OZINGA Koninginnedag. ANEGANG No. 7 VUURWERK VLAGGEN LAMPIONS 109.000a Ml meegedaan afKOOITI liau of momr Mevr. L H. PRINS J. LUINING aThartman FelixWesterwoudt«C° - TELEFOON 1964 - m m Papegaaienkooi êm-\ KER& m S»GL Rustige kamer Vraag en Aanbod a Advertentiën m Het iaeisja gevraagd Nefte Huishoudster Flink Di©nsfmeisje e@n Dienstbod© R.-K. Keukenmeisje R.-Ki Winkeljuftreuw Nette Werkster Kesthuls aangeboden Kost en inwoning Grijs Gyperseh poesje Aangeboden Te huur gevraagd Te Koop Te Koop aangeboden -''JM o VAN ONZE PJRAADLOOZE TELEFOON*; De Britsche schuld aan Amerika. De stakingen in Amerika. Een nieuwe aanval der Kemalisten. Uit Ierland. Storm in de Noordzee. Uit Rusland. L5SSOTERKEIR. De vlucht om de wereld. De Landbouwtentoonstelling te Groningen. Kardinaal v. Rossum. ËEÜESfSD BOWS. Het einde eener tentoonstelling. MARIE, Tientje geheel Advertent iën. CONSULTEEREN. ARTS heeft de praktijk HERVAT, heeft de praktijk HERVAT. ARTS hervat DINSDAG de praktijk. BELASTINGADVISEUR. iEHM-VEiLiNG. [Te Santpoort, wegens vertrek Vrijdag 1 September a.s., HEERENGRACHT 442 - Ü'DAM Adviezen inzake Beleg gingen, Verzilvering van Cou pons. Nazien van uitloiingen. Re kening-Courant met rentevergoeding. Deposito's. Voorschotten op effecten-onder pand- Prolongatie, Vreemd Geld. Kluisinrichting. Buffet Te Koop 't Lijkt een droom, maar neen, 'tis wer kelijkheid. Grijpt er daarom naar en wissel uwe Obligaties in de 17de, 63de of vroegere leeningen om, want zoo'n schit terende kans ongebruikt te laten voor bijgaan, zal U nog lang heugen. Zorg er daar om voor, dat U niet na de trekking behoeft te zeggen: „Hè, wat jammer, had ikmaarwèl meegedaan, nu is er een ander mee gaan strijken!'" Doch dan is 't te laat; koopt daar om nu nog, vóór 't berouw U vervolgt. Be halve de die a.s. CONBERDAG 3 f AUGUSTUS most getrokken worden, heelt men ook kans op 2 premiën aSC.GCO, 4 a 25.000, 5 a 20.000 gulden, enz. enz., totaal ruim 54^00 premiën, ter waarde van Volgestorte Obligaties kosten f 10.20; bij om wisseling voor oude Rotterdammertjes slechts f6.20 SC. W. en Tilburgsche worden bij omwisseling tegen f 2.50 berekend. A.s. Donderdag hebben de Slot trekkingen plaats, waarbij olie 54uOQ premiën uitgeloot worden, dus oak de .jjv O, Mil Hill Hltl LONDEN, 27 Aug. Volgende week vertrekt naar de Ver. Staten de Brit sche commissie ter regeling der voor waarden voor de afdoening der Brit sche schuld aan Amerika. Opnieuw wordt er de nadruk op gelegd, dat er geen voorstel van Brit sche zijde is gedaan tot verminde ring van de schuld aan Amerika, ook tnaar len bedrage van één penny. De „Observer" zegt, dat de positie van Groot-Brilt,annië eenvoudig die is van iemand die betaalt en verder niet. Men weet heel goed, dat Groot-Brit- tannië de van Amerika geleende gel den aan zijn Europeesche Geallieer den uitleende, en dat het land van Amerika ook alleen voor dat doel geleend heeft. Dat het dat deed, was alleen daarom, omdat het crediet der Europeesche geallieerden voor de Ver. Staten niet goed genoeg was, en deze daarom alleen aan Groot-Brittanniê wilden leenen. Weer 200 000 man werkloos. 3ETROIT, 27 Aug. Door kolenge- jj-rek moeten de fabrieken van Ford met ingang van 16 September zes af- deelingen sluiten, waardoor bijna 200.000 man werkloos worden. Ook de verzameldepöts van Ford over heel de Ver. Staten worden gesloten. CONSTANTINOPEL, 27 Aug. Er wordt een nieuwe aanval van de Ke malisten op Roumkeny nabij Biledjik in de streek van Ismid gemeld. Deze aanval en een vroegere op 19 Aug. j.l. worden beschouwd als voorloo- pers van een Turksch offensief. Het Ujk van Collins. LONDEN, 27 Aug. Heden werd op plechtige wijze het stoffelijk overschot van Michael Collins van den City Hall te Dublin naar de kathedraal over gebracht. Morgen zal, terwijl de Iersche lei ders als laatste eer aan Collin's na gedachtenis de hoogmis bijwonen, in heel Ierland het werk een uur lang stilliggen zestig minuten gewijd aan de nagedachtenis van den gestorven leider. Gisteren stond het volk urenlang in de rij, om langs Collin's lijk, ia City Hall tentoongesteld, te kunnen defileeren. Tegen donker waren meer dan honderdduizend menschen langs de kist getrokken. Onder hen was ook een aantal Britsche soldaten. De regeering blijft standvastig. LONDEN, 27 Aug. Cosgrave, de leider der voorloopige regeering van den Vrijstaat, heeft op Churchill's tröle had. sympathiebetuiging bij den dood van Collins een antwoord gezonden, waar in hij verklaart, dat de Iersche re geering onwrikbaar vasthoudt aan een program, dat volledig effect geeft aan het EngelschIersche verdrag. Een hinderlaag. LONDEN, 27 Aug. Een Britsche ka pitein met zeven manschappen zijn te Castletown Bearhaven aan de. Ban- try Bay (Zuid-Ierland), in een hin derlaag gevallen. Allen werden ernstig gewond, doch beantwoordden het vuur en doodden en wondden tal rijke aanvallers. Daar de Britsche af- deeling daar aan land was gegaan om gelden te innen, vermoedt men, dat de aanval met de bedoeling plaats vond, om de mannen te berooven. CUXHAVEN, 26 Aug. Het Duitsche stoomschip „Christine" is hier met zware stormschade de haven binnen- geloopen. De commandobrug is met den kapitein tijdens een storm in de Noordzee overboord geslagen. In Hel goland heeft de storm de zeewering aan het Noordstrand deels vernield, deels weggeslagen. KOPENHAGEN, 27 Aug. Uit Mos kou wordt bericht, dat de raden- regeering besloten heeft Russische ge leerden te verbannen, die geweigerd hebben zich aan de Sovjetheerschappij te onderwerpen. De meesten van hen zijn professoren aan de Universiteiten te Moskou en Petersburg. Volgens een telegram uit Riga aan „Svenska Dagbladet" is Karl Radek ontheven van zijn functie als chef van den rooden propaganda-dienst Zijn positie was verzwakt sedert het mislukken van zijn propaganda-offen- sief in Duitschland in 1921 en het werd erger door het mislukken van zijn plannen om de staten rondom 't Panama-kanaal te verbolsjewieken. In de gouvernementen Kief en Pol- tawa hebben ernstige onlusten plaats gehad, doordien de bolsjewiki de be volking dwongen het transport op de rivieren voor hen te verrichten. In sommige plaatsen werden de roode garnizoenen verjaagd, terwijl de boe ren naar de wapens grepen. Volgens „Svenska Dagbladet" zal te Moskou een internationale bank wor den opgericht met een kapitaal van 10 millioen goud-roebel. Gemeld wordt, dat Joffe, die on langs naar China is vertrokken, Rus land heeft verlaten ten gevolge van het feit, dat hij niet in staat was om verantwoording te doen over groote geldsommen, die hij onder zijn con- Na den rijtoer, om ongeveer half elf, begaven de Koningin, de Prins en de Prinses zich op het bordes van het stad huis, waar ook inmiddels de Koningin- Moeder aangekomen was. Duizenden Groningers, die zich voor het Stadhuis hadden opgesteld, juichtend de Konink lijke familie toe. Ongeveer 2000 kinderen brachten de vorstelijke gasten vervolgens een aubade. Om 11 uur defileerde een groote optocht, waaraan ongeveer alle vereenigingen in Groningen deelnamen, voor de Koninklijke familie. Het was een kleurig gezicht al die vaandels, terwijl vele vlaggen in de stad luchtig in den wind wapperden. Het défilé duurde on geveer een half uur. Daarna ging de fa milie het stadhuis binnen, waar de bur gemeester een toespraak hield, waarin hij o.a. zeide: Meer dan anders doet Uw te genwoordigheid in ons midden ons de be teekenis beseffen van de gebeurtenis aan welker herdenking deze dag is gewijd: dat de Koningin in deze stad verblijft. Het is immers omdat deze oude Groningsche herdenkingsdag een algemeene Neder- landsche feestdag is en het historisch feit, dat wij herdenken van zoo groote beteekenis is en dat het in een openlijke betuiging van dankbaarheid rechtvaar digt, wat nu voor 25 jaar aan kloekheid en offervaardigheid gebeurde, geschiedde in de eerste plaats uit liefde voor éigen stad, maar ook uit toewijding aan de ge meenschappelijke taak der vereenigde provinciën en de zaak van het vaderland. De Koningin antwoordde met de vol gende rede: Mijnheer de Burgemeester, U dankend voor de woorden, waarmede u ons namens het gemeen bestuur van Groningen en de burgerij hebt welkom geheeten, is het mij aangenaam, u de verzekering "té geven, "dat hef ons een bijzondere voldoening is, tegenwoordig te kunnen zijn bij de herdenking van het feit van nationale beteekenis: het ontzet van Groningen in bet jaar 1672. Wij gevoelen ons één met Groningen's burgerij in hare blijdschap en dankbaar heid. dat het moedig standhouden ge kroond werd met de overwinning en met de bevrijding van de noordelijke gewesten, gevolgd door die van geheel den va tie r- landschen bodem. Hulde aan hare wak kere voorzaten, met name den dapperen Rabenhaupt. Hun daad zal steeds een lichtend voorbeeld zijn in donkere tijden, want hun zelfopoffering en toewijding maakte liet schier onmogelijke mogelijk. Ons volk heeft altijd op ondubbelzinnige wijze geloond, hoezeer het zijn hoogste goederen weet te waardeeren. In Godsvrucht en vriiheid groot ge worden, dankt het daaraan zijn natio nale eenheid en daardoor zijn onafhan kelijkheidszin, de rijke ontplooiing van zijn geestelijk leven, den hoogen bloei der wetenschap en de ontwikkeling van zijn krachten op stoffelijk gebied. Die gehechtheid aan zijn hoogste goe deren blijft de beste waarborg voor de loekomst. Dit bewustzijn vormt den niet genoeg te waardeeren grondslag, waarop wij ondanks de moeilijke omstandigheden met vertrouwen voorlgaan te arbeiden en te bouwen voor de loekomst. Met groote waardeering begroet ik steeds dien geest van opofferende toewij ding, die ingeeft Voor het vaderland te doen wat de hand vindt om te doen. Onze volle aandacht en werkkracht schenkende aan de nooden en vragen van onzen tijd en ons in eendracht sterk ge voelende, moge het zijn zooals vanouds in moeilijke dagen: Oranje met Nederland! De tocht gestaakt. De poging om de wereld rond te vlie gen is voorloopig opgegeven. De vliegers zullen binnenkort naar Engeland terug- keeren. 28 Augustus. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, de heer H. A. van IJsselsteyn, heeft heden, Maandag, de Landbouwten toonstelling te Groningen geopend met de volgende rede: De herdenking van het ontzet van Groningen wordt thans met bijzonderen luister gevierd, nu het twee en een halve eeuw geleden is, dat Ripperda zijn krach- tigen weerstand beloond zag met het terugtrekken der vijanden en daardoor een belangrijk deel bijdroeg tot de won derbare redding van het vaderland in 1672. Dat dit feest gevierd wordt met een ten toonstelling van datgene, wat stad en Ommelanden voortbrengen op het gebied van landbouw, de daarmede samenhan gende nijverheid en de veeteelt, legt getuigenis af'van den nauwen band tus- schen Groningen en deze belangrijke tak ken van volkswelvaart. Stad van weten schap door bare bloeiende hoogeschool, handelscentrum, waar de grootste ïnland- sche graanmarkt gevestigd is, nijverheids- middelpunt door de talrijke fabrieken, hier in de omgeving, hangt de welvaart van Groningen toch boven en vóór alles af van den landbouw en alles, wat daar mede in verband staat. Dat deze stad in de laatste jaren zulk eene merkwaardige ontwikkeling heeft gehad, o.a. blijkende uit de verdubbeling I van haar zielental in de jongste halve eeuw, is voor geen klein deel te danken aan de groote toename van productiviteit der ommelanden en in het bijzonder der Veenkoloniën. En deze is weder het ge volg, voorzeker van den vruchtbaren bo dem van dit gewest, maar wellicht nog meer van de groote energie en bekwaam heid der bevolking. In den tijd, toen in andere streken van ons vaderland de landbouw nog zeer ach terlijk was, stond hij reeds hier op een hooge trap van ontwikkeling. Onge twijfeld en het is in dezen tijd, dat men alom zoekt naar eene andere verhou ding tusschen pachter en eigenaar, wel van belang hierop even te wijzen heeft tot die groote ontwikkeling niet weinig bijgedragen de aanwezigheid van veel middel- en groot-bedrijven, die hier in stand werden gehouden door het beklem recht. Groningen is de pionier geweest op hef gebied van het landbouwonderricht. Reeds in 1800 werd dit hier door Dr. Uilkens ge- gegeven. Mannen als Geert Reijndërs, Geertsema en Westerhof, hebben hier het zaad gestrooid, dat later ontwikkeld is tot het krachtige Nederlandsche land bouwonderwijs. De eerste landbouwschool werd dan ook in 1843, onder leiding van Prof. van Hall, te Haren gesticht Toen men hoogere eischen moest gaan stellen aan het onderwijs, en dit eene an dere richting uitging, was bet weer hier, dat de eerste landbouwwinterschool werd opgericht, later gevolgd door de Middel bare Landbouwschool. Daarnaast leggen de wetenschappelijke proefstations en de inrichtingen, die daarmede in verband staan een voortdu rend getuigenis af van de belangstelling van de Groningsche en veenkoloniale land bouwer, en de wetenschappelijke ontwik keling van hun vak. Maar naast hetgeen van Regeeringswe- ge verricht is om den landbouw in dit ge west te steunen, is toch boven alles de groote ontwikkeling te danken aan de merkwaardige energie van de Groning sche landbouwers, geholpen door enkele industrieelen, met buitengewoon ver voor- uitzienden blik. De naam van W. A. Scbolten, de man, die de aardappelmeelfabricage in het le ven heeft geroepen, en de stroopapierfa- brieken eene groote ontwikkeling gaf, moge hier met eere genoemd worden. Reeds spoedig meenden de Groninger landbouwers zich door coöperatieve aan sluiting onafhankelijk te kunnen maken van de fabriekseigenaren. Hier kwam dan ook de coöperatie tot haar grootsten bloei. In het bijzonder geven de Veenkoloniën een beeld van de ontzaglijke ontwikke ling van een streek, die door menschen- handen van een woesternij tot een vrucht bare, uiterst bloeiende streek gemaakt werd, die in vele opzichten eenig is in de wereld. Al heeft de van ouds bekende Groning sche veeteelt wel voor een belangrijk deel plaats moeten maken voor den akkerbouw toch houdt deze nog haar ouden roem op. Ook de paardenfokkerij, de ten toonstelling zal er getuigenis van afleg gen staat hier nog steeds op hooge trap. Wanneer ik in korte trekken op datge ne gewezen heb, waarop de Groninger landbouw trotsch kan zijn, dan mag ik toch niet mijn rede besluiten zonder den ernstigen toon aan te slaan die bij de huidige moeilijke omstandigheden past. De Nederlandsche landbouw in al zijn geledingen, ook de nijverheid, die met dezen in verband staat, gaat een crisis te gemoet, of liever gezegd, bevindt zich reeds te midden van een crisis, waar van op dit oogenblik het eind niet te voorzien is. Het gebrek aan koopkracht van onze Oostelijke buren, gepaard met de stij ging der productiekosten hier te lande, maken de toekomst uiterst zorgelijk. Ik mag, noch kan u vooruitzichten openen op een spoedige herleving. Het eenige, wat naar mijn oordeel thans voor den Nederlandschen landbouwer mogelijk is, om althans eenigermate het hoofd bo ven water te houden, dat is, dat ook hij, en zij, die van hem afhankelijk zijn, hun eischen zoo laag mogelijk stellen. Versobering voor alle kringen der be volking zal nog gedurende jaren dringend noodig zijn, versobering, waarvan de Re geering uit den aard der zaak 't voorbeeld dient te geven. Daarnast zal men de gulden lessen van het verleden niet uit het oog moeten verliezen, en zal men, door de verschillende culturen zoo wetenschappe lijk mogelijk te leiden, en te trachten de voortbrengingskosten zooveel mogelijk te verminderen en de productie zoo hoog mogelijk op te voeren. Uit den aard der zaak is het daartoe noodig, dat het onderwijs aan hooge eischen voldoet en dat de landbouwers van dat onderwijs zooveel mogelijk ge bruik maken. Het moge mij vergund zijn nog een persoonlijk woord te spreken. Gedurende 4 jaren zijn thans de belan gen van den landbouw aan mij als mi nister toevertrouwd geweest. In een uiterst moeilijk tijdperk, waarin Nederland dreigde te verhongeren, heb ik de portefeuille aanvaard. Ik heb bij de maatregelen, die geno men moesten worden om de voedselvoor ziening zoo goed mogelijk te leiden, nooit anders dan medewerking van den Neder ïandscKen, en in het bijzonder van den Groningschen landbouwer, ondervonden. Hier, om maar een voorbeeld te noe men, heeft de invordering van graan, ook dank zij den voortreffelijken Regeerings- commissaris, niets te wenschen overgela ten. Toen de moeilijke tijden voorbij waren is bet mij een voorrecht geweest, den landbouw zoo spoedig mogelijk weer den vrijen teugel te laten, al meende deze ook wel eens, dat die vrijheid nog sneiler zou hebben kunnen verkregen worden dan ik verantwoord achtte. Het doet mij meer leed, dan ik u kan zeggen, dat ik, aan het eind van mijn ministerschap, geen blijder tonen voor de toekomst van den landbouw kan doen hooren, dan ik daar straks deed. Regee- ringsmaatregelen zullen al zeer weinig lot verbetering van den toestand kunnen leiden. Alleen, zoo mogelijk, nog ver hoogde werkkracht der landbouwers zelve, zal er toe kunnen bijdragen om de donkere wolken, die zich ellerwege samen trekken, eenigszins te doen verdwijnen. In elk geval kan een tentoonstelling als deze aanleiding geven, dat nieuwe ge zichtspunten geopend worden, dat nieuwe of verbeterde methoden worden toege past en kan deze aldus ook medewerken tot verheldering der toekomst. In dit vertrouwen verklaar ik deze ten toonstelling voor geopend. Z. Em. Kardinaal van Rossum is he den, Maandagmorgen van het klooster Witten naar Zwitserland vertrokken. Het bestuur voortvluchtig. De boekhouding in de war. In het gebouw van de zoo plotseling ge ëindigde Ned. Im- en Export-tentoonstelling te Scheveningen hebben zich verschillende personen vervoegd ten einde betaling te erlangen van hun toekomende gelden. Men vond er echter niemand van het Bestuur meer aanwezig, terwijl ontdekt werd dat vele goederen aan inzenders toebehoorende waren verdwenen. Bij de politie is een aanklacht ingediend tegen het bestuur, dat voortvluchtig schijnt te zijn, wegens ver duistering. Er is beslag gelegd op de boe ken. Nader meldt men nog aan het N.v.d.D.: Bij de politie zijn nog diverse aanklach ten tegen het bestuur van de lm- en Ex port Tentoonstellingen ingekomen. Geble ken moet zijn, dat de leiding zeer roeke loos was. Meermalen bleef heel den nacht daar het electrische licht van de reclame pijlen branden, wat enorme electriciteitsre- keningen tengevolge had. Ook de fdnan- cieele controle schijnt onvoldoende ge weest te zijn. Groote bedragen werden aan diners en auto's besteed; verschillende le veranciers dezer luxe-artikelen wachten echter nog steeds op vereffening der reke ningen. Ook zou gebleken zijn dat 't Be stuur nog steeds chèques op de R'damsche Bankver. afgaf, toen zijn tegoed aan deze bank reeds was verdwenen. Een restaura teur te Scheveningen die een dergelijke chêqné ontving, waarop' bovendien f 3d voor fooien aan de kellners voorkwam, heeft die f 30 wel uitbetaald, maar zou aan de bank de chèque niet gehonoreerd krijgen. Zaterdagmiddag geleek het kantoortje van het expositiegebouw een ruïne. De grond was bezaaid met betaalde en onbe-, taalde nota's, en rekeningen, met privé correspondentie, officieele bescheiden enz. Sinds Vrijdag was door verschillende per. sonen maar meegenomen wat waarde had, zoodat van de boekhouding zelfs de blanco vellen papier weggeroofd zijn. De aldus vernielde boekhouding, was bovendien ge deeltelijk vertreden en besmeurd, wijl ieder maar toeliep in het voormalige secretari aat. Dit zal 't politieonderzoek, dat uitma ken moet, hoeveel er ongeveer in de kas moet zijn bij den penningmeester der Ten toonstelling, zeer bemoeilijken. Het groot, boek is verdwenen, althans de blanco bla den ervan. De beschreven vellen werden uitgescheurd en lagen op den grond. D«t politie heeft op al de paperassen beslag ge-, legd. Verschillende personen komen mededee- lingen doen over het zeer slechte beheer der expositie. De bestuursleden controleer den elkander volgens die opgaven niet, ook ontbrak een controle- of waarborg-com. missie. Den 23sten dezer is door het bestuur aau de belangrijkste crediteuren een brief ge zonden waarin het verklaart, tengevolge van tegenslag door slechte opkomst, etc, in de onmogelijkheid te verkeeren, de loo- pende schulden in hun geheel dadelijk te betalen. In dit schrijven verzoeken zij eenig uitstel omdat bij een eventueel fail lissement de crediteuren er zeker slechter bij zullen varen. Het bestuur deelt in dit schrijven echter niet mede, waar het adres van het secretariaat thans is. Zelfs de politie is nog niet op de hoogte! van dit adres, wijl het bestuur verdwenen is, zonder de loopende zaken te regelen of eenig adres achter te laten. Naar het „Vad." verneemt, is de heet Skene, bestuurslid van ed lm- en Export, tentoonstelling te Scheveningen, regen mid dernacht in een perceel aan de Van Bow schestraat gearresteerd, verdacht van ver. duistering. Als staaltje van de royaliteit, waarmee de directeuren van de lm- en Exportten- toonstelling over de gelden der tentoonstel ling hebben beschikt, werd aan het blad nog medegedeeld, dat de compagnon van den gearresteerde, de heer H. tot tweemaal toe een auto in huurkoop heft genomen op kosten der tentoonstelling, hetgeen 700 kostte, terwijl hij bovendien nog een hooga auto-rekening heeft gemaakt Geboren: Dochter van v rï. SCHOLTE W. R. SCHOLTE-geb. Druiven Atjehstraat 23. Heer zoekt met Pension, bij voorkeur Aerden- hout. Brieven onder No. 3855 Bur, van dit blad. TANDARTS, IS WEER TE Tandarts I. F. G. BODE, Oud-Adj. Insp. der Dir. Bel. Z!]LWEG, 37, Haarlem. - Zitdagen V1AANDAGS, WOENSDAGS en VRi]DAGS 10—4. Aile avonden 7—9 uur. op des voorm 10 uur precies, in per ceel Rijksstraatweg G. 38 L., te Santpoort (dorp), ten overstaan van den DEURWAARDER A VAN DEN BOSCH, van een ZEER NET ONDERHOUDEN INBOEDEL, bestaande uit: Salon-, huis- en slaapkamer-meubelen, bedden, en beddegoed, haarden, kachel, klee- den, vloerzeil, gordijnen, spiegels, schilderijen, glas- en aardewerk, lampen, gasoven, een zoo goed als nieuwe Phonola (kunstspelpiano) met 50 rollen, en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen: DONDERDAG a.s, van 104 uur, Fa. I. S. v. S 1-4 regels p. plaatsing f 0.60 Elke regel meer f 0.15 M. bi| vooruitbetaling JU voor dag of dag en nacht. H. JAN SEN, Raadhuisstraat 93, Hcemste- stede. Gevraagd een middelb, leeftijd, bij vader en zoon. Brieven onder No. 3853 Bureau van dit blad. Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige tegen 1 November voor dag en nacht een van goede get- voorzien. Adres: v. STAVEREN, Bakenessergracht 9. Gevraagd te Zandvoort voor di rect of 15 Sept. als meisje-alléén, in gezin van twee personen. Ook Duitsche komt in aanmerking. Alleen schriftelijk aan te vragen. ZANDVOORTSCHE- LAAN 3. Met November gevraagd een net liefst van buiteni niet beneden 25 jaar en v.g.g.v. Brieven onder No. 3845 Bur. van dit blad. Er biedt zich aan een ruim vijf jaar in kruidenierszaak be hulpzaam geweest zijnde. Leeftijd 20 jaar. Fr, br. onder letter C JAC. VOORN, agent N. H. Crt„ Voorhout. gevraagd voor dagelijks, van 's mor gens 8 tot 1 uuf- Adres: G. A. BROEKMAN, KL Houtweg 5. aan een net persoon, in R.-K. gezin z.k. Vrije slaapkamer. Adres: Kor te Poellaaa 5, bij de Kleine Hout weg, aangeboden aan net R.-K. persoon, omtrek Zijlweg. Brieven onder No, 3851 Bur. van dit blad. met een kort, bol staartje, vermist Maandag 14 Aug. tegen belooning gaarne terug te bezorgen. SCHOUWTJESLAAN 84—86. pracht Buffet, gebruikt doch nog als nieuw, ter overn. voor 65. heeft 155.gekost. KL. HOUT STRAAT 79rood. Te koop gevraagd een Brieven onder No. 11581 Bur. Opr. Haarl. Crt. een heerenfiets in goeden staat. Prijs 20.Te bevr, Vogelen- zangscheweg No 92, Vogelenzang. een net gemeubileerde zit- en slaapkamer met pension. Adres: SPAARNWOUDERSTRAAT 69. door echtpaar zonder kinderen, on- gemeubil. etage of kamers met keu ken. Huurprijs 2540. Brieven onder No. 3850 Bur, van dit blad. een burger woonhuis, bev. vest., 2 kamers suite, keuken, tuin en schuur. Boven 2 groote en 1 kleine slaapkamer met stookgelegenheid, zolder en verdere gemakken, gele gen bij Brouwersplein, Haarlem. Direct te betrekken. Koopsom 6000. Adr. A. TH. KREUGER, Oranjestraat 128, Haarlem. een nieuwe IJzeren Vlet, groot 10 ton; een groote IJzeren Roeiboot, met of zonder 4/4 P.K. Envinrude Motor. Tevens nog een Vletschoüw bij AKERBOOM VAN LENT, Scheepsbouw, de Kaag, 100.000 li Millioen Golden r Ze zijn verkrijgbaar bij de Rationale Bank, Park- laan 65, Tel. 2035 v. Hiet's Fondsenkantoor, Kleverlaan 80, Tel. 1690Weïsenes, Keizer straat 8 v. Riet, Nassaustraat 20; F. J. Mar tens, Haarlemmerliedestr. 30; Feldsehevaart 26, allen te HaarlemP. J. Prcnen. Cronjéstr. 164, Tel. 1874, SchotenW. J. Kobns, Binnen weg 59, HeemstedeP. J. Lamboo, Sigaren magazijn, Korte Kleverlaan 8, eindpunt tram HaarlemBloemendaal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3