TSTE NIEUWS r vil TjeWbo Franken Meisje alleen BINMENLANDSCH NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. VRAGENBUS. Kerk en Schoof SCHIETEN. Advertentiën. Arts NET BURGERMEISJE Nette Jongen Onderhoud van huizen Te huur en te koop Salon-Ameublement Te Koop Fototoestel Te koop aangeboden Md yOAADLOOZE telefoon* f Lloyd George en Poincaré. De schadevergoeding. De Oostenrijksche kwestie. Uit het Lagerhuis. De beraamde aanslag op Poincaré. Ierland. Het vonnis tegen de Russische geestelijken. De Kabinetscrisis in Italië. De verdwenen postconducteur. De kerkvervolging in Rusland. De Poolsche Minister-crisis opge lost. Een ernstige ontploffing. Hitte in Zweden. Een pelgrimstocht naar leper. R.-K. Handelsreizigers. Giften aan ambtenaren. Een batig saldo van 10^ millioen. R.-K. Eerste Kamerleden en ons program. Octrooiraad. De Boschwet. Slapte voor hoteliers en pension houders. Groote brand te Valkenburg. De 200.000ste. De oude kerk te Delft. Drama in het Vondelpark. Zoo bleven er maar twee KERKNIEUWS. Mgr. A. Verstraelen. Mgr. D. Theelen. LANDBOUW EN VISSUHERIJ. Fruitprijzen. Goedkoope aardappelen. Van de StadionbaaiL Schermen. t Johanna van de Raad t Johanna van de Raad Johanna van de Raad IS AFWEZIG tot nadere aankondiging. „BRQ^STE^'' MODELMELK KARNEMELK YOGHURT Net R.-K. Meisje flink Meisje Er biedt zich aan Stoomwasscherij te Haarlem. H. H. Schoenmakers Er biedt zich aan Bekwame Spitters Te koop gevraagd 1^. VAN ONZE -* v w LONDEN, 31 Juli. Er wordt mede- pedeeld, dat aan Frankrijk ia bericht, dat het den Engelschen eersten minister aangenaam zal zijn, Poincaré op 7 A ugus tus te Londen te ontmoeten. Dan zal de huidige toestand van de kwestie van de schadevergoeding grondig worden onder zocht. Men hoopt, dat de politieke crisis in Italië dan voorbij zal zijn, want aoowel een Italiaansch als een Belgisch verte genwoordiger zullen worden ui.goncoiigd, deel te nemen aan de besprekingen. Alleen de schadevergoeding zal, naar verluidt, besproken worden, en de be sprekingen zullen niet het karakter dra gen van een voltallige conferentie, het geen aanvankelijk werd voorgesteld. PARIJS, 31 Juli. Poincaré heeft aan den Duitschen gezant te Parijs een brief geschreven, waarin hij herinnert aan den brief van 14 Juli. Poincaré betwist de Duitscho stelling, die de vergoeding wel ke voortvloeit uit den verkoop van Duit- eche goederen, en welke betaald is aan de belanghebbenden, den voorrang ver leend op rekening an de Duitsche ver plichtingen, die ui het verdrag voort vloeien. Tengevolge van het verdrag van Lon den van 10 Juni 1921 zijn er onder handelingen begonnen tusschen de gealli eerden en daarna met Duitschland, om de opbrengst van den verkoop aan te wonden voor de betaling der schadevergoeding, maar de overeenkomsten daarover vloeien voort uit de overeenkomst van Londen, en houden op, van kracht te zijn, in geval van de niet nakoming van de voor naamste bepaling, aangezien bet in ge breke blijven van Duitschland de op zegging van de overeenkomst van Lom ieti met zich zou kunnen brengen. Op- i ttelijke vertragingen kunnen het Duit sche rijk voor het oogenblik crediteur doen schijnen van de geallieerde kantoren, De Fransche regeering acht deze reden niet voldoende geldig, dat het rijk zou weigeren, die overeengekomen 2 millioen pd.st. te betalen. Het in gebreke blijven van Duitschland zou de voordeelen doen vervallen die voortspruiten uit de af spraak, en de afschaffing van de rijks wet op de heffing in eens met zich sleepen. Duitschland zou verantwoorde lijk blijven voor de schulden der Duit-che sehuldenaaren aan het Eransche kantoor, maar de insolvabiliteit zou worden ge verifieerd, en hun namen openbaar ge maakt, waardoor het Duitsche kantoor in staat zou worden gesteld, da geallieer de schuldvorderingen met spoed te in nen en boeten te heffen voor het risico en de kosten, hetgeen de last zou ver minderen, waarover het rijk zich beklaagt, en -waarvan het zich tracht te bevrijden door vermindering té vragen van de maandelijksdhe betaling». Wat betreft art 297, paragraaf E, van het verdrag de Eransche regeering laat niet toe, dat de geallieerde be'ang- hebbenden hun schadeloosstelling voor de in den oorlog .geleden schade zouden derven, terwijl de Duitsche belangheb benden dergelijke stortingen zouden blij ven krijgen. De Eransche regeering be o'iouwt daar om het verzoek van het rijk van 14 Juli als niet gedaan, rekent op de 6tipte uitvoering van de overeenkomst van 10 Juni 1921, en verzoekt dat men reke ning zal houden met de protesten tegen de systematische vertragingen van het Duitsche kantoor, om de geallieerde schulden te erkennen. Als de geëischte zekerheid niet door het rijk wordt ver schaft binnen den gestelden termijn, zou den de maatregelen, die vastgesteld zijn met het oog op die mogelijkheid, on middellijk vanzelf in werking treden. LONDEN, 31 Juli. Lloyd George heeft vandaag in het Lagerhuis het wooTd ge voerd over den stand van zaken in het naburige Oosten. Hij reide: De Grieksche minister van buitenland- sehe zaken heeft aan den vertegenwoordi ger van Z. M. te Athene een nota overhan digd, waarin werd gezegd, dat de Griek sche regeering tot de conclusie was geko men, dat slechts de bezetting van Konslan- tinopel door het Grieksche leger den vre de kon teweeg brengen. Denzelfden dag werd er 'n nota omvangen van den Engelschen vertegenwoordiger te Athene, dat hij, overeenkomstig zijn in structie uit Londen, do Grieksche regeering had gewaarschuwd voor de ernstige gevol gen van een dergelijke stap. In zijn antwoord gaf de Grieksche mi nister van buitenJandsche zaken de posi tieve verzekering, dat er geen reden voor ongerustheid was, en dat de Grieksche strijdkrachten in geen geval de neutrale zone zouden binnentrekken zonder toe stemming van de geallieerden. Deze verze kering had' hij sindsdien herhaald. LONDEN, 3t Juli. Het derde kruiser-es kader vertrekt naar Konstantinopei. Een niet nader bevestigd bericht zegt, dat het bataljon van. het Sussex-regiment, dat naar Konstantinopei is opgecommandeerd, met -het eskader mee zal gaan. Aan het batal jon Gordon Hooglanders, het laatste van de overblijvende Britsche troepen op Mal ta. is gelast, zich in gereedheid te houden cm naar Konstantinopei te vertrekken. KONSTANTINOPEL 31 Juli. De mi nister van buitenl. zaken heeft aan de hoo- ge commissarissen een nota overhandigd, waarin bijzonderheden worden medege deeld omtrent de Grieksche troepencon centraties in Thracië. De sterkte dezer troepen wordt op 30.000 man geschat. LONDEN, 31 Juli. Er heeft een uitvoe- vocrjge gedachten wisseling in het Lager huis plaats gehad over het besluit om vol gens de wet tot bescherming van de nij verheid 33 1/3 percent te heffen van de waarde van drie soorten goederen, welke Duitschland uitvoert, waarvan het voor naamste gemaakte handschoenen is. Het besluit behoefde de goedkeuring van het parlement en de coalitie-liberaal Norman stelde voor gemaakte handschoenen uit te zenderen. Het recht op gemaakte handschoenen had, naar men weet, groot verzet ontmoet in Lancashire en het hoogtepunt van de discussie was de erkenning van Bonar Law, dat, indien er thans een verkiezing moest plaats vinden, deze voor zijn partij. in Lancashire slecht zou afloopen, doch als men een paar maanden geduld had Lancashire zou inzien, dat zijn vrees on gegrond zou zijn geweest. Een unionist uit Lancashire deelde mee, dat zijn colle ga's de regeering zouden steunen. Het voorstel van Norman is ten slotte verworpen met 277 tegen 113 stemmen. De minderheid bestond uit de onafhankelij ke liberalen, de arbeiderspartij en een der tigtal aanhangers van 'het ministerie. BERLIJN, 31 Juli. Weissmann, de staats commissaris voor de openbare orde en hoofd van de politieke politie, heeft in een interview over het zoogenaamde plan voor een aanslag op Poincaré door de organisa tie C gezegd: „Niets toont tot dusver aan dat deze reactionnaire bond eenigerlei on derneming buiten Duitschland voornemens is. Dit zou trouwens ook zonder medeplich tigen in het betrokken land onuitvoerbaar zijn. Ten aanzien van de bewering, dat een verbonden regeering de Fransche nauw keurige inlichtingen heeft verschaft over de samenzwering tegen Poincaré, hoopt Weissmann, dat men hem zoo spoedig mogelijk alle stukken, of ten minste alle gegevens ter beschikking zal stellen, op dat hij onmiddellijk een onderzoek kan in stellen. DUBLIN, 31 Juli. De aanval op Kilmal- lock is nog niet begonnen. Er worden ge vechten gemeld uit het midden van Tip perary, hetgeen erop wijst, dat de natio nale troepen een aanval doen op de cen trale positie van de ongeregelden. Aldus kan het offensief worden ontketend aan beide flanken en in het centrum, terwijl de ongeregelden ook omsingeld zijn aan den Zuidkant. De nationale troepen hebben gisteren avond een opzienbarende vangst ge daan in West Meath, waar 50 ongeregel den zijn gevangen genomen, w.o. velen van hen, die onlangs uit de gevangenis te Dundalk zijn ontsnapt. Ook zijn er wa penen en munitie in beslag genomen. HELSINGFORS, 31 Juli. Volgens een be richt aan de Transiada Gazett heeft het Opperste Gerechtshof op 28 Juli het dood vonnis tegen de Russische geestelijke he kraehtigd, maar bij 'het al-Russische oen trale comité op gratie aangedrongen. PARIJS, 31 Juli. De koning van Italië heeft gisteren Facta ontvangen om hem de vorming van het nieuwe kabinet op te dragen. Facta heeft bedenktijd gevraagd. BERLIJN 31 Juli. Nadat de Italiaansche socialisten gisteren het voorstel tot het vormen van een ministerie van alle groote partijen hadden veTworpen, heeft ook Or lando den koning zijn mandaat terug ge geven. De koning heeft daarop den voorzitter der Kamer, Nicolaï, verzocht met den af getreden minister-president Facta over de samenstelling van een gemengd Kabinet, met opneming der socialisten, te onder handelen. ROME, 31 Juli. De socialisten dreigen met algemeene staking, indien de minister- crisis niet wordt opgelost in overeenstem ming met de door de Kamer aangenomen motie. De regeering heeft maatregelen ge nomen voor het geval de staking zal wor den afgekondigd. ROME, 31 Juli. De „Avanti" publiceert een proclamatie van de arbeiders-organisa ties, waarin de algem-eene staking op 31 Juli te middernacht wordt afgekondigd. De fascisten hebben een proclamatie tegen de staking uitgevaardigd, waarin zij de arbei ders uitnoodigen rustig aan het werk te blijven, er bij voegend, dat zij, indien de regeering niet binnen 48 uur de staking zou hebben verijdeld, er zelf een eind aan zouden maken. LUBEEGK 1 Aug. De postconducteur, die met medeneming van 4 millioen mark gevlucht was, is gearresteerd. Al liet geld weru bij hem gevonden. KOPENHAGEN, 31 Juli. Op verzoek van 347 Deensehe geestelij ken overhandigde de aartsbisschop aan den vertegenwoordiger der Sovjet regeering te Stockholm het verzoek om niet over te gaan tot de terechtstelling van de ter dood veroordeelde Russische geestelijken. WARSCHAU, 31 Juii. Het nieuwe ka binet is gevormd en als volgt samenge steld: Novak, minister-president; Ka- mienski, binnenlandsche zaken; Sosukows; ld, oorlog; Narutow, buitenl. zaken. MADRID, 31 Juli. Te Ciudad Real is gisterochtend een dynyamietpatroon ont ploft in een magazijn, welks eigenaar deel uitmaakt van een groep van Spaan- sohe dynamietvervaardigers. Er ontstond brand. Reeds zijn zeven dooden en twin tig gewonden gevonden. In Tromsö heerscht een zóó tropische hitte als sinds menschenheugenis niet is voorgekomen. Gedurende zes weken reeds varieert de temperatuur van 35 tot 45 graden Celsius en ongeveer te midder nacht bedraagt zij nog 25 graden. Vele personen zijn ziek van de hitte. Zaterdagavond is een gezelschap van ongeveer zeshonderd personen uit Londen vertrokken op een pelgrims tocht naar leper, waar zij hulde zou den brengen aan de nagedachtenis van familieleden en vrienden, die in den oorlog sneuvelden.Velen voerden kran sen mede, om op de ruïnes van de Lakenhal neer te leggen, welk centrum van verwoesting beschouwd wordt als de cenotaaph der tweehonderdduizend soldaten, die bij de verdediging van leper gesneuveld zijn. Zondag, waarop deze en andere plechtigheden plaats hadden, was de vijfde verjaardag van den derden veldslag bij leper in 1917. Veldmaarschalk lord Ypres, de voor malige lord French, die voorzitter is van den Ieperbond, leidde het gezel schap. De Vakgroep Consumptie Artikelen der R. K. Handelsreizigers-Vereeniging „St. Christofxel" vergaderde Zaterdag 29 Juli te Leeuwarden. Tot voorzitter secretaris en commis saris van district 6 worden gekozen de heeren J. Swart en Blomert te Leeuwar den en G. B. Wortelboer te Groningen. O.m. wordt besloten nogmaals een en- quette te houden een lijst aan to brengen van de patroons terwijl tevens wordt be sloten op 16 Sept. een districts vergade ring te hoüden te Sneek. Nadat nog wordt gememoreerd de medewerking van verschillende groote werkgevers en de hoop wordt uitgespro ken, dat ook de patroons die tot dus verre ons hun steun onthielden, spoe dig mogen inzien, dat samenwerking tus schen patroon en reiziger voor hen veel nut kan opleveren, werd de vergadering gesloten. De gever gestraft. Naar de „Msib." verneemt, is uit een ingesteld onderzoek gebleken dat een aannemer bij een levering aan het Rijk aan een ambtenaar, die met de controle over die levering was be last, een gift heeft aangeboden. De Regeering wenscht zich ten sterkste tegen dergelijke practijken te keeren en heeft bedoelden aannemer voor goed van levering aan Rijksiin- stellingen uitgesloten. De gemeenterekening van Amster dam, over het dienstjaar 1921, sluit met een batig saldo van 10 3/4 mil lioen. Hierbij dient rekening gehouden te worden met het feit, dat de rekenin gen over 1922 en 1923, zeer waar schijnlijk ernstige tekorten zullen aan wijzen. I Naar aanleiding van ons bericht, dat de R. K. fractie in de Staten van Zuid- Holland voor de verkiezing der leden der Eerste Kamer zich heeft willen ver gewissen of de atredende Katholieke le den het program der Katholieke Staats partij volledig onderschreven, wordt ons medegedeeld, dat het lid der fractie dr. Hoffman had voorgesteld, die erkenning van ons program van de aftredenden te verlangen en op de zelfde wijze die erkenning te verlangen als de candi- daten voor de Tweede Kamer deze heb ben moeten geven aan onze Rijkskies kring organisaties. De afgetreden voorzitter van den Oc trooiraad en directeur van het Bureau voor den Industrieelen Eigendom, mr. dr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke, is met ingang van 1 Augustus als juridisch adviseur op het gebied van den industri eelen en intellectueelen eigendom (octrooi handelsmerken- en auteursrecht) verbon' den aan de Vereenigde Octrooibureaux der beëedigde Octrooibezorgers H. J. Kooy en mr. H. Blaupot ten Cate te 's-Gravenhage. Bij Kon. besluit is bepaald dat he den, 1 Augustus, de Boschwet in wer king zal treden. Hoteliers en pensionhouders klagen en met reden (zoo schrijft men uit Zeist aan het „Utr. Dagbl.") want wel komen nog dageljjks tal van aanvragen om inlichtin gen voor een verblijf in Zeist bij den se cretaris van „Vreemdelingenverkeer" bin nen, maar slechts weinig gasten komen en tal van kamers blijven onbezet. Mag de groote exodus naar het buitenland deels oorzaak zijn, ook het koude, ongestadige weer is ongetwijfeld oorzaak, dat velen wegblijven, wat mee is af te lezen op de barometers aan 't Rond, het terras van Hermitage en de theetuin van Hotel Figi Zoo gauw het weer maar eenigszins be tert is het er in de avonduren vol, doch reeds vele avonden gingen voorbij, dat de strijkjes speelden voor slechts enkelen. Men seint ons uit Valkenburg d.d. 1 Augustus: Hedennacht omstreeks 2 uur heeft hier een ernstige brand gewoed, waarbij 2 ho tels in de asch zijn gelegd. Het van vroe ger geëxploiteerde hotel de Leeuw van Vlaanderen en het nieuw gebouwde hotel en cabaret Rozenhof brandden totaal uit. De logeergasten in ïiet hotel Rozenhof evenals de andere bewoners, moesten in nachtgewaad het gebouw verlaten. De stoomspuit van Maastricht verleende as sistentie. De brand is ontstaan in het ca baret, vermoedelijk door onvoorzichtig heid. Voor 't cabaret is dit een groote schadepost. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zaterdag is de 200.000ste entreekaart voor het bezoek aan de Ruïne te Valken burg, sinds deze door de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenver keer „het Geuldal" beheerd wordt, uit gereikt. De door het toeval bevoorrechte bezoekster heeft een sierlijk kristallen juweelenkistje, benevens een bouquet en een boek over de geschiedenis der lot gevallen van de Valkenburgsche ruïnen gekregen. Met de restauratie van de Oude Kerk te Delft is men thans zoover gevor derd dat weldra begonnen kan worden met de herstelling van het door het vuur verwoeste gedeelte. Veel moest eerst ge daan worden aan de belendende gedeel ten die zeer hebben geleden door den brand. Men is thans nagenoeg gereed gekomen met de herstelling van muren, ramen, etc. De eiken kapspanten met muurstijlen, korbeels en sleutelstukken zijn gereed: de laatste worden thans aangebracht. Spcedig zal worden aangevangen met het opbou wen der kap, ten einde zoo mogelijk het gebouw voor den winter onder dak te brengen. Daarna zal de restauratie van het inwendige van het gebouw ter hand worden genomen, althans zoover de fi nanciën dit toelaten. Men hoopt in den loop van het volgende jaar geheel ge reed te komen met de restauratie. Kerkvoogden hebben een beroep op de gemeenteleden gedaan omdat er buiten de assurantiepenningen nog duizenden gul dens zullen noodig zijn. In den afgeloopen nacht omstreeks één uur hoorde een nachtwaker van den Ge- controleerden Particuieieren Nachtveilig heidsdienst hulpgeroep uit het Vondelpark te Amsterdam weerklinken. Hij waar schuwde een collega, waana zij samen een onderzoek gingen instellen. De kreten ble ken uit een der vijvers te komen. Inder daad zagen de wakers bij het licht van hun lantaarns een man, die in het water spartelde. Het duurde niet lang of zij had den den ongelukkige, wiens krachten reeds zeer afgenomen waren, op het droge ge bracht. Later bleek, dat hij door de duis ternis misleid was. De jaarlijksche stierenmarkt te Beemster had vroeger een groote ver maardheid door het heele land. Er werden vaak meer dan 1000 stieren aangevoerd en verhandeld. Thans heeft die jaarmarkt niets meer te beteekenen. Het vorig jaar waren er nog 18 exemplaren ter markt en gisteren bestond de aanvoer uit.... twee stieren. („Hbld") Z.D.H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Nieuwendam, den WelEerw. Pater A. P. N. Abels, O.E.S.A.; tot Rector van het St. Jans-Gasthuis te Hoorn, den WelEerw. Heer L. A. Roozen; voorts de volgende WelEerwaarde Hee ren benoemd tot kapelaan te Hoorn J. N. Omtzjgt; Langeraar; J. Lange- dijk (Neomyst); Amsterdam (H. Vincentius k Paulo) O. Dekker, die assistent was a. d. Bis schoppelijke Kweekschool te Beverwijk; Amsterdam (H. Willibrordus binnen de Veste): F. A. M. Hermans; Rotter dam (H. Joseph): C. J. Lansbergen; Hoek van Holland; E. N. F. Pronk (Neomyst) 's-Gravenhage (O. L. V. v. Goeden Raad): N. W. Sentenie; Amsterdam (H. H. Petrus en Paulus): P. van Kampen; Vlaardingen: J. B. Th. van Woesik; Rijp- wetering: (A. M. Kok (Neomyst); Vogelenzang: J. W. H. Schmidt; Schoonhoven; A. J. B. van Dieren; Am sterdam (H. Gerardus Majella): L. H. Oudejans; Weesp; J. Th. M. A. Gussen- hoven; Velson-Wijkeroog: P. J. M. Hes- kes (Neomyst) Velsen-DriehuisJ. R. F. Versteeg; Lisse; A. Th. L. Hendriks; Middelharnis O. Vis (Neomyst); y Obdam: H. N. M. Vreeswijk (Neo myst); en Ursum; J. J. J. H. Riswick, (Neomyst.) Vr. Kunt u mij mededeelen, wie de officieele vertegenwoordiger in Haarlem is voor de U. E. A. (Universale Espe ranto Associo) Antw. Informeer eens bij den heer J. W. Sevenhuijsen, Leidsche Vaartweg 123, Haarlem. Vr. Ondergeteekende heeft den aan slag ontvangen voor de personeele be lasting (belastingjaar 1922). Nu zou ik gaarne willen Weten, is dit nu de be taling 1921 of 1922. Antw. Over 1922. Vr. Kunt u mij een adres opgeven van een Radio-instituut in Amsterdam, Rot terdam of den Haag? Antw. Wendt u om inlichtingen tot de N. V. Ned. Radio-Industrie, Beukstraat 8, den Haag. Vr. Is er in Haarlem gelegenheid voor een jongen van 14 jaar die met vrucht de lagere school heeft doorloopen, voor opleiding bij de draadlooze telegrafie, en waar en wanneer moeten zij zich hier voor aangeven? Antw. Wendt u om inlichtingen tot de Radioschool, Haarlem Bakenessergracht, (ingang Vrouwesteeg). Vr. Ik woon in Schoten en werk in Haarlem. Mijn aannslagbiljet van de Rijks- enGemeentelijke Inkomstenbelasting heb ik nog niet ontvangen. Wel ontving ik onlangs het aanslagbiljet van de Gem. Forensenbelasting van Haarlem. Daaruit bleek mij dat ik aangeslagen ben in de Gem. Inkomstenbelasting naar een zuiver inkomen van 2600, met aftrek van 500 voor noodz. levensonderhoud. Ik heb echter niet meer verdiend dan ƒ2100. Aan wie moet ik nu mijn bezwaarschrift adresseeren? Moet ik te gelijk met mijn bezwaarschrift de bewijzen van mijn pa troon overleggen hoeveel ik werkelijk ver diend heb? Antw. Reclames moet u indienen bij den Inspecteur der Directe Belastingen. Zie den achterkant van uw aanslagbiljet. U kunt er de bewijzen bij doen. Vr. van Wed. J. .1. v. d. B. te Z Ant. Uw aanslag is juist, Vr. Kunt u mij een middel noemen te gen luis in jongéboonenplantjes? Antw. Wanneer u een tuinslang hebt, kunt u een proef nemen met iederen avond een bespuiting met koud water. Helpt dit niet dan is het eenige afdoende middel een aftreksel van tabak, hoe zwaar der hoe beter. Het heel donker bruine mengsel kan dan vermengd worden met 4 5 5 maal zooveel water, zoodat men een hoeveelheid verkrijgt van ongeveer 5 liter. Bespuit daarmede de aangetaste planten. De familie van Mgr. Arnoldus Ver straelen, den nieuw-benoemden nposto- liechen vicaris der Kleine Soenda-eilan- den, ontving het bericht dat hij in den loop van Augustus in het vaderland zal arriveeren om in het missiehuis te Uden tot bisschop gewijd te worden. G,Hgz.") Men schrijft uit het Missiehuis der Passionisten te Mook: Mgr. Damianus Theelen, bisschop van Nicopolis (Burgarije), is Maandagmorgen uit Mook naar zijn Missie teruggekeerd. Z.D.H. heeft gedurende de enkele we ken, dat hij in 't vaderland vertoefde, veel troost en aanmoediging gevonden, ziende hoe heerlijk de missieliefde in Holland bloeit. Hij is vertrokken met het zoete be wustzijn dat hij ook verder mag reke nen op den steun en vooral het gebed der missie-vrienden hier te lande. Werd vroeger in de Beluwe en Maas en Waal de opbrengst der boomgaarden al verkocht, als de bloesems nauwelijks zichtbaar waren, thans bestaat er op Je verknopingen op het hout, welke deze weken eeliouden werden, weinig koopluist. Men besteedt voor de goede soorten tot f 5 per mud. Ofschoon wat gedund door den sterken wind, hangen de boomen nog vol. Men schrijft uit het land van Maas en Waal: We zullen dit jaar goedkoope aardappe len eten. De kwaliteit is rest, ook Je op brengst is goed. Hel natte koele weer der laatste maanden is gunstig geweest op de ontwikkeling. De late soorten beloven veel. De prijzen zijn op het oogenblik pi.m. 4.50 per mud. Voor de late soor ten verwacht men nog lagere prijzen. wedstrijd Burgerwachten. Op de Banen te Overveen werden Zater dag en Zondag de Kringwedstrijden ge houden voor de Federatie „Kennenu r.und Zuid". Deelfenomen werd door plm. 150 schutters. Het wedstrijd-comité bestond uit de heeren jhr. O. van Lennep, H. aleyboom en C. E. Eldermans, resp. commandanten der Haarlemsche, Heemsteedsche en Bloe- mendaalsche Burgerwacht, en den heer P. Louis, administrateur der Burgerwacht Haarlem. Als hoofdfactor gold ditmaal wel de benoodigde tijd, en ook uierin werd over het algemeen de noodige be drevenheid getoond. Voor Haarlem willen we in het bijzon der noemen de heeren H. P. Spoor cn P. B. Prenen, die in 33 en 39 seconden 80 punten voor zich deden aanwijzen. Deze keurige prestaties vulde de heer „poor nog aan, door zich no. 1 op de personeele baan te i.Itsen met 49 p. Om kort te gaan willen wij vastleggen, dat de wesdtrijd tot aller genoegen is ge slaagd, en een wóórd van hulde aan het comité, alsmede aan de heeren baancom- mandanten, ten volle toekomt. De prijzen, die na afloop der wedstrij den op het terrein door len heer Van Lennep werden uitgereikt, werden be haald als volgt: Korps A. 1. Haarlem I 364 p. 174 c. 2.09; 2. Haarlem II 395 p. 214 c. 1.84; 3. Vel sen 327 p. 117 c. 1.84; 4. Bloemendaal 347 p. 192 c. 1.80. Korps B. 1 Vel sen 310 p. 186 c. 1.67; 2. Bloemendaal 298 p. 182 1.63; 3. Heemstede 341 p. 226 c. 1.50; 4. Haarlem I 379 p. 257 c. 1.47. Korps C. 1 Velsen 390 p. 366 c.; 2. Bloemendaal 315 p. 352 c.; 3. Haarlem I 310 p. 287 c.; 4. Haarlem II 263 p. 316 c. Vliegend Vendel: Velsen 357 p. 181 c. 1.97. Hoogste korpsschutters: A: H. J. v. Tongeren, Bloemendaal: B: A. J. Meesiers, Velsen; C: A. Tol, Velsen. Rozenprijs: A. Tol, Velsen. Korps A. Marga: Schoten 417 p. 246 c. =1,69. Korps B. Marga. 355 p. 235 c. I,51. Korps C. Marga. Wijkeroog 297 p. 259 c. Hoogste korpssebulter: 3 W O v. d. Pol, Schoten; Rozenprijs: i'. A. Deken, Schoten. Personeel. 1. H. P. Spoor; 49 p.; 2. J. Viets, 48 p.; 3. J. v. Bpggemmi, 48 p.; 4. J. v. d. Ham, 48 p.; 5. C. W. Mcerdink, 48 p.; 6. P. Langendonk, 48 p.; 7. L. J. v. d. Valk, 47 p.; 8. M. Kuipers, 47 p.; 9. A. Schipper, 47 p.; 10. M. A. Hoeben, 47 p.; 11. C. Tromp, 47 p.; 12. J. D. Heykoop, 46 p.; 13. J. Geyteman, 46 p.; 14. J. Lin deman, 46 p.; 15. Alb. Bos, 46 p.; 16 C. T. Visse, 46 p.; 17. I. L. J. G.ulikers, 46 p.; 18. H. H. Bos, 46 p.; 19. C. v. d. Leek Sr., 45 p.: 20. J. A. Ri'kens, 45 p.: 21. J. W. Mul der, 45 p.; 22. N. v. Keulen, 45 p.; 23. W. 45 punten; 25 G. Mooyekind, 45 punten; 26. H. v. Riel, 45 p.; 27. H. Cramer, 45 p.; 28. A. Hekker, 45 p.; 29. A. Tramp, 44 p.; 30. L. de Raad, 44 p. Personeel. Margaschutters. I. F. J. T. Vogel, 46 p.; 2. P. A. Deken, 45 p.; 3. A. Floris, 43 p.; 4. J. Blad, 43 p.; 5. J. Rompa, 42 p.; 6. P. C. Alders, 40 p.; 7. G. Stoop, 40 p.: 8. J. G. W. v. d. Pol, 40 p.; 9. C. v. Schie, 39 p.; 10. W. v. d. Zon. 39 punten. De uitslagen van de Maandag j.l. ge, houden wielerwedstrijden luiden: YVedslrijden voor amateurs over 2000 M., verdeeld in drie ritten met een beslissing: Finale: 1. Emous, 2. Hijzelendoorn, 1< Wijnands. Tandem wedstrijd in 3 ritten over 1200 M. met puntentelling: Totaaluitslag: 1. Anspach-Bakker 6 p.J 2. Dum-Wiersma 7 p.; 3. Tulleken-Straat, 8 p.; 4. De Crasto-Schilling 10 p. Sprintwedstrijd in 2 ritten met een even* tueele beslissing tusschen P. D. Moes, Ikops en E. Kaufmann. Ie rit: 1. Moeskops; 2 Kaufmann (fc{[ wiel). 2e rit: 1. Moeskops, 2. Kaufmann (K! wiel). Inhaalwedstrijd met safety-gangmaHng over maximum 10 K.M tusschen H. Nank, man en P. G. Ikelaar. Elk der beide reus ners heeft vijf gangmakers. 1. Nankman tijd 13 min. 12 4/5 sec.; 21 Ikelaar. Uurwedstrijd met motorgangmaking tuï, schen Saldow (Wittig), Thomas (Jungge* burth), Didkentman (Ceurremans) en Storm (Hesslich). Einduitslag: 1 Stcrm 72 K.M. 560 M.; 2 Dickentman (bijna 1 baan); 3 Thomas (6 ronden); 4 Saldow (12 ronden). Tel< Kapitein A. E. W. de Jong heeft Zater. dag te Gstende hel kampioenschap van Eivrpoa op sabel gewonnen; tweede was Taillandier (Parijs), 3. Tom (Antwerpen), 4. Delporte (Brussel), 5. dr. Hubert van Blijenburg (Utrecht). Inplaats van kaarten. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een lang durig en smartelijk lijden, voorzien van de H, H. Sacra menten der Stervenden, mijn innig geliefde Vrouw en zorg zame Moeder VAN STRATEN in den ouderdom van ruim 29 jaar M. v. d. R AAD en kind. Vogelenzang 31 Juli 1922. De H. H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Woensdag 2 Augustus in de Parochiekerk te Vogelenzang te 8 uur en om 9 uur gezongen Q H. Mis van Requiem. Inplaats van kaarten. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een lang durig en smartelijk lijden, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Ster venden, onze innig geliefde Zuster, behuwd-Zuster en tan te VAN STRATEN in den ouderdom van ruim 29 jaar. Namens de familie VAN STRATEN. Zuid-Schalkwijk, bij Haarlem 31 Juli 1922. Inplaats van kaarten. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een lang durig en smartelijk lijden, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Ster venden, onze innig geliefde Dochter, behuwd-Zuster en Tante VAN STRATEN in den ouderdom van ruim 29 jaar Namens de familie v. d. RAAD Vogelenzang 31 Juli 1922. HEEMSTEDE - T.ELEF. 280ÜÖ VAN 9 - 15 EN 2 - 5.30 UUR 1 Sept. gevr. in kl. gezin goed kunn. koken. Hoog loon. Zon der zeer goede get. onn. zich aan te melden. Brieven onder No. 6155 Bur, van dit blad. GEVRAAGD een voor dag, of voor dag en nacht. WAGENWEG 68, hoek Kpningim neweg. (Dienstbode) zoekt een haar pas* sende vriendin. Leeftijd 2022 Br, onder No. 3517 Bur. v d. blad* Terstond of later gevraagd een voor alle werkzaamheden, voor dag en nacht. Adres: ZIJLSTRAAT 73* voor Maandag, Dinsdag en Zaterdag van 95 uur, een ongehuwde werk ster. Brieven onder No. 3513 Bur* van dit blad. Gevraagd een flinke Wasch* knecht. Niet beneden de 20 jaar* Brieven franco onder No. 6156 Bu»; reau van dit blad. Er biedt zich aan een schoenma* kers Halfwas. Ruim 4 jaar bij het' vak. Brieven onder No. 3510 Bur< van dit blad. koetsier of rijknecht, kunn. ploea gen en melken. Brieven onder No, 3504 Bur var. dit blad. gevraagd door P. NELIS en Zn,, Heemstede. Aanmelding bij den mee sterknecht H. Selhorst, Vinken, laan 32. Hillegom, of op de Bloe« misterij, genaamd Cronjer. gevraagd, niet boven de 16 jaar, kunnende fietsen, bij L. J. FAAS.1, Kl. HOUTSTRAAT 73. Administrateur vraagt aanbie dingen voor goedkoop schilder-, be hang- en witwerk. Brieven onder No. 6152 Bur. can dit blad. zijnde woningen en villa's gevraagd door Modern Woningbureau. Geen kosten vooruit Hypotheken voor door on' verkochte perceelen be schikbaar. Briesen onder No, 6153 Bureau van dit blad. Notenh. solide i.z.g.s. prachtkasl wegens vertrek te koop aangebo den. Spotprijs. Adres: PRINSEN BOLWERK 2 E rood. een mak paard of groote hit, leef tijd van 5 tot 8 jaar. Brieven met prijsopg. onder No. 3509 bur. van dit blad. twee Heerenrijwielen, waarvan eert zoo goed als nieuw. Te bevragen bij J. W. v. BRUGGEN, Dubbele Buurt No. 62. 9X12 klapcamera voor plalen ert films, Riefschel lens 7.2, geheel nieuw 32,50. GRAAI' WILLEMSTRAAT 28, Meubelmakers werkbank. Te be* vragen v. d. ERF, Bankastraat 21«

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3