Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. rgtieKzuc O Advertentiën HET IS IN UW EIGEN BELANG Nieuwe Haarletnsche Courant LISSE. KROMMENIE. ZANDVOORT. VELSEROORD. SASSENHEIM. ASSENDELFT. HEEMSKERK. VELSEN. IJMUÏDEN. HEEMSTEDE. LANGS DEN WEG. HILLEGOM. CASTRICUM. SCHOTEN. Medegedeeld door de SPAARNEBANK NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 0.25 0.26H Bankpapier 0.26B» 0.30 PARIJS 20.42 20.62 Bankpapier 20.52 20.72 BRUSSEL 19 40 19.53 Bankpapier 19.50 19.63 WEENEN. Bankpapier LONDEN 11.490» 11 5OSI4" Bankpapier 11.463(4 11.54 STOCKHOLM 67.65 67.85 KOPENHAGEN 55.45 55.65 CHRISTIANS 44.45 44.80 BAZEL 49.05 49.15 11.70 11.90 NEW-YORK 2.57 2.58 KORTE BERICHTEN. SPORT EN SPEL Het mag voldoende bekend geacht worden dat de reclame den handel regeert Waarom maakt U dan geen reclame nog heden daarmede aan te vangen. - Vraagt onze conditiën bij het adverteeren op abonnement ADMIN. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT LUCHTVERKEER. KUNST EN KENNIS, ORDE EN ARBEID. RECHTSZAKEN. Een grappige vergissing. 8IMNENLANDSCN NIEUWS. De Crisis-enquête Commissie ontbonden. LEGER EN VLOOT. Professor-straatmuzikant. Aspirine-nood. MEISJE VROUWE MIJNHARC STAAL-TABLE U 90ci L_ reent zien op en over de wegen le bege ven. Het is van de wandelaars bijna mis dadig te noemen, indien zij niet, wanneer het maar eenigszins mogelijk is, gebruik maken van de voetpaden en de troittoirs. Zij zelf zijn dan onbewust en ongewild de oorzaak van ongelukken. Wij hebben in dezen voornamelijk het oog op de Hoofd straat, die tevens Rijksstraatweg is en de Weeresteinstraat. Voor de autoriteiten zij het geschrevene een wenk, om bordjes te plaatsen met het opschrijf: „Rechts houden", zelfs zou het aanbeveling ver dienen, de politie hier bizonder op te doen letten. Onze Waterleiding. Men schrijft ons: De gemeentebesturen van Hillegom, Lisse en Sassenheim, hebben geconfe reerd inzake gemeenschappelijke waterlei ding. Het gaat echter in dezen wel den slakkengang. Wat Hillegom betreft, zal het gauw 1254 jaar geleden zijn, dat er „bijna" in den Raad besloten werd tot Stichting eener gemeentelijke waterleiding. Toen heette het water slecht, de toestand onhoudbaar. Thans nadert het koperen jubilé en er is nog geen waterleiding. Het is merkwaardig, dat nu de electrici- teit er is, allerwege wordt opgemerkt, dat waterleiding meer urgent was. Het valt niet te ontkennen, dat de klachten ge grond zijn; er is hier inderdaad veel slecht water. Er zijn zelfs scholen waar het vieze water voor de dorstige school kinderen niet te drinken is en toch wordt in de eeuw van 't kind, trots hygiëne en gezondheidscommissie in dezen niet door getast. Plannen plenty, '\toorbereidingen legio, vermorst duizenden, en nog geen water! Toch houdt het gemis van een goede watervoorziening ook in groote mate de vestiging tegen van beter gesitu eerden. Het kleine Bennehroek beschaamt in dezen het groote Hillegom terdege. Moge er nu toch eens schot gezet worden tot oplossing dezer urgente, broodnoodige kwestie. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: B. P. Heemskerk en M. C. Lommerse. L. P. van der Hulst en H. J. Stroombergen. Getrouwd: C. van der Zwart en T. Mainz. Geboren: z. van A. Zweegman-Stock- fisch. z. van A. Vijfhuizen-de Lange. d. van F. G. van der Valk-Seijsener. Vrijdagmorgen te 6 uur werd de werk man G. der Linden ter hoogte van „Pun tenburg" zoodanig door een mellkbrikje aangereden, dat zijn rijwiel totaal ver nield werd. Hij zelf kwam er tamelijk goed af. Zaterdagnamiddag w4rd een zoon tje van J. R. door ©en ftuto aangereden. Men bracht het ventje, dat niet meer loopen kon, bij dr. Haase, welke echter geen ernstig letsel kon constateeren. Een paar passeerende bloemistarbeiders met een handkar brachten het ventje naar de ouderlijke woning. Een nieuw veilingsgebouw voor bloem bollen. Vrijdag jj. is te Lisse onder groote belangstelling zoowel van vakge- nooten als van autoriteiten, het nieuwe veilingsgebouw der N.V. Hollands Bloem- bollenhuds (Hobaho) officieel geopend. Op verzoek van de directie opende de heer J. M. van Til, voorzitter van den bond van BloembolÜenbandelaren (expor teurs) het gebouw met een korte rede. Voorts sprak de heer E. H. Krelage, voorzitter van de Algemeéne Vereeniging v. Bloembollencultuur, die aan zijn geluk- wensoh aan de directie den wensch ver- bpnd, dat de binnenlandsche handel in bloembollen gebaat zou zijn met deze in richting, die het vak tot eer strekt. Nog voerden verschillende personen het woord. Het gebouw beslaat een oppervlakte van ongeveer 4000 M2 en is gelegen aan vaarwater en goede verbindingswegen, op terreinen dicht bij de kom der gemeente Lisse. Een groot gedeelte van het ge bouw i:s bestemd voor het plaatsen der manden met bloembollen, terwijl ruime kantoren etc. in het voorgedeelte zijn ondergebracht. Een vaart hiedt gelegen heid om de bollen Mnnen het gebouw te lossen. De zaal kan 20.000 manden be vatten en is dan nog ruim genoeg om de bollen op overzichtelijke wijze te rang schikken. Het grootsche gebouw is een ontwerp van den Hollandschen architect Tol. De veilingen in het nieuwe gebouw zijn reeds aan den gang en tijdens de ope ningsplechtigheid werd in de eigen druk kerij de catalogus van de veiling van Zaterdagmorgen reeds gereedgemaakt. Auto-ongeval De heer M. Schots alhier overreed te Bergen een fietsend dametje uit Alkmaar. Het slachtoffer werd in be- wusteloozen staat opgenomen en bij den heer J. L. Groot binnengedragen. Door de liefderijke zorgen van mevr. Groot fleurde de ongelukkige wel eenigszins op, maar de schrik had haar dermate te pak ken, dat ze per rijtuig naar Alkmaar ver voerd moest worden. Verwondingen wa ren niet te bespeuren, maar haar zenuw gestel is danig geschokt, zoodat het meisje wel eenigen tijd rust zal moeien houden. De fiets heeft veel geleden en is waar schijnlijk onbruikbaar. -De heer Schots schijnt geen schuld te dragen doch het is o.m. de groote drukte, die de noodlottige botsing veroorzaakte. Het Postkantoor. Het kantoor Krom menie zal gedurende den sluitihgstijd van 4654 uur n.m. Worden opengesteld voor gesprekken van geabonneerden en voor de aflevering van telegrammen. Malaise. In de zeildoekweverij der firma's v. Leyden en Kaars Sypestein, zijn enkele werkkrachten, op wachtgeld ge zet. Marktbericht. Op de laatstgehouden markt werden 100o eieren aangevoerd die 7-768.de 100 stuks opbrachten. Aanrijdtng. Gistermorgen bevonden zich twee Amsterdamsche jongens met een handkar op de Boulevard. Bij het passeeren van een voorbijrijdenden auto schenen zij de kar niet meester, waardoor deze tegen den auto terecht kwam en omsloeg. Hierbij liep een der jongens een ernstige hoofdwonde op, vermoedelijk veroorzaakt door het spatscherm. Na eerst alhier verbonden te zijn, werd hij per rijwiel-brancard naar het gasthuis te Haarlem vervoerd, daar de verwonding zich nogal ernstig liet aanzien. Nader vernemen wij, dat hij heden weder naar huis zal kunnen terugkeeren. Baldadig. De heer P. C. de G. alhier, deed aangifte va.i ergerlijke baladigheid. Tusschen IJmuidin en Velseroord rijden de op de fiets, wierp een onbekend per soon, achter op een vrachtauto zittend, hem met 'n voorwerp, waardoor zijn lorg net op de straat viel en vernield werd. Op stap. Mej. O. alhier, deed aan gifte, dat haar la-jarige dochter was weg gegaan en nog Biet teruggekeerd. Later kwam echter betjehf, dat ze "weer terug was in de ouderlijke woning. M-jarig priesterfeest van den Zeer Eerw. Heer JH, A. Thus. Maandag avond, ja, den geheelen dag was reeds een gezellige cfnikTë tvaameemDaar nr ons anders zoo stille dorp. Voor de katholieke Kerk was men druk bezig met aanbren gen van guirlandes en voor de kerk en pastorie waren twee prachtige met bloe men versierde zuilen opgericht met de jaartallen 18821922, terwijl boven de pastorie het woord „welkom" prijkte. Het geheel werd geflankeerd door elec- trische lampen. Te ongeveer half acht be gonnen de klokken te beieren en kondig den den intocht aan van den jubilaris, die werd Voorafgegaan door 4 herautën, met den pauselijken wimpel, te paard, daarna het muziekkorps „St. Ceciia oor- hout, hetwelk haar gezellige tonen deed hooren, vervolgens tal van jeugdige pa rochianen, eerst de dames met versierde rijwielen en daarna de heeren. De jubila ris met den WelEerw. heer kapelaan waren in eene auto gezeten, waarnaast aan, iedere zijde 4 herauten te voet, daar na nog 3 auto's, waarin het feestcomité, terwijl de stoet sloot met 4 herauten te paard. Na den rondgang door het dorp, had de plechtige intocht in de kerk plaats, waar den jubilaris een welkomstlied werd toegezongen, waarna plechtig Lof. Van bijna alle woningen werd gevlagd. Het vervolg van dit feesf was tot onze spijt hedenmorgen nog niet in ons bezit. Wielerlust. Op de jaarvergadering van de Fitsschool Wiierlust is met algemee- ne stemmen besloten om op Zondag 20 Augustus wederom wedstrijden te houden. Eerder zal worden gehouden een wegwed strijd, waaraan alleen leden kunnen deel nemen. Voor dezen wedstrijd is een me daille te behalen voor den eerslaankomen- de, mitsgaders enkele kunstvoorwerpen. Dan zullen er verschillende wedstrijden worden georganiseerd op de baan van den Veenpolderdijk om verschillende prijzen, alles opgeluisterd door muziek van „Har monie", welke vereeniging altijd bereid gevonden wordt, haar medewerking te verleenen, als het betreft feestvreugd te verhoogen. De Vrijwillige Burgerwacht. Het ac tieve bestuur der vrijwillige Burgerwacht houdt er den moed in bij de leden, door zoo nu en dan een onderlinge schietwed strijd te organiseeren. Op 19 en 26 Au gustus bestaat gelegenheid om aan den wedstrijd deel te nemen; aanvang 6 uur. Elk lid mag 5 patronen verschieten. Zij, die het hoogste aantal punten behalen, ontvangen een prijs,' terwijl elk deelnemer aan den wedstrijd ter aanmoediging 5 si garen krijgt. De prijzen zullen worden uit- gereikt op een nader te bepalen dag. Landstorm. Door de plaatselijke Land stormcommissie is, in overleg met den se cretaris van den Gew. Landstorm-commis- siei voor de stelling Amsterdam, be noemd tot commandant van den plaatse lijken Landstorm de heer J. Huigen Dz. en tot baancommissaris de heer J. Win ter. Genoemde heeren treffen voorbereiden de maatregelen voor het houden van een schietwedstrijd van verschillende prijzen tot welker aankoop een sommetje gelds is beschikbaar gesteld. Het plaatselijk be stuur en de commandant hopen* dat alle Landstormers aan den wedstrijd zullen deelnemen, binnenkort zullen zij worden opgeroepen. Met den nieuwen comman dant en vertrouwensman is een vruchtbare samenwerking met het plaatselijk bestuur voorheen was een goede samenwerking onmogelijk tot stand gekomen, stat aan den groei van de Landstormafdeeling ten goede zal komen. Demonstratie. Het vorstelijk geschenk van onze Onderlinge Brandwaarborg Maat- waarborg Maatschappij aan onze gemeen te, is gisteren aangekomen. Door de Zaan- damsche Vrijwillige brandweer is de auto brandspuit, de officieele naajn is „Van der Ploeg's Protector", naar Assèndelft gediri geerd en in tegenwoordigheid van B. en W., raadsleden, leden van de Onderlinge Maatschappij en vele belangstellenden, heeft de Protector onder leiding van een vertegenwoordiger der fabriek proef ge spoten. De demonstratie voldeed in alle opzichten, ten volle bleek dat het den Pro tector niet aan de noodige capacilteit ont brak. Er kan water gegeven worden met een, twee, drie en vier stralen en steeds in voldoende mate en met de vereischte kracht. Ook werd nog een straal gedemon streerd, te gebruiken uitsluitend bij hooi- broei, die een plomp water te voorschijn bracht, waar men paf van stond, zoo'n gus water bluscht den felsten hooibrand. Den fabrikant ons eeresaluut voor het knap stuk tferk, aan de „Onderlinge" na mens de gemeentenaren dank voor de rijke gave en aan het gemeentebestuur onze fe licitatie met het bezit *>an den Protector, het brandbluschmiddel bij uitstek. Bekroning. Assendelft stond Zon dag 13 Aug. in het teeken der „Over winning". Eerstens behaalden onze Fan farecorpsen „Crescendo" uit het Noord- Einde en „Harmonie" uit het Zuid-Einde een eersten prijs en hunne respectieve afdeelingen n.l. derde adeeling en afdee- ling van uitmuntendheid. De heer G. Landsman behaalde met zijn mannen I8U/3 punt en de heer J. K. Jongejans uit het Zuid-Einde ver wierf 180 punten. Een schitterende praee- tatie in aanmerking nemende dat „Cres- oende" pas voor de 2e maal aan een wedstrijd deelneeemt, vanwege haar jeug dig bestaan en dat „Harmonie" moest uitkomen in zoo'n hooge afdeeling. Aan de beide directeuren en hun mannen onze bijzondere gelukwenschen. Hun stre ven om hier in Assendelft belangstelling en liefde voor de muziek op te wekken, verdient als een stuk volksopvoeding lof prijzing en ons aller steun. In een wedstrijd van een lagere orde hadden de Assendelfters ook sucoes. De neutrale voetbalclub A I behaalde in een spannende strijd met Amstel I een 20 overwinning en kwam daardoor in het bezit van den zilveren krans, den len prijs der seriewedstrijden van K. V. V. te Krommenie. Onze Roomsche voetballers wisten in Castricum op de Castricummer een 40 zegepraal te behalen. De bijeenkomst op j.l. Vrijdag te Nood dorp vane enigen der voornaamste aard appelverbouwers in de Heemskerker- en Oastricummerduinen, waar de vraag be sproken is „hoe 'betrekken wij' zuitveila kleipooters" heeft naar wij vernamen, nog niet tot de gewenschte resultaten geleid. Onder zuiver pootgoed wordt ver staan goedgekeurd zaad, 't zij dat deze keuring .geschiedt is door de Hall. Mij. voor Landbouw of het een of ander boerenbondslichaam. We vernamen verder, dat de tijd om in Friesland de friesche pooters zijn de meest gewilde, met sucoes gekeurde zaden te betrekken, verstreken is voor het e.k. seizoen. België schijnt voor eenigen tijd terug in het hooge Noorden zoo ongeveer een© 150 waggons opgekocht te hebben. De voorraad mag daardoor nog niet geheel uitgeput wezen maar een dergelijke hoe veelheid mag gerost eens opk'ooperij op zeer grootje schaal genoemd worden en het is een vanzelf sprekend feaft „de beste gaan er het eerst uit". Toch blijft de Oom missie intact, is het dan niet voor het a.s. voorjaar, dan maar voor dat van 1924. Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. I. Idr. Huisman, werkzaam bij het bij zonder onderwijs alhier, slaagde een dezer dagen voor het examen l.o. En- gelsch te 's-Gravenhage. Voetbal. Het was j.l. Zondag duide lijk ziohtbaar dat er op en om het E..K. voetbalterrein aan den Hoflanderweg al hier, drukker was dan gewoonlijk. Zulks was niet het geval omdat de dag van Zondag eene uitgezochte dag weer was; integendeel, de dag begon al vroeg met triestig, somber weer en het spel was al een ruim uur aan den gang, toen het zonnetje doorbrak. De reden van dit drukke bezoek gold onzen oud-plaatsgenoot Pater Diemeur, die vóór zijn vertrek, einde dezler maand, het voetbalterrein met zijne tegenwoor digheid wiljle vereeren en den aftrap deed. Vooraf was bepaald ,dat de en tree-gelden ten bate van den vertrek- k end en Pater zou geboekt worden. Het verloop van het spel was niet ten gunste van A.D.O. Het elftal ver loor met 31 tegen Wijkeroog. We vernamen nog, dat de totale op brengst f 50 besomde. Burg. Stand. Geboren: d. van J. Beentjes en A. Henneman. d. van G. Kuyl en A. v. d. Eng. 1. van J. Kloes en A. M. Bruineberg. d. van C. Zonneveld en M. Molenaar. z. van C. de Wit en M. Numan. z. van L. Koopman en M. Kloes. Ondertrouwd: J. Veldhuis en M. G. Grapendaal. J. van Braak en C>. C Bleyendaal A. Peekei en A. Hol le nmp. Overleden: J. J. Welboren, 7 m. Opgelost. Aan de Rubberfabriek „Holland" alhier, zouden de loonen met 10 pek verlaagd worden. Indien de arbeiders daar geen genoegen mee namen, zou de fabriek worden ge sloten. Na een conferentie tusschen de di rectie en de organisaties is het tot een compromis gekomen. De fabriek zal dus blijven wei-ken. Burg. Stand. Geboren: z. van R. C. TuynSchilling. d. vatn L. Roos Hoefgeest—de Bie. z. van C. van Acker—van Tilburgh. Overleden: H. Wijker, 73 j., wedn van K. Gul. De HaringvisscherÜMen schrijft ons: Er is de vorige week heel wat ha ring in ons land aangevoerd. Er wer den bijkans 10.000 tonnen haring aan gebracht, n.l. te IJmuiden 11 sche pen met o.g. 1900 tonnen; te Vlaar- dingen 14 schepen met 4650 tonnen; te Scheveningen 9 schepen met o.g. 2500 tonnen en te Maassluis 3 schepen met 850 tonnen. In totaal zijn dit jaar nu aange bracht 24.015 tonnen baring in 130 •reijzien, tegen 47.011 tonnen in 335 reizen in 1921 en 147.410 tonnen in 628 reizen in 1919. Bij de ruimere aanvoeren bleven de prijzen dalen, maar later kwam de daling tot stilstand en kon de markt zich eenigszins herstellen, naar men meldt door eenige export naar Noord-Amerika. De handel met Du tschland beteekent echter nog niets. Diefstal. Door A. W. alhier werd aangifte gedaan van de vermissing van een aanhang-motor uit een sloep, lig gende bij de. nieuwe sluis. De politie stelt een onderzoek i n. Verstekeling. Met het van Londen hier binnengekomen Ned. stoomschip „Maasstroom", is een slow-away aan gebracht, zijnde de minderjarige F. J. B., een Hollandsche jongen. Den volgenden dag is hem reisgeld ver strekt, om in Amsterdam werk te zoeken. Burg. Stand. Geboren: z. van A. M. J. Luiten—de Rooy. d. van H. C. Elffers—Boom. z. van M. J. van Roode—Laarman. d. van C. Waasdorpvan den Bos. z. van M. Elskamp—Hoogervorst. Overleden: H. Ph. W. Westheider, 21 j. - P. H. Star, 73 j. J. N. B. W. Weiland, 35 j. Ti Boermans, 55 jaar. Een douche. Gedurende het reisseizoen heeft onze stad een eenigszins ander aspect dan in gewone lijden. Allerlei vreemde vogels komen dan in onze stad flad deren. Eerstens de bekende familie groepjes. Vader, die de waardigheid der familie moet ophouden, voorop en moeder, wier reisgenot daarin be staat, toe te zien, dat ze met het zelfde aantal kinderen thuiskomt, waarmee ze is weggegaan. Verder ge zelschappen, clubjes, jongelingen en jonge meisjes per fiets. Aan den hoek van de Groote MarktVischbal houdt een heer stil. Te oordeelen naaf de vroolijke ruit in zijn costuum, is het een Engelsch- man. Hij overziet de Groote Markt en het historische silhouet schijnt hem buitengemeen te bekoren. In de Vischbal is de oppervisch- meester bezig met 'n geweldigen water straal de hal uit te spuiten. Ooik de ijzeren sperhekken krijgen een flinke beurt. Juist richt hij zijn straal naar rechts en gelijktijdig vervolgt de vreem deling zijn weg en wordt, als hij om den hoek komt, verrast door een douche van den oppervischmeester. De (man schudt zich af als een eend, die te water geweest is. Weg alle aandacht voor de historische schoon heid van het marktplein. En terwijl hij bezig was zijn hoed heen en weer te slaan, zal hij als weleer die Span- jaaard, die in den winter in Holland1 kwam en door honden werd aan gevallen, terwijl de steenen waren vastgevroren, deze gewesten hebben vervloekt. Posterijen. Te 's-Gravenhag© slaag de voor het ontwikkelingsexamen voor commies-titutair P. en T. (2e gedeelte) de heer H. J. van Bemmel, kantoorbe diende 2e Jjl. P. en T. alhier. Aanbesteding. Uitslag der aanbeste ding van het woon- en winkelhuis voor den heer P. Grootjes, op 12 Augustus 1922 bij de Erven van Ben them: Joh. Vlaar, 7149. G. Kabel, f 7250. Balvers en Hopman f 7300. Joh. Res, f 7799. Gehr. Tromp f 7840. M. de Nijs en zoon f 8200. J. van Benthem, f 8250. A. üorst, f 8287. J. Houtenbos f 8978. Het werk is gegund aan Joh. Vlaar, den laagsten inschrijver. Geslaagd. De jongeheeren W. Kuijs Pzn. en H. Schram Qzn. zijn verleden week geslaagd voor het toe'ating examen voor het seminarie Hageveld. Proficiat. Burg. Stand van 5—11 Aug. 1922. Geboren: d. van J. M. Brouwer— Bac. z. van B. ReijersKocourek. z. van B. J. KieftStevenhagen. d. van C. F. Neuteboom—Siegers. d. van G. Zijlstra—Eikerbout. z. van J. G. de Kuster—Consent. d. van J. Roodenburg—Tichelaar. Ondertrouwd: A. van Loon en M. F. Blonk. N. Kroon en M. Th. Kleinn. H. W. B'oeree en .P C. van Tienen. P. Q Wolff en A. M. J. Borghouts. Gehuwd: J. Cobelens en A. A. A. M. Roest. E. Bos en M. M. de Vries. A. M. Koestal en M. L. J. Serné. Overleden: K. v: d. Weijden, echt- gen. van H. van Meurs, 43 j. Ernstig fietsohgeluk. Zondagochtend r^d een 20-jarig jongmensrft uit VHer- togenbosch met zijn fiets den Holleweg te Beek af. Hij raakte zijn stuur kwijt en kwam onder aan den weg tegen een paal van de electrische geleiding. Zwaar ge wond is hij in een nabijgelegen villa bin nengebracht, des namiddags is hij daar overleden. In kokend water. In een onbewaakt oogenblik Is het 154 Jarig zoontje van J. Bieleveld te Appingedam, in een pot met kokend water, die op den vloer stond, ge vallen en aan de gevolgen overleden. Overreden en gedood. Te Delft is op de Rotterdamschen weg nabij den overslag het 6-jarig Weensch knaapje B. K. door een woest rijdenden automobilist overreden en gedood. Het kind was een week geleden tot herstel van gezondheid hier te lande gekomen. Hooge belastingen. Men meldt uit Velp aan de „Standaard": De eigenaar van het kasteel „Biljoen" zal hoogstwaarschijnlijk door de zware be lastingen gedwongen, het bosch „Beekhui zen" verkoopen. Als dit schoone wandel bosch dan voor het publiek wordt geslo ten (wat men vreest), zal, die verkoop voor het dorp Velp een diep betreurd ge volg hebben. HAKDLOOPEN OP DEN ZEEWEG. Gisteravond had op den Zeeweg de uitdagingsloop plaats tus.o ïen de heeren A. Allemanvan de R.K.V.V. „Zwalu wen" en H. Neeskens van de Gymna stiek Vereeniging „D.O.S." Het wetar werkte schitterend mede, zoodat er cak veel belangstelling voor den langen af standsloop bestond. De loting wees uit, dat als no. 1 zou loopen de heer P. Hooydonk van de R.K.V.V. „Zwaluwen", die echter buiten mededinging liep, als no. 2 de heer Allema, terwijl de heer Neeskens derde zou starten. Als jury en tijdop nemers fungeerden de heeren Alleman Sr., P. J. Blesgraaf, W. Piepers en J. H. Kollen. Om precies half negen startte Hooy donk, die er een aardig gangetje in nam; 8.35 vertrok Alleman en 8.40 Nees kens laatstgenoemde zette er direct 'n flinke spurt in, welke hij den geheelen weg bleef volhouden. Tegen het oogenblik dat de eerste looper moest aankomen, zag het zwart van de menschen, die den eindspurt der loopers wel bemoeilijkten. P. Hooy donk deed den tocht in 34 min. en 11 sec. Dan volgde A. Alleman, die in z'n eindspurt last had van een puto, welke vlak voor hem reed. Hij liep tl 5 9000 Meter in 34 min. en 45 Isec., ter wijl Neeskens de 9000 Meter liep in 30 min. en 10 seo. De einduitslag over de 9000 Meter is dus: 1 H. Neeskens van D.O.S. 30 m.n 10 seo.; 2 P,.Hooy donk Zwaluwen 34 min. 11 seo. en 3 A. Alleman Zwaluwen 34 min. 45 sec. De loopers waren allen nog in goede conditie. Alle drie klaagden over de vele belangstellenden bij de finis, die de eindspurt der loopers zeer bom cel- lijkt haadden; ook op de weg zelf werd veel last ondervonden van auto's en motorfietsen. De gemaakte tijden zijn, rekening hou dende met de ongelijke weg, zoor goecB. De vliegtocht rond de wereld. Een telegram uit Londen meldt, dat majoor Blake en zijn metgezel thans op hun vliegtocht rondom de wereld te Calcutta zijn aangekomen. Een nieuw watervliegtuig is thans gereed om den tocht voort te zetten en de oude machine, die de vliegers uit Engeland naar Britsch- Indië heeft gebracht, zal in het openbaar worden verkocht. De ingevallen moesson heeft de vliegers zeer gehinderd, maar Blake is vol vertrouwen in het welslagen. De tocht zal nu zooveel mogelijk worden bespoedigd, om voor het invallen van den winter te Vancouver (Brtsch Colum bia) te zijn. Heden zullen de vliegers naar Burmah vertrekken. Degenen, wier c ritract niet is afge- oopen, mogen niet worden ontslagen. „Tooneel en Bioscoop Met ingang ,van 15 Augustus is tot redacteur van „Tooneel en Bioscoop" benoemd de heer B. Th. de Wolf. De redactie en administratie is cvan dien datum af gevestigd Ceintuurbaan 268, Amsterdam. De staking In de bouwvakken in Noord- Brabant opgeheven. Uit Tilburg wordt gemeld De staking in de bouwvakken in deze provincie is opgeheven. Gistermorgen vergaderden afge vaardigden van patroons en werklieden. Er is een loon vastgesteld van 74 cent voor de timmerlieden en metselaars en 62 cent voor de opperlieden. De arbeids tijd wordt 8 y2 uur. Een 22-jarige brievenbesteller te Eotterdam, die op een avond zijn meisje willende omhtelzen tot de ontdekking kwam, dat het haar moeder was en uit schrik haar een stuk van haar oor af beet, werd wegens mishandeling veroor deeld tot f 30 boete, 6ub6. 15 dagen hechtenis. Bij Kon. besluit is de Orisis-Enquête Commissie ontbonden. Het ontslag der onderofficieren. Naar de „TeL" verneemt' is van wege het departement van Oorlog telegrafisch aan de korpscommandanten medegedeeld dat militairen'met 35 voor pensioen tel lende dienstjaren slechts dan op 16 dezer mogen worden ontslagen indien op dien datum hun verbintenis eindigt. Te Roermond vertoeven reeds eenige dagen eenige Hongaarsche violisten. leider is professor van het conservato- torium te Praag; zijn drie dochters ver gezellen hem. Zij vormen met hun kwar tet een straatstrijkje, dat heel wat op haalt. De trein, welke 12.20 's nachts uit Den Haag te Leiden moest aankomen, kwam één dezer dagen ongeveer een half uur te laat binnen. De oorzaak van dit opont houd was, volgens de „Ned.", dat even voorbij Den Haag een persoon, verkeeren- de onder den invloed van sterken drank, aan de noodrem had getrokken. Hij ver langde voor de hoofdpijn eenaspiri nepoeder. De trein ging terug naar den Haag, waar de abnormale reiziger uit den trein werd gezet en proces-verbaal werd opgemaakt. en Gebruik) Zij genezen I BIOEOARM en deven een gezonde gelaatskleur. 1 In flacons van Lij Apoth. en drogisten. Mgr. Graaf heeft als zijn uildrukkelijken wensch te kennen gegeven, dat aan zijn jubileum geenerlei uiterlijk vertoon wordt verbonden. Dit strookt geheel met den beminnelijken eenvoud van dezen geleer den en toch zoo verdienstelijken priester, maar dat neemt niet weg, dat Mgr. Graafs vele vrienden en vurige bewonderaars morgen den Goeden God zullen dank zeg gen voor de groote weldaad, die Hij j ons Bisdom en onze stad Haarlem schonk in den zestigjarigen arbeid van dezen goeden, geleerden priester. openen U den weg, welke leidt tot vergrooting van uw omzet. Het aangewezen dagblad voor het plaatsen uwer advertentiën is de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3