i) i ingezondenT* *1 rn i p f k- Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige op lage. WIELRIJDER. 8EMERGD MIEUWsi N.V. „DE TIJDGEEST", •*- »«r 4 Programma Burgerlijke Stand VAN ONS KANTONGERECHT. SCHOTEN (Dorp). VELSEN. SAN fPOORT. ZAND VOORT. BENTVELD. HEEMSTEDE. LISSE. SASSENHEIM. Vmt ito intioaé dezw rubriek «tilt ét iUdMtie zieh uiet uuaprakeljjk. Schip binnengebracht. Engeland en Frankrijk. Collins vermoord. Ontploffing In een vuurwerk- fdbrick Ziekte onder de schoolkinderen. Lloyd George zal Poincaré antwoorden. De besprekingen der Commissie van Herstel met de Rijksre- geering. Het Stadion-ongeluk. LEGER EN VLOOT. De winterbijeenkomsten voor verlofsofficieren. Valsche Tabakszegels. Een gelukkig toeval. Kindermoord. Een eigenaardige verkooping. Reizigersverkeer aan de Duitsche grens. Diefstallen in de mijnstreek. Nekkramp. Hulpvaardig publiek. Woensdag 23 Angnstns 1922, 3097 1000. Ongeluk. Pseudo-belastingontvanger. Overvloed van pruimen. m w ■V r -4 «rer Orgelbespeling in de de Groote of St Bavokerk te Haarlem op Donderdag 24 Aug. 1922, des avonds van 7 K834 uur, door den heer George Robert. 1. Fuga C. gr. t., D. Buxtehude. 2. Concert F. gr. t. G, F. Handel. Adagio, Alegro (koekoek en nachtegaal) Allegretto com moto, Adagio, Fuga. 3. Choralimprovisation, Sigfrid Karg Elert „Wer nur den lieben Gott laszt walten". 4. a. Cantilene, b. Serenade, G. Pieroé. 5. Eerste gedeelte uit de 5de Symphonie, Ch. M. Widor. (Bovenstaande werken op verzoek.) Ondertrouwd: 23 Augustus. J. D. Kie vit en G .Helmich. C. Akkerboom en J. J. Wisse. P. Kool en E. Tak. C. P. Robbé en H Timmer. G. Koot en J. v. d. Sluis. Getrouwd: 23 Augustus. T. Beljaards en C. Stokman. J. v. Beelen en P. Koe nekoop. G. Kruup en A. B. Heerens. S. H. Wijnalda en H. Sieraad. J. v. Duijn en A. v. Heerden. H. J. v. Loenen en A. Busker. G. A. Baumeister en A H. v. Mook. C. J. W. Snippen burg en J. C. Herreveld. Geboren: 19 Augustus, z. van M. W. H. v. DijkHetem. 20 Augustus, d. van G. v. d. NieuwenhofBok. z. van A. M. NieuwpooortBijster. 21 Augus tus. d. van M. C. SchoenmakerViege.. 22 Augustus, d. van M. I. Javaux Huijboom. d. van C. M. BeersAs sendelft 23 Augustus, d. van H. M. HentenaarRijbroek. Overleden: 22 Augustus.. M. J. Oudolf v. Noorduijn, 58 j., Da Costastraat. J. J. Carlee, 81 j., Kamperlaan. 23 Augustus J. M. 19 mnd., z. van J. Broek man, Doelstraat. Een gevaarlijke hond- W. D. S., wonende te Velsen, moest lerecht staan voor het feit, dat hij zijn hond niet onschadelijk had ge houden. 5 Juni 1.1. fietsten eenige personen voorbij de villa, toen plotseling de hond uit het huis kwam rennen te gen een der fietsrijders, die daardoor kwam te vallen. De eigenaar van den hond beweer de, dat het dier niet gevaarlijk was. Toen was het alleen „uitgelaten ge weest, omdat het met den baas uit mocht," Doch een juffrouw kwam vertellen, dat haar het vorige jaar hetzelfde overkomen was als den heer op 5 Juni. De ambtenaar eischte f25 boete of 25 dagen hechtenis, maar voegde er bij, dat hij >"en volgende maal stren ger zou optreden. Zegeltjes plakken. Tegen verscheidene personen, die niet op de eerste aanmaning van den Raad van Arbeid zegels geplakt had den, werd f 5 boete of 5 dagen hech tenis geëischt. Koninginnedag te Oud Schoten. De feesten op Koninginnedag op Donderdag 31 Augustus zullen dit jaar op schitteren de wijze worden gevierd. Evenals verle den jaar worden de feesten en spelen ge geven op het zich voor dat doel uitste kend Ieenende terrein van den heer Teeu- wen „Meulenbosch". Het programma be vat veel aantrekkelijks, n.l. Ringrijderij voor dames en heeren, Hittenrijden voor heeren, rookrijden voor heeren, mast- klimmen voor de jongelui, enz. enz. Op het terrein is aanwezig een zweefmolen, schiettent, enz De Harmoniekapel „St. Caicilia" zorgt voor goede muziek Het lijdt geen twijfel of het feest za,l schit terend slagen. Men zie de advertentie en aanplakbiljetten. De kinderen van de Pa rochiale School „St. Bavo" zullen dien dag op het feestterrein aanwezig zijn, ver schillende vermakelijkheden zijn voor hen gereed gemaakt. Êurgelijke stand. Bevallen: M. Gomes Maas, z.; M. P.- van Donselaarvan Stra ten, z.; S. E. J. de NobelTijssen, z.; J. H. de ReusWolterman, d.; W. M. Nu- koopDaems d., J. Hagedoom—de Bruyn, z.; M. van SchieKoelewijn, z.; M. de WeersStam, z.; A Mudde—de Bie, d.; C. van Dopv. d. Weyden, d.; G de FeberKoster, d.; C. MeyerDazer- ta, z.; J. van Deudekomde Lange, z. Koninginnedag. Behalve de door ons reeds vermelde feestelijkheden, ge organiseerd door de Vereeniging Kinder vreugd, zullen er nog meer plaats hebben. De kinderen van de Ohr. School op iWijkeroog zullen 's middags ook feest vieren. De kinderen gaan in optocht naar het terrein op Roos wijk, waar kin derspelen zullen plaats hebben en zij zullen worden onthaald. Des avonds half acht is er een feestvergadering in het gebouw Conoordia, welwillend door de directie der Papierfabriek besoiikbaar ge steld. Ds. J. Ph. Eggink alhier zal de feestrede houden. De Zangvereeniging „God in mijn Lied" verleent haar mede werking, terwijl tableaux-vivants zullen worden vertoond. Het kinderkoor onder leiding van den heer Kerkhoff zal van half zeven tot half acht liederen zingen in den tuin van het park Conoordia. Jlerwonnen Levenskracht". De speldjesverkoop ten bate van „Her wonnen Levenskracht" heeft alhier f 240 opgebracht. Voor het te 'sGravenhage ge houden examen Boekhouden M. O. slaagde de heer R. J. van Hofwegen, alhier. De feesten, op 31 Augustus te geven door de vereeniging „Konin ginnedag", beloven schitterend te worden. Des morgens te 8 uur begin der feesten met een rondgang door het dorp door het fanfarekorps „Soli Deo Gloria"; te 9 uur kinderspelen op 't feestterrein bij het Kerkpad, met medewerking van het R. K. faiifare- korps „Soli Deo Gloria". De spelen voor jongens van 614 jaar zullen bestaan in: knikkerdra- gen, hoepelen, loopen met hindernis sen, kaarsdragen, 50 M. hardloopen en karretje rijden; voor meisjes van 614 jaar in turfdragen, baldragen, zakloopen. hoogspringen, ruitsprin- gen en tonrijden. Pauze van 12 tot 1 uur. t Des middags 1 uur: volksspelen met medewerking van het fanfarekorps „Wilhelmina", voor jongelingen van 15—20 jaar fietsrijden met hindernis sen, katknepplen, veldloop, mast- klimmen, gecostumeerd voetballen ringrijden per fiets; voor meisjes van 15—20 jaar veldloop, fietsrijden met hindernissen, ringrijden per fiets. Des middags half 5 „De bruiloft van Klo ris en Roosje", onder regie van den bekenden heer Jan van Dommelen. Des avonds half 9 muziek- en zang uitvoering door de vereenigincen „Soli Deo Gloria" en Santpoorl's R. K. zangkoor „Vox Humana". Tot slot Bioscoopvoorstelling op het terrein van den heer Klaas Boekei, door dezen welwillend afgestaan. Het geheel belooft dus een prettige dag te worden en 't is te hopen, dat het weder een beetje medewerkt. Laat ieder ingezetene dien dag ook de va- derlandsche driekleur uitsteken. „Vox Humana" zal de volgende ge zangen uitvoeren: 1. Wilhelmus. 2, Lentezang, Fred. Roeske. 3. Geluk kig Vaderland, Valerius. 4. Bede voor 't Vaderland, Valerius. 5. Zondagmor gen, Jac. Bonset. „Soli Deo Gloria" brengt de vol gende nummers ten gehoore: 1. Wil helmus (oude toonzetting). 2. Waria, Polonaise, Andrieu. 3. Jubel-Ouvertu re, Chr. Bach. 4. Jubileum-Marsch, S. Vlessing. 5. Finale. Een Novum1 Het zal velen onbekend zijn dat er even ten zuiden van Zandvoort, midden op het strand bij paal 69, zoowaar bloeiende planten groeien! Het zijn twee exemplaren van. Zeeraket. Deze jaarse crucifeer met haar aardig blad, maakt een verrassend effect op de zandvlakte, 't Zou wel wenschelijk zijn daar wat paaltjes met kippengaas om heen te plaatsen, ten einde de planten te beschermen tegen kin derhanden. AU de vruchten zich gevormd hebben, zullen zij zich wel uitbreiden. B(j den rijwielhandelaar S„ ver voegde zich dezer dagen een heer met een rijwiel, waarvan beide banden lek waren. De heer moest naar 't kantoor, aldus be weerde hij en kreeg daarom een ander rijwiel in bruikleen. Tot nu toe is hij met het geleende karretje, dat natuurlijk beter is, dan hetgeen is achtergelaten, niet teruggekeerd. Men vermoedt met een truc te doen hebben en meent, dat het achtergelaten rijwiel ook niet op de ge wone manier verkregen is. Rij een anderen reparateur, den heer K. bracht een dame haar rijwiel ter repa ratie, dat na eenigen tijd door haar echt genoot werd afgehaald. Later bleek, dat de dame, mej. K. uit Egmond aan den Hoef, in 't geheel niet gehuwd was. Zij verlangde natuurlijk schadevergoeding, maar daar de reparateur niet zoo dadelijk bereid was die te geven, volgde er een klacht bij de politie. Een kwestie. De heer H. A. Bultman, kassier alhier, meent van de gemeente Leeuwarden 200,000 te kunnen vorde ren als provisie, die hem zou toekomen voor de plaatsing van een leening van de gemeente bij de Rijksverzekeringsbank. B. en W. van Leeuwarden zijn echter van meening, dat dit vorderingsrecht niet be staat, en de gemeenteraad heeft thans be sloten, zich tegen een door den heer Bult man ingestelde rechtsvordering te ver werven. Concert. Concert van de Haarlem- sche Orkest-Vereeniging in het Wandel bosch Groenendaal op Vrijdag, 25 Augus tus 1922, des avonds om 7 uur, onder leiding van den 2den dirigent Willem Knikker. Programma: I. 1. Marche cortège de 1 opéra „La Reine de Saba", Ch. Gounod. 2. „Rakoczy" ouverture, Kélér Beia. 3. Fantasie d l'opéra „Samson et Dalila", C. Soint-Saens. 4. Ballet „Svlvia", L. Délibes. II. 5. „Scenes pittoresques, J. Masse net 6. Intermede et Barcarolle de Fopéra „Les Contes d'Hofmann", J. Offenbasch. 7. Baletto dell' opéra „La Gioconda", A. Ponchielli. 8. Marche Finale. Was het Zondag j.l. buitengewoon vol bij de seriewedstrijden van L. F. 0., a.s. Zondag wordt nog meer belangstel ling verwacht. Dan toch zal te 2 uur do finale worden gespeeld in de eerste af- deelmg om den lsten en 2en prijs en wel tusschen S. J. 0. I te Noordwijk en L. F. 0. I alhier. Dat zal spannen! Te 4 uur zal de demifinale in de 2e afdeeling plaats hebben tusschen S. M. C. II te Warmond en L. F. C. II alhier. Geboren: Willem, z. van D. Roesf^- Oudshoorn. Lambertus Laurentius, z. van B. KapteijnHoogeboom. Jo hanna, d. van H. Willems—Lugtigheid. Lena Emma, d. van 0. v. d. Voort Slaman. Ondertrouwd: J. Wiesing en A. 0. v. d. Poel. Gevestigd en vertrokken. Gevestigd in de gemeente: Mej. D. H. Overvliet, Tyl- loosstraat 15, uit den Haarl.meer. Wed. J. Keuning, geb. Kareis en gezin, Hoofd straat 228, uit Amsterdam. A. de Groot en gezin, Hoofdstraat 197, uit Voor hout. Vertrekken uit de gemeente: W. van Breda van Hoofdstraat 213 naar Rot terdam. TUBERCULOSEBE ST RI JUIN G EN „NAZORG". Vele menschen kennen de vreeselijke ziekte, n.m. de tuberculose, die jaar lijks meer slachtoffers eisoht, ondanks alle bestrijding. Ook in Haarlem en Omstreken zijn er veel patiënten, maar ook zijn er gelukkig onder, die na een grondige Sanatorium- kuur weder geheel geneden zijn. Het is over die ontslagen pa lion ten, dat ondergeteekenden dit stukje plaat sen. Heel dikwijls, of liever altijd, gebeurt 't, dat de ontslagen patient of patient© uit een Sanatorium, zijn of ba ir betrek king heeft verloren, door de te langen duur van de Sanatoriumkuur, die het herstel mogelijk maaakte. Als dus zoo iemand terugkeert in de maatschappij, wat al een groote over gang is, moet hij of zij direct zoeken naar een geschikten werkkring. Immers zulke patiënten zijn financieel erg achteruit gegaan, du3 moeten direct in hun levensonderhoud kunnen voor zien. De uitspraak van den dokter is: vol komen genezen, dus in de meeste ge vallen zijn zulke men chen weer geheel geschikt voor hun werk. Daar er in alle bedrijven groote ma laise heerscht, en ook bezuiniging, is het in dezen tijd uiterst moeilijk om een betrekking te vinden. Komen ech ter zulke ontslagen patiënten voor een vacature in aanmerking, maar hoort de directeur of chef, dat ze zooveel maan den in een inrichting hebben door-ge bracht, dan is het resultaat „nihil", en keert de pas ontslagen patient moede loos naar huis terug. In de meeste gevallen werken zulke dingen fataal voor de pas herkregen gezondheid van den patient. Het is daarom, dat wij u willen vra gen, deze mem chen, die toch zeker recht hebben op een menschwaaardig oestaan en werken willen, te helpen in alle op zichten en niet af te stooten. Op initiatief van zulke cn'.s'agen pa- tienten is in Nederland een Vereeni ging opgericht, die hun belangen be hartigt. Ook te Haarlem is een afdeeling gesticht. Zij wil uitsluitend trachten de ontslagen pa ientrn uit •'a t -tuia of Lig- ballen aan gepast werk te helpen. Wanneer ge dus ook mede wilt werken om bovengenoemden te steunen, wijs hun dar. niet a', dech neem h n zoo a >gs- lijk in uw dienst, ze zijn volgens den dok ter weer geheel valide en in staat hun werk te verrichten. U mijnheer de Redao'eur dankend voor do verleende plaatsruimte verblijven wij met de meeste hoogachting, De Vereeniging tot leverdering der belangen van T.B/k-' atxenten in Nederland. Afdeeling Haarlem en Omstreken. H. de Jong, sccr., Kennemerstraat 9 b rocd. Geachte Redactie! Wat mag toch wel de reden zijn, dat tijdens de vacantie van den stadsorganist den heer George Robert, plaatsvervan gers van elders werden aangewezen om de wekelijksche, door het publiek zoo op prijs gestelde orgelconcerten te ge ven? Hebben we niet een stadgenoot die ten volle voor deze taak berekend is? Het moet TT, met anderen en mij ver wonderen, dat ook dit jaar weder, de heer Hendrik Andriessen gepasseerd werd, en ik vraag nogmaals waarom een Haarlemsch Kunstenaar vergeten wordt. Dankend voor de opname Hoogachtend, Uw abonné P. Haarlem 19 Aug. '22. LEMMER 23 Aug. Door visschers uit Lemmer is binnengebracht het in nood ver- kcerend schip Ambulant, schipper Bernard Mei van Rotterdam, op reis met een lading lijnzaad r. Rotterdam naar Gorredijk, Het schip heeft ten gevolge van stormweer averij gekregen aan 't wantwerk en tuigage. PARIJS, 22 Augustus. Naar aanleiding! van het artikel over de verhouding tus schen Engeland en Frankrijk in de Daily Chronicle, zegt de Temps o.a.: Op het oogenblik, dat Hindenburg te München officieel de Duitsche jeugd opwekt zich te wapenen voor de revanche, verwijt men aan Frankrijk het voeren van een milita ristische politiek en verwerpt men onder voorwendsel van het Fransche militaris me het Fransche plan, dat het mogelijk gemaakt zou hebben om de Duitsche schuld, onder het schrappen van de ge allieerde schulden, te verminderen en de Europeesche crisis te bedaren. De Temps vergelijkt dan de Fransche en Engelsche militaire begrootingen en toont aan, dat de Fransche militaire uitgaven iets meer dan 5 miljard Fransche franken, ongere kend nog die voor de Engelsche koloniën of in Indiê, welke alleen al bijna 334 mil jard beloopen. De Temps eindigt met er haar verbazing over uit te spreken, dat men Frankrijk een militaristische politiek durft verwijten. JONDEN, 23 Aug. (Reuter). Michael Collins (net hoofd der voorloopige regee- ring van den Zuid-Ierschen Vrijstaat), is in een hinderlaag, bij Bandon, in het graafschap Cork, doodgeschoten. LONDEN, 23 Aug. Uit Dublin wordt of ficieel bevestigd, dat Collins vermoord is. LISSABON, 23 Aug. Gisteren heeft in het Pyrotechnisch gebouw in Diano de Vastelle een hevige ontploffing plaats ge had, waardoor negen personen gedood en elf gekwetst werden. De schade is aan zienlijk. FRANKFURT a.M., 23 Aug. Volgens eene mededeeling van de stads-school- artsen van Heidelberg zijn aldaar van.de 4000 schoolkinderen 2418 min of meer ziek. BERLIJN, 23 Aug. Uit Engelsche bron wordt gemeld, dat Lloyd George heden blj^ de onthulling van een gedenksteen in Criceieth{?) een rede zal houden als ant woord op de redevoering Van Poincaré. BERLIJN, 23 Aug. De afzonder lijke besprekingen tusschen de gedele geerden der commissie van herstel en de ministers zijn gisteren voorkopig ge schorst. Daarna hadden besprekingen met Dr. Wirth plaats, die nogmaals het af wijzend standpunt der Duitsche regee ring ten aanzien van de kwestie der te Londen door Frankrijk gevraagde pro ductieve landen uiteenzette. Het tijdstip waarop de volgende besprekingen tusschen Bradbury Mauclére en de vertegenwoor digers der Rijksregeering zullen plaats vinden is nog niet bekend. De slotbe- sprekingen worden nog voor het eindia dezer week verwacht. Er is momenteel echter noch reden tot optimisme, noch tot pessimisme wat betreft de reeds gevoerde besprekingen, daar deze nog in hun eerste stadium zijn en nog giien prognose aangaande de toekomstige resul taten gevormd kan worden. In den toestandvan den gangmaker Uhlrich is eenige verbetering gekomen. De toestand van v. Langen is hetzelfde als gisteren. De inspecteur der infanterie heeft rond schrijven gezonden aan de verlofsofficieren, waarin hij zegt krachtig de regeling der winterbijeenkomsten ter hand te zullen ne men en waarin hij de medewerking der officieren inroept. Indien in den a.s. win ter de bijeenkomsten niet in de woonplaats der officieren mochten worden gehouden kunnen zij die volgen in de dichtsbij gele gen gemeente, al waar die bijeenkomsten wel zullen worden gehouden, in welk geval zij voor rijksrekening zullen worden ver voerd. De bijeenkomsten hebben ten doel den veriofsofficier op de hoogte te doen blijven van de taak welke hem bij opkomst onder de wapenen wacht, op de bijeenkomst zul len worden behandeld de wijzigingen in reglementen en voorschriften, de in de legerorders geplaatste aanschrijvingen voor zoover die voor den veriofsofficier van be lang zijn, eenvoudige tactische oefeningen op de kaart, voordrachten over militaire wetenschappelijke onderwerpen, waarvan de kennis voor den veriofsofficier van be lang is, enz. De bijeenkomsten worden gehouden in de maanden November, December, Januari en Februari twee maal per maand op tijd- stippen in overleg met de deelnemers vast te stellen. Naar aan het „Huisgezin" wordt me degedeeld, zijn te 's-Hertogenbosch val sche tabakszegels in omloop. Er moet reeds tot arrestatie zijn overgegaan. Zaterdagmiddag viel, naar het „U. D." mededeelt, in de Komeetstraat te Utrecht een 2y2-jarig kind uit een raam van de bovenverdieping. Het toeval wilde, dat er juist een juffrouw passeerdie, die het ongeluk zag gebeuren en zoo veel tegenwoordigheid van gee3t had, dat zij het kind in haar armen opving, zoodat het geen letsel bekwam. Een vreeselifk drama In een der noodwoningen nabij de staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen (gem. Kerkrade), heeft zich Maandag nacht een vreeselijk drama afgespeeld. Een mijnwerkersweduwe, moeder van 'n viertal kinderen, heeft daar haar jong ste kindje van ongeveer een half jaar oud, door ophanging gedood. Daarna poogde de vrouw zich zelve op te han gen, doch de politie, die door den oud sten zoon was gewaarschuwd, kon haar nog bijtijds het leven redden. De ont aarde moeder is in verzekerde bewaring genomen, in afwachting van een onder zoek naar haar geestestoestand. Gedragen kleeding. Vanwege de Nederl. Spoorwegen heeit Dinsdag onder leiding van den heer J. ©eyers te Utrecht, een eigenaardige ver kooping plaats gehad, namelijk van een aanzienlijke partij gedragen kleeding, meest jassen en broeken van spoorweg- .j^rspneel. De verkooping geschiedde voor de locomotiefloods achter het station Maliebaan, geen alledaagsche plek. Men moest de plaats bereiken door vanuit de Oosterstraat langs de opeen gestapelde kolenheuvels te wandelen, enkele houten handwijzers gaven de rich ting aan. De locomotiefloods lag met haar ingang naar de zijde van het Maliebaan- station, dat zijn hoogen welvenden rug gezapig uitstrekte over den grijzen schemer van de perrons. De loods had twee van haar ontzag wekkend hooge deuren wijd opgenge- stooten, en in den muil van de entrée zat de vendumeester, op een verhevenheid, de nieuwsgierige koopers gedeeltelijk zit tend en met de ellebogen steunend aan een langwerpige tafel, waarop de sjou- '♦«II j" e? weer draafden, gedeeltelijk staande rondom. ,..Pe pa.rti' ëedragen kleeren was werke- ijk onuitputtelijk. Het aantal nummers liep tot de 1600. De loods van binnen zag grauw en zwart van jassen, broeken, etc., die rij aan rij, stuk voor stuk of in com- binaties van twee, drie en vier, aan kap stokken gehangen waren. e animo onder de koopers was niet gering schrijft het „U. D." 'De broeken, die er over t algemeen, hoewel gedragen, ZC?4 ja2elijk uitzagen, kwamen in de ochtenduren aan de beurt. Zij „gingen" in combinaties van drie of vier, en brachten van 2 tot 6 gulden op. Eenvoudige slok kers kochten er een stuk of .wat, voor de groene manchester broeken werd 't meest betaald en zij wandelden met hun partijtje lijdzaam naar huis, de een iJ u*-j" een ruwe jute zak voor de ge legenheid meegenomen, zoodat men kon denken dat hij een bundeltje gras voor zn konijntjes vervoerde, de ander stapel- 'jZE naakt-weg op zijn schouders, en vleide ze dicht tegen zijn oor. Een paar moedertjes boden eveneens, net zoo lang een paar broeken op den kop getikt hadden, waarna ze den omstanders ijverig berichtten, dat ze er voor hun kleuters wat uit maken wilden; voor manlief was 't niet. Maar 't meerendeel verdween in de nooitverzadigde, begee- rige tweede-hands-handen van opkoo- pers. s Middags na de pauze was het gezel schap weer anders gestoffeerd, schaarden zich wat meer vrouwen tusschen de kooplustigen, en had de vendumeester al zijn humor noodig, om de orde te bewa ren, zonder zich van zijn presidentalen kamer te bedienen. De beurt was aan de jassen, waaronder nog voortreffelijke exemplaren van dikke stevige stof, op 't oog onversleten en onverslijtbaar. De grenzen van den kooplust werden uitge zet, evenals de grenzen van de bestede prijzen> zoodat een enkele jas, waarvan njemand begreep waarom de Ned. Spoor wegen haar versmaden moesten, inge ruild werd voor een lapje van tien. Ook ditmaal kregen de opkoopers het leeu wenaandeel van de buit. De secretaris van de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland meldt: „Eenige dagen geleden werd in de dag bladen een artikel over de regeling van het reizigersverkeer aan de Duitsche grens opgenomen, dat afkomstig was van het kanloor der Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te Frank fort a. d. Main. Intusschen werd daarin het adres van het hoofdkantoor dezer Kamer te Am sterdam genoemd, zoodat dit kantoor overstroomd werd door aanvragen om in lichtingen over wat men wel en niet uit Duitschland mag medenemen. Voor aauw- keurige, op de laatste verordeningen ge baseerde inlichtingen, wende men zich in tusschen liever tot het kantoor der Ka mer te Frankfort a. d. Main, Haus Offen bach Hohenzollernplatz. Het kan evenwel zijn nut hebben toch aanstonds de voornaamste regelen te geven, die dan, practise!» gesproken, op het volgende neerkomen. De uitvoer van alle artikelen is ver boden. Met uitzondering voor de levens middelen, zijn echter op de daarvoor aan gewezen plaatsen gemeenlijk wel uitvoer- consenten te verkrijgen. Uitvoerconsenten worden uitsluitend verstrekt wanneer voor de goederen een prijs betaald is, die ongeveer overeen komt met den prijs dezer goéderen in het buitenland. Vrij van deze bepalingen zijn in Duitsch land gekochte souvenirs tot een geza menlijk bedrag van M. 1000. In elk geval late men zich door de een of andere winkelier niet wijs maken dat voor zijn artikelen geen uitvoerconsent noodig is. Dergelijke beweringen zijn in strijd met de voorschriften. Om uitvoerconsenten te verkrijgen moet men zich in het bezette gebied tot den winkelier of leverancier van het goed, soms echter ook tot de autoriteiten te Ems wenden, terwijl in het overige ge deelte van Duitschland het uitvoerconsent verschaft wordt voor belangrijke bestel lingen door den leverancier zelf. Voor voorwerpen van weinig waarde, dat wil zeggen beneden de M. 1000, moet de kooper zelf de toestemming aanvragen. Deze is te krijgen bij de Reichskommis- sar fuer Aus und Einfurhbewilligung Ber lijnCharlottenburg, Lietzenburgerstraat 18. Bovendien bestaan van dit kantoor filialen in verschillende groote steden in Duitschland, en op alle jaarbeurzen! Mocht men gedurende zijn bezoek in Duitschland in onzekerheid verkeeren om trent de toepassing van deze regeling, dan meenen wij te mogen aanraden zich om informatie te wenden tot het Nederland sche Consulaat of tot de Duitsche Kamer van Koophandel ter plaatse. Volledigheidshalve deelen wij tevens mede, dat wanneer men Duitschland ver laat met goederen waarop een uitvoer consent verleend is, men aan de grens nog een Ausfuhrabgabe van 1 tot 10 verschuldigd is. In de praktijk is voorts gebleken, dat het verkrijgen van bovenbedoelde uit voerconsenten dikwijls zoo lang op zich laat wachten todat de reiziger Duitsch land verlaten heeft. Men zal dus goed doen van te voren een expediteur met de verzending te be lasten, aangezien het zelf medenemen zon der geldige uitvoerdocumenten ten eenen male onmogelijk is. Tenslotte wijzen wij er op, dat het ge- wenscht is bij het binnenkomen in Duitschland alle goederen van waarde inclusief geld, juweelen, phototoestellen enz. aan de Duitsche grens aan te geven, opdat men bij den terugkeer naar huis, deze artikelen op het ontvangen bewijs weer uit kan voeren. Voorwerpen van waarde, waarvoor men een dergelijk bewijs niet kan toonen, wor den niet meer uit Duitschland gelaten. Deze bepalingen gelden eveneens voor rei zigers in transitoverkeer. Het is duidelijk dat het dus ook verboden is allerlei nieu we voorwerpen als koffers, kleeren, schoenen enz. zonder uitvoervergunning naar Holland mee te nemen. Wij willen niet alaten de Duitsche reizigers te waarschuwen voor de strafbepalingen, die gesteld zijn bij overtreding der Duitsche uitvoprvoorschriften. Wanneer n.l. de douane-ambtenaar de overtuiging heeft, dat iemand getracht heeft deze bepalingen te ontduiken, is hij gerechtigd alle bezit tingen b.v.. ook een auto onmiddellijk in beslag te nemen, in welk geval het uit gesloten is dat deze goederen weer terug gegeven worden, tot tijd en wijle een straf is vastgesteld waarbij de goederen waar mede ontduiking vermoed werd steeds geconfisceerd blijven." i Te Voerendaal (Limb.) zijn door de Heerlensche politie aangehouden een drie tal personen, verdacht van het plegen der vele diefstallen, die den laatsten tijd in de mijnstreek voorkwamen. Zij leefden in een leege schuur op het buitengoed Corten- bach. Eén ervan, zekere de Roos, was een recidivist, die eenige jaren achter slot en grendel geweest is, wegens verschil lende belangrijke inbraken, o.a. in het kasteel Cortenbach gepleegd. Hij was de aanvoerder. Een der aangehoudenen heeft bekend ongeveer 14 dagen geleden ingebroken te hebben in een boerderij te Noorbeek en daar verschillende gouden voorwerpen, geld enz. ontvreemd te heb ben. Toen zij een paar nachten later op weg waren om in dezelfde boerderij nog maals te zoeken, wat van hun gading was, werden zij door de maréchaussee van Slenaken aangehouden, doch na eenige dagen weer in vrijheid gesteld, na een oppervlakkig onderzoek. Voorts be kende deze man nog schuldig te zijn aan verschillende fietsendiefstallen. Melden we onlangs, zoo schrijft het Vad., dat zich te Den Haag een geval van meningitis cerebrospinalis met doodelij- ken afloop heeft voorgedaan, thans lijkt 't niet onwaarschijnlijk, dat er een tweede op gevólgd is. Een 23-jarig familielid van de overledene (bezoeker van het ziek bed?) is n.l. vóór blijkbaar de aard der ziekte definitief was vastgesteld, onder verschijnselen van hevige hoofdpijn en brakingen ernstig ongesteld geworden, onder verschijnselen, welke zooal niet de absolute zekerheid dan toch de hooge waarschijnlijkheid van een infectie met den nekkrampverwekker motiveeren. Nader onderzoek zal een en ander moe ten uitmaken. Toen Dinsdagmiddag op den Vel- perweg te Arnhem, ongeveer ter hoog te van het station van den stoomtram naar Dieren, een motorrijder een zij weg wilde inslaan, slipte het voorwiel van den motor, waardoor de berijder en een dame, welke op de duo zat, tegen den grond smakten. Aanvankelijk liet het ongeluk zich vrij ernstig aanzien, daar de dame ge heel onder den nog ronkenden molor lag en de bestuurder met één been tusschen de wielen en het frame be klemd zat. In minder dan geen tijd had zich een menigte nieuwsgierigen om het „gevallen" inotorpaar ge schaard, doch niemand had het be nul de behulpzame hand te bieden. Na zeer veel moeite ten slotte was het de dame gelukt onder den motor vandaan te kruipen, waarna spoedig daarop ook de berijder uit zijn be narde positie bevrijd werd. Wonder boven wonder hadden beiden geen letsel bekomen. Ook de motor bleef intact, zoodat beiden, nagestaard door het „hulpvaardige" publiek, de reis konden voortzetten. Trekking van 500 nummers een overstaan van' Notaris A. G. Muliê. Prijs van f 15C0 9610 1000 1581 1835 3770 400 2759 15482 200 3504 100 1160 3648 4021 6592 6729 10071 14301 17114 Prijzen van t 90.— eigen geld.) 141 2155 4S63 7073 9457 11229 13948165601894) 215 2250 5049 7120 69 11323 14013 78 19048 48 68 66 7235 91 71 37 16607 60 328 96 94 74 950011416 14130 16802 80 38 2447 5104 7328 27 40 36 38 19115 427 60 74 30 29 65 90 78 41 62 93 5248 37 58 78 95 90 19216 71 2517 84 7411 966811501 1431216958 61 78 81 90 28 9711 72 77 76 19310 504 2648 53U 7504 69 75 9217050 64 49 2995 5434 43 72 86 14442 55 19490 69 3051 77 7712 88 94 68 76 19527 88 3151 5507 94 9833 11701 14500 84 19650 623 3212 10 7808 86 2 63 17120 19735 13 69 9975 83 14619 79 19823 15 8007 10020 11827 64 17247 40 38 34 77 46 79 81 73 70 10168 70 93 86 19909 74 10211 11974 14740 17302 lo 85 12 12122 45 6 68 97 37 30 14815 17 93 73 8138 41 12236 23 78 200lo 96 40 43 88 14901 17448 60 38 65 86 80 723 39 89 40 3378 58 3433 5620 89 36 46 91 53 55 893 63 924 3576 100Ö 3607 5713 42 10306 12325 12 20 82?7 tl 36 H B 47 al 15 37 2 17564 201Ö2 14 76 13 29 17665 20282 46 94 Qt 63 17748 20Q1O 89 15074 17806 29 91 15151 1820419 10406 38 55 81 7 86 28 37J2 5836 8348 17 12412 1144 78 MJ44 68 22 87 3944 68 8461 40 1323 88 6023 74 26 4004 14® 30 15W «S 6127 8601 47 4149 6200 39 74 83 6307 50 77 4242 H 71 1606 90 20 99 17 4328 80 8709 82 4409 6402 8854 10753 1331715960 1729 37 17 61 80 35 87 43 64 6500 89151C872 91 16013 48 45C® 37 42 10911 1S426 50 85 50 62 48 51 47 61 91 58 6808 67 52 62 90 1844 73 7 9009 60 13503 16274 18254 76 82 4608 14 53 76 37 16317 18318 20835 Kt 3Ü 15 91CO11022 38 25 18701 5t 1934 59 29 4 60 13612 64 30 85 89 91 42 ra U123 13704 16418 43 86 2024 47U0 6915 81 47 52 78 60 20905 42 26 83 9364 4913832 83 80 68 88 30 7022 71 97 34 16522 18845 25 240^4805 39 94H 11226 85 60 09 -* -Vorige lijst stond 7646 m z. 7647 j 75 12540 15283 28 32 49 8564H61812626 15351 32 38 61 70 28 97 15407 72 47 40 12770 21 17925 20514 52 13146 15546 36 32 70 77 15730 18057 84 80 87 15808 92 2Q640f 9313240 39 94 53 96 66 54 18116 168 - l 75) 27 20710 37 4» 59 50 85 f 57 88 63 430e NED. STAATSLOTERIJ. ""■"•ekklns van Woensdag 23 Aug. 3e Klasse 3e Llist. Hooge prijzen: 20979 ƒ400. 38 534 2648 18779 eft ƒ200. 8900 10991 11060 12433 14417 17232 elk Prijzen van 45: 44 79 83 128 137 184 261 274 303 436 465 472 494 579 601 627 628 630 637 666 681 755 762 810 943 963 971 1355 1086 1110 1129 1172 1180 1211 1217 1337 1471 1516 1533 1628 1642 1645 1776 1820 1869 1917 1952 1981 2061 2064 2146 2158 2212 2261 2419 2539 2550 2607 2685 2839 2960 2993 3040 3047 3051 3143 3226 3245 3271 3326 3418 3431 3554 3563 3634 3718 3785 3869 3890 3931 4024 4036 4126 4273 4427 4492 4494 4674 4720 4926 5158 5239 5240 5243 5273 5283 5397 5524 5541 5551 5607 5615 5663 56S8 5723 5744 5795 5855 5959 6128 6129 6215 6248 6283 6313 6348 6412 6465 6479 6546 6651 6726 6746 6771 6809 6944 7032 7110 7254 7456 7672 7756 7809 7896 7939 7979 S044 8072 8093 8182 8186 8290 8326 8380 8412 8652 8730 8740 8851 8881 8997 9025 9055 9076 9342 9346 9370 9407 9411 9446 9462 9488 9538 9694 9763 9884 9887 10086 10201 10294 10349 10367- 10370 10405 10406 10423 10450 10515 10653 10672 10710 10768 10792 10833 10840 10984 11012 11165 11245 11294 11441 11549 11556 11637 11690 11752 11766 11770 11796 11964 12064 12144 12184 12198 12225 12298 12360 12418 12441 12556 12564 12615 12616 12650 12696 12728 12730 12846 12973 13046 13099 13119 13222 13406 13503 13653 13687 13696 13706 13741 13832 13855 13893 13932 14086 14150 14157 14164 14196 14208 14251 14301 14356 14373 14423 14466 14507 14655 14670 14672 14715 14750 14811 14838 14873 14882 14939 15041 15055 15119 15247 15258 15330 15524 15531 15678 15750 15784 15788 15793 15815 15907 15913 15977 16014 16106 16119 16334 16419 16490 16568 16714 16761 16831 16840 16848 16854 16863 16869 16895 16949 16961 16972 17028 17140 17340 17348 17352 17406 17438 17482 17552 17602 17604 17765 17809 17837 18003 18013 18098 18150 18154 18172 18194 18198 18249 18272 18318 18431 18568 18571 18649 18731 18794 18915 18948 18967 18988 19119 19131 19246 19333 19455 19512 19522 19525 19539 19626 19667 19743 19748 19781 19799 19825 19871 19912 19918 19990 20027 20064 20066 20102 20111 20117 20161 20220 20235 20243 20275 20276 20282 20391 20420 20483 20484 20522 20588 2C652 20671 20812 20863 20882 20896 20972 20975 20992 21022 21085 21106 21242 21272 21278 21314 21318 21339 21366 21513 21519 21554 21581 21609 21657 21660 21754 21809 21821 21825 21928 21967 21972 22099 22101 22230 22296 22301 22330 22416 22421 22495 22532 22555 22613 22628 22698 22703 22918 22927 22941 3e Klasse le Lijst; 4221 m.z. 4227. 3e Klasse 2e Lijst: 11112 m-z. 11124 Op de steenfabriek der firma Arotz «9 Terwindt te Spijk bij Lobith, geraakte gis- terenmorgen een 16-jarige zoon van een werkman G. Booltink aldaar onder een locomotiet, met het treurig gevolg, dat de ongelukkige onmiddellijk dood was. Een bewoonster van den Tugelaweg te Amsterdam heeft aan de politie kennis gegeven, dat zich aan hare woning een als heer gekleed persoon vervoegde, dia onder het voorwendsel ambtenaar van da directe belastingen te zijn, onder he vige bedreigingen een bedrag van f 7i als achterstand der belastingen wilde in nen. Bij onderzoek ten kantore van den ontvanger bleek niemand als zoodanig tei zijn uitgezonden. Men meldt uit Deventer aan het HblJ dat de pruimeboomen in de omgeving zoo volop vruchten dragen als in geen jaren het geval was. De boeren, dia met groote hoeveelheden Dinsdag op de markt kwamen, hadden moeite hunne waren aan den man te brengen. Vocn 3—-4 cent per pond werden de oruimea grif verkocht. ƒ101 259 490 633 835] 1116! 1382j 1683! 2017] 232» 28608 3145 3489 38718 439S 5085] 53375 5627 5953j 6284' 6564, 702? 784® 81091 8439' 9003 9376 9622 10253 10722 11112 11609 11912 12234 12566 12844 13250 13733' 14142, 14252 14573 14833 15085 15551 15871 16224 16826 16873 17248 17488 17934 18190 18486 18927 19313 19613 19820 20O54 20181! 20320| 20634 20954 2118b 21357| 21630! 21889! 22259 22517! 22905)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2