Woensdag 23 Augustus 1922 45ste Jaargang No. 1422 8 Dit nummer bestaat uit 2 bladen. EERSTE BLAD UIT DEN OMTREK. HAARLEM. R. van Harencarspel f. Examens lïoofdacte. Gemeentezaken. Programma Sic transit Vereenvoudiging rechtspraak. Statuten. Verlof Drankwet. Lichamelijke Opvoeding. Rijkspostspaarbank. Kloosterjubilé. Verbetering. Het Bisschopsfeest. Personalia. De verbrande auto. Jacht op grof en klein wild. E. S. M.—N. Z. H. T. M. Nederlandsch Nansen-Comité. OUD* EN NIEUW=HAARLEM. Burgerlijke Stand. Giften. LANGS DEN WEG. WIJK AAN ZEE EN DUIN. ASSENDELFT. J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten. Koningstraat 10 Haarlem. NOORDWIJK. HEEMSKERK. IJIWIOEN. D« ationnemenisprijs 6» draagt voor Haarlem es Agentschappen: Per Kwartaal 3.25 Per Week0.25 Franco per post p. kwart, bij vooruitbet. 3.57 V» Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. [Telefoonnuu. mers: 1426. 2741 en 1748. Postrekening Na 5970 HAARLEMSCHE COURANT Ad verf ent i8n 38 cents per regel - Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusscben den tekst als ingezonden me- dedeeling: 60 cents pei regel Vraag- en Aanbod- advcrtentiën 1—4 regels 60 cents per plaatsing; elke regel meer 15 cent bij vooruitbetaling. Hier ter stede is op 52-jarigen leeftijd overleden de heer R. van Harencarspel, Rijksinspecteur der spoorwegen. De be grafenis is a.s. Woensdagmiddag om 12 uur op de begraafplaats aan de Klever laan. Geslaagd de dames C. A. de Boer, M. P. Visser, M. Verwey, M. Ch. Veen, allen te Amsterdam; J- E. Sickema te Wormer- veer; H. M. A. Willeman te Aalsmeer; A. Walst te Anna Paulowna; H. S. Veltman te Velsen; M. M. Witteveen te Koudekerk l(Z.-H.) en G. Scholten te Amsterdam. HET ONGELUK OP DE STADIONBAAN. De toestand van den Duitsche gangma ker Ulrich, die Zondag j.l. zeer ernstig gewynd werd, is nog steeds bedenkelijk. De begrafenis van het slachtoffer Orle- fians zal Donderdag a.s. plaats vinden. B. en W. stellen voor, Gebr. Lange- iveld te Lisse vergunning te verleenen tot het dempen van een gedeelte sloot langs hun terrein aan de Leidschevaart te Lisse en het hebben van een uitgang van dit terrein over den berm naar bovenge- noemden weg en voorts aan genoemden, voor zoover de rechten der gemeente Haarlem betreft, te verhuren voor den tijd ,van 3 jaren en 4 maanden, ingaande 1 September 1922 en mitsdien eindigende 31 December 1925, een gedeelte, ter grootte ,van 15 M2, van het perceel kad. bekend gemeente Lisse sectie A no. 955, voor If 0,12 per M3 en per jaar. voor het Concert in den Hout, te geven door de Haarlemsche Orkestvereeniging, onder leiding van den 2en dirigent Willem Knikker, op Woensdag 23 Augustus,, des avonds om 8 uur: I. 1. Militarmarsch F. Schubert 2. Ouverture „Fra Dioavolo", M. D. F. Auber 3. „An den schonen blauen Donau", walzer, J. Strauss 4. Fantaisie de l'opéra „Mignon", A. Thomas II. 5. Marche de „la Princesse Polichinelle" 6. Ouverture „Tutti in Maschera", Pedrotti 7. Zwei ungarische Tanze (op verzoek) J. Brahms 8. Suite de l'opéra „Faust" Ch. Gounod Do- torpedoboot „Tangca" is voor 1500 aangekocht door een aprdappe- lenhandelaar en ligt gemeerd aan het Korte Spaarne, waar nu in het ruim, waar vroeger de zoo gevaarlijke torpedo's geborgen werden, aardappelen zijn. De tor pedoboot was voor haar eigenlijke bestem ming totaal onbruikbaar geworden en was reeds ruim een jaar te Amsterdam opgelegd. Een heele verandering anders. Oorspronkelijk bestemd schepen in den grond te boren en aldus mee te werken, aanvoer van producten te verijdelen, moet de boot nu diienen om de menschen van voedsel te voorzien. Er is heel wat bekijks voor het torpe- 'do-aardappelenschip. We hebben reeds melding gemaakt van de invoering van de vereenvoudiging der rechtspraak bij de Kantongerechten. De „Staatscourant" maakt thans mel ding van het Bijzonder Reglement ter be paling van de dagen en de uren van aan vang der gewone zittingen van het Kan- Vingerecht te Haarlem. Burgerlijke en handelszaken Er zal op iederen Vrijdag des voormid dags t 11 uur eene gewone zitting worden gehouden ter behandeling van burgerlijkt Vi handelszaken. Strafzaken. Er zal op iederen Woensdag des voor- middags te 10 uur eene gewone zitting worden gehouden ter behandeling van strafzaken. Buitengerechtelijke werkzaamheden. Voor deze werkzaamheden zal op iede ren Vrijdag des voormiddags te 10 uur eene zititing worden gehouden. Op Nieuwjaarsdag, den Christelijken tweeden Paaschdag, den Hemelvaartsdag, den Christelijken tweeden Pinksterdag, de twee Kerstdagen en den verjaardag des Konings worden geen zittingen gehouden. Dit reglement treedt in werking 1 Sep- "Smber 1922. De „Staatscourant" bevat de statuten Van de N. V. tot exploitatie van de Mo tordekschuit „de Jonge Willem" en van de Vereeniging tot bevordering van Ele mentaire Verstandsoefening, beiden alhier. Burgemeester en Wethouders van Haar lem brengen ingevolge art. 37 der Drank wet ter openbare' kennis, dat is ingeko men een verzoekschrift van G. F. Heiden- daal om verlof ingevolge art. 34 dier wet tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het per ceel aan den Jansweg nr. 9, en van Catha- rina van Wetering, weduwe van P. Schou ten, om verlof ingevolge art. 34 dier wet tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de be- meden-voorlokaliteit van het perceel aan de Molensteeg nr. 7. ftt de gcm. zweminrichting zijn in het tijdvak van 1—15 Augustus totaal 15499 baden genomen, verdeeld als volgl; Abonné's, mannen 5757 Idem vrouwen 4778 35 ets. baden, mannen 162 Idem vrouwen 179 10 ets. baden, mannen 704 Idem vrouwen 693 Kosteloos mannen 180r Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Haarlem en zijne bij - en hulp- postkantoren. Maand Juli 1922. Aan bovengenoemde kantoren werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f '231.716.35 1) en terugbetaald f 272.330.43. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 40.614.08. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg bedToeg 249. Door tuschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op Staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f 3000, en afgeschre ven f 2150. Derhalve meer in- dan afge schreven f 850. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld boekjes bedroeg 2. Idem vrouwen 5432 ïolaal 15490 1) Hiernoder 190 formulieren ad 1 in spaarbank zegels van 5 cent, en 866 formulieren ad f 1 in spaarbankzegels van 1 cent. (Schoolsparen). Do WelEerw. pater 0. H. M. Cami- nada te Delft, herdenkt 1 October, dat hij 25 jaar geleden in de orde van den II. Franciscus trad. Dit bericht zullen de Katholieke Haar lemmers en vooral de parochianen van de kerk van den H. Antonius wel goed in hun ooren knoopen, want ongetwij feld zullen dezen den nog niet zoo lang hier werkzaam zijnden pater van hun belangstelling willen doen blijken. Niet j.l. Donderdag, maar alleen Woensdagavond is in de Kathedraal het orgel bespeeld door den heer Hendrik Andriessen. Aan de lijst van organisaties, welke Zondag j.l. op hot Sportpark te Heem stede aan do huldiging van den Bis schop deelnamen, moet nog toegevoegd worden de „Hanze." Onze stadgenoot, de heer B. van der Velden, is geslaagd voor het te 's-Gra- venhage gehouden examen boekhouden M. O. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem is met ingang van 1 September e.k. benoemd tot leeraar in de Werktuig bouwkunde en de Mechanische-Technologie de heer Ir. G. Hofstede, W.I., zich noemen de en schrijvende Ir. G. Hofstede Koop man, bedrijfsingenieur bij de N.V. Rotter- damsche IJzer- en Metaalgioterij. MaandagavoiïS ongev. 8 u. zijn de over blijfselen van de de vorige week verbran de vrachtauto van den Zeeweg weggesleept. Dit weghalen trok nogal wat bekijks. Door den commissaris der Koningin in Noord-Holland wordt bekend gemaakt, dat in Noord-Holland: a. de jacht op reebokken zal worden geopend op Maandag 2, October 1922, met zonsopgang, en zal worden gesloten op Vrijdag 1 December 1922, met zonson dergang; b. de jacht op reegeiten zal worden geopend op Woensdag 15 November 1922, met zonsopgang, en zgl worden gesloten op Vrijdag 1 December 1922, met zonsondergang; c. de jacht op reekalven niet zal wor den geopend; d. de jacht op klein wild, met uit zondering van die op hazen en fazanten, zal worden geopend op Zaterdag 2 Sep tember 1922, met zonsopgang; e. de jacht op hazen en fazanten zal worden geopend op Maandag 2 October 1922, met zonsopgang; f. de korte jacht dagelijks, met uit zondering van den Zondag, en de lange jacht alleen op Woensdag en Zaterdag zal mogen worden uitgeoefend. In de maand Juli werden op de lijn Amsterdam—Zand voort 340.724 (411.676) reizigers vervoerd; op de lijn Bloemendaal—Ceintuur 209.676 (238.374); op de lijn HaarlemOver- veen 16.363 (22.281); op de lijn Lei den—Heemstede 60.133 (61.165); op de lijn HeemstedeHaarlem—O ver veen 515.442 (511.075); op de lijn Haarlem—Alkmaar 47.076 (48.876). De ontvangsten bedroegen respec tievelijk f 151.472,76 (f i97.6O2.i2V2); f 20.967,60 (f 23.058,13); f 1.617,50 (f2.187,10); f 17.283,45 (f 17.434,78); f 52.455,82 (f 53.147,17); f 11.773,42i/a (f 12,464.33). De tusschen haakjes geplaatste cij fers geven het vervoer en de ontvang sten over Juli van het vorige jaar aan. De muziek, welke men gewoonlijk op de kleine badplaatsen hoort, we behoeven het onzen lezers niet te vertellen, ze weten het maar al te goed, het is of hoempa van een on volledig bezet blaasorkestje of een sentimenteele viooltoon van een gek- doend vioolspeler. Maandagavond waren we té Zand- voort en was het een verrassing eens iets anders te hooren. Het oor werd n.l. gestreeld door de goede muziek van een muziekensemble", bestaande uit 2 violen, alt-viool en piano. Naderbij komende ontwaarden we drie jongelieden, wier houding en streek doch bovenal wier spel, aan leiding gaven te constateeren dat zij wat men noemt „geschoold" waren. En ook de hen begeleidende pianist bleek een muzikaal man te zijn. Het kwarletje stond op een groote last auto en bij informatie vernamen we van een beschaafd collectant, dat twee dezer jongelui aan het Amster- damsche conservatorium studeeren, doch hun vacantie besteden door hier en daar onder den naam Muzieken semble „Fancia" voor bovengenoemd comité concerten te geven en de op brengst aan dat comité af te dragen. Genoemde collectant verklaarde ons Hierboven ziet men de verandering aan den Zijl weg, boek Kinderhuissingel, in beeld gebracht. De eerste teekening herinnert aan den oorspronkelijken toestand met bet buis der iamiiie van der Vossen; op de tweede teekening is het nienwe gebouw der Sociëteit Vereeniging aigcbecld, dat juist dezer dagen door de ver wijdering van de schutting te zien is gekomen. Als een eigenaardigheid mag worden opgemerkt, dat nu op de vier hoeken van de Zijlbrug gelegenheid tot veririssching bestaat: 1ste voor de leden van de „Vereeniging" in hun nieuwe huis; 2de aan den overkant in den melksalon „de Sierkan"; 3de op den hoek Zijlstraat, het welbekende caié „de Zijlpoort" en op den anderen hoek een herberg. Haarlem is nog niet droog! teleurgesteld te zijn over ons Ge meentebestuur, dat weigerde verlof te geven op straat te musiceercn, waar door zij noodeloos werden opgehou den en zonder iets te hebben ont vangen in deze stad, verder konden trekken. We meenden het streven van deze sympathieke jongelui wereldkundig te moeten maken en verzoeken onzen lezers eenige aandacht aan dit en semble te willen schenken en hun oor, doch vooral hun pbrtemonnaie goed open te houden. Op hun ver deren tocht zij hun veel succes ge- wenscht. Zij maken heel goede mu ziek en speelden op ons verzoek een zeer mooi lied van den Russischen componist Glinka. KERKHOFF. Ondertrouwd: 22 Aug. W. Bergsma en S. Wolff. Getrouwd: 22 Aug. J. Bootsma en M. A. J. Poulen; C. C. G. J. Hezemans en P. C. C. M. Negrijn. Bevallen: 19 Aug. A. M. GeijssenJoos- ten, z.; 22 Aug. J. A. de JongBischo- fer 2. 45 Overleden: 20 Aug. P. B. Bosch, 81 j-> M. v. Heemskerkstraat; P. M„ 14 d., d. van R. H Christoffels, Kamperlaan; 21 Aug. N. Jasperse, 48 j., M. v. Heemskerk straat; A. v. Zanten, 71 j., Esschilderstr.; E. PeetoomZijp, 65 j., Rollandstraat. Mej. B. A. f 2 Voor de Weensche Priesters. Aandacht noodiV Aan heel veel huizen ziet men in de raamkozijnen op een dor bovenverdiepin gen een kleine uitstalling van bloemen. Potten met geraniums, reseda's, han gertjes en nog vele andere staan soms in bonte mengeling bijeen, nu en dan niet onaardig gearrangeerd, maar toch gewoonlijk wel een niet heel vaardig6 hand op het gebied van „tuinieren" ver radend. Doch dat doet er minder toe. Het toont toch liefde van de menschen voor de bloemen en hun liefhebberij voor de verzorging er van doet aangenaam aan. Doch die bloemenrekjes brengen ook wel eens onaangenaamheden en toch der gelijke, welke zoo gemakkelijk vermeden kunnen worden. Bij het begieten der bloemen bijv. is toch heel makkelijk er tegen te -waken, dat een waterstraaltje op een of anderen argeloozen voorbij ganger terecht komt. Ook is heel goed er voor te zorgen, dat bloemen of blade ren, welke afvallen en op de straat te rechtkomen, onmiddellijk verwijderd wor den, daar zij ander3 wel eens gewaar voor de passage kunnen opleveren. Wat dezer dagen in een onzer hoofdstraten te zién was, was evenwel mA die zorg in flagranten strijd. Het is mogelijk, dat een wervelwind langs het perceel ge gaan is, de stoep er voor was als be zaaid met bladeren en bloemen, uit den hooge nedergedaald. Het was meer dan erg, zooals het er daar nitzag. Waarom dan niet meteen zoo iets weg doen rui men; dat is toch zoo'n heksentoer niet, Het verhoogt het aspect van onze stad en doet het verkeer vooral voor be jaarde voetgangers minder g viar ijk zijn Als de vele „vensterbank-bloementuin houders en- houdsters" eens wat meer acht hieraan schenken, komen we al een heel stuk in de goede richting.. Raadsvergadering. Maandag j.l. vergaderde onze gemeenteraad voltal lig. Voorzitter de Burgemeester. Na voorlezing en goedkeuring der notulen deed de voorzitter voorlezing van in gekomen stukken, w.o. een van Ged. Staten betreffende de salarieering van den gemeente-ontvanger. De heer Eerhart brengt de werk zaamheden van dezen ambtenaar ter sprake, wijl zeer velen ten onrechte meenen, dat die thans geheel of groo- tendeels vervallen zijn. Daartegenover stelt de heer Kruit hof de meening, dat de arbeid van den ontvanger slechts de helft is van vroe ger, weshalve spr. voorstelt het salaris van den opvolger van den heer B. W. Langendijk te stellen op een maxi mum van f 1300. De Voorzitter verdedigt de thans geldende salarieering op grond van de groote verantwoordelijkheid des ontvangers. Na pleidooi ook van de zijde des wethouders Vink, komt het voorstel-Kruithof in stemming en wordt aangenomen (4—3). Voor de benoeming van leden voor het college van zetters, maakt de raad de volgende dubbeltallen op: J. de Wildt en P. J. de Wilde; S. Rol en B. M. Vink. De raad aanvaardt in haar geheel de verordeningen betreffende gemeen schappelijke regeling tot uitvoering der Vleesclikeuringswet, zooais die door Beverwijk zijn vastgesteld. Wat betreft de salarieering der ambtena ren, deze komt bij de begrooling ter sprake. Voorshands verzet de heer Kruithof zich er tegen, dat raadsleden van Beverwijk het salaris van den hulpkeurmeester hooger willen stellen dan f 2000. Vastgesteld wordt de gemeentereke ning 1921 op cijfers, zoo snel voor gelezen, dat wij, in deze materie niet bijster sterk, ze niet vermochten te noteeren. Aan de commissie van on derzoek wordt dank gebracht. De raad wijdt bijzonder veel aan dacht aan den ter vaststelling aan geboden staat van oninbare en nog te verhalen posten. Met nadruk wordt het dagelijksch bestuur verzocht streng op te treden en het systeem van loonbeslag toe te passen, wijl er gezinnen zijn, die geen cent willen opbrengen en toch inkomens hebben van over de f 100 per week! Aan de orde is de groote kwestie van de verlegging van de tramrails tegenover het raadhuis. Blijkens de uiteenzetting van den voorzitter wil len Gedeputeerde Staten de rails van den noordelijken kant van den Zeeweg verlegd zien naar den zuidelijken en komt die verandering, welke zgn. dient met het oog op de verkeers veiligheid op een bagatel van f 8000, ongeacht verdere onkosten als een eventueele schadevergoeding uit te be talen aan de E.P N. voor een onver mijdelijke stagnatie van het tramver keer. B. en W. zijn overtuigd, dat het verkeerd werk is, maar Gedep. Staten staan zoo fel op de verlegging, aldus door den hoofdingenieur van den Waterstaat geadviseerd, dat de voorzitter voorstelt toe te geven, ten einde te voorkomen dat den burge meester van hoogerliand last gegeven wordt om het werk uit te voeren. Wethouder Vink verklaart, dat de wethouders met dit voorstel niet mee gaan, omdat, waar alom bezuiniging gepredikt wordt, hier van de gemeente noodeloos een uitgave van plm. f 10000 geëisch wordt en omdat om een ge vaar weg te nemen, door de verleg ging doodsgevaar geschapen wordt met het oog op den muqr en de beek, waarlangs de tram zal komen te loopen. De heer Eerhart zon, om aan Ged. Staten tegemoet te komen, met het voorstel genoegen kunnen nemen, wan neer de bewuste muur weggenomen en de beek gedempt werd. Wat nu voorgesteld wordt is geen verbetering, doch het tegendeel van verkeersveilig heid. Thans acht spr. het geraden, Gedep. Staten tot een nader onder zoek uit te noodigen. De voorzitter beaamt, dat dit met het oog op de kosten gemotiveerd zou zijn. De heer .Geip wijst er op, dat hier een uitgave geëischt wordt, die niet in het algemeen belang is, terwijl men werkelijk noodige dingen, als bijv. een behoorlijke waterafvoer, niet eens krijgen kan. De heer Kruithof noemt o.m. de schade van dc landbemesting, die uit de afsluiting van den Zeeweg zal re- sulteeren en beklaagt den voorzitter, dat hij dit voorstel moest doen. De heer Schelvis eindigt zijn ver weer met den wensch, dat Gedep. Staten op dit besluit terug zullen ko men, ook al met het oW 't levens gevaar, dat men gaat >en. De heer Priester hee t ,j<li nu reeds 40 jaar lang verheugd, dat de rails zoo lagen omdat thans het uitzicht van en op de tram vrij is, wat op houdt als het gevraagde wordt uit gevoerd. Ten slotte neemt dc Raad met al- gemeene stemmen het voorstel aan van den heer Vink om alsnog het voorstel aan te houden en inmiddels aan Gedep. Stalen een adres te rich ten, houdende verzoek om een na dere enquete. Aan de orde wordt gesteld een adres van de V. V. V., welke een extra-subsidie van f 300 vraagt in ver- Jband met de onkosten, gemaakt bij rde opening van den Zeeweg. De Voorz. verklaart deze subsidie in uitzicht gesteld te hebben, toen de V. V. V. op zich nam den weg te openen in de plaats van het bestuur der gemeente, dat eene officieel ope ning achterwege, liet om de Provin ciale autoriteiten niet te irriteeren, zie eisch hierboven. De Raad blijkt het werk der V. V. V. in deze algemeen te waardeeren en aanvaardt een voorstel van den heer Schelvis om zuinigheidshalve niet f 300, doch f 200 toe te staan. Q.m. vraagt de heer Schelvis naar de kwestie der E. P. N.-terreinen te Wijk aan fee. De Voorz. zal een on derhoud dienaangaande hebbeU met den heer Belinfante. De heer Schelvis is van meening, dat de opzichter der gemeente on- noodig geadviseerd heeft tot closet en lichtreparaties aan het stembu reau te Wijk aan Zee. De Voorz. weerlegt dit aan de hand van eigen bevindingen. De heer Gerp vraagt te beletten dat de menschen zich opstellen tus schen badkoetsen en Zee, daar dit voor de baders zeer geneerend is. De Voorz. verwondert zich, dat dit voor kon vallen wijl hij maatrege len daartegen bevolen heeft. De heer Vink bevestigt de verkla ringen van den heer Gerpx. De heer Priester brengt de schouw ter sprake. De heer Eerhart wil hulde bren gen aan het hoofd der politie voor de goede diensten bewezen tijdens het badseizoen te Wijk aan Zee. Na dankzegging van den heer Geys voor een verbetering door B. en W. bewerkstelligd, sluit de voorzitter de ze geanimeerde vergadering. Ongeluk. Dezer dagen had bij de in aanbouw zijnde Openbare School in het Zuid-Einde een treurig ongeval plaats. De metselaar Y. Veenis viel van een hoogle van 9 10 M. naar beneden en bezeerde zich dermate dat hij op advies van dc heeren Medici Bon en Ouwerkerk direct naar het ziekenhuis te Zaandam is ver voerd. Zijn toesland blijft zeer zorgelijk. Schoolfeest. Onder begunstiging van schitterend weer hebben de kinderen van de Kerk met School een reisje gemaakt naar Bergen aan Zee. Eerst per boot van Buitenhuizen naar Alkmaar en vandaar per tram naar Bergen aan Zee, waar vol op genoten werd. Het fanfarecorps „Har monie" luisterde zooals steeds het school feest op met de noodige lustige en opge wekte muziek. Tn goeden welstand arri veerde de jeugd onder vroolijke muziek des avonds om 8 uur aan de landings plaats Vrouwenverdriet. Ontvreemd. Tijdens het Concours te Alkmaar, waar onze burgemeester als be langstellende en liefhebber van muziek te genwoordig was, is diens overjas door een bezoeker of bij vergissing of met opzet meegenomen. Vermoed wordt, dat opzet in 't spel is dus dat de jas wel niet meer aan den rechtmatigen eigenaar zal terug komen. Plechtige Intronisatie Zondag 20 Aug. was voor de parochianen van St. Odul- phus alhier een dag van bijzondere betee- kenis omdat een daad is gesteld, getui gende van geloof en liefde voor het H. Hart van Jezus. Eerstens was het aanbiddingsfeest, dat door de Assendelfters dit jaar op bijzon dere devote wijze is gevierd en tweedens zou op dien dag het H. Hartbeeld ge plaatst in den tuin voor de pastorie plechtig worden geintroniseerd. Om half zeven celebreerde de HoogEerw.. Deken J. A. T. Thier van Rotterdam een plech tig lof. Op het priesterkoor hadden een achttal geestelijken plaats genomen. De kerk was eivol met geloovigen. In pro cessie met vaandels en banieren trok men naar het feestterein, waar de intronisatie zou plaats hebben. Nadat het beeld door Deken Thier was gewijd, werden de ver- Barometerstand 7.50. Achteruit. OPGAVE VAN; dere ceremoniën door Z.Ew. Heer Pastoor verricht. Daarna beklom Mr. Dr. Jan van Best het spreekgestoelte en hield een feestrede, diep treffend, soms hevig ont roerend, rijk van inhoud en keurig van vorm, een feestrede, zooals alleen Mr. Dr. Jan van Besf er een kan houden. Daarna een bloemenhulde aan het H. Hart door de kinderen van de bijzondere scholen onder leiding van de Eerw. Zusters en hel personeel der R. K. Jongensschool. Met de bloemen in de hand, die straks als offerande moesten dienen aan Jezus' H. Hart zongen de kindereen op onge kunstelde wijze onder leiding van den heer De Koning, onderwijzer aan de jongensschool een jubellied Jezus' ter eere. Het fanfarecorps onder aanvoering van den heer G. Landman blies een drie tal processiemarscben en het R. K. zang koor zong onder directie van den heer J. J, A. J. Barnhoorn het „In nomine Jesu van Handel en het „Jubilate Deo" van S. Kroon. Tot slot met begeleiding van fan fare, het indrukwekkende lied „Aan U, o Koning der Eeuwen." Assendelft is dus plechtig toegewijd aai, het H. Hart van Jezus. Mogen we het ons waardig toonen, dan zullen de heil rijke gevolgen voorzeker niet uitblijven. Het was een dag van Roomsch leven en Roomsche blijdschap. Processie naar Heiloo. Woensdag 22 Aug. gaat de Assendelftsche processie naar Hei loo. Een groot deel van het R. K. zang koor, het fanfarecorps en 't nooidge aan tal bruidjes zullen haar vergezellen, zoo dat de procesie schitterend beloofd te worden. Nu nog een groot, een zeer groot aantal deelnemers, dan is de rocessie In elk opzicht een succes. Voor het te 's-Gravenhage gehouden ex amen Fransch L. O. slaagde de heer G Poel, alhier. Diefstal. Maandagnacht hebben eeni ge onverlaten een bezoek gebracht aan de druivenkas in den tuin van Mevr. de Wed. L. A. Binnendijk en de daar aanwezige druiven gestolen en een heele ruïne aangericht. Bloem ent rntoonsteling Feb-uari 192-> De tentoonstelling commissie der afd. Noordwijk van de Algomeene Vereenigirg voor Bloembollen-cultuur h'rinnert be langhebbenden er aan, dat het nu tijd is om bollen, die voor den broei moeten dienst doen uit te zoeken. Wij kunnfln neg mededeel en, dat de commissie de be schikking heeft over een vrij ruim treJc- kastje, waarin kleine inzendingen op nader overeen te komen voorwaarden ge forceerd kunnen worden.. Dit moge voor velen die wel zouden willen exposeeren, maar geen broeigelegenheid hebben, aan aansporing zijn om mee te doen. Bijtijds. Zaterdagavond stapte een juffrouw uit de tram, die vanuit Leiden te tien uur n.m. in ons dorp arriveer*. Van de tegenovergestelde richting kwam een auto aanjagen. De passage is, wan neer de tram stopt aan het station Voorstraat, heel smal. Wanneer de juf frouw zich niet ijlings stijf tegen den tramwagen had gedrukt, was ze zeker verpletterd geworden. Door de beduusd heid der omstanders is het auto-nummer niet bekend. E.S.A.-gebouw. Sedert eenigen tijd werklieden bezig geweest aan de Zuid zijde van het gebouw der K.S.A., om een nieuw gedeelte, waarin verlof geves tigd wordt, bij te trekken. Dit gedeelte is nu j.l. Zaterdag opgeleverd en nog dienzelfden avond in gebruik genomen. Het ziet er keurig netjes nit en aan den uitvoerder, den heer H. alhier, komt zeer zeker een woord van lof toe. Weer bewoonbaar. De huisbaas H. te Heemskerk, die voor eenigen tijd te rug een huis staande aan „de Kleis' onbewoonbaar maakte, door er alle deu ren en ramen nit te breken, heeft nu vermoedelijk op last van hcoger hand, dit perceel bewoonbaar gemaakt, dcor er de deuren en ramen weer in te brenge- Als 't maar tijd wordt 1 De 'Haringvisscherij. Tot en^ met 18 Augustus zijn in ons land in 112 reizen aangebracht. 34918 tonnen haring, tegen 67263 tonnen in 405 reizen in 1921. Te Ylaardingen brachten 11 schepen 3430 tonnen aan, te Maassluis 1 schip 238 tonnen, te Scheveningen 18 schepen 5572 tonnen en te HJmuiden 12 sch« pen 2090 tonnen. De gemiddelde vangst per schip be droeg ruim 19 last. Er zijn schepen met prachtige aanvoeren, andere brengen weer weinig aan. Eigenaardig is dat de 11 schepen te Ylaardingen en de 18 te Scheveningen gemiddeld ruim 300 ion aanbrachten, terwijl de 12 schepen te IJmuiden het lang niet tot 200 ton gemiddeld brachten. Te IJmuiden kwam de vorige week de motorlogger Vischjan IV aan met de mooie vangst van 416 ton haring, bo nevens 8 kaatjes makreel

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1