worden geopend ter behandeling van de twee de lezing van de Grondwetsherziening. Deze zittingsperiode zal officieel tot Za terdag vóór den tweeden Dinsdag in Sep tember duren. Legislatief wordt deze pe riode als een zittingsjaar beschouwd, zoodat de eerstvolgende verkiezing voor de Tweede Kamer, welke om de 4 jaar aftreedt, tenzij er eerder Kameront binding zou plaats hebben, in 192» moet geschieden. Wat evenwel de vergoeding voor de Kamerleden betreft, geldt jaar men ons van zeer bevoegde zijde meedeelde, de periode voor de Grondwetsherziening niet als een vol zittingsjaar. De Tweede Ka merleden genieten voor de anderhalve Vergadering van den Raad der gemeen te Heemstede, op Donderdag, 20 Juli, des avonds om 8 uur. De agenda vermeldt: 1. Notulen van 22 Juni j.l. 2. Uitvoe ring Vleeschkeuringswet. 3. Ontheffing eischen dranklokaliteiten. 4. Crediet aan schaffing reserve-pomp en caloriemeter. 5. Borgstelling voor de Woningbouwvereni ging „Tuinwijk". 6. Wijziging Politiever ordening. 7. Uitloting aandeelen geldlee- ningen. 8. Verhuring van een strookje grond aan de Kerklaan. 9. Aanbieding herziening XXVII en ZXVIII uitbreidings plan. 10. Advies inzake bijdrage bijzonder vervolgonderwijs. 11. Beschikbaarstelling gelden bouw R.-K. Scholen. 12. Benoeming personeel openbare scholen. 13. Aanbeve ling dubbeltallen College Zetters. 14. Re geling jaarwedde van de vroedvrouw. 15. Aankoop perceel aan den Voorweg. 16. Ingekomen stukken en mededeelingen. 17. Vaststelling suppletoire kohieren. 18. Re clames Hoofdei. Omslag. Voor do benoemingen van een hoofd der school en leerkrachten hebben B. en W. de volgende voordrachten opgemaakt: Voor de benoeming van een Hoofd der Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs: Burgerlijke stand. Ondertrouwd: N. J. Verkleij en 0. M. Suidgeeet. Getrouwd: D. M. Trefers en W. M. Geurts. Woonwagens. Naar wij meenen is in de laatst gewijzigde politieverorde ning ook ingelascht een bepaling voor een vaste standplaats voor woonwagens. Niettegenstaande die bepaling heeft deze week iemand gemeend, die standplaats aan te moeten geven vlak voor café „Oud Berg en Dal". De eigenaar daarvan was daarover niet bijzonder tevreden. Hij meent, onzes inziens terecht, dat als een voertuig met paard niet vorder mag rijden in deze gemeente, de daar voor in de politieverordening aangewezen standplaats de plaats is, waar ze naar toe moet. Het komt ons voor, dat het noodig is te dien opzichte een bord te plaatsen, anders is het aanwijzen van een vaste standplaats een wasse neus.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2