Restanten-Opruimiis Dit nummer bestaat uit twee bladen. - Eerste blad In en om Haarlem. mÊm- Donderdag 24 Augustus 1922 45st® Jaargang No. 14229 Uit den Haariemschen Gemeenteraad. DE INCASSODÏENST. UIT DEN OMTREK. L PAANAKKER's SCHOENMAGAZIJN HAARLEM. Vacantie Haarlem's Muziekkorps. 10 uur bollenpellen na 15 Augustus? LANGS DEN WEG. GR. HOUTSTRAAT 46 Op hol. Waarschuwing. Vrijstelling geweigerd. Jaarbeurs te Utrecht. GEMEENTEZAKEN. OUD- EN NIEUW HAARLEM. Faillissementen. Treinroof. Rechtpleging in lichte strafzaken. De Haarlemsche Schoolvereeni ging. 25-jarig bestaan. Gevonden voorwerpen. ^NDERUtó J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten. Koningstraat 10 Haarlem. Ds abonnementsprijs b*- draagt voui KaarUu BH Agentschappen; Per Kwartaal 3.25 Per Week 0.25 Franco per post p kwart, bij vooruitbet. 3.57 K Bureaus: Nassaulaan 49 Haarlem. Teleloonnun iiers: 1426 2741 en 1748. Postrekening No. 5970 Advertentiën 35 cent* per regel Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusscben den tekst als ingezonden me de deeling: 60 cents pei regel Vraag- en Aanbod- advcrtenfiên 1—4 regels 60 cents per plaatsing; elke regel meer 15 cent, bij vooruitbetaling. Er moest een bepaling in de gemeen tewet zijn, waarbij de burgemeester de bevoegdheid had om op een bepaalden dag en een bepaald uur een stembus ten stadhuize klaar te zetten, waarin de raadsleden onder toezicht van den secre taris hun stembriefjes konden werpen, over voordrachten van B. en W. tot bet doen van benoemingen. Was dit mogelijk, Jan zouden raadsvergaderingen als van gisterenmiddag overbodig zijn. Immers, nu was de burgemeester verplicht een ver gadering uit te schrijven met het oog op de vele te vervullen posten bij het lager onderwijs, de vervolgcursussen enz. Dat kan niet tot September wachten. Maar daarvoor alleen is het zonde en jammer een raadsagenda op te maken en dus worden er wat loopende zaken bij gezet. En eenmaal bij elkaar, weet dan de Raad wel een paar uurtjes vol te praten; hoe dat is den heeren na afloop zelf een raad sel! Van het bestuur van den R.-K. Politie bond Sint Michaël was een verzoek om subsidie ingekomen voor de vakschool voor agenten. De school laat iedereen toe, die de christelijke beginselen is toe gedaan en geeft een diploma na afloop van den cursus, B. en W. adviseerden voor het loopende jaar 25.en voor het volgend jaar 50.te geven. En over zoo iets wordt in onzen Raad een debat gehouden! De heer Peper achtte het noodig, naar aanleiding van dit ver zoek zijn bekende bezwaren tegen het bestaan van een politiemacht en tegen het subsidieeren van confessioneele vereeni- gingen voor de zooveelste maal te berde te brengen en meende bovendien, dat, wanneer zelfs het diploma van den neu tralen bond geen bewijs van deugdelijk heid gaf, zeker deze imitatie geen waar borgen zou schenken. Den heer Peper gunt men in onzen Raad tulke ontboezemingen; de man zit nu een maal op zijn eenzame pest om altijd maar te getuigen voor zijn communistische be ginselen. Maar dat de heer Poppe nu voor de sociaal-democratische fractie ook nog een rede en een nog veel langere ging houden tegen deze 25.contributie aan „Sint Michaël", was toch al te gek! De heer Poppe, de ijverige, had zich niet tevreden gesteld met de lezing van het adres, maar had ook de toelichting bestu deerd, een toelichting, welke voor een aanvraag aan den Haariemschen Raad overbodig kan genoemd worden, maar waarin de heer Poppe toch wel met wat al te veel achterdocht een poging ont dekte om van de politie een klasse-in stituut te maken, Niemand gaf eenig ant woord op de toornige uitvallen der beide roode heeren, waardoor het vuurwerk als een natte zevenklapper aandeed. Het voorstel van B. en W. werd met 14 tegen 12 stemmen aangenomen. Daarop kwam het voorstel van B. en W. aan de orde, om van de beslissing van Gedeputeerde Staten betreffende de Haarlemsche Schoolvereeniging in hooger beroep te gaan bij de Kroon. Wethouder Heerkens Thijssen deelde daarbij mede, dat het de bedoeling van B. en W. was, een verwerping van hun voorstel door den Raad uit te lokken; zeker een niet alledaagsch geval! Men herinnert zich, dat de Raad onlangs weigerde tegen het «dvies van B. en W. in, gelden beschik- Daar te stellen voor een school van ge noemde vereeniging in het Florapark. Ge deputeerden beslisten daarop, dat B. en W. opnieuw een voordracht zouden in dienen en dat de Raad de gevraagde gel den dan wel zou toestaan, B. en W. wer den dus in het gelijk gesteld. Op deze be slissing van Gedeputeerden, staat, vol gens de wet, beroep open op de Kroon. B. en W. zijn echter van meening, dat dit beroep een onbegonnen werk is en dat men nul op het rekwest krijgt. Vandaar hun voorstel om in hooger beroep te gaan met het advies aan den Raad om dat Voorstel te verwerpen. Het voorstel werd •chter toch aangenomen met 14 tegen 12 stemmen, zoodat de Raad het er nog eens op gaat wagen. Er werd door den heer Wolzak nog een andere mogelijkheid geopperd om van den voorgenomen schoolbouw in het Florapark af te komen, n.m. het bestaan van een servituut op den grond, waarbij alleen het bouwen van villa's daar ter plaatse zou toegestaan zijn. Wethouder Heerkens Thijssen bestreed dit met een geleerd betoog. Mr. Loosjes vertelde de historie van deze zaak: de Doopsgezinde gemeente zou indertijd het geld voor aankoop van dezen grond aan de ge meente beschikbaar hebben gesteld onder voorwaarde, dat daar niet anders dan vil la's zouden worden gebouwd; een érf- belastbaarheid dus van den grond. Wet houder Bruch betoogde daartegenover, dat deze oude historie geen zin meer had, omdat de Hooge Raad heeft uitge maakt, dat zulke algemeene condities niet verplichten. En nu mag de Raad zoo machtig zijn als hij wil, het Burgerlijk Wetboek kan hij niet corrigeeren. De heer Wolzak beaamde dit alles - wij zijn 't ook on dit punt, als op vele andere eens, schertste mr. Bruch aan 't adres van zijn partijgenoot maar onze notaris wilde toch betoogen, dat er een moreele, zij het dan geen wettëiijke verplichting voor den Raad kan bestaan om, waai' alle bou wers tot nog toe aan villabouw in het Florapark gehouden zijn geworden, geen uitzondering voor deze eene school vereeniging toe te staan. Wij vreezer^ech- ter, dat met dit ethisch argument de tot standkoming van de school in het Flora park wel niet zal worden belet. Er was nog een andere aanvraag om geld op grond van de nieuwe onderwijs we't, n.m. van dg vereeniging „School met den Bijbel" om een lagere school te kun nen plaatsen in de Leidsche buurt. De heer Poppe probeerde om den Raad ook hierbij te bewegen tot een afwijzende houding. Een gemeenteraad is toch geen automaat, waar je aan den eenen kant een dubbeltje in gooit en aan den anderen kant een school uitkomt, vroeg dit Raads lid verontwaardigd, Maar zijn vergelijking deugt niet. Geen dubbeltje, maar een aan vraag wordt er in den gemeenteraad „gestopt". En hier was het een verzoek om 148.500. De heer Poppe wilde er niet aan. Opnieuw vroeg hij om overleg ging van de lokalen, waarover de ge meente beschikt, alvorens hij over deze aanvraag wilde beslissen. Wethouder Bruch zei niet onjuist, dat het argument van de lokalenruimte on uitputtelijk scheen om den particulieren schoolbouw tegen te houden en toonde aan hoe onzinnig het was, om tegen deze aanvrage in te gaan, welke in alle op zichten aan de wettelijke eischen vol deed. Waar in het betoog van den heer Poppe een verdekte insinuatie zat, als zou het gemeentebestuur het openbaar onderwijs maar aan zijn lot overlaten, terwijl het bijzondere zijn volle pond kreeg, was het niet onaardig en zeker buiten verwachting van den heer Poppe, den heer Loosjes spontaan hulde te hooren brengen aan de onpartijdige en tevens uitmuntende lei ding der onderwijsafdeeling door wethou der Bruch; mr. Loosjes, liberaal en des kundig op onderwijsgebied als weinigen in den Raad! De heer Poppe was zoo verstandig geen tweede maal het woord, nooh min der stemming te vragen dan alleen om zich met de toezeggingen van den wet houder tevreden te verklaren. De rondvraag was hoe zou het anders op zoo'n mageren middag! druk bezet. We vermelden slechts 'n enkel punt. Het sociaal-democratisch raadslid, de heer Kingma, verwekte een klein rel letje met een interpellatie over de weige ring van den burgemeester aan den Bond van arbeiderszangvereenigingen in Ne derland om op 27 Augustus a.s. een vuurwerk af te steken in het Bronge bouw. Aan de Vereeniging „Koninginne dag" was dit wel toegestaan, fantaseerde de heer Kingma, zeker omdat de Com missaris van politie voorzitter dier ver eeniging is. Maar aan den bond van so cialistische zangvereenigingen wordt het geweigerd. Dat is partijdig enz.l Heel veel blijft er van dit betoog, bij nader inzien, niet over. De Commissaris van po litie is eerst de vorige week als lid van het bestuur van „Koninginnedag" gein stalleerd. De heer Kingma is dus niet bijster goed ingelicht. En wat de „partij digheid" betreft, de burgemeester ver telde, dat hij reeds vier maal achtereen heeft toegestaan vuurwerk af te steken in het „Brongebouw". Maar de omwoners meenen nu genoeg overlast te hebben ge had, speciaal de Mariastichting, het Dia- conessenhuis en Sarepta. De zieken kla gen erover. Nu heeft de burgemeester be- s'oten geen vuurwerk meer in den tuin van het „Brongebouw" te laten af steken; men moet maar een ander terrein zoeken. Bij uitzondering, uit oude traditie, zal het misschien alleen nog aan „Konin ginnedag" worden toegestaan, wanneer de2e Vereeniging dit jaar zoo spoedig geen andere gelegenheid kan vinden. Partijdig? Wel de vorige maand is het verlof nog verleend aan de socialistische zangvereeniging „de stem des Volks". Ondanks dit alles diende de heer King ma toch een motie in, om de houding van den burgemeester af te keuren. Vermake lijk was de mededeeling van den heer Peper, dat hij tegen deze motie zou stem men, omdat zijns inziens de arbeiders in dezen ernstigen tijd wel wat anders te doen hebben dan te fuiven en pleizier- reisjes te maken, waarin de leiders der S. D. A. P. hun voorgaan! De motie werd natuurlijk verworpen. De overige vragen en antwoorden vindt men in het verslag. In de laatste raadsvergadering is bij de rondvraag geklaagd over den gemeen telijken Incassodienst en van de tafel van B, en W, werd toegezegd, dat alle aan dacht aan de zaak zou worden gewijd. Men kon er op rekenen, dat na korten tijd alles op rolletjes zou gaan. Wij schreven toen zelf ook al eenigen tijd bezwaren tegen de werking van den nieuwen dienst in de pen te hebben, maar deze nog voor ons te hebben gehouden, omdat men redelijkerwijze niet alles gelijk mag eischen. Nu zijn dezer dagen opnieuw de waar schuwingsbriefjes van den Incassodienst uitgereikt en tot onzen spijt moesten wij constateeren, dat er niets hoegenaamd is veranderd. Of ja, om eerlijk te zijn mo gen wij niet verzwijgen, dat de kleur der briefjes van oranje tot rood is opgeloo- pen. Verder heeft men het nog niet kun nen brengen En wat wil men nu met deze waarschuwing? Er wordt meegedeeld, dat acht dagen na ontvangst van het pa piertje een beambte zal verschijnen met een kwitantie. En wanneer deze niet vol daan wordt, is men verplicht het bedrag zelf te brengen aan het kantoor in de Kruisstraat. Wanneer men nu dat alles aandachtig gelezen heeft, keert men zijn papiertje om en zoekt naar het voornaam ste, het cijfer van zijn schuld. Maar wat denkt ge? Dat de gemeente evenals een particuliere leverancier een nota geeft? Gij kunt toch zelf uw meter- kaarten opzoeken: den laatsten stand van den vorigen aftrekken om te zien hoeveel K. W. electrischen stroom, hoe veel meter gas en hoeveel water ge hebt gebruikt? Gij zult dan elk cijfer verme nigvuldigen met den prijs van gas en elec- triciteit per eenheid, wel onderscheidend of ge een gewonen of een muntmeter hebt; ge zult niet vergeten er uw me- terhuur bij op te tellen en ook onthouden of deze maand of een volgende de Wa terleiding recht heeft u aan te spreken. Alles wel geteld en onderscheiden zult ge met gepast geld klaar kunnen staan, wanneer de kwitantie wordt aangeboden. Gij kunt dan ook controleeren, of uw re kening juist is geweest. Want, let wel, uw nota wordt u gelijk met uw kwitantie aangeboden, opdat een gemeente-instel ling toch maar in niets op een particu lieren leverancier zal gelijken. En ten slotte: bedenk wel, dat gij uw kwijtingsbriefje geen kwitantie moogt noe men, wanneer het verschuldigde bedrag de som van 10 overschrijdt. Dan be hoort ge al uw briefjes te bewaren, die dan aan het einde van het jaar tot één echte kwitantie versmolten worden. Vermoedelijk schuilt er in deze bu reaucratische administratie veel schoon heid, welke het ons nog niet gegeven was te ontdekken! In hun prae-advies, uitgebracht op het verzoek der Haarlemsche Orkest- vereenigfng, vacantie aan hun orkest leden toe te kennen, zeggen B. en W„ dat h.i. het verzoek zooals het luidt (een wijziging aan te brengen in art. 2 van de overeenkomst met de gemeente) niet kan worden ingewilligd. Immers dan zouden in den Hout 36 vaste con certen worden gegeven. Hun is echter na een onderhandsche bespreking, ingeleid van de zijde van verzoekster gebleken, dat het muziek korps bereid is om zijn de door even- tueele vacantie te weinig gegeven con certen op een of andere wijze in te halen. !m Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. voor het verzoek om wijziging der overeenkomst af te wijzen; en ver der te hesluiten hen te machtigen, met be houd van het aantal in art. 2 der over eenkomst voorgeschreven openbare mu ziekuitvoeringen, met de ConcertvereeW- ging „Haarlem's Muziekkorps" zoodanige regeling te treffen, dat aan de leden van het muziekkorps een vacantie van veertien dagen vóór 1 October kan wor den toegekend. Het „Wkbl. v. BI. Crt." maakt melding van een met den Minister van Arbeid ge voerde correspondentie teneinde o.m. ook na 15 Augustus (den datum, tot welken de collectieve overwerkvergunming van hloembotlenpellen gold), 10 uur per dag te mogen arbeiden. Uit het antwoord van den minister blijkt nogmaals: le dat van de werkzaamheden in het be drijf strikt alleen het pellen onder .de wet valt; 2e dat na 15 Augustus elk ondernemer, die het noodig heeft, op de bekende wijze per formulier aan zijn Arbeids-Inspectie, over we rik verg u n n i ng moet aanvragen, die wel zal worden verleend. Door den .R.K, Diöc. Kweekersbond was den minister eveneens verzocht, voor wat betreft de bedrijfstakken; pellen, verpak ken en verzenden van bloembollen verlen- Vandalisme. Het schijnt alsof de baldadigheid der jeugd hand over hand toeneemt. In de laatste dagen heeft men ver scheidene berichten over verregaande baldadigheid kunnen aantreffen. Te be treuren valt het zeer zeker, dat de Haarlemsche jeugd en jongelingschap steeds meer haar vernielzucht schijnt bof te willen vieren. Op steeds brutaler wijze treden zij op. Onlangs door een straat pas- seerende in het Schoterkwartier, viel ons oog op een groot gebouw, hetwelk ren flinke muiirvlakte had (er waren weinig ramen in). En die geheele muurvlakte was als bezaaid met kluiten vochtig zand (de straat was kortelings te voren opgebroken geweest en het had flink ge regend), welke de lieve jeugd er op ge worpen had. 't Mag wel een wonde1" heeten, dat de ruiten het niet hadden moeten ontgelden. Doch dit kan men nog als straatschenderij beschouwen. Maar wat te zeggen van de kwajongens van 3 en 11 jaar die een brandje gesticht heb ben in de school aan het Sophiaplein? En hoe het laffe werk te bestempelen van het drietal, dat de vorige week het bin nenwerk van een houten keet op schan dalige wijze vernielde? Zulk laf ..dalis me doet een mensch so-w do handen jeuken. De mentaliteit van de „spes patria" wordt ei niet beter op. Er zal strenger opgetreden moeten worden. Flinke straf fen moeten worden uitgedeeld, die zullen er dan den schrik toch wel wat inbrengen bij het baldadige jonge volkje. En verder kan een ieder meehelpen, het vandalisme te bestrijden, door daar, waar baldadig heid gepleegd wordt, handelend en door tastend op te treden tegen de bedrijvers or van. Als alle goedwillenden hiertoe medewerken, zal ook hier het mooie spreekwoord: „Eendracht maakt macht" waar blijken te zijn. ging van den arbeidstijd te willen toestaan, tot een maximum van 10 uren per dag. Van den minister is daarop het volgend antwoord onvangen: „Artikel 1, eerste lid, onder a der Ar beidswet 1919 houdt in, dat de wet niet van toepassing is op arbeid, die verricht wordt, in eene onderneming van Land bouw, Tuinbouw, Boschbouw, of in een veehouderij. In het 2de lid, onder b en c. worden intusschen eenige werkzaamhe den opgesomd, waarvoor de wet geldt, ook wanneer zij geacht kunnen worden in een der genoemde bedrijven te worden verricht. Onder deze opsomming is onder c. ook be grepen het pellen van bloembollen. Niet genoemd zijn eahter het verpakken en het verzenden van bloembollen, zoodat, ge schiedt deze arbeid in eene onderneming van tuinbouw, daarvoor weder de algemee ne regel, neergelegd in het 1ste lid, onder a van artikel 1. der Arbeidswet 1919 geldt. In het door U ter sprake gebrachte geval is derhalve het verpakken en het verzenden van bloembollen aan dè werking der wet onttrokken. Ik voeg hieraan nog toe, dat. mocht het noodzakelijk blijken, om in eene bepaalde onderneming ook na 15 Augustus e.k. voor het pellen van bloembollen den normalen werktijd te overschrijden, het hoofd of de bestuurder der betrokken onderneming zich met een gemotiveerd verzoek om eene ver gunning tot overwerken tot het bevoegde districtshoofd der arbeids-inspeotie behoort te wenden." Dinsdagavond omstreeks half 7 is op de leidsche va art een paard bespannen voor een tweewielig rijtuig, doordat het schrok voor de tram, op hol geslagen. De be stuurder, J. B„ en diens vader, die in het wagentje gezeten waren, wisten er bij de Pijlslaan af te springen. Het paard is doorgehold tot den hoek ZijlwegKin derhuissingel. waai het kwam te vallen, waarmee de holpartij, welke wonder bo ven wonder zonder ongelukken is afge- loopen, eindigde Door de politie zal in den vervolge strenger opgetreden worden tegen wiel rijders, die op voetpaden en trottoirs fiet sen. Bij besluit van den Minister van Oor log van 17 Augustus 1.1. is het verzoek van C. Ligtvoet om vrijstelling van den militairen dienst wegens aanwezigheid van een bijzonder geval afgewezen. De secretaris van de Vereeniging „Ne- derlandsch Fabrikaat" afd. Haarlem en Omstreken verzoekt ons het volgende op te nemen: Door den Raad van Beheer van de Ver eeniging tot het houden van Jaarbeur zen werden de vorige week uitnoodigin- gen rondgezonden voor een bezoek aan de 7e Jaarbeurs die van 4 tot 9 Sept. a.s. in het daarvoor bestemde groote gebouw te Utrecht zal worden gehouden en werd de medewerking ingeroepen van de Ver eeniging Nederlandsch Fabrikaat om dat bezoek te bevorderen. Daar de Jaarbeurs bedoeld is voor al len die bij handel en nijverheid betrokken zijn, kan een bezoek zeer worden aanbe volen Ook particulieren worden wel toe gelaten, en is het ook voor hen, en voor al voor hen, dié belangstellen in onze Ne der! nijverheid belangwekkend, een jaar beurs te gaan zien. Echter zijn er afd., waar particulieren en zij. die buiten een bepaald bedrijf staan, geen toegang heb ben, hoewel aan belangstellenden veelal wordt toegestaan, een kijkje te nemen, en zich omtrent een artikel te laten inlichten. De Jaarbeurs is thans internationaal en men kan dus met grond verwachten dat onze Nijverheidsmannen flink voor den dat zullen komen. Daar de Siroorwegmaatschappijen aan houders van driedangsche biljetten slechts den halven priis voor de terugrei? bere kenen, mag zeker op een druk bezoek worden gerekend Naar aanleiding van het verzoekschrift met bijlagen (ingekomen 13 Juni 1922), van de „Vereeniging ,lot Stichting en instandhouding van Scholen met den Bijhei te Haarlem", gevestigd te Haar'em. om ingevolge de riager Onderwijsijet 1920 van gemeentewege de henoodigde gel den (f148.500) te ontvangen voor het stichten van eene school voor gewoon lager onderwijs, bestemd voor 280 leer lingen met 7 klassen en een maximum aantal leerlingen van 40 per klasse, op het terrein van het pand Leidsch/i- etraa tno. 59, zeggen B. en W. dat de aanvrage, met bijlagen, voldoet aan aischen-, omschreven in art. 73 der 1- o.- wet 1920; dat volgens een nader over legde, voorloQoige raming, de stichting dezer school zal kosten f 133.500; dat op het oogenblik geen bestaand gebouw kan worden be?chikbaar gestelden dat zich niet het geval voordoet, bedoeld in art. 75, 4e lid dier wet, waarom zij voorstellen: 1. De door O' g 'moHo vereeniging van de gemeente gevraagde medewerking tot sfioh'Pg eener school voor gewoon lager onderwijs te ver- loenen. 2. Ter beschikking van B. en W. te stellen een cr.ediet van hoogstens f 133.500. B. en W. stellen voor: 1. Over het jaar 1920, ingevolge art. 100 der Lager Onderwijswet 1920, toe te ken nen aan: a. het bestuur der Bij'zonderv lager e=chool aan den Zijlsingel 2, esne vergoeding van f 241.66V2, en b aan het bestuur djr Bijzondere lagere school aan de Velserstraat 55, eene vergoeding van f3691.37. B. en W. stellen voor het kohier van de straatbelasting, belastingjaar 1921, 5 J? Hierboven vindt men de gevels van een welbekend huisje in de Damstraat, hetwelk zoo juist onder den hamer van den slooper is gevallen. De kleinste teekening Iaat zien den voorgevel, zooals hij was in het laatste stadium vóór de afbraak. Op de andere ziet men den oorspronkelijken bouw, waarbij opvalt, hoeveel er bij de zoogenaamde restauratie in latere jaren verloren ging van het mooie, oude trapgeveltje. Men behoeft het verfjes dan ook niet zoo erg te betreuren. vast te stellen tot een bedrag van f 167.150.95. B. en W. stellen voor hen te mach tigen ter bestrijding van de werkloos heid een loswal te doen maken op ©en gedeelte van de aan de gemeente in eigendom toebehcorende perceelen, gele gen nabij de Duvenvoordestraat en vcor dit werk ter hunner beschikking te stellen een bedrag van f9500. In staat van faillissement werd ver klaard: Benjamin van Frank, winkelier in con fectie en stoffen, wonende te Haarlem, Kprte Zijlstraat 11. Opgeheven werden de faillissementen van: 1. K. Smit, koopman in margarine te Haarlem, uitgesproken den 8 Augustus 1922. 2. F. Krussmann, caféhouder te Zand- voort, uitgesproken den 18 Juli 1922. Vernietigd werd het faillissement van Leonardus van Schooten, bloemistknecht en winkelier in schoenen en sigaren, wo nende te Lisse, uitgesproken den 8sten Augustus 1922. Een korporaal van het tweede regiment vijfde escadron huzaren te 's-Gravenhage, kwam Dinsdag op het politiebureau aan de Galerij te 's-Gravenhage aangifte doen, dat hij in den trein van Amsterdam naar Den Haag beroofd was. Te Haarlem was een heer den coupé ingestapt en had hem kort daarna een sigaret gepresenteerd, welke een bedwelmend gif moet hebben bevat. De korporaal viel in slaap en werd eerst te Rotterdam aan het D. P. station wakker, terwijl Den Haag zijn bestemming was. Hij vermiste uit z'n portemonnaie ongeveer zeven gulden. De treinroover heeft dus weinig pleizier van z'n daad beleefd. Tot politierechter te Haarlem is be- noemd mr. H. van Loghem de Jossefin de Jong, rechter in de arrondissements rechtbank alhier. Onlangs is door den Raad geweigerd, gelden beschikbaar te stellen aan bo vengenoemde vereeniging voor het lou wen van een school in het Florapark. Door Ged. Staten is thans dit raads besluit, als zijnde in strijd met de wet, vernietigd. B. en W. adviseeren den Raad, in hooger beroep te gaan bij de Kroon, omdat Gedeputeerden eenvoudig verkla ren, dat door de Schcolvereeniging aan de vereischten is voldaan. Woensdag bestond de timmermans- en aannemerszaak van den heer J. A. Lu cas, aan den Kampersingel, 25 jaar. Van verschillende zijden gewerd den heer Lucas belangstelling in dit feast, in den vorm van talrijke bloemstukken, telegrammen e.d. Ook ver chillende fraaie cadeaux werden hem geoffreerd. In den loop van den morgen kwam het personeel hem geluk wenschen. De oudste in dienstjaren van hen, de heer Hazebroek, sprak den jubilaris toe, hul- jiigde zijn werkkracht, roemde hem als een uitstekend patroon en uitte de beste wenschen voor de toekomst. Als stoffelijk blijk van belangstelling schonk het personeel een fraaien leunstoel. Gedurende den dag kwamen velen den jubilaris persoonlijk complimenteeren. Terug te bekomen bij: E. v. Wave- ren, Lombardsteeg 2, Armband; M. v. Apeldoorn, Coltermanstraat 2b.zw. beurs je; A. P. Weyers, Graaf Willemstraat 48, brooden; H. v. Berk, Raaks 7J., ceintuur van kindermantelPolitiebu reau, Smedestraat, Engelsche sleutelP. J- v. d. Pijl, Saenredamstraat 66rd., witte geit; Kennel Fauna, Parklaan 119, Smoushondje, gebracht door v. d. Veen, Essenstraat 24TT, witte kat, gebracht door A. v. d. Weegh, Groote Houtstraat 142, grijze kat, gebracht door v. d. Linden, Velserstraat 42, grijze kat, gebracht door M. v. Breemen, Rinnerdanark 26, grijze kat, gebracht door G. Verhaert, Gen. de Wetstraat 2rd.J. Koer, Pres. Steyn- straat 22, Bruine portemonnaie; H. Burger, Nassaulaan 67, pakje luiers en kindermanteltjeW. Smits, de Clercq- straat 127, paardedeken; J. v. d. Pol, Kamperstraat 72, Rozenkrans0. de Jager, Wolstraat 7rd., actetasch; Kruije- naar, Kruistochtstraat 5, Damestaschje; N. Bon, Potgieterstraat 33, Armband (rood been); A. Komen, Grebberstraat 38, armband (doublé)A. Hardsuiker, Leidschevaartweg 215rd„ Spoorwegabon nement; P- W. Peereboom, Duvenvoorde straat 108, ceintuur; A. M. Teunissen, Ged. Raamgracht 21rd., Dameshorloge; G. Barometerstand 7.58. Vooruit. OPGAVE VAM: J. Bouman, Gortesteeg 16, Halsketting (wit been); H. v. Lunenburg, Oost- vest (woonschip 512, na 6 uur namid- (^a?)> regenjas; J. Basman, Colterman straat lrd., R. K. Kerkboekje; C. Kuyer, Merkmanstraat 13, mes; Politiebureau, Smedestraat, Jongensbroek, leesportefeuil le; Langemeijer, Gr. Houtstraat 59, pak- ie voering; J. D. Mulder, Reitzstraat 70, Schoten, ring; H. Vreen, Leidsche- plein 48rd., Lipssleutel W. Biere, Tul penstraat 27c rood, Huissleutel; H. v. Houten, Baan 3, Lipssleutel; M. Kor remans, Zijlweg 17, vaarboom; J. Blan- sert, Iordensstraat 53, Zeeuwsche knoop- en; J. Kamerbeek, Schotersingel 161, KinderarmbandjeJ. Stavenuiter, Lom bardsteeg 4, witte duif; A. v. Soest, B. Ottostraat 11, eend; A. v. Hens- bergen, Kleverlaan 136, witte geit; J. v. Dijk, Zocherstraat 55, keeshond; A. v. d. Heijde, Rijksstraatweg 15, Schoten, hondenpenning; Kennel Fauna, Parklaan 119, Herdershond (bastaard), zwarte her dershond, zwart hondje en grijs-witte kat; G. Zomerdijk. Nobletstraat 2, Havenre- serveboekje; Hulshoff, Ripperdastraat 18 rood, muziektasch met muziekHoogers, Z. B. Spaarne 34, Jongenspakje; Boeiens, Kleverlaan 97, Gummi popje; Vroom en Dreesmann, Groote Houtstraat 70, Da rn esportemonnaie T. Rooseboom, Hoof- manstraat 40, potlood; C. Re9mer, Rol landstraat 2e, zwarte sokkenSchweit zer, N. Kruisstraat 17, Schroefsleutel; Mientje Bonke, Burgwal 74. zwart kin- derschoentje; C. v. Soest, v. O de Bruijn- straat 77, sleutels; H. W. Booms, As- sendelverstraat 36, RozenkransJ. Go- vers, Grebberstraat 49, grijze reticule; P. Bakker, Brouwersvaart 54, Zegelring (gebroken)M. Beijnedorp, Tevlerstraat 12, Klaviersleutel; 0. v. d. Steeg, Gen. Joubertstraat 57, stuk soldeersel; E. Kraakman, Dusartstraat 4, zakschaartje; E. Traksel, Mr. Lottelaan 22, armband; Willy Traanberg, Brouwersplein 15rd., broche; 8. J. Teunissen, Ged. Raam gracht 6, broche; D. Wassenaar, Tuin straat lzw„ balans; A. Erkert, Kerk hofstraat la, broek en jas; J. Koninga, Baljuwslaan 22, Dasspeld; A. J. Loer akker, Kampervest 39, Dameshandschoe nen; H. Huneker, B. Ottostraa' 8, halsketting; Ja. Dekker, Graaf Willem straat 20, Dameshorloge; Kennel Fan na. Parklaan 119, geel hondje, gebracht door Blankenvoort, Kennemerplein 2, grije katje, gebracht door Haan, Paul Kruger- straat 7, grijs-wit katje, gebracht door Jansen, Kenaupark 16, grijs katje, ge bracht door Hilarius, PhoenixwegL. M. Jacobs, Zomervaart 31, kinderkousjes; Ca. Verdam. Raamsteee 12, kmippakjes; Jaspersen, L. Vlamingstraat 23rd., kousen en zijde; Wed. Hoovmans, Korte Anna- straat 4, lorgnet; J. Proost, 2e Yoor- nitgangstraat 50. mand met inhoud; W. H. de Laat, Gasthuislaan 134, groene Da- mesportemonnaieW. Blankevoort, Ge- nestetweg 4, Bloemendaal, zwarte porte monnaie; J. Lasonis. Leidschenlein 28z., linnen pet: Recherche Politiebureau, Smedestraat, Bruine oortemonnaieDe Vries, Jaeobijnestrant 3, Hoerenriiwï°l. N. Spaargaren, Slachthuisstraat 13rd, Armband; A. v. Veldhuizen Zoetestraat 42, Gummi bal: Vroom Dreesmann, Gr. Houtstraat 70. Broche: Stiens. Gierstraat 35, Face a main; J. v. Es, Romolenstraat 52, Gon.iezak: J. Kevzer, Lange Annastr. 19, Hondenketfing, riempje en fluit: Ken nel Fauna. Parklaan 119. Herdershondje, gebracht door W. Soellaard, Paul Kru- cerstraat 5: Grijs-witte kat, gebracht door Keizers, Kruisweg 634: Grijs-witte kat, ge bracht door Sabelis. Nieuwstraat 3: v. Rossum, 2e Zuid Polderstraat 21, Dames- portemonnaie; G. v. Dijkhorst, Oranje straat 129 jDamesparapluie; H. de Man,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1