Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. E. S. FRANK HUIZEN. DE SCHOONE DAHLIA Record Album. BERICHT Uit het model Fijnwasscherij vraagt net Persoon mmsss li. J. LAMP - Barteljorïssir* 18 KERK EN SCHOOL LEGER EN VLOOT. RECHTSZAKEN. VRAGENBUS. ^4 Het Deensche havenconfiiet. UIT DEN OMTREK. HOTEL SPOORZICHT J. GEIJLV0ET J. L0TTGERING R0-K. Dienstbode Vriendin. Net meisje R.-K. Vriendin Etalage-week Fröbelonderwijzeres, Een net Meisje Er biedt zich aan bekw. Banketbakker Flinke jonge werkster lJ. DE VEN, Boekhandel aldaar. R.-K. Jongens R.-K. Studiehulp Nieuwe Deuren. Te koop Aangeboden hmzijn verkoopers van Kristallen Vazen mm Uit GB1Z© Oost. Een muntbiljettenfabriek ontdekt. Het R.-K. Centraal Bureau voor Onderwijs en opvoeding. Prof. Dr. J. K. A. Wertheim Salomonson. SPORT EN SPEL. Tennis-tournooi te Philadelphia. De Zeilwedstrijden. Ned. Schaatsenrijdersbond. De Indische vloot. Faillissementen in Nederland. VAN Oft)ZE pjtAADLOOZE TELEFOON ip-'b De Grieksch-Turksehe oorlog. Joegoslavië en Italië. De brand te Smyrna. De houding der Britsche dominions Amerika en de kwestie der schadevergoeding. Groote brand te New-Orieans. Verscheidene stadswijken in vlammen. De verhooging der Duiische Duurfe-demonsfraties te Berlijn. Aardschok. De zeeiiedenstaking fe Medegedeeld door de SPAARNEBANK Gestrand. Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier Politieks reiletjes in Bulgarije. HEEMSTEDE. Gemeentezaken. MKTNIEUWS. GELDERMALSEN. 15 Sept. Heden besteedde men ter veiling voor: gamerensche zuren le soort 8% 9%c., Asreinetten 4% c Maagdeperen Te soort 811 c; Beurré Lebrun le soort 10 c., Pondap pels le soort 45 c., Hollemans le soort 46 c., Mancks Codlin 612 c., Bloemmee le soort 5%8 c. Parelappels le soort 4y25%c., William Duchesse le soort 9%—15% c., Cox Pomona 38c., zoete Kwetsen 14%19c., Stoofperen 34 c., Trijn- tjesle soort 5%7%c„ Zomer Berga motten 5c., Pnncesse Nobles le soort 39 c., Weidragers le soort 4%—5% c; Bonne Louise le soort 2032, Pippeling 3%4% c., Kraagperen le soort 4% soort K zer Alexander 15%16% c., Kaneel- zuur 56 c., Zoete appels 5 c., Zure appels 6 c., Sijsjes 8% c., Handperen 3—8 c., Durandeaux le soort 710 c., Schoolperen 3% c., William Duchesse extra 21 c., Bonne Louise extra 38 42 c. Triumph de Vienne,le s.1823 c.j Beurré Hardy le srt. 1220 c Beur ré Clairgeau4%8V2 c; Notarisappels 6% c Goudgeel 4%—5% c Foppen le~srt. 5—6% c. Koningsvijgen le srt. 7%c. Dessertperen 5%c.Berga motten 4%6% c.Éngelanders 5% c. Noten, ongebolsterd 7%11 c. Zure Kwetsen 10 c. Beurré d' Ama- lis 19c.; Beurré Lucratief 16% c. Soldat Laboureur 711% c. Eier- pruimen 20 c.Vijgeperen 16% c. Wijflzuur 4% c.Perzikappels 1 c. Dubbele Bergamotten 6% c.Peterse- lie-appels le srt. 1213%c. Spiegel- peren 6 c Precent van Engeland 7— 10.Lemoenappe'.s 8% c. Seigneur d' Esperen 17 %c., Perzikperen 7%c. Pronkers 5%—6 c. Nouveau Paieau 5 c.Muskaatperen 79 c. Callabas- peren 10 ct.|; Princesseboontjes 10 ct. Snijboonen 5 c., Beurré van den Ham 9% cConseiller de la Cour 6 c. Gieser Wildemans 5c.Fransche Ma dam 5 c.Callabassse de Tirlemont le soort 10%c., kandijzoet 5 c., Brakel- sche markperen 4% c., zomervijgen 17 c., bloemzoet 5 c., Sileziëperen 3% c'tuinzoet 4% c Oragne zoet 4% c damperen. 5% c., Maria Louise *6c Culperen le soort 6c., Pee-appels5% c zure Bloemmee 5—-8%c zoete Eva 's-appels 5% c; Knolperen 3% c; Remise 10c "Eva'appels, zure, 5%c., Sterappels 10 c., Pon.dsperen 6 c., Glasappels 5—9% c., Souvenir de Congres 812c Six Romein 7%9 c Generaal Todleben 6% c., Kortstelen 7 c., Luntersche Pippeling 3 c., Digge laars 6 c., Muskusperen 7 c., Tesselpe- ren 8% c., Citroenappels 5 c., Calville 7% c.," alles per kilogram.,' Perziken 1—2 c., Bonne Louise 6% c alles per stuk. Groote aanvoer., willige handel,prijzen lager dan vorige veiling. UTRECHT, 16 Sept. Vee. Aange voerd waren 725 st. Prijzen waren: Stieren f 70190, vaarzen f120— 220, pinken f65120, melkkoeien f140360, kalfkoeien f170—380, vaarskoeien f120240, magere kal veren f3070, nuchtere kalveren (41 st.) f817, magere varkens (205) f26—58, biggen 188) f12—26, magere schappen (125) f3040, lam meren (175) f2228.50, Boter, natuur f 1.30. Eieren f10—11.50. Kaas 40— Advertenfiën. t heeft de praktijk hervat. ^Vereeniging Wijkverple ging Heemstede. HEDEN AVOND CONCERT. Heden zijn afgekondigd W. ALPHENAAR, TALISMAN RIJWIELEN lohmann Anthoniestr: 63-65 NAAIMACHINES Te koop aangeboden: Telefoon 1535 en 1670 Ad verteeren doet verkoopen. gevormd. voor op te richten Agentschap hier ter stede, tegen i hooge Provisie. Br. onder no. 4223, bur. v. d. blad. Het per advertentie in de Courant van Zaterdag aangekondigde MADRIGAAL CONCERT op 16 dezer, vindt niet te Haarlem doch in Gouda plaats. Plaatskaarten zijn verkrijgbaar bij: Hette Loopjongen Gras is des ie sciiooner als ze geplaatst wordt in een kristallen vaas- Junkers vliegtuigen waren omstreeks 2 uur het eerst op de Icar gestart en spoedig was de eerste op Schiphol in zdoht. Met den krachtigen wind mede was het traject in een half uur afge- legd. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: le prijs, f 1500, luit. Hof- stra, met Fokker 3 H.N.A.B.H. Met pakjes uitwerpen heeft vermoedelijk van Beuningen den sulveren beker ge wonnen, uitgeloofd door de direc'ie van de „Nieuwe Botterdamsche Cou rant"; 2e prijs, f 750, Zimmermann, met zijn Junker D. 192. De Preangerbode vertelt, hoe de recher che in Bandoeng een muntbiljettenfabriek op het spoor kwam: Terwijl de recherche aan het station ijverig speurde naar personen, die opium trachtten binnen te smokkelen, viel het oog van een rechercheur plotseling op een zoon van het Hemelsche rijk, die beschei den op den achtergrond bleef, en vreemd manipuleerde met een zakske, dat wellicht de zwarte stof bevatten kon. Kom eens hier vriend, aldus de re chercheur, wat is er in dat zakje? Onder groot misbaar vertelde onze Chi- neesche vriend, dat er „onschuldige din gen" in den zak waren. De rechercheur liet zich niet van de wijs brengen en keek eens goed. Het waren muntbiljetten. Achttienhonderd stuks muntbiljetten van iêén gulden. Op zichzelf zou dat niets hebben betee- kend, doch de biljetten waren zoo valsch pis de haarvlechten van onze buurvrouw. De Chinees was uit Garoet gekomen. Da£r zou de fabriek misschien liggen. De recherche van Bandoeng belde on middellijk Garoet op. Daar werd ijverig gespeurd en den vol genden dag kon het eerste telefoontje v$n den assistent-resident van Garoet luiden: „Wij schieten op, wij volgen goed spoor." En om twee uur in den middag klonk de telefoon opnieuw: „De drukkerij is ontdekt, de cliché's werden in beslag ge nomen." Er waren een zestal cliché's, meeren- deels primitieve werktuigen, en wat andere ingrediënten. Aart Geestelijken en Religieuzen werkzaam bij het bijzonder on derwijs. Wij ontvingen het volgende schrijven: Hqt R.K. Centraal Bureau voor Onder wijs en Opvoeding acht zich verplicht het volgende onder Uwe aandacht te brengen: X De nieuwe pensioenwet laat geen ge legenheid om voor eigen pensioen te be danken. II Wat den inkoop van vroegere dienst jaren betreft, zij verwezen naar „Vraag èn Antwoord" nr. 4, vraag 71. III Wel bestaat er gelegenheid, zich te onttrekken aan de nieuwe pensioenwet voor zooveel het weduwen- en weezenpen- sioen betreft; van deze gelegenheid kun nen echter alleen gebruik maken: 1 o de op 1 Januari 1906 in dienst zijnde onderwijzers bij het openbaar en bij zonder lager onderwijs, die de verkla ring, bedoeld in art. 23 der Weduwen- wet voor de onderwijzers 1905, hebben afgelegd, dus bedankt hebben; 2o de op 1 October 1913 in dienst zijnde bijzondere leeraren, die de ver klaring van art. II der wet van 20 Juni 1913, Stbld. nr. 299, hebben afgelegd, dus bedankt hebben. IV. De sub lo en 2o bedoelde leer krachten, die zich thans weder aan de pensioenswet willen onttrekken voor zoo veel n.l. betreft het Weduwen- en weezen- pensioen, hebben het verlangen daartoe aan den Pensioenraad Lange Houtstraat 1te 's-Gravenhage mede te deelen in den yorm eener schriftelijke venklaring. Zij, die op 1 Juli niet in dienst waren, maar daarna in dienst worden gesteld, moeten de verklaring aau den Pensioen raad inzenden binnen 3 maanden na den dag van ingang hunner plaatsing. V In verband met voorgaande zij nog gewezen op art. 36, 4e lid, der nieuwe pensioenwet: „De volgens het eerste lid verschuldigde bijdragen kunnen, die onder a bedoeld (eigen pensioen) tot ten hoogste 3 percent van den pensioensgrondslag, die onder b bedoeld (Weduwen- en weezenpensioen) tot ten hoogste 5)4 percent van dien grond slag, beperkt op den voet van art. 98, op de betrokken ambtenaren worden verhaald. Ten aanzien van de door het Rijk verschul digde bijdragen geschiedt dit niet dan krachtens eene bij algemeenen maatregel van bestuur vastgestelde regeling." Het R.K. Centraal Bureau voor Opvoeding en Onderwijs Dr. Th. VERHOEVEN pr. Directeur N.B. De onderwijzers(essen), die na 1 Januari 1906 en de bijzondere leeraren, die na 1 Oct. 1913 in dienst traden en jaar lijks de Bisschoppelijke verklaring inzon den, kunnen zich aan het eigen, noch aan het weduwen- en weezenpensioen meer onttrekken. Die verklaring behoeft dan ook niet meer ingezonden te worden. 's-Gravenhage, 14 September 1922. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is op den leeftijd van 58 jaar plot seling overleden prof. dr. J. K. A. Wert heim Salomonson, rector magnificus van de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam. De Amerikaansöhe kampioen Tilden, heeft gewonnen van den Australiër Pat terson, die tot dusverre het wereldkam pioenschap op zijn naam had staan en wel met 46, 6—4, 62 en 61. In de Zaterdag alhier gehouden natio nale groepswedstrijden konden de wed strijden niet worden beëindigd, doch moesten uitgesteld worden tot Zondag a.s. De wedstrijden tusschen de „Haarlem- sche Jachtclub" en de Kon. Zeil-, Roei en Motorsportvereendging „De Kaag", werd gewonnen door de Haarlemmers met 14 10. Zondag 17 September, was het 40 jaar geleden, dat op initiatief van wijlen G, baron de Salis, de Ned. Schaatsenrijders- bond werd opgericht. Naar de „Tel." verneemt, worden aan de betrokken departementen voorberei dingen getroffen voor een herziening van het Ontwerp-Vlootwet. Volgens mededeeling van het Handels informatiebureau van Van der Graaf en Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 15 Sep tember in Nederland uitgesproken 98 faillissementen tegen 54 faillissemen ten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 15 Sept. 1922 2072 faillissementen tegenover 1475 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Vr. Zoudt u mij ook kunnen inlichten hoe grooi 't aantal soldaten is, dat de gemeente Haarlem moet leveren voor de lichting 1922. Of met andere woorden: waar zouden, volgens uw meening, de twijfeinumers beginnen voor degenen die deze week hebben geloot? Ik zou, zoo mogelijk, dit gaarne willen weten, aange zien mijn zoon ook van de gelukkigen is. Antw. Uw vraag werd reeds in de N. H. Crt. beantwoord onder „stadsnieuws". U hebt het antwoord zeker wel gelezen. Vr. Heeft een winkelier het recht zijn personeel in de aanstaande winkelweek langer in dienst te houden dan 7 uur n.m. Antw. Zonder nadere gegevens omtrent den aard van het werk enz. is op de vraag geen algemeen antwoord te geven. Bedoelt u of een patroon zuiver winkelpersoneel langer dan tot 7 uur in dienst mag hou den, dan luidt ons antwoord: ja, tot 10 uur 'yci»?Ahti' 'O Mpmet lllll ROME, 17 Sept. Stefani meldt uit Smyrna d.d. 16 September, dat de brand nog voortwoedt, maar in kracht schijnt te minderen. ADANA, 16 Sept. Volgens berichten uit Turksche bron, zijn te Smyrna eenige personen gearresteerd, die be kend hebben dat zij de stad in brand hadden gestoken. De Turken tracht ten den brand te blusschen, doch Üe Grielcsche vloot bombardeerde de Turksche wijk, waardoor het den brandweer onmogelijk werd gemaakt den brand te bedwangen. Volgens andere berichten zou een Engelsche kruiser Smyrna gebombar deerd hebben. ATHENE, 16 Sept. De Grieksche kruiser ?,Kilkis" heeft gisternamiddag de Turksche wijk van Smyrna gebom bardeerd. ATHENE, 16 Sept. De Fransche vloot werkt krachtig mee aan de red ding der vluchtelingen uit Smyrna. De Fransche admiraal Dumesnil heeft alle Fransche schepen, die zich in de na bijheid der kust bevinden, gerequi- reerd voor het vervoer van eei twin tigduizendtal Grieksche en Armeen- sclie vluchtelingen, die zich in de Fransche établissementen te Smyrna bevinden, naar Griekenland. Drie van deze Fransche schepen worden thans in den Piraeus ver wacht. MELBOURNE, 17 Sept. De Austra lische premier Hughes ontving een lang telegram van Lloyd George, waar in wordt meegedeeld, dat het Britsche kabinet met het oog op den toestand in Turkije een snel opti-eden noodig acht. Het telegram vraagt, of de Australi sche regeering zich wenscht te ver eenigen met de stappen, door de Brit sche regeering te nemen, en' ook, of een Australisch contingent daarbij ver tegenwoordigd zal zijn. Het telegram legt den nadruk op den ernst van den toestand en geeft te kennen, dat niet slechts Britsche, maar wereldwijde belangen betrokken zijn bij de vrijheid van de Dardanellen, waarvoor zulke zware opofferingen zijn gebracht. Groot-Brittanië kan niet vergeten, dat op Gallipoli ruim 20.000 dooden van de Britsche en Anzac- legers rusten en het zou een eeuwige grief voor het Britsche rijk zijn, wan neer die graven in de handen van de meedoogenlooze Kemalisten vielen. Aan alle Britsche overzeesche ge westen wordt daarom verzocht, of zij bereid zijn, contingenten te zenden; de toezegging daarvan zal grooten in vloed uitoefenen en waarschijnlijk het uitbreken van vijandelijkheden kunnen verhinderen. Onmiddellijk na ontvangst van Lloyd George's telegram raadpleegde Hughes al zijn collega's, waarna hij aan den Britschen premier meldde, dat de Australische regeering zich wenscht te vereenigen met iedere actie, die de Britsche regeering noodig acht ter verzekering van de vrijheid der Dar danellen en dat desnoods de Australi sche regeering troepen ter bereiking van dat doel beschikbaar zal hou den. WASHINGTON, 17 Sept. In het Huis van Afgevaardigden heeft het lid. Brit ten een resolutie ingediend, waarin Harding verzocht wordt, om in het belang van den vrede en de wel vaart der wereld die stappen te doen, welke een goede uitwerking kunnen hebben ten behoeve van het herstel van de politieke en industrieele rust in Europa. De resolutie zegt, dat de tijd thans gunstig is, om het verdrag van Ver sailles en de schadevergoedingskwes tie opnieuw onder de oogen te zien, en dat het blijkbaar beter zou zijn, dat de Ver. Staten zich niet afzijdig houden. BELGRADO, 16 Sept. Tusschen den minister van Buitenlandsche Zaken Nintsjitstj en den Italiaanschen Staats secretaris Tosti is dezer dagen te Ge- nève een overeenkomst gesloten, waar bij definitieve overeenstemming tus schen Joegoslavië en Italië inzake - regeling van de Adriatische kwestie bereikt. De overeenkomst zal binnen kort door beide regèeringen geratifi ceerd worden. NEW OELEANS, 16 Sept. Alhier is gisteravond brand uitgebroken aan den rivierkant. Het vuur verspreidde zich over verscheidene wijken der stad. De schade wordt tot dusver geraamd op vier millioen dollar. NEW-YORK, 16 Sept. Vijf huizen blokken henevens eenige scheepswerven en pakhuizen, kijn door den brand ver woest. Bovendien zijn veertig met koop waar beladen vrachtwagens door't .vuur vernield. De schade door den brand.aan gericht beloopt reeds meer dan vijf mil lioen dollar. BERLIJN, 16 Sept. In de perma nente commissie van den rijksraad voor de Spoorwegen, welke heden bijeen kwam ter beraadslaging over de nood zakelijk geworden verhooging van de spoorwegtarieven, werd van de zijde der spoorwe~dire°ties medegedeeld dat de ta rieven, na invoering van de laatstelijk door den rijksminister van Verkeerswe zen voorgestelde verhooging, voor goe deren het 370-voud en voor personen het 45-voud van de vredestarieven gul len bedragen. BERLIJN, 16 Sept. Doer de beide socialistische partijen ©n vakvereenigin- gen waren gisteren 2 volksvergaderin gen bijeen geroepen om te protestee ren tegen de duurte en den woeker) De vergaderingen verliepen met uit zondering van eenige communistische or deverstoringen rustig. Alleen in Moa- bit werd een vergadering door de communisten uiteengejaagd, waarbij tal van per onen ernstig werden mishandeld, zoodat tenslotte door de politie moest worden ingegrepen. VALENCE, 17 Sept. Gisteravond is alhier een aardschok gevoeld, die drie seconden duurde, en materieels schade veroorzaakte. MARSEILLE, 16 Sept. De staking der zeelieden is hedenmorgen om acht uur ingegaan MARSEILLE, 16 Sept. D<? beman ningen van vier schepen, die hier he denmorgen aankwamen, gingen aan wal. Zij Reten slechts het veiligheidsperso neel aan boord toe. Er vertrok geen enkel Fransch schip. PARIJS, 16 Sept. Te Bordeaux gin gen de zeelieden aan wal, na den vei ligheidsdienst aan boord verzekerd te hebben. Te Nantes, Lorient en La Rochelle mislukt© de beweging geheel., Te Algiers werd de arbeid hervat, ©en mailboot staat op het punt te ver trekken. Te Calais werd de arbeid niet onder broken. Te lluinkerken gingen de be manningen van alle Fransche schepen aan boord. KOPENHAGEN 17 Sept. De Zweedsche schoener Gyda, is op het Anholt-rif ge strand. KOPENHAGEN, 17 Sept. De Deensohe vereeniging van reederijen heeft de rege- NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 0.17% 0.18 0.19* 0.23* PARIJS 19.47 19.57 19.57 19.67 BRUSSEL 18 37 18.47 18.47 18.57 WEENEN LONDEN 11.43V. 11.44% 11.40% 11.47V. STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIANS BAZEL 10.70 10.90 NEW-YORK 2.58 2.59 steld. Het aantal werklooze zeelieden be draagt 7 5 800 man. De stoomschepen varen allen, maar de zeilschepen zijn voor 't grootste deel opgelegd, daar zij met de Duitsche zeilschepen niet kunnen concur- reeren, die veel goed'kooper varen. SOPHIA, 17 Sept. Het constitutioneele blok der burgerlijke partijen en het agra rische blok, hadden tegen 18 Sept. te Tirnova gelijktijdig vergaderingen uitge schreven. Op 't o ogenblik van *'t vertrek van den trein van Sofia naar Tirnova, welke den minister van Binnenlandsche Zaken Dasgaloff belast met de uitvoering der maatregelen van orde der regeering en vroegere ministers, leden van oppositie- blok yervoerde, manifesteerde een menigte tegen Dasgaloff. Gedurende de reis om singelden op een klein station de regeering- aanhangers den trein en arresteerden een vroeger enminister die evenwel door het krachtig ingrijpen van Dasgaloff weer op vrije voeten werd gesteld. De vroegere ministers, die thans te Tirnova vertoeven, worden militair be schermd tegen mogelijke aanvallen der bevolking. Tentoonstelling. Vrijdag en Zaterdag was de tentoonstelling vrij goed bezocht, maar Zondag liet het zich in den aanvang allertreurigst aanzien. Om 1 uur geopend, stond de bloemenpracht te wachten op bezoekers, die er echter weinig voor sohenen te gevoelen den regen te trot- seeren. Bij bloemen behoort nu eenmaal zon. Maar toen de lucht opklaarde, en zelfs nu en dan de zon door de wolken heenkwam, kwamen de bezoekers, soms te veel gelijk, zoodat de paden te smal bleken om „een wandeling" door den bloemenhof te maken, en men verplicht was ieder op zijn beurt het moois in oogenschouw te nemen. Hadden de bloemen veel bekijks, niet minder ook de vruchten, en menigeen sprak er zijn bewondering over uit, dat hier in Heemstede zulk een groote ver scheidenheid groeide. Tot 10 uur bleef het bezoek aanhouden, en degenen, die tot den avond gewacht hebben, konden met de goede eleotrische verlichting extra genieten van de kleuren pracht. Dank zij het koele weer, waren de bloemen voor het meerendeel frisch gebleven. Zaterdagmiddag werden door Corrie v. Gurp, dochtertje van den secretaris aan de dochter van den heer H. A. Waller, eere-voorzitter en door Stientje van Speren, dochtertje van den penningmees ter aan de dochter van den heer L. L. Graaf-v. Randwijk, beschermheer, bloemen aangeboden. Zondagavond om 10 uur werd de ten toonstelling met een woord van dank aan alle medewerkers, gesloten. Het bestuur der Tuinlieden-Aardenhout en O., kan, dank zij de uitstekende mede werking, met voldoening terugzien op haar eerste en goedgeslaagde tentoonstelling. B. en W. stellen voor hen ©encre- diet te verleenen van fl 4250 voor het vernieuwen en omleggen van de gas- waterleidingbuizen in den Leidsohe-vaart weg over een afstand van circa 300 M. Burgemeester en Wethouders te machtigen onder door hen te stellen voorwaarden de gevraagde afwijking van het bouwplan Land- en Spaamzicht aan Gebr. J. en H. v. d. Pol te verleenen, mits gebouwd wordt overeenkomstig het door adressanten ingediende plan. Tot onze diepe droefheid overleed heden, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de laatste H. H. Sacramenten in den ouderdom van 55 jaar, onze geliefde Echtgenoote en Moeder GEERTRUIDA ALDERS, Geb. van Roode Uit aller naam, H. ALDERS en kinderen. Schoten, 18 September '22, KINDERARTS Door genoemde Vereeniging zal op WOENSDAG 20 SEPTEMBER a.s., ten huize van Mevr. van de Poli-Gevers aan den Heerenweg 4, „Eikenrode" een bazar worden ge houden, des middags van 3 tot 6 tfur, Ieder is welkom. HET BESTUUR. de verordeningen tot heffing en op de invordering van schoolgeld op de scholen voor lager onderwijs der gemeente Haarlem en van rechten voor diensten door den Keurings dienst van waren voor het gebied Haarlem bewezen, onderscheiden lijk vastgesteld bij raadsbesluiten van 21 September 1921 No. 13 en 25 Januari 1922 No. 24. Gedrukte exemplaren van deze verordeningen zijn tegen betaling van de kosten ter gemeente-secre tarie (4e Afdeeling) verkrijgbaar. Bij den uitgever W. ALPHE- NAAR, verschenen, een band, in houdende de volgende nummers: Voor Piano en Zang en Piano. Swanee. Salem Aleikum. Home! Sweet Home. Blumelied. Overal waar de meisjes zijn. Medelijden. Le Regiment de la Marne, Deze band, genaamd Record Al bum, waarin bovenstaande num mers compleet zijn opgenomen, heeft een waarde van 4.50 en kost nu slechts te zamen in een band f 0.80. ALGEM. MUZIEKHANDEL KRUISWEG 49. VANAF F 100. Met yollé garantie ^-'9en fabrikaat Sterk en snel „Vesta", „Gritzner" en „Winsel- mann" - handnaaimachines 45, Traptoestellen voor alle fabrikaten met 1 lade 30. Dezelfde met 4 a 5 laden klap 50, Inzakkende C. B. trapnaaimachines, met 2 laden 100.Idem met 4 laden en klap tafel ƒ115. Kabinet, Salon, inzakkende C. B. Trapnaaimachines met 2 deuren en 5 laden in eiken en notenhouten monteering 165. Export B. hand naaimachine 34. Met beide laatste machines zijn wij resp. 100 en 20 lager per stuk dan een onzer collega's hier ter stede. Hoe kan dat? Omdat wij GEEN colporteurs hebben, die een week loon aan een handmachine verdie nen,, bestaande Int loon, provisie en incasso. Doordat wij NIET op af betaling verkoopen, hebben wij geen, DUBIEUSE posten, ook geen .renteverlies. Dit kunnen onze collega's, noch de colporteurs ons tegenspreken. Indien de inhoud van deze adver tentie niet op waarheid berust, zoo verwachten wij van onze collega's, of wie dan ook, een klacht tegen ons in te dienen als oneerlijke con currentie, wat strafbaar is volgens de wet van Prof. Mr. Aalberse. ZIE ETALAGE'S. KOMT BINNEN ZONDER EENIGE VERPLICH TING TOT KOOPEN. DOELSTRAAT 37 - TEL. 3538. fraaie collectie modern Delftsch Aardewerk (Porseleyne Fles), scho tels, kannen, etc., waaronder eenige zeldzame exemplaren. Te zien en te bevragen ZONNELAAN 39, Heemstedes Pijlslaan 127, Heemstede. te koop aangeboden, ESS Terstond gevraagd een bij L. v. d. SLOT, Vlasoven, Noord- wijkerhout. Net R.-K. Meisje wenscht in ken nis te komen met nette Een net meisje, 22 jaar, zoekt een nette vriendin. Brieven onder No, 4211 Bur. van dit blad. R.-K., zag zich gaarne geplaatst bij bejaarde burger menscben. Brieven onder No. 4212 Bur. van dit blad. leeftijd 16 17 jaar, in den omtrek van Velsen of Beverwijk. Brieven aan den agent van dit blad te Be verwijk, H. v. d. PLAS. Bekw. Etaleur biedt zich aan voor bet maken van etalages. Reeds eenige malen bekroond. Brieven on der No. 4216 Bur. van dit blad. 3 ochtenden per week vrij zijnde, zag die gaarne bezet met lessen. Br. onder No. 8062 Bur. van dit blad. gevraagd voor heele of halve da gen. Adres: VERL. WOUWER- MANSTRAAT 100. een R.-K. Boerenknecht, goed kun nende melken en rijden. Brieven on der No. 4210 Bur. van dit blad. Terstond gevraagd een met bekendh. in de broodbakkerij, geen goed vakman, onnoodig zich aan te melden, intern. Adres: N. SPIERINGS, Zwanenburg. gevraagd voor 3 dagen per week. 2.50 per dag. Adres: J. A. J. KEESOM, Zomervaart 20 A, des avonds na 7 uur. gevraagd, goed kunnende fietsen, bij ANTON BOSSE, Barteljorisstr. No. 12. Gevraagd nette niet beneden 16 jaar. JOH. ROSEN- KRANTZ en Zoon, Heerenweg 149, Heemstede. Wie helpt, hetzij door bijdrage in de kosten, hetzij door gratis huis vesting, een student aan de Mid- delb. Technische school te Haar lem, die anders om financieele re den genoodzaakt is zijn studie af te breken. Opg. v. adres aan en nade re inlichtingen bij prof. J. G. GROE NEN te Warmond. pl.m. 3 btmder best grasgewas te koop. JANv. d. VELDT, Vrachtrij der, Santpoort. Kamer-, Kast-, Glas en Stolpdeuren af 7.Uit voorraad te zient 1 DE BRAIJSTRAAT No. 6. van JAN een platte wagen, zoo goed als nieuw. Draagvermogen 1500 K.G. Adres: KLOOSTERSTRAAT 11, Schoten. circa 1 H.A. voerbieten, uitmun tend gewas. Ook bij gedeelten. Te zien en. te bevragen bij JOH. RO- SENKRANTZ en Zn., Heerenwejj 149, Heemstede.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3