1 - N. V. B. -Wedst r ijden. V Onschuldig veroordeeld Tweede Blad 18 September 1922 R. K. V.„Victrix". R.-K. Voetbalvereniging „Zwaluwen." Hot tooneel in dienst van de sport. Om den Bi f VOETBADUITSL'AGEN, f Westelijke afdeeling. Zuidelijke afdeeling. Noordelijke afdeeiing. Om den Zilveren Bal. De Belgische uitslagen. De Zilveren Bal-wedstrijden. lit 1 Mededeeling. Scheidsrechters Allen van wien verwacht wordt, dat zij dit jaar als scheidsrechter van den D.H.V.B. wenschen te fuogeeren, zenden wij dezer dagen formulieren ter invul ling toe. Men gelieve dit formulier zoo spoedig mogelijk te retourneeren. Per sonen, die in aanmerking wenschen te komen en geen formulier mochten ont vangen worden verzocht hiervan aan ens kennis te geven. Bekercompetitie. f Terreininricting Opgave hoogere elftallen. Competitie-indeeling. le klas A. (Amsterdam). Ie klas B. (R'dam-den Haag). Ie klas C. (Haarlem). 2e klas A. (A'dam-Zaandam). 2e klas B. (Amsterdam). 2e klas C. (Haarlem). 2e klas D. (Leiden-Haarlem). 2e klas E. (den Haag). 2e klas F. (Rotterdam). 3e klas A. (Zaandam). A. (D. O. 2, R. C. IJ. 2, S. D. E. 3, S D. W. 1, S. D. O. 3, s: V. A. 1, Vitesse 1, W. F. C. 2. 3e klas B. (Amsterdam;. 3e klas C. (Amsterdam). 3e klas D. (Haarlem). 3e klas E. (Leiden). 3e klas F. (den Haag). 3e klas G. (den Haag). 3e klas H. (Rotterdam). 3e klas J. (Gouda). 4e klas A. (Zaandam). 4e klas B. (Amsterdam). 4e klas C. (Amsterdam). 4e klas D. (Amsterdam). 4e klas E. (Haarlem). 4e klas F. (Leiden). 4e klas G. (den Haag). 4e klas H. (den Haag). 4e klas J. (Rotterdam). 4e klas K. (Rotterdam). 4e klas L. (Rotterdam). 4e klas M. (Gouda). H. B. C. I—V. V. Z. I. FEUILLETON 311 Zoo gebeurde het, dat Ovide Soli- veau op zekeren morgen klokke zeven uur in de MuriHostraat aanbelde. Hij was vrij goed gekleed, alleen had zijn costuum door de reis wat geleden. De concierge nam van af den drem pel der deur den bezoeker eenigzins wantrouwend op, wiens gezicht en plunje hem wel een beetje verdacht voorkwamen. „Wat is er van uw dienst vroeg fle portier. Woont mijnheer Harmant hier „Jawel." „Zc „Zou ik hem kunnen spreken „Om zeven uur 's morgens," riep de concierge verbaasd uit. „Ik weet, dat het nog vroeg is, maar ik moet mijnheer over een drin- fende aangelegenheid spreken.... lijnheer Harmant kent mij tfel.» bij zal blij zijn, mij te zien." „Hij is in zijn fabriek. Om zes uur is hij vertrokken." „Wanneer komt hij weer thuis „Dat kan ik u niet zeggen. Mis schien van middag, misschien van avond. Als u over zaken komt spre ken of om werk wilt vragen, kunt u zien aan de fabriek vervoegen." „Waar is die „In Courbevoie. U kunt een tram nemen." Een uur later stapte Ovide uit den tram en sloeg den weg in langs de Seine. Spoedig bevond hij zich tegen over een groot gebouw en las boven de deur in groote letters PAUL HARMANT IJZERFABRIEKEN. Naast dö hoofddeur bevond zich een kleinere met het opschriftIn gang. Daar belde hij aan en evenals in de Murillo-straat werd hem ook hier door een concierge opengedaan. „Mijnheer Harmant?" „Is het voor werk „Neen, het is voor een persoonlijke zaak. Ik zou mijnheer zelf willen spre ken." „Achter links is het bureau. Daar zal men u wel inlichten." Hij liep den gang in zag links pn rechts opschriften, alsTeeken atelier, Kas, Bureau opzichter, Bu- eau Directeur, enz. „Hier zal ik wel moeten wezen," dacht Ovide, dit laatste lezende. Ik zal maar eens aankloppen. Ik zie hem al zitten. Niet zoodra had hij de deur open gemaakt, of een bediende kwam naar hem toe „Wenscht u mijnheer Harmant „Ja, mijnheer; voor een persoon lijke zaak." „Dan zult u even moeten wachten, Want mijnheer Harmant heeft confe rentie." „Ik zal wachten, zoolang het noo- dig is." Ovide ging zitten en begon met zijn duimen te spelen. Harmant was in gesprek met Lucien Labroue. Hun onderhoud duurde meer dan een uur. Soliveau benutte dezen tijd met te overleggen, hoe hij straks de be sprekingen zou voeren. Na lang wachten ging er eindelijk een bel over in het aangrenzende ver trek. De bediende stond dadelijk op en wilde weggaan rrrrr le klasse. A'dam AjaxBlauw Wit 40. Overgangsklasse. Reserve le klasse. 2e klasse. 3e klasse. Oostelijke afdeeling. Ie klasse. le klasse. le klasse. Demi finales. A. D. O.-Hermes D. V. S. 0—2. Westelijke Ie klasse. AjaxBlauw Wit 40. Hilversum 2—H. F. 0.2.4—3. WIELRIJDER. De Wereldkampioenschappen. Moeskops en v. d. Stuyft wereld kampioenen. ks dat uw patroon, die daar belt," vroeg Soliveau. „Ja, mijnhèer." „Zeg ,,-^eg hem, dat iemand hem wenscht te spreken over eene particuliere aangelegenheid." „Hoe is uw naam, mijnheer „Onnoodig... ..mijnheer Harmant kent mij niet." Na eenige oogenblikken kwam de jonge man terug en deelde Ovide mee, dat hij kon binnenkomen. Ovide ging het kantoor binnen en sloot zorgvuldig de deur achter zich dicht. Paul Harmant, die met den rug naar hem toestond, was juist be zig de brandkast te sluiten, welke tusschen de beide vensters stond. Toen hij iemand hoorde binnenkomen, draaide hij zich om en stond, stom van verbazing daar eensklaps tegenover Ovide, beide handen in den zak, den hoed op het hoofd en een buitenge woon grappig gezicht trekkend. „Dag neefGaat het goed, neef vroeg Ovide glimlachend. „Jij, jij hier," riep Jacques Garaud uit. „Ik zelf, neef, in hoogsteigen per soon. Maar zeg er eens, je trekt zoo'n ,gek gezicht. Het is net, of je me niet graag ziet hier.... Wat een vreemde ontvangst is dat, weinig vleiend voor j 6, z èg Paul Harmant beefde, of hij de derdendaagsche koorts had. De komst van dezen man in Parijs scheen hem een voorteeken van een naderende catastrophe. Na eenige oogenblikken was hij evenwel zijn aandoening mees ter en op den bezoeker toetredend, stak hij hem de hand toe. „Waarom ben je in Frankrijk terug?" „Omdat ik ginds niet kon blijven." „Wat kom je hier doen „Werk vragen I" „Dus je brief bevatte waarheid. Het huis, dat ik in zoo'n bloeienden toestand heb achtergelaten...." „Is met een verrassende snelheid achteruit gegaan en behoort me op 't oogenblik niet meer toe. Kijk eens even aan, vriend," zeide Soliveau, een stoel nemend, „ik bezit niet als jij de hoedanigheden om^zoo'n groote on- dereming te leiden." „Bovendien speelde je." „Bovendien speelde ik, zooals je zeer terecht opmerkteen ellen dig gebrek, dat verzeker ik je." „En waardoor je in een paar maan den ongeloofelijke kapitalen hebt zoek gemaakt." „Volkomen juistHet heeft echter geen nut me iets te verwijten, daar mee krijg ik het verloren geld toch niet terug. Ik ben uit New York ver trokken, met voldoende geld om mijn overtocht 2e Klasse te betalen. Ik heb nu nog een paar centen en de kleeren, die ik aan 't lijf he]}. Arm als een kerk rat Ik maak me echter niets bezorgd over de toekomst. Ik ben arm, maar jij bent rijk. Je hebt pas een model- fabriek opgericht, waarover iedereen den mond vol heeft. Je hebt prachti ge ateliers. Je hebt veel personeel en hier, zoowel als in Amerika, zul je een plaatsje hebben voor je neef, die zooveel van je houdt." De millionnair voelde een rilling door zijn ledematen gaan. „Hier een betrekkingin de fa briekantwoordde hij. „Neen, dat gaat niet." „Waarom niet vroeg Ovide. De bepaling van het niet-spelen op den eersten Zondag der maand, is blij kens een bij den Bond ingekomen schrij ven van Z. D. H. den Bisschop, gewij zigd, en wel in dien zin, dat met ingang van 1 September j.l, ieder elftal op één der Zondagen van iedere maand niet zal deelnemen aan een wedstrijd. Aan de vereeniging „R.K-A.V." werd toegestaan haar tweede elftal voor de bekercompetitie terug te trekken. In verband hiermede komt R.K.A.V. 1 in de volgende ronde. Vereenigingen worden er aan herin nerd, dat iedere eerste en tweede klasse vereeniging reglementair verplicht is doelnetten bij een thuiswedstrijd aanwe zig te hebben, behoudens dispensatie van het Bondsbestuur. Voorts moeten ALLE vereenigingen bij thuiswedstrijden het terrein hebben voorzien van de voorgeschreven kalk- lijnen, terwijl een verbandtrommel in het kleedlokaal aanwezig moet zijn. Bij in verzuim blijwen, zullen de regle mentaire boeten beslist worden opgelegd. No. 22 t/m 44 A. W., Alw. Forward, Amicitia, Blauwzwart, Constantius, De Duiven, D. V. S., Edoh, G. V. A., Geel Zwart, Haastrecht, Kinheim, Kralingen, Leonidas, Wilhelmus, N. E. A., R. C. IJ., R. K. A. V., RohdaS. J. C., Victrix, W. F. C., Wilskracht, allen 2.— wegens het niet inzenden opgave hoogere elf tallen September. No. 45 t/m 50 D. O. N. K., H. B. C., De Meer, M. V. N. en Zwaluwen 2.wegens te laat inzenden opgave hoogere elftallen September. Herinnerd wordt, dat de opgave hoo gere elftallen vóór 26 September a. s. moet worden ingezonden. Door den D. H. V. B. werden de vol gende royementen overgenomen M. Kuyl, Spoellaantje F 80 Heemskerk, wanbetaling (A. D. O.) F. Gooyer, Kerkbuurt F 119 Heems- ker id. id. G. Gooyer Kerkbuurt F 119 Heems- ker id. id. P. v. d. Kalk, Hoflanderweg C 49 Heemskerk id. id. J. Rijs, Meulemanslaantje 49 Heems- ker id. id. J. Denneman, Breeslaglaan B 132 Heemskerk id. id. J. Heilig, Bloemstraat 36, IJmuiden Id. id. L. v. d. Wal, Mahieustraat 39, IJmui den id. id. Jet bestuur stelde de indeeling thans definitief als volgt vast R. K. A. V. 2, Forward l, Zwaluwen 1, Wilskracht 2, W. E. 1, V. I. C. 1, G. V. A. 1, The Victory 1. Celer 1, D. O. N. K. 1, De Duiven 1, Excelsior 1, Gr. Willem 3, Olympia 1, leonidas 2. Concordia 1, R. K. V. Z. 1, S. D. O. 1, W. F. C. 1, H. B. C. 2, S. M. C. 1, Het Westen 1, N. V. C. 1. 3. D. E. 2, V. V. Z. 2, V. V. A. 1, Wils- •m»eist 3., De Meer 2. R. K- A. V. 3. O. S. S. 2, P. v. C. B. 1, V. 1. C. 2, Zwaluwen 2, N. E. A. 1, Zwart Wit 1. Damiaten 2, Westen 2, Kinheim 1. Amicitia 1, A. D. O. 1, R. C. IJ. 1, 5.D.O. 2. Leiden, Lisse, S. J. C., Geel Zwart 1, R. K. V. Z. 2, H. B. C., 3, Zilk 1. D. H. L. 2, Edoh 1, Rohda 1, V. V. N. 1 Wilhelmus 2, Animo 1, Vios, L. en S. 1 Celer 2, Excelsior 2, R. F. 1, Spartaan 1, Kralingen 1, Duiven 2, D. O. N. K- 2, O. S. 1. Leiden' TïZwaTuwen' veren medaille) SêB" ï!L 'V Constantius 1, D. O. S. S. 3, De Duif 1, D. V. S. 1, P. V. C. B. 2, V. V. A. 2, V. I. C. 3, V. V. Z. 3. H. M. S. 1, N. E. A. 2, Victory 2, R. K- A. V. 4, Z. P. C. 1, Zwaluwen 3, G. V. A. 2, Wilskracht 4, De Meer 3. Concordia 2, Geel Wit 1, Geel Zwart 2, Kinheim 2, H. B. C. 4, Victrix 1, Sant poort. 1. Leiden 2, Lisse 2, S. J. C. 2, S. M. C. 2. S, P. C. 1, N. V. C. 2? Blauwzwart 1, D. H. L. 3, H. D. S. 1, Edoh 2, Gr. Willem 4, Wilhelmus 3 St. Bonifacius .1. L. en S. 2, Rohda 2, V. V. N. 2, W. I. K. 1, Vios 2, Q. Step 1. Celer 3, Excelsior 3, G. WG. 1S. F. C 1, Spartaan 2, D. O. S. 2, Olympia 2 Zeemeeuwen 1. A. W. 1, D. I. O. S. 1, D. O. N. K. 3, Haastrecht 1. (dubb. competitie). A. D. O. 3, S. D. O. 4, S. V. A. 2, Vi tesse 2, W. F. C. 3, V. V. Z. 4. P. V. C. B. 3, R. K. A. V. 5, V. I. C. 4, V. V. A. 3, V. V. Z. 5, G. V. A. 3, Wils kracht 5. H. M. S. 2, N. E. A. 3, Victory 3, Zwa luwen 4, Zwart Wit 2, S. D. Z. 1, De Meer 4, O. D. A. 1. Constantius 2, De Duif 2, D. V. S. 2, St. Louis 1, P. V. C. B. 4, S. N. O. 1, V. V. Z. 6. Geel Wit 2, Geel Zwart 3, R. K. V. Z. 3, S. D. S. 1, Amicitia 2, Zilk 2, Kinheim 3, Santpoort. Lisse 3, Lisserbroek 1, N. V. C3. S. J. C. 3, S. P. C. 2, S. L. C. 1. A. V. V. 1, D. H. L. 4, Edoh 3, Gr. Willem 5, L. en S. 3, Wilhelmus 4, Ani mo 2. Blauwzwart 2, D. H. L. 5, Gr. Willem 6 L. en S. 4, W. I. K- 2, J. S. V. Wilhelmus 1 Celer 4, De Duiven 3, Excelsior 4, Laurentio 1, Spartaan 3, Kralingen 2, H. D. S. 2. Celer 5, De Diïlven 4, Excelsior 5, R. F. 2, Spartaan 4, S. F. C. 2, Zeemeeuwen 2. Celer 6, D. O. S. 3, De Duiven 5, Excel sior 6, G. W. G. 2, Kralingen 3. A. W. 2, D. I. O. S. 2, D. O. N. K. 5 D. O. N. K. 6, Haastrecht 2. Secr. JF. W. v. Wunnik Hagestraat 10. Zondag a.s. te lOJri uur contributie be talen in het St. Jacobs-Godshuis. Daar er vóór het begin van het seizoen getraind moet worden, worden de leden vriendelijk, doch dringend verzocht 's Zaterdagsmiddags te komen oefenen op het R.K. Sportpark. Secretaris H. v. d. Drift Spaamwouder- straat 100. Hedenavond 8 uur Elftal Commissie. Vrijdagavond 8 uur Bestuursvergadering. Nogmaals dringt het Bestuur er bij de leden op aan, om in groote getale te ko men oefenen des Zaterdags op het R. K. Sportpark. UITSLAGEN. Ales wedstrijden zijn afgelast. Programma Zondag 24 Sept. Leiden IZwaluwen I (om een Zilveren wisselbeker) Zooals onlangs aangekondigd, heeft! de in Haarlem welbekende „Amateur" een tooneelstuk geschreven, als propaganda voor de R.K. Voetbalbeweging. Het doet ons genoegen te kunnen melden dat het stuk pasklaar is gemaakt voor alle R.K. Boetbalclubs en binnenkort zal verschijnen bij het Tooneelfonds Pieter Langendijk (Leider Gerard Nielen) te Haarlem. Het zal getiteld zijn „Hiep, hiep, hél voor de R. K. V.", spel van den voetbal in ernst en luim, in 3 bedrijven. Als om 3 uur het weer wat opklaart, wordt om de V. V. Z.'ers niet voor niets naar Zaandam terug te laten keeren, be sloten te spelen. De heer Mokveld was niet opgekomen, maar gelukkig is de heer F. v. d. Horst aanwezig, en om 4 uur stelden de volgeed^.elftallen zich op: H, B. C. Neesken s, M. v. Deurzen, F. Moorcn Ph. Leuven, Leo v. d. Vlugt, J. v. d. Vlugt tl. Neeskens, H. Leu-eu, Mooren, C. Warmerdam, P- Baufort. v. d. Linden, Steens, Groot, Overmeer, A. v. d. Akker, Jonker, Maas, v. d. .Waard, Kruiver, G. v .d. Akker Goedhart H. B. C. mist dus Vester en C. v. d. Horst. V. V. Z. wint den toss en A. Mooren brengt den bal aan het rollen. De storm trotseerend, gaan de H.B.C.- ers direct ten aanval. Leo geeft, brengt mooi op, maar de kans gaat door off side verloren. Weer komen de H. B. C. ers te rug, maar door even talmen van A. Moo ren staat C. Warmerdam off side. De V. V. Z.'ers, die een stevig back- stel hebben, zuiveren met verre trappen het terrein, terwijl de aanvallers zeer ge vaarlijk zijn en vooral de zwakke recht- sche verdediging nog al eens gevaar voor de H. B. C.'ers oplevert, maar Leo en Frits zijn onverbiddelijk. I Gedurig komen de H. B. C.'ers goed combineerend in den aanval, en eenmaal ontgaat H. B. C. een fraaie kans, als de scheidsrechter voor een aanval op een back, fluit. Dan komt de kans, als de keeper is uitgelopoen en er een voorzet volgt, die door 2 man gemist wordt. Een pracht-voorzet van C. Warmerdam kopt Leuven naast. Na 1 min. krijgt de H.B.C.- keeper den le bal te verwerken, waarop meerdere aanvallen volgen, maar F. Moo ren is in pracht-conditie, zoodat de kee per weinig werk krijgt. Het spel verplaatst zich zeer snel, met H. B. C. steeds meer in de aanval. Leo v. d. Vfcgt lost een enorm hard ver schot, dat de keeper juist uit den bovenhoek corner stompt. Als dan de b.-links van V. V. Z. een kans verloren laat gaan, door voor te zetten in plaats van te schieten, gaat H. B. C. weder in den aanval, waar H. Leuven voor open doel naast schiet. V. V. Z. is dan een poos ingesloten, maar niet vermag den H. B. C.'ers een goal te maken. H. B. C. is zeer onfortuinlijk. C. Warmerdam schiet op het net. H erin Neeskens schiet via een V. V. Z -back in handen van den keeper, en de ballen waar de keeper bij kan worden gestopt, o.a. een enorm schot van Mooren, Opeens een snelle doorbraak met een schermutseling voor het H. B. C.-doel en met een effect bal moet Neeskens visschen, 01. Er is dan 40 min. gespeeld. In de ove rige 5 min. krijgt H. B. C. een vrijen trap, die corner gaat, deze goed genomen schiet de V. V, Z.-back rakelings over eigen doel, een snelle aanval van Z. V. V. met een di to van Warmerdam en het is rusten. Voordat de 2e helft begon, werd V. V. Z. bij monde van den heer J. v. d. Linden, voorzitter van H. B. C. gehuldigd voor het behaalde kampioenschap en hun overgang naar hoogere regionen. Spr. huldigde den sportleven geest die bij V. V. Z. heerschte, ook tijdens de vroegre wedstrijden tusschen V. V. Z. en H. B. C. en den aanvoerder werd een fraai bloem stuk aangeboden, waarop de hèer Kruiver de H. B. C.'ers dankte voor de huldi ging en den wensch uitsprak dat V. V. Z. spoedig de H. B. C.'ers in de overgang zoude ontmoeten, dat zij, èn door hun spel, èn door hun mooie terrein alleszins verdiende. Na 3 keer op beide clubs werd aan de 2e helft begonnen. Nadat een aanval van V. V. Z. was afgslagcn, gaan de H. B. C.'ers tot den aanval over, en binnen 2 min. met suc ces als Befort mooi voorzet en A. Mooren het leder langs Goedhart jaagt, 11 Dan is het bij H .B. C. afgeloopen. Er wordt door vrijwel allen gemist, zoodat de vlug ge V. V Z.'ers menigmaal in den aanval zijn. Daarbij komt nog dat de voorzetten gedurig te hard zijn door den sterken wind. Bij een prachtvoorzet kopt H. Leuven rakelings naast. Het wordt dan een saaie vertooning, alles probeert 4e schieten, het lukt niemand. Als J v. d. Vlugt in botsing komt, moet hij het veldverlaten, de H. B. C.'ers spelen dan met 10 man verder. Hierdoor krijgt de rechterwing van V. V. Z. te veel vrij spel. Na een half uur zet v. d. Akker hoog voor, Neeskens loopt uit, maar H. Leu ven, die even niet weet waar de bal is, krijgt dezen juist op zijn hoofd, de keeper grijpt er zoodoende naast en met 12 heeft V. V. Z. de leiding. 't Ziet er dan voor H. B. C. hopeloos uit. Om te win nen moeten zij er nog 2 maken. Ze zetten er alles op. F. Mooren staat alleen op de H. B. C. helft, de rest zit ken; 5 min. voor 1 einde V. Z.'er hands binnen' de nalty wordt dooi; Mooren genomen, 22. De laatste minuten zfln zeer spannend. zal verhuizen. Tff. <3. U sïerïter', maar B'. V. t. weet stand te houden, en als tijd gefloten wordt, heeft V. V. Z. fortuinlijk ais bezoe kende club gewonnen, zoodat de beker ket volgend jaar naar een andere club ff* t*" DordrechtO.D.S.Hilversum 22. Hilversum 't GooiStormvogels 13 Hilversum Hilversum IIH.F.C. II 43. Rotterdam Sparta IIH.V.V. II21 Hoorn HollandiaZandvoort 11. Zeist: ZeistVelox 21. Utrecht: D.O.S.—A.S.C. 1—3. Hilversum: DonarR.F.C. 02. Den Haag: B.M.T.—C.V.V. 1—0. B Enkhuizen West FrisiaAmstel 22. C Velzen V.S.V.—T.O.G. 1—1. D Utrecht: HerculesVr.schaar 21. E AresNeerlandia 01. DordrechtDordrechtEmma 04. B UtrechtHercules IIIAjax III 29. C Leiden: A.S.C. II—H.B.S. III 6—0. FR'dam: V.O.C. Ill—Xerxes II 0—7. Dordrecht: D.F.C. IllSparta III 4—3. DeventerGo AheadEnsched. Boys 4—0. Enschede EnschedeQuick 21. Zwolle Z.A.C.—Theole 4—1. Tilburg: Willem II—B.V.V. 3—1. Breda: N.A.C.—D.O.S.K.O. 2—0. MaastrichtM.V.V.—Wilhelmina 3—2 s Groningen: Velocitas;Achilles 21. R'dam H.B.S.—H.D.V.S. 0—0.* R'damH.V.V.—A.D.O. 0—1. Finale. R'dam: H.D.V.S.—A.D.O. 2—0. Bij loting door H.D.V.S. gewonnen. Nijmegen N.E.C.Bredania 32. Apeldoorn Robur et Vel.Tubantia 1—1. Arnhem Hertog HendrikN.O.A.D. 0—1. AmersfoortQuickA.W. 11. Zutphen Be Quick II—U.D. II 5—3. BRUSSEL, 17 Sept. (Engen tel.) De uitslagen der le klasse wedstrijden van heden zijn Daring C.B.—Union S. Gill 01. Uccle Sports—Antwerp F.C. 14. BeerschotC.S. Brugeois 01. F.C. BrugeoisA.A. Gantoise 40. C.S. VerviersS.C. Anderlecht 10. Berchem SportR.C. Bruxelles 63. R.C. MalinesStandard C.L. 1—1. OVERZICHT. Een verregende Zondag. Er is gisteren van het tamelijk wel gevulde programma al bittor weinig te recht gekomen. Laten we er echter di rect aan toevoegen dat het weder voor voetbal absoluut niet geschikt was, zoo dat men er zich slechts over kan ver wonderen dat nog enkele elftallen en scheidsrechters den treurigen moed be zaten verschillende wedstrijden te doen doorgaan. In de Westelijke eerste klasse vond slechte de ontmoeting AjaxBlauw-Wit plaate. Het is ons niet bekend of het publiek dan wel de Ajax penningmees meester zoo bijzonder op het doorgaan van dezen wedstrijd was gesteld, wel echter weten we dat het idee sport in een dergelijke vertooning vrijwel ver loren gaat. Van den heer Mutters en 22 flinke kerels hadden we toch wel mogen ver wachten dat ze er niet tegen opzagen het publiek dan maar een vergeefsche reis baar den Middenweg te doen maken. Enfin Blauw-Wit is met sprekende cij fers geklopt. Ter verontschuldiging diene echter dat de Zebra's Garretsen en Liet- zen mi;ten, waardoor do verdediging nog al was verzwakt. Voegen we hier nog aan toe dat ab normaal weder heel dikwijls een wel willend medewerker is aan abnormale uitslagen, dan zal men van Ajax zijde goed doen aan deze groote overwinning niet die waarde te hechten welke men daaraan in gewone omstandigheden zou kunnen geven. In den Overgang leverde Stormvogels verder schitterend werk door 't Gooi met 31 in eigen veste te kloppen. In de 2de klasse hield Zandvoort zich kranig en bevocht tegen Hollandia een gelijk spel. V. S. V. stelde in de 3de klasse de verwachtingen teleur door tegen T. O. G. gelijk te spelen. Bloemendaal en D. E. W. besloten In overleg met den scheidsrechter niet te spelen. Het Zilveren Bal festijn is inmiddels geëindigd. Dat het echter gisteren alles behalve een feest was laat zich gemak kelijk indenken. Toch is het feit dat men deze wed strijden liet spelen gemakkelijk goed te praten. Verlenging met nog een Zondag van den Zilveren Bal wedstrijden zou n.l. weer een ernstige stagnatie in het com petitie programma veroorzaken. Tot een eindstrijd tusschen H. B. S. en II. V. V. is het niet gekomen, gezien heide vereenigingen er door de Over- gangers Hermes D. V. S. en Ado wer den naast gezet. H. V. V. verloor van Ado met 10, terwijl het gelijke spel van H. B. S. tegen Hermes oorzaak was dat de zwar tjes er na loting uitvielen. Daarna gelukte het Hermes den Hage naars een 20 nederlaag toe te bren gen en kwamen de oude Schiedammers voor 't eerst in het bezit van het zil veren kleinood, waardoor tevens de vraag of de Bal-wedstrijden in den vervolge niet meer zullen plaats vinden, wel be antwoord zal zijn. In het Zuiden en Oosten schijnt men het slechte weer vrijwel gen g:erd te hebben. Althans zijn daar de meeste wedstrij den doorgegaan. JAN B. Over de edndwedstrijden om den zilve ren bal on tic enen we de onderstaande ver slagen aan de Crt. H. V. V.—A. D. O. 0—1. A. D. O. wint den opgooi en H. V. V. trapt af. eerste klassers ondernemen terstond eeni- ge aanvallen. Nu en dan lijkt het of A. D. O. het spel zal verplaatsen, maar H. V. V., gesteund door den wind, laat zich niet overrompelen. Slechts eenmaal verzuimt A. D. O., van een grove fout van een H. V. V.'er gebruik te maken. Na een kwartier herhalen de aanvallen van A. D. O. zich al meer en H.V.V. heeft alle aandacht noodig, om een A. D. O. goal te voorkomen. Na ruim 17 minuten moet H. V. V. zwichten. Een schot van den rechtsbuiten van A. D. O. brengt den bal voor de voe ten van den middenvoor, die gemakkelijk doelpunt,. 01. Na de doel verwisseling gelukt het A. D. O., in de meerderheid te komen. Het doel van H. V. V. wordt ernstig bedreigd. Wel probeert H.V.V. zich los te werken, maar A.D.O. laat ach niet onbetuigd en bestormt het Haagsche doel, dat met veel moeite bespaard blijft voor verdere doel punten. A.D.O. speelt een vlug spel. waar tegen H.V.V. niet opgewassen is. De La- viter moet herhaaldelijk optreden; daaren tegen is v. Brussel werkeloos. Even voor tijd krijgt H.V.V. nog een kans, maar deze gaat verloren, en A.D.O. wint met 10. H. B. S.—HERMES 1—1. De Schiedammers trappen af en terstond wordt door bedde partijen vinnig aange pakt. In de eerste minuut geraakt een H.D.V.S.'er (Boon) onklaar. H.B.S. moet hard werken om zich de gecombineerden van het lijf te houden. Het overwicht der 2e klassers blijkt uit eenige hoekschoppen, die zij kort achter elkaar te nemen krijgen. Deze leveren echter geen doelpunten op. H.B.S. neemt daarop het spel in handen en Offerman moet eenige malen handelend optreden. Na 25 minuten ontsnapt H.B.S. te nauwernood aan een doelpunt De Mun- nik weert zich danig. Rust komt met blan ken stand. Na de hervatting heeft H.B.S. het voor deel van den wind en is daardoor sterker, maar Offerman is voor zijn taak berekend. Na een kwartier spelens, treuzelt hij ech ter even, waardoor de Bas gelegenheid heeft voot H.B.S. te doelpunten. (10.) H.B.S. behoudt nog eenigen tijd het over wicht, tot 5 minuten voor het einde de linksbuiten van H.D.V.S. de partijen op gelijken voet brengt (11). In den stand komt, niettegenstaande H.B.S. zich enorm inspant, geen verande ring meer. Het lot brengt H.D.V.S. in de beslissing. A. D. O., met het nadeel van den wind, trapt af. Het terrein is zeer glad gewor den. A. D. O. neemt direct eenig overwicht en spoedig krijgt Offerman het eerste schot te keeren. Hel doel van Hermes D. V. S. krijgt het hard te verantwoorden. Eerst na een tiental minuten gelukt het H.D. V. S. zich los te werken en vier minuten later doelpunt den Hoed. (X0). Het spel gaat dan gelijk op. De spelers hebben veel last van het gladde terrein. Na een half uur ontglipt A. D. O. een kans, waarop rust aangekondigd wordt. Na de pauze blijft het spel verdeeld. Na vijf minuten wordt een hoekschop van H. D. V. S. voor A. D. O. noodlottig. Deze, uitstekend door Vischer genomen, brengt den bal vlak bij den paal, waar de achter hoede, in het nauw gedreven, niet meer redden kan. (02.) A .D. O. tracht den achterstand in te halen, doch H. D. V. S. geeft echter weinig kans daartoe. Na een kwartier wordt de verdediging van H. D. V. S. gepasseerd, doch de paal redt. Dan komt A. D. O. hardnekkig opzetten. Even later ontsnapt ook het doel van A. D. O. aan een doorboring. Het spel is niet fraai, nu en dan slechts aardige momenten. In de laatste minuten verdedigt H. D. V. S. voornamelijk. Als het half uur verstreken is, wordt bekend gemaakt, dat er nog X *4 uur gespeeld zal worden. In deze periode geven de spelers, vooral die van H. D. V. S„ blijken van vermoeidheid. Het spel wordt vrij slap en heit einde komt met 2O voor H. D. V. S., die voor de eerste maal den bal wint De eerste plaatselijke wedstrijd, tevens openingswedstrijd van het seizoen te Am sterdam, welke met zooveel spanning was tegemoet gezien, heeft een allerminst spannend verloop gehad. Blauw-Wit werd met besliste cijfers geklopt. De Ajaxploeg vormde een goed sluitend geheel, dat zich in elk opzicht de meerdere toonde van Blauw-Wit, waarbij al bitter weinig samenhang viel te bespeuren. Dit laatste moge voor een deel worden toegeschreven aan het zeer onvoldoende werk van da middenlinie der Zebra's, die door de afwe zigheid van Lietzen en Garritsen zeer ver zwakt was, het kan niet gelden als volko men excuus voor de zware nederlaag, want ook in de voor- en achterhoede rammelde het bij Blauw-Wit geducht. Zelfs Schindeler onder de lat deelde in de algemeene malaise. Een handicap voor de gasten, die over het geheel nogal zwaar van lichaamsbouw zijn, was waarschijn lijk het zware, door den regen doorweekte veld. Ajax speelde daarentegen een aan trekkelijke partij en de ploeg vertoonde geen enkele zwakke plek. Onder een stortbui trapt Ajax en is direct in den aanval. Spoedig neemt Blauw-Wit het offensief over, en brengt het Ajax-loel eenige malen in gevaar. Ge leidelijk zakt Blauw-Wit dan weer af en na een half uur, geeft Addicks uit een voorzet van Buwalda zijn cliib de leiding. (1—0.) Ajax blijft het beste van het spel behouden, doch in den stand komt vóór de rust geen verandering meer. De tweede helft is nauwelijks een minuut oud, als Ajax, na fraai opbrengen van rechts, de leiding vergroot, wederom door Addicks. (20.) Een hevige druk op het Blauw-Wit-doel volgt en binnen minuten heeft Delsen wederom succes. (30), Nadat Ajax nog verschillende kansen on gebruikt heeft laten voorbijgaan, loopt da actieve Addicks snel toe op een door Schindeler onvoldoend weggewerkten bal en vergroot opnieuw den voorsprong. (40.) Een wijziging in de opstelling der voorhoede van Blauw-Wit, zoodat de Na- tris en Van Diermen naast elkaar komen te spelen, heeft niet het gewenschte suc ces en met 40 voor Ajax komt het slot. Scheidsrechter Mutters leidde den wed strijd correct. Niettegenstaande de vele gevallen re gen was 't veld in uitstekenden toestand. De Haarlemmers met wind in den rug zijn aanvankelijk in de meerderheid, hetgeen zij al spoedig door toedoen van Seignette in een doelpunt weten uit te drukken. Kort hierop maakt Hilversum 2 gelijk. Het spel was over 't algemeen verre van fraai. H. F. O. 2 neemt nog maals do leiding uit een hoekschop die Vries fraai inzette, 21. De vreugde was wederom van korten duur, want van onhandig spel in de H. F. C.-ach- terhoede profiteert Hilversum 2. Rust gaat met 22 in. Na de hervatting onderneemt Tancrelle al dadelijk een fraaie rush en besloot deze met een voor den Hilversumschen. doelverdediger te machtig schot, 32. Nu is het echter met H. F. 0. 2 ge daan. Gesteund door den krachtigen wind is Hilversum 2 verre in de meerder heid. Het geheel was inmiddels voor spelers, die drijfnat geworden waren, minder aangenaam. De Hilversummers doelpunten nog tweemaal en wonnen alzoo ten slotte met 43. Aan beide zijden werden inmiddels heel wat kansen verknoeid. In de finales der wereldkampioen schappen, welke te Parijs werden ver reden1 behaalde Moeskops do overwin ning door als eerste te eindigen voor Spears en Degraeve. Leon v. d. Stuijft won achter groote motoren voor Suter en Ganay. Naar aanleiding van Moeskops over winning lezen we in de „Crt.": Met de overwinning op Spears en De graeve heeft onze landgenoot voor den tweeden keer beslag gelegd op den hoogsten titel, die in de wielersport te behalen is. De eerste maal werd Moes kops wereldkampioen in 1921 bij de wedstrijden op de Ordrup-baan, waar hij in de finale Spears als tweede en Ser- gent als darde achter zich liet. Het re sultaat door Moeskops te Parijs behaald, is een buitengewoon fraai suoces, waar mee wij in de eerste plaats den nieu wen wereldkampioen en bovendien de Nederl. wielersport gelukwenschen 1 P. D. Moeskops werd den 14en No vember 1893 te Loosduinen geboren, be gon in 1914 met de wielersport en wist datzelfde jaar reeds op het Schevening- sche hout beslag te leggen op den ti tel van Nederlandsch kampioen. Hij be hoorde toen, evenals het volgend jaar tot de categorie onafhankelij (Wordt vervolgd!»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 5