N.vr„DE TIJDGEEST») Giften. Van onze Rechtbank. Incassodienst. Niet doorgegaan. Aanbesteding. Burgerlijke Stand. LAATSTE NIEUWS. Begrafenis van Orlemans. AMSTERDAMSCHE BEURS. UIT DEN OMTREK. VELSEN. SANTPOORT. ZANDVOORT. BENTVELD. HEEMSTEDE. LISSE. SASSENHEIM. mm EN VLOOT. De winterbijeenkonisten voor verlofsofficieren. 8EMENSD NIEUWS. Een eigenaardige verkooping. Reizigersverkeer aan de Duitsche grens. Diefstallen in de mijnstreek. Nekkramp. Hulpvaardig publiek. Ongeluk. Pseudo-belastingontvanger. Overvloed van pruimen. t Behartigt Hij riet ook diens voorstellen omtrent het O. O. tegemoet. Nog eens, hij stelt volkomen vertrouwen in den wethou der. 0e heer BRUCH wijst er op, dat zoowel in 't Zuiden als in 't Noorden uitstekende Openbare Schalen zijn. In zake den bouw van Openbare Scholen hokt alles op de 3e H.B.S. Dze aanvrage acht spj. intus- schen een der meest gefundeerde aanvra gen. De heer POPPE zal na de pertinente toezegging van den heer Brnch voorstem men. De heer PEPER verzoekt aanteeke- ning dat hij wtegen het voorstel is. Het voorstel wordt zonder stemming waangenamen. 16. Voorstel B. en W. tot wijziging van het huishoudelijk reglement der Com- missiën tot wering van schoolverzuim. Aangenomen. 17. Voorstel B. en W. tot toeken ning van vergoeding ingevolge art. 100 der Lager Onderwijswet aan twee bij zondere 6cholen. Aangenomen. 18. Voorstel B. en W. tot overplaat sing van een onderwijzer naar school No. 26. Aangenomen. Benoemingen. Benoeming van: a. een tijdelijk leeraar in Staatswetenschappen, le H. B. S. met 5 j. c. b. een tijdelijk leeraar in plant- en dierkunde, 2e H. B. S. met 5 j. c. o. een tijdelijk leeraar in d. een tijdelijk leeraar aan den Cursus stenografie, H. B. S. met 3j. o. enz. tot opleiding van hoofdonderwijzersfes sen), e. leeraren aan de gemeentelijke avndschoool voor nijverheidsonderwijs, f. een tijdelijk leeraar in boekhouden aan de gemeentelijke avondschool voor nij verheidsonderwijs. g. een tijd lijk leeraar in de Nederlandsche taal aan de ge meentelijke avondsohoo! voor nijverheids onderwijs. h. onderwijzend per-oneel aan de Vervolgcursussen Nr. 3 en 4 Tot tijdelijk leeraar in de Staatswe tenschappen aan de le H. B. S. met 5 j. c. wordt benoemd de heer Mr. W. J. 0. A. Nijgh. Tot tijdelijk leeraar in plant- en dier- kuned de heer G. A. van Sehaik Tot tijdelijk leeraar aan de H B. S. met 5 j. c. en de H. B. S. met3j.c. de heer A. Zanen. Tot tijdelijk leeraar in de natuurkennis aan den cursus tot opleiding van hoofd onderwijzersfessen) de heer M. v. Wa- melen. Tot leeraren aan de gemeentelijke avondsohool voor nijve-heidscnderwjjs, de heeren P. Hage, A. Wensing, G. Eich- hom, H. Korringa, A. van Harreveld, B. Bouman, J. A. L. Doyer, G. A. 0. A. Fleers, H. Fekkes, G. Bollebakker, C. C. Poppink, G. Baars, M. D. van Dijk en E. Hindriks. Tijdelijk werkzaam als Directeur- leeraar J. J. Bauw en als leeraar G. J. H. Kerkhoff en J. P. Strijbos. let tijdelijk leeraar in boekhouden aan de gemeentelijke avondschool voor nij verheidsonderwijs de heer J. van Weerd. lot tijdelijk leeraar in de Ned. taal aan de gemeentelijke avondschool voor Nijverheidsonderwijs, de heer R. J. Spitz. lo. Tot hoofd aan den vervolgcursus no. 3 voor den cursus 1922—23, de heer E. P. Sehuyt. 2o. Tot onderwijzerfes): de heeren J. A. van den Berge en J. Admiraal, als mede de dames S. Houtkooper en wed. W. H. VersteegSchouw; B. Aan den vervolgcursus no. 4: lo. definitief tot hoofd en tot onder wijzer: den heer F. A. van Riet; 3. definitief tot onderwijzerfes) de hee ren E. P. Schuijt en C. Visser, alsmede de dames S. Houtkooper en J. de Bruijn; 3o. voor den cursus 19221923 tot tijdelijk onderwijzerfes): de heeren: D. van Veen, H. F. Lijnbach, C. J. Rijkers en M. Houtkooper; alsmede de dames M. B. Roosen, B. C. FerwerdaAdvokaat en M. G. Botman. Rondvraag. Op de vraag van den heer GROE- NENDAAL, waarom B. en W. gewei gerd hebben, om op 27 Aug, bij het Brongebouw, door de „Stem des Volks," vuurwerk te laten ontsteken, antwoordt de VOORZITTER, d"t er al zoovee' vuu-- werk daar ontstoken is. De omliggende ziekenhuizen: Maria-Stichting, Sarepta, Diaconessen-Stichting enz. hebben veel last daarvan. Op een ander terrein zon spr. wel permisie gegeven hebben. De heer KTNGMA protesteert er te gen, dat op Koninginnedag wel vuurwerk bij het Brongebouw mag ontstoken wor den. De VOORZITTER antwoordt, dat de ziekeninrichtingen daartegen op dien dag geen bezwaar hebben. De heer KINGMA stelt een motie voor van afkeuring inzake de weigering van en burgemeester, om permissie te geven aan de „Stem des Volks." De heer KUENEN licht nog even de last toe, die men in de Maria-Stichting van 't vuurwerk heeft gehad. Den heer KOPPEN spijt het, dat de Burgemeester in deze aangelegenheid niet gemeend heeft, zelfs den schijn van on partijdigheid te moeten bewaren. Hij zal vóór de motie-Kingma stemmen. De heer PEPER is er tegen, dat de aoc. dem. arbeidersgroep maar fuift en feest viert in deze moeilijke tijden. Daar om is hij tegen de motie-Kingma. De heer WOLZAK brengt hulde aan den Burgemeester over diens onpartij digheid en meent, dat de motie niet in stemming gebracht moet worden. Intus- schan wenscht hij gaarne een ander terz rein aangewezen te zien voor het af steken van vuurwerk. De motie-KINGMA wordt met 16 te gen 10 stemmen verworpen. De heer KLEIN wenscht Openbare Werken in aanraking te brengen met de vuilnisbelt in zake de ontruiming van de school in het Keijzerrijk. De heer GOENENDAAL vraagt waarom het hoofd van de school in 't Heiligland geen rapporten mee naar huis gezonden heeft. Het hoofd heeft gezegd, dat dit zoo erg niet is. De heer BRUCH zegt, dat het stand punt in deze door B. en W. nog niet is vastgesteld. De heer PEPER klaagt er over, dat 10 arbeiders geen werk meer hebben aan de Houthaven. Ze worden gesteund, maar onvoldoende. De werkloozen wor den bij de nieuwe werken weggezonden met de mededeeling: ambtenaar die en die is met vacantie. Dat gaat toch niet. De heer HEERKENS THIJSSEN zegt dat niemand niet aan 't werk gesteld wordt, omdat bijv. een ambtenaar op vacantie is. Was dit het geval, dan zon en B. en tusschea beiden treden. De heer v. d. BERG, zegt dat in Seheveningen een verbod tot boksen is uitgevaardigd. Hij wensoht, dat dit hier ook geschiedt. De VOORZITTER zegt, dataan des kundigen hierover advies gevraagd zal worden. Inzake de vorm waaraan de borden voor 't verkeer moeten voldoen, zegt de VOORZITTER aan den heer PEPER, dat d eze in alle opzichten aan den eisch voldoen. De heer Peper moet dan maar eens aantoonen, dat dit niet het geval ia Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. Wij ontvingen nog 10 van N. voor de Weensche priesters- Zedenmisdrijven- Wegens zedenmisdrijven werden he den door de rechtbank veroordeeld: D. K. en S. B., beiden te Wormerveer, K. tot 3 jaar en B. tot 1 jaar gew vangenisstraf en G. W., te Westzaan tot 3 jaar gevangenisstraf, allen met aftrek der preventieve hechtenis. Tegen K. was 5 jaar, tegen B. 2 jaar en tegen W. 6 jaar gevangenis^ straf geëischt. D. H. O., te Zaandam, tegen wien de vorige week wegens het veroor zaken van den dood door schuld 6 maanden gevangenisstraf geëischt was, werd heden door de rechtbank vrij gesproken. Verduistering- J. G., van beroep reiziger, heeft tot 2 maal toe een fiets op afbetaling gekocht, maar al spoedig staakte hij die afbetaling en beleende de karre; tjes in de Haarlemmermeer. Beklaagde zeide, hel gedaan te heb ben, om zijn kostgeld te kunnen be talen. Wanneer hij weer werk had gekregen, zou hij de fielsen weer uit den lommerd gehaaid hebben en verder gegaan zijn met de afbetalin gen. Door ziekte was hij hierin ver hinderd geworden. Het O. M. eischte 9 maanden ge vangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis. Nog qpn fietsenkwestiet De varensgezel J. de G. had op 13 Juni 1.1. te Bloemendaai een fiets gestolen. Bekl. ontkende. Een getuige kwam ech ter hem vertellen, dat bekl. hem gevraagd had, de fiets,- welke hij (bekl.) bij zich had, te verkoopen, aan welk verzoek get. gevolg gegeven had. De fiets, welke een jaar te voren 170 gekost had, werd nu voor 16 van de hand gedaan. Get. had 1 voor de moeite gekregen en de rest was door hen samen opgemaakt. Ook dit ontkende bekl., doch de offi cier meende het feit wel bewezen. Bekl. heeft al verscheidene straffen achter den rug, doch geen enkele schijnt indruk op, hem gemaakt te hebben. Misschien, dat een strenge straf hem nog op het goede pad terug brengt en daarom eischte de of ficier 2 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. v. d. Goot, pleitte vrijspraak, daar z.i. het wettig bewijs niet geleverd was. Tegen den getuige, v. d. M. geheeten, die dan moet terecht staan, werd wegens heling 6 maanden gevangenisstraf ge- eischt met aftrek der preventieve hechte nis. Mr. v. Leeuwen vroeg een voorwaarde lijke straf. Gelddiefstal. Toen C. v D. huisknecht was in het ziekenhuis „St. Joannes de Deo", kaapte hij, toen hij de kans schoon zag, van J. S., eveneens huisknecht aldaar, twee brief jes van 25 Een er van gaf hij cadeau aan G. N. Zij werden echter gesnapt en nu moesten zij terechtstaan. Tegen beiden werd 3 maanden gevangenisstraf geëischt. Uitspraken van 24 Augustus 1922. S. B. los werkman, te Wormerveer, thans gedetineerd, overtreding art. 247 W. v. S. 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventieve hechtenis. D. H. O. kleermaker, te Amsterdam. Vrij gesproken. G. W., los wericman, te Westzaan, thans gedetineerd, overtreding art. 249' W. v. S. 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventieve hechtenis. H. M. de H. hofmeester, zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande. Voorw. gev. straf van 2 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Men maakt er ons opmerkzaam op, dat het met den incassodienst nog veel erger is dan wij schreven. Ook al wil men zich de moeite getroosten zelf uit te rekenen wat men is verschuldigd, is dat vrijwel ondoenlijk, omdat na invoering der nieuwste „bezuinigingsmaatregelen" de stand van de meters niet meer op de kaarten wordt geschreven! Wij vertrouwen, dat de critiek nu al thans dit zal uitwerken, dat de meterop- nemer voortaan achter op het waarschu wingsbriefje schrijft, hoeveel men ge bruikt heeft. Dat is toch het minste, dat wij mogen eischen. Wegens het ongunstige weder is gisteravond het ooncert van de Haarlem- sche Orkestvereeniging in de Stadstent, in den Hout, niet doorgegaan. Vanwege het Ministerie van Water staat is heden aanbesteed het bouwen van 2 bruggen, bestaande brug en verleg gen, aansluitende bij vaarslooten met bijbehoorende werken te 's-Gravenhage en Wassenaar, ten behoeve van verbetering van den weg Roomhuis den Deijl met den verbindingsweg Benoordenhoutschenweg. Laagste inschrijver was W. H. N. Nee lissen, Haarlem, voor 153.100. Ondertrouwd: 24 Augustus. M. Gast en M. H. Steensma. B. Boelens en C. A. Vester. H. van Dijk en A. v. d. Pol. M. Verweij en G. ten Braak. M. van Niekerk en H. C. van Es. A. v. d. Velde en Th. M. Huijboom. L. Tim- mers en J. Schrage. H. O. Stuit en J. G. Hesselink. P. J'.F. Rijbroek en M. M. Smit F. H. Verpoorten en S. Blankwater. Getrouwd: 24 Augustus. P. Noorda en A .C. Vreeken. P. Ruifrok en G. C. Kapsenberg. A. Th. van der Vossen en M J. van Meerten. P.. J. van Kessel en F. W. Martin. A. de Fouw en H. M. J. Zuurendonk. M- J- W. Har- donk en H. G. Keijzer. C. A. Bakker en J. van Zanten. A. A. Hardesmeets en C. de Bruijn. J. Ramakers en A. J. van Keulen. H. A Brinkman en G. D. Stadt. Geboren: 23 Augustus, d. van J. M. VisariusPriester. z. van M. C. Zedel —Bom. 24 Augustus, z. .van A. Wijkhui- sen«fé Raadt. 23 Augustus, z. van E. S. HollanderWaalewijn. Men seint ons: Bij duizenden verdrongen de men- schen zich hedenmorgen voor het sterfhuis op het Iepenpleiri te Am sterdam van waaruit om half elf het lijk gedragen werd van den Zondag avond op het Stadion zoo ongeluk kig om het leven gekomen helper bij de wielerwedstrijden den heer Chris Orlemans. In den stoet die door drommen, menschen gevolgd werd, reden twee open landauwers mee waarin circa 40 bloemstukken lagen opgestapeld. Achter den lijkwagen gingen ama teurs en professionals, gangmakers en stayers, o.a. de Roos, Slesker, Aandewiel, Kaeser, Klaas van Nek, Moeskops, Nankman, Engelen, Bak ker, Douwes en Anspach, de stayers Storm, Snoek, Blekemolen en Dic- kentman, deden als siippendragers dienst. Óp weg naar de Ooster be graafplaats hadden zich duizenden opgesteld om den lijkstoet te zien voorbijtrekken. De Beurs opende heden: flauw. Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 87)4, 6 pet. Indic 95)4. Culturen. Koloniale Bank 115J4, In dische Bank 90)4, Vorstenlanden 147, H. 332. Indmstrieeie waarden Jurgens 26. Oliewaarden. Koninklijke 417, Con sols 119, Orion 37. Tabakken. Deli Mij. 190, Besoeki 29, Rotterdam Deli 16, Senembah 288. Rubbers. Amsterdam Rubber 68, Deli Batavia 40, Nederl. Rubber 42, Rot't. Tapanoeli 11)4. Scheepvaartwaarden. Holl. Am. Lijn 111, Holl. boot 15, Kon. Holl. Lloyd 10, Japanlijn 65 !4, Paketvaart 82, Scheepvaart Unie 87 >4, Marine. Amerikaansche waarden. Hide and Leather 74, Steel 106)4, Smelting 65, Anaconda 112, Cigar 81)4, Atchison To- peka 110, Voting Rails 28, Denver 1)4, Southern Pacific 99)4, Union Pacific 154)4, 7 pet. Indië 102, 6 pet. N. W. S. 99)4- Burgelijke stand. Bevallen: M. Gomes Maas, z.; M. P. van Donselaarvan Stra ten, z.; S E. J. de NobelTijssen, z.; J. H. de Reus—Wolterman, d W. M. Nu- koopDaems d., J. Hagedoornde Bruyn, z.; M. van SchieKoelewijn, z.; M. de WeersStam, z.: A Mudde—de Bie, d.; C, van Dop—v. d. Weyden, d.; G de FeberKoster, d.; C. MeverDazer- ta, z.; J. van Deudekomde Lange, z. Koninginnedag. Behalve de door ons reeds vermelde feestelijkheden, ge organiseerd door de Vereeniging Kinder vreugd, zullen er nog meer plaats hebben. De kinderen van de Chr. School op Wijkeroog zullen 's middags ook feest vieren. De kinderen gaan in optocht naar het terrein op Rooswijk, waaf.'jtip'i derspelen zullen plaats hebben en zij zullen worden onthaald. Des avonds half acht is er een foestvergadering in het gebouw Concordia, welwillend door de directie der Papierfabriek besrükbaar ge steld. Ds. J. Ph. Eggink alhier zal de feestrede houden. De Zangvereeniging „God in mijn Lied" verleent haar werking, terwijl tahleaux-vivants zullen worden vertoond. Het kinderkoor onder leiding van den heer Kerkhoff zal van half zeven tot half acht liederen zingen in den tuin van het park Concordia. Herwonnen Levenskracht". De speldjesverkoop ten bate van „Her wonnen Levenskracht" heeft alhier f 210 opgebracht. Voor het te 's Gravenhage ge houden examen Boekhouden M. O. slaagde de heer R. J. van Hofwegen, alhier. De feeslen, óp 3J Augustus \e geven door 'de vereeniging „Konin ginnedag", beloven schitterend te worden. Des morgens te 8 uur begin der feesten met een rondgang door het dorp door het fanfarekorps „Soli Deo Gloria"; te 9 uur kinderspelen op 'l fees'terrein bij het Kèrkpad, met medewerking van het R. K. fanfare korps „Soli Deo Gloria". De spelen voor jongens van 614 jaar zullen bestaan in: knikkerdra- gen, hoepelen, loopen met hindernis sen, kaarsdragen, 50 M. hardloopen en karretje rijden; voor meisjes van 614 jaar in lurfdragen, baldragen, zakloopen, hoogspringen, ruitsprin- gen en ton rij den. Pauze van 12 tot 1 uur. Des middags 1 uur: volksspelen met medewerking van het fanfarekorps „Wilhelmina", voor jongelingen van 1520 jaar fietsrijden met hindernis sen, kalknepplen, veldloop, mast- klimmen, gecoslumeerd voetballen; ringrijden per fiets; voor meisjes van 20 jaar veldloop, fietsrijden met hindernissen, ringrijden per fiets. Des middags half 5 „De bruiloft van Klo ris en Roosje", onder regie van den bekenden heer Jan van Dommelen. Des avonds half 9 muziek- en zang uitvoering door de vereenigingen „Soli Deo Gloria" en Santpoort's R. K. zangkoor „Vox Humana". Tot slot Biosctjop voorstel ling op het terrein van den heer Klaas Boekei, door dezen welwillend afgestaan, Het geheel belooft dus een prettige dag te worden en 't is te hopen, dat het weder een beetje medewerkt. Laat ieder ingezetene dien dag ook de va- derlandsche driekleur uitsteken. „Vox Humana" zal de volgende ge zangen uitvoeren: 1. Wilhelmus. 2. Lentezang, Fred. Roeske. 3. Geluk kig Vaderland, Valerius. 4. Bede voor 't Vaderland, Valerius. 5. Zondagmor gen, Jac. Bonset. „Soli Deo Gloria" brengt de vol gende nummers ten gehoore: 1. Wil helmus (oude toonzetting). 2. Waria, Polonaise, Andrieu. 3. Jubel-Ouvertu re, Chr. Bach. 4. Jubileum-Marsch, S. Vlessing. 5. Finale. Een NovumHet zal velen onbekend zijn dat er even ten zuiden van Zandvoort, midden op het strand bij paal 69, zoowaar bloeiende planten groeienl Het zijn twee exemplaren van Zeeraket, Deze jaacse crucifeer met haar aardig blad, maakt een verrassend effect op de zandvlakte, 't Zou wel wenschelijk zijn daar wat paaltjes met kip^pngaas opi heen te plaatsen, ten einde de planten te beschermen tegen kin derhanden. Als de vruchten zich gevormd hebben, zullen zij zich wel uitbreiden. Bij den rijwielhandelaar S., ver voegde zich dezer dagen een heer met een rijwiel, waarvan beide banden lek waren. De heer moest naar 't kantoor, aldus be weerde hij en kreeg daarom een ander rijwiel in bruikleen. Tot nu toe is hij met het geleende karretje, dat natuurlijk beter is, dan hetgeen is achtergelaten, niet teruggekeerd. Men vermoedt met een truc te doen hebben en meent, dat het achtergelaten rijwiel ook niet op de ge wone manier verkregen is. Bij een anderen reparateur, den heer K. bracht een dame haar rijwiel ter repa ratie, dat na eenigen tijd door haar echt genoot werd afgehaald. Later bleek, dat de dame, mej. K. uit Egmond aan den Hoef, in 't geheel niet gehuwd was. Zij verlangde natuurlijk schadevergoeding, maar daar de reparateur niet zoo dadelijk bereid was die te geven, volgde er een klacht bij de politie. Een kwestie. De heer H. A. Bultman, kassier alhier, meent van de gemeente Leeuwarden f 200,000 te kunnen vorde ren als provisie, die hem zou toekomen voor de plaatsing van een leening van de gemeente bij de Rijksverzekeringsbank. B. en W. van Leeuwarden zijn echter van meening, dat dit vorderingsrecht niet be staat, en de gemeenteraad heeft thans be sloten, zich tegen een door den heer Bult man ingestelde rechtsvordering te ver werven. Concert. Concert van de Haarlem- sche Orkest-Vereeniging in het Wandel bosch Groenendaal op Vrijdag, 25 Augus tus 1922, des avonds om 7 uur, onder leiding van den 2den dirigent Willem Knikker. Programma: I. 1. MaFche cortège de l'opéra „La Reine de Saba", Ch. Gounod. 2. „Rakoczy" ouverture, Kélér Bela. 3. Fantasie d l'opéra „Samson et Dalila", C. Soint-Saens. 4. Ballet „Sylvia", L. Délibes. II. 5. „Scenes pittoresques, J: Masse net. 6. Intermede et Barcarolle de l'opéra „Les Contes d'Hofmann", J. Offenbasch. 7. Baletto deli' opéra „La Gioconda", A. Ponchieili. 8. Marche Finale. Was het Zondag j.l. buitengewoon vol bij de seriewedstrijden van L. F. 0., a.s. Zondag wordtnog meer belangstel ling verwacht. Dan toch zal te 2 uur de finale worden gespoeld in de eerste af- deeling om den lsten en 2en prijs en wel tusschen S. J. C. I te Noordwijk en L. F. C. I alhier. Dat zal spannen! Te 4 uur zal de demifinale in de 2e afdeeling plaats hebben tusschen S. M. C. II te Warmond en L. F. 0. II alhier. Geboren: Willem, z. van D. Roest Oudshoorn. Lamberius Laurentius, z. van B. KapteijnHoogeboom. Jo hanna, d. van H. WillemsLugtigheid. Lena Emma, d. van 0. v. d. Voort §laman. Ondertrouwd: J. Wiesing en A. 0. v. d. Poel. Gevestigd en vertrokken. Gevestigd in de gemeente: Mej. D. H. Overvliet, Tyl- loosstraat 15, uit den Haarl.meer. Wed. J. Iveuning, geb. Kareis en gezin, Hoofd straat 228, uit Amsterdam. A. de Groot en gezin Hoofdstraat 197, uit Voor at'. Vertrokken uit de gemeente: W. van Breda van Hoofdstraat 213 naar Rot terdam. De inspecteur der infanterie heeft rond schrijven gezonden aan de verlofsofficieren, waarin hij zegt krachtig de regeling der winterbijeenkomsten ter hand te zullen ne men en waarin hij de medewerking der officieren inroept. Indien in den a.s. win ter de bijeenkomsten niet in de woonplaats der officieren mochten worden gehouden kunnen zij die volgen in de dichtsbij gele gen gemeente, al waar die bijeenkomsten wel zullen worden gehouden, in welk geval zij voor rijksrekening zullen worden ver voerd. De bijeenkomsten hebben ten doel den vcrfofsofficler op de hoogte te doen blijven van de taak welke hem bij opkomst onder de wapenen wacht, op de bijeenkomst zul len worden behandeld de wijzigingen in reglementen en voorschriften, de m de legerorders geplaatste aanschrijvingen voor zoover die voor den verlolsofficiier van be lang zijn, eenvoudige tacfische oefeningen op de kaart, voordrachten over militaire wetenschappelijke onderwerpen, waarvan de kennis voor den verlofsofficier van be lang is, enz. De bijeenkomsten worden gehouden >n de maanden November, December, Januari en Februari twee maal per maand op tijd stippen in overleg met de deelnemers vast te stellen. Gedragen kleeding. Vanwege de Nederl. Spoorwegen heeft Dinsdag onder leiding van den heer J. Beyers te Utrecht, een eigenaardige ver kooping plaats gehad, namelijk van een aanzienlijke partij gedragen kleeding, meest jassen en broeken van spoorweg personeel. De verkooping geschiedde voor de locomotiefloods achter het station Maliebaan, geen alledaagsche plek. Men moest de plaats bereiken door vanuit de Oosterstraat langs de opeen gestapelde kolenheuvels te wandelen, enkele houten handwijzers'gaven de rich ting aan. De locomotiefloods lag met haar ingang naar de zijde van het Maliebaan station, dat zijn hoogen welvenden rug gezapig uitstrekte over den grijzen schemer van de perrons. De loods had twee van haar ontzag wekkend hooge deuren wijd opgenge- stooten, en in den muil van de entrée zat de vendumeester, op een verhevenheid, de nieuwsgierige koopers gedeeltelijk zit tend en met de ellebogen steunend aan een langwerpige tafel, waarop de sjou wers heen en weer draafden, gedeeltelijk staande rondom. t De partij gedragen kleeren was werke lijk onuitputtelijk. Het aantal nummers liep tot de 1600. De loods van binnen zag grauw en zwart van jassen, broeken, etc., die rij aan rij, stuk voor stuk of in com binaties van twee, drie en vier, aan kap stokken gehangen waren. De animo onder de koopers was niet gering schrijft het „U. D." De broeken, die er over 't algemeen, hoewel gedragen, zeer dragelijk uitzagen, kwamen in(de ochtenduren aan de beurt, Zij „gingen" in combinaties van drie ot vier, en brachten van 2 tot 6 gulden op. Eenvoudige slok kers kochten er een stuk of wat, voor de groene manchester broeken werd 't meest betaald en zij wandelden met hun partijtje lijdzaam naar huis, de een borg ze in een ruwe jute zak voor de ge legenheid meegenomen, zoodat men kon denken dat hij een j bundeltje gras voor z'n konijntjes vervoerde, de ander stapel de ze naakt-weg op zijn schouders, en vleide ze dicht tegen zijn oor. Een paar moedertjes boden eveneens, net zoo lang tot ze ook een paar broeken op den kop getikt hadden, waarna ze den omstanders ijverig berichtten, dat ze er voor hun kleuters wat uit maken wilden; voor manlief was 't niet. Maar 't meerendeel verdween in de nooitverzadigde, begee- rige tweede-hands-handen van opkoo- pers. 's Middags na de pauze was het gezel schap weer anders gestoffeerd, schaarden zich wat meer vrouwen tusschen de kooplustigen, en had de vendumeester al zijn humor noodig, om de orde te bewa ren, zonder zich van zijn presidentalen hamer te bedienen. De beurt was aan de jassen, waaronder nog voortreffelijke exemplaren van dikke stevige stof, op 't oog onversleten en onverslijtbaar. De grenzen van den kooplust werden uitge zet, evenals de grenzen van de bestede prijzen, zoodat een enkele jas, waarvan niemand begreep waarom de Ned. Spoor wegen haar versmaden moesten, inge ruild werd voor een lapje van tien. Ook ditmaal kregen de opkoopers het leeu wenaandeel van de buit. De secretaris van de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland meldt: „Eenige dagen geleden werd in de dag bladen een artikel over de regeling van het reizigersverkeer aan de Duitsche grens opgenomen, dat afkomstig was van bet kantoor der Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te Frank fort a. d. Main. Intusschen werd daarin het adres van het hoofdkantoor dezer Kamer te Am sterdam genoemd, zoodat dit kantoor overstroomd werd door aanvragen om in lichtingen over wat men wel en niet uit Duitschland mag medenemen. Voor nauw keurige, op de laatste verordeningen ge baseerde inlichtingen, wende men zich in tusschen liever tot het kantoor der Ka mer te Frankfort a. d. Main, Haus Offen bach Hohenzollernplatz. Het kan evenwel zijn nut hebben toch aanstonds de voornaamste regelen te geven, die dan, practisch gesproken, op het volgende neerkomen. De uitvoer van alle artikelen is ver boden. Met uitzondering voor de levens middelen, zijn echter op de daarvoor aan gewezen plaatsen gemeenlijk wel uitvoer- consenten te verkrijgen. Uitvoerconsenten worden uitsluitend verstrekt wanneer voor de goederen een prijs betaald is, die ongeveer overeen komt met den prijs dezer goederen in het buitenland. Vrij van deze bepalingen zijn in Duitsch land gekochte souvenirs tot een geza menlijk bedtag van M. 1000. In elk geval late men zich door de een of andere winkelier niet wijs maken dat voor zijn artikelen geen uitvoerconsent noodig is. Dergelijke beweringen zijn in strijd met de voorschriften. Om uitvoerconsenten te verkrijgen moet men zich in het bezette gebied tot den winkelier of leverancier van het goed, soms echter ook tot de autoriteiten te Ems wenden, terwijl in het overige ge deelte van Duitschland het uitvoerconsent verschaft wordt voor belangrijke bestel lingen door den leverancier zelf. Voor voorwerpen van weinig waarde, dat wil zeggen beneden de M. 1000, moet de kooper zelf de toestemming aanvragen. Deze is te krijgen bij de Reichskommis- sar fuer Aus und Einfurhbewilligung Ber lijnCharlottenburg, Lietzenburgerstra.it 18. Bovendien bestaan van dit kantoor filialen in verschillende groote steden in Duitschland, en op alle jaarbeu.zenl Mocht men gedurende zijn bezoek in Duitschland in onzekerheid verkeeren om trent de toepassing van deze regeling, dan meenen wij te mogen aanraden zich om informatie te wenden tot het Nederland sche Consulaat of tot de Duitsche Kamer van Koophandel ter plaatse. Volledigheidshalve deelen wij tevens mede, dat wanneer men Duitschland ver laat met goederen waarop een uitvoer consent verleend is, men aan de grens nog een Ausfuhrabgabe van 1 tot 10 verschuldigd is. In de praktijk is voorts gebleken, dat het verkrijgen van bovenbedoelde uit voerconsenten dikwijls zoo lang op zich laat wachten todat de reiziger Duitsch land verlaten heeft. Men zal dus goed doen van te voren een expediteur met de verzending te be lasten, aangezien het zelf medenemen zon der geldige uitvoerdocumenten ten eenen male onmogelijk is. Tenslotte wijzen wij er op, dat het ge- wenscht is bij het binnenkomen in Duitschland alle goederen van waarde inclusief geld, juweelen, photo toestellen enz. aan de Duitsche grens aan te geven, opdat men bij den terugkeer naar huis, deze artikelen op het ontvangen bewijs weer uit kan voeren. Voorwerpen van waarde, waarvoor men een dergelijk bewijs niet kan toonen, wor den niet meer uit Duitschland gelaten. Deze bepalingen gelden eveneens voor rei zigers in transitoverkeer. Het is duidelijk dat het dus ook verboden is allerlei nieu we voorwerpen als koffers, kleeren, schoenen enz. zonder uitvoervergunning naar Holland mee te nemen. Wij willen niet nalaten de Duifsche reizigers te waarschuwen voor de strafbepalingen, die gesteld zijn bij overtreding der Duitsche uitvoervoorschriften. Wanneer n.l. de douane-ambtenaar de overtuiging heeft, dat iemand getracht heeft deze bepalingen te ontduiken, is hij gerechtigd alle bezit tingen b.v. ook een auto onmiddellijk in beslag te nemen, in welk geval het uit gesloten is dat deze goederen weer terug gegeven worden, tot tijd en wijle een straf is vastgesteld waarbij de goederen waar mede ontduiking vermoed werd steeds geconfisceerd blijven." Te Voerendaal (Limb.) zijn door de Heerlensche politie aangehouden een drie tal personen, verdacht van het plegen der vele diefstallen, die den laatsten tijd in de mijnstreek voorkwamen. Zij leefden in een leege schuur op het buitengoed Corten- bach. Eén ervan, zekere de Roos, was een recidivist, die eenige jaren achter slot en grendel geweest is, wegens verschil lende belangrijke inbraken, o.a. in het kasteel Cortenbach gepleegd. Hij was de aanvoerder. Een der aangehoudenen heeft bekend ongeveer 14 dagen geleden ingebroken te hebben jn een boerderij te Noorbeek en daar verschillende gouden voorwerpen, geld enz. ontvreemd te heb ben. Toen zij een paar nachten later op weg waren om in dezelfde boerderij nog maals te zoeken, wat van hun gading was, werden zij door de maréchaussee van Slenaken aangehouden, doch na eenige dagen weer in vrijheid gesteld, na Trekking van 500 nummers een overstaan van Notaris A. G. Muliê. Woensdag 23 Augustu» Prijs van f 15C0 9610 1.000 1581 1835 3770 400 2759 15482 200 3504 100 1160 3648 4021 6592 6729 10071 14301 17114 Prijzen van i 90.— eigen geld.) 141 2156 4S63 7073 946711229 13948 16560 18949 215 2250 5049 7120 69 11323 14013 7819048 48 68 66 7236 91 71 37 16607 60 328 96 94 74 9500 11416 14130 16802 80 38 2447 5104 7328 27 40 36 38 19115 427 60 74 30 29 65 90 78 41 62 93 5248 37 58 78 95 90 19216 71 2517 84 7411 966811504 1434216953 61 78 81 90 28 9711 72 77 76 19310 504 2648 5311 7504 69 75 92 17050 64 49 2995 5434 43 72 86 H442 55 19490 69 3051 77 7712 83 94 58 76 19527 88 3151 5507 94 9833 11701 14500 84 19650 623 3212 10 7603 86 2 6317120 19735 13 69 9975 83 14619 79 19823 15 8007 10020 11827 64 17247 40 38 34 77 46 79 81 73 70 10168 70 93 8619909 74 10211 11974 14740 17302 iq 85 1212122 45 6 68 97 37 30 14815 17 93 41 12236 28 7820010 43 8814901 17448 60 86 80 38 728 65 39 89 40 3378 58 3433 5620 89 36 46 91 58 55 893 63 73 8138 924 3578 96 40 J009 3607 5713 42 10306 12325 12 16 20 8227 tl 36 14 17 47 ll 10406 38 15 37 55 81 7 86 28 3742 5836 8348 17 12412 1144 78 5944 68 87 3944 68 8461 1323 88 6023 74 26 4C04 1492 30 61 70 1514 6127 8601 47 4149 6200 39 74 83 6307 50 77 4242 11 71 1606 90 20 99 17 4328 89 8709 82 44«j 6402 881M 10753 131715960 r29 37 17 01 80 35 87 43 64 6306 8915 10872 91 16013 48 450e 37 42 1091113428 50 85 50 62 48 51 47 64 m 58 6006 67 52 02 90 88 -S 6S 184* 73 7 9009 60135031627418254 76 82 4608 14 53 76 37 16317 1831820635 15 91C011022 38 2518701 5t 20 4 6013612 64 30 85 42 6511123 13704 16418 43 86; 202* 4708 6915 81 47 52 78 60 20905 42 26 89 9364 49 13832 83 80 68 88 30 7022 71 97 3416522 188*5 85 2J934885 39 941* 11226 85 50 69 «^"Vorige lflst stond 7646 m.z. 7647;.}! 2 17564 20102 u tq n 29 17665 20282 45 94 01 63 17748 20310 22 891507417806 43 91 15151 18 20419 75 12540 15283 28 32 49 8564 10518 12625 15351 32 )38 - 28 97 15407 72 47 40 12770 21 17925 20514 5213146 15546 36 32 70 77 15730 18057 80 87 15808 922 9313240 39 94 66 54 18H5 jg 87 "30 19^4 59. 43Ce NED, STAATSLOTERIJ. L!Trekking van Donderdag 24 AuftA 3e Klasse 4e LUst, Hooge Drilzen: 13033 ƒ5000. 9372 en 16960 elk 1000. 11130 ƒ100. Prlizen van 7 45: 282 526 539 674 1196 Ï437 2033 2320 2594 2904 3030 3111 3369 3543 4116 4268 4315 4645 4876 5453 5687 5862 6081 6260 6770 7111 7342 7396 7618 7771 7897 8304 8579 8656 8743 8856 9202 9710 9771 10024 10536 10970 11785 11952 12289 12333 12411 12661 12971 13391 13564 13577 13975 14000 15043 15482 15600 15755 16198 16203 16297 16499 16912 17141 17392 17497 17894 17996 18290 19100 19828 19903 20104 21166 21229 21484 21619 21819 22536 22556 22577 22740 22887 3e klasse 3e lijst: 20027 m. z. 21027; 2006.4 m. z. 21064; 10531 ontbreekt. 2029 3323 4690 6634 7893 9181 11554 12927 14539 16261 17500 20002 22444 een oppervlakkig onderzoek. Voorts be- kende deze man nog schuldig te zijn aan verschillende fietsendiefstallen-. Melden we onlangs, zoo schrijft hef Vad., dat zich te Den Haag een geval van meningitis cerebrospinalis met doodelij- ken afloop heeft voorgedaan, thans lqkt t niet onwaarschijnlijk, dat er een tweede op gevolgd is. Een 23-jarig familielid van de overledene (bezoeker van het ziek bed?) is n.l. vóór blijkbaar de aard der ziekte definitief was vastgesteld, onder verschijnselen van hevige hoofdpijn en brakingen ernstig ongesteld geworden, onder verschijnselen, welke zooal niet de absolute zekerheid dan toch de hooga waarschijnlijkheid van een infectie met den nekkrampverwekker motiveeren. Nader onderzoek zal een en ander moe ten uitmaken. Toen Dinsdagmiddag op den Vel» perweg te Arnhem, ongeveer ter hoog» te van het station van den stoomtram! naar Dieren, een motorrijder een zij weg wilde inslaan, slipte het voorwiel van den motor, waardoor de berijder, en een dame, welke op de duo ziat, tegen den grond smakten. Aanvankelijk liet het ongeluk zich vrij ernstig aanzien, daar de dame ge heel onder den nog ronkenden motor lag en de bestuurder met één been tusschen de wielen en het frame be klemd zat. In minder dan geen tijd had zich een menigte nieuwsgierigen om het „gevallen" motorpaar ge schaard, doch niemand had het be nul de behulpzame hand te bieden. Na zeer veel moeite ten slotte was het de dame gelukt onder den motor vandaan te kruipen, waarna spoedig daarop ook de berijder uit zijn be narde positie bevrijd werd. Wonder boven wonder hadden beiden geen letsel bekomen. Ook de motor bleef intact, zoodat beiden, nagestaard door het „hulpvaardige" publiek, de rei» konden voortzetten. Op de steenfabriek der firma ArotZ e# Terwiralt te Spijk bij Lobith, geraakte gis terenmorgen een 16-jarige zoon van een werkman G. Booltink aldaar onder een locomotief, met het treurig gevolg, dat dg ongelukkigie onmiddellijk dood was. Een bewoonster van den Tugelaweg fa Amsterdam heeft aan de politie kennia gegeven, dat zich aan hare woning een als° heer gekleed persoon vervoegde, dia onder het voorwendsel ambtenaar van da directe belastingen te zijn, onder he vige bedreigingen een bedrag van f 7 als achterstand der belastingen wilde in nen. Bij onderzoek ten kantore van den ontvanger bleek niemand als zoodanig te zijn uitgezonden. Men meldt uit Deventer aan het Hbld., dat de pruimeboomen in de omgeving! zoo volop vruchten dragen als in geen jaren het geval was. De boeren, die met groote hoeveelheden Dinsdag op de markt kwamen, hadden moeite hunne waren aan den man te brengen. Voor 3cent per poad werdea de pruimen grif verkocht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2