Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Haarlem-Kevelaar BINNENLAND mtmmn. AVONDFEEST HAARLEMSGHE 3EGRAFEHISVEREEHI&IHG Cornelisstesg II - Tel. 1I2S I Feestelijkheden op 31 Augustus 1922 Het KoninRir/K DezoeR aan Gronfncen. Advertentiën M. JESSURUN HOTEL SPOORZICHT - HITTEPBT- HI1IEPI1, niTlEPIÏ, niemand - weel wat in je topje zit. - lHJFUGTUBESi Vereeniging Koninginnedag. avondfeest -m f|pRAADLOGZE TELEFOON "Wü ,vs^A-.r lllfl'll De conferentie inzake het naburige Oosten. De Amerikaansche controle over de Buitsche financiën. Een Fransch-Britsch geschil. Een vrouwelijke gedelegeerde naar den Volkenbond. Hulp voor Oostenrijk. De begrafenis van Collins. Een geschenk voor den Paus. Lloyd George met vacantie. Maarschalk Wilson's nalatenschap. 75 mijnwerkers levend begraven. Een nieuwe revolutionaire bewe ging in Mexico, Afschuwelijk drama. Een vader vermoordt zijn drie kinderen. EI^ENLANDSUH NIEUWS. De Kabinetscrisis. Een Chineesche wraakneming. BERLIJN 0.17^ 0.19 Bankpapier 0.19 0.2344 PARIJS 19 85 20.— Bankpapier 19.95 20.10 BRUSSEL 1885 10.— Bankpapier 18.95 19.10 WEENEN Bankpapier LONDEN 11.46 11.47# Bankpapier 11.43/, 11.51 STOCKHOLM 68 45 68.70 KOPENHAGEN 55.10 55.45 CHRISTIAN IA 43.75 44.10 BAZEL 48.8J 48.90 ROME 11.35 11.40 NEW-YORK 2.56h2 2.57 ljj| De Minister van Landbouw treedt af. DE CIJFERS DER KERKEN. Kerkloozen 4.96 De Nederlandsche Kampioen schappen wielrijden. Peeters, van Boxtel en Storm kampioen. J(Tel.) KERKNIEUWS. Pater O. Koevoet O. F. M. KORTE BERICHTEN. LandarbeideraboncL Medegedeeld door de SPAARNEBANK NIET OFFICIEEL LATERE KOERS Nicolaas Rafe Maria Suzanna Meier Concert-Bureau ALPt-iENAAR Gem. Concertzaal heeft de praktijk HERVAT. CONCERT. NAAIMACHINES!! J. GEIJLVOET Doelstraat 37 - Tel. 3538. KONINGINNEDAG - GROOT BAL - Schouwburg Jansweg tot en met 31 Augustus Entréo f 0.50 tot en met f 1.50 Dir. J. G. SCHORNAGEL Gevraagd voer terstond of met 1 October earn bekwaam BROOD» en BANKETBAKKER Brieven onder No. 3857 bureau v.d. Blad Voor onze afdeeling „Kindepconfecfie" vra gen wij I October a.s. ééne eerste Verkoopster R.K. (extern), geheel zelfstandig kunnende werken en van goede getuigen voorzien. Alleen zij, die vol komen bekend zijn met het manufaciurenvok gelieven te reflecteeren, leeftijd niet bene* den 23 jaar. X FEESTCONCERT x MIDDAGFEEST ll [xxxxsxxxxKxstfixxxsxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxIe m*.T£!*mm C* MIE LONDEN, 28 Aug. Enkele punten in de voorwaarden der uitnoodiging tot de conferentie van Venetië aan de regee ringen van Griekenland, Konstantino- pel en Angora maken nog een onder werp van discussie uit tusschen de Brit- sche en de Fransche regeering ofschoon er over het grootste deel van het ont werp overeenstemming is bereikt. De geallieerde hooge commissarissen zullen te Venetië bevoegd zijn om de goallieer- do voorwaarden tor reeling van het vraagstuk van het Naburige Oosten voor te leggen aan de Grieksche en Turk- sche gedelegeerden en nota to nemen van alle opmerkingen, welke daarover kunnen worden gemaakt. Do commissa rissen zouden echter niet bevoegd zijn om op eigen initiatief op nieuwe voor waarden een besluit te nemen, daar de Parijsche voorstellen der geallieerden nog steeds aan de orde zijn. Daar er in het wilde weg nogal ge praat wordt over een ontruiming van Grieksch gebied in Klein-Azaë dient het duidelijk te worden gemaakt, dat de aan vaarding door de Turken van het ge heel der Fransche voorstellen door de geallieerden als een onmi bare voorwaar de wordt beschouwd voor eenigen maat regel van terugtrekking van troepen. LONDEN, 28 Aug. De b lwgs'eTing, welke in Londen is gewekt door het denkbseld van gouverneur Cox van Ohio, dat Hoover zou worden aangewezen als Amerikaansch vertegenwoordiger in de Commissie van Horstel ten einde een oplossing te bevorderen der thans op het doode punt gbkomen kwestie, is nog vergroot door een heden uit Parijs ont vangen mededeeling, volgens welke, naar verluidt, de Duitsohe regoering aan Sir John Bradbury, toen deze te Berlijn was, zou hebben te kennen gegeven, dat Duitschland zich zou onderwerpen aan een financieel onderzoek en controle door Amerika, handelend op gezag van de Commissie van Herstel. De heer Vanderlip, die zich thans ta Londen bevindt, moet door den Duit- schen kanselier zijn genoemd als een controleur, die den Duitschers welge vallig zou zijn. Vanderlip verklaarde, hierover geintsrviewd, dat het hem on mogelijk voorkwam één man te benoe men tot curator over 60 millioen men- schen. Hij voegde er bij, dat gewoonlijk de crediteuren en ntet een debiteur den curator aanwijzen. Andere vooraanstaan de Amerikanen, die Engeland bezoeken, (legden er eveneens den nadruk op, dat eenig Amerikaansch optreden van dezen aard, aangenomen, dat het door de re geering der V. S. in gunstigen zin werd beschouwd, geen werk zou zijn voor één man. Iets in den geest van een finan- cieelen en economischen raad van con trole, handelend in samenwerking met do Commissie van Herstel, wordt be schouwd als uitvoerbaar en het minste kans biedend om verzet te vinden in de V. S. Ten aanzien der kwestie of Frank rijk het met zulk een voorstel eens zou zijn, verklaren Amerikanen te Lon den dat als gevolg van een bespreking tusschen leden van het Eransche kabi net en vooraanstaande Amerikanen te Parijs ontdekt werd ,dat er ongetwijfeld een belangrijk deel der invloedrijke Eran sche openbare msening is, hetwelk oor deelt, dat de geallieerden de V. S. en andere neutraio landen zouden kunnen betrekken in dezo zaak. LONDEN, 28 Aug. De Britsche regeering heeft op de agenda van den Raad van den Volkenbond, die deze week bijeenkomt, het geschil doen plaatsen tusschen Frank rijk en Engeland inzake de op 8 Nov. 1921 in Tunis en Marokko uitgevaardigde besluiten nopens de nationaliteit en hun toepassing op Britsche onderdanen, daar de Fransche regeering geweigerd heeft de zaak aan arbitrage te onderwerpen. Bij bedoelde besluiten kent de Fransche regeering zich zelf het recht toe om aan in Tunis en Marokko geboren Britsche on derdanen verplichtingen op te leggen, die met de Fransche nationaliteit in verband staan, ten gevolge waarvan zij o.a. ook moeten deelnemen aan de loting voor het Fransche leger, waarbij vaak geweld is gebruikt. LONDEN, 28 Aug. De Britsche regeering heeft een vrouw benoemd als plaatsver vangend gedelegeerde naar de vergadering van den Volkenbond, n.l. mevr. Coomb- Tenant, die veel heeft gedaan aan maat schappelijk werk en vrederechter is voor het graafschap Glamorgan in Wales. BERLIJN, 28 Aug. De ministerraad te Weenen gehouden, heeft besloten, den minister van buitenlandsche zaken Griind- berger naar Genève af te vaardigen om ter vergadering van den Raad van den Volkenbond op het urgente te wijzen eener hulpactie voor Oostenrijk. LONDEN, 28 Aug. Reuter verneemt, dat volgens een telegram uit Rome overeen gekomen is, dat de 70 millioen lire, reeds aan Oostenrijk door Italië beloofd, onmid dellijk aan de Oostenrijksche regeering zullen worden voorgeschoten op voor waarde, dat de som zal dienen tot dek king van de nieuwe uitgifte van bankbil jetten en niet zal worden gebezigd voor loopende uitgaven of openbare werken. LONDEN, 28 Aug. Geheel Ierland heeft Collins heden de laatste eer bewezen. Te Dublin stond al het werk stil, de winkels waren gesloten, de blinden neergelaten. De begrafenis werd bijgewoond door duizenden van alle rangen en standen. Na-de hoogmis in de kathedraal, waar heen het stoffelijk overschot gisteravond was overgebracht, vertrok de stoet, waar aan de voornaamste leden der Vrijstaat- sche regeering en een afdeeling Vrijstaat- sche Iroepen deelnamen, naar het kerkhof van Glasnevin, waar Collins naast Griffith werd begraven. In alle steden en dorpen van den Vrij staat werden herdenkingsgodsdienstoefe- ningen gehouden. ROME, 28 Aug. De leden der Mont-Eve- rest-expeditie hebben den Paus een stuk steen gezonden, dat zij op 8323 meter hoogle van de rots hadden gehakt. De Paus, die zeer erkentelijk was voor deze hulde, zond den leider der expeditie een gouden medaille en een eigenhandig geschreven dankbetuiging. LONDEN, 28 Aug. Lloyd George is hedenmorgen naar Londen teruggekeerd om de commissie uit het kabinet inzake de werkloosheid te presideeren. Hij ver trekt daarna weer voor vier weken met vacantie. LONDEN, 28 Aug. Veldmaarschalk Wil son heeft voor een waarde van 10.678 pd.st. aan bezittingen nagelaten. SAN FRANCISCO, 28 Aug. Vijf en zevenlig arbeiders, die de nachtploeg vormden in de mijn Argonaut te Jackson (Californië) zijn tengevolge van een uit gebroken brand op 3000 voet diepte levend begraven. Met het reddingswerk is onverwijld be gonnen. SAN ANTONIO (TEXAS), 28 Aug. Naar gemeld wordt, is de Mexicaansche gene raal Murgia met een aantal officieren, waaronder Carranza's schoonzoon gene raal Candido Aguilar, bij Brownsville de Rio Grande overgestoken en Mexico bin nengetrokken. Zij ontmoetten daar meer dan 500 revolutionairen. Een andere troep, die met Murgia samenwerkt, is bij Laredo dezelfde rivier overgestoken. Het doel is de regeering van president Obregon omver te werpen. Men verwacht, dat Murgia naar Tampico zal oprukken. GENEVE, 28 Aug. In het dorp Me- deglia bij Lugano heeft heden een dra ma plaats gevonden. Fulg'nzio Borla, 35 jaar oud, sedert 2 jaar weduwnaar, docd- de, waarschijnlijk in een aanval van waanzin, 3 zijner kinderen in den slaap, door hen met een scheermes den hals af te snijden. Daarna nam hij een ge weer en doodde zijn oom. Vervolgens trachtte hij zich zelf om te brengen, waarbij hij zich ernstig verwondde. Hij werd ontwapend en gearresteerd. De 3 gedoodo kinderen waren van 4 tot 8 jaar oud. Het laatste kind 5 jaar oud, heeft kunnen vluchten. Een dienstbode die in de naburige woning was, is even eens behouden gebleven. De moordenaar toonde sinds eenigen tijd verkeerde nei gingen: hij wilde n.l. zijn schoonzuster huwen, doch zijn schoonvader was hier tegen. Overgebracht naar het ziekenhuis, en ondervraagd verklaarde Borla, dit hij het aantal zijner kinderen had willen verminderen,, daar dit een huwelijk met zijn schoonzuster in den weg stond. Van doorgaans goedingelichte zijde verneemt het „Hbld.", dat de Maan dagmiddag te 's-Gravenhage gehouden vergadering der Anti-Bevoluiionaire Ka merclub de oplossing der kabinetscrisis een belangrijke schrede verder heeft ge bracht. Er zal nog eenig overleg wor den gepleegd met de vertegenwoordi gers der Christ-IIistorische en Boomsch- Katholieke fracties. Doch 't staat thans vrijwel vast, dat overeenstemming om trent het werkprogram van de op de drie^ rechtsche partijen steunende re geering zal worden verkregen. Bezuini ging op de staatsuitgaven en versobe ring in den openbaren dienst staan in dat werkprogram op den voorgrond. Bij den verderen gang van zaken zal met bekwamen spoel worden gehandeld. Het ligt voornamelijk in de bedoeling met de kabinetsformatie gereed te ko men voor de Koningin do Scandinavi sche reis aanvaardt. Als gevolg van de conferentie, wel ke Woensdag j.l is gehouden tusschen lien heer Ruys de Beerenbrouck en de voorzitters der rechtsche Tweede Ka nerleden, heeft naar de „Ned." meldt verleden week de Christ.-Hist Kamer fractie een vergadering gehouden en Maandag de Anti-Bev. Kamerclub Van daag, Dinsdag, kan de heer Kuys dan tie nadere antwoorden in zijn beult Lek ken van beide Kamerclubf Het „Hbld." meldt nog dat de heer H. Colijn voor de bijeenkomst van de Anti-Revolutionaire Kamerleden van Maandag 's morgens vroeg uit Verdun in Den Haag is aangekomen en dien avond weer naar Parijs vertrokken is. In den vroegen ochtend van Woens dag, aldus lezen we in de Sum. Post, werden de bewoners van Pesing, een klein complex inlandsche en Chineesche woningen, gelegen een half uur onge veer buiten Weltevreden aan den Tan- gerangscheu weg, opgeschrikt d or hulp geschreeuw, dat afkemstig bleek te zijn uit een der grootste Chineesche toko's. Men liep haastig naar buiten, snelde toe en zag nog juist bijtijds een jon ge Chinees door een der achterdeuren naar buiten vluchten. Men zette in- tuitief den man na, die in het nauw gebracht, geen anderen uitweg zag den de zwaar gezwollen rivier .De vluchteling sprong er pardoes in en alles wat de omstanders van hem nog zagen, was een arm, die boven het water uitstak en spoedig daarop verdween. Wat was er gebeurd? De Chinees, die in de kali sprong en vermoedelijk verdronken moet zijn, was t^ls toko-bediende werkzaam, kreeg een dag tevoren zijn ontslag, hetgeen de man zioh erg aangetrokken moet heb ben. Zinnend op wraak, koos hij daar voor de morgenuren uit, want tegen een uur of halfzes, heeft hij den zoon van den ouden toko-eigenaar met wien hij saruen in één kamer sliep, met twee Rijtoer naar Paterswolde- Na Zondagmiddag een bezoek ge bracht te hebben aan het Groene Weeshuis in de Oude Ebbingstraat, werd door de Koninklijke familie over den weg naar Haren en over den Kunslwcg aldaar, gereden naar het Clubhuis van de vereeniging Water sport te Paterswolde. Daar werd de Koninklijke Familie ontvangen door den voorzitter, mr. G. M. Doornbos, die de beide andere bestuursleden, mr. Boersma, burgemeester van Ha ren, jhr. mr. J. Hora Feith en N. de Jager, voorstelde. De linkerhelft van het terras was gereserveerd voor de Koninklijke Familie en haar gevolg. Daar was een groote Japansche pa rasol uitgespreid, waaronder eenige tafeltjes stonden. De hooge gasten na men hier plaats en gebruikten thee, geschonken door een dochter van mr. Doornbos en de freules Feith, doch tertjes van jhr. Hora Feith. Het weer leende zich bijzonder goed voor een zitje aan het schilderachtige meer. Er stond een briesje op het water, niet te krachtig om het zitten aan het meer ongewensclit te maken, maar toch sterk genoeg om heerlijk te kunnen zeilen en roeien. Het meer krioelde dan ook van zeil-, roei- en motor booten. Met zichtbare belangstelling volgde de Koninklijke Familie de wa tersport en met name het door de zeilvereeniging „De Twee Provinciën" uitgevoerde admiraal-zeilen. Belang stellend informeerde H. M. naar de watersport hier. Zij verklaarde zich bijzonder voldaan over het uitstapje. De terugtocht ging over den Paters- woldschen weg. Het zeer talrijke pu bliek, dat op de terrassen zat, ge droeg zich bijzonder goed en juichte de hooge gasten bij het vertrek har telijk toe. De Koningin droeg Maandag bij de verschillende bezoeken een rouwge waad, Prins Hendrik was in de admi raalsuniform, Prinses Juliana droeg 'n lichtblauw japonnetje en een witten hoed met lichtblauw lint. De Koningin- Moeder, die door wethouder Van den Berg aan den trein verwelkomd was, droeg een zwart zijden kleed, met wit afgezet en een hoed met lichtgrijze aigrette. De wethouders en verschei dene raadsleden werden op het Stad huis aan de Koninginnen voorgesteld, die belangstellend naar onderscheiden zaken informeerden. Prins Hendrik bewoog zich onder de raadsleden, met wie hij kennis maakte of de kennis making hernieuwde. De receptie ten Stadhuize werd bij gewoond door mevrouw Van Ketwich Verschuur, de echlgenoote van den Burgemeester, met wie de Koningin nen zich onderhielden. Bij de aubade der kinderen werd de dirigent, de heer R. W. Kuiper, aan de Koningin voor gesteld. De Koninklijke Familie bezoekt de Landbouwten toonstelling- Te ruim half vier bezocht de Ko ninklijke Familie de Landbouwten toonstelling, in het Stadspark, waar om daarna thee te drinken in de ringrijderij in antiek costuum al eeni gen tijd aan den gang waren. Men was loen ook bezig met de keuring van rundvee, welke reeds in den voormid dag begonnen was, van welke keuring de pers den uitslag niet te weten kon komen, ondanks veel moeite. De Ko ninklijke Familie werd op het tentoon stellingsterrein ontvangen door de voorzitters en de secretarissen van de „Groninger Maatschappij van Land bouw" en den „Veenkolonialen Boe renbond", resp. de heeren J. Bs. Wes- terdijk, G. Minderhoud, Wolters en Piers, welke heeren aan de vorstelijke familie werden voorgesteld door den burgemeester, als voorzitter der groote feestcommissie. H. M. de Koningin- Moeder en Prinses Juliana namen slechts een korte poos deel aan den tocht over het tentoonstellingsterrein, om daarna thee te drinken in de bestuursloge, een apart gebouw, waar de wethouder, de heer A. I. Catz, inlichtingen gaf over de draverij. De Koningin, begeleid door den heer Westerdijk, en Prins Hendrik, voor gelicht door den heer Minderhoud, namen, zij het ook uit den aard vluch tig, kennis van vrijwel alles, wat er belangrijks te zien is. Ook werden op verzoek de bekroonde runderen in den ring gebracht. Het Koninklijk echtpaar gebruikte een kopje thee op het terrein en voegde zich na de bezichtiging bij moeder en dochter in de bestuursloge. Ook H. M. liet zich omtrent het sportieve deel van het bezoek inlichten door den heer Catz. H.M. reikte de, in harddraverij en keuring behaalde eerete prijzen uit. Een en ander geschiedde ten aanschouwe van een ongemeen talrijk publiek, dat hier een geestdrift voor de Koninklijke familie openbaart, zocats men dat vroe ger enkel in Amsterdam -waarnam. Even, voordat de koninklijke familie in het Stadspark kwam, begon bet te regenen. Het was ook al bijna drie da gen droog geweest. De druilige regen bleef aanhouden tot kort voor het ver trek der hooge bezoekers. Vóór het vertrek inspecteerden H.M. en Prins Hendrik den kaderlandstorm, onder commando van kapitein De Jonge, wel ke, evenals bij de aankomst, een eere- wacht vormde. Voordat HM. instapte, onderhield zij zich nog even met den Commissaris der Koningin, terwijl Prins Hendrik afscheid nam van Jhr. Mr J. Hora Feith. Terwijl de menigte vóór het station en op het perron het „Wilhelmus" zong, zette de trein zich om 7 uur 20 min. in beweging De feesten worden voortgezet. De Martini-toren verlicht. De dag eindigde met een schitterend geslaagd vuurwerk en een verlichting van den Martini-toren, die met zijn duizenden electrische gloeilampjes een prachtig schouwspel opleverde. De stem ming was uitstekend. .1 geweldige kapmes-houwen in diens slaap afgemaakt. Achter beide ooren gaapten ten min- ête verschrikkelijke wonden. Daarna moet de moordenaar naar het achterhuis zijn gelpopen om de overige leden van de Chineesche familio op te wachten. De eerste die verscheen was de oude Chineesche vader, die onmiddellijk een paar krachtige houwen over zijn gezicht kreeg en daardoor zwaar gekwetst neer zeeg. Op het hulpgeroep snelde daarna een Chineesche vrouw toe, die door den ont slagen toko-bediende eveneens met een paar slagen op het hoofd werd neer geslagen. De vrouw moet bijna onmid dellijk den geest hebben gegeven. Maar nog was de woede van den moordenaar niet gekoeld, want een klein Chineesch knaapje van ongeveer een jaar of ze3 werd niet ontzien. Het ongelukkige ventje hebben wij gezien, toen het getransporteerd werd naar het stadsverband; het baadje vol met bloed, het hoofd zwaar omzwachteld en de linkerhand in een bloedig verband ge wikkeld. Twee dooden en twee zwaar gewonden dus. Omtrent het lot van den moordenaar verkeert de politie nog steeds in het onzekere. Als de man een goed zwem mer is, dan is het niet onmogelijk, dat hij den veiligen overkant heeft kunnen bereiken, maar er zijn ter plaatse krokodillen zoo deelt men ons mede en dan is de kans, dat men zijn lijk zelfs later zal vinden heel gerirg. In de rede, waarmee de minister van L., N. en H., de heer II. A. van IJssel- stein, de landbouwtentoonstelling fe Gro ningen heeft geopend, gaf hij te verstaan, te wenschen: hij gewaagde n.l. van „het eind van zijn ministerschap." Thans zijn de uitkomsten der volks telling bekend, voor zoover zij het aantal loden der verschillende ker ken, kerkgenootschappen en groepen bevatten. De „Ned." geeft er het volgende beeld van: Hervormde kerk 2.835.597 Roomsche kerk 2.444.582 Geref. kerken 571.835 Israëlieten 115.222 Lulherschen 102.517 Kleinere Prot. kerken 260838 Zonder kerk 533.714 Op een totaal van 6.865 314 en ge rangschikt onder vier hoofden, levert dit in percenten het navolgende beeld: Protestanten 54.96 °/o R. Katholieken a 35.60 Israëlieten 1.67 Kerkloozen 7.77 De cijfers zeg'gen natuurlijk veel wanneer men ze vergelijkt met do uitkomst van vorige volkstellingen. Tien jaar geleden waren de percenten aldus: Protestanten 58.18 °/o R. Katholieken 35.04 Israëlieten 1.81 Het percentage der katholieken ging vooruit van 35.04 op 35.60. Zoolang wij de cijfers bezitten, is het cijfer der katholieken achteruit gegaan. Zeer weinig, maar gestadig. In 1848 haalden wij 38.50<>/o, in 1900 slechts 35.07°/o, in 1910 was het nog weder tot 35.04o/o teruggeloopen.Tliana is het 35.600/6. Derhalve lijkt de terug gang tot staan gekomen en is er thans een kleine vooruitgang. De uitslagen luiden: Kampioenschap van Nederland over den korten afstand voor beroepsrenners, in 7 ritten over 1200 M., 2 herkansingsritten, 3 tusschenritten en beslissing over 3 ritten met puntentelling. De series werden gewonnen door De Crasto, Ikelaar, Bontekoe, Bustraan, Kos- sen, Van Boxtel en Tulleken. Door het winnen van de herkansings ritten plaatsten Engelen en Van Duijn zich in de tusschenritten. Beslissing: le rit: 1. Van Boxtel, 2. Tulleken, 3. De Crasto. Gewonnen met 20 c.M. 2e rit: 1. Van Boxtel, 2. Tulleken, 3. De Crasto. Gewonnen met 3 lengten. 3e rit: 1. Van Boxtel, 2. De Crasto, 3. Tulleken. Gewonnen met 54 wiellengte. Totaal-uitslag: 1. Peeters 1 1 1 3 punten; 2. Jhr. Bosch van Drakenstein: 3=2+2 7 punten. 3. Willems: 2+3 8 punten. Match tusschen den Amateur en be- roepsrenncr kampioen over den korten afstand. 1. Van Boxtel, 2. Peeters. Gewonnen met 1 wiellengte. Peeters leidde in kalm tempo tot na de bel. Aan de overzijde spurtte v. Boxtel schitterend, maakte zich los en behield zijn voorsprong tot het einde toe. Peeters was een uitstekende tweede. Kampioenschap van Nederland over 100 K.M. voor beroepsrijders. Deelnemers: J. F. Anspach (Slesker), C. Blekemolen (Nachtman), P. Diickentman (Ceurre- mans), J. Schlebaum (Kaser), J. C. Snoek (De Boos) en J. Storm (Hesslich). Het talrijke publiek, dat op het midden terrein was toegelaten, werd oorzaak dat de pers niet in de gelegenheid was, het verloop van den wedstrijd voldoende te volgen en wij volstaan daarom met het publiceeren van den uitslag, die als volgt luidt: 1. Storm in 1 uur 19 min. 8 1/5 sec., 2. Blekemolen (70 Meter), 3. Dickentman (4 ronden) 4. Schlebaum (15 ronden!, 5. An spach (26 ronden) 6. Snoek, (opgegeven). Te Amsterdam is in den ouderdom van 54 jaar overleden, de WelEerw. Pater O. Koevoet O.F M- kapelaan in de parochie van den H. Franciscus van Assisië (Boomkerk), aldaar. Vatsehhcid in geschrifte- Te Win schoten is Zaterdag gevangen gezet W. M. van Onstwedde, beschuldigd van valschheid in geschrifte als pen ningmeester van den Christelijken Van een dak gevallen- Te Rijswijk (Z.-H.) is Zaterdagochtend de lood- peterspalroon Donkelaar, wonende te 's Gravenhage, van het dak van een der in aanbouw zijnde woningen aan de Kerklaan gevallen. In hoogslzorgwekkenden toestand is hij naar het gemeenteziekenhuis te 's Gravenhage vervoerd. Door een paard doodgeslagen. Men meldt aan de „Rollerd.": Vrij dagmorgen had de landbouwer L. B., te Mijnsheereniand het ongeluk, bij het vangen van een jong paard een trap van het beest te krijgen. Toen men hem te hulp kwam. bleek bi? reeds overleden te zijn. Hij laat een vrouw met 6 kinderen achter. Den 14den September hopen on- ze geliefde Ouders en den dag te herdenken, dat zij 25 jaar in den echt verbonden zijn Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wensch van Hun dankbare kinderen. Vinkenbrug, bij Halfweg. 29 Augustus 1922. CHIRURG HEDEN AVOND „Vesta", Naumann", „Gritzner" en „Winselmann" handnaaimachines 45.Dezelfde als V. S. voor- en achteruitwerkend 65.Idem als ii akkende Trapmachine met 4 laden en klaptafel 115. Als Sa- lonkasten inzakkende met 2 deu ren, eiken- en Notenhout 165. Vergelijk deze prijzen met die on zer collega's!! 5 jaar garantie. Reparatiën billijk. Aanvang uur. Pnnr»ai*f door de gevierde OUiiübl l Ned. Opera Solisten NA AFLOOP Kaartverkoop a f 1.alles inbe grepen. Concertbureau Alphenaar en 's av. af 7% uur aan de zaaL iedersn avond 8 uur GROOT LACHSUCCES. HEEL NEDERLAND ZINGT: De bedevaart zal dit jaar plaats hebben 12--14 SEPTEMBER. Zie programma en billetten in de kerken. Aanbiedingen schriftelijk of persoonlijk bij J. J. BRINK- MAKS, Anegang 19, Haarlem. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX 5% H 'smidd. I1/,—3 uur.in de Groote Kerk Kaarten ad 50 ct. uitsluitend x( X bij de ia. A. VERNOUT, Warmoesstraat 10 en één uur voor Xj X den aanvang aan de kerk, Oude Groenmarkt 19. iS Solisten: Mej. Dl MOORLAQ, Sopraan, Amsterdam; SAM X X SWAAP, Viool, 's GravenhageGEORGE ROBERT, Orgel, X X Haarlem. itï X in den tuin van het Brongebouw, aanvang 31/c uur. Entree 50 ct x X verhoogd met plaatselijke belasting. X Concert der Haarlemsche Orkestvereeniging, Zang- j! X uitvoering van het Mannenkoor Philip Loots en van het x S gemengd Koor „Onder Ons". X X Opstijging van heete-lucht-ballons met wedstrijd in X het zoeken en terugbrengen der ballons. X Hoogdraadkunstenaars Boston speciaal uit Berlijn ge- x X ëngageerd. Evolutiën op het hoog gespannen staaldraad. j. Kinderbal. X in den verlichten tuin van het Brongebouw, aanvang 8 uur <j X opgeluisterd door de Muziekvereeniging Harmonie Crescendo ïj K Zanguitvoering van het Mannenkoor Philip Loots en he X X gemengd Koor Onder Ons. X Bioscoopvertooning. !s Bal Champêtre. X Hoogdraadkunstenaars Boston uit Berlijn geengageerd. X Verwonderlijke vaardigheid op het hooggespannen staaldraad, jjj, a. wielrijden over het draad met het zelf a lsteken van vuurwerk x Óm halt negen filmopname van de feestvreugde in den tuin, X welke film nog denzelfden avond op het doek wordt vertoond. S Om half elf schitterend vuurwerk, speciaal voor Koninginne- g dag vervaardigd met de nieuwste stukken naar Amerikaansch g systeem. £5 Na afloop Bal, in de zaal. X Toegang tot den tuin f 1. tot de zaal f0.50, verhoogd met 1 plaatselijke belasting. Zie voor bijzonderheden de reclamebiljetten en de feestwijzer j a f 0.25 verkrijgbaar in den boekhandel. o.a

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3