LEVENSDURF DE KLOVE Gsmssnfëraaö. Een Zang- en Muziekfeest van Haarlemsche Vereenigingen. Brandje. „Herwonnen Levenskracht." VAN ONS KANTONGERECHT., Drankweer-Tentoonstelling. De Rott. Handels- en Landbouw- bank. Personalia. Pater Bertrandus O.F.M. f. R. K. V. V. „Victrix". Gevonden voorwerpen. (Vervolg.) De heer GROENENDAAL deed het voorstel dat het gemeentebestuur van Haarlem zich met Gedep. Staten in verbin- thrg zal stellen om voor de Schaepanan- straat een oplossing te krijgen. Dit voorstel werd door B. en W. overgenomen. De heer E. Bogtstra heeft een eervol ontslag gevraagd als leeraait aan de avond school voor handelsonderwijs. Wordt verleend. B. en W. stellen voor de balans met verlies- en winstrekening aangaande de 41 eensgezins-aifoeildlerswoningen aan de Emo- stra.it en de Damiatestraat van de woning- bouwvereeniging St. Bavo goed te keuren. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor om ingevolge het bepaalde bij de art. 10.4, 15.3 en 75 der Bouwverordening, over te gaan tot de vast stelling van voorgeveUijnen en achterroodlij- nen voor de gronden gelegen ten zuiden van de Kleverlaan. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor aan L. Klaassen en A. T. Koeleveld voor den bouw van twee werkplaatsen op een terrein aan de Molenaerstraat vrijstelling te verleenen van het bepaalde bij art. 10.2 a der Bouwver ordening. Goedgekeurd. Heffen van belasting. B. en W. stellen voot opnieuw vast te stellen de verordeningen op da heffing eener straatbelasting en plaatselijke inkom stenbelasting. B. en W. stellen voor het le supple- toire kohier van de zakelijke belasting op het bedrijf, belastingjaar^ 1921, vast te stellen tot een bedrag van f 23.226. De heer POPPE zou willen vragen nu hier twee belastingen worden vastgesteld of hier ook evenals 't vorige jaar de noodige soepelheid wordt betracht bij de invorde ring. De heer BOMANS zegt bij de inning der straatbelasting alle mogelijke consideratie toe te willen staan waar de schuld van laat indienen der biljetten niet ligt bij de belastingbetalers maar bij de adminlstratie. Voor de anderebeJastingen kan spr. geen enkele toezegging doen. Daarna wordt het voorstel aangenomen. Credieien. Over het voorstel van B. en W. om ter hunner beschikking een crediet van 150.960 ten hoogste tot stichting eener R. K. school voor gewoon lager onderwijs in de Antoniestraat is nader ingewonnen het advies van de commissie van bijstand in 15et beheer der openbare werken. De commissie adviseerde dat het bestuur van de school het verschil tusschen de tegenwoordige kosten en die, welk zouden moeien worden gemaakt voor de stichting eener school op „maagdelijk terrein" (voor zijn rekening zaïl nemen. Het bestuur is daartoe bereid, waar door het gevraagde crediet ad 150.960 kan verminderd worden met f 8900. In dien zin wijzigen B. en W. hun voorstel. B. en W. doen den raad een voorstel tot toekenning van de bijdrage, bedoeld in art. 102 der L. O. wet 1920 aan eenige bijzondere scholen voo< vervolgonderwijs over 1921 tot een totaal bedrag van f 929.06 K. Goedgekeurd. Schade Anthoniestraat. De heer GERRITSZ verzocht er op aan <e dringen dat de aanbesteding plaats heeft in het openbaar, niet onderhands en niet onder een bepaalde categorie. Er is alle aanleiding om in dezen tijd van prijsdalin gen de concurrentie alle vrijheid te laten. De heer BRUCH zegde toee, dat B. en W. zulten overwegen daarop aam te drin gen, hoewel zij die verplichting niet impe ratief kunnen opleggen. De heer PEPER verzocht aanteekening dat hij tegen het voorstel is. Het voorstel wordt aangenomen. Lager Onderwijswet. B. en W. stellen voor, over het Jaar 1920, ingevolge art. 100 der Lager Onder wijswet 1920, toe Ie kennen aan: a. het Bestuur der bijzondere lagere school aan het Groot Heiigand 10 eene ver goeding van 4512.49 b. aan het bestuur der bijzondere a- gere schoo aan de Ripperdastraat 13a, eene vergoeding van f 5200. Goedgekeurd. Hooger Beroep. B. en W. stellen voor bij de Koningin in hooger beroep te gaan van het besluit van Ged. Staten, waarbij het raadsbesluit is vernietigd om geen gelden toe te staan voor de verandering der inrichting van de bijzon dere lagere scholen aam de Bakenesser- gracbt en Antcwnestraat. Goedgekeurd. R.-K. Leeszaal. Het bestuur der R.-K. Openbare Lees zaal en Bibliotheek verzoekt den raad het subsidie over 1923 te verhoogen van 2000 tot 4500, over 1923 een subaidie van 4500 toe te kennen, terwijl tevens toe stemming gevraagd wordt, de contributie- gelden van f 1.50 op 2.50 per jaar te mogen brengen. B. en W. stellen voor op het eerste ver zoek afwijzend te beschikken, het 2de te behandelen bij de begrooting voor 1923 en het derde in te willigen. Het voorstel van B. en W. werd zonder eenige discussie aangenomen. Werken in het belang der V olksgezondheid. Bij de behandeling van de gemeentebe- grooting voor 1922 werd de wenschelijk- heid uitgesproken, dat B. en W. pogingen zouden aanwenden om meer eenheid te brengen in de wijze van weraea der ver schillende vereenigingen, werkzaam op het terrein der volksgezondheid, welke door de gemeente geldelijk worden gesteund. Bij nadere overweging van dit vraagpunt zijn B. en W. tot de overtuiging gekomen, dat inderdaad zoowel uit een oogpunt van financieel belang voor de gemeente, als met betrekking tot de resultaten naar welke de vereenigingen streven, meerdere eenheid en samenwerking geboden is. Dit nu lijkt B. en W. le bereiken, zoo van gemeentewege iemand, die op dat ge bied geacht kan worden deskundig te zijn, zitting heeft in de onderscheidene besturen der vereenigingen, teneinde, bekend met de algemeene werkwijze en bemoeiingen der vereenigingen, onnoodig en dubbel werk te voorkomen. B. en W. stellen dan ook voor in begin sel te besluiten om bij het verleenen van subsidies uit de gemeentekas aan bedoelde vereenigingen de voorwaarde te stellen, dat iemand van gemeentewege, daartoe aan te wijzen door B. en W., zitting heeft in het bestuur, met adviseerende bevoegd heid en recht tot bijwoning van alle verga deringen. Het stellen van de formeele vodrwaarde voor elke, daarvoor in aanmerking komen de vereeniging kan geschieden bij het be sluit tot het verleenen van subsidie dat jaarlijks bij de behandeling .van de ge- meentebegrooting wordt vastgesteld. Tenslotte deelen B. en W. mede te heb ben getracht aan te sturen op eene fusie van de Vereeniging door Huisvlijt, de Toynbeevereeniging en de Afd. Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging tot be vordering van het Onderwijs in handenar beid. Dit heeft tot geen resultaat geleid. Goedgekeurd. Vleeschkeuring. B. en W. stellen voor hen te machtigen •«net zie jtemeenie .Zaadvoort en Jichoten Oorspronkelijke roman d. H. B. v. D. Sande Prijs gebonden f 4.50, franco p. p. f 4.75 Prijs gebrocheerd f 3.—, franco p. p. f 3.25 Roman van denzelfden populairen schrijver Prijs gebrocheerd f 2.25, franco p. f 2.50 Verkrijgbaar bij den boekhandel en bij de N.V. DRUKKERIJ „DESPAARNESTAD Nassaulaan 49, HAARLEM. overeenkomsten aan te gaan tot aanslui ting van die gemeenten bij den keurings dienst van vee en vleesch der gemeente Haarlem en voorts met de gemeenten Spaarndam, Haarlemmermeer en Heem stede, Bloemendaal en Bennebroek derge lijke overeenkomsten te sluiten, wanneer met deze gemeenten overeenstemming zal zijn bereikt. Goedgekeurd. Het maken van cigarillos voor de Spaansche regie. B. en \V. deelen den raad mede, dat het hun gewenscht voorkomt op de voor waarden daarvoor door den minister van arbeid gesteld in deze gemeente wonende werklooze sigarenmakers te werk te stel len aan de vervaardiging van cigarillos voor de Spaansche regie. Na eenige discussie werd dat voorstel goedgekeurd. Winkelsluiting. De commissie tot het ontwerpen en her zien van strafverordeningen biedt den raad een voorstel aan om tot wijziging jier ver ordening op de winkelsluiting, waarbij wordt bepaald, dat winkels in het z.g. klein-heerenconfectiebedrijf gesloten moe ten zijn op Zondagen en daarmede gelijk staande dagen. Goedgekeurd. Algemeer.e Politieverordening. B. en W. geven in overweging de Oommissie, bedoeld in art. 166 der Gemeentewet, uit te noodigen een voor stel te ontwerpen en in te dienen, waar bij art. 105 bis der Algemeene Politie verordening wordt gewijzigd in dier voege, dat de verbodsbepaling sub le. van gemeld artikel niet van toepassing is op een lokaliteit of lokaliteiten, ten aanzien waarvan B. en W. hebben be paald, dat daarin als hoofdberoep een ander bedrijf wordt uitgeoefend, of wel wordt aangemerkt als gelegenheid, welke naar haar bestemming op bepaalde uren van den dag mede voor personen be neden 16 jaren is geopend. De heer GROENENDAAL vraagt hoe veel personen nog onder deze bepaling vallen. De VOORZITTER weet dit niet. De heer GROENENDDAAL vraagt aanhouding om nader ingelicht te wor den. Eenige discussie volgt. De heer POPPE memt dat er geen aanleiding is voor dit verzoek, want de eischen waaraan een verlofzaak moet voldoen, is geregeld in Koninklijke Be sluiten van 1908 en 1912. Spr. kan dus niet inzien dat deze wijziging noo- dig is. Spr. is onvoldoende ingelicht en wil daarom de behandeling aanhouden voor nadere inlichtingen. Lunchrooms voldoen alle aan de vereischten in de wet gesteld. De heer VAN LIEMT verdedigt di recte behandeling van het voorstel en aanneming van dit voorstel. De winke liers volkomen terecht Wijziging van de bepalingen. De heer SLINGENBERG zet uiteen hoe dwaas de toestand is. Om te vol doen aan de drankwet, om vergunning te krijgen voor de Lunchrooms moet aan een bepaalde ruimte worden vol daan. Daarom wordt er een deel van den winkel bijgenomen. Nu is het voor gekomen dat bet dochterje van den verlofhouder werd afgehaald om naar school te gaan door een vriendinnetje. Det vriendinnetje werd bekeurd omdat het nog niet 16 jaar oud zijnde, in een locaal kwam, waarop de Drank wet van toepassing was. De heer POPPEDan haul de ban kethakker zeker een afspraak gemaakt met de politie. Geroep: Dat is een schandelijke veron derstelling. De h«er SLINGENBERG: Als er sprake wa3 van een afspraak. Am kwam die zeker niet van de zijde van den verlofhouder, want dat was zijn voor deel niet. Weet gij wel dat wanneer een verlofhouder tweemaal veroordeeld is, hij zijn vergunning kwijt raakt? ■De heer POPPE: Dan moet er ge protesteerd worden bij den onmiddellij- ken chef van dezen polltie-agent, want dat is geen toepassing van de Drank wet. De Commissaris van Politie moet zijn menschen beter instrueeren. De heer v. d. KAMP: Dat doet hij nu juist niet. De heer POPPE: Dan moet ingegre pen worden. De heer SLINGENBERG: B. en W. kunnen aan de toepassing der wet niets doen. Die ligt geheel bij de politie en en den Officier van Justitie en nu kunnen B. en W. wel dit zeggen dat zij in 't geheel niet tevreden zijn over de wijze waarop de Drankwet hier wordt gehandhaafd door de politie. In het college van B. en W. is dezer da gen een geval besproken dat waarlijk de spuigaten uitloopt De heer BRUCH: Het is bekend dat in plaatsen waar een commissaris van politie is de burgemeester geen hulp officier van Justitie is, maar die taak is overgelaten aan den Commissaris v, Politie. Den burgemeester treft in de zen dus geen verwijt. Een voorstel-Groenendaal om het voor stel aan te houden, werd verworpen met 18 stemmen. ^Daarna werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 4 stemmen tegen. Spaarndammerweg. B. en W- stellen voor hen te mach tigen om voor zooveel de rechten der gemeente Haarlem betreft, aan het ge meentebestuur van Schoten vergunning «e vfrleenena. voor het dempen van 142 M. sloot langs de Spaarndamsche weg liggende langs de perceelen ka dastraal bekend gemeente Schoten Sectie B nos. 411, 4787 en 4100 b. voor het leggen van een duiker door den Spaam- damschen weg; e. voor het wijzigen van den wegaanleg van den Spaarndamschen weg over eene lengte van 142 Ml en het leggen van riolen in dien weg. Goedgekeurd. De heer GERRITSZ doet na een uitvoe rige uiteenzetting betreffende de motieven, die hem 'daartoe brengen het voorstel om dit voorstel aan te houden en het bestuur der vereeniging uit te noodigen, met de oude plannen te kojnen omtrent de wacht kamer voor vrouwen en mannen en een rijwielbewaarplaats. De heeren VAN OMMEREN en BOES meenen dat uitstel niet noodig is. Wat de heer Gerritsz bereiken wil is een kleinig heid en men kan tevreden zijn met de toe zegging van B. en W. dat zij in overleg zul len treden met den architect om dit te be reiken. Een discussie werd gevoerd over de wen- schelijkheid vrouwen en mannen tezelfder tijd te laten baden. Mevr. WILLEKES MACDONALD ont raadde dat, omdat vrouwen beter gelegen heid hebben te baden op uren dat Zij wil len dan mannen. Daarom worden de laat ste dagen der week alleen gereserveerd voor mannen. Het voorstel van den heer GERRITSZ om de behandeling van dit voorstel uit le stel len werd verworpen met 20 stemmen tegen. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Personalia. B. en W. stellen voor den heer J. Mul der over te plaatsen als onderwijzer van school no. 12 naar school no. 7. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor den heer J. Pan man, onderwijzer aan school no. 12 met ingang van 1 October 1922 over te plaat sen als onderwijzer aan school no. 11. Benoemingen. Tot lid van de Commissie van plaatse lijk toezicht op het onderwijs werd be noemd de heer J. Jansen. Tot tijdelijk onderwijzend personeel de Vervolgcursussen nrs. 1 en 2, voor het tijdvak 1 Sept. 19221 Sept. 1923: A. Vervolgcursus no. 1: le H. A. van Heuen. J. D. Boes en D. Peereboom; 2e. M. H. Veldheer en C. J. Jenny Weijerman. B. Vervolgcursus no. 2: le W. W. Weide en J. Schroever; 2e. Mw. de Wed. H. L. E. Uitermarkt-Hulshoff, mej. J. van Gelder, J. E. E. Bekker, S. M. Hulshoff en Mw. E. W. P. Troll-van Schaik. Tot tijdelijk onderwijzend persaneel aan de Vervolgcursussen nrs. 3 en 4 voor het tijdvak 1 Sept.1922—1 Sept. 1923: A. Vervolgcursus no. 3: H. Paul en A. A..Bloem; B. Vervolgcursus no. 4: D. de Boer en G. Brouwer. Tot onderwijzeres aan scholen nr. 6 en 30: School no. 6: Mevr. wed. J. Dicke-Jan- sen; School no. 30: mej. A. M. Brinkman. Aan scholen nrs. 17 en 18 werden be noemd: School no. 17: Mevr. wed. J. de Jonge- Snieder; school no. 18, onderwijzeres: mevr. A. M. ter Horst-Jongkees; school no. 18, onderwijzer: de heer J. K. J. S. Apell. Rondvraag. De heer Mr. BRUCH deelt mede, dat dc stukken, antwoord gevende op de vragen van den heer Groeneveld omtrent hét uit reiken van diploma's door het school- hood aan het KI Heiligland, ter inzage hebben gelegen. Spr. meent, dat daarmede deze zaak is gesloten. De heer GROENEVELD zegt dank, voor de wijze, waarop deze zaak behandeld is. De heer KLEIN doet vragen omtrent de school aan het Florapark en verzocht aan het college te willen mededeelen of het waar is, dat de school van den heer Van der Wilk reeds naar het Florapark is over geplaatst en zoo dit inderdaad het geval mocht zijn of B. en W. hun toestemming hebben gegeven voor de verbouwing van het betrekkelijke perceel? Zoo er geen toestemming voor werd ver leend; is als gevolg daarvan proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding van de „Bouwverordening"? En ten slotte achten ook B. en W. het gewenscht den heer Minister van Onderwijs met deze handelwijze van het Schoolbe stuur in kennis te stellen, daar men op de beslissingen is vooruit geloopen en den Raad negeert? Uitvoerig lichtte de vragensteller de vragen toe. De heer SLINGENBERG antwoordde op de twee eerste vragen bevestigend. Op vraag 3 antwoordt spr. ook ontkennend, want, volgens B. en W., kan het 't gemeen tebestuur koud laten of iemand of een bestuur een villa betrekt voor het geven van onderwijs. Het gemeentebestuur staat daarbuiten. Het is B. en W. ten oore ge komen dat de inspectie van het onderwijs dit gebouw als noodmaatregel heeft goed gekeurd. De school had geen onderdak. Op vraag 4 meent spr. ook ontkennend te moeten antwoorden. Het feit van het be trekken der school prejudicieert niets. De heer KLEIN meent, dat het school bestuur met deze handelwijze niet veel sympathie in Den Haag zal vinden en het protest van het gemeentebestuur heel wat sterker is komen te staan. De heer REINALDA onderschrijft ten deele het betoog van den heer Klein. Beter had spr. het gevonden als het schoolbestuur tijdelijk in een ander ge bouw onderwijs had gegeven b. v. in de school aan het Keizerrijk. De heer WOLZAK betoogt, dat toestem ming tot het installeeren dier school in het Florapark had moeten worden geweigerd, op grond van het feit, dat op die terreinen erfdienstbaarheid ligt, zoodat die gebou wen daar alleen voor villa mogen wer den ingericht. De WETHOUDERS zullen daarnaar een onderzoek instellen. De heer KUENEN deelt mede, dat hij niet aanwezig kon zijn bij de behandeling van het punt der R.-K. Openbare Leeszaal. Dat spijt hem, want hij kan zich niet ver eenigen met het besluit, dat genomen is. Hij deelt mede, dat hij in de volgende ver gadering met een voorstel zal komen betreffende de R.-K. Leeszaal. Hij wijst nog op het aantal bezoeken en uitgeleende boeken der R.-K. Leeszaal in vergelijking met de Openbare Leeszaal De heer POPPE vraagt hoe het staat met de werkverschaffing en wanneer be gonnen wordt met de door den Raad ge voteerde werkzaamheden, met name met het dempen van het Oost-Indische Vaartje. De heer HEERKENS THIJSSEN ant- woordde, dat voor het dempen van het Oost-Indische Vaartje een vergunning van Rijnland noodig is. Maar dat is maar een klein werkje. Van meer belang zijn o.m. werken als de ophooging van terreinen aan de Leidsche Vaart. Aan den Kinderhuissingel werken nog 35 man. Voor de grootere werken is het wach ten op de toezegging der Rijkssubsidie. Deze komt echter maar steeds niet af. Spr. doet er zijn uiterste best voor. De heer PEPER stelt voor, dat de ge meente met de uitvoering der werken niet zal wachten op de Rijkssubsidie, maar ze onafhankelijk daarvan zal uitvoeren. De heer GERRITSZ ontraadt aanneming van de motie-Peper. Het ligt in de bedoe ling van de Regeering om de steunbijdragen te gaan afhankelijk stellen van de gemeen- te-financiën. Beginnen met de uitvoering is het subsidie in gevaar stellen. De heer REINALDA acht het het beste met den voorzitter bij de Regee ring op subsidie te blijven aandringen en vooralsnog de motie van den heer Peper niet aan te nemen, om tactische redenen. B. en W. kunnen beter die motie tot later bewaren. Intusschen kan met het Oost-Indisch Vaartje werden be gonnen, dat te dempen. De heeren v. d. Kamp, Gerritzs, Boes e.a. dienen dan een motie in, waarin B. en W. worden verzocht, onverwijld met dei ijjtvoering der werken te be ginnen, rekenende daarbij op den be kenden steun der Regeering. De VOORZITTER waarschuwt tegen deze motie. De gemeente Haarlem zet zoodoende haar subsidie op het speL De heer v. d. KAMP zegt dat de be doeling der motie is een ruggesteun aan B. en W. te geven in den Haag om eindelijk een beslissing te krijgen. De motie wordt gewijzigd in dien geest dat gelezen wordt: indien op Rijks- steun kan worden gerekend. De heer REINALDA verzet zich te gen deze wijziging der motie. De VOORZITTER waarschuwt dan we derom ernstig tegen aanneming der on gewijzigde motie. Na eenige gedachtenwisseling aan de tafel van B. en W. zeide de voorzit ter namens B. en W. dat B. en W. aanneming van een motie ontraden maar dat B en W. nu voldoende den ge- dachtengang van den Raad kenden en daarnaar zouden handelen. De heer PEPER kon zich met dit advies niet vereenigen. De motie-Peper werd dan in stem ming gebracht en verworpen. De heeren v. d. KAMP en POPPE legden zich na eenige aarzeling bij de toezegging van B. en W. neer en trok ken hun motie in. Ophaaldienst. De heer POPPE hecritiseerde dan den incassodienst. Daar zit geen systeem in. Daarvan haalde spr. verschillende voor beelden aan. Op het bureau héerscht groote achterstand. De 14 man perso- neel-bespaiing is successievelijk terugge nomen. Overschrijvingen van, rekeningen blijven maanden achter. Een winkelier kreeg op 4 opeenvolgende dagen vier verschillende kwitanties. Het opnemen der meters gebeurt niet regelmatig. Op één morgen moet één looper kwitanties innen in Schoten, in het centrum der stad en in Bosch en Vaart. Spr. dringt aan op een algeheele reorganisatie van de Incasso-dienst. De VOORZITTER verwijst naar de vergadering der financieele commissie en de bedrijfscommissies. Deze vergadering wordt de volgende week gehouden. Spr. verzocht de bezwaren daar ten gehoore te brengen. De ambtenaren, zullen daar alle inlichtingen geven. - Hierna werd de vergadering gesloten. Naar wij vernemen is door de Gemeng de Zangvereeniging „De Stem des Volks" het plan opgevat in den zomer van het volgend jaar wederom in onze stad een zangersfeest te organiseeren, evenwel op oen anderen grondslag dan bij vorige ge legenheden. Werden tot nu toe alleen zangkoren toegelaten, die aangesloten wa ren bij den „Bond v. Arb. Zangver. in Nederland", thans is de bedoeling een bij eenkomen te bewerkstelligen van alle Haarlemsche Zangverenigingen zonder M \J „DE TIJDGEEST onderscheid van richting of samenstelling. studenfenhumor dat ook zeer in den smaak viel. In de pauze gaven vele aanwezigen zich op als donateur(trice) van ,Vic- trix", waardoor de financiën van de vereeniging aanmerkelijk verbeteren zul len. Een woord van dank aan hen, die op deze manier de Roomsche sport steunen Na de pauze werden nog eenige stuk jes ten gehoore gebracht, welke het suc ces van den avond vervolmaakten. Van de aanwezigen werd nog 'n kunst lichtfoto genomen. Het muzikale gedeelte werd uitmun tend verzorgd door de heeren v. Op- zeeland, en v. Wunnik, waarbij voor al de laatste met zijn viool-soli een wel verdiend applaus oogstte. Ongeveer elf uur behoorde deze feest avond weer tot het verleden. „Victrix" kan met genoegen op dezen feestavond terugzien. Gistermiddag omstreeks kwart over 4 waren loodgietersknechts werkzaam op de daken van perceellen 11, 11a en 11a rood, op de Rivervischmarkt. In een pot werd mastiek gekookt, deze kookte over, waar door een begin van brand ontstond. Dit werd door de bewoners met eenige em mers water gebluscht. Tegen den lood gieterspatroon S. is proces-verbaal opge maakt, wegens het zonder vergunning aanwezig hebben van een vuurpot op het dak. De vereeniging tot Bestrijding der Tu berculose „Herwonnen Levenskracht", zal hedenavond om acht uur in het gebouw Sint Bavo, een belangrijke Comité-vergadering houden. Punten van behandeling zijn o.m.: Kalenderverkoop, nabetrachting speldjesdag, en bespre king feestavond. Het bestuur vertrouwt, dat alle comité leden aanwezig zullen zijn. Hoe grooter de opkomst, des te meer kan propaganda- actie gevoerd worden voor de T. B. C.- bestrijding. Vrijgesproken, J. V., tegen wien de vorige week wegens overtreding der Boterwet 100 boete of 10 dagen hechtenis werd geëischt, werd thans door den kantonrechter vrijge sproken. Verdediger was mr. J. Simons. Magnetisme, H. Sp., uit Den Haag, moest terecht staan, wegens het geven van séances in den Schouwburg aan den Jansweg en het toepassen daarbij den „moderne" genees kunde. De behandelde patiënten hadden er niet veel baat bij bevonden. Eisch 2 X maal 25 boete of 2 X 40 dagen hechtenis. Uitspraak 4 October. Ter gelegenheid van het 35-jarig be staan der Nat. Chr. Geheelonthouders- vereeniging, afd. Haarlem en ter herden king van het feit, dat het eigen gebouw „Het Blauwe Kruis" voor 12 jj jaar werd opgericht, zal in de zalen van dit gebouw op 2, 3 en 4 October a.s., een drankweer- tentoonstelling worden gehouden. Woensdag 4 October a.s. zal de Rotter- damsche Handels- en Landbouwbank in het voormalig gebouw der Sociëteit Ver eeniging, Lange Bagijnenstraat, op ver zoek van vele obügatiehouders een trek king houden. Verdere bijzonderheden worden Zaterdag a.s. in de annonce mee gedeeld. De cofnmias bij het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie J. Bothte, te Den Haag, is werkzaam gesteld als eerstaanwezend ambtenaar bij de con trole van postzegels en andere gelds waardige formulieren te Haarlem. Als gedelegeerde in den School raad voor de scholen met den Bijbel is aangewezen prof. dr. A. A. van Schelven van Haarlem. Op 42-jarigen leeftijd is in den nacht van Dinsdag op Woensdag in het St. Joseph-hospitaal. te Kerkrad© overleden de Eerw. Pater Bertrandus van Deursen. Een landurige ziekte, waarvoor hij ook tevergeefs genezing zocht in het hospi taal te Burtacheid-Aken, maakto_ een einde aan dit leven, rijk aan verdiensten voor rich zeiven, en voor de II. Kerk. Pater Bertrandus, te Haarlem ge boren studeerde aanvankelijk te Me- gen en voltooide zijne studies in ver schillende kloosters van België. Hij werd in 1905 priester gewijd. Heel België heeft hij als het ware doorkruist om in het Eransch en in het Vlaamsch missies, retraites en triduums te houden. Bij het uitbreken van den oorlog ver toefde pater Bertrandus bij zijne moe der te Haarlem. De oorlog belette hem naar België terug te keeren. Zijn pro vinciaal belastte hem met de zielzorg der Belgische vluchtelingen in Haarlem; in 1915 ging hij naar het kamp van Nunspeet. Onder deze Belgische vluch telingen van allerlei slag werkte hij met voorbeeldigen ijver. Later keerde hij weer naar België terug, om in 1918 over te gaan in de Nederlandsche provincie. Gedurende 4 jaren was pater Bertran dus in het rectoraat Bleijerheide werk zaam- Slapende is hij in den dood gegaan, na met voorbeeldige godsvrucht de H.IL Sacramenten in volle bewustzijn te heb ben ontvangen. Pater Bertrandus was een waardig zoon van Sint Franciscus, wiens voorbeeld hij steeds getracht heeft na te volgen. Morgen zal zijne begrafenis plaats heb ben. Gisterenavond herdacht „Victrix" fees telijk haar twee-jarig bestaan in het ge bouw van de Jozefsgezellen der Spaame- parochie. Het' afwisselende programma bewees dat „Victrix" niet alleen voet ballen, doch ook feestvieren kan. Na hej; openingswoord van den voor zitter .waarin deze vooral de verdien sten van den heer v. Opzeeland sohet- ste, werd begonnen met het 1 actertj'e „De Goalkeeper", waarmee de voordra- eer een welverdiend succes had. Hierna traden eenige „Victrix"-leden op in de 2 acten groote klucht „Hdk is vandaag de eerste", Een stukje vol Trekking van 959 nummers ten overstaan van 22809 22818 Notaris A G. Muliê. Woensdag 27 Septembei 1922 Prijs van t 1000 3953 400 10403 11347 13647 200 231 2615 5992 8713 10694 13303 14350 15691 100 476 593.3 10271 11957 14117 14710 14891 15493 18892 19142 Prijzen van 90 - gen geld. !!u 3107 6075 8025 10643 I V369 15149 17365 19233 297 33 6147 94 55 12404 75 72 68 322 3257 60 8148 10837 50 15295 17405 78 433 3340 6203 8271 61 ..15306 19 80 510 3490 31 8470 10931 12567 15484 58 19386 39 3501 47 8746 11067 1264115553 91 19408 931 74 6330 82 77 12789 7317518 10 87 3650 92 880! 11117 12842 99 54 32 1164 3907 6549 50 45 48 15622 62 19534 1260 4093 74 57 48 12926 97 17684 19668 1313 4181 6700 9251 86 13110 15709 17743 19763 17 4212 6821 9425 93 61 77 45 66 35 27 98 £6 11338 13343 7817931 19809 51 4309 99 9513 49 13441 15815 42 19955 1486 4890 6955 16 11554 13558 38 55 20195 1675 4900 7077 74 89 13656 15903 73 20264 1790 76 7102 94 11742 73 16113 18002 76 1910 5149 73 9730 11829 13764 16431 42 20364 2004 54 7283 9908 11912 73 54 18198 76 2299 62 7334 43 30 13943 16554 18258 20443 2343 5200 7576 10017 52 88 89 18391 20517 75 43 89 34 92 14137 16671 18426 69 2512 5732 7630 10122 12037 14249 16833 18592 20746 2617 5834 78 76 49 14651 16925 18802 86 2721 5914 7903 10203 72 14855 17018 31 2C856 2848 43 54 10300 12116 92 26 18984 76 68 10467 45 14930 17153 19052 20935 92 10600 12291 15100 17240 87 Terug te bekomen bij: P. J. van Damme, Graaf v. Wiedstr. 7, broche; H. C. Kalen, Spaarnwouderstraat 2, beursje; H. Smit, Rozenprieelstr. 40, bril; J. Zwemmer, Aerdenhout (Jacht opziener), charivari (goud); E. S. Hupkes, Klein Heiligland 44, ceintuur; J. H. Vastenhoven, Z. Tuinderslaan 40, Overveen, duimstok; J. Wolzak, Ver- spronckweg 69, gymnastiekschoen; J, van Dorp, Nieuwe Gracht 40, horloge; Kok, Raamsingel 28, hond; J. van Munster, Drappenierstraat 2r, hondje; N. Boerkoel, Donkere Spaame 22a, horloge; D. Zijlmaker, Barendsestraat 52a, horloge; Kruyff, Jordensstraat 26, portemonnaie; P. Schackman, Schee- perstraat 13, Schoten, rijwielpomp,P. van Til, Leidscheplein 53, portemon naie T. Spoor, Korte Houtstraat 4, sleutel; R. van Emmerik, Tetterode straat 106, sleutel; G. Horeman, Vier- sterrenstraat 1, taschje met inhoud; J. D. Stöver, Oranjestraat 44, idem; E. Zijlstra, J. van Nieuwenhuizenstr. 19, idem; G. W. Vet, Coltermanstraat 2, idem; J. v. d. Aar, Donkere Spaame 56, treêijzer van een wagen; J.Wilt- hagen, Kruisweg 28, vrouwenzak. j 430e NED. STAATSLOTERIJ.! Trekking van Donderdag 28 Sept. 5e Klasse 8e Liish Hooge Priizen: 22262 1500. 16701 1000. 3114 4820 19358 22448 elk ,f40t> 2632 3125 4163 5591 12533 elk ƒ200. 888 2729 9404 10313 11411 11490 16116 79583 20023 elk 100. Priizen van f 70: 648 691! 882 915 1346 1774 18171 2094 2143 2476 2759 3380 3512 4487 4490' 4837 4892 5656 5735 5895 59211 6797 7161' 7773 7775 8178 8196 9052 9168 9711 9971 12170 12371 12390 12583 12664 12862 12955 13171 13276 13288 13314 13676 13727 14123 14289 14416 14565 14S08 14883 15191 15243 15279 15361 15362 15376 15391 15616 15738 15762 15828 15903 15950 16075 16100 16148 16158 16272 16408 16614 16744 -16801 16807 16817 16846 17148 17160 17209 17261 17322 17422 17548 17562 17734 17746 17782 17876 17879 17938 17998 18151 18243 18444 18525 18638 18749 18773 187S6 18797 18879 19081! 19082 19191 19284 19298 19493 19548 19565 19665 19775 19998 20033 20244 20255 20490 20736 20916 21071 21192 21248 21273 21274 21544 21585 21592 21662 21682 21787 21849 22299 22333 22442 22470 22540 22732 22761 9 76 212 471 489 693 696 720 732 836 948 979 1010 1123 1189 1397 1643 1658 1676 1715 1885 1955 1956 2027 2063 2198 2211 2287 2380 2470 3037 3217 3236 3257 3260 3617 3761 3932 4333 4389 4633 4767 4797 4818 4829 4947 5006 5053 5390 5509 5743 5761 5857 5860 5873 5955 6275 6477 6624 6767 7372 7549 7587 7656 7670 7798' 7879 7964 8001 8039 8348 8399 8558 8853 8936 9273 9486 9553 9597 9611 1C227 10989 10519 10931 10980 11058 85 50 3105 6017 Later aflosbaar. 12 2083 4503 6778 952311757 13865 16604 18421 40 8tj 54 94 25 64 88 20 48 48 95 66 6854 44 85 13928 38 59 89 2100 8e 81 960411810 34 78 65 99 94 4745 6903 27 37 65 16728 85 125 2206 4819 29 62 14 32 62 69 26 55 74 72 46 4918 7000 85 67 20 29 262 93 24 7108 9738 93 97 5031 24 41 37 47 74 41 78 14010 54 91 55 35 11924 59 66 56 14114 59 83 45 18541 49 61 78 59 NIETEN: 133 159 176 256 279 283 290 314 372 378 395 446 479 493 538 570 613 668 675 709 722 736 826 837 900 902 908 917i 936 955 1028 1140 1162 1246 1249, 1326 1424 1476 1509 1526 1557 1594 1601 1636 1660 1672 1835 1841 1879 1962 2021 2060 2176 2179 2183 2196 2292 2327 2414 2511 2531 2564 2614 2684 2702 2735 2772 2773 2S59 2864 2867 2886 2894 2902 2936 2956 2986 3018 3098 3107 3383 3392 3409 3424 3429 "3504 3515 3516 3562 3589 3604 3615 3672 3686 3695 3764 3766 3817: 3872 3887 3897 3909 3913 3946 3977; 4C35 4089 4105 4118 4153 4185 4243 4285 4289 4310 4340 4468 4508 4545 4574 4575 4592 4595 4652 4697 4745 4781 4794 4896 4898 4900 4904 4943 4955 4961 5051 5070 5082 5086 5087] 5094 5150 5250 5334 5376 5392 5398 5485 5517 5543 5608 5695 5722 5830 5863 5867 5879 5914 5943 5945 5973 6006 6020 6042 6134 6150 6163 6170 6244 6270 6293 6312 6320 6323 6350 6359 6409 6463 6505 6533 6539 6548 6559 6580 6599 6608 6629 6654 6672 6704 6705 6731 6765 6803 6847 6869 6885 7023 7024 7030 7035 7055 7072 7080 7109 7146 7197 7223 7224 7255 7264 7367 7419 7466 7485 7504 7516 7524 7544 7613 7623 7660 7757 7786 7787 7839 7937 7972 8002 8025 8043 8050 8067 8071 8113 8114 8115 8146 8157 8158 8179 8192 8254 8329 8385 8386 8403 8446 8460 8470 8478 8522 8567 8586 8591 8617 8659 8754 8765 8788 8792 8823 8833 8835 8871 8899 8933 8998 9006 9019 9129 9172 9213 9232 9254 9289 9307 9366 9367 9380 9381 9405 9436 9476 9480 9491 9585 9591 9655 9673 9705 .9799 9825 93641 9911 9957 10047 10103 10134 10146 10163 10220 10263 2216820 18713 10550 10586 10652 10675 10756 10798 10804 31 27 93 10869 10877 10932 10937 10952 11003 11075 347 2325 5121 48 43 84 73 415 29 28 7206 68 94 81 40 53 85 10 9815 12044 14244 16934 11 16 45 79 77 53 18816 11106 11133 11142 11152 11239 11401 11404 66 24 11420 11437 11475 11656 11869 11884 11896 73 63 91 87 93 5212 554 94 27 81 240» 46 95 37 5433 616 38 35 40 62 68 95 7358 26 11904 11914 11924 11978 12003 12062 12089 17 rousts S7 1SQ71 12123 12216 12255 12371 12326 12373 12440 29 83 21 17015 80 12537 12599 12601 12613 12623 12665 1 2722 35 94 30 42 19016 12842 12869 12890 12959 12979 12989 13008 36 12112 3517136 19130 13011 36 39 73 74 19213 13123 13138 13141 13261 1328-7 13295 13308 84 ,V7 53S 74i? -7 ,-Jn1442,i m?? f, 12284 13384 13389 13427 13438 13440 13506 04 58 97 39 9QM 2303 82 819328 13534 13582 13604 13667 13721 13723 13773 89 2624 <609 78 49 68 14537 98 1 13787 13899 13914 13931 14042 14061 14147 85 41 33 85 67 12408 71 173Ï6 i 14181 14201 14219 14267 14280 14286 14336 36 7530 86 10 72 57 98 14396 14400 14409 14529 14537 14579 14582 49 54 89 75 14621 58 19485 14604 14667 14677 14678 14836 14917 14992 aroa Jïj 125al 15045 15112 15146 15157 15212 15240 15257 97 15 ^6 12604 62 90 19561 15339 15375 15400 15438 15439 15465 15487 40 5717 7701 10104 48 49 14 10207 37 85 47 52 43 743 62 44 80 64 2713 85 22 812 37 44 86 61 7833 10 58 14806 17506 923 2822 66 44 40 62 31 57 69 x 75 74 72 63 97 59 79 5818 7903 10374 Ï2700 98 1027 2928 73 15 10408 10 14928 33 63 90 3710539 46 72 91 94 48 1114 3041 5907 8035 81 21 62 25 8104 98 42 94 31 8269 10614 50 98 40 8405 16 90 3127 56 14 34 12821 15238 99 46 6019 71 10712 80 40 1203 72 21 80 28 12929 15450 31 97 66 8507 36 43 54 34 3216 95 62 45 50 1376 94 6109 8611 71 67 87 3323 6219 67 10864 68 15504 8632 1S743 18744 18776 18793 18805 18809 18813 una 29 ®7j(5 04 93 39 93 36 18826 18836 18839 18850 18871 18899 18933 1402 75 56 8800 10935 13012 61 17807 20439 190OI 19052 19079 19118 19225 19232 19274 37 71 5? 19279 19299 19309 19368 19376 19426 19429 40 gi 19433 19461 19462 19491 19501 19513 19550 46 20526 19563 19581 19587 19598 19624 19670 19812 78 27 19816 19892 19944 19957 19978 20020 20032 86 20601 20051 20077 20079 20082 20101 20112 20123 34 20132 20152 20195 20218 20242 20246 20253 37 20261 20262 20294 20324 20325 20334 20331 2 20366 20389 20399 20460 20493 20496 20513 51 20516 20528 20553 20596 20693 20734 20755 80 20802 20890 20990 21001 21008 21036 21038 4?-*»« r^l mf? g13405 160?3, 62 2°715 21115 21154 21183 21295 21299 21315 21381 42 396a 6513 9114 59 9 11 1822j 83 21390 21416 21456 21472 21481 21504 21509 1826 97 21 47 99 13502 27 52 20944 21542 21550 21562 21571 21639 21655 21664 34 4060 6602 9209 11460 73 33 18310 91 21699 21718 21748 21777 21820 21860 21863 31 14708 17424 ufi 15488 15543 15582 15638 15651 15675 15743 40 15 43 19758 15771 15781 15807 15833 15846 15929 15956 77 15991 16017 16130 16135 16155 16225 16235 7 92 16253 16324 16358 16394 16395 16401 16413 29 19810 16416 16421 16434 16479 16520 16521 16566 39 16615 16625 16627 16635 16751 16789 16850 JS2003^ 16851 16859 16871 16882 16908 16925 16943 87 30 16956 16986 17010 17017 17047 17061 17059 31 15094 17604 65 17089 1711S 17158 17166 17179 17185 17194 36 15118 11 79 17268 17273 17290 17336 17347 17434 17443 15 90 17450 17503 17513 17527 17603 17611 17627 31 20127 17644 17645 17657 17687 17692 17709 17720 33 33 17723 17735 17742 17745 17755 17807 17823 Sj 52 17849 17860 17901 17920 17945 17952 17985 0150940 17"4 18062 18063 18136 18146 18325 1834(1 75 17728 74 18376 18394 18413 18471 18526 18543 18558 71 20331 18578 18595 18605 18655 18659 18669 18703 42 3406 79 60 37 6302 99 39 12 1538 71 15 90 77 95 1607 3502 6414 13 3 19 3638 24 69 25 73 31 3844 74 51 1711 64 11 57 24 84 4415608 26 92 48 37 28 11009 62 45 76 17 65 15742 97 11166 67 15822 22 8927 74 13108 42 18021 41 52 75 83 70 68 44 86 90 13206 15945 89 63 87 11214 15 67 13121 77 9033 25 86 85 26 78 52 52 13344 88 51 90 98 54 1911526 13640 96 34 1932 4139 85 60 90 61 16117 36 44 4234 94 9369 11600 92 16261 41 64 4361 6709 9448 2 13728 68 46 2003 65 47 64 38 85 1 6383 50 46 4470 55 87 11727 13852 16586 99 .Vorige lijst stond 9321 m.z. 9321^ 21868 21879 21906 21922 22012 22988 22106 22154 22171 22237 22321 22329 22366 22380 22382 22386 22468 22476 22481 22484 22585 22593 22629 22708 22711 22787 22812 22943 5e Klasse 7e Lijst: 4054 met 70 m.z. 4054; 14522 m.z. 14532: 11623 m.z. 11663; 11662 mil m.z. 11622jnet XlO; 14Ö56 m.z. 14996.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2