f IEDERE ZAKENMAN DIE ZIJN BELANG BEGRIJPT 81 m Donderdag 2\ September 1922 45ste Jaargang No. 14253 Dit nummer bestaat uit twee bladen. Eerste blad. De financiëeie toestand. Burgerlijke Stand. UIT DEN OMTREK. De Etalage-Week. Jubileum's tentoonstelling Götenberg 1923. TRACHT ZIJN AFZETGEBIED TE VERGRÖOTEN DIT BEREIKT MEN HET SPOEDIGST DOOR TE ADVERTEEREN IN DE NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT HAARLEM. Jacob van Lennep. De Medailles. Bestrijding van hooge begrafenis kosten. De etalage-wedstrijd van de Kruisstraat-Kruiswegvereeniging. VAN ONS KANTONGERECHT. Lang werk DE HAARLEMSCHE ETALAGEWEEK. Nieuwe Zaak. 5 Kamermuziekavonden Toon kunst. Tournée J. W. van Dartelen door Noord-Brabant. Jubileum. Gemeentelijke Dienst der Lichamelijke Opvoeding. Faillissementen. Nederlandsche Roodekruisdag. J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten Koningstraat 10 Haarlem VOGELENZANG. ZUID-SCHALKWIJK. EGMOND-BINNEN. K^« abonnementsprijs be draagt voor Haarlem en Agentschappen! Per Kwartaal 3.25 Per Week 0.25 Franco per post p. kwart, by voomitbet. 3.57 K Bureaux: Nassaulaan 49 Haarlem. [Telefoonnummers; 1426 2741 en 1748. PosGckcnlnö No 5970 LEMSGHE Advert entiên 35 cent» per regel - Bij contract belangrijke korting. Advertentiên tusschen den tekst als ingespnden me- dedeeling; 60 cents pei regel Vraag- en Aanbod- cdvcrfentiën 14 regel» 60 cents per plaatsing; elke regel meer 15 cent, bij vooruitbetaling. De jaiarlijksche „nota betreffende den toestand van 's lands financiën welke gelijk met de Troonrede ver schijnt, heeft ditmaal het voordeel buitengewoon duidelijk en overzichte lijk te zijn. Dit heeft zijn droeve redenen. Minister de Geer schrijft het zelf in de toelichting; „De minister heeft het op prijs ge steld, de gevolgde gedragslijn ('.enigs zins uitvoerig uiteen te zetten, op dat allen, die tot de vaststelling der begrooting geroepen zijn, in staat zijn zich volledig rekenschap te geven van den ernst van den toestand en te üeelen in de moeilijkheden, die over wonnen moeten worden." De ernst van den toestand! inder daad. Met groote bezorgdheid neemt ïnen kennis van 's Ministers financi- eele uiteenzetting, al kan men dan ook waardeering hebben voor de po gingen, om de geldelijke misère tot zoo klein mogelijke proporties terug te brengen. Laten wij met het beste beginnen, dat is de rekening over het jaar 1921 met haar voor dezen tijd fabelachtig gunstige cijfers. Immers er is daar „slechts' een tekort van bijna 35 mil- lioen, -terwijl er een deficit-van ruim 90 millioen was geraamd. De gewone uitgaven bleven in 1921 zelfs bijna 8 millioen beneden de raming, een besparing, waarvan wij in lange jaren niet hebben gehoord. Terecht is Minister de Geer daar over echter niet zoo heel erg enthou siast. De betrekkelijk gunstige uitkomst immers werd verkregen door een op brengst van méér dan 50 millioen aan belastingen boven de raming. Deze belastingen betroffen echter inkom sten uit de. jaren 1919 en 1920, toen er nog van geen malaise sprake was. Daarop mag dus thans niet worden gebouwd. Een waarschuwing gaven reeds middelen als de geslachtaccijns, Üe zegel-,r egislratie-, invoer- en sta- tisliekrechten, die over. 1921 al meer dan 33 millioen beneden de raming bleven. Ook in de ontvangsten over de loo- pende acht maanden van 1922 begint de malaise zich al te doen gevoelen. Immers de baten hebben de raming slechts met 4.5 millioen overtroffen. Over dit jaar wordt dan ook een nieuw tekort van f 34 a f 35 millioen geraamd, ongerekend een bedrag van rond f33 millioen, dat uit de Rijks kas als tekort op de Spoorwegmaat schappijen moet worden bijgevoegd. Wanneer wij nu de begrooting voor het dienstjaar 1923 overzien, valt zeer sterk de poging om tot versobering en bezuiniging te komen op, maar blijkt niet minder hoe moeilijk het is de uitgaven in een Staatshuishouding naar beneden te drukken. Ondanks alle besnoeiing >s de Minister er slechts in geslaagd, om het hooge bedrag der raming aan uitgaven voor 1922 ad f 671 millioen, voor 1923 te rug te brengen tot f 624 millioen. Men kan elders in dit blad lezen, langs welken langen en ongewonen weg deze betrekkelijk geringe verlaging van geraamde uitgaven is verkregfcn, n.m. door eerst de begrootingen op alle departementen onder hoogen druk te houden. Ondanks de daardoor reeds verkregen besnoeiing wees de be grooting niettemin een tekort van f 52.700.000, waarvan f10 millioen kon worden afgeschreven, door de voorgenomen uilkeering uit het lee- ningsfonds. Bij de poging om in de begrooling 1923 inkomsten en uitgaven aan elkaar gelijk te maken, moest echter met andere getallen gerekend worden. Voor 1922 was er een bedrag iad f 643 millioen aan gewone uit gaven toegestaan, terwijl de geraamde ontvangsten voor 1923 slechts f 552 millioen bedroegen. Bovendien moest rekening worden gehouden met de wettelijke verhooging der hoofdstuk ken I en II (Koninklijk Huis en Hoo ge Colleges van Staat) met één mil lioen gulden en met achttien millioen voor meerdere rente en af lossingen, zoodat er een tekort tus schen de geraamde ontvangsten voor 1923 en de toegestane uitgaven van 1922 bleef van f 110 millioen. Men heeft er toen dit op gevonden om alle departementshoofden aan te schrijven hun begroetingen nogmaals met 17 procent te besnoeien om zoo doende de f643 millioen tot f 552 mil lioen terug te brengen. Éen vrij ruwe manier van doen, maar laten wij bij buitengewone toestanden, buitengewo ne middelen apprecieeren. Door deze besnoeiing zullen inderdaad zeer groo te offers moeten worden gebracht. Zoo moest de Onderwij sbegrooting met niet minder dan 35 millioen naar beneden. Andere krasse maatregelen zullen moeten worden genomen als het verdwijnen van het tekort op het spoorweg- en postbedrijf onder meer door invoering van korting op het salaris voor het eigen- en weduwen- en weezenpensioen van het personeel, welke maatregel ,ook voor het overige rijkspersoneel zal worden doorge- voeerd. Zeker zullen deze en dergelijke taaatnegelen niet nalatep oppositie uit te lokken, te xneer, waar op oorlog ,en marine naar verhouding evenveel eeven weinig als °P de groote cultureele en sociale behoeften beziii- nigd wordt. Het groote voordié) van deze wijze van begrooting ligt echter in het geopende perspectief. Zoo kan bijv. van de op de Onderwijsbegroo ting bespaarde f 35 millioen slechts piim 6 millioen aan den dienst 1923 ten goede komen; de overige 29 mil uiting. Eveneens zitten er in de overige becijferde besparingen perspectief cij fers voor volgende jaren. En wii vree zen, dat deze appeltjes voor den dorst wel te pas zullen komen. Immers, al lereerst gaat de Minister van financiën bij zijn becijfering van het standpunt uit, dat er door de Sta ten-Generaal geen nieuwe kostbare wetten of amen dementen zullen worden ingediend. Moet dit geen illusie genoemd wor den? Bovendien, wie waarborgt, dat de inkomsten niet te hoog zijn ge-( raamd, dal in de komende jaren de belastingopbrengst niet zal tegenval len? En dan zwijgen wij nog van de noodzakelijkheid van belastingverlaging! zonder welke de Minister merkt het zelf terecht in zijn nota op een blijvend herstel van het econo misch leven bezwaar-lijk zal zijn te bereiken. Alles te zamen is de financieele nota dus weinig verheffend: de toe gepaste methode is gekunsteld en levert gevaar op om door haar uni formiteit in besnoeiing hoogere be langen aan lagere op te offaren. Bo vendien werkt zij nog niet afdoen de; een werkelijke verademing voelt men niet. Laten wij hopen, dat dit de laatste stroeve begrooting is, waarin geen enkele belofte kon wor- deen gedaan. Wat gedaan moest wor den was vóór alles de waarde van ons betaalmiddel op peil te houden, anders zakken wij straks naar beneden in toomloozen vaart. Dat was het uit gangspunt voor den financieelen op zet van Minister de Geer. En wanneer dit nu door samenwerking van regee ring en Staten-Generaal en door op offeringen van heel de burgerij be reikt wordt, laten wij dan nog maar een jaartje krom liggenin de hoop op beter! Het „Weekbl. v. BI. C." deelt, mede; dat de totstandkoming der collectieve bloembolleninzending, die namens het bloembollenvak door de Algemeene V er- eeniging voor Bloembollenucltuur aan t tentoonstellingsbestuur van de groote Ju bileumstentoonstelling, die te Góteborg ter herdenking van het 300-jarig bestaan dier stad het volgend jaar zal gehou den worden, verzekerd is. Dank zii den lcrachtigen finantiëelen steun van eenige onzer afdeelingen, van exporteurs en kweekers, veilingsvereeni- gingen en anderen, is het mogelijk de door den architect der tentoonstelling gewenschte Tulpensoorten als een ge schenk van het bloembollenvak aan te bieden. De verzending der bollen zal de volgende week geschieden. Ondertrouwd: 20 Sept. S Lever en H. Brandon. N. J. Kollaard en J. M. v. d. Pietprman. C. Vergers en J. F. Altorf. H. J. Kasper en C. Marinus. F. Pot en -J. M. Schotman. J. J. Bijster en J. Coule. J. Turkenburg en 0. F. Vissers. F. J. J. Fivtoor en J C Duk W. Korenstra en J. C. Terhorst. A. C. v. Sloolen en J. M. Stevens. Getrouwd: 20 Sept. J. F. Luijten en J. Buvelot. J. L. Kievit en G. Helmich. J. C. v. Raaphorst en C. Luyten. J. Schreuder en M. A. Franken. J. C. Bos en M. H. Janus. P Kolk en C. Steffers. W. Bax en E. v. d. Bijl P. Bouwer en B. W. Gubbels. —PM Harren en A M G Oomen D Jacobs en H M C D'hont. Geboren: 19 Sept. d. van C. A. v. Heer denGroenewoud. 20 Sept. z. van E. PrudonPelser. Dinsdagavond hield in „Dreefzicht" de Haarlem sche Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" een algemeene vergadering. De notulen werden goedgekeurd, even als de rekening en verantwoording van den penningmeester. Aan de heeren Willemse, Court en Kloet werd om hun ijver voor de vereeniging het lidmaatschap van verdienste aangebo den. De voorzitter, de heer J. v. Maris, knoopte hieraan een hartelijk woordje vast, evenals de oud-regisseur, de heer v. Gelder. In het hoeden- en pettenmagazijn der firma Donker, Barteljorisstraat, zijn tentoongesteld de volgende me dailles, die voor de Dahlia-keuring zijn beschikbaai; gesteld: Zilveren Wisselbeker 1922/1923, aan geboden door 'de Ned. Dahlia-Vereen. Zilveren Medaille, aangeboden door H. M. de Koningin; Zilveren Medaille, aangeboden door Z. K. H. Prins Hendrik; Verguld Zilveren Medaille, aangebo den door het Gemeentebestuur van Haarlem Zilveren Plaquette, aangeboden doos- de Groote Houtstraatvereeniging; Verguld Zilveren Plaquette, aange boden door de Vereeniging tot Ver fraaiing van Haarlem en Omstreken; Verguld ZilVeren Medaille, aangebo den door de Ned. Mij, voor Tuinbouw- en Plantkunde, afd. Bloemendaal Veis en; Zilveren Medailla, aangeboden door de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, afd. Aalsmeer'. Men schrijft ons: Er heeft zich te Haarlem een comité gevormd, dat tot doel heeft het op richten van een associatie tot het be strijden der hooge kosten der begrafe nissen. Bij circulaire worden de ingezetenen er op attent gemaakt, dat de begrafenis ondernemers den laatsten tijd vooral bui tensporig hoog© tarieven eischen. Het doel van do op te richten associatie is om zonder"winst, door aanschaffing van materiaal, de kosten belangrijk te ver minderen. Op een vergadering zullen de plannen verder uitgewerkt worden. De jury bpstaat uit de heeren W. Dy- serinck, J« O. Caderius v. Veen en A. Funke. De beoordeeling der etalages zal Vrijdagmorgen gehouden worden. Wij zijn in 6taat gesteld, mede ter aanvulling van het programma in ons Extra-nummer, het volledige program ma der Etalage-week te publiceeren. Het luidt als volgt: Donderdag 21 September, des middags 5 uur zullen alle étalages gereed zijn. Vrijdag 22 September des middags 21/» uur officieele opening van de Dahlia- Tentoonstelling in de Gemeentelijke Con certzaal; om 5 uur officieele ontvangst ten Stadhuize van het bestuur der Dah lia-Tentoonstelling en de Commissies der Winkel-étalage; van 771/2 uur Carillon; 's avonds van 9IOV2 uur Concert op de Groote Markt door de muziekvereni ging Harmonie-Crescepdo, dir. H. W. Hofmeester. PROGRAMMA 1. Le Sang Gaulois, Marsch, Allier. 2. Ouverture Symphonique, Renaud. 3. A Toi, grande valse, Waldteufel. 4. Scènes de Carnaval, Vlessing. 5. March des Gravoches, Allier. 6. Ouverture Eirenza, Hérold. 7. Dolorés Grande valse, Waldteufel. Eantasie „Obsrto," Verdi. 9. Einale. Des avonds 8 uur feestavond in de bovenzalen van de Kroon. Op Vrijdag, Zaterdag, Maandag, Dins dag en Woensdag van 1212.30 Carillon. Zaterdag, Maandag, Dinsdag en Woens dag,'telkens de: avonds 8 uur feestav nd in de bovenzalen van de Kroon. Maandag en Woensdag: muzikale wan deling door de stad door het muziek korps Laurens Jansz. Coster. Afmarsch 8 uur. Groote Markt. De te volgen weg is: Groote Markt, Jansstraat, Jansweg, Stationsplein, Kruisweg,, Kruis straat, Bartel jorisstrapt, Gr. Markt, Ko ningstraat, Gierstraat, Proveniershuis, om zwenken in de Gr. Houtstraat, Anegang, Kleine Houtstraat, Gasthuisvest, Doel- 6traat, Voldersgracht, Raamvest, Boter markt, Ged. Oude Gracht, Raaks, Zijl vest, Zijlstraat, Gr. Markt, Lange eer straat, Korte Veerstraat, Spaarne, Waag, ontbinden. Van gemeentewege is men druk be zig, de op verschillende punten der stad opgerichte zuilen met bloemen -te sie ren. Overtreding Boterwet. J. V., melkverkooper, moest terecht staan, wegens overtreding der Boterwet. In perceel Wouwermanstraat 1 a, heeft hij een kaminstallatie, terwijl hij in per ceel Kleverparkweg 2 margarine verkoopt. Een boterbereider mag volgens de wet echter geen andere vetten verkoopen. De ambtenaar van het O. M. eischte f 100 boete of 10 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J. Simons, vroeg vernietiging van de dagvaarding op grond van hare onduidelijkhed, subsidair vrij spraak. Uispraak Woensdag '27 September. Het wordt over een paar weken juist een jaar dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan de betrokken gemeen tebesturen het wetsontwerp inzake de grenswijziging van Haarlem toezonden. Verleden week heeft de commissie uit de ingezetenen te Heemstede de zaak be handeld; gisteren de commissie uit de in gezetenen te Bloemendaal. Ze kwam nog niet met haar werk gereed. Dat noemen wij nog eens lang werk hebben om de vrij eenvoudige zaak der grenswijziging, die zoo van alle kanten bekeken is, te behandelen. Reeds sinds Maart is Haarlem gereed en reeds toen drong Haarlem's burgemees ter op spoed aan, „omdat het al zoo lang geduurd had". Wij zijn nu een half jaar Verder. Een aangenamen indruk maakt dat tal men van gemeentebesturen niet. Lichamen, die terecht van leden een vlotte naleving van wetten en verordenin gen eischen, moeten zelf niet den schijn wekken van een soort lijdelijk verzet. Dat maakt geen emstigen indruk en werkt evenmin opvoedend. /.8'.ï::;8.88 Leden van regelings- en subs-commies der H. E. W., schorsten hun belangwekkende beraadslagingen om even voor onzen fotograaf te poseeren. Zittend v. L n.%.; F. Wildeboer, W. J. B. v. Liemt, W. Dyserinck, A. H. Weijburg, Max Weber. v. 1. n. r. W. Worst, Joh. E. Lamp, A. Funke, L. B. Lasschuit, H. Stinis, J. C. Caderius v. Veen. Staand Van avond opent de heer Ed. Prosée in perceel Pieter Kiesstraat 8, hoek Gael- straat een heerensalon en parfumeriewin kel. Zoowel de winkel als de salon zien er keurig uit, zoowel wat stoffeering als meubileering betreft. Het zachte paars van het behang steekt prachtig af bij het donker der eikenhouten 'meubelen cn de donkere schildering van het houtwerk. Er is een speciale afdeeling voor haar- werken. Alles bijeen, zal de zaak wel in de toe komst rendeeren, waartoe mede zal bij dragen de anti-septische behandeling. Men schrijft ons: Sedert vijf jaar geeft de Haarlemsche afdeeling van de Maatschappij tot be vordering der Toonkunst haar Kamer muziekavonden. En, gelijk verwacht werd, zijn deze ge bleken in een hier ter stede bestaande behoefte te voorzien, zoodat ze op een groot succes kunnen bogen. Ook voor het komende seizoen is het bestuur er in geslaagd, schitterende enga gementen af te sluiten en wel met de volgende kunstenaars: Mevr. Charles' Cahier, zang, Donderdag 5 October. Chailley Kwintet, Donderdag 2 Novem ber. Moriz Rosenthal, piano, Donderdag 30 November. w Rose Kwartet, Donderdag 25 Jartuari, Jioen komt eerst in volgende jaren tot Alma Moodie, viobl. Donderdag 8 Maart Door den heer j. W. van Dartelen uit Haarlem (oud-kampioen van Haarlem en omstreken) zal in het begin der volgende maand een reeks simultaanséances gege ven worden voor de bij den Nederland- schen Dambond aangesloten Damveree- nigingen in Noord-Brabant. De datums hieryoor zijn als volgt vast gesteld: 2 October te 's-Hertogenbosch voor de „Bossche Damclub" in Hotel „Central", Markt. 3 October te Eindhoven voor de „Eer ste Eindhovensche Damclub" in café Ra- Üemaekers, Markt. 4 October te Breda voor de Damclub „Door Studie Verbetering", in café „De Beurs", Markt. 5 October te Bergen op Zoom voor de „Bergen op Zoomsche Damclub" en de R.-K. Damvereeniging „Ons Genoegen", in café „De Nieuwe Beurs", Potterstraat. 6 October te Roosendaal voor de Dam vereeniging „D. I. O." in café Kranen, Brugstraat. De aanvang dezer simultaanvoorstellfn- gen is vastgesteld op 's avonds te half 8 uur. Door den Nederlandschen Dambond is een fraaie verguld zilveren medaille be-t schikbaar gesteld voor de vereeniging, welke percentsgewijze het hoogst aantal punten in deze séances zal behalen. 27 September a.s. hoopt J. F. Kaart, bankwerker aan de Centrale Werkplaats, den dag te herdenken, dat hij 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen in dienst is. In het tijdvak 1—15 Sept. zijn in de Gem. Bad- en Zweminrichting totaal 7784 baden genomen, verdeeld als volgt: Abonné's, manflen 3236; abonné's vrou wen 2491; baden a 35 ct. mannen 78; id. vrouwen 81; id. 10 ct. mannen 339; id. vrouwen 345; kostelooze baden, mannen 749; id. vrouwen 465. In staat van faillissement werden verc klaard: J. Th. Offerman, koopman, te Haar lem, Groote Houtstraat 15. Ciirator Mr. M. Slingenberg. A. Siekman, groentenkoopman, te Haar lem, Kleine Houtstraat 65, Curator Mr. J. H, J. Simons. A. van Hemert, rijwielhandelaar, te Haarlem, Bakkerstraat 24, Curator Mr. F. M. Hagemeijer. J. Voorham, koopman in kruideniers waren, te Haarlem, Anthoniestraat 59, Cu rator Mr. J. H. van Meurs. F. Sweerts, grossier en koopman, te Haarlem, N,1 Groenmarkt 31-21, Curator Mr. M. van Toulon van der Koog. Mej. L. H. Boot, handelend onder den naam „Velleman's |Exporthuis", te Haar lem, Curator Mr. F. J. D. Theyse. H. Chr. M. Heemskerk, winkelchef, te Zandvoort, Parallelweg 17, Curator Mr. Th. Raedt. Rechter Commissaris in deze faillisse menten is Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen. Opgeheven werd het faillissement van C. H. Jongeneele, groentenhandelaar te Haarlemmermeer, Kruisweg 160, uitge sproken bij vonnis dezer Rechtbank d.d. 18 Juli 1922, Men schrijft ons: Het Nederlandsche Roode Kruis dat ge durende den oorlog in staat is geweest haar grootsche en menschlievende taak op zoo uitnemende wijze te vervullen en daardoor zooveel leed in de wereld heeft kunnen verzachten, stelt zich voor aan haar vredeswerk uitbreiding te geven. Be paalde zij zich tot dusverre ertoe de trans port-colonnes in stand te houden, haar hulp te verieenen bij het uitbreken van rampen en voor de opleiding der Roode Kruiszusters en helpsters zorg te dragen, voorlaan zal het ook tot haar taak behoo- ren steun te verieenen aan instellingen op hygiënisch"' en aanverwant gebied van welk karakter en van welke kleur ook, die tengevolge van de tijdsomstandigheden in financiëeie moeilijkheden zijn geraakt. Zij wil daarbij zooveel mogelijk „aanvul lend" werkzaam zijn doch nimmer in con currentie treden met bestaande organisa ties, integendeel deze vereenigingen zooveel mogelijk helpen en steunen. In navolging van hare zustervereenigin- gen in het buitenland, zal het Nederland sche Roode Kruis zich ook met meer kracht nog wenden tot de jeugd, teneinde de groote Roode Kruis gedachte ..hulp aan de lijdende mcnschhc d" hij de jongeling schap sterker ingang te doen vinden. Om in staat te zijn deze taak le kunnen vervullen is véél, zeer-veel geld noodig. Daarom is o.m. besloten een jaarlijks terugkeerende straat- en huizencollecte in Nederland te houden, die voor het eerst zal plaats hebben op Zaterdag 30 Septem ber a.s. Het zal wel geen betoog behoeven, dat bet slagen van deze collecte ook voor vele vereenigingen in Haarlem van zéér Barometerstand 771 Vooruit. OPGAVE VAN: groot belang is. In die overtuiging doen ondergeteekenden dan ook met vrijmoe digheid een beroep op den weldadigheids zin harer stadgenooten. Steunt het menschlievende werk van het Roode Kruis, steunt het met milde hand; laat op 30 September a.s. blijken hoezeer het Vre deswerk van het Nederlandsche Roode Kruis in Haarlem wordt gewaardeerd. Namens het Bestuur van de afd. voor Haarlem en O. van het Nederlandsche Roode Kruis. Jhr. Mr. E. TEDING v. BERKHOUT, Voorzitter. W. N. TEN HOUTE DE LANGE, Secretaris. Het Comité van Uitvoering, Mvr. M. MOLTZSCHUE-DE KRIJFF, Voorzitster. Mfevr. L LEVENKAMP—PLINTEN, Sect. Mevr. A. VAN DER BOON—HELPER SESBRUGGER. Mevr. L. HEERKENS THIJSSEX— v. d. KUN. Mevr. H. L. W. JESSURUN— VAN EIBERGEN SANTHAGENs. Zuster KNOTTENBELT. Mevr. M. R. ROBBERS-TEN OEVER. Mej. A. SERPHOS. ij Mevr. J. C. VISSER T HOOFT— LIEFTINCK. Jonkvr. C. VAN DER WIJCK. OPROEP HULPKRACHTEN. Dames en meisjes worden vriendelijk verzocht liefst twee aan twee op dien dag te willen helpen, om de beschikbaar ge stelde Roode Kruis vlaggetjes te verkoo pen en zich daarvoor aan te melden tot en met Zaterdag 23 dezer aan het bureau voor het Roode Kruis, Kenaustraat 9 al hier, met nauwkeurige opgave van naam, voornaam en adres. R.K. Volksbond. Al is het waar dat er ten opzichte van hét vereenigingsleven ook zelfs bij de leden onzer afdeeling niet die animo bestaat, die toch zoo noodig en gewenscht is, veel zal kunnen medewer ken tot verbetering en opleving hiervan, nu onze Afdeeling weder een Geestelijke Adviseur heeft. Z.Eerw. schijnt met veel ijver en opoffering zijnerzijds te willen medeweiken hiertoe. Dinsdag 26 September a.s. zal op een te honden ledenvergadering onze nieuwe Geestelijke Adviseur een lezing houden over een zeer belangrijk onderwerp, ter wijl ook nog meer in. het vooruitzicht is gesteld: Verwacht mag dus worden dat de leden onzer afdeeling dit zullen weten te waardeeren, door allen trouw op te te men. Woonwagenkamp verplaatst. Aan de wagenbewoners dié geruimen tijd hun standplaats hadden aan den Schalkwijker- weg, tegenover het Haarlemmerhoutpark, heeft men thans als stand^Jaais aange wezen de losplaats aan het eind van dezen weg, bij het pondveer over de Ringvaart, Kermis. Daar er de laatste jaren met den datum van onze kermis nog al gesold is, kan het nuttig zijn, er op te wijzen, dat dit jaar de kennis gevierd wordt op Maandag 2 October en de bei de volgende dagen. Een verzoek van den heer Mooy e.a om de kermis weer op Zondag te doen aanvangen, werd door den gemeenteraad niet ingewilligd, omdat de tijd om deze zaak te regelen thans te kort was. Onderwijs. Het vervolgonderwijs aan de beide openbare scholen in deze ge meente zal aanvangén op Maandag 9 Oc tober. Leerlingen, die aan dezen cursus wenschen deel te nemen, moeten zich tij dig bij de hoofden der scholen aanmel der

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1