m 0 0 0 0 smrnosE stadsnieuws. kerkstichten. te verkiezen bóven Natuurboter Zaterdag 12 Augustus 1922 45ste Jaargang No. 14219 EERSTE SlftO Geduld! INGEZONDEN. 0 0 B 0- 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Uitsluitend verkrijgbaar in de fijne comestibieswinkols AdverTcnfifn 35 efcnTs Dit nummer bestaat uit vijf bla den, waaronder het Geïllustreerd Zondag®*^'' 'n acht bladzijden. AGENDA. 'AGENDA 13 AUGUSTUS AGFNDA *14 AUGUSTUS De receptie bij Monseigneur. Het zilveren Priesterfeest van den ZeerEerw. Heer H. J. I. Wentzel. Douchebadcn. Programma. Uitbreiding van den dienst Eénmanswagen. Personalia. Lijk opgehaald. Een jonge pauw. Geheime distilleerderij. GEVAARLIJKE ZEESTROOMINGEN. E 1ceboJf'r71 Bovenstaande teekening behoort, ter verduidelijking, bij het artikel van Dr. P. Varekarap, te Zandvoo rt, over „De Gevaarlijke zeestroo- mingen" (Pag. 2 Tweede Blad). Bloembolleninzending te Göte- borg. Boekenrode. Koninklijke Letterlievende Ver eeniging1,,!. J. Cremer". Jaap Eden. Gevonden voorwerpen. UIT BEN OMTREK. HILLEOOM. VOORHOUT. NOORDWIJK. HOOFDDORP. J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten. Koningstraat 10 Haarlem. Oproeping. HALFWEG. Heden is de kapel van het St. Franciscus-Xaverius-klooster door Mgr. Stoffels, deken van Haarlem, ingewijd. Het doet ons aangenaam aan een uitnoodiging te hebben mo- gen ontvangen tot "bezichtiging van het liefelijk kapelletje. De afbouw is nu voleind, op het inbrengen der ramen glas in lood na, welker bestelling in Duitschland lan ger op zich laat wachten dan wel gewenscht is. Het geheel ziet er behagelijk en net uit- Het plafond is in modernen stijl afgewerkt, de vloer, ook van het pry- besterium, is van graniet. Er is gele genheid voor omstreeks 76 zitplaat sen. Ter gelegenheid der plechtige wijding, was het kapelletje smaakvol door de Eerw. Zusters versierd. Of schoon een klein bouwkapitaal slechts beschikbaar was gesteld, doet het den aannemer, den heer N. H. Goossens te Haarlemmermeer, alle eer. Met evenveel lof kunnen wij gewa gen over de nette schildering, uitge voerd door den heer N. v. Duin, schilder te Hoofddorp. Wanneer nu de ramen zijn aange- bracht en de bidplaats voorzien is van de op komst zijnde kruiswegsta ties, zal zeker het kapelletje voor de Eerw. Zusters in een lang gevoelde behoefte voorzien. eeessesc D« »l)ohnemenfsprfls ï®1 draagt rooi Haarlem en Agentschappen: Per Kwartaal 3-25 Per Week 0.25 Franco per post p. kwajt. bij vooruitbet. 3.57 Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. [Telefoonnummers: 1426 I 2741 en 1748. Postrekening No. 5970 HAARLEMSGHE COUfSANT BZH per rege) Bij contract belangrijke korting. Advertentiên tusschen den tekst als ingezonden me- dcdeeling: 60 cents pe regel. Vraag- en Aanbod advertentiên 14 regels 60 cents per plaatsin.' elke-regel meer 15 ce.-.' bij vooruitbetaling De Imkerbladen beginnen ongedul dig te worden bij den langen duur wan de kabinetscrisis. Er worden bit tere en spottende artikels geschreven; er wordt ook gegist en voorspeld, om de lezers zoet te houden. Het beste, wat ons van al die (uitingen onder de oogen kwam, is bet volgende bericht van den beken den hoefijzercorrespondent van het „Handelsblad". 1 „Van den aanvang af is de positie der rechterzijde vrijwel beheerscht geworden door den heer Colijn. Ter stond na de verkiezingen, en zelfs reeds daarvoor, hebben wij gehoord, dat de heer Colijn een bezuinigings plan had van meer dan 100 millioen en dat hij het uitvoeren van dat plan als conditio sine qua non stelde voor fcijn steun aan eenig kabinet. Wij heb ben dapro ver toen geen zekerheid Kunnen krijgen, maar het is ons se dert dien van zóó velschillende zij den bevestigd, dat wij het nu wel als zeker mogen aannemen. Alleen is het bedrag der totale bezuiniging, dat wij laatstelijk hoorden noemen, heel wat dichter bij de 200 dan bii Üe 100 millioen. Het kabinet schijnt het plan-Colijn in het algemeen te hebben aanvaard en te hebben opgenomen in het pro gram, dat het nu aan de partijen heeft voorgelegd. Het is echter de vraag, of de partijen van rechts (met name de A.-R. en C.-H.) de bezuiniging, die de regeering in het uitzicht stelt, Voldoende vinden en vooral, of ze de Spoedige uitvoering ervan gewaar borgd achten. Wat dit laatste belangt, hebben wij goede reden om aan te nemen, dat de heer Colijn den eisch Stelt, dat een zeker deel van de be zuiniging vóór 1 Jan. 1923 wettelijk moet zijn verzekerd. Gebeurt dit niet, dan zullen de anti-revolutionnairen [(en waarschijnlijk ook wel de christe- lijk-historischen) zich tegenover liet kabinet tot niets verplicht achten. Het Ministerie zou dan alleen op de Roomschcn kunnen rekenen en dan nog behoudens de mogelijkheid van. afvalligheid der bezuinigingselementen welke ook in die fractie zijn te vim- den. Het mag betwijfeld worden of het Ministerie onder zulke onzekere vooruitzichten zou willen optreden. Treedt het op, dan mag men dus als zeer waarschijnlijk aannemen, dat een omvangrijk bezuinigingsplan is aanvaard en in uitvoering verzekerd. Het tegendeel zou anders bij de bc- jgrootingsbehandeling weldra blijken." Men zal hierin overeenkomst ont dekken, met wat wij dadelijk na de verkiezingen en bij de benoeming van 'Jhr. Ruys als formateur van e en nieuw kabinet, hebben geschreven.Wiii mogen dus nu wel aannemen, dat onze inlichtingen toentertijd al juist waren en de heer -Colijn met een financieel program den toestand be- heerschte. Wij zouden zoo zeggen, de liberale bladen moesten daar blij mee zijn en de „N. Rott. Crt.", in wier bcizuinigingsstreven deze werkdadig- heid van den heer Colijn toch zeer good past, heeft al heel weinig roden voor den bitsen uitval tegen jhr. Ruys, welke in het blad van gisterenavond te lozen is. Dat ongeduld wijst dan oo-k niet op een gerust geweten. Men begint in te zien, dat het der rechter zijde inderdaad ernst is met de sruuen- 'stelling van een regeering, welke te gelijkertijd een koers in christelijke richting waarborgt en streeft naar een program van bezuiniging en econo- mïschen opbouw. Zoo iets kost bij de nuances van inzicht bij drie partijen, samen vormend de groote rechterzijde van zestig man, veel tijd, inspanning en vooral ook tact, zo-odat een uit blijven der oplossing een eerlijk be- oordeelaar niet behoeft te verwon deren. Alle conclusies, ook die in het overi gens serieuse bericht van het „Hbl.' conclusies,waarin men op gedeel losse gronden, nu al reeds tot een uiteen vallen van de coalitie komt, zijn dus als hoogst voorbarig te kenmerken en zelfs niet van een zekeren tendenz vrij te pleiten. Tegenover den ernst en de moeilijk heden van den toestand zouden wii willen zeggen: hebt toch geduld, en veel geduld! In den Hout half 3 Concert dóór de H. O. V. Rusthoek 7J4 uur Avondconcert. Luxor-tearonm. Groote Houtstraat 730-141. Middap en' vo-drweert Hotel-café „Spoorzicht Stationsplein Concert door het Elite Heeren-Ensemble Hoving. St. Elisabeth's Vereeniging Jansslr. 49 van 2haff 3 aanvrage om ver sterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. R.K. Huishoudschool Kleine Hout weg 14 Spreekuur Maandag van 24, (Donderdag van 1012 uur. R. K. Arbeidersbeurs voor mannen. Jaco- bijnenstraat 15 Alle werkdagen voorin, van 912 uur, nam. van 25 ■or. Zaterdags n!!*en van 912 Uur. ft K. Arbeidsbeurs t>oot vrouwen - Kleine Houtweg 13 Alle werkdagen des voorm. van 1012 en des nam. van 2—1 en van 8—9. Bisschoppelijk Museum. Janxstraat La- gelijk*, uitgenomen Zaterdag, Zon- en feestdagen toegankelijk. Schouwburg Janswcg. 8 uur, Prof H. Spoelstra Psycho-Theraphaat en Magne tiseur. Spaarbank „St. Rosef- van half 8 half 9 in het Patrdnaatsgebouw, Nas saulaan 50. Stadsschouwburg 8 uur Opera Ita- v liana:: La Bohème. Sint Elisabeth's Vercenlging, Jansstraat 49 2half 3 aanvrage om versterkende middelen voor arme zieken. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Jansstraat 49 Dagelijks geopend van 10 uur tot half 1, van 25 en van 710 uur, behalve des Maandagsochtends en Zon- en feest dagen. De nachtdienst der apotheken wordt waargenomen deze week door de firma's Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Firma Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27. Eon groot aantal bestuursleden van organisaties uit Haarlem en omstreken had aan de uitnoodiging tot een ver gadering in „Sint Bavo" gisterenavond gevolg gegeven. Na eenig© bespreking kwam men o.m. tot de conclusie dat aanbevolen moest worden dat niet meer dan één hoog stens t'weo vertegenwoordigers van elk bestuur aan de reoeptie dienen deol te nemen. Mede werd vastgesteld dat na mens de verschillende organisaties uit Haarlem het woord zal worden gevoerd door het Plq^elijk Comité der K.S.A. Do ZeerEerw. Heer pastoor H. J. I. Wentzel viert a.s. Dinsdag 15 Augus tus zijn zilveren Priesterfeest. Té half 11 zal de jubilaris een plechtige H. Mis opdragen, waaronder de WelEerw. lieer v. Mierlo, kapelaan te Derr Haag, een predikatie zal houden. Te kwart over één zal in tegenwoordigheid van de da- gelijksche besturen der kerkelijke cor poration uit de parochie het feestge schenk dor parochianen worden aange boden. Van 2 uur tot half 4 zal er reoeptie zijn voor de particulieren. Te half 8 wordt een plechtig Lof opge dragen waaronder de jubilaris een toe spraak zal houden. Na het Lof zal het Te Deum gezongen worden. Woensdag zal de huldiging door de schoolkinderen plaats hebben, 's Morgens 9 uur wordt een H. Mis opgedragen waarhij allo kindoren aanwezig zullen zijn, waarna de huldiging van den pas toor in do oudo kerk plaats heeft, 's Mid dags half 3 is er kinderfeest. Vrijdagavond half 8 zal de huldiging door de jongehs en meisjes van het patronaat geschieden in tegenwoordig heid van do ouders der patronaats kind oren. In de afgeloopen week zijn in het douchebadhuis aan de Koudenhorn 302, in dat aan het Leidsche plein 502, en in dat aan de Schotersingel 910 baden ge nomen. Muziek in den Hout op Zondag 13 Aug. om half 3. 1. Marche colége de l'opera La Reine de Saba. C. Gounod. 2. Ouverture „La muette de Portici". M. D. E. Aubcr. 3. Dolores, walzer. E. Waldteufel. 4. Fantasie Les Sallimbanques. L. Gannc. 6. Ouverture La Princessc jaune. C. St. Saëns. 6. Intermede el Barcarolle de l'opera les conteo d' Hofman. J. Offenhacli. 7. Ballets dell' opera La Gioconda. A. Ponchielli. Met ingang van Maandag 14 dezer zal ook op de tramlijn VcrwulftOverveen het 1 maijs bedieningssysteem worden in gevoerd. In afwijking van den thans op deze lijn geldenden regel zal dus voortaan ook hier, evenals op de lijnen ceintuur baan, Bloemendaal en StationspleinOver veen zoowel worden in- als uitgestapt over het 'voorbalcon, terwijl de vracht 'bij het instappen in de betaalkas van den conduc- teur-wagen voerder is te voldoen. Maandag 14 Augustus zal de heer W. Biere den dag herdenken, dat hij 1214 jaar aan de N.V. Drukkerij De Spaarne- stad werkzaam is. Voor de te Haarlem gehouden exa- examen Fransch L. O. slaagde mej. J. Friedman, alhier. Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen boekhouden M. O. slaagden de heeren L. W. F Nix. olliier en R. Verber- ne te Heemstede. Voor de te Haarem gehouden exa mens Hoofdacte slaagden de heeren: J. II. van Dalen, IJmuiden; H. Schoon, Pur- merend: P de Ruyler, Egmond aan Zee; J. F. W. Vogt, Amsterdam; II. Wilbrink, Nieuwe Niedorp. Do stoomhoppor „Maasmond" heeft ter hoogte van Wijk aan Zoo opgevischt en te IJmuiden aangebracht, het in goe- den staat verhoerend lijk van een mans persoon, gekleed in donker bndcostuum, vermoedelijk een der bii Zandvoort ver ongelukten. Het had goene bijzondere kenteokenen. Do pauv en familie in onze hertenkamp is met een flinke nieuwe jonge pauw vermeerderd. De roden dat dit zoo wei nig voorkomt, is dat de hertenkamp niet geschikt is voor de pauw om te broeden wegens te veel belangstelling van het publiek en ook van de herten. De justitie heeft te Woo3p beslag ge legd op do benoodigdheden voor een clandestiene branderij in hot fabrieks gebouw „De Leeuw" te Woo 'p. Hiorbij moeten veel personen zijn betrokken uit Amsterdam, Haarlem en Weesp. Windrichting E no r mQQ/ njveau de rs room Zooals men weet, zal de Algemecne Vereeniging voor Bl.-Culluur trachten op de in Mei 1923 te Götcborg te hou den tentoonstelling een aanplanting tot stand brengen van Darwin- en Late Tulpen, als collectieve reclame van het Bloembollenvak. Naar het Wcekbl. voor BI. 0. ver neemt, zijn de gelden, voor deze inzen ding noodig, nog niet hij elkaar. De Zwcedsche handelaren zijn bereid oen groot deel Mjeen to brengen, maar wij zen er terrcht op dat het niot alleen van hun kant kan en mag komen. Het algemeen belang is bij deze colec- tieve reclame ten nauwste betrokken en het gaat niet aan, b.v. de Hollandsche kweekers zich' aan deelneming onttrek ken. Het voorstel is gedaan om dé helft der kosten te doen dragen dooi* z.g. niet direct-belanghebbenden, en dit lijkt alleszins billijk. Getracht wordt nu de bcnoodigde gel don voor do loden hijeen te krijgen. Vermeld is dat het buitengoed Boe kenrode was aangekocht door. mr. dr. W. E. van Leeuwen. Uit de boste bron vernemen wij thans, zegt het „Hbld." dat dit bericht uit de lucht gegropen is. De heer A. Hamann heeft gemeend te moeten bedanken als secretaris der Kon. Lettert. Vereeniging „J. J. Cremer". Als blijk van erkentelijkheid voor de vele diensten aan „Cremer" bewezen, werd de heer Hamann benoemd tot Lid van Verdienste. Het Secretariaat is voorloopig opgedra gen aan den heer K. Bakker, Ripperda- straat 5. In de, op 31 Juli 1.1. gehouden vergade ring van bovengenoemde vereeniging, werd den leden medegedeeld dat de uit voeringen dezen winter gegeven worden in den ouden schouwburg aan den Jans- weg. Uit een brief van den medicus, die Jaap Eden, in liet Prov. Ziekenhuis te Santpoort heeft behandeld, haalt de Haagsche Post aan: „De toestand van Eden is thans zoo dat terugkeer in de maatschappij niet on mogelijk is en op den duur zelfs overwo gen moet worden, of liet wenschelijk is, hem langer hier te houden. In de inrichting hier is Eden sinds on geveer 6 maanden aan den arbeid en heeft daar geloond onder goede leiding een flinke arbeidskracht te zijn." NEDERLAGEN WEDSTRIJDEN EDO. A.s. Zondag 2V3 uur komt Edo uit te gen V. V. A. uit Amsterdam. SCHAAKTOURNOOI TE LONDEN. De uitslagen van de negende rondo luiden EuweMaroczy: remise. Borowsky wint van Bogol^ubow. Yates wint van Wahltuch. Atkins wint van Tartakower. Morrisson wint van Marotti. De partij Reté—«Watson en Vidmar- Rubinstein is verdaagd. De afgebroken partij MaroczyYates is uitgespeeld en gewonnen door Maroczy. Terug te bekomen bijJ- do Koe, Lange Hofstr. lrood, band van kinder wagen; P. Cornet, Berckhoijdestr. 30zw., grijze dameshandschoenen; Do Korte, ten Catestr. 20, hondenhalsband met pen ning; B. Ilartog, Berckheijdestr. 26, grijze handschoen; Gemoente Reiniging, bruine hondA. Gigcngack, Nieuwe Groenmarkt 7, kinderportemonnai©L. Weijken, Rustenburgerlaan 46, zakspie- geltje en portretten; A. Bosse, Bartel- jorisstr. 12, damestaschje met abonne ment; J. Huibens, Smcdestr. 15rood, windscherm van auto; „Kennel Fau na", Parklaan 119, katjes (2 zw. en 2 gr.) Voor dos Inhoud dezer rubriek otelt Rodaoti» zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur, Zooeven wordt cr weer iemand door een auto overreden. Het is „maar een mcnsch", dat is waar, maar 't is toch wel verschrikkelijk, dat de chauffeur stevig diorreed, of cr niets gebeurd was. Gis teren een ongeluk op de Groote Markt, voorgisteren op het Stationsplein enz. enz, Zoudt u mij ook kunnen zeggen, hoe veel ongelukken er nog moeten gebeuren om het wilde, onbesuisde rijden in de drukke stad tegen te gaan? Ik vermoed wel, dat er een verordening bestaat, maar pis die er i s, waarom wordt die dan zo d i k v/ij 1 s overtreden? Het zal wel niet gaan. maar ik zoa willen, dat er geen enkele auto op de drukke straten reed. 't Zal misschien een egoistische wcnsch zijn, omdat ik geen auto betalen kan, maar afdoende was het zeker. U dankend voor de plaatsing, Uw abonné Z. WiJKEROOG. ZONDAG om 7 uur Vroegmis. Onder de Vroegmis generale H. Communie H. Familie, afd. vrouwen. Half 9 Kinder mis. 10 uur Hoogmis. Voor en pa de Vroegmis en voor de H. Mis van half 9 Communie uitreiken. Om 1 uur catechis mus. Om half 7 H. Familie. DINSDAG Maria Hemelvaart, te vie ren als Zondag. Vroegmis om 5 uur. Om 8 uur tweede H. Mis. Flalf 10 de Hoogmus. Na de Hoogmis Te Deum ter gelegenheid van het 50-jarig Priesterschap van Mgr. Gallier, 's Avonds om 7 uur plechtig Lof. VRIJDAG om 7 uur Lof ter eere van Maria. ZATERDAG van 4—5 biechthooren voor de kinderen. Van 59 voor overige parochianen. v HEEMSKERK. ZONDAG de H.H.Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur de Hoogmis. Tc half 2 catechismus. Half 3 vergadering III orde te half 5 Maria congregatie voor de jon gens van het patronaat en te half 7 FI. Familie. MAANDAG Vigilie en geboden vasten dag. De H.H.Missen te 7 en 8 uur. DINSDAG feestdag van O. L. Vr. Hemelvaart te vieren als Zondag de H.H.Missen zooals op Zondag. Te half 3 Vespers met Rozenhoedje. WOENSDAG de H.H.Misscn tc 7 uur, half 8 en 8 uur. DONDERDAG te 6 uur de H. Mis voor de pelgrims van Heiloo. Te 8 uur H. Mis en te 9 uur gezongen H. Mis te Heiloo. VRIJDAG te 8 uur gezongen H. Mis van Requiem. ZATERDAGmiddag van 4 uur af ge legenheid om te biechten en te 7 uur Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje. In deze week catechismus als naar gewoonte en biechthooren voor de 5e en 6e klasse. BLOEMENDAAL. ZONDAG H.H.Missen om 7 en 9 uur en half 11 Hoogmis. Geen catechismys. 7 uur Lof met rozenhoedje. MAANDAG geboden vasten- en ont houdingsdag. 12 uur catechismus. Half 8 stil bezoek bij H. Sacrament waaronder gelegenheid om te biechten. DINSDAG feest van O. L. Vr. ten Hemel Opneming als Zondag te vieren. H.H.Missen 7 en 8 uur niet/om 9 uur. Half 11 Hoogmis met Te Deum. Schaal- collecte. 7 uur Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG half 8 stil bezoek bij het H. Sacrament. DONDERDAG half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament. VRIJDAG half 8 stil bezoek bij het H. Sacrament. ZATERDAG 12 en 2 uur atechismus. Half 8 Lof ter eere van Marua. Van 5 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten. CASTRICUM. ZONDAG 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 1 uur catechismus. 2 uur Lof" daarna H. Familie. MAANDAG vastendag. 7 uur H. Mis aan het Maria-AItaar. 8 uur H. Mis. 5—6 biechthooren. DINSDAG Hemelopneming van Maria. 7 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 2 uur Vespers. WOENSDAG 7 uur, half 8 en.8 uur H.H.Missen. DONDERDAG 7 u. 8 u. en half9 H.H. Missen. VRIJDAG 7 en 8 uur en half 9 H.H. Missen. ZATERDAG 6, (bij de Eerw. Zusters) 7 en 8 uur H.H.Missen.M—8 biechthooren. Half 7 Lof ter eere van Maria. RINNEGOM. ZONDAG de H.H.Missen 7 uur voor de parochie. Half 10 Hoogmis voor C. Dekker-Baltus en overleden familie. 1 uur catechismus. 2 uur Vespers met rozen hoedje. MAANDAG vigilie van O. L. V. He melvaart, geboden vasten- en onthou dingsdag. 7 uur voor G. de Wit-Zuurbier 8 uur voor S. Westenberg. 5—8 uur. biechthooren. DINSDAG feestdag van O. L. V.-FIe- melvaart, te vieren als Zondag. 7 uur voor de parochie. 8 uur voorjac. Schuit. Half 10 Hoogmis uit dankbaarheid van het 25-jarig bestaan der Vincebtius- vereeniging. Generale absolutie 3e orde. 's Middags jaarlijksche processie naar Heilo. WOENSDAG 7 uur voor C. Apeldoorn en A. Bussing. 8 uur voor G. Levering, lid der Ver.'van O. L. V. van Goeden Raad DONDERDAG 9 uur gezongen H. Mis met Veni Creator voor bruidegom en bruid. 7 uur Lof met rozenhoedje. VRIJDAG 7 uur voor N. Schuit. 47 biechthooren.1 ZATERDAG 7 uur voor de overleden familie Leek. 38 biechthooren. ZONDAG a.s. 7 uur voor J. v. d. Velden. Deze week elders de H.H.Missïn ZONDAG M. v. Dam-Baart en over leden kind. DINSDAG L. Zuurbier. WOENSDAG IJ. Eeltink. DONDERDAG uit dankbaarheid. VRIJDAG G. Teileman-Apeldoorn. ZATERDAG A. Leek. HALFWEG ZONDAG. Te 7 uur uitreiking der H. Communie, te 7 i/2 en 9 uur de stille H.H.' Missen, te 10'/2 uur de Hoogmis, 's avonds te 7 uur het Lot met Rozen hoedje. MAANDAG. Vigilie van O. L. Vr. Hemelvaart geboden vastendag, 's na middags te 5 uur biechthooren voor de Hongaarsche kinderen, van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten voor ^c overigen. DINSDAG. Het Floogfeest van O. L.Vr. Hemelv. te vieren als Zondag, de H.H. Missen als op Zondag, 's avonds te 7 uur het Lof. DONDERDAG. De feestdag van den H. Jeroen. Door de week de H.H. Missen te 7 en kwart over 8 uuy. ZATERDAG. Van 4% tot 9 uur ge legenheid om te biechten, te 7J4 uur het Lof met Rozenhoedje. BEVERWIJK. St. Agatha. "ZONDAG 12 uur catechismus v. d. jongens, 1 uur v. d. meisjes, 3 uur ver gadering v. d. 3e Orde, 6 uur H. Familie. MAANDAG van 67 gelegenheid tot biechten. DINSDAG. Feestdag van Maria's ten Hemel opneming te vieren als Zondag. De H.H. Missen om 6%, 8 en 10 uur, 's avonds 6 uur Lof met Rozenhoedje. DONDERDAG! Geen H. Mis om 9 uur, half tien gezongen trouwmis, 7 uur Lof. BEVERWIJK. 0. L. Vrouw van Goeden Raad". ZONDAG 7 en 8% uur stille H.H. Missen, 10 uur Hoogmis, 1214 uur cate chismus, 6y29 uur Patronaat, 7 uur Lof en Rozenhoedje. MAANDAG. Vigilie van Maria-FIe- melvajirt geboden vasten- en onthou dingsdag, 8 uur kopien de jongens in de H. Mis, daarna Bijbelsehe geschiedenis. 68 uur biechthooren. DINSDAG. Feestdag van Maria-He- meivaart te vieren als Zondag, 7 uur Lof met Rozenhoedje, gouden Priesterfeest van Z.D.H. den Bisschop. WOENSDAG 7 uur H. Communie, 8 uur komen de meisjes in de H. Mis, daarna Bijbelsehe geschiedenis, 9% uur voor de Bruidegom en Bruid, 7 uur Con gregatie. DONDERDAG uur Lof. VRIJDAG 4% uur biechthooren voor kinderen. ZATERDAG van 5—8 uur biecht hooren, 7 uur Rozenhoedje. A.s. Zondag op Bisschoppelijk voor schrift schaalcollectc voor de kathedraal Voor het examen Hoogduitscho taal Lager Onderwijs is te den Haag geslaagd mej. J1. L. L. Faasc, alhier; voor hot examen Fransch L. O. de hoer J. Kijve, alhier. Voor het examen Hoogduitsche taal Lager Onderwijs is te den Haag geslaagd mej. I. M. M. Tummers, te Voorhout. De bloembollenhandel. Het is voor de bloembollenstreek 'n verblijdend ver schijnsel, dat de handel in de bolgewas sen werkelijk oploeft. De handel is niet alleen levendig, doch de prijzen loonend. Het heeft den schijn, dat er in som mige soorten een tekort is. Hpe geheel ander3 is daarentegen de aardappel- handel. Deze is niet loonend; alleen de kleinvorkoop is best, omdat de plaatse lijke aardappelverkoopers het eens - zijn en 't publiek de dupe. Onze E. K. Bibliotheek. Wie straks een kijkje neemt in onze mooie, flinke bibliotheek en het praktische gebouw over do Hartinuskerk, zal direct zien, dat er in den vacantietijd daar is ge werkt. Alles voorzien wat beschadigd is of gesleten, elk boek eon nieuw en frisch uiterlijk geven is geen kleinigheid. Do heeren commissarissen verlecnen bij dit ordenen en pasklaar maken hun hulp, doch de nijvere handen der zusters heb ben het leeuwenaandeel. Die moeite wordt beloond, als straks weer ieder gre tig lezer wordt der goedo lectuur, die er bijna voor niets te kust en te keur geboden wordt. Dat nog enkele katho lieken hun boeken betrekken uit „neu trale" lang niet onschuldige bibliothe ken ter plaatse, is niet in den haak. Wie gaarne leest en eenmaal een proef nam uit de keurige, groote boekerij on zer R.« K. Bibliotheek wil geen andere meer, daarvan zijn wij terdege over tuigd. Sport. Zondag zullen op 't S.J.O. terrein elkaar bekampen de navolgende vereenigingen: Quick Boys I uit Kat wijk tegen S.J.O. I. Begin v d. wed strijd. te 2 uur. Daarna K. B. I (Beverwijksche Kweekschool) tegen S.J.O. II aanvang half vier. Langen tijd heeft S.J.O. geen thuiswedstrijd meer gehad, zoodat er nu wel weer animo zal be staan dezen wedstrijd bijte wonen. Vfirstrating Aan de verstrating van de Lijnbaanweg van ouds de „Vollen Baan", begint men al aardig te winnen, men is vanaf de Zeestraat het Kerkhof pad, of zoo ge wilt 't „dompad" reeds gepasseerd. Het behoeft geen betoog, dat deze weg daarvan belangrijk beter geworden is. Door hot plaatselijk comité van „Her wonnen Levenskracht" zal Dinsdag 15 Augustus oen Speldjesdag gehouden wor- Barometerstand 7.69. Stilstand. OPGAVE VAtfi den, waartoe de medewerking za! wor den gevraagd van eenigo jongedames uit de parochie. Alle leden van don R.K. V.B. van Hoofddorp en omgeving, die wcnsciien goodkoopo en boste brandstoffen te be trekken, worden in hun eigen voordeel aangeraden om Zondag a.s. 13 Aug., in de school hun winterbrand to bestellen, Na 20 Augustus kunr.en geen bestel lingen mec-r in ontvangst worden ge nomen. Namens hot tuur, MULDER, Voorrilt r. UI!IJSMAN, Secretaris. ZUIVER PLANTAARDIG TONICUM is een ongeëvenaarde bron van kracht en energie voor ieder, die geestesarbeid te verrichten heeft, onverschil lig van welken aard. De SANGUINOSE verhoogt de werkkracht van den gezon den mensch en geeft aan alle oververmoeiden en uitgeput- ten de verloren zenuwkracht terug SANGUINOSE wordt ver kocht in groene flacons van ruim 300 gr. inhoud. Sanguinose kost per fl. 2.—, 6 fl. 11.—, 12 fl. 21.-. Wacht U voor namaak. Verkrijgbaar bij de meeste apothekers en goede drogisten. VAN DAM Co.. 8De Riemerstraat 2c/4 den Haa; v

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1