J, J. Driessen Anegang9 H aarlem. Dinsdag: 26 Sept. HEROPENING Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. UIT DEN OMTREK. Ongeval met doodelijken afloop. van het geheel verbouwde ma gazijn van Diamanten, Gouden en Zilveren werken, Horloges enz. SPORT EN SPEL N. Duifschland-N. Nederland. Quick II—R. C. H. II. I—I H. F. C. II—Z. F. G. II. 1—0. „Ursus" DAMMEN. ORDE EN ARBEID. RECHTSZAKEN. BINNENLANDSGH NIEUWS. Pe opheffing van het De partement van Landbouw. De brand van Smyrna. De „Speedy" gezonken. Een vliegtuig verongelukf. De lersche kwestie. 'f Gouden Horloge in de Zijlstraat. Hoofdprijzen Staatsloterij. SCHOTF.N. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. Bloemendaal—V. S. V. 0—2. GYMNASTIEK. Teruggang. De dikke man moet betalen. Medegedeeld door de SPAARBANK NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 0.187» Bankpapier 0.19 0.22 PARIJS. 19.70 19.80 Bankpapier 19.80 19.90 BRUSSEL. 18 60 18.70 Bankpapier 18.70 18.80 WEEKEN. Bankpapier LONDEN. 11.407. 11 427. Bankpapier 11.38 11.45 STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIANS BAZEL NEW-YORK 2.57H 2.58^ De Oosfersehe kwestie. De Tabakswet. De Arbeidswet. Het huwelijk van den ex-keizer. Recht op pensioen. Trekking van Maandag 25 Sept. 5e Klasse 5e Lijst. HOOGE PRIJZEN. I *nQto f iono '49 7980 15779 17689 19815 elk f400 2565 15477 15556 16374 20329 elk 200. 4329 4950 11955 17631 20676 21265 21536 22501 22587 elk f 100. Jeoonden voorwerpen. Terug te be komen bij: J. Kamp, Lucas Meijerstr. 1, een gouden knopje met steentje; C. v. Zeeland, Pres. Steijnstr. 27, een wit zijden kindermutsje; F. v. Veen, Gen. Gronjéstr. 89, een rozenkrans in étui; K. v. Welse- nes, Celebsstr. 16, een kinderbril; A. v. Gulik, Brandstr. 6, nummerplaat van motorrijtuig, G 17120; A. Oosten, Javastr. 34, een portemonnaie met inhoud; A. de Bunr, Soendastr. 12, twee luiwagens (boenders); E. Rudolphy, Korteweg 3, een bloedkoralen halsketting; A. v. Dam, Gen. Cronjéstr. 7, een bril in etui; Aan het Politiebureau, een damestaschje met in houd; een heerensok met een kaartje garen, een bril in etui en een ceintuur. Euterpe. Zaterdagavond herdacht hot dubbel mannenkwartet „Euterpe" te Schoten, directeur de heer H. Post, zijn eerste lustrum. Dit dubbel kwartet, dat zich, na het bevorderen van den zang, in hoofdzaak ten doel stelt, zijne medewerking te ver kenen aan concerten en liefdadige doel einden, heeft in de eerste vijf levens jaren eene zeer groote populariteit ver worven en wist op de gehouden con coursen te Amsterdam en IJmuiden, res pectievelijk een derden en tweeden prijs te behalen. Ter herdenking van dit jubileum had het kwartet eene feestuitvoering uitge schreven in de groote zaal van het Brongebouw. Even acht uur opende de voorzitter, de heer J. H. Steenkist, deze feeste lijke bijeenkomst met een hartelijk wel komstwoord, waarna door den heer N. ide Zwager, namens het dubbel man nenkwartet „Aurora" met welgekozen woorden cw felicitatie een keurige bloe menmand werd aangeboden, even zoo door den heer H. Paradijs, namens het dub bel mannenkwartet „Internos," door dea voorzitter van het dubbel mannenkwartet „Kunst door Vriendschap," door den heer Smink, namens het dubbel mannenkwar tet „Preciosa," een prachtige krans, door het Haarl. dubbel mannenkwartet een bloemenmand, en verder waren vele fe licitaties ingekomen, w.o. een van het dubbel mannenkwartet „Euphonia," alle vereenigingen te Haarlem. Hierna werd een aanvang gemaakt met het programma Het feestvierend kwartet kwam in de eerste plaats uit met „Ver trouwen" en „Zondagswijding" van Fr. Abt, wat met een daverend applaus werd beloond. Daarna gaf mej. A. Wout, mezzo-sopraan, onder begeleiding van mej. M. Bergisch de nummers „Wün- sche" van Fr. Hamacher en „Mailied" van Fr. v. Wickede, ten gehoore, welke ook veel succes oogstten. Verder werd door het kwartet nog gezongen „Mein Heimattal," van Fr. .Wagner, „Sonnennuntergang," van J. G. Oomadi en het populaire lied van „Er was ereis," van C. van der Linden. Tot slot werd op verzoek nog ge geven „Sur les remparts." Alle num mers werden zeer verdienstelijk uitge voerd, wat wel getuigt van eene ern stige studie. Het kwartet mocht dan ook het genoegen smaken, een bijzon der compliment te ontvangen van de heeren Jos. de Klerk en Nico Hooge- werff. De verschillende zangnummers wer den afgewisseld door den Hollandschen humorist, Willie van Kreveld, die welis waar veel succes had, doch van wien ons een enkel bedje in het geheel niet bekoren kon. Verder was het programma afwisse lend aangevuld door de exentrieke ma- xnupilators The Rally's, den mu- zikalen exentriek Billi Poor en de komische jongleurs The Muraldo Bro thers. Deze allen dwongen met hunne goocheltoeren en het bespelen van ver schillende instrumenten de volle aan dacht van het publiek af en wisten de lachspieren in beweging te brengen. „Euterpe" kan dan ook met aange- xname herinnering op de viering van dit eerste lustrum terugzien. Tuinbouvr-Winter curïus. Blijft 't aantal aangiften voor den Tuinbouw-win- tercursus zoo gering als tot dusver, dan dreigt 't met dezen cursus mis te loopen. Meer liefhebberij ervoor of anders kan er van doorgaan geen sprake zijn. Een vaandel voor de B. G. V Wel ke vereerder van gymnastiek heeft de leer, de B. G. V. eens met een vaandel te vereeren? Hij kan er staat op maken, dat hij met deze vereering zich de vereering van onze alom geëerde gym- nastiekvereeniging verwerft. Wie 't kleine niet eert, is 't groote niet weerd. Daarom zal de B. G. V. ook al tevreden zijn, als ieder, die iets voor de vereeniging gevoelt, mee wil helpen, door een der fraai uitgevoerde sluitzcgels ('t moge er ook veel Éieer zijn!) te koopen, welke binnenkort aan geboden zullen worden en waarvan de opbrengst bestemd is, om er een vaan del voor aan te schaffen. Vergadering van den raad der ge meente Bloemendaal, t© houden op Don derdag 28 September 1922, des namid dags 2 uur op het Raadhuis te Over- veen. De agenda vermeldt: L Ingekomen stukken2. Vaststel ling kohier Hondenbelasting en Recog nitiën (dienstjaar 1922); 3. Uitvoering Vleeschkeuringswet; 4. Bespreking ont werp inzake de grensregeling. Vrijdagmiddag reden de jongedames G., wonende alhier, per rijwiel op de Zandvoortschelaan, komende van de richting Aerdenhout. Beiden reden, vanaf die richting gerekend, rechts van den weg. Zekere L., wonende te Zandvoort, wilde hen passeeren en gaf daartoe signalen met zijn bel. Op het laatste oogenblik week de 13-jarige G. plotseling naar links uit, waardoor L. met het voorwiel van zijn rijwiel in aanraking kwam met den trapper van het door bedoeld meisje bereden rijwiel en zij beiden vielen. Het meisje G. viel met haar gezicht op 't stuur van haar rijwiel, waarbij zij, aan het hoofd verwond, bewusteloos bleef liggen. Door L. is zij binnengedragen bil een bewoner van de Zandvoortsche laan en op advies van Dr. Colenbran der per politie rijwiel-brancard over gebracht naar het Diaconessenhuis te Haarlem, waar zij Zaterdag, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. Het ongeval is geheel aan het ver keerd uitwijken van bedoeld meisje te wijten. Een zeer treurig ongeluk. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: J. Verdonkschot,Cloos- terweg 27, een koedek; Mevrouw Smit, Boekenrodestraat 16, een wit poesje; Zwarter, Raadhuisstraat 67, een huis sleutel; A. Steenkens, Bosboom Tous- saintstraat 52, een poesje (speelgoed); Zorge, Spaanzichtlaan 25, een kerk boekje; H. Opstal, Heerenweg 37, een padvind ersransel Gasdemonstraties. Blijkens een adver tentie in dit nummer worden vanwege het Gasbedrijf gasdemonstrties georganiseerd. Nu de donkere rantsoeneeringstijden achter den rug zijn begint het gas haar terrein op het gebied van koken en ver warming weer te herwinnen en is het wenschelijk van bevoegde zijde eens in het licht te stellen, hoe gas gebruikt moet worden. Immers de pracktijk leert dat de meeste huisvrouwen al zeer slecht op de hoogte zijn met hetgeen wat met gas be reikt kan worden, soms zelfs ook de meest eenvoudige regelen niet kennen. Zeer ver ouderde toestellen worden maar aange kocht, petroleumkachels of toestellen ge bruikt, terwijl men vergeet dat men hier door elke maand een terugkomend verlies lijdt Op deze demonstraties heeft men ge legenheid de nieuwste en zuinigste toestel len in werking te zien, toestellen die in de gaswereld worden aanbevolen. Terug te bekomen bij H. Ploeg, Mees ter Joostenlaan 19, Haarlem, een gouden lorgnet in étui; Van der Plaats, Heeren weg 213, een ring met sleutels; M. Kra mer, Eikenlaan 70, een duif; Ph. P. Steij- sel, Emauslaan 9, een ceintuur: Mevrouw Hin, Heerenweg 155, een klein hondje; P. de Groot, Voorweg 21, een hond. Bureau v. pol. Boekenrodestraat 9, een honden halsband, waaraan twee penningen en een zwart lederen portemonnaie. Bureau van pol. Raadhuis, een sleutel en een deksel van een melkbus. Te Hamburg had Zondag de wedstrijd Noord DuitschlandNoord Nederland plaats. Noord Duitschland trapt af, doch de Hollanders nemen direct den aanval over. Uit een voorzet van onzen rechtsbuiten wordt de bal ingezet, doch Pohl redt. In deze periode valt het spel van Noord Nederland geducht mee. Een tijd lang zijn de Hollanders zelfs meer in den aanval. Müller en Beier, de beide Duitsche backs, zijn onzeker, doch onze voorwaartsen trekken hiervan geen profijt. Gaandeweg komt Noord Duitschland opzetten en het is Harder, die na 3ó minuten het eerste doelpunt na schitterend spel van het Duit sche binnentrio. Nog voor de rust scoort dezelfde speler nogmaals met een onhoud baar schot. Rust komt met 20. In het eerste gedeelte van de tweede helft blijft Noord Nederland kranig partij geven en het eerste half uur houden de onzen de score verder blank. Jager schiet dan van verren afstand op doel, De Jonge stopt, maar de bal komt juist te recht voor de voeten van Harder, die hard inschiet. (30.) Ons elftal zakt thans ineen en het is de uitnemend spelende Harder, die De Jonge nog twee maal vóór het eindsignaal passeert Van ons elftal was Kaufman de beste, terwijl verder Van Linge, De Wolf, De Jonge, Tetzner, Van Weely en Groen goed hebben gewerkt De heer Chemnitz uit Leipzig leidde den wedstrijd naar aller genoegen. Ruim 25000 toeschouwers woon den den strijd bij. R.C.H. heeft de verre reis naar het Quick-terrein niet beloond gezien met een overwinning. Hoewel zii met en thousiasme heeft gestreden, moesten de blauw-zwarte reserves zich met een 11 tevreden stellen, dezelfde uit slag, waarmede ook het eerste tegen Ajax speelde. Het weer was niet erg gunstig, te meer daar op het Quick-terrein nogal hinder van den wind werd onder vonden. Het elftal is echter op het goede pad en zal niets nalaten om te trach ten zich dezen winter tot reserve- eerste klasser op te werken. Niettegenstaande den velen gevallen regen was het veld, hoewel glad, .vrii goed bespeelbaar. De H.F.C.-reser- ves missen enkele spelers en stellen zich als volgt op: E. Kaars Sijpesteyn. Heijboer Adelink Dirken Lamp Wegerif Seignette Tancrelle Verweij .Vries I Engel. Na een verkenning van eikaars krachten komen de H.F.C.'ers ge steund door den wind, iets in de meerderheid. Gedoelpunt wordt er echter niet. Als H.F.C. eens een hoekschop te nemen krijgt wordt de bal goed voor doel geplaatst Tancrelle zet z'n hoofd onder den bal, doch de Zaan- damsche doel verdediger weet nog juist te redden. Veel vermeldingswaard geschiedt er voor rust niet meer. Deze gaat in met 00. Als weer begonnen is zetten de Haar lemmers er al dadelijk alles op en Vries weet eindelijk voor H.F.C. te doelpunten (10.) De Z.F.C.'ers laten enkele kansen verloren gaan, hoewel de H.F.C.-ver- dediging het hen ook al niet gemak kelijk maakte. Geen van beide partijen weet het vijandelijk net meer te vinden, zoo dat ten slotte H.F.C. verdiend met 10 de overwinning wist te behalen. Aan beide zijden werd, gladheid in aanmerking genomen, goed spel vertoond. Onverwacht verloren de Bloemendalers op eigen terrein van V.S.V., welke laatste vereeniging hiermede de traditie van niet van de bloemendalers te kunnen winpen hebben gebroken. V.8.V. verdiende de overwinning door haar taai en robust spel. Een tegeni- punt verdiende de thuisclub echter zeker. Gedurende de eerste helft zijn do bezoekers in de meerderheid. De Vel eer achterhoede zet haar voorhoede ge regeld aan 't werk en Zwaanenburg krijgt spoedig gelegenheid eenige fraaie schoten te lossen, welke echter van te grooten afstand zijn om succes te heb ben. Toch scoort V.S.V. spoedig daarna niet geheel onfortuinlijk de eerste goal. Bloemendaal kan er maar niet inko men. Rust komt met 10 voor VtStV. Na half-time is de thuisclub er veel beter in. Er word thans meest op de V.S.y. helft gespeeld. Verschillende goede schoten van Sun- üèr en Strik worden evengoed gestopt. Geheel onverwacht vergroot V.S.V. de leitiing als na eenig getreuzel voor de Bloemendaal goal de linksbinnen via de paal den bal in het net plaatst. De witten geven het nog niet op, doch stranden steeds op het stevige spel van de Velser achterhoede. Als de heer Faase tenslotte het einde aankondigt is de stand nog 20 voor de bezoekers. Onze Haarlemsche R. K. Gymnastiek- vereeniging „Ursus" heeft Zaterdagavond wederom haren prijzenvoorraad weten te vermeerderen. Het was ditmaal te Bussum, ter gele genheid van he teerste lustrum van den R. K. Gymnastiek vereeniging (D)oor (W)ilskracht (S)terk. D. W. S. Het succes bestond uit een eersten prijs (zilveren kruis met gouden kroontje) met de vereenigingswedstrijden, terwijl de heer H. v. Rijn een eersten prijs (verg. zil veren medaille) won met den personeelen wedstrijd. Het hoogst aantal te behalen punten was 70. Hieronder volgen de prijswinnaars met daarachter het door hen behaalde aantal punten: Ursus, Haarlem, 55 punten. K. D O., Amsterdam, 53punt. Culemborg, Culemborg, 50 punten. Victoria, Zaandam, 49 punten. Dinsdagavond zal te Heemstede door den heer B. H. M. Stevens uit Rotterdam een simultaanseance gegeven worden ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der R. K. Damclub „St. Bavo" aldaar, in het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Heeren weg te Heemstede, waarvoor eenige mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. De deel name is voor ieder vrij, evenals de toe gang voor belangstellenden. De aanvang is bepaald op 7 uur. Ook zal op dezen avond de prijsuitrei king plaats hebben aan de leden, behaald in de competitie- en probleem-wedstrijden. Het bestuur verwacht een groote op komst, zoowel van spelers als toeschou wers, opdat van dezen avond een groote propaganda zal uitgaan voor het alleszins mooie damspel. Het aantal leden der bij het R. K. Vakbureau aangesloten bonden liep gedurende het 2e kwartaal 1922 terug met 9260, wat met het verlies van 7799 in het le kwartaal, een totale teruggang is van 17059 in de eerste helft van dit jaar. De Kantonrechter te Rotterdam heeft Vrijdag uitspraak gedaan in de zaak van den dikken man, die geweigerd had een ameublement te betalen, om dat de stoelen niet op zijn gewicht van over de 100 K.G. berekend wa ren. Het vonnis overwoog dat gedaag de een buitengewone lichaamszwaarte heeft, wat ter terechtzitting is ge bleken waar de tafel onder zijn gewicht bezweek en dat zijn ver weer ongemotiveerd werd geacht. De vordering werd toegewezen. Over de in de rechtszaal aangerichte schade spreekt het vonnis niet. 0.19114 VAN ONZE |(DRAADLOOZE TELEFOON f Men seint ons uit Amsterdam: De Bond van Melkveehouders heeft het volgende adres tot de regeering gericht: „Kennis genomen hebbende van de geheel onverwachte opheffing van het departement van L., H. en N., over wegende, dat, in den tegenwoordigen tijd van malaise voor den Landbouw meer dan ooit behoefte bestaat aan een Staatsdepartement, van waar uit sluitend de belangen van den Land bouw worden behartigd, van oordeel, dat in de (hans door de regeering aangekondigde belangen van bewind- voering, de landbouwbelangen niet naar behoefte kunnen worden behar tigd, betreurt ten zeerste dat de re geering tot deze voor den landbouw zoo zeer teleurstellende opheffing is overgegaan." De Turken en de neutrale zone. CONSTANTINOPEL, 24 Sept. De Kema- listische cavalerie is gisteren de neutrale zone nabij Tsjanalk binnengerukt. De Brit- sche generaal had hedenmorgen een bespre king met Turksche parlementairen. Hij ver klaarde te hopen, door middel van een minnelijke schikking de Turken tot terug trekken te kunnen bewegen. CONSTANTINOPEL, 24 Sept. Volgens nader ontvangen berichten hebben de Turk sche troepenafdeelingen, die de neutrale zone waren binnengedrongen, zich weer te ruggetrokken naar Bairamitsj. De besprekingen te Parijs. PARIJS, 24 Sept. In de Fransche poli tieke kringen wordt levendige voldoening uitgedrukt over de resultaten, welke verkre gen zijn, in de drie dagen van confereeren tusschen de geallieerde staatslieden. Men beschouwt den dag van heden als een goe den dag voor den vrede, zoowel als voor het geallieerde prestige en voor de doel treffendheid van de actie der geallieerden, omdat de onderhandelingen zijn uitgeloopen op een overeenstemming in zake het inge- gewikkelde Oostersche probleem, dat reeds jaren op zijn oplossing wacht. Deze over eenstemming is neergelegd in de gezamen lijke nota en heeft niet alleen betrekking op den vorm, waarin de uitnoodiging aan Angora is gekleed, doch ook op de con cessies aan de regeering te Angora te ver- leenen. De indruk, in Turksche kringen te Parijs geeft steun aan de verwachting, dat de regeering van Angora de voorgestelde wij zigingen in het verdrag van Sèvres bevredi gend zal achten en dat ieder conflict thans vermeden schijnt, indien de Kemalisten zich verstandig en gematigd toonen. In diplomatieke kringen wordt te kennen gegeven, dat het gevaar, dat dreigde, hetzij door het aannemen van een vijandige hou ding der Turken, hetzij door het uitlokken van verdeeldheid tusschen de geallieerden en moeilijkheden in de Fransch-Engelschc betrekkingen thans geheel is geweken. De moeilijkheden, welke in de eerste dagen waren ontstaan, doordat te Londen en Pa rijs afzonderlijke maatregelen waren geno men, zijn thans nit den weg geruimd als gevolg van de overeenstemming, die is be reikt, dan zij de royale pogingen, welke daartoe door de drie onderhandelaars zijn aangewend. Die overeenstemming beoogt het nastreven van een vredelievende, recht vaardige en edelmoedige politiek, welke de eenstemmige bijval der geallieerden heeft en de erkenning inhoudt van een levenskrach tig en vrij Turkije, dat zal opgenomen wor den in de rij der beschaafde naties. CONSTANTINOPEL, 24 Sept. Na een nauwkeurig onderzoek is de corres pondent van Havas in staat te melden, dat zoowel de hooge commissaris van Frankrijk te Constantinopel en de Fran sche consul-generaal te Smyrna als admi raal Dumesnil de overtuiging hebben, dat niets er op wijst, dat de Turken schuldig zouden zijn aan den brand van Smyrna. Deze overtuiging is gebaseerd op de ver' klaringen der reddingsafdeelingen en vara geloofwaardige Fransche ooggetuigen, dia aan den geheelen strijd tegen de vlammen hebben deelgenomen. Het verdient daarentegen aanbeveling, verhalen der vluchtelingen, wier verwar ring onder de omstandigheden zeer wel te verklaren is, met het grootste voorbehoud te aanvaarden. De Fransche marine-autoriteiten hebben onmiddellijk een onderzoek doen instellen naar de waarheid der verhalen van sommige personen, die beweerden, dat zij Turksche soldalen petroleum hadden zien gieten in de straten en de huizen, en het onderzoek heeft hun beweringen volkom men gelogenstraft Het is echter gebleken, dat in de beid© dagen, die aan den brand voorafgingen, tal van Turksche officieren en soldaten werden gewond door bommen of grana ten, die van uit de huizen in de Armeen-* sche wijk werden geworpen. In een dezer huizen hadden Armeniërs zich verschanst, die op de Turken vuurden. Deze aansla gen hadden represailles ten gevolge, die voomemelijk tegen de Armeniërs waren gericht. Vervolgens werden op verschil lende ver uiteen gelegen punten branden aangelegd in de Europeesche wijken. De vlammen werden aangewakkerd door den wind, zoodat zij zoo snel om zich heen grepen, dat de plaatselijke en militaire! reddingsbrigades tekort schoten. CONSTANTINOPEL, 24 Sept. De Brit' sche torpedojager „Speedy" is tot zinken gebracht na een aanvaring met een Neder- landsch schip in de Zee van Marmora. De torpedojager zonk binnen zeven minuten, Tien opvarenden verdronken. De torpedojager „Speedy" was een schip van 1075 ton, bewapend met drie kanonnen van 10 c.M. en vier torpedolan- ceeren. Zij had een maximumsnelheid van 35 knoopen. Di? naam van het Nederlandsche schip is niet bekend. CONSTANTINOPEL, 24 Sept. Bij een bot sing tusschen den Britschen torpedojager „Speedy" en een Nederlandschen trawler in de Zee van Marmora, waarbij tien leden der Britsche bemanning het leven verloren, werden 87 opvarenden gered. (Reuter), MINEOLA, (Texas), 24 Sept. Bij de legers manoeuvres is een groot bombardements vliegtuig omlaag gestort. De zes inzitten, den werden gedood. Telegraafkabels doorgesneden, DUBLIN, 24 Sept. Sinds Vrijdagavond negen uur zijn er geen telegraafverbindin gen meer tusschen Dublin en Londen. De draden zijn doorgesneden en op het oogen blik is nog niet bekend, wanneer zij zullen kunnen worden hersteld. Het departement der posterijen te Dublin heeft een officieel communiqué gepubliceerd, waarin ver klaard wordt, dat het afsnijden der kabels door de stakers met buitengewone kennis van zaken is geschied, zoodat het herstel de grootste moeilijkheden zal opleveren. De afdeeling Eindhoven van den Han- zebönd van Sigarenfabrikanten, heeft den atinia^er van financiën het volgende ver zocht: le. 20 pCt. te heffen jyp ruwe tabak in plaats van de bandërolle; 2e. on middellijke invoering van 't halfjaarlijk- sche crediet, wat op heden is ingetrok ken, ook de 50 pCt.; 3e. depot van ban derolles in alle fabriekscentra, zeker Eindhoven4e. heffing van f 25 per mille op den invoer van Yhiitsche sigaren. De R.K. Kamerclub is met dit ver zoek in kennis gesteld. De Kamer van Koophandel en Eahrie- ken te Groningen heeft zich tot den Minister van Arbeid gewend met ver zoek om een langere arbeidsweek. Uit Berlijn wordt gemeld, dat het hu welijk van den ex-keizer in alle stilte zal plaats hebben. De huwelijksplechtigheid zal geschieden in de huiskapel van Doorn. Behalve de kroonprins zal ook prins Au gust Wilhelm aan de plechtighedi deelne men. Prins August Wihelm, die belast was met het verschaffen der voor het hu welijk benoodigde documenten, is reeds op Doorn aangekomen. De Haags che redacteur van dd „Stand." schrijft: Gelijk bekend is, hebben thans de ministers Ruys de Beerenbrouck, Heemskerk, Van Dijk, De Geer en De Visser voor hun lidmaatschap der Kamer bedankt. Zij hebben dit be- bekleed van midden Juli tot de ope ning van het nieuwe zittingsjaar. Dat is iu dat geval een parlementair jaar, zoodat deze heeren alleen reeds voor dit feit recht hebben op pensioen als Kamerlid. i "t Jan en alleman zoekt {etters en noteert. As Je 'jt wint, deelen we samen hè, Joan? Kom laten we 't ook prebeeren, Trui, 't -* O' Gunst zeg, als ik 't eens yfon. Jk hefi 't vast! IK is altijd een meevallertje als ik 't win.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2