N. B. -Wedstrijden. Tweede Blad 24 September 1922 UITSIAGEM. W. F. e. IH. i. C. II. 3—0. Geel Wit I—Kinheint II. 3—0. Vistrix I—Santpoort 1.3—3. R.-K. Voetbalvereeniging „Zwaluwen". Opsning van hot terrein der R. K. V. V. „Leiden" te Oegstgeest bij Leiden. Dtrachfsch elffal-Niederheim 5—4. A. 0. 0«—H. F. C. I— êi Geel Zwart ILisse I. R. K. V. V—Victrix. ft. 3. H.—Ajax. Ifi. U. V» V„—SSaarlsm. 3—1. Ei De 0i"—Êi Fi Ci 2—li Inzending uitlsiag. Bepaald is, dat bij afkeuring van het terrein, doch ook uitsluitend in dat geval, volstaan kan worden met het inzenden van een briefkaart. In alle anderegevallen moet echter een wedstrijdformulier wor- ten ingezonden. Waarborgsommen. Reglementair is thans de waarborgsom gesteld op 25.voor iedere vereeniging Alle aangesloten vereenigingen worden verzocht ten spoedigste het door hun gestorte bedrag te suppleeren. Competitie-indeeling. Alsnog in te deelen in de afdeeling 4F. S.M.C. 3, Lisse 4, Leiden 3 en 4. (Een «plitsing van deze afdeeling wordt nog overwogen). In 2D vervalt H.B.C. 3. BD H.B.C. 4 wordt H.B.C. 3. Royementen. Door den D.H.V.B. werden de volgende royementen overgenomen G. J. de Poel, Busschemsche Straatweg 28, Naarden. Wanbetaling (Westen). G. Fennis, v. Marumstraat 36, Haarlem Id. id. M. Strik, Westergracht 111 rd Haar lem. id. id. W. Hirsch, Bolwerkslaan 25 Haarlem. Id. id. A. Boots, Gen. Bothastraat 57, Scho ten id. id. B. Haverkort, Warmond, id. S.M.C. G. Spierings, Warmond id. id. Reglementswijzigingen. De volgende reglementswijzigingen zijn door de vergadering der Districtsafge vaardigden aangenomen en worden door deze publicatie van kracht. Art. 6, achter al. 2 toe te voegen:„en vergezeld gaan van een waarborgsom groot 25.—, welke zoolang de vereeni ging lid van den Bond is, in het bezit blijft van den Secretaris-penningmeester. Art. 40. De verschuldigde contributie te wijzigen in „75 cent", voor leden van ,14 jaar en ouder en „45 cent" voor leden ijonger dan 14 jaar. Art. 62. „Deze1 Commissie bestaat uit B leden, door het Bestuur te benoemen, waarbij het een Voorzitter en Secretaris aanwijst." Voorts worden er aan toege voegd evenveel subcommissies als de JD.H.V.B. districten telt. De respectieve lijke districtsbesturen benoemen elk voor [hun district een sub-commissie uit hun midden." enz. enz. Art. 65. „De TerreinCommissie be staat uit 3 leden. Tevens worden aan deze Commissie evenveel sub-commissies [toegevoegd als de D.H.V.B. districten jtelt. De districtsbesturen benoemen, elk Ivoor hun district, een sub-commissie uit 'hun midden. De werkwijze dezer Commissie wordt bij nadere instructie in overleg met de Commissie door het bestuur van den D. H. V. B. vastgesteld. Art. 67. Dit Artikel zal voortaan ais volgt luiden :„De taak der consuls be staat uit het keuren van de terreinen, waarvoor zij worden aangewezen". Na artikel 68 tusschen te voegen het hoofdstuk „Van de Districten", hetwelk gepubliceerd ié in de O. M. No. 37 van 1921. Deze artikelen worden resp. ge- nummer 69 t/m 73. Art. 85 thans art. 90 toevoegen aan all. 5 :„Van bondswege worden geen wedstrij den vastgesteld in het tijdperk van 1 Juni tot en met 15 Augustus". Art. 87 thans art. 92 al. 6 sub c te wijzigen als volgt :„twee winstpunten in mindering op de ranglijst der competitie of verliezen van den bekerwedstrijd c.q. bij herhaald niet-opkomen voor denzelf den competitie-wedstrijd verliezen van dien wedstrijd met O5. Art. 89 thans art. 94 aan sub 1 toe te voegen .-„echter zal zoo noodig slechts de resteerende tijd behoeven te worden ge speeld". Art. 90 thans art. 95 aan sub. 3 toe te voegen :„Weigeren de spelers van de tegenpartij alsnog in doel te gaan, dan moet de strafschop voor open doel ge nomen worden". Art. 92 thans art. 97 sub 2 te wijzigen „Verzuimt een vereeniging deze opgave te doen, dan verbeurt zij een geldboete van 2.benevens 1.— voor iedere week verzuim". Art. 93 thans art. 98 sub 1 wijzigen en aanvullen een geldboete van 10.— Geschiedt dit zonder opzet, dan bedraagt de boete voor elke overtreding 5. Art. 95 thans art. 100 sub 2 de woorden „de aanvoerder van een 2e of lager elftal" te veranderen in „de aanvoerder van ieder elftal"... sub. 4 de woorden „de vereeniging welke een wedstrijd tegen een 2e of lager elftal heeft gespeeld" te veranderen in „de vereeniging welke een wedstrijd heeft gespeeld". sub 5 worden de boeten verlaagd van 1.tot 0.50 en van 2.50 tot 1. sub. 6 worden de boeten gewijzigd en gebracht op 1.en verder met geld boeten van 1.voor elke week verzuim na dien. Art. 101 thans art. 106. „Aan scheids rechters worden de werkelijk gemaakte reis- en verblijfkosten vergoed, tot een maximumbedrag jaarlijks door het be stuur resp. de scheidsrechter-commissie te bepalen. Deze kosten worden door beide vereenigingen ieder voor de helft gedragen, behalve in het geval, bedoeld in art. 87. De niet opgekomen vereeniging draagt dan alle kosten. De vereffening der scheidsrechter-declaraties geschiedt volgens een door het bestuur vastgestelde regeling. Betalingen, welke de clubs ingevolge deze regeling hebben te doen, moeten één week na kennisgeving plaats vinden. Bij verzuim wordt 1.boete opgelegd voor iedere ingegane week. Art. 110 thans art. 115. Onder sub. 3, regel 6 „Boete van 2.50" wijzigen in „boete van 1.Onder sub 5, regel 11: „geldboete van f 5.vermeerderd met 2.50 voor elke ingegane week verzuim" wijzigen in „geldboete van 2.50 ver meerderd met 1.voor elke ingegane ^eek verzuim". Competitie: R. K. V. Z. Ill—Amicitia II 5—5. Vriendschappelijk (medaille): Leiden II—R. K. V. Z. II 3—2. (Om een wisselbeker) Leiden I—R. K. V. Z. I 1—2. H. B. C. verschijnt met 10 man, tegen de al te forsche W. F. C.'ers, die onder leiding van den heer Maks te veel vrij heid krijgen hun krachten te „ontplooien." Toch weten de H. B. C.'ers voor rust scoren te voorkomen, hoewel de druk, even voor rust als v. d. Horst het terrein moest verlaten, 'n zeer groote is. Rust 00. Even na rust kan v. d. Eem wegens een blessuur niet verder spelen, terwijl ook v. Roon uitvalt. Dan wordt W. F. C. te gen de 7 overblijvers overwegend sterker, en weet met 30 te winnen. Hier was de scheidsrechter niet opgeko men, en werd maar besloten vriendschap pelijk te spelen. Het ging zeer vriendschap pelijk. Met 72 wonnla de H.B.C.'ers. Een goed begin is het halve werk. De eerste competitie-wedstrijd is door Geel-Wit schitterend gewonnen. Als beide elftallen rich opstellen blijkt duidelijk dat Kinheim is verzwakt. Het lot van vele onzer clubs. Geel-Wit is ook een flinke kracht kwijt maar heeft nog goede reserves. Kinheim verliest den toss. Geel-Wit neemt wind tegen. Mod samenspel brengt G.-W. direct voor het Kinheim-doel waar een uitstekend keeper vootrlocrpig alles weet te honden. Maar het wordt te druk, een laat hij glippen 10. Dan gaat Kinheim ervan door. Geel-Wit's achter hoede is op rijn post en retourneert de heele zaak naar den anderen kant. Het tweede doelpunt van G.-W. volgt ras. Vlug verplaatst het spel rich van doel tot doel, maar verandering komt er niet meer en met 20 gaat rust in. Na rust is het met Kinheim gedaan. Slechts hij uitzondering weten de Scho tenaren door te breken en don nog zon der succes. Toch heeft G.-W. veel moei te om zijn overwicht in doelpunten uit te drukken, zoodat nog slechts eenmaal het Kinheim-doel wordt doorboord (3-0) De wedstrijd kenmerkte zich door vriend schappelijk optreden aan heide kanten. Gelukkig hield het om 3 uur op met re genen zoodat om half vier begonnen kon worden. Lisse komt onvolledig uit met 9 man. Wat wel een beetje ontmoedigend op hen werkte. Al direct valt Lisse fanatiek aan, maar weet nog niet te doelpunten. Het spel is nog geen 10 minuten aan den gang of de rechtsbuiten Slinders geeft Geelzwart met een mooi schot de leiding. Maar de Lissenaren laten het er niet bij zitlen en scoren direct daarop. Het blijkt dat de Lissenaren een beetje te hard van stauel zijn geloopen. Het getuigt niet van een fijn technisch spel, wat ook al weer aan het eenigszins zware terrein te wijten is. De G.-Z. weten de score op te voeren tot 6 doelpunten waarbij de Lissenaren er nog een weten bij te maken, zoodat het einde kwam met een 62 overwinning voor G.-Z. Als scheidsrechter Platte, die we gens niet opkomen van scheidsrechter Zonneveld, zoo vriendelijk was te lei den, beginnen blaast, verschijnt Vic- trix met 3 invallers. Met den wind in den rug zijn de gasten eenigszins sterker en weten dit kort na het be gin reeds i n een doelpunt uit te druk ken. Victrix neemt dan direct den aan val over en heeft ook succes, wanneer Harren 'n mooien voorzet van rechts besluit met een onhoudbaar doelpunt. Kort* voor rust doelpunt Santpoort nogmaals door toedoen van den mid- voor. Na de rust is Victrix met den wind mee direct sterker, doch kan toch niet voorkomen dat Santpoort uit een snellen aanval weer doelpunt. Dat schudt de blauw-zwarten wakker. Zij ondernemen aanval op aanval, waar van één een corner oplevert. Deze goed genomen wordt na een schermut seling in het Santpoort-doel gedepo neerd door Balm. Victrix zwoegt voor den gelijkmaker, welke dan ook spoe dig komt, door een schitterend schot van v. Wunnik. Kort daarop is het tijd en heeft Victrix op zijn veel zwaardere tegenpartij een gelijk spel geforceerd. Secr. H. v. d. Drift Spaamwouderstr. lOOo. Dinsdagavond 8 uur vergadering Elftal commissie. Vrijdagavond 8 uur Bestuursvergadering. De leden worden nogmaals dringend ver docht, de kwitantie der Bonds-contributie bij eerste aanbieding te voldoen, terwijl zij die nog in gebreke zijn gebleven hun oude schuld af te lossen dit omgaande moeten doen, aangezien anders zonder onder scheid des persoons royement zal worden toegepast. De voor dit jaar gewonnen wisselbeker is tot a.s. Woensdagavond te bezichtigen voor leden en belangstellenden in de St. jJozsfgezellen-yfireeiijgiftg, Jansstraat 49. Agenda: Dinsdag a.s. intieme herdenking van het ',0-jarig bestaan, in het gebouw van het Patronaat van O. L. Vrouw, Koningsteinstraat. Vrijdag a.s. algemeene ledenvergade ring. Wegens belangrijkheid der agen da, aller opkomst dringend gewenscht. Uitslag: Victrix I—Santpoort I 3—3. Het was gisteren ondanks den regen een succesvolle dag, voor de R.-K. sportbewe- ging te Leiden. Na een jaar terreinloos bestaan, heeft de R. K. V. V. Leiden, gisteren haar eerste terrein feestelijk kun nen openen. Voor dezen openingswedstrijd was uitge- noodigd de R. K. Voetbalvereeniging Zwaluwen uit Haarlem, terwijl als prijs voor den winnaar een zilveren wissel beker door Leiden was beschikbaar ge steld. Om 2 uur werd het met vlaggen feeste lijk versierde terrein reeds officieus ge opend door eene vriendschappelijken wed strijd tusschen Leiden II en Zwaluwen II. Met rust was de stand 22. Na de thee kregen de Zwaluwen nog den wind mee, en al waren ze ook veel sterker, tot doelpunt kon het niet bij hen komen, Leiden wist echter uit een fout der Zwa luw-achterhoede een minuut yoor tijd te 'doelpunten en legde zoodoende Beslag op de voor dezen wedstrijd uitgeloofde ver guld zilveren medaille. Na dezen wedstrijd begon het officieele gedeelte van den middag. Het weer, dat intusschen geheel was opgeklaard, had er nog aan medegewerkt, om voor dezen eersten wedstrijd op eigen terrein veel publiek op de been te brengen. Om pl.m. 4 uur, nam Leiden's voorzitter het woord, om de aanwezigen hartelijk welkom te heeten op het nieuwe terrein, spreker schetste in korte trekken het terreinloos bestaan van Leiden, memoreerde den lang zaam maar zekeren groei der vereeniging en kon thans trotsch zijn op z'n werk, daar thans de R. K. V. V. „Leiden" voor te stellen, bezittende thans pl.m. 100 leden, wat voor Leiden een succes is te noemen. Spreker deelde nog mede, dat als prijs voor den winnaar een zilveren wissel beker was beschikbaar gesleld, welke beker, te verspelen tusschen de R. K. V. V. „Leiden" en de R. K.V. V. „Zwaluwen". 2 maal achter elkaar of driemaal in het geheel moet worden gewonnen om defini tief eigendom te worden. De voorzitter dankte den milden schenker .v d. beker en dankte ook hen die er aan hadden medegewerkt, om dezen dag te doen slagen, en wekte alle leden op, om altijd te toonen, dat zij R. K. zijn, hetgeen zij dezen morgen reeds schitterend hadden gedemonstreerd door de algemeene H. Communie. Het langdurig applaus bewees wel de instemming der aanwezigen met het ge sprokene. Hierna nam de Geestelijk Adviseur 't woord. De Eerw. spreker schetste de aange name samenwerking welke er steeds had bestaan tusschen hem en het Bestuur. Hij memoreerde het harde werken van het Bestuur, om toch ©en terrein te krijgen, en was blijde met het succes, wat volgens spreker voor een groot ge deelte is te danken aan den Voorzit ter. Spreker wekte de leden op, om 6teeds te gedenken, dat rij lid zijn van een Katholieke Voetbal-vereeniging. Na nog eenige opwekkende woorden tot 't publiek te hebben gesproken, kreeg de heer P. J. Blesgraaf, Voorzitter van „Zwaluwen" het woord. Spreker rekende het rich tot een eer, om namens de Zwaluwen tot de ver eeniging „Leiden" het woord te kunnen voeren. Spreker begon met „Leiden" te felici- teeren met haar terrein, wat er m alle opzichten keurig uitziet, spr. schetst in hartelijke woorden de sympathieke daad van Leiden om de Zwaluwen uit te noo- digen voor dezen wedstrijd en sprak den wensch uit, dat dit den grondslag moge vorme tot eene blijvende sympa thieke en sportieve verhouding tusschen beide leubs. Van het dichtverzamelde pu bliek verwacht spreker, ook in de toe komst in grooten getale op te komen, teneinde op die manier er toe mede te werken, dat de vereeniging^ .„Tril den", zoowel moreel als financieel ral hehooren tot een der sterkste vereenij- gingen van den D.H.V.B., ten einde op die manier mede te werken tot nog grooteren bloei der R.K. Sportheweging in het algemeen, maar in Leidon m 't bizonder. Hierna bood spreker namens de Zwaluwen een mooie bloemenmand aan, wat een spontaan applaus aan de aanwezigen ontlokte. Nadat de Voor zitter den spreker had bedankt Jfuipte de Geestelijk Adviseur onder ademloo- ze stilte de laatste doorgangs-versper- ring door, en het terrein was geopend. Onder leiding van een onder het pu bliek aanwezigen scheidsrechter, stelden de elftallen zich crp. Leiden heeft een invaller voor den linksbuiten. Zwaluwen heeft een invaller voor den keeper, een. invaller voor den linksbuiten en een voor den rechtsbinnen. Leiden wint den toss en laat den Geestelijken adviseur voor de Zwaluwen tegen den vrij sterken wind in aftrappen, voorloopig blijven de respectievelijke achterhoedes met verre trappen meester van het terrein. Al spoedig heeft Zwaluwen de leiding, wan neer de back van Leiden eenigszins te hard terugspeelt op den keeper, welke daar niet op had gerekend. Leiden komt daarna goed opzetten, maar van Stein en G. Mensing, welke laatste weder na een rustperiode van 6 maanden geleden, in de Zwaluwen is teruggekeerd, staan keurig te backen en weten voorloopig doelpunten te voor komen. Even voor rust maakt Leiden ge lijk, met een schot, welk de keep®1 op z'n rug in heè doel laat glippen. Direct hierna is het rusten. Na de thee hebben de Zwaluwen het voordeel van den wind, maar ook de achterhoede van Leiden is goed °P dreef en zuivert met verre trappen hot terrein. Het is een mooi gelijk opgaand spel. de Zwaluwen spelen enhousiast en zijn voor doel iets gevaarlijker, de Vrie3 en Balm zenden mooie schoten in, welke echter goed worden gestopt. Bij een free-kick sehiet de Vries in, maar het doelpunt wordt geheel juist weder ge annuleerd, wegens het ineens nemen, einde breekt aan met gelijken stand. Br wordt dan met 2 maal 7Vs minuut ver lengd, weder heeft Leiden het voordeel van den wind, maar de achter hoede van de Zwaluwen is niet te pas- eeeren. Na het doelverwisselen weten de Zwa luwen eindelijk de leiding weder te ne men, door een onhoudbaar schot van L. Balm, -, welke voorsprong tot het einde behouden bleef. De wedstrijd was er een van het goede soort en stond op hoog peil. De sterkste had gewonnem De Geestelijke adviseur reikte daarna den zilveren beker uit, welke na een hartelijk dankwoord van den voorzit ter van de Zwaluwen, door den cap tain van Zwaluwen in ontvangst werd ge nomen. De medaille welke was beschik baar gesteld voor de eorsts goal, werd heel sportief door de Zwaluwen aan Leiden afgestaan, aangezien de Zwalu wen zelve niet deze goal hadden ge maakt. i Bij gelegenheid van de groote In ternationale Missie week te Utrecht was o.m. een voetbalwedstrijd georganiseerd tusschen een elftal van den K. K- Utrechtschen Bond en een elftal van den Kreis Niederheim van Deutsche Jugendkraft. Het Utrechtsche elftal was als volgt samengesteld Doel: Th. v. d. Brink (L. V. V.); Achter: M. Huvenaers (P. V. C.); O. Leeuwenkamp (Albatros) Midden: Puthaaz (Volharding D.); G. J[S. D. O.); wortel (E. M. MO». Voor: .T, v. Eijten (S. D. O.); W. Hunnink (Volk. D.); C. v. Noossel (Voih. D.); Oh. Oampman (L. V. V.); W. v. Veenendaal (P. V. O.) Scheidsrechter was de heer Amkreutz, uit Chèvremont. De aftrap geschiedde door den neger bisschop van Kottayan in Travancore, Engelsck Indië, Z. D. H. Alex. Ghu- laparambil. De wedstrijd stond op zeer hoog peil en geregeld ging het spel gelijk op. Soms waren de Duitschers iets sterker en met rust hadden ze met 21 de leiding. Na rust doelpuntten deflTollande-rt toog v!er fiisaï, On 3e Duitschers twee keer, zoodat Hollaed met 5-4 won. De Duit-sche keeper begin een paar fouten. Het Utrechtsche elftal ont ving nu den zilveren Bokaal, door Be geer besehikbaar gesteld en elk der 22 spelers kreeg een draagmedaille. De Duitsche spelers en geleiders, o.w. Mgr. E. Mosterts, de algemeen voor zatter van Deutsche Jugendkraft, waren reeds Zaterdag in Utrecht aangekomen. Zij brachten Zondagmorgen een bezoek aan Doorn en werden door den Duit- schen Kroonprins ontvangen. VOETBAL-UITSLAGEN. Hamburg N. DuitschlandN. Neder land 50. Utrecht: NederlandDuitschland 54 Westelijke afdeeling. Ie klasse. R'dam Sparta—H.V.V. 20. Utrecht: U.V.V.—Haarlem 3—1. A'dam Blauw-WitFeyenoord 72. Haarlem: R.C.H.Ajax 11. DordrechtD.F.C.Quick 41. Den Haag: H.B.S.—V.O.C. 2—0. Overgangsklasse. IJmuiden StormvogelsS.V.V. 20. A'dam V.V.A.'t Gooi 33. Zaandam Z.F.C.—Spartaan 14. Den Haag: A.D.O.—H.F.C. 1—2. Reserve le klasse. A A'dam: Ajax II—BI. Wit II 2—4. Spartaan II—Hilversum 1144. Haarlem: H.F.C. II—Z.F.C. II 1—0. Haarlem IIV.V.A. II 33. B Feyenoord IISparta II 20 Schiedam S.V.V. II—H.D.S. II 2—1. 2e klasse. E.D.O.—A.F.C. 2—1. Alkmaria Victr.Z.V.V. A Haarlem Alkmaar 2—2. ZandvoortZandvoortW.F.C. 21. A'dam HortusHollandia 25. Wormerveer Q.S.C.Schoten 02. B Hilversum - VictoriaZeis.t 02. Leiden: A.S.C.—Donar 21. A'dam D.E.C.D.O.S. 2—0. C R'dam C.V.V.Lugdunum 11. Schiedam: H.D.V.S.—Unitas 1—0. 3e kiasse. A A'dam S.D.W.Assendelft 41. Koog a/d. Zaan K.F.C.Helder 61. B Oostzaan O.S.V.West Frisia 20. A'dam: Swift—D.W.V. 4—0. C Bl'daalBloemendaal—V.S.V. 0—2. E A'dam O.D.E.Laren 51. UtrechtKampongSt. Voorwaarts 8—1. Den Haag: V.I.O.S.Alphen 11. G R'dam TransvaliaV.F.C. 54. H R'dam NeptunusSaturnus 50. Reserve 2e klasse. A Zaandam Z.V.V. IID.E.C. II 04. A'dam: Bl.-Wit III—A.F.C. III 2—0. Wormerveer: W.F.C. II—Amstel II 5—1. B A'dam Ajax IIIVriendensch. II 15—1. A.F.C. II—Victoria II 2—1. C Den Haag Quick II—R.G.H. II 1—1. H.B.SJ III—E.D.O. II 2—1 D UtrechtHercules II—U.V.V. II 1—4. E Den Haag B.M.T. II—D.H.C. II1—2. Oostelijke afdeeling. le klasse. Nijmegen QuickGo Ahead 11. Deventer: U.D.Hengelo 10. Zuidelijke afdeeling. le klasse. R. C .H.: Radsma Kuyt Hazevoet Geutskens, Nieuwenhuis, Krom, Koning, v. Dam, Roclfsema, Nachtegeller, Boekelaar Ajax: Bawalda Addeiks, Broekman, Del.sen, Hamel de Kruyf, J. Pelser Hordijk, Couton, F. Pelzer, de Boer. R.C H. trapt tegen regen en wint af, Ajax neemt het leder over en trekt onmiddellijk ten aanval. Direct volgen al twee corners op het R.C.H.-doel, die echter weggewerkt worden. Het samenspel bij Ajax is verbluf fend snel en de achterhoede van R.C.H. heeft handen vol werk. Een onverwacht snelle uitval van R.C.H. wordt niiet vol doende afgewerkt. Roclfsema schiet van te grooten afstand, de bal gaat naast. Nog een paar goede aanvallen van R.C.H. die door talmen verloren gaan. Dan neemt Ajax weer het spel in handen en bestookt geweldig het R.C.H.-doel. Broekman en Addiks schieten eenige malen over en naast, terwijl Radsma ook niet thuis geeft. Na een goeden Ajax-aanval krijgt Broekman den bal van rechts toegespeeld en geeft met een keurig schot zijn club de leiding. Een zéér mooi doelpunt. Er is pas 13 min. gespeeld en vele R.C.H.-harten zullen on stuimig geklopt hebben. Ajax blijft voor loopig in den aanval R.C.H. verdedigt echter hardnekkig en langzamerhand komt dan ook het elftal er beter in. Roel schiet eenmaal goed in, terwijl vlak daarop Dou- we Radsma een hard schot van Addiks stopt. Koning schiet dan ook eenmaal goed in, terwijl Boekelaar door te scherp voor zetten éénige kans verloren doet gaan. Toch blijft R.C.H. goed partij geven en als Roelfsema den bal van Nieuwenhuis goed krijgt toegespeeld, lost hij loopende tusschen Couton en Pelser op grooten af stand een schot, dat de Boer te machtig blijkt. Na 20 min. is de stand 11. De strijd wordt daardoor vinniger en aan weerszijden wordt zeer snel gespeeld. Een scrimmage voor het Ajax-doel levert niets op; de bal verhuist weer naar de voorhoede. Broekman, die geweldig op schot is, schiet hard in, doch Radsma stopt. Even tater schiet van Dam over. Het spel is thans goed verdeeld. Roelfse ma loopt eenige malen goed door en brengt het Ajax-doel daardoor in gevaar. Vlak na elkaar krijgt Ajax tweemaal een vrijen trap te nemen wegens ongeoorloofd spel, die echter ook geen resultaat opleveren. Nadat dan nog eenmaal een goede aanval van Ajax door offside verloren gaat blaast v. Zwieteren rusten. De regen is intusschen opgehouden en 't verblijf in de open lucht is daardoor een beetje aangenamer. Om 3.10 laat v. Zwieteren weer begin nen en thans heeft R.C.H. het voordeel van den wind. De thee blijkt bovendien een gunstige uitwerking gehad te hebben, al thans op R.C.H., want onstuimig vallen Eindhoven Philips S.V.N.A.C. 13. de Haarlemmers aan. Herhaaldelijk breken ze door en het is thans de roodwitte-ach- Noordelijke afdeeling. le klasse. Leeuwarden FrieslandUpright 40. Winschoten W.V.V.Veendam 30. Westelijke le klasse. R.C.H. 3 1 2 7—5 4 Ajax 2 1 1 5—1 3. H.B.S. 1 1 2—0 2 Sparta 1 1 2—0 2 U.V.V. 1 1 3—1 2 Blauw-Wit 2 1 1 7—6 2 D.F.C. 2 1 1 6—5 2 V.O.C. 2 1 1 2—4 1 Haarlem 1 1 1—3 H.V.V. 1 1 0—2 Quick 1 1 1—4 Feijenoord 1 1 2—7 Overgangsklasse. Stormvogels 2 2 5—1 4 Spartaan 1 1 4—1 2 Excelsior 1 1 2—1 2 H.F.C. 1 1 2—1 2 Hilversum 1 1 2—2 1 O.D.S. 1 1 2—2 1 V.V.A. 1 1 3—3 1 't Gooi 2 1 1 4—6 1 A.D.O. 1 1 1—2 S.V.V. 1 1 0—2 Z.F.C. 2 2 2—6 Oostelijke eerste klasse. Go Ahaed 2 1 1 5—1 3 Heracles 2 1 1 4—1 3 U.D. 2 1 1 3—1 3 Quick (N.) 3 Quick (N.) 3 1 1 1 4—3 3 Z.A.C. 1 1 4—1 2 Enschedé 1 1 2—1 2 Hengelo 2 1 1 1—1 2 Be Quick 1 1 0—2 Ensch. Boys 1 1 0—4 Theole 3 3 1—8 Noordelijke eerste klasse. Friesland 3 1 1 1 9—6 3 Achilles 2 1 1 6—2 2 Frisia 1 1 5—4 2 Velocitas 1 1 2—1 2 W.V.V. 2 1 1 3—5 2 Veendam 2 1 1 1—4 1 Uprught 1 1 0—4 Alcides 2* Alcides 2 verliesp. w. n. o. De Racing heeft zich gisteren tegen Ajax goed gehouden en wederom getoond over een flinke combinatie te beschikken, die het nog menigen tegenstander lastig zal maken. ij Hoewel het begin niet bijster geruststel lend was! Ajax trad in de eerste 20 minu ten overdonderend op, later raakte R.C.H. er ook beter in; er werd goed voetbal te zien gegeven. Vooral na rust speelden de blauw-zwarten uitstekend en het is wel jammer dat zij in die periode geen goaltje wisten te maken, wat zij o.i. volkomen ver dienden. Wel werd nog een tweede doel punt gemaakt, doch scheidsrechter v. Zwie teren floot op datzelfde moment het eind signaal. wat ons juist eenige seconden te vroeg leek. Hoe het zij, de uitslag is 11. R.C.H. heeft een kostbaar puntje binnen en zal daar wel mee tevreden zijn. Het weer was niet bijster gunstig, den geheelen morgen had het al gestadig ge regend; het terrein bleek echter uitstekend te bespelen, zoodat ondanks het aanhou dende regenbuitje scheidsrechter van Zwie teren om 2.10 uur de volgende elftallen laat opstellen; 'v terhoede die handen vol werk heeft. Toch ontstaat in die periode een gevaarlijk mo mentje voor het R.C.H.-doel als een cor ner juist tegen de bovenlat wordt aange- kopt, terwijl kort daarop Radsma een hoog schot schitterend stopt. Tot aller ver bazing ontgaat het den scheidsrechter dat Couton in het strafschopgebied den bal met de hand bewerkt. R.C.H. is thans meest aanvallend en verdient in deze periode bepaald een doelpunt. Twee kansen gaan dan weer verloren wegens offside, terwijl ook een corner niet het gewenschte resul taat oplevert. Boekelaar speelt thans veel beier dan voor rust en plaatst eenige ma len den bal voor het Ajax-doel. F. Pel ser speelt echter schitterend en onder schept menigen aanval. Intusschen zit na tuurlijk de Ajax-voorhoede ook niet stil en probeert op haar beurt nog eens Radsma te verschalken. Radsma moet dan weer eenige malen handelend optreden, hetgeen hem zeer goed afgaat. Ook de Boer geeft niet thuis als Boekelaar zuiver inschiet. R.C.H. blijft in de meerderheid en komt nog herhaaldelijk gevaarlijk dicht voor de Boer. Toch weet Ajax nog een corner te forceeren die Krom echter onschadelijk maakt. Dan nog een snelle uitval van de Racing, v. Dam krijgt in moeilijke positie den bal toegespeeld, maakt zich keurig vrij en juist op het moment dat hij het tweede doelpunt maakt fluit v. Zwieteren tijd en zijn de puntjes dus broederlijk verdeeld. Uit het publiek, dat ook gedurende den wedstrijd al meerdere malen op onaange name manier zijn misnoegen had te ken nen gegeven over de Jeidiing van den scheidsrechter, stijgen kreten van protest op. Een groote massa verzamelt zich voor bet kleedhuis. Men wil weten hoe de uit slag is, of R.C.H. zal protesteeren. Met goede woorden worden allen tenslotte ge loodst en behoort deze wedstrijd weer tot hel verleden. Aan het publiek zouden we dezen raad willen geven: Laat u niet meer verleiden, om uw goed- of afkeuringen, aan den scheidsrechter in de eerste plaats, aan spe lers van eigen- of tegenpartij, in de tweede plaats zoo tuide te uiten! Bedenk, dat ten slotte de thuisspelende club daarvan de meeste narigheid ondervindt, wat toch niet in de bedoeling zal liggen. Bovendien zal het tot resultaat hebben dat men het de scheidsrechters zoo onaangenaam maakt dat zij er hun aan baantje aan geven, in een periode waarin aan goede scheids rechters groote behoefte is. Intusschen speelde R.C.H. een goeden wedstrijd en laat het zich aanzien dat zij zich wel zal weten te handhaven dit jaar. Ajax, dat door zijn groote overwinning van verleden week op Blauw-Wit natuur lijk sterk favoriet was, speelde ook uitste kend, hoewel de voorhoede zoo goed als die in het veld ook speelde, toch ook niet buitengewoon schotvaardig bleek. Daar wij van dezen wedstrijd geen ver slag ontvingen, moeten wij volstaan met hetgeen de Courant er over schrijft: De U. V. V., die door den volksmond reeds gedoodverfd was, om het volgend jaar in een lagere klas uit te komen, heeft verrast, niet alleen door de keurige over winning door haar op de roodbroeken be haald, maar in de allereerste plaats door de solide wijze waarop zij er in slaagde de overwinning te bewerkstelligen. Het regende hard toen er begonnen werd en het veld was bijzonder glad en zwa®r, waardoor de veel lichtere Utrechtenaren in s£et .voordgel waren. Haarlem was direct aanvaÏÏenïï, fifaaf Toen V. V. zIcK Ka3 losgewerkt, bleek haar voorhoede, met den oudsten Buitenweg aan het hoofd, verreweg het gevaarlijkst. Tien minuten na het begin, had deze speler, die stukken beter speelde dan hij in tijden heeft ge daan, reeds succes door een goeden voor zet van den nieuwen linksbuiten in een doelpunt om te zetten. Haarlem maakte nog voor de rust gelijk uit een strafschop, die wegens een overtreding van Rumbrink werd toegekend. Na de pauze, die met ge lijken stand inging, faalde Houtkooper voor doel, waarna W. Buitenweg ten twee den male Angenent passeert. Nadat v. Doorn van U. V. V., die er totaal niets van terecht bracht, een fraaie kans had gemist, loste W. Buitenweg, kort voor het einde, van verren afstand, een hard schot dat Ange- nent totaal verrastte. U. V. V. won erf 3—1. Met een welverdiende overwinning rijn de Haarlemmers uit den Haag terug gekeerd en hebben alzoe het seizoen goed ingezet. Na een bloemenhulde van A. D. O. bij gelegenheid van opening van bun nieuw terrein, -zien wij de volgende elf tallen zich opstellen v. Brussel v. Es de Jong v. Leersum Vloos Philips©. Koot de Graaf Tap Sr. Ta<p Jr. Wintt- kamp. Bouvy v. Beekum de Koning Mizeru» Coh. Tervaert. E. Keydon Kuijpers W. Eeydon Verweij Kervel v. d. Meuten. Leiding berust bij den heer Komijn, Al dadelijk ondernemen de Haarlem mers een vluggen aanval, doch deze loopt op niets uit. Het veld is vrij glad, hetgeen noga] afbreuk aan bet spel doet. Bij A. D. O. is de aanval individu eel goed spel, doch er is weinig verband. Bij de Haarlemmers dreigt 't grootste ge vaar van links. Bouvy geeft enkele goede voorzetten, doch de binnenspelers weten deze niet ffe benutten. Als de Koning eens goed doorzet weet hij kort voor doel den bal aan v. Beekum voor de voeten te plaatsen, die met weinig moeite kan doelpunten (1—0). Een tijd lang wegen de partijen nu goed tegen elkaar op. Langzaam maar zeker komt H. F. O. echter weer in de meerderheid. Als H. F. O. een hoekschop te nemen krijgt, weet Bouvy dezen met een kopbal te benutten (20). A. D. O. werkt hard, doch veel ver der dan de beide backs brengen zij het niet. Vooral Verweij is goed op dreef. Rust komt met 20 voor H. E. CL Vrij spoedig wordt weer begonnen, nu neemt een A. D. O. bet spel in handen doch zonder succes. Aan beide rijden vlugge aanvallen, die door de diverse verdedigingen onder schept worden. Ook Tervaert ruilt met E. Reydan van plaats, hetgeen al geen verbetering blijkt. De Haarlemmers hebben met eenige schoten niet veel geluk. A. D. O. mist intusschen een mooie kans. Er zal nog kort te speten zijn als eindelijk A.D.O.' sucoes heeft door toedoen van Witkam pen. O.i. had Vervel dit punt wel kunnen voorkomen (21). Een vinnige strijd nu; aan den eenen kant ter hand having van den voorsprong, aan den anderen kant voor den gelijkmaker, 't blijft echter 21, hetgeen ook de ver houding vrij goed weergeeft. Bij de Haarlemmers, waar het elftal in rijn geheel wel voldeed, viel vooral op v. d. Meuten, Verwey en Miezeruak, Onder scheidsrechter Versteeg-Meule- mans stellen de volgende elftallen zich «pi A. F. C. De Leeuw, Vis, v. Nek, Huyer, Kamp, Asscherman, Kluke, Noordendorp, Bos Streugel, De Vilder. E. D. O.: Vastbinder, Peruhel, C. v. d. Sturk, Tane* Steffens, C. v. d. Laan, S. v. d. Laan, Peruhel, Boeré, Sparreboom, De Kiefte. Edo mist dus J. v. d. Laan, maar heeft Peruhel weer in de gelederen. Edo raadt goed en A. F. C. trapt af. Het spel is nog eenigszins weifelend. De Edo-rechterhoede is er nog niet in. A, F. C. weet er echter geen gebruik van te maken. Dan gaat het beter en A. F. C. krijgt een corner te nemen, welke echter achter gaat. Dan komen de rood-zwarten opzetten en gaan op het A. F. C.-doel af. Steffens gaat er van door, plaatst naar Tanes, het schot weet de A. F. C.-doelman echter corner te werken. Deze levert niets op. De bal komt weer bij de Edo- voorhoede en is slechts door een corner met A. F. C. te redden. Tanes schiet deze echter rakelings naast. Dan gaat A. FC. er van door, doch Noordenbosch schiet ver naast. Talrijker worden de aanvallen van Edo, totdat eindelijk het verwachte doelpunt komt. Polly krijgt den bal van Steffens, passeert de backs en schiet zui ver in. (10.) „The Reds" doen al hun best, de achter hoede van E. D. O. te passeeren, maar als het enkelen heeren lukt, is hun schieten zoo slecht, de De Kiefte slechts een enkelen bal te verwerken krijgt. Ook E. D. O. weet niet meer te scoren en met 10 wordt gedraaid. Na rust gaat A. F. C. er van door, maar het schot gaat over. Dan komt E. D. O., hoewel steeds in de meer derheid, zoo sterk opzetten, dat A. F. C. al haar krachten in moet spannen om de talrijke aanvallen af te slaan. Edo heeft niet over pech te klagen, als Tanes den keeper den bal uit de handen loopt en Chris over het ledige doel heenschiet. Als het A. F. C.doel nog eenige malen ter nau- wernood aan een doorboring ontsnapt is, weet Polly op kalme, maar zekere wijze ten tweeden male bet A, F. C.-doel te doorboren (2—0). Dan komt A. F- C. weer eenigszins los. maar de achterhoede, met Sparreboom aan het hoofd, slaat alle aan vallen af. De Edo-aanvallen zijn verder eveneens tevergeefs. De Leeuw geholpen door Fortuna weet verder onheil le voor komen. Nog zijn vijf minuien te spelen. A. F. C. krijgt een corner te nemen. Deze, goed geplaatst, komt op het hoofd van Kreu- gel en het is 21. Nu wil A .F. C. een ge lijk spel forceeren en wil thans met stevig spel probeeren de achterhoede te pas seeren. Onder groote spanning komt ech ter het einde en zoo heeft Edo twee kost bare punten binnen. A. F. C. g»f uitste kend partij, doch De Vilder, waar men groote verwachting van bad, viel tegen. Bij Edo werkten allen hard. De nieuwe uiterst-links Vastbinder gaf verschillende goede voorzetten, doch scheen nog eenigs zins met zenuwen te kampen te hebben. De volgende week komt Q. S. C. Kom aan roodzwarten, die moet weer twee punten worden! V"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 5