K ski m m Het publiek en de winke liers. Wat er ia,de Etalageweek te doen is. DrHaarSemsche winkelweek. B. W, LASSCHüIT, Luctor et emergo. Onze dagen van economische ake ligheid doeyi ons worstelen en wij zijn al blij als wij den kop boven water kun nen houden. Toch blijve de Leidsche studententroost ons bijNiet zoo somber De Zeeuwsche wapenspreuk heeft ook een boerenvertaling Lukt 't vandaag niet dan lukt het morgen. Er tornen wel andere tijden en wij moeten niet moedeloos worden. Zoo dacht Haarlem's oude nering er over. Het doet verblijdend aan den han- deldrijvenden middenstand van het hart van Holland daden te zien stel len, getuigende van warm kloppenden tiarteslag, van ongefnuikt zakenleven. In de malaisetijden sieren de bloemen Haarlem's straten (welwillend aan geboden door het veel versmade gemeentebestuur), pronken de uit stalkasten, wapperen de vlaggen en zal er muziek zijn in de bloemenstad, muziek in de kerk, muziek op de pleinen, muziek in ons hoofd en hart. De middenstand viert feest, heel de gemeente feest mede. Want deze stand sleept ons allen mee. De maatschappij kan zich toch niet los maken van haar ruggegraat Dacht het gemeentebestuur er maar altijd zoo over Maar het heeft er nimmer anders over gedacht. De zakenman is wel eens argwanend en bekijkt te vaak h»t algemeen belang door den kijker van eigenbelang. Maar het zijn geen gelegenheidswoorden van sympathie, welke wij uiten, het zijn de woorden van blijvende waardeering in verle den, heden en toekomst, die vooraf gegaan werden door de daad. Onze neringdoenden zijn niet alleen Haarlemmers, zij zijn tevens heel vaak puike burgers, wier belangen zóó vaak' samenvallen met ons aller belang dat wij durven zeggen Qaat het u goed, winkeliers, dan gaat het Haarlem goed. En hierin ligt de spoor slag" dat een Gemeentebestuur alles zal doen opdat het u goed ga Gij hebt daarvan niet veel.bemerkt Neen, ingrijpen in uw handel doen wij niet. Deze negatieve gedragslijn is de beste positieve daad van elk gemeentebestuur in uw belang. Wij kunnen slechts waken dat gij uw koopkrachtig publiek niet verliest. Wij hebben ze wel niet aan een touw tje, maar heel het belastingsysteem hield bij voortduring' rekening met dezen factor. En wij gaan blijder toe komst tegemoet dan het verleden voor spelde. Wij waken voor uyv belangen door de omstandigheden in het leven te roepen of althans te handhaven waar in de vrije ontplooiing van uw initia tief en handelsgeest baat kan brengen aan u en uw huisgezin. Van die baten vordert ook de gemeenschap een deel op. Het is niet anders. Maar ander zijds eischt en dankt gij ook veel aan de gemeenschap. Nog altijd is Haar lemsen voortreffelijke woonstad. Niet het minst voor onze lieve kleinen. Haarlem's burgers bezetten posten in het land, getuigenis gevend van Haarlem's eerste rangs" onderwijs. De -muziek, het tooneel, de kunst- lijverheid, de sport, de gansehe kunst zinnige en lichamelijke ontwikkeling in één woord, staan op hoog peil aan ie Spaarne-oevers. Mens sana in corpore sano. Het zoude Haarlem's wapenspreuk kunnen zijn, zoo goed als Vicit vim virtus. Een kloeke ziel wordt in een kloek lichaam opge kweekt in Noord-Holland's hoofd stad. Wij versagen niet zoo gauw, trots sombere tijden. Dat toont ons alweder de Haarlem- sche winkelweek. Zeker, er blijft te wenschen over. Asphalt b.v. En afschaffing der zake lijke bedrijfsbelastingEr moet altijd iets te wenschen over blijven. En wat niet is, kan toch nog komen Niet somber nu 1 De wethouder van Financiën leeft met u mede in deze, uwe dagen. Leeft gij eens met hem mede, straks, in de aanstaande (zijne) begrootings- dagen. Ik behoef geen vertrouwen in U te hebben, maar volsta met sym pathie. Daarentegen vr^ag ik uw sym pathie niet, doch slechts uw vertrou wen. Het was een goed gezegde der oude Romeinen dat hechte vriendschap zich uitte in hetzelfde te willen en straks hetzelfde niet te willen. Burgerij en Gemeentebestuur moes ten één zijn in hechte vriendschap, omdat wij te zamen willen Haarlem's groei, Haarlem's bloei, Haarlem's welzijn en met heel ons hart te zamen niet willen al wat Haarlem schaden kan. Zoo zij het. Althans, zoo worde het. Mr. BOMANS. £§31 schakel, ge@si keftisig! De maatschappelijke heelmeesters, die hun medicamenten plegen te be trekken uit de Marxistische apotheek hebben het op den Middenstand niet erg voorzien. Die loopt volgens hen op zijn laatste beenen en had naar de theorie eigenlijk al lang ter aarde besteld moeten zijn. Ook hier geldt met een variatie op het les géns que vous avez tué se portent-assez bien", dat de ten doode opgeschrevene zich nog in redelijken welstand bevindt. De door bedoelden heelmeester in uitzicht gestelde verdwijning van den middenstand scheen in het mobilisa tie-tijdperk te zullen worden bespoe digd. Voor een deel nam de Overheid het werk van den winkelier over. Dit dacht velen noodzakelijk, om dat tusschen producent en consument in plaats van de schakel van grossier en winkelier een heele ketting van han delaars gekomen was, wier werkzaam heid in het maatschappelijk verdee- lingsproces even overbodig als prijs- verhoogend was. Men heeft door afkeer tegen die lange ketting van tusschenhandelaars meermalen tot misbaarheid van den winkelstand geconcludeerd. Ten onrechte Overigens is wel gebleken, dat over heidsbemoeiing in dezen ten aanzien van de finantieele resultaten (denk aan de kosten op de officieele distri butie) althans in normale tijden weinig aanbeveling verdient. Een middenstand, die zijn bestem ming als schakel tusschen producent en consument bewust is, zal blijken te zijn onontbeerlijk veel theoretici ,ten spijt. Mr. A. BRUCH. A. riiNK£, Ud d«t rsgettogscamaüssie B. E. W. Waar nauwelijks kan worden ont kend, dat in de laatste jaren winkeliers en koopers, of zoo men wil-distribu- enten en consumenten in belangrijke mate van elkander zijn vervreemd, daar kan 't slechts worden toegejuicht, dat de Haarlemsche middenstandsor ganisaties er in zijn geslaagd door hèt organiseeren van een Winkelweek eene krachtige poging te wagen om 't ontij dig verbroken contact weer te gaan herstellen. Kon worden toegegeven, dat uitslui tend de huidige malaise als oorzaak van de veranderde en verslechterde wederzijdsche verhoudingen moest worden aangewezen, dan zou de rijke expositie van de vele en velerlei artike len, welke de middenstand heeflaan te bieden, wellicht zelfs voldoende zijn om de oude relaties te hernieuwen en in afwachting van betere tijden te onderhouden. Zoo eenvoudig staat het proces er echter niet voorer zijn meerdere en diepere oorzaken, welke het publiek althans ten deele hebben verwijderd van den winkelier. De tijd, dat iedereen met de midden standsfunctie als iets van zelfsprekends genoegen nam, ligt achter onsen het „dureKeven" door den oorlog ontstaan en na den oorlog goeddeels bestendigd deed afzonderlijke en georganiseerde verbruikers zoeken naar middelen om zich op voordeeliger wijze van het door hen benoodigde te voorzien. Men is het gaan probeeren met wat men noemde uitschakeling van tusscftenpersonen. Een woord, dat bij den consument al terstond verwachtin gen moet wekken,dat tusschenpersonen eenvoudig niet uitgeschakeld kunnen worden en in onzen tijd van massapro ductie en minitieuze arbeidsverdeeling zelfs noodzakelijker zijn dan ooit te voren. Nog altijd staat immers vast, dat de verbruiker geen brood kan eten van de wetenschap, dat ergens in Amerika meel in overvloed aanwezig is en dat hij evenmin behoorlijk in de kleeren kan zitten met de enkele zekerheid, dat Engeland voldoende costuumstof- fen in voorraad heeft. Al wat dan ook van den oorspronke- lijken distribuent, den winkelier, ont nomen is, was niet op uitschakeling der door hem verleende diensten maar cp vervanging daarvan berekend. En het is voor geen tegenspraak vat baar, dat de uitkomsten van coöpera tieve ondernemingen, overheidsbe moeiing, gemeentewinkels, proeyen van sociolisatie e.d. zachtst gesproken er niet in zijn geslaagd, de doelmatig heid dezer vervanging aan te toonen. Het particulier winkelbedrijf met ziin overzichtelijk beheer en vooral hier te lande verlangd comfort, met persoonlijke risico voorts voor den on dernemer zelf en voor hem alleen, met geschoolde vakkennis en veelal overge leverde ervaring, met datTkenmerkend Hair om het juiste artikel in den meest "eeigenden tijd en op het geschiktste punt aan te bieden, het kleinbe drijf in één woord met heel die som van belangrijke details die ziin zeer onderscheiden karakter bepalen, be- schik^ over voordeelen, die zijne would he-remplaganten geheel of ten deele missen. En deze voordeelen zijn daarom van zoo groote beteekenis, omdat zij een voorbehoedmiddel vor men tegen de moreele risico's van stramme, automatische, levenlooze bureaucratie en tegen de materïeele risico's van verlies, bederf en onver- koopelijkheid In tegenstelling met de voor eenige jaren zeer gangbare meening, dat de handeldrijvende middenstand onnoo- dig tusschen voor brenger en verbrui ker in zou staan, wordt thans de nood zakelijkheid van dien stand^over het algemeen wel toegegeven doch concen treert de tegenstand zich daarentegen in verhoogde mate tegen de zg. onrede lijk hoogeprijzen.die door den tusschen- handel' gevorderd zouden worden. De middenstand is te duur, ziedaar de kern van de zaak waarom zich thans de gesproken en geschreven re deneeringen bij herhaling bewegen. Nu is 't natuurlijk een tiee andere zaak, of 'n bepaalde winkel op zekeren stand nogal prijzig is ofdat de winkel stand als zoodanig boven het gemid deld niveau uitgaat, en het toevallig betalen van een fancy-prijs voor een of ander artikel nog evenmin als toets steen voor de „ongehoorde duurte" worden genomen als te ontkennen valt, dat er evenals in andere groepen ook onder middenstanders personen voorkomen, die hunne functie mis bruiken. Met vooropstelling van deze waar heden, zal 't echter zeer bezwaarlijk vallen om een algemeene klacht van te hooge prijsnoteering vol te houden en is het voor een buitenstaander ook eenvoudig onmogelijk om zonder ge degen kennis van zaken, zonder het bijeenzamelen van alle omstandighe den die voor bijna eiken winkel ver schillend zijn ten dez!en een oordeel uit te spreken. De publieke opinie is opgepropt met tal van de meest fantastische ver halen, die van buur tot buur, v"an ver gadering - tot vergadering., van het eene oppervlakkig „ingezonden stuk" tot het anjfere zijn overgeleverd, en die in geuren en kleuren de lotgevallen van plotseling rijk geworden distri- buenten vermelden. Uit dit warnet van verdichtselen, door 't publiek met zulke waarachtige, onbevooroordeelde nuchterheid wordt tegemoet getreden, dan kan het niet anders of de verhouding tusschen win kelier en verbruiker zal er wel bij va ren en het algemeen belang tegelijker tijd in belangrijke mate worden ge diend. Moge het zoo zijn Amsterdam, September 1922. CHRIS JANSEN. iPPir. mÊÊÊIÊiï iianzegebcmw, «Iac® ibajsaestraat 15-17. moet men nu toch eindelijk eens vrij komen en als de kruidenier of de bak ker na 364 werkdagen, die de gemiddel de achturendagen belangrijk over schrijden, de kast eens dichtgooien ener met vrouw en kinderen een paar dagen tusschen uittrekken, moest de ziekelijke mentaliteit toch ook be dwongen kunnen worden, die dan met een gelaat en 'n gebaar van verschrik king doet uitroepen: „Ze doèn 't er toch maar van 'n Beetje nuchterheid past hier ze ker wel en wanneer de feiten eens voor de sprookjes werden gezet, dan zou de kleur van menig lief vertelsel o zoo ras verbleeken. Als het aantal faillissementen b.v.' eens vergeleken werd met het veel geringer aantal .van hen, die de koetjes op het droge hebben of ooit zulien krijgen. Als billijke aandacht werd besteed aan het voor ieder controleerbare feit, dat concurreerende instellingen in gebreke zijn gebleven om practisch en d,us aan de hand der gezamenlijke prij zenlokartikelen natuurlijk uitgezon derd 1 zelfs maar prijsregelend te werken. Als het beruchte O.W? type eens aan den dijk werd gezet, omdat dat type z'n tijd gehad heeft in alle volks groepen z'n Weinig eervolle vertegen woordigers heeft gehad en voorzoover het in middenstandskringen voorkwam naast en niet in de winkelzaak ge groeid is. Als bij alle begrijpelijke ontstem ming over het geheele complex van crisisoorzaken, dat de wereldduurte bracht, toch niet vergund werd te bedenken, dat het verschil tusschen in- en verkoopsprijzen niet bepaald al leen maar winst is, maar daarin ook nog zoo iets verdisconteerd is als prijzig transport, duur bedrijfscrediet, groo te huur, stevige belasting, kostbaar ondefhoud, goed bezoldigd personeel, niet weinig risico en dan ook nog de tijd, mevrouw, die ge noodig meent te hebben, om op Uw gemak te laten wachten, nog eens en nóg maar eens terug te laten komen, ofprettire maar tijdroovende vraagstukken als die van het weer en den slechten zo mer aan de orde te stellen Indien de Haarlemsche Winkelweek W.W.-Bepeinzmgen. Een winkelweek is geen winkel van een week want dan zou je een heel middenstandscongres aan je hals krij gen, dat tegen de vliegende winkels is. Het is ook geen week, uitsluitend om aan het winkelen te gaan, want dat moet je volgens de winkeliers liefst het heele jaar door doen. Het is zoo iets als een jaarbeurs, maar dan heel anders. Alleen is de naam er van even geheimzinnig. Waarom heet de jaarbeurs jaarbeurs en de winkelweek winkelwee/c Waarom heeten die din gen niet net zoo goed beurs jaar en week winkel. Die namen zeggen net zoo veel of net zoo weinig, dat is allebei niks 1 De jaarbeurs is toch evengoed om een beurs jaar goed te helpen ma ken als de winkelweek. De middenstand is „de man, die de klappen krijgt". Hij is de opge knoopte, die hoopt te worden afge- knoopt en daartoe alle middelen aan grijpt. Vóór uit het huwelijk van meneer Valuta en mevrouw Malaise het monster van den Chaos geboren is, hoopt de middenstand, beter gezegd de winkeliersstand, paraat te zijn, om stand te houden in het midden. Daartoe helpt de winkelweek als een der beste middelen. De winkelweek is de zevendaagsche periode, dat de winkeliers zich uitsloven om het beste te toonen en te geven wat ze hebben en..misschien minder verkoopen dan anders. De, winkelweek is de optocht, waarin praalwagens zijn de mooie étalages van de winkeliers,'die ook de beste uitstal-kunstenaarszijn. De winkehveek is de "parade, waarin het best en het meest vooraan galop- peeren de paarden van de meest- nijvere, gewiekste zakenmenschen, die wel tot den middenstand behooren, maar toch niets in het „midden" laten. De winkelweek is de spannende wedstrijd waarin de deelnemers elkaar niets toegeven, omdat allen in het belang der vaderlandsche nijverheid het beste geven, zoodat een gelijk spel de meest verwachte uitslag is. De winkelweek is de groote open bare les, waarin de verstandige win keliers open oor hebben voor eikaars raadgevingen en wenken en leeren, dat het a. b. c. van den handel en welvaart niet in week winkelen wordt aangeleerd. De winkelweek is de gesloten re traite, waarin de middenstand open oog heeft voor eigen gebreken en fouten en in zich zelVe keert, om te betreuren de domheid van overdreven concurrentie-zucht en ongerechtigd persoonlijk winstbejag zonder oog voor het algemeen belang. De winkelweek is een noodkreet tot de eigen burgerij, om niet langer voort te dansen op den vulkaan, maar toch toe te zien, dat de grond haar onder de voeten wegzinkt, als ze niet onverwijld de fundamenten versterkt. De winkelweek is een manifestatie van burgerzin en nijverheid, van zaken-doen en handelen, van propa ganda en ondernemingsgeest. Een manifestatie, die wordt opge fleurd door het schoonste schoon van bloemen in de Spaarnestad. Bloeide weleer de Dahlia aan den Demer, voor ons bloeien duizenden frissche Dahlia's aan het Spaarne en wij voeren de „dikke Dahlia" naar Haarlem, als het symbool van den oplevenden, krachtigen stand der nij vere winkeliers, völ levensidealen en met minder zorg voor de toekomst. HAW I WE. IK H. STINIS, kere lauwheid aanwrijft, zal alleen dan kunnen bewijzen, onmisbaar te zijn, wanneer hij o.m. toont in tijden van lage conjunctuur het hoofd bo ven water te kunnen houden. Juist in die kringen heeft men gevoeld, dat er iets gedaan moest worden, dat men een poging moest wagen om de koop lust te prikkelen, leder op zijn gebied zal zich inspannen om op de hem ei gen wijze, datgene ten toon te sprei den, wat voor het groote publiek van belang geacht kan worden. De groote moeilijkheden, waarmedej de middenstand in zijn geheel te kam-- pen heeft, zijn inderdaad niet te on derschatten. Een ieder, die bekend is met de lasten, die speciaal de mid den-bedrijven te torsen hebben ge kregen, weet, dat de jammerklach ten, die uit da't kamp opstijgen door velen als te overdreven bestem peld inderdaad in vele gevallen niet overdreven zijn. Wil men daar tegen opkomen, maatregelen treffen» die ten doel hebben om te beletten, dat wellicht reeds in de naaste toe komst deze schakel tusschen kapi taal en arbeid zal verdwijnen, dan zal het vöör alles noodig zijn, dat ook de middenstand beseft,, dat de macht van oren eenlihg al zeer weinig te be- teekenen heeft en dat het geboden is, de koppen bij elkander te steken en gezamenlijk op te trekken. Een dergelijk samengaan begroeten wij bij het tot standkomen dezer ex-| positie-in-het-groot. Het is een vreed-j zame strijd, die in die enkele dagen! gestreden zal worden, de strijd tegen het gebrek aan kooplust. MOLLERUS. Seer. K. v. K. UIT DEN SPAARPOT VAN PATER B. v. MEURS OVER DE ARBEID ZAAMHEID. Het is een verblijdend teeken, dat de animo voor de Haarlemsche Win kelweek grooter, ja zelfs veel grooter is, dan de organisatoren konden den ken. Daargelaten, dat de opofferin gen, die de verschillende in het leven geroepen commissies zich getroost hebben, ruimschoots beloond geacht kunnen worden, meen ik, datdeiffee- trokken middenstandsorganisaties een woord van hulde niet onthouden mag worden, waar zij hiermede het bewijs leveren, levensvatbaarheid te bezitten. Den middenstand, dien men over het algemeen en zeker in vele ge vallen niet ten onrechte een ze- Opgedragen aan den Ijverlgsten eü besten etaleur Een statistiekje om den doeniet te beschamen, die zich van den arbeid afmaakt met de banale uitvlucht :,,ik wil mij niet doodwerken." Zijn oud geworden plm. negentig jaren de volgende groote en harde werkers Newton, Alex van Humbolt, Mor- agni, Vondel, de Monfaiscon, Pape< irochiüs. Zijn oud geworden plm. tachtig jaren Beüarminis, Binherim, Bossuet, Buf- fon, Canisius, Calmet, Euler, Galilei,' Gerdil, Henschennius, Kircher, Lugo, Mabillon, Murafor van der Palm, Posseninus. Zijn oud geworden plm. zeventig jaren Baronius, Bilderdijk, Bollandus, Boerhave, Riccioii, Erasinus, Hugo de Groot, A Lapide, Lessius, Leibnitz, Linné, Lupus, Angelo, Mai, Salmeron, Suarez, van Swieten, Vossius. Z edaar een volledige academie van onsterfelijken. Wel is het passend dat de honderd jarige Fonteneile ook hier als secre taris fungeerde. Men hoort dikwijls „pas op uw tel en" minder echter in gelijken zint „pas op uw tijd". De ionkheid is wel onbedacht Dat zij den tijd niet mee en acht En nooit gedenkt den ouden man, Die leeren noch gewinnen kan. Men voert, men toert, men rijdt iti 't wild, Zoo kwistig wordt de tijd verspild t Wie tijd heeft, en den tijd verbeidt^ De tijd komt, dat hij tijd beschreit, x P. Poirters, De luiheid is een der 7 hoofdzonden, uit haar aard komt zij als de laatste achter aan. I Gebouw dor Haarlemsche Ha»delsvereea?gi»£f% Nassanpiem 2. Ud der regelragscommissie H, E. W, Programma. De regclingscommisie hoopt, dat Donderdagavond 5 uur, de étalage-week zal zijn geopend, doordat dan alle étalages gereed zullen zijn. Donderdagavond van 77 lA uur be speling van het Carillon der Groote- of St. Bavo-Kerk. Vrijdagmorgen opening der Dahlia tentoonstelling in de Gemeentelijke Con certzaal. Vrijdagmiddag 5 uur, ontvangst ten Stadhuize van de Dahlia-keurings- en andere commissies met de regelings-com- missie der Haarlemsche Winkelweek. Vrijdagavond 8 uur, Concert op de Groote Markt door Harmonie Crescendo. Zaterdagmiddag 2 uur: Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo-Kerk. Maandagavond, wandeling met muziek door de stad van het Muziekkorps Lourens Janszoon Coster. Woensdagavond, wandeling met mu ziek, door de stad van het Muziekkorps Lourens Janszoon Coster. Alle dagen, behalve Zondag, van 12 121-2 uur bespeling van het Carillon der Groote- of Sint Bavo-Kerk. Gedurende 4 avonden wordt cabaret gegeven in de bovenzalen van Café- Brinkmann. Versiering. Vaan gemeentewege is de stad versierd door zuilen met Dahlia-versiering. Daarvan zijn er geplaatst: op het Stationsplein 1; hoek KruiswegParklaan 1; BarfeljorisstraatKrocht 1; Groote >ii mm bi n i n Markt 3; Verwulft 1; Proveniershuis 1; Groote Houtbrug 2; Zijlbrug 1. Gedurende de étalage-week, zullen ver schillende winkeliers speciale étalages maken. Verschillende straatvereenigingen doen iets aparts. Zoo schreven étalage wedstrijden uit met daaraan verbonden plechtige prijsuitreiking: d e KruiswegKruisstraat-vereeniging de JanswegJansstraat-vereeniging; de Zijlstraat-.vereeniging; de Kcningstraat-vereeniging; Op verschillende plaatsen zal men over de straten gespannen zien sierdoeken; aan de ingangen der stad vestigt de Dahlia-vereeniging de aandacht op haar tentoonstelling, evenzoo door middel van doeken. De trams der N. Z. H. T. M. en E. N. E. T. zuilen versierd zijn met vazen, waar in Dahlia's. Alle deelnemers aan de etalageweek ontvangen een embleem, uitgereikt dooi de regelingscommissie. Dit embleem wordt zichtbaar in de etaiage aange bracht, ten teeken dat de winkelier deel neemt aan de Etalage-week. Alle deelnemers worden verzocht niet spaarzaam met de winkelverlichting te zijn cn alle Haarlemmers worden uitge- noodigd te vlaggen. Leden der Regelings-com- missie en sub-commissies. Commissie voor ontspanning: De heeren J. C. Caderius van Veen, W. Worst en F. Wilaeboer. Pers-Commissie: De heeren A. H. Weijburg, J. B. Las- schuit, Joh. F. Lamp, H. Stinis en P. C. Akkerman. Regclings-Commissie: De heeren A. H. Weijburg, L. B. Las- schuit, A. Funke en H. Stinis. Commissie voor Bloemen, Versieringen en Verlichting: De heeren W. B. J. v. Liemt, lid v. d. gemeenteraad, Joh. F. Lamp, Max Weber J. C. Caderius van Veen, W. Worst en F. Wildeboer. Commissie voor Muziek: De heeren W. Dyserinck, H. Stinis en P. C. Akkerman, Zijlstraat-V erecniging. Reclame Prijsvraag. In verschillende Etalages der Zijlstraat is een letter van wit carton aanwezig. Deze letters, te zamen 39 stuks, vormen een zin, bestaande uit 5 woorden; de aan vangletter is B. Iedereen kan zijn oplossing inzenden voor 28 September a.s. bij den Secretaris der Zijlstraat-Vereeniging, O. Th. Dantu- ma, Zijlstraat 90, duidelijk voorzien van naam en adres. Buiten de bedoelde zin, moet tevens een juiste opgaaf zijn van elke letter, bij wel ke firma deze geëtaleerd is, De uitslag der prijstoekenning zal 28 Sept. a.s. bekend gemaakt worden en als- j dan de prijzen te bezichtigen bij den Se cretaris, Zijlstraat 90. Als Hoofdprijs is beschikbaar gesteld: een gouden heerenhorloge of dito da mes-armbandhorloge en vervolgens 14 fraaie andere prijzen. lid der Regelingscommissle H. E. V/.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 10