1 WlkWSTE? Eenig adres Korte Zijlstraat 32rd, LEERT BOEKHOUDEN VLAGGEN Vroom&Dreesmann Beelden H. Hart VOLLE KELK REEP (r ©N0YEf!Tft©Ff»I WAAROM?? L PAANAKKER's Schoenmagazijn VLAGGEN WIM BEELDEN,STOLPEN, KANDELAARS, GODSLAMPEN,enz enz Restantrolien blanco papier GEMENGD KIEUWS. van vóór 1650 4 GROOTE MARKT, enz. Telefoon 134 W. A. G. TWEEHUIJSEN ÉÉÈÉl RELIGIEUZE ARTIKELEN. W. A. G. TWEEHUIJSEN tR. Muller, Jansstraat 58 weder verkrijgbaar a f 0.25 per Kilo. prukkerij „DE SPAABHESTAD". NassaulaaH De verzorging van Kamerplanten. Een gevaarlijk speelgoed voor de kinderen. Een monumentale Wen gered. Inbraak te Amsterdam. Relletjes te Rotterdam. Verdwaalde Belgische militairen. Motor-ongeluk. Onveiligheid ten plattelande. Onvoorzichtig. Nederlandsch schip lek geworden. Een Nederlander in Rusland ter dood veroordeeld. Onveiligheid langs de grens. De botsing in het sterrenrijk. Voor een luitenant te kras. HET OUD EN VERTROUWD ADRES VAM VOOR 1650. WYNHUYS „DE GULDE DRUYF" CENTRALE VLEESCHHAL Schagchelstraat 9 CENTRALE VLEESCHHAL Schagchelstraat 9 Groote sorteering EN IN ALLE MATEN en PRIJZEN RIJKE UITVOERING. RUIME KEUZE. Lieve Vrouwegracht 34, bij Spaarnekerk. ZIET DE ETALAGE. NAAIMACHINES!! J. GEIJLVOET Doelstraat 37 - Tel. 3538. Reparatie» billiik - C. C. G. J> HEZEMANS - Accountant Gediplomeerd Leeraar in het Boekhouden. hebben wij groot succes met Omdat wij uitsluitend Modern Schoenwerk voorradig hebben. 46 GROOTE HOUTSTRAAT 46 -LIEVE VROUWE GRACHT 34- Het artikel Worst is een zaak van vertrouwen. Vervoeg U daarom aan het oud vertrouwd adresi Fijne Boterhamworst 16 Rookworst 16 Duitsche Bloedworst 10 Beste Haarl. Leverworst 10 Probeer mijn fijn geladeerde Runderlever 20 cent per ons. Wat zijn wij menschen toch dikwijls gevoellooze en hartelooze wezens. Wij halen de mooiste Flora's kinderen, bloe men en planten, binnen onze muren om er n.b. het genot van te hebben in onze kamers, en.... vergeten dan dikwijls nog hen' van het allernoodzakelijkste te voor zien. Naast de zuurstof uit de tucht is het water een onmisbnar bestanddeel voor de plant. Hebben planten in Gods vrije natuur water noodig, voor onze kamer planten, die in zulke ongunstige om standigheden leven, is het een dubbele eisch. Op verschillende manieren moe ten zij geholpen worden en wel door regelmatige begieting, besproeiing en af- wassching. De regen neemt al deze be werking tegelijkertijd waar. De kamer planten zijn geheel van ons afhanke lijk. Goed begieten is een groot» kunst, die alleen door lange praotijk geleerd wordt. Hoe harder de planten groeien, hoe meer bladeren er zijn, des te meer water is er noodig. Het blad namelijk is het orgaan, waar het water door ver dampt wordt; zijn er dus veel bladen, dan zal er veel water verdampen en dus veel water noodig zijn. Vergeet men het in deze volle bladsperiodo ook maar en kele dagen, dan kan dit voor de plan ten de ergste gevolgen hebben. Zijn de wortels en de wortelkluit (d.i. aarde waarin de wortels bevéstigd zijn) een maal uitgedroogd, doordat de plant al het water onttrokken hoeft, dan zijn deze niet goed moer vochtig te krijgen en al de plant in vete gevallen dood gaai Het beste herstel is zoo: de harde losse aarde van de wortels af te schud den in de wortels een paar uur in het water te zetten tot ze weer soepel zijn geworden en opnieuw water gaan zuigen. Geheel verkeerd is «teeds, op denzolf- den tijd, dezelfde hoeveelheden water te geven. 's Zomers op warme dagen is het mis schien wel noodig twee maal per dag te gieten des winters daarontegen is dit niet noodig en kan men de planten gerust enkele dagen onbegoten laten staan. De meeste planten h«#ben 's winters een rustperiode, waarin maar heel wei nig water noodig is. Het beste voor de planten is kamerwarm water te ge ven, beter nog water, dat eenigen tijd in de zon gestaan heeft. In den winter mag het zelfs iets warmer zijn dan ka mertemperatuur. Dit is vooral goed voor planten, die bloeien en groeien, omdat ze pas gaan bloeien wanneer de bodem- warmte hooger is dan die der omrin gende lucht. Voor planten, die nï%t groeien, is veel water niet goeddaar moet men alleen zorg dragen, dat ze niet uitdrogen. Daarnaast moet men de planten ook besproeien en afwasschen, om hen te ver- frisschen en te reinigen van sjof. Im mers geraken de huidmondjes met stof, dan kan geene lucht meer naar binnen treden. Planten in kamers met droge lucht moeten bijna dagelijks besproeid worden, 's Winters wascht men het blad af met lauw water, waarin een heel klein beetje zeep is opgelost; boven- en onderkant moeten daarbij een beurt hebben. Daarna wordt de geheele plant besproeid. Bij zacht weer wordt de plant dan een poosje buiten gezet. Planten met heel kleine, teere blaadjes worden alleen besproeid. Naast de verdamping speelt het wa ter een groote rol bij de voeding van de plant. In het water zijn n.l. mi neralen opgelost, die onmisbaar zijn voor de plant, n.l. stikstof, phosphor, mag de plant, nl. stikstof, phosphro, mag nesium, kalium, ijzer en zwavel. 'iet begin kan de plant die wel krijg. lit de aanwezige potaarde. Daarna moet het worden toegevoerd door middel van het water. Ontbreken deze stoffen, dan gaat de plant kwijnen. Dr. Milo, arts-orthopaedist, schrijft in het „Vad.": Er is op het oogenblik een stuk speel goed in gebruik dat bij de kinderen zeer in dep smaak valt. Ik bedoel de „eenstapper", het houten plankje met beweeglijk voorwiel, verbonden met stuur inrichting, en vorksgewijs in genoemd plankje geplaatst achterwiel. Naar mijn overtuiging moet dit speelgoed schade berokkenen aan de kinderen, die er verzot op zijn. Wat is het geval? Het kind plaatst een voet op de treeplank en zet met groote kracht met het an dere been af, om snelheid te ontwikkje- len. Als men goed oplet, wordt ge woonlijk de linkervoet op de treeplank geplaatst en met het rechterbeen afge zet. Het linkerbeen, van huisuit het slechts ontwikkeld, dient slechts als slandbeen, het rechter wordt geoefend, waardoor het verschil in ontwikkeling vergroot wordt. Maar er is meer: door het afzetten met h et rechterbeen ontstaat er bij eiken trap een ruk Qp de weoke doelen van de liesstreek, er komt telkens een on- gewenschte rekking dier deelen door overstrekking van het betreffende heup gewricht tot stand. Bestaat er gevaar voor liesbreuk, dan zal zeer eeker de ontwikkeling daarvan in de hand ge werkt worden, bovendien worden de banden van het heupgewricht overmatig gespannen, wat tot pijnlijkheid aanlei ding geeft. Indien men een kind leert schaat senrijden, wordt er angstvallig voor ge waakt, dat het aanstonds leert met beide beenen uit te slaan. Hier wordt wil lens en wetens een éénzijdige, niet on gevaarlijke oefening in de hand gewerkt; daarom heb ik gemeend tegen het toe stel te moeten waarschuwen. Hedikhuizen bezit een oude toren, da- teerende uit het einde der twaalfde eeuw, geheel uit turfsteen opgetrokken en met hoek- en middenlisenen, die 'n rond boogjestries dragen, versierd is naar streng-Romaanschen trant. Er behoeft blijkens het verslag der provinciale mo numenten-oommissie van Noordbrabant, aan dezen toren niets hersteld te wor den dan eenige leien aan de afschuivng van de spits en 'n enkele zolderings plank. Zeer juist merkte dan ook de Rijkscommissie op (aldus de monumen tencommissie), dat de kosten der her stelling door de burgerlijke gemeente kunnen gedragen worden. Te meer acht de prov. commissie dit herstel urgent, „nu de Ned. Herv. Kerkgemeente den toren niet als geschenk wil aanvaar den. Dit pleit zeker niet voor haar piëteit noch voor haaar kennis van za ken, waar 't een uiterst zeldzaam ge worden monument in 't eens zco rijke Brabant geldt. Op 20 Jan. besloot de gemeenteraad om den toren niet te herstellen en zco de Nederd. Hervormde kerkgemeente van Vlijmen en Hedikhuizen halsstarrig bleef in haar weigering om den toren als ge schenk te aanvaarden, dezen te doen sloo- pen. Bij Kon. besluit van 18 Febr. werd dit raadsbesluit geschorst en thans is het door de Koningin vernietigd. In den nacht van Woensdag op Don derdag ontdekte 'n particuliere nachtwa ker dat v, t huis Valerïuspleïn 32, bewoond dim de familie Hülsmann, wel ke echter tijdelijk te Zeist logeert, de deur niet gesloten was. Bij onderzoek door de politie bleek, dat inbrekers van die afwezigheid hadden gebruik ge maakt om aan de woning een bezoek te brengen, 't Bleken echter geen ge- routineerden in het vak te zijn geweest, want op de meest onbeholpen, schoon zeer ruwe. manier, hadden 'zij de deuren van kamers en kasten opengebroken. En waar dit niet gelukt was hadden zij paneelen ingetrapt of glasvensters in lood verbrijzeld. Op die wijze was in het huis een ernstige ruïne aangericht. Aan de familie werd telegrafisch van het gebeurde mcdedceling gedaan. Mevr. H., die Donderdag voor een nader on derzoek was overgekomen, kon echter verklaren, dat de dieven zich wel te goed hadden gedaan aan wijn en derge lijke maar dat er niet noemenswaard gestolen is. Uit Rotterdam wordt gemeld: De maatschappij „Vulcaan" te Vlaardin- gen heeft Woensdag politiehulp ingeroe pen voor een harer machinisten, die door een stoker werd mishandeld, aan boord van de sleepboot „Christiana", die naar Rotterdam terugvoer. De Rijks-politieboot is de „Christiana" tegemoet gevaren, waar na de dader, de 24-jarige stoker, M. H., van boord is gehaald. Woensdag vertrok van Rotterdam de slecnboot „Hcrminn UT", met een sleep van twee lichters. Nabij Bolnes klommen eenige stakers aan boord en gooiden de trossen los. De sleepboot keerle mar Tlnl- terdam terug en kwrm toen even iw' Bolnes de politieboot uit Rotterdam gen. Dcc is met steenboot naar losgeraakte lichters teruggevaren. De lich ters werden weer vastgemaakt, waarna de „Hermina" de reis kon voortzetten. De po litieboot bleef nog geruimen tijd in de na bijheid. Een afdeeling Belgische militairen, 10 bespannen veldkeukens, gemakte verdwaald in het Limburgsche grens dorp je Rimburg. De veldwachter ver zocht den soldaten ons land te ver laten, wat zij aanstonds deden en hun onderbroken reis naar Scherpenzeel, tot het houden van oefeningen, ver volgden. De heer L. Hensema, aannemer,wo nende te Zeien nabij Assen, kwam met zijn motor in botsing met een wielrijder. Vermoedelijk verloor de heer Hensema de macht over 't stuur, waardoor hij in botsing kwam met een vrachtwagen. Zeer ernstig aan het hoofd verwond werd hij opgenomen. Men vreest voor zijn leven. In de gemeente Maasdam hebben ongewcnschte bezoekers weder hun slag geslagen. Allereerst hebben zij bij den landbouwer L. Reedijk door inldimming door een raam zich toe gang weten te verschaffen en kans gezien om twee rijwielen mede te ne men. Vervolgens hebben zij bij K. de Vos en M. Schouten een hoeveelheid kippen ontvreemd. Meerdere bewoners uit dien omtrek hebben dienzelfden nacht nog be zoek gehad, doch daar werd niets vermist. Te Tiel ging Woensdagmiddag J. van IJ. op het bouwland „musschen- keeren". Hij gebruikte daarvoor een oud geweer. Eerst zette hij het slaghoedje op het geweer, wat heel verkeerd is,* en stampte daarna het buskruit in den loop met den laadstok aan. Plotseling ging het schot af. De laadstok sprong in drie stukken. Een stuk ging door zijn hand en het kruit verschroeide zijn aangezicht, zoodat terstond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Uit Londen wordt d.d. 9 Aug. ge meld: De Nederlandsche stoomboot „Zee- landia" op weg van Buenos-Ayros naar Amsterdam, kwam te Rio de Janeiro aan, terwijl het eerste ruim water maakte. Waarschijnlijk zal het schip gedokt moeten worden. Nader wordt nog bericht: Volgens i ngewonnen inlichtingen bij de directie van de Kon. Holl. Lloyd, aangaande het water maken van de „Zeelandia" tusschen Buenos-Ayres en Rio de Janeiro, vernemen wij, dat de directie telegrafisch bericht ontvan gen heeft van den kapitein, waarin deze mededeelt, dat hij denkt niet te gaan dokken en vandaag de reis naar Amsterdam te kunnen voortzet ten. Men schrijft uit Holsingfors aan de „N. R. Ct.": Terwjjl de processen tegen de geeste lijken en sociaal-revolutionnairen in West-Europa sterk de aandacht getrokken hebben, is de ter dood veroordeeling van twee ambtenaren van de bekende firma Nobel, den Nederlander Wicher Harm- sen en den Rus Sinofjef, vrijwel onop gemerkt voorbijgegaan. Toch verdiende ook dit procos de aandacht, daar beide veroordeelden achtenswaardige mannen zijn, die niet meer gedaan hebben dan de belangen der firma, bij wie zij in dienst waren, zoo goed mogelijk behar tigen. Het uitvoerend bewind heeft zich dan ook mpt de zaak bemoeid en gelast het vonnis niet ten uitvoer te leggen en de processtukken in te zenden bij het hooggerechtshof, ook al zouden Harmen en Sinofjef geen cassatie aan- teekenen, wat intusschen wel geschied is. De advocaten der veroordeelden wij zen in dit verzoek op tal van onregel matigheden in de behandeling der zaak en met name op een onjuiste kwalifi catie van de ten laste gelegde hande lingen volgens het nieuwe strafwetboek. Op klaarlichten dag stal een Duitsche vrouw in een slagerswinkel te Kerkrade worsten en een stuk spek. De politie arresteerde de dievegge, vóór zij zich over de grens kon begeven. In Ter wisselen, onder diezelfde gemeente, werd ingebroken in den winkel der Coöperatie. Doch daar de binnendeuren stevig geslo ten waren, was de buit voor de dieven nihil. In Vaals werden tal van nachte lijke diefstallen met braak gepleegd: si garen, geld, vleèsch en levensmiddelen werden gestolen. Ook in Schaesberg heb ben vele diefstallen met braak plaats ge vonden. In Lemiêrs drongen dieven in de woning van J. F. Zij ontvreemdden eieren, schoenen, kledingstukken- Ze werden verdreven toen ze poogden in te breken bij den rector Habbig en de wed- J. Bij de meeste diefstallen werden rui ten uitgesneden. Vermoed wordt dat hier overal Duitschers aan het werk zijn. 't Had, aldus de Standaard al lang ge broeid tuschen de beide buren. Hoe gaat het? 't Eene woord geeft het andere; de ruzie wordt al grooter; en een ■bagatel is dan voldoende, om de vlam tot den zolder te doen uitslaan. Tegen dien twistbacil is geen straat vei lig; zelfs de sterrenwijk niet; en het broei de helaas geweldig in de Orionstraat, tot dat de onvermijdelijke ontknooping kwam. 't Was werkelijk om een pietluttigheid. De kinderen van buurman A speelden met een bal, en de bal kwam terecht in den tuin van buurman B. B. holde op den bal af, en stak hem bij zich om hem aan de politie over te geven. Zoo sloot het eerste bedrijf. Toen 'verscheen buurman A. met zijn kinderen in den tuin, om den bal te halen. B. weigerde. Toen zeide A.: „Geef hier! Anders sla ik je de hersens in." A. af. Daarna sloot het tweede bedrijf. A. kwam terug met een hamer; B. .kreeg c slag op de hand; diens vrouw een slag O; bet hoofd. Zoo eindigde het derde bedrijf. B. en diens vrouw begaven zich naar de Klinieken, om zich te laten verbinden. De dokter constateerde een lichte hersenaan- doening bij de vrouw, zij ligt thans ziek te bed, en de politie heeft de zaak in han den genomen. Dat was het vierde bedrijf. En zoo ziet men het alweer, dat de ri|pnschelijke hartstochten van haat en bitterheid, die de wereld in een chaos van verwarring hebben gestort, zelfs in de vredige Orion straat te Utrecht kunnen woeden. Eene vermakelijke geschiedenis werd dezer dagen door den president van het Oostenrijksche huis van afgevaardigden, dr. Smolka, als door hem zelf beleefd, in een familiekring verteld. In Lemberg wordt druk gewerkt aan een zoogenaamden „Koningsheuvel" en Dr. Smolka heeft daarvoor niet alleen zeer veel geld geschonken, maar het zelfs zoover weten te brengen, dat aanzien lijke personen zich in hun vaderandslie- vend gevoel niet schamen zelf de handen aan he* werk te slaan. Eens was daar ook een arbeider met een langen, witten baard bezig aarde te scheppen. D zon zond bare gloeiende stralen op het hoofd van den ouden man wien het zweet langs het voorhoofd liep. In den omtrek klonk hoorngeschal en tromgeroffel- de soldaten hielden eene oefening en een officer, die ook erg door de hilte geplaagd werd, trad op den ouden man toe en, nadat hij hem eenigen tijd had gadegeslagen, sprak hij hem aan en ontwikkelde zich tusschen beiden het volgende gesprek. Officier: Je hebt daar een zwaar werkl Arbeider: Ja, wanneer ik er tenminste ik doe het met pleizier. Officier: Zoo? En doe je dat zoo den geheelen zomer? Arbeiler: Ja, wanneer ik er tenminste tijd' voor heb. Officier: Wat doe je dan in den winter? Arbeider: Dan ben ik in Weenen. Officier: Wat? In Weenen? Wat doe je daar dan? Arbeider: Dan ben ik president van het huis van afgevaardigden. AMSTERDAM, 10 Augustus. (Noteerin gen v/h. Nieuwe Vediinggeb. expl. De Jong en Koene. Yellow transparant extra 2636, id. I 1420, Zure Krailingen 814, Godlin Kcswidk 1014, Beurre Giffar f 1418 Poire Madame 2428, Madame Tryfe 1820, Goudeballen 1114, Presose de Travon f 1822, Seigneur d'Esperen 1822, 'Clapp's Favorite f 1630, Zwaanshalzen f 812, Mooie Neeltjes f 8 10, Madame Mathou f 1014, Tulpappe len 1012, Dubb. Dirkjesperen f 1216, N. H. Suikerperen f 1114, Haantjespe ren f 712 Kruideniersperen f 2430, Oomskinderen 2430, Bessen Prelefio 7094, Bessen f 4452, Blauwe prui men f 4656, Roode pruimen f 6264 Reine claude f 6876, Morellen 4684 per 100 K.G.; Frambozen f 11,12 per K.G.; Perziken I ƒ0.160.26, Perziken II f 0.050.12, Meloenen f 0.360.74 per per stuk; Komkommers 1.504 per 100 sluks; Bloemkool I 8.8012.40, idem II f 3.206 per 100 sluks; Aardappelen f 2.60 6,20, drielingen 23.10, tomaten 11i 14.50, spercieboonen dubbel 7.509, idem enkel 1622, snijboonen 1419 per 100 K.G.; augurken fijn f 0.320.66, augurken Basterd 0.160.24 per K. G. Limburgsch fruit: Stoofperen 711, groote blauwe pruimen f 4056, groote roode pruimen f 64—72, reine claude f 61 68, Yellow Transperant 16—18, lrrui« deniersperen 2026, dubb. dirkjespe ren f 1012, alles per 100 K.G. Bloemen: Rozen f 4.509, gladiolen 1,506, Am. Anjers 68, violieren 4.508, snijgroen 4.50—8, dalias f 4— 8, lelies f 1624, alles per 100 stuks. DELFT, 10 Aug. Boter. Ter markt waren 166/8 7/16 v., te zamen 3390 K.G. Prijs ƒ2.15—2.35 per K.G. ENKHUIZEN, 9 Aug. Zaden en peul vruchten. Bruine boonen 3811, grau we erwten, 1618, capucijners, oogst 1922, 17—18 per H.L. ENSCHEDE, 8 Aug. Eieren. Aanvoer 30.000 stuks. Prijzen 6,508 per 100 stuks. HOORN, 10 Aug. Kaas. Aangevoerd 7 sta pels fabriekskaas 49; 17 st. boerenkaas 51; 17 st. boerencommissie 45; totaal 41 stapels wegende 18,916 K.G. Handel vlug. AMSTERDAM, 10 Aug. Boter. (Cen traio Botermijn). Hoogste prijs f 2.23, middelprijs f 2.13, laagste f L85. AMSTERDAM, 10 Aug. Aardappelen! (Bericht v. Jac. Knoop). Zeeuwsche bon te f 3.50, id. Eigenheimers f 2.652.80, id. blauwe Eigenheimers f 33.25, Noord-Hollandsche blauwe f 33.25, id, bonte f 3.25—3.50, id. muizen f 2.10— 2.80, IJpolder Eigenheimers f 2.25, id. blauwe Eigenheimers f 3.103.25, Hil- 'legommer zandaardappelen f 4.80—5, Schoolmeeeesters f 3.504.20, Westland- sche ronde f 5, id. muizen, f 5 per H.L'. HOOFDDORP, 10 Aug. 1922. Tarwe oude 1414.26; Wintergerst f 10i 10.50; Karwei 11.10 per 100 K.G. GOUDA. Veiling van 9 Aug. Snij- boonen le soort f 14.20—19.90, dito 2e soort f4.2011.20; Stokboonen f 13.40 —17.60; Stamboonen f 7—10.30; Spek- boonen f3.90—6; Pronkboonen f2.60 4.20; Doperwten 132&; Uien f 11.60; Sjalotten f 8—10; Augurken, fijn f36 —47, dito fijn basterd f 17—23, dito basterd f 11—18, dito grof f513, dito bommen f3; Wilte uitjes f924; Pos telein f3.70—8.10; Spinazie f 1.70—1.80 per 100 Kg.; Komkommers le soort f 1.60-4.70, dito 2e soort f 0.90—1.50, dito halve f 0.20—0.50, dito gele f 0.20 —4.60; Bloemkool f 1—9; Gele Savoye- lsool f 3.20—10; Roode kool f 2—7; Andijvie le soort f 2.20—3.70, dito 2e soort fl; Kropsla f0 501.30 per 100 stuks; Tomaten A f 6.10—8.50, dito B f 3.10-4.50, dito C f 3—5.80, dito bon ken f2.80—3, dito kriel f 0.20—1.30, dito rijp f 1.90—6 per 100 pond; Peen f 2.10-5; Kroten f3.40—4; Uien f 4.60; Selderie f 1.60; Peterselie f 11.10 p, 100 bos; Zuring f 0.10—0.31 per kist' Oomskinderen f 26—27Dijstelen f 17 per 100 Kg.; Frambozen f 0.220.28 per pond (brulo)Eieren f 7—7.40 peg 100 stuks. SCHAGEN, 10 Aug. Aangevoerd 9 st. Paarden f 10025027 Stieren f 150— 475; 52 Geldekoeien (mag.) f 180390{ 103 Idem (vette) f300600; 10 Kalf- koeien f 375525; 42 Pinken f 1001401 32 Nuchtere kalveren f1426; 109! sctiapen (m. )f 18-30; 284 ld. (vette )f 35. ®WSI 01 12—06 iflï 'nroni'I f SS en Geiten f310; 72 Varkens (vette) per K.G^Svf0.921.06; 45 Biggen f20 28; 243 Kippen f0.753; Haantjes f 0.25—1.10. 216 K.G. Boter f2.20—2.35; 9237 Kip eieren f66.75; 13.82 Eendeieren f 5.50 per 100 stuks. 1 UNIE-JENEVER a f 3.30 per Liter uit de Slijterij JE UNIE" Betrekt Uw gedistilleerd van ons Huis en Gij hebt de zekerheid prima, zuivere Kwaliteiten te ontvangen tegen zeer concurree- rende Prijzen. Koopt Gij daarentegen bij een kleine, erger nog, bij een kwij nende, achteruitgaande Zaak, dan zult Gij de nadeelige exploi tatie mee móeten betalen. Daar is geen ontkomen aan! Een bloeiende Zaak bovendien staat sterk tegenover baar Le veranciers, koopt waar zij wil en eisebt het beste van het goede. Ons Huis van vóór 1650 schrijdt temidden der heerschende ma laise met den dag voorwaarts, schrijft wekelijks tientallen van nieuwe Afnemers in en heeft juist in deze tijden een personeel- terkte bereikt, grooter dan ooit te voren. /el een sprekend bewijs, hoe onze Zaak, onze prijzen, onze kwa- i teilen, onze bediening in aller smaak valt en wij alom aanbevo- ?n en gerecommandeerd worden. Mie Gedistilleerd, bij een minimum verpakking van 0.2 Liter, wordt in Haarlem en in den verren omtrek overal door ons Per soneel franco thuisbezorgd. ognac, per flesch 3.00 Jenever 2.45 runaakjencver 2.50 lude Genever p. liter 3.40 lessen, z.g. „rood" p. fl. 2.75 Alcohol van 96 p. liter 8.65 enever m. bitter, fl. 2.60 Oranjebitter 2,60 Citroenschilletjes 2.50 Borschilletjes 2.95 Voorburg, enz. 3.20 Brandewijn 2.50 'nmaakbrandewijn 2.55 'oete Inm. brandew.ja 2.70 Brandewijn m. bitter, p. flesch 2.65 Citroenbrandewijn 2.80 Fladderac 2.65 Zoete Schillen 2.85 Frambozen- of Kersen brandewijn 2.60 Piqué 2.85 Bitter Elixers (65 st.) 0.4714 V erschillende likeuren 2.00 Advocaat 2.50 en 3.50 Boerenjongens en Betuw- sche Morellen, p. L.-pot 3.50 Gele Likeur, p. flesch 3.50 per 5 ons Ossenlappen 65 ct. Rollade en Stukjes 75 ct. Rosbief en Rib 80 ct. Biefstuk 100 ct. Pekelvleesch, per ons 25 ct. Rookvleesch, per ons 35 ct. Rookworst, per ons 15 ct. Bloed- en Leverworst, p. ons 8 ct. Gehakt 40 ct. ..Vesfa", Naumann", „Gritzner" en ..Winselmann" handnaaimachines 45.Dezelfde als V. S. voor- en achteruitwerkend 65Idem als ii alikende Trapmachine met 4 laden en klaptafel 115. Als Sa- lonkasten inzakkende met 2 deu ren, eiken- en Notenhout 165 Vergelijk deze prijzen met die on zer collega's!! 5 jaar garantie. Vooral in deze tijden is de kennis van Boekhouden voor ieder die zaken moet beheeren, niet alleen een vereischte, maar dringend noodzakelijk. Een goed administratief beheer en uitgebreide kennis van Boekhouden zal het zaken doen vergemakkelijken. SPECIALE KANT00R0PLEIDING -m- SPOEDOPLEIDING VOOR ALLE PRAKTIJKEXAMENS Wist gl] dat bij niet slagen voor eon praktijkexamen Uw examengeld door mi] vergoed wordt Inrichten - Controleeren - bijwerken van administraties Balansen - Rapporten - Belastingzaken. Kantoor: Prinsen Bolwerk 2, Haarlem, Tel. 3386. JïcL& onze Zomer-Qpruimmg bij Spaarnekerk. - i i,i i i i i i^ai

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 6