„HOOIJ'S ADVOCAAT" TH. G. C. HOOIJ ÜMUÏDEN. Toch staken! HALFWEG. WORMERVEER.- VELSEN. De Zondagsdruk te. Een dag van ongelukken. Twee personen verdronken. DE internationale athletiek WEDSTRIJDEN TE BRUSESL. Vechtpartij te Rotterdam. VRAGEKBUS, GE***'' NIEUWS. Zware brand te Rotterdam. Boterwijk, In den regel is het niet aangenaam met advocaten te doen te hebben. Een uitzonde ring op dezen regel is HOOIJ'S ADVOCAAT is een zeer aangename Advocaat. Ze wordt verkocht in de winkels van KL Houtstraat 57 en Atjehstraat 24 schillende personen werd in bootjes naar Volendarrï. Afst. S8.5 K.M. Dit is de den ongelukkige gedregd, zonder resultaat kortste weg. echter. Om 7 uur 's avonds spoelde het lijk aan het strand aan. Het werd naar den politiepost overgebracht. De droef- Rps-jgtlfon rggdS SeOlaatSt ill heid van zijn meisje en de beide anderen BCÏ ,wlm die hen vergezelden, was aandoenlijk. deel onzer vorige op- Het treurige ongeluk verwekte door het geheele dorp diepe ontroering I3gCi Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen Nijverheidsonderwijs slaagde de Zooals reeds gemeld, hebben de zelfstan- H. va° Roest, alhier. werkende arbeidersgroepen in het Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen Nijverheidsonderwijs slaagde de M. Kuppers, alhier. Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen Nijverheidsonderwijs slaagde de A- de Louw, alhier. Rijwieldiefstal. Alhier is aangehouden T. O., sigarenmaker te Amsterdam, we gens het plegen van rijwieldiestal op Wijkeroog. Hij is voor den commissaris te IJmuiden geleid. Bu.ig. stand. Ondertrouwd: E. A. Hfl- lecamp en J. Noortman. C. L. Wasse naar en G. van 'tSlot. U. de BoBer en A. v. d. Steen. A. Kok en R. P. Gor ter. A. J. Stek en W. Westerhoven. B. J. Schol en H. M. A. Homan. Getrouwd: H. v. d. Reep en D. Droog. J. Overkleeft en T. de Groot. Geboren: z. van P. G. M. Gevers-de With. z. van B. van Leeuwen-Kies. z. van E. A". J. Goossens-Brons. d. van J. Vos-de Gelder. z. van J. Plokker- Snijder. d. van H. Kwak-Zeeuw. z. van M. Th. Heydt-Huisser. z. van C. M. M. Molenkamp, Welboren. z. van T. Luit-Hulsvemper. Overleden: G. Kuyt, 59 wed van A. C. M. Hofman. NIEUWE VEREENIGINGEN. .Leiden", te Leiden Seor. W. 0. v. Hoorn, Pr. Wilhelminastraat 12, Leiden. „Santpoort", te Santpoort, S'-cr P.P. Smit, Kerkpad 10, Santpoort. OPGAVE HOOGEP.E ELPTAT '\T. De elftalopgave voor de ma-' ep- tember moet uiterlijk den lsleu extern- ber op het bondsbureau binnen zijn. Voor de verdere maanden wordt ver wezen na^r het betreffend reglements artikel. Met het schitterende zomerweer Zondag was het aan de stoompont weer geweldig druk. DuiV neen tienduizenden voet gangers honderden auto's rijtuigen en duizen eisers zijn dezen dag weer over 't kan... eorneht. De booten van Amsterdam brachten duizenden aan voor Wijk aan zee en dat alles gaf Wijkeroog weer een ontzettend druk veikeer. En deed iedereen nu maar voorzichting, maar he laas, er zijn motor-maniakken, die altijd haast hebben, ook op Zondag. Zoo ge beurde er Zondagmorgen al een ernstig on geval, dat gelukkig nog bijzonder goed af liep. Bij de Corverslaan werd n.l. een met een paard bespannen rijtuig, waarin 5 personen zaten, afkomstig van Heflo, plotseling aan gereden door een anto, die in woeste vaart van de stoompont kwam snellen. De bot sing was zoo hevig, dat het rijtuig, een boerenwagen met witte kap, geheel vernield werd. U-Mo.cmfwyqpxbgkqjen werd; de asen werden er afgerukt. De vijf personen kwamen op straat terecht. Een jongen lag bewusteloos en moest door een dokter bijgebracht worden. Gelukkig kwa men de inzittenden er verder met den schrik en wat schrammen af. Een ernstiger ongeluk gebeurde 's avonds dat helaas wel aan eigen schuld te wijten zal zijn. Des avonds 8 uur waren een drietal jongelieden van omstreeks 20 jaar in een roeiboot aan 't spelvaren in het Noordzeekanaal, even voorbij de stoom- ponten. Zooals meermalen gebeurd, maak ten zij de boot aan 't schommelen, met het gevolg dat een hunner, zekere van Leeman uit Beverwijk, zijn evenwicht verloor en te water geraakte. Zijn kameraden wilden hem grijpen, maar door de golvende bewe gingen kantelde toen de boot en geraakten ook zij te water. Op 't gegil zijn direct schippers met bootjes toegeschoten. Een van -de drie, genoemde van Leeuwen, die 't eerst te water geraaktej is gered kun nen worden, zijn vrienden, genaamd van Keulen en Lemmers, beiden uit Wijk aan Duin zijn echter verdronken. De politie en ook anderen waren dade lijk bezig met dreggen. Om 10 uur werd het eerste en kort daarop het tweede lijk opgehaald. Doktoren e.a. hebben nog ge tracht de levensgeesten op te wekken, maar tevergeefs. Een massa menschen sloegen het dreggen gade en de ontroering onder de menigte was groot. Alle drie Jongelieden waren werkzaam bij de Mei*-inrichting Velsen. Een vreeselij- ke tijdi: oor de ouders om dit op Zon dagavond 'ooren, waar hun jongens 's middags i d en wel -aren weggegaan. Diep geschokt was- de 'e van Leeu wen. De lijken werden naar een; Wijkeroog overgebracht. De Utrechtenaar Broos kwam in de wedstrijd 100 meter hardloopen als eerst aan in 11 sec. HOLLANDERS IN HET BUITEN LAND. Teun Vermeer de bekende Holland- sche stayer kwam bij een wedstrijd te Lody als tweede aan over 10, 20 en 40 K.M. Tot riemaal toe had hij een lekke band. In de 10 K.M. wed strijd welke de volgende dag gehouden werd, werd hij weer tweede evenals in 'n wedsrtrijd van uur- DE INT. WEDSTRIJD VAN HET IJ TEGEN BRUSSEL. Heden "moest de waterpolopartij Brus* sol tegen Het IJ de beslissing brengen in het Polcooncours. Het is een bui- strijd geworden, zoo ruw, zoo vol vecht- momenten, als zelden of ncoit gezien werd, aldus schrijft de „Tel." De Belgen namen de leiding door Rinkskopf, die J. Bohlander hardhan dig op zij duwde. Na goed samenspel van de IJ-voorhoede scoorde G. BBoh- lander den gelijkmaker. Van ver schoot Gé daaro pden bal precies in den hoek (21). Een aanval der Belgen werd, na eerst afgewezen te zijn, besloten met een schot van Hofman (22). Hierna werd gerust In de tweede helft werd het spel zeer wild. Manger, die steeds best werk als middenspeler gedaan had, kon het niet meer bijhouden. De Belg *wam vrii en het was 3—2. Na uitzwemmen verraste G. Bohlander keeper Radema kers met een hard schot, waardoor de stand weer gelijk was. Kort daarop was het 'tijd. Daar „Het IJ" onder deze omstandig heden den beker niet wilde aanvaarden en de Belgen geen tijd meer hadden, omdat ze naar den trein moesten, werd niet verlengd, maar besloten, den beker zoo mogelijk het volgend jaar weer te doen verspelen. (Ongecorrigeerd.) Zaterdagnacht om 2 uur ontstond in de Zandstraat te Rotterdam een vechtpartij, waardoor eenige surveilleerende agenten moesten ingrijpen. Doch nauwelijks hadden zij zich met de ruziemakers bemoiid, o{ zoowel de vechtende, als de omstanders keerden zich tegen de politiemannen, welke van gummistok en sabel moesten gebruik maken, zocdat de aanvallers het hazenpad koozen en in de omliggende krotten en stegen verdwenen. Nu begon echter het verzet tegen de politie eerst, want vanuit de huizen werd met allerlei voorwerpen naar de agenten geworpen. Assistentie was daardoor noodig. Een aantal agenten, die naar het terrein van den strijd waren gezonden, zetten nu en dan de omgeving af. Doch zoodra waren de ordebewaarders niet verdwenen of harmonika. Somwijlen lagen er vijf of nog meer over elkaar boven op den bal. Als Dikkie Bigmans hard achter den bal liep, moest hij zijn varkenskop vasthou den. Onbedaarlijk is er dan ook gelachen en men zal er later nog van kunnen ge nieten, want het heele feest op het terrein is op de film gezet. Te 5 uur werd de optocht samenge steld bij de K. school aan de Tasman straat en gi, het met de muziek en de banieren naar Hotel No. n, waar het bestuur receptie hield. uua,r kwamen o. a. gelukwenschen het bestuur van den Haarlemschen voetbalbond, vab R. C. H. te Haarlem, de R. K. Voetbalclub R. C. IJ. van IJmuiden, de Tooneelvereeniging Varia, de Turnvereeniging IJmuiden, de Harmonie Concordia enz. Vele mooie bloemstukken werden aangeboden en goede wenschen geuit. Des avonds was de schouwbur-r Thalia dicht bezet met leden en geno 'igden. Onnoodig te zeggen dat ook hier t zeer prettige stemming heerschte. De ivond werd geopend door den voorzitt der Feestcommissie, den heer Joh. M. v. d. Plas, waarna hij overging tot het uitrei ken der prijzen. De uitslag van den ge- costu meer den wedstrijd was na veel overweging verkregen, want allen hadden iets moois bereikt. De prijs voor het mooiste costuum (een Stormvogelsbeeld) verkreeg de heer Gieske, die als jockey gekleed wasden prijs voor het meest actueele costuum Jopie Slim en Dikkie Bigmans (de heeren Visser en van Rooytn)den prijs voor het mooiste nationale costuum een leger officier (de heer Vos)den prijs voor het mooiste costuum, de heer Jordaan (edelman uit de 16e eeuw)den prijs voor het meest komische costuum, de beer met berenleider (de heeren Slikkerveer en Vissink), die als prijs kregen een prachtige taart, door den heer Jac. Gor ter aangeboden, terwijl ook Charlie Chaplin (de heer Krap) een prijs kreeg voor komisch costuum. De spelers van het eerste elftal en van Michel's oude garde kregen ieder een kleine draagmedailie, die aan de captains werden uitgereikr. Dit alles ging van de noodige hoera's vergezeld, maar grooter werd de geestdrift, toen de heer Michels, gedurende al deze 10 jaren de trouwe penningmeester van Stormvogels, In deze „buitengewone vergadering" met donderend applaus tot eerelid werd be noemd. Daarop moest hij met zijn echt- genoote op het podium komen en werd deze veteraan door den voorzitter ge- hu|digd met een toespraak, waarbij als stoffelijk blijk vergezeld ging een gouden horloge, terwijl mevr. Michels een prach tige bouquet ontving. Daarna hield de voorzitter van Storm. HET FEEST VAN STORMVOGEL Stormvogels f t het Zaterdag schit- -"nd getroff *t zijn feest. Een -tri-re -- iet warmen zonne schijn en frisschen zeewind, die de vlaggen vroolijk deed war en. Heel IJmuiden haast stond dez iag in het teeken van blauw-wit, de kieuren van de Stormvogels. Verscheidene inge zetenen gadden de driekleur uitgestoken, sommige winkeliers hadden smaakvolle êtal etalages gemaakt waarvan wel de mooi ste was die van den heer Jac. Tellier, sigarenmagazijn in de Kanaalstraat. Het sigarenmagazijn Fortuna in de Oranje straat had boven den ingang een „Hulde aan Stormvogels" en van Hotel no. Een waaiden de blauw-witet kleuren. Het was 's middags druk op het Storm- voigels-terrein. Er heerschte een prettige stemming, zoowel op de dichtbezette tribune, als onder de honderden jongste supporters, de jongens langs de lijn. De Harmonie Concordia onder directie van den heer Sam. Vlessing, liet de vroolijkste wijsjes hooren. Om half drie verzamelden bestuur en spelers zich voor de tribune, waar de vooriztter een speech afstak, die door de captains werd beanteoord. Hierop nam de wedstrijd een aanvang en wel tusschen Stormvogels' eerste elf tal en de veteranen van de club, die ge noemd was Michel's oude garde, naar den penningmeester J. Michels. He< is een zeer geanineerde wedstrijd geworden, waarbij het eerste elftal ver in de meer derheid bleef, al mist de oyde garde dan ook in de tweede helft de eer te redden, door een doelpunt te maken. De over winning was met 41 coor het Storm- vogelseiftal. De clou van den middag was echter de groote gecostumeerde wedstrijd, waar aan 25 spelers deelnamen. Deze maakten met de muziek vooriopt eerst een rond gang over het terrein. Het was een aller- koddigst stel. Daar waren natuurlijk Jopie Slim en Dikkie Bigmans, die vooral bij de jeugd het grootste succes hadden, daar was ook Charlie Chaplin, de film komiek. Voorts ene beer, die aan een ketting werd voortgeleid door zijn leider, een heer met gekleede jas en hoogen dop. Zoo waren er 25 van de allerzotste per sonen, een juffrouw, die haar gelaat en buste van achteren droeg, clowns, ridders, harlekijnen enz. 't Grappigst was na tuurlijk de wedstrijd. De beezr was doel- houder en werd daartoe met zijn ketting aan de doelpaal vastgebonden. Edn van de komieken voetbalde steeds met zijn parapluie, een ander liep met een zonne scherm op en weer een ander met een Vr. Om met va can tie naar België te gaan is dan alleen een bewijs van Ne derlandschap voldoende? 2. Zijn er va- cantiekaarten tot 15 Sept. om met spoor te reizen te krijgen? 3. Ik heb kippen die elkaar op den rug geheel kaal pikken. Wat is daar aan te doen? Antw. 1. Een pas hebt u noodig, doch geen visum. 2. Tot 15 September. 3. Koop snavelringen Vr. Sinds eenige weken bewoon ik een nieuw huis en nu blijkt m'n flu- weelen kleed, wellicht ook door het vochtige weer, den laatsten tijd erg te zijn uitgeslagen. Is daar iets aan te doen Antw. We vermoeden dat uw huis vochtig is en is dat het geval, dan zou wel eens kunnen blijken, dat in uw kleed geen vlekken zitten, doch dat het aan 't verkleuren is. Overigens is uw vraag moeilijk te beantwoorden, zoolang we niet weten wat voor soort vlekken het zijn. Een universeel mid del voor alle vlekken is nog niet uitgevonden. Melkvlekkpn worden an ders behandeld dan b.v. olievlekken. Melkvlekken neemt u af met warm water, zoo noodig nawrijvcn met ben zine. Overigens kunt u als vlekken- middel voor uw kleed eens probeeren een tamelijk natte afborsteling met een afkooksel van 60 gr. tabak op 3 liter water. Een ander middel is gelijke deelen lavendelspiritus, zwavel- aether en ammoniak, goed vermengd en gebruikt als benzine. Helpt niets van dat alles, meldt het ons dan nog even. Feestgebouw verwoest. I 7 woningen verbrand. 15 gezinnen dakloosi In de groote zaal van het feest gebouw in de Oranjeboomstraat, te Rotterdam, brak Zaterdagnacht om streeks 3y2 uur een felle brand uit. Zoowel het feestgebouw als een aan tal woningen zijn geheel uitgebrand. Deze groote, uitslaande brand heeft den geheelen nacht de geheele Rot- terdamsche brandweer in actie gé bracht. De „N. Ct." geeft er de volgende bijzonderheden van. De Harmoniever- eeniging „Klein maar Dapper" had een feestavond in het gebouw gehou den, die tot half drie duurde. Korten tijd later ontdekte een knecht den brand, die in de groote zaal was ont staan, vermoedelijk door het wegwer pen van een brandend eindje sigaar tusschen de papieren feestartikelen, Te koop, mooie zwarte piano, volle ronde toon, in zeer goeden, staat. Prijs zeer billijk. Brieven on der No. 3750 Bur. van dit blad. Vermaakt, rep. en moderniseert PEITL, KL Houtstraat 79rood. Scherp concurr. prijzen. Aan huis te ontbieden, onverschillig waar. te koop gevraagd van groote oi kleine omzet, onverschillig waar. Brieven onder No. 7360 Bureau Haarlems Dagblad. VAN DE STADIONBAAN. De 100 K.M. race. Ernstig ongeluk. Een doode en twee gewonden. De wedstrijd wond op het stadion is op een zeer droeve wijze geëindigd. Toen bijna de helft van de 100 K.M. race verreden was deed Snoek een aanval op Blekemolen en wist hem te passeeren. Vlak daarop passeert Bleke molen in de bocht voor het rechte einde bij de onoverdekte tribune Snoeks op zijn beurt en Ullrich, Bleke- molen's gangmaker, let te veel op zijn rijder achter zich. Doordat hij omkijkt houdt hij geen baan en rijdt eenige tientallen meters verder naar beneden Het middenterrein op. Hier sraan, als steeds een aantal verzorgers, die ont zet op zij stuiven. Ullrich tracht nog naar de baan te stufen, wat mislukt, doch hij raakt Snoek's helper,' C. Orle- mans, die meters ver wordt Wegge slingerd. Dan komt Ullrich te vallen en raakt inmiddels nog een anderen Vr. van B., te H. Antw. Welke vraag was dat? 1 Vr. Welke Is de kortste weg van Haarlem naar Volendam en over Am sterdam terug met opgaaf van af stand? Antw. Haarlem, Halfweg, Amster dam, Tolhuis, Buiksloot, 't Schouw, Broek in .Waterland, Monnikendam, TELEFOON 3676 Handel in wijnen en gedistilleerd en door vele andere handelaren in gedistilleerd. Ze kost per geheele ilesch 1 3,—f per halve Hesch 1 1.55 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2